Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпараттың нысанын, сондай-ақ оны ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 543 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 30 қыркүйекте № 36969 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 1-1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес банкроттық рәсімін жүзеге асыру барысы туралы сұратылатын ақпарат нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпаратты ұсыну қағидалары мен мерзімдері.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 543 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат
1
Борышкердің ЖСН
2
Есепті кезең
ай
жыл
3
Борышкердің ТАӘ (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда)
4
Қаржы басқарушысының ЖСН
5
Қаржы басқарушысының ТАӘ (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда)
Нөмір
Күні
6
Қаржы басқарушысын тағайындау туралы бұйрық
7
Қаржы басқарушысын тағайындаған уәкілетті органның атауы
Қаржы басқарушысының қызметін бақылау жөніндегі іс-шаралар
Нөмір
Күні
8
Сот арқылы банкроттық рәсімін қолдану жөнінде іс қозғау туралы ұйғарым
9
Уәкілетті органның интернет-ресурсында сот арқылы банкроттық рәсімін қолдану туралы іс қозғау және кредиторлардың талап қою тәртібі жөніндегі хабарландыруды орналастыру үшін уәкілетті органға жіберу
10
Борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинау нәтижелері бойынша қорытындыны сотқа ұсыну
11
Сот арқылы банкроттық рәсімін қолдану туралы сот шешімі
12
Сот арқылы банкроттық рәсімін қолдану туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі
13
Кредиторлар талаптарының тізілімін уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін уәкілетті органға жіберу
14
Борышкердің мүлкін түгендеу актісі
15
Бағалау жүргізуге шарты
16
Бағалау туралы есеп
17
Бағалау туралы есепті борышкерге және кредиторға жіберу
18
Бағалау туралы есепті сотта шағымдануға (тиісті талап арыз бойынша істі қайта қарауды бастау туралы ұйғарым)
19
Кепілдік кредиторына кепілге қойылған мүлікті заттай қабылдау туралы ұсыныс жіберу
20
Кепілдік кредиторының кепілге қойылған мүлікті заттай қабылдауға келісімі немесе одан бас тартуы туралы жауабы
21
Кепілге қойылған мүлікті кепілдік кредиторына оның талаптарын қанағаттандыру есебіне беру
22
Кредиторларға борышкердің мүліктік массасын сату жоспарының жобасын жіберу
23
Борышкердің мүліктік массасын сату жоспарының жобасына ұсыныстар және (немесе) ескертпелер енгізу
24
Кредиторларға борышкердің мүліктік массасын сату жоспарының соңғы нұсқасын жіберу
25
Электрондық аукцион өткізу
26
Сауда-саттықтың өткізілмегені туралы акт
27
Сауда-саттық нәтижелерін жою туралы акт
28
Борышкердің мүліктік массасын сату-сатып алу шарты
29
Құжаттарды жаңадан тағайындалған қаржы басқарушысына беру
30
Сот арқылы банкроттық рәсімін ұзарту туралы сот шешімі
31
Қазақстан Республикасы азаматының әдейі банкроттық белгілері не болмаса банкроттық кезіндегі заңсыз әрекеттері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына жүгіну
32
Сотқа қорытынды есепті және банкроттың міндеттемелерін тоқтату негіздерінің бар-жоғы туралы қорытындыны жіберу
33
Сот арқылы банкроттық рәсімін аяқтау туралы шешім
34
Сот арқылы банкроттық рәсімін аяқтау туралы шешімнің заңды күшіне енуі
Кредиторлық берешек туралы мәліметтер
млрд.
млн.
мың
1
Борышкердің міндеттемелерінің жалпы сомасы
2
Кредиторлардың қанағаттандырылған талаптарының жалпы сомасы
Кезектің
Кредитордың ЖСН/БСН
ТАӘ/Кредитордың атауы
Есепті күнге тізілімге енгізілген кредиторлар талаптарының сомасы
Кредиторлардың қанағаттандырылған талаптарының сомасы
барлығы
есепті кезеңде
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
Кезектің
Резидент емес кредитордың
ЖСН/БСН
ТАӘ/ Резидент емес кредитордың атауы/
ел коды
Кредиторлардың қанағаттандырылған талаптарының сомасы
Кредиторлардың қанағаттандырылған талаптарының сомасы
барлығы
есепті кезеңде
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
Борышкердің мүліктік массасы туралы мәліметтер
Атауы
Мүліктің қысқаша сипаттамасы
Есепке сәйкес мүліктік массаның нарықтық/бағалау құны
Ескетпе
млрд.
млн.
мың
Дебиторлық берешек
Дебитордың
ЖСН/БСН
ТАӘ/Дебитордың атауы
Дебиторлық берешектің сомасы
Өндіріп алынған дебиторлық берешек сомасы
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
кестенің жалғасы
Есептен шығарылған дебиторлық берешек сомасы
Өндіріп алынған дебиторлық берешектің қалған сомасы
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
Борышкердің сатылған мүлкі туралы мәліметтер
р/н
Мүліктің атауы
Мүліктің қысқаша сипаттамасы (жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, қысқаша сипаттама)
Бағалау құны
Әдісі (тікелей сату, электрондық аукцион)
Сауда-саттық өткізілген күні
млрд.
млн.
мың
кестенің жалғасы
Лотаның ең төменгі бағасы
Бастапқы баға
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
кестенің жалғасы
Сатылған бағасы
Сату-сатып алу шарты
Мүлікті сатып алушының ЖСН/БСН
Мүлікті сатып алушының ТАӘ/атауы
млрд.
млн.
мың
Кепілдік кредиторына берілген кепілге қойылған мүлік туралы мәліметтер
Атауы
Мүліктің қысқаша сипаттамасы
Кепіл ұстаушының ЖСН/БСН
Кепіл ұстаушының ТАӘ
Бағалау есебіне сәйкес мүліктің құны
Кепілге қойылған мүлікті кредиторға заттай тапсыру күні
млрд.
млн.
мың
Ағымдағы шығыстар
Ағымдағы шығыстардың мақсатты арналуы
Есептелген
Төленді
Барлығы
млрд.
млн.
мың
млрд.
млн.
мың
1
бағалаушының қызметтері (барлығы)
1.1
соның ішінде есепті кезең үшін
2
қаржы басқарушысының сыйақысы (барлығы)
2.2
соның ішінде есепті кезең үшін
3
басқа шығындар (барлығы)
3.3
соның ішінде есепті кезең үшін
Банкроттық рәсімін қолдануға дейінгі 3 жыл ішінде жасалған мәмілелер туралы ақпарат
Мүліктің атауы
Мүліктің қысқаша сипаттамасы (жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, қысқаша сипаттамасы және басқа деректер)
Мүлікті иеліктен шығару күні
Иеліктен шығарылған мүліктің құны
млрд.
млн.
мың
кестенің жалғасы
Заңдылықтың бұзылу белгілері бар/жоқ
Сатып алушының ЖСН/БСН
Сатып алушының ТАӘ/ атауы
Мүлікті қайтару туралы арызды сотқа жолдау күні
Соттың қабылдаған шешімі (қанағаттандырылды, ішінара қанағаттандырылды, бас тартылды, іс жүргізу тоқтатылды, қараусыз қалдырылды)
Қайтарылған мүліктің құны
млрд.
млн.
мың
Ағымдағы ақпаратта келтірілген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік көтеремін
Қаржы басқарушысының ТАӘ (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда) ___________________________________________
Қолы ____________ ПО
Ағымдады ақпараттың күні Уәкілетті органның коды
Сандармен күні, ай, жыл
Ақпаратты қабылдаған лауазымды тұлғаның ТАӘ (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда) ___________________________
Қолы ____________ ПО
Ағымдағы ақпаратты қабылдау күні Құжаттың кіріс нөмірі
Сандармен күні, ай, жыл
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТАӘ – аты, тегі, әкесінің аты;
ЭСҚ – электрондық садық қолтаңба;
ӘБ – әдейі банкроттық;
млрд. – миллиард;
млн. – миллион;
мың – мың.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 543 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Қаржы басқарушысына
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын куәландыратын құжатта
көрсетілген жағдайда)
___________________________
(қаржы басқарушысының
мекенжайы)
___________________________
(қаржы басқарушысының ЖСН)
Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпаратты ұсыну жөнінде СҰРАНЫС
№____
"___"_________20__жыл
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органының атауы)
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем
қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Заңының 23-бабы
1-1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес банкроттық рәсімін жүргізу барысы
туралы мынадай ақпаратты ұсыну қажет: ________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________
(борышкердің ТАӘ, ЖСН)

Об утверждении формы текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства, а также Правил и сроков ее предоставления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2025 года № 543. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2025 года № 36969
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1-1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму текущей информации о ходе осуществления процедуры банкротства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила и сроки предоставления текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 сентября 2025 года № 543
Форма
Текущая информация о ходе осуществления процедуры банкротства
1
ИИН должника
2
Отчетный период
месяц
год
3
ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) должника
4
ИИН финансового управляющего
5
ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) финансового управляющего
Номер
Дата
6
Приказ о назначении финансового управляющего
7
Наименование уполномоченного органа, назначившего финансового управляющего
Мероприятия по контролю деятельности финансового управляющего
Номер
Дата
8
Определение о возбуждении дела о применении процедуры судебного банкротства
9
Направление в уполномоченный орган для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявления о возбуждении производства по делу о применении процедуры судебного банкротства и порядке заявления требований кредиторами
10
Представление в суд заключения по результатам осуществления сбора сведений о финансовом состоянии должника
11
Решение суда о применении процедуры судебного банкротства
12
Вступление в законную силу решения суда о применении процедуры судебного банкротства
13
Направление в уполномоченный орган реестра требований кредиторов для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа
14
Акт инвентаризации имущества должника
15
Договор на проведение оценки
16
Отчет об оценке
17
Направление отчета об оценке должнику и кредитору
18
Обжалование отчета об оценке в суд (определение о возобновлении дела по соответственному иску)
19
Направление залоговому кредитору предложение о принятии заложенного имущества в натуре
20
Ответ залогового кредитора о согласие на принятие заложенного имущества в натуре или отказ от него
21
Передача заложенного имущества залоговому кредитору в счет удовлетворения его требований
22
Направление кредиторам, проекта плана продажи имущественной массы должника
23
Внесение предложений и (или) замечаний к проекту плана продажи имущественной массы должника
24
Направление кредиторам, окончательного плана продажи имущественной массы должника
25
Проведение электронного аукциона
26
Акт о несостоявшихся торгах
27
Акт об отмене результатов торгов
28
Договор купли-продажи имущественный массы должника
29
Передача документов вновь назначенному финансовому управляющему
30
Решения суда о продлении процедуры судебного банкротства
31
Обращение в органы государственных доходов по признакам преднамеренного банкротства или неправомерных действий при банкротстве граждан Республики Казахстан
32
Направление в суд заключительного отчета и заключения о наличии или отсутствии оснований для прекращения обязательств банкрота
33
Решение о завершении процедуры судебного банкротства
34
Вступления в законную силу решения о завершении процедуры судебного банкротства
Сведения о кредиторской задолженности
млрд.
млн.
тыс.
1
Всего общая сумма обязательств должника
2
Всего общая сумма удовлетворенных требований кредиторов
№ очереди
ИИН/БИН кредитора
ФИО/Наименование кредитора
Сумма требований кредиторов, включенных в реестр на отчетную дату
Сумма удовлетворенных требований кредиторов
всго
за отчетный период
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
№ очереди
ИИН/БИН кредитора не резидента
ФИО/Наименование кредитора/код страны не резидента
Сумма требований кредиторов, включенных в реестр на отчетную дату
Сумма удовлетворенных требований кредиторов
всго
за отчетный период
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
Сведения об имущественной массе должника
Наименование
Краткая характеристика имущества
Стоимость имущественной массы согласно отчету рыночная/оценочная
Примечание
млрд.
млн.
тыс.
Дебиторская задолженность
ИИН/БИН дебитора
ФИО/наименование дебитора
Сумма дебиторской задолженности
Сумма взысканной дебиторской задолженности
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
продолжение таблицы
Сумма списанной дебиторской задолженности
Сумма остатка невзысканной дебиторской задолженности
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
Сведения о реализованных имуществах должника
п/п
Наименование имущества
Краткое описание имущества (кадастровый номер недвижемого имущества, краткая характеристка)
Оценочная стоимость
Метод (прямая продажа, электронный аукцион)
Дата проведения торгов
млрд.
млн.
тыс.
продолжение таблицы
Минимальная цена лота
Стартовая стоимость
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
продолжение таблицы
Цена реализации
Договор купли-продажи
ИИН/БИН покупателя имущества
ФИО/наименование покупателя имущества
млрд.
млн.
тыс.
Сведения о заложенном имуществе, переданным залоговому кредитору
Наименование
Краткая характеристика имущества
ИИН/БИН залогодержателя
ФИО залогодержателя
Стоимость имущества согласно отчету об оценке
Дата передачи заложенного имущества кредитору в натуре
млрд.
млн.
тыс.
Текущие расходы
Целевое назначение текущих расходов
Начислено
Погашено
Всего
млрд.
млн.
тыс.
млрд.
млн.
тыс.
1
услуги оценщика (всего)
1.1
в т.ч. за отчетный период
2
вознаграждение финансового управляющего (всего)
2.2
в т.ч. за отчетный период
3
прочие расходы (всего)
3.3
в т.ч. за отчетный период
Информация о совершенных сделках в течение 3 лет до применения процедуры банкротства
Наименование имущества
Краткое описание имущества (кадастровый номер недвижемого имущества, краткая характеристка и другое)
Дата отчуждения имущества
Стоимость выведенного имущества
млрд.
млн.
тыс.
продолжение таблицы
Признаки нарушения законности имеются/отсутствуют
ИИН/БИН приобретателя
ФИО/наименование приобретателя
Дата направления заявления в суд о возврате имущества
Принятое решение суда (удовлетворено, удовлетворено частично, отказано, производство прекращено, оставлено без рассмотрения)
Стоимость возвращенного имущества
млрд.
млн.
тыс.
Я несу ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту
сведений, приведенных в текущей информации
ФИО финансового управляющего (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
___________________________________________
Подпись ____________ МП
Дата подачи текущей информации
Код уполномоченного органа
Цифрами день, месяц, год
ФИО должностного лица, принявшего информацию (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) ___________________________
Подпись ____________ МП
Дата приема текущей информации
Входящий номер документа
Цифрами день, месяц, год
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ФИО – фамилия, имя, отчество;
ЭЦП – электронно-цифровая подпись;
ПБ – преднамеренное банкротство;
МП – место печати;
млрд. – миллиард;
млн. – миллион;
тыс. – тысяча.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 сентября 2025 года № 543
Форма
Финансовому управляющему
__________________________
(фамилия, имя и отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
___________________________
(адрес финансового управляющего)
___________________________
(ИИН финансового управляющего)
ЗАПРОС о предоставлении информации о ходе осуществления процедуры банкротства
№____
"___"_________20__год
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование территориального органа государственных доходов)
в соответствии с подпунктом 8) пункта 1-1 статьи 23 Закона Республики
Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан
Республики Казахстан" необходимо предоставить следующую информацию
о ходе осуществления процедуры банкротства ________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(ФИО, ИИН должника)

1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________
"__" ________ 20__ жылға дейінгі мерзімде.
Аумақтық Мемлекеттік кірістердің органының басшысы (басшысының орынбасары)
________________________________________________ ___________________
(ТАӘ, қолы, мөрі)
________________________________________________ ___________________
(ұранысты қабылдаған адамның ТАӘ)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 543 бұйрығына 3-қосымша
Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпараттың нысанын, сондай-ақ оны ұсыну қағидалары мен мерзімдері
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылған ақпаратты ұсыну қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Заңының 23-бабы 1-1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзірленген және қаржы басқарушысымен облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістердің аумақтық органдарына (бұдан әрі – мемлекеттік кірістердің аумақтық органы) банкроттық рәсімін жүргізу барысы туралы ағымдағы және сұратылған ақпаратты ұсыну тәртібін және мерзімдерін айқындайды.
2-бөлім. Қаржы басқарушысының банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты ұсыну тәртібі мен мерзімдері
2. Қаржы басқарушысы банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты (бұдан әрі – ағымдағы ақпарат) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті айдан кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей, ай сайын тиісті мемлекеттік кірістердің аумақтық органына ұсынады.
Қаржы басқарушысы есепті кезең бойынша ағымдағы ақпаратты жинақталған қорытындымен және ағымдағы ақпаратта көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып ұсынады.
Мемлекеттік кірістердің тиісті аумақтық органына бұрын жолданған растайтын құжаттарды қайта ұсыну талап етілмейді. Растайтын құжаттар тек ағымдағы ақпаратқа жаңадан енгізілген мәліметтер бойынша ұсынылады.
3. Қаржы басқарушысының қағаз жеткізгіште ұсынатын ағымдағы ақпараты қаржы басқарушысының қолымен куәландырылады, ал электрондық түрде қаржы басқарушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.

1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
в срок до "__" ________ 20__ года.
Руководитель (заместитель руководителя) территориального органа
государственных доходов
___________________________________________________________________
(ФИО, подпись, печать)
_____________________________________________________________________
(ФИО лица, принявшего запрос)
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 сентября 2025 года № 543
Правила и сроки предоставления текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки предоставления текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) пункта 1-1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" и определяют порядок и сроки предоставления финансовым управляющим в территориальные органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – территориальный орган государственных доходов) текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства.
Глава 2. Порядок и сроки предоставления финансовым управляющим текущей информации о ходе осуществления процедуры банкротства
2. Финансовый управляющий предоставляет в соответствующий территориальный орган государственных доходов ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, текущую информацию о ходе осуществления процедуры банкротства по форме (далее – текущая информация) согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Финансовый управляющий предоставляет текущую информацию за отчетный период с нарастающим итогом с приложением копий документов, подтверждающих сведения, указанные в текущей информации.
Предоставление подтверждающих документов, направленных ранее в соответствующий территориальный орган государственных доходов, не требуется. Подтверждающие документы предоставляются по сведениям, вновь внесенным в текущую информацию.
3. Предоставляемая финансовым управляющим текущая информация на бумажном носителе подписывается финансовым управляющим, в электронной форме, заверяется электронной цифровой подписью финансового управляющего.

4. Ағымдағы ақпаратты толтыру кезінде түзетулерге, өшірулерге және қателерге жол берілмейді.
5. Қаржы басқарушысы электрондық түрде ұсынатын ағымдағы ақпарат интернет желісінде www.qoldau.kz мекенжайы бойынша орналастырылған тіркеушінің ақпараттық жүйесінің интернет-ресурсы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы беріледі.
6. Қаржы басқарушысы ағымдағы ақпаратты ұсыну күні оны ұсыну тәсіліне қарай:
1) ағымдағы ақпаратты тиісті мемлекеттік кірістердің аумақтық органы тікелей қабылдаған күні;
2) пошта байланысы немесе өзге де байланыс ұйымы арқылы тапсырыс хатпен хабарламамен жіберілген жағдайда поштаның қабылдаған күні;
3) ағымдағы ақпарат электрондық түрде, компьютерлік өңдеуге мүмкіндік беретін форматта ұсынылған жағдайда, веб-порталдың оны қабылдау немесе қабылдамау туралы хабарламасын алу.
3-бөлім. Сұрату бойынша қаржы басқарушысының ақпаратқа түсіндірме ұсыну тәртібі мен мерзімдері
7. Мемлекеттік кірістердің аумақтық органы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкроттық рәсімін жүргізу барысы туралы ақпаратты ұсыну туралы сұрау салған жағдайда, қаржы басқарушысы сұрау келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей, егер сұраудың өзінде орындаудың ұзақ мерзімі көрсетілмесе, осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті мемлекеттік кірістердің аумақтық органына түсіндірме ұсынады.
8. Қаржы басқарушысы түсіндірме ұсыну күні оны ұсыну тәсіліне қарай:
1) түсіндірмені тиісті мемлекеттік кірістердің аумақтық органы тікелей қабылдаған күні;
2) пошта байланысы немесе өзге де байланыс ұйымы арқылы тапсырыс хатпен хабарламамен жіберілген жағдайда поштаның қабылдаған күні;
3) сұратылған ақпарат электрондық түрде, компьютерлік өңдеуге мүмкіндік беретін форматта ұсынылған жағдайда, веб-порталдың оны қабылдау немесе қабылдамау туралы хабарламасын алу.
9. Түсіндірме қаржы басқарушысының қолымен куәландырылады, ал электрондық түрде қаржы басқарушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Сұрату бойынша қаржы
басқарушысының ақпаратқа
түсіндірме ұсыну тәртібі мен
мерзімдері Қағидарарына
қосымша
Нысан
Түсіндірме
1. Аумақтым мемлекеттік кірістер органының салған сұраудың нөмері және күні
___________________________________________________________
2. Қаржы басқарушысының ТАӘ (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
жағдайда): ________________________________________________
____________________________________________________________________

4. При заполнении текущей информации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. Текущая информация, предоставляемая финансовым управляющим в электронной форме через интернет-ресурс регисторской информационной системы, размещенной в сети интернет по адресу: www.qoldau.kz (далее - веб – портал).
6. Датой предоставления финансовым управляющим текущей информации в зависимости от способа ее предоставления является дата:
1) приема текущей информации соответствующим территориальным органом государственных доходов в явочном порядке;
2) отметки о приеме текущей информации почтовой или иной организации связи по почте заказным письмом с уведомлением;
3) получения уведомления о принятии или непринятии текущей информации веб-порталом, в случае предоставления ее в электронной форме, допускающем компьютерную обработку информации.
Глава 3. Порядок и сроки предоставления финансовым управляющим пояснения на запрашиваемую информацию
7. На основании запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства территориального органа государственных доходов по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу, финансовый управляющий не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления запроса представляет пояснение в соответствующий территориальный орган государственных доходов по форме согласно приложению, к настоящим Правилам, за исключением случаев, когда более длительный срок исполнения указан в самом запросе.
8. Датой представления финансовым управляющим пояснения в зависимости от способа его предоставления является дата:
1) приема пояснения соответствующим территориальным органом государственных доходов в явочном порядке;
2) отметки о приеме пояснения почтовой или иной организации связи по почте заказным письмом с уведомлением;
3) получения уведомления о принятии или непринятии запрашиваемую информации веб-порталом, в случае предоставления ее в электронной форме, допускающем компьютерную обработку информации.
9. Предоставляемое финансовым управляющим пояснение на бумажном носителе подписывается финансовым управляющим, в электронной форме, заверяется электронной цифровой подписью финансового управляющего.
Приложение
к Правилам и срокам предоставления,
финансовым управляющим пояснения
на запрашиваемую информацию
Форма
Пояснение
1. Номер и дата запроса территориального органа государственных
доходов: ____________________________________________________________
2. ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
финансового управляющего: __________________________________________
____________________________________________________________________

3. Қаржы басқарушысының ЖСН: _________________________________
4. Борышкердің ТАӘ (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда):
_________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Борышкердің ЖСН: ___________________________________________
6. Сұрау жолдаған аумақтық мемлекеттік кірісте органының атауы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Уәкілетті орган сұратқан банкроттық рәсімін жүргізу барысы туралы ақпаратқа
түсіндірме: _________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Қосымшаға тіркелген құжаттар тізімі: ____________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қаржы басқарушысының қолы: ______________________________
Түсіндірме ұсынылған күні: "__" __________ 20__ жыл.
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда);
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.

3. ИИН финансового управляющего: ____________________________________
4. ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
должника: ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. ИИН должника: ____________________________________________________
6. Наименование территориального органа государственных доходов,
направившего запрос: _________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Пояснение по запрашиваемой уполномоченным органом информации
о ходе осуществления процедуры банкротства: ___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Перечень прилагаемых документов: __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подпись финансового управляющего: ___________________________________
Дата представления пояснения: "__" __________ 20__ год.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
ФИО – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность);
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.