"Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 мамырдағы № 261 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 397 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 қыркүйекте № 36965 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 мамырдағы № 261 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28079 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 6) тармақшасына және "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) және 2-1) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Осы бұйрықпен бекітілген елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидаларын осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құндылықты дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 397 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 11 мамырдағы
№ 261 бұйрығына қосымша
Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және өнеркәсіптік-инновациялық жобаларға елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу тәртібін айқындайды.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 мая 2022 года № 261 "Об утверждении Правил проведения экспертизы по внутристрановой ценности
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 397. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2025 года № 36965
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 мая 2022 года № 261 "Об утверждении Правил проведения экспертизы по внутристрановой ценности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28079) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" и подпунктами 2) и 2-1) пункта 3) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила проведения экспертизы по внутристрановой ценности, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2025 года № 397
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 мая 2022 года № 261
Правила проведения экспертизы по внутристрановой ценности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения экспертизы по внутристрановой ценности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" и определяют порядок проведения экспертизы по внутристрановой ценности промышленно-инновационных проектов.

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бiртектi тауарлар – бiрдей болмаса да, сол бiр функцияларды орындауына мүмкiндiк беретiн ұқсас сипаттамалары бар және ұқсас құрауыштардан тұратын тауарлар;
2) бірыңғай индустрияландыру картасы – өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері іске асыратын өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың жиынтығы;
3) елішілік құндылық – ішкі нарықта өндірілген тауарлардың және жүзеге асырылған жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің өндірілген тауардың, жүзеге асырылған жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің жалпы көлеміндегі пайыздық мөлшері;
4) елішілік құндылық бойынша сараптама – бірыңғай индустрияландыру картасына енгізуге үміткер өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасындағы ел ішіндегі құндылығын бағалау;
5) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган – өнеркәсіп саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіру мен өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) өнеркәсіптік-инновациялық жоба – технологиялар трансфертіне, жаңа өндірістерді құруға (жұмыс істеп тұрғандарын жетілдіруге) және (немесе) инновациялық қызметті жүзеге асыруға бағытталған, белгілі бір уақыт ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені;
7) қазақстандық тауар өндірушілер тізілімі қазақстандық тауар өндірушілер мен Қазақстанда шығарылатын, олар өндіретін тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының объектісі болып табылады.
2-тарау. Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу тәртібі
3. Елішілік құндылықты дамыту және мониторингтеу саласында ақпараттық-талдамалық, консультациялық, оның ішінде елішілік құндылықты сараптау бойынша қызметтерді елішілік құндылықты дамыту саласындағы ұлттық даму институты (бұдан әрі – ұлттық институт) көрсетеді.
4. Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпаратты уәкілетті орган ұлттық институтқа осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жібереді.
5. Өнеркәсіптік-инновациялық жобаның ел ішіндегі құндылығы бойынша сараптама уәкілетті органнан ақпаратты алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
6. Елішілік құндылық бойынша сараптаманы жүргізу үшін ұлттық институт ұсынылған ақпаратты біртекті тауарларды іздеу мақсатында Тізілімде бар тауарлар туралы ақпаратпен салыстырып тексереді.
Біртекті тауарларға іздеу жүргізу қорытындылары бойынша ұлттық институт осы Ережелерге 2-қосымшаға сәйкес әкімшілік көрсеткіштерді есептеу әдістемесі бойынша елішілік құндылық үлесі құнының пайыздық мөлшерін есептейді.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) однородные товары – товары, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции;
2) единая карта индустриализации - совокупность промышленно-инновационных проектов, реализуемых субъектами промышленно-инновационной деятельности;
3) внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуг;
4) экспертиза по внутристрановой ценности – оценка внутристрановой ценности в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности;
5) уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
6) промышленно-инновационный проект – комплекс реализуемых в течение определенного времени мероприятий, направленных на трансферт технологий, создание новых (усовершенствование действующих) производств и (или) осуществление инновационной деятельности;
7) реестр казахстанских товаропроизводителей (далее – Реестр) - объект информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", содержащий сведения о казахстанских товаропроизводителях и производимых ими товарах казахстанского происхождения.
Глава 2. Порядок проведения экспертизы по внутристрановой ценности
3. Информационно-аналитические, консультационные услуги в области развития и мониторинга внутристрановой ценности, в том числе по экспертизе внутристрановой ценности оказываются национальным институтом развития в области развития внутристрановой ценности (далее - национальный институт).
4. Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах от общей стоимости товаров, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности направляется уполномоченным органом в национальный институт по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Экспертиза по внутристрановой ценности промышленно-инновационного проекта проводится десять рабочих дней со дня получения от уполномоченного органа информации.
6. Для проведения экспертизы по внутристрановой ценности национальный институт сопоставляет представленную информацию с информацией о товарах, имеющейся в Реестре с целью поиска однородных товаров.
По итогам проведения поиска однородных товаров национальный институт производит расчет процентного содержания стоимости доли местного содержания по Методике расчета административных показателей согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

7. Ел ішіндегі құндылық бойынша сараптаманың нәтижесі бірінші басшының не оны алмастырушы адамның, сондай-ақ ел ішіндегі құндылық бойынша осы сараптаманы жүргізген адамдардың қолы қойылған ұлттық институттың фирмалық бланкідегі сараптамалық қорытынды болып табылады.
Сараптамалық қорытынды мыналарды қамтиды:
1) сараптамалық қорытындының күні, нөмірі;
2) өнеркәсіптік-инновациялық жобаның мақсаты;
3) тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесі құнының өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыру кезінде пайдалануға жоспарланған тауарлардың жалпы құнынан пайыздық қамтылуы.
8. Сараптамалық қорытынды мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалады, оның бір данасы қол қойылған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жіберіледі, екіншісі ұлттық институтта сақталады.
Елішілік құндылық бойынша
сараптама жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Әкімшілік нысанның атауы: Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): СДМП 1.
Кезеңділік: біржолғы.
Есепті кезең: елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізуге өтінім берген күнге ағымдағы жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және олардың жарғылық капиталындағы дауыс беретін акциялардың (қатысу үлестерінің) елу немесе одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар, бірақ ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтің, ұлттық компаниялардың дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу немесе одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде тиесілі заңды тұлғаларды, егер олар жеке тұлғаларға немесе кейіннен сатып алу құқығымен мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген болса, қоспағанда; жүйе құраушы кәсіпорындар; табиғи монополия субъектілері, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: әлішілік құндылық бойынша сараптама жүргізуге өтінім берген кезде.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: "Қазақстандық қамту" интернет-порталы мемлекеттік ақпараттық жүйесінде электрондық түрде.
Әкімшілік нысанның атауы: Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат.
Кесте
Сатып алынатын тауарлар атауы
Сатып алынатын тауарлардың қысқаша сипаттамасы
ТЖҚ БНА бойынша тауарлар коды
Өлшем бірлігі
Заттай мәнде сатып алудың жоспарланған көлемі
ҚҚС-ты есепке алғанда, сатып алуға жоспарланған сома, мың теңге
Әлеуетті өнім берушілер
ТЖКҚ беруші елі
Ел коды
Елішілік құндылық болжамды үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20__ жыл
Тауарлар
20__ жыл
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы _______________________
Мекенжайы ________________________________
Телефоны __________________________________
Электрондық почта мекенжайы ________________
Орындаушы ________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) _________ қолы, телефон)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___________ қолы)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ БНА – тауарлардың, жұмыстардың, және қызметтердің біріңғай номенклатуралық анықтамалығы;
ҚҚС - қосылған құн салығы.
Өнеркәсіптік-инновациялық
қызмет субъектісінің
өнеркәсіптік-инновациялық
жобасын іске асыру кезінде
пайдаланылатын тауарлардың,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтердің жалпы құнынан
тауарларда, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерде
белгіленген елішілік құндылық
үлесінің құны туралы ақпарат
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну бойынша түсіндірме "Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат"
(СДМП 1 индексі, кезеңділік біржолғы)

7. Результатом экспертизы по внутристрановой ценности является экспертное заключение на фирменном бланке национального института, которое подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, а также лицами, проводившими данную экспертизу по внутристрановой ценности.
Экспертное заключение содержит следующее:
1) дату, номер экспертного заключения;
2) назначение промышленно-инновационного проекта.
3) процентное содержание стоимости долей внутристрановой ценности, установленных в товарах, от общей стоимости товаров, планируемое к использованию при реализации промышленно-инновационного проекта.
8. Экспертное заключение составляется на государственном и русском языках в двух экземплярах, один из которых в два рабочих дня с момента подписания направляется уполномоченному органу, второй хранится в национальном институте.
Приложение 1
к Правилам экспертизы
по внутристрановой ценности
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Наименование административной формы: Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, от общей стоимости товаров, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СДМП 1.
Периодичность: единовременная.
Отчетный период: текущий год на дату подачи заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компанияма, а также социально-предпринимательским корпорациям, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа; системообразующие предприятия; субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
Срок представления формы административных данных: при подаче заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде на государственной информационной системе интернет- портал "Казахстанское содержание".
Наименование административной формы: "Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, от общей стоимости товаров, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности"
Таблица
Наименование приобретаемых товара
Краткое описание приобретаемых товара
Код товара по ЕНС ТРУ
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа с учетом НДС, тысяч тенге
Потенциальные поставщики
Страна поставщика товара
Код страны
Прогнозная доля внутристрановой ценности, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20__ год
Товары
20__ год
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) __________ подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) _________ подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Расшифровка аббревиатур:
ЕНС ТРУ – единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг;
НДС – налог на добавленную стоимость.
Приложение к форме
Информация о стоимости доли
внутристрановой ценности,
установленной в товарах
от общей стоимости товаров,
используемых при реализации
промышленно-инновационного
проекта субъекта промышленно-
инновационной деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах от общей стоимости товаров, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности"
(Индекс СДМП 1, периодичность единовременная)

1. "Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның 1-бағанда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтің атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда сатып алынатын тауардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
3. 3-бағанда тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің біріңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
5. 5-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көріністе тауарды сатып алудың жоспарланған көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда қосылған құн салығын ескере отырып, тауарларды сатып алудың жоспарланған сомасы көрсетіледі, мың теңгемен (жүздік үлестері бар сан);
7. 7-бағанда жоспарланған өнім берушілер көрсетіледі;
8. 8-бағанда тауарды өнім беруші елі көрсетіледі;

1. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах от общей стоимости товаров используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности" (далее – Форма), указывается наименование приобретаемого товара;
2. В графе 2 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара (технические условия, свойства и характеристики);
3. В графе 3 указывается код товара согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг;
4. В графе 4 указывается единица измерения товара;
5. В графе 5 планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара;
6. В графе 6 указывается планируемая сумма закупа товаров в стоимостном выражении с учетом налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. В графе 7 указывается планируемые поставщики;
8. В графе 8 указывается страна поставщика товара;

9. 9-бағанда тауардың шетелдік жеткізушісінің еліне тиесілі коды НК РК ISO 3166-1-2016 "Елдер мен олардың әкімшілік-аумақтық бірліктерінің атауларын көрсетуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары", НК РК ISO 3166-2-2016 "Елдер мен олардың әкімшілік-аумақтық бірліктерінің атауларын көрсетуге арналған кодтар" ұлттық жіктеулеріне сәйкес көрсетіледі.
10. 10-бағанда елішілік құндылықтың болжамды үлесі көрсетіледі, %.
Елішілік құндылық бойынша
сараптама жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құнын есептеу әдістемесі

9. В графе 9 указывается код страны иностранного поставщика товара согласно национальным классификаторам НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран", НК РК ISO 3166-2-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений;
10. В графе 10 указывается прогнозная доля внутристрановой ценности, %.
Приложение 2 к Правилам
проведения экспертизы
по внутристрановой ценности
Методика расчета доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, от общей стоимости товаров, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности

1. Есептелетін әкімшілік көрсеткіштердің тізбесі
Әкімшілік көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Әкімшілік нысанның/ақпараттық жүйенің атауы
1
2
3
4
1.
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құнын есептеу
пайыз
Қайтарымсыз негізде әімшілік деректерді жинауға арналған нысан Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың жалпы құнынан тауарларда белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат

1. Перечень административных показателей, подлежащих расчету
Наименование административного показателя
Единица измерения
Наименование административной формы/информационной системы
1
2
3
4
1.
Расчет доли внутристрановой ценности в товаре от общей стоимости товара, ланируемого к использованию при реализации промышленно-инновационного проекта
процент
Форма, предназначенная для сбора административных данных Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах от общей стоимости товаров, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности

2. Әкімшілік көрсеткішті есептеу алгоритмі
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық бойынша сараптама – бірыңғай индустрияландыру картасына енгізуге үміткер өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасындағы ел ішіндегі құндылығын бағалау
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Кезеңділік: біржолғы.
Есепті кезең: елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізуге өтінім берген күнге ағымдағы жыл.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)

2. Алгоритм расчета административного показателя
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Экспертиза по внутристрановой ценности – оценка внутристрановой ценности в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Периодичность: единновременная.
Отчетный период: текущий год на дату подачи заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)

"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұнда:
ЕҚТ – тауардағы елішілік құндылық үлесі, пайыз;
n – ақпаратта көзделген тауарладың жалпы саны, бірлік;
i – ақпаратта көзделген тауарлардың реттік нөмірі, бірлік;
ТҚi – ақпаратта көзделген i-шы тауар құны, теңге;
Жi – дерекқорда көрсетілген біртекті тауардағы елішілік құндылық үлесі,
Жi = 0, дерекқорда тауар болмаған жағдайда, пайыз;
S – ақпаратта көзделген тауарлардың жалпы құны, теңге;

Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦт – доля внутристрановой ценности в товаре, процент;
n – общее количество товаров, предусмотренных информацией, единиц;
i – порядковый номер товара, предусмотренный информацией, единиц;
СТi – стоимость i-ого товара, предусмотренная информацией, тенге;
Мi - доля внутристрановой ценности в однородном товаре, указанная в Реестре, Mi=0, в случае отсутствия товара в Реестре, процент;
S – общая стоимость товаров, предусмотренная информацией, тенге;
В случае наличия в Реестре нескольких однородных товаров, устанавливается минимальная доля внутристрановой ценности товара.