"Автомобиль, теміржол, ішкі су көлігі және сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1205 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 823 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 290 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 24 қыркүйектегі № 92 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 29 қыркүйектегі № 36961 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Автомобиль, теміржол, ішкі су көлігі және сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1205 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 823 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12769 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Теміржол көлігі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына 1-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4, 4-1, 4-2, 4-3 және 4-4-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-6, 4-7 және 4-8-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде оны "Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" ақпараттық жүйесінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1205 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 823 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области автомобильного, железнодорожного, внутреннего водного транспорта и торгового мореплавания"
Совместный приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 2 сентября 2025 года № 290 и Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 сентября 2025 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2025 года № 36961
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1205 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 823 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области автомобильного, железнодорожного, внутреннего водного транспорта и торгового мореплавания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12769) следующие изменения:
приложение 1 к Критериям оценки степени риска в области железнодорожного транспорта изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
приложения 4, 4-1, 4-2, 4-3 и 4-4 изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему совместному приказу;
приложения 4-6, 4-7 и 4-8 изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Комитет правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для размещения в информационной системе "Единый реестр субъектов и объектов проверок".
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.

4. Осы бірлескен бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
_________С. Жумангарин
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
__________М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 92 мен
Қазақстан Республикасы Көлік
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 290 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Теміржол көлігі саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
1-қосымша
Теміржол көлігі саласындағы субъектілеріне (объектілеріне) қойылатын талаптардың бұзылу дәрежесі
Өлшемшарттардың атауы
Бұзушылық дәрежесі
1.
Нәтижесінде магистральдық, станциялық, кірме жолдар мен теміржолдарда жүк немесе жолаушылар пойыздарының жылжымалы теміржол құрамының соқтығысуына, жолдан шығып кетуіне жол берілген оқиғалар
өрескел
2.
Теміржол жылжымалы құрамның қалпына келтіруге болмайтын дәрежеге дейін зақымдалуына алып келген оқиғалар
өрескел
3.
Нәтижесінде жылжымалы құрамды ағыту және жөндеуге беру талап етілетін көлемде зақымдауға жол берілген оқиғалар
өрескел
4.
Темір жол көлігінде адамның өмірі мен денсаулығына және қозғалыс қауіпсіздігіне зиян келтіру не қауіп төндіретін туралы бір расталған шағымның немесе өтініштің болуы
елеусіз
5.
Темір жол көлігінде адамның өмірі мен денсаулығына және қозғалыс қауіпсіздігіне зиян келтіру не қауіп төндіретін туралы екі немесе одан да көп расталған шағымдардың немесе өтініштердің болуы
өрескел
6.
Теміржол көлігіндегі оқиғалар немесе адам өмірі мен денсаулығына қауіп төндіру туралы ақпараттардың расталуы
өрескел
7.
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау қорытындылары бойынша бұзушылықтарды жою туралы ұсынымдарды белгіленген мерзімде орындау
өрескел
8.
Жылжымалы құрамның мемлекеттік тiркеуінің болмауы
елеулі
9.
Тармақ иеленуші әзірлейтін және Ұлттық инфрақұрылым операторы бекiтетiн кiрме жолдағы қозғалысқа қызмет көрсету және оны ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтың болмауы
елеусіз
10.
Жылжымалы құрам және арнайы жылжымалы құрамның (бұдан әрі – АЖҚ) жоспарлы-ескерту жөндеу түрлерінен және техникалық қызмет көрсетуден уақтылы өтпеуі
өрескел
11.
Қызмет мерзімі өткен, сондай-ақ өз осьтерінде алып тасталған (есептен шығарылған) теміржол жылжымалы құрамын магистральды теміржол желісінде пайдаланудың жүзеге асырылуы
өрескел
12.
Тартқыш жылжымалы құрамды, жолаушылар вагондарымен, АЖҚ жылына екi рет (көктемде және күзде) комиссиялық түрде қарап тексеру актісінің болмауы
елеулі
13.
Жұмыс iстеп тұрған локомотивтер, моторвагонды және АЖҚ оларды пайдалану қағидаларын білетін жұмыскердiң, ал станциялық жолдарда – машинистің, АЖҚ жүргізушісінің немесе депо жолдары мен шаруашылық жүргізу субъектілері жолдарындағы олардың көмекшілерінің қадағалауын қалдыруы
өрескел
14.
Локомотивтер мен моторвагонды жылжымалы құрамда (өздiгiнен жүретiн арнайы жылжымалы құрамда) пойыздардың айналым бағыттары бойынша инфрақұрылымның пойыздық радиобайланыспен үйлесетiн (инфрақұрылымда пайдаланған жағдайда) пойыздық радиобайланыс құрылғыларының, белгiленген көрсеткiштердi тiркейтiн жылдамдық өлшегiштердің, автоматты локомотивтiк сигнализацияның локомотивтiк құрылғыларының және қауiпсiздiк құрылғыларының болмауы
өрескел
15.
Бiр машинист қызмет көрсететiн маневрлiк локомотивтерде оларды вагондардан дистанциялық ағыту құрылғыларының болмауы
өрескел
16.
Бiр машинист қызмет көрсететiн маневрлiк локомотивтерде екiншi басқару пультiнің болмауы
өрескел
17.
Бiр машинист қызмет көрсететiн маневрлiк локомотивтерде артқы көрiнiс айналарының болмауы
өрескел
18.
Бiр машинист қызмет көрсететiн маневрлiк локомотивтерде машинист кенеттен локомотив жүргiзу қабiлетiнен айырылған кезде автоматты тоқтату құрылғыларының болмауы
өрескел
19.
Қозғалыс қауіпсіздігіне қауіп төндіретін ақаулары бар жылжымалы құрамды, оның ішінде АЖҚ пайдалануға және пойыздарда жүрудің жүзеге асырылуы
өрескел
20.
Жылжымалы құрам, соның iшiнде өздiгiнен жүретiн арнайы жылжымалы құрамның автоматты тежегiштермен, одан басқа жолаушылар вагондары, моторвагонды жылжымалы құрам және электрпневматикалық тежегiштермен жабдықталған жолаушылар пойыздарын жүргiзуге арналған локомотивтердің жабдықталмауы
өрескел
21.
Локомотивтер, жолаушылар, жүк вагондары, моторвагонды және АЖҚ қол тежегіштерімен жабдықталмауы
өрескел
22.
Жылжымалы құрам және АЖҚ темiржол жылжымалы құрам бiрлiктерiнiң өздiгiнен ажырауына жол бермейтiн тiркеу құрылғысымен жабдықталмауы
өрескел
23.
Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстi деңгейiнiң үстiнен биiктiгі локомотивтерде, жолаушылар және бос жүк вагондарында - 1080 миллиметрден (бұдан әрі – мм.) артық болмауы
өрескел
24.
Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстiңгі деңгейiнiң үстiнен биiктiгі локомотивтерде және адамдары бар жолаушылар вагондарында – кем дегенде 980 мм. болмауы
өрескел
25.
Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстiңгі деңгейiнiң үстiнен биiктiгі жүк вагондарында (жүк тиелген) – кем дегенде 950 мм. болмауы
өрескел
26.

4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ С. Жумангарин
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
__________ М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1 к совместному
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 сентября 2025 года № 92
и исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 2 сентября 2025 года № 290
Приложение 1
к Критериям оценки
степени риска в области
железнодорожного транспорта
Степени нарушений требований субъектов (объектов) контроля в области железнодорожного транспорта
Наименование критериев
Степень нарушения
1.
Происшествия, в результате которых допущено столкновение, сход железнодорожного подвижного состава в грузовых или пассажирских поездах на магистральных, станционных, подъездных путях и железнодорожных путях
грубое
2.
Происшествия, в результате которых допущено повреждение железнодорожного подвижного состава до состояния, не подлежащего восстановлению
грубое
3.
Происшествия, в результате которых допущено повреждение железнодорожного подвижного состава в объеме требующем его отцепку и подачу на ремонт
грубое
4.
Наличие одной подтвержденной жалобы или обращения о причинении вреда, либо угрозе жизни и здоровью человека и безопасности движения на железнодорожном транспорте
незначительное
5.
Наличие двух и более подтвержденных жалоб или обращений о причинении вреда, либо угрозе жизни и здоровью человека и безопасности движения на железнодорожном транспорте
грубое
6.
Подтверждение информации о происшествии на железнодорожном транспорте, либо угрозе жизни и здоровью человека
грубое
7.
Неисполнение в установленный срок рекомендации об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля
грубое
8.
Отсутствие государственной регистрации подвижного состава
значительное
9.
Отсутствие инструкции о порядке обслуживания и организации движения на подъездном пути, разработанной ветвевладельцем и утвержденной Национальным оператором инфраструктуры
незначительное
10.
Несвоевременное прохождение подвижного состава и специального подвижного состава (далее – СПС) планово-предупредительных видов ремонта и технического обслуживания
грубое
11.
Осуществление эксплуатаций железнодорожного подвижного состава с истекшим сроком службы, а также исключенный (списанный) на своих осях, на магистральной железнодорожной сети
грубое
12.
Отсутствие акта осмотра о проведении комиссионного осмотра два раза в год (весной и осенью) тягового подвижного состава, пассажирских вагонов и СПС
незначительное
13.
Оставление стоящих в рабочем состоянии локомотивов, моторвагонного и СПС под наблюдением работника, знающего правила их обслуживания, а на станционных путях – машиниста, водителя СПС или их помощников на деповских путях и путях хозяйствующих субъектов
грубое
14.
Отсутствие на локомотивах и мотор-вагонном подвижном составе, (специальном самоходном подвижном составе) средств поездной радиосвязи, совместимых с поездной радиосвязью инфраструктуры по маршрутам обращения поездов (в случае эксплуатации на инфраструктуре), скоростемеров обеспечивающих регистрацию установленных показаний, локомотивных устройств автоматической локомотивной сигнализации и устройств безопасности
грубое
15.
Отсутствие устройств дистанционной отцепки маневровых локомотивов от вагонов, обслуживаемых одним машинистом
грубое
16.
Отсутствие второго пульта управления на маневровых локомотивах, обслуживаемых одним машинистом
грубое
17.
Отсутствие зеркал заднего вида на маневровых локомотивах, обслуживаемых одним машинистом
грубое
18.
Отсутствие устройств, обеспечивающих автоматическую остановку на случай внезапной потери машинистом способности к ведению локомотива на маневровых локомотивах, обслуживаемых одним машинистом
грубое
19.
Осуществление выпуска в эксплуатацию и к следованию в поездах подвижного состава, в том числе СПС, имеющий неисправности, угрожающие безопасности движения
грубое
20.
Не оборудование подвижного состава, в том числе специального самоходного подвижного состава автоматическими тормозами, кроме того не оборудование пассажирских вагонов, моторвагонного подвижного состава и локомотивов, предназначенных для вождения пассажирских поездов электропневматическими тормозами
грубое
21.
Не оборудование локомотивов, пассажирских, грузовых вагонов, моторвагонных и СПС ручными тормозами
грубое
22.
Не оборудование подвижного состава и СПС сцепным устройством, исключающим самопроизвольное разъединение единиц железнодорожного подвижного состава
грубое
23.
Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у локомотивов, пассажирских и грузовых порожних вагонов - не более 1080 миллиметров (далее – мм.)
грубое
24.
Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у локомотивов и пассажирских вагонов с людьми - не менее 980 мм.
грубое
25.
Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у грузовых вагонов (груженых) - не менее 950 мм.
грубое
26.

Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстiңгі деңгейiнiң үстiнен биiктiгі АЖҚ-да бос күйiнде - 1080 мм. артық болмайды, тиелген күйiнде – кем дегенде 980 мм. болмауы
өрескел
27.
Кез келген жөндеу, құрылыс және басқа жұмыстарды жүргізген кезде құрылыстар мен құрылғылардың габариттерін қамтамасыз етпеуі
өрескел
28.
Жолдың жанына түсiрiлген немесе тиеуге дайындалған жүктің құрылыстардың жақындау габаритi бұзылмайтындай етiп жиналмауы және бекiтпеуi
өрескел
29.
Жүктiң (жол жұмыстарына арналып түсiрiлген балластан басқа) биiктiгi 1200 мм. дейiн болғанда ол шеткi рельс бастиегiнiң сыртқы қырынан 2,0 метрден (бұдан әрі – м.) жақын, ал биiктiгi жоғары болғанда 2,5 м. жақын тұруы
өрескел
30.
Темiр жолдың барлық элементтерi (жер төсемi, жоғарғы құрылысы және жасанды құрылыстар) пайдаланған кезде пойыздың осы учаскеде белгiленген жылдамдықтармен қауiпсiз және жатық қозғалысын қамтамасыз етпеуі
өрескел
31.
Темiр жол қисықтардың радиустары, түзулер мен қисықтардың жанасуы, еңiстердiң қия беткейлiгiне қатысты желiнiң жоспарына және профилiне сәйкес келмеуі
өрескел
32.
Жолдың түзу және қисық учаскелерiнде жолтабан енiнiң номиналдық өлшемдерден ауытқуының шамасын: тарту жағына қарай – 4 мм., кеңею +8 мм., ал қозғалыс жылдамдықтары сағатына 50 километр (бұдан әрі – км.) және одан төмен учаскелерде тарылу жағына қарай – 4 мм., ал кеңею - +10 мм. мөлшерінде белгіленбеуі
өрескел
33.
Жолтабан енiнiң номиналдық мөлшерден ауытқу шамасын 1512 мм. кем және 1548 мм. артық болмауы
өрескел
34.
Жолдардың түзу учаскелерiнде жолды пайдалану бiр рельстiк жіктің екiншiсiнен 6 мм. биiк қатынаста деңгейде ауытқу шамасы бойынша жүзеге асырылуы
өрескел
35.
Қисық учаскелерде сыртқы рельс жігінің жоғары тұруы 150 мм. артық болуы
өрескел
36.
Бағыттамалық үшкiрлерінiң және тартқыштары бар айқастырмалардың жылжымалы өзекшелерiнiң ажырауы орын алған бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды пайдалануы
өрескел
37.
Бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды үшкiрде бiрiншi тартымның қарсы тұсында, үшкiр айқастырманың өзегiнiң ұшында стрелканың жабық күшiнде өлшенетiн үшкiрдiң рамалық рельстен айқастырмалық жылжымалы өзегiнiң жақтаудан 4 мм. және одан да артық кейiн қалғанда пайдалануы
өрескел
38.
Бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды үшкiрдiң немесе жылжымалы өзекшенiң үгiтiлуi кезінде жотаның төну қаупi туындайтын және барлық жағдайда ұзындығы басты жолда 200 мм. және одан көп пайдалануы
өрескел
39.
Үшкiрдiң немесе жылжымалы өзекшенiң жотаның төну қаупi туындайтындай үгітілуіне және барлық жағдайда қабылдау-жөнелту жолдарында ұзындығы 300 мм. үгітілуге жол берілген жағдайда бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды пайдалануы
өрескел
40.
Үшкiрдiң немесе жылжымалы өзекшенiң жотаның төну қаупi туындайтындай үгітілуіне және барлық жағдайда қабылдау-жөнелту жолдарында ұзындығы 400 мм. үгітілуге жол берілген жағдайда бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды пайдалануы
өрескел
41.

Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у СПС в порожнем состоянии - не более 1080 мм., в груженом - не менее 980 мм.
грубое
27.
Необеспечение габарита сооружений и устройств при проведении любых ремонтных, строительных и других работ
грубое
28.
Не укладывание и не закрепление грузов, выгруженных или подготовленных к погрузке около пути так, чтобы габарит приближения строений не нарушался
грубое
29.
Нахождение грузов (кроме балласта, выгружаемого для путевых работ) при высоте до 1200 мм. от наружной грани головки крайнего рельса не ближе 2,0 метр (далее – м.), а при большой высоте - не ближе 2,5 м.
грубое
30.
Необеспечение при эксплуатации всех элементов железнодорожного пути (земляное полотно, верхнее строение и искусственные сооружения) безопасного и плавного движения поездов со скоростями, установленными на данном участке
грубое
31.
Несоответствие железнодорожного пути в отношении радиусов кривых, сопряжение прямых и кривых, крутизны уклонов плану и профилю линии
грубое
32.
Не установление величины отклонений от номинальных размеров ширины колеи на прямых и кривых участках пути: в сторону сужения -4 мм., уширения +8 мм., а на участках, где установлены скорости движения 50 км/час и менее, в сторону: сужения -4 мм., уширения +10 мм.
грубое
33.
Не установление величины отклонений от номинальных размеров ширины колеи менее 1512 мм. и более 1548 мм.
грубое
34.
Осуществление эксплуатаций пути на прямых участках по величине отклонения уровня одной рельсовой нити относительно другой на 6 мм.
грубое
35.
Возвышение наружной рельсовой нити на кривых участках с превышением 150 мм.
грубое
36.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущено разъединение стрелочных остряков и подвижных сердечников крестовин с тягами
грубое
37.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущено отставание остряка от рамного рельса, подвижного сердечника крестовины от усовика на 4 мм. и более, измеряемое у остряка и сердечника тупой крестовины против первой тяги, у сердечника острой крестовины - в острие сердечника при запертом положении стрелки
грубое
38.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущена выкрашивание остряка или подвижного сердечника, при котором создается опасность набегания гребня, и во всех случаях выкрашивание длиной на главных путях 200 мм. и более
грубое
39.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущена выкрашивание остряка или подвижного сердечника, при котором создается опасность набегания гребня, и во всех случаях выкрашивание длиной на приемоотправочных путях 300 мм.
грубое
40.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущена выкрашивание остряка или подвижного сердечника, при котором создается опасность набегания гребня, и во всех случаях выкрашивание длиной на прочих станционных путях 400 мм.
грубое
41.

Үшкiр басының немесе жылжымалы өзекшенiң енi үстiңгi бетiнде 50 мм. және одан астам болып келетiн қимасында өлшенетiн үшкiрдiң рамалық рельсiнiң қарсысында және жылжымалы өзекшенiң жақтаудың қарсысында 2 мм. және одан астамға төмендеуiне жол берілген бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды пайдалануы
өрескел
42.
Бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды айқастырма өзекшесiнiң жұмыстың қыры мен жанама рельс тiк қалпақшасының жұмыстық қырының арасындағы қашықтық 1472 мм. кем болғанда пайдалануы
өрескел
43.
Бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды жанама рельс пен жақтаудың жұмыс қырлары арасындағы қашықтық 1435 мм. артық болғанда пайдалануы
өрескел
44.
Бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды үшкiрдiң немесе рамалық рельстiң опырылуына, айқастырманың (өзекшенiң, жақтаудың немесе контррельстiң) опырылуына жол берілгенде пайдалануы
өрескел
45.
Бағыттамалық бұрмаларды және тұйық қиылысуларды бiр бұрандамалы iшпекте контррельстiк бұрандаманың немесе қос болтты iшпекте екеуiнiң де ажырауына жол берілгенде пайдалануы
өрескел
46.
Жолдарды пайдалану рельстің табаны төсемелер ребордынан жоғары және 5 шпалдан немесе қатар төселген білеулерден асып түсетін рельс пен төсемдер арасындағы бунақ жолдарында саңылаулар анықталған жағдайлардан басқа жағдайларда пайдалануы
өрескел
47.
Темiр жолдардың кiрме және қосылу жолдарының қабылдау-жөнелту жолдарына және басқа станциялық жолдарға қосылу жерлерiнде жылжымалы құрамның өздiгiнен станцияға немесе аралыққа қарай шығып кетуiне жол бермеу үшiн сақтандырғыш тұйықтары, қорғағыш бағыттамалар, лақтырғыш табандықтар, лақтырғыш үшкiрлер немесе түсiргiш бағыттамалардың болмауы тиiс. Сақтандырғыш тұйықтардың пайдалы ұзындығы кем дегенде 50 м. болмауы
өрескел
48.
Шектiк бағаншалар жолтабандар аралығының ортасында қосылатын жолдардың осьтерiнiң арасындағы қашықтық 4100 мм. тең тұсында орнатылмауы
өрескел
49.
Жолтабан аралығының енi азайтылған жүктi аударып тиеу жолдарында шектiк бағаншалар жолтабан аралығының енi 3600 мм. дейiн жететiн жерiнде орнатылмауы
өрескел
50.
Теміржолдар арқылы жүріп өту және өту аймақтарында теміржол көлігі қозғалысының бұзылуын тудыратын заттарды теміржолдарға қоюы, тастауы, қалдыруы
өрескел
51.
Тармақ иеленушінің кірме жолдарды техникалық күтіп ұстауды қамтамасыз ету және жөндеу жұмыстарын жүзеге асырмауы
өрескел
52.
Тармақ иеленуші әрбір кірме жолға жолдың бойлық пішіні бар техникалық паспорттың екі данасының болмауы
елеусіз
53.
Тармақ иеленуші әрбір кірме жолға жасанды құрылыстар сызбасының екі данасының болмауы
елеусіз
54.
Тармақ иеленушіде әрбір кірме жолға жолдар мен қойма алаңдарының түрін көрсете отырып, тиеу-түсіру (босату) орындары көрсетілген масштабты схема-жоспары пакетінің екі данасының болмауы
елеусіз
55.
Жаңа объектілерді пайдалануға бергеннен кейін немесе олар жабылған соң техникалық паспортта тиісті өзгерістердің болмауы
елеусіз
56.
Он жылда бір рет жүргізілген кірме жолдардың жоспары мен бейінін аспаптық тексерудің болмауы
өрескел
57.
Тармақ иеленушілердің өздерінің орналасқан аумағы шегінде кірме жолдарды жарықпен, сондай-ақ кірме жолдарды қоқыс пен қардан тазалауын қамтамасыз етпеуі
елеусіз
58.
Тасымалдау процесіне қатысушы ұйымдардың бірінші басшыларының қауіпсіздікті жағдайларының бастапқы есепке алудың толық жүргізілуін және олардың дұрыс жіктелуін қамтамасыз етпеуі
елеусіз
59.
Жабық және мамандандырылған вагондардың шатырын, жүк тиеу люктерін тиелген жүктің қалдықтарынан тазаламауы, вагондағы трафареттік жазбаларды, сондай-ақ, вагонның рамасы мен жүріс бөлігін сүртпеуі
өрескел
60.
Тасымалдау процесіне қатысушылардың және жылжымалы теміржол құрамының иелерінің жылжымалы теміржол құрамына, сондай-ақ магистральдық, станциялық, кірме жолдарға жүргізілген жоспарлы жөндеу туралы ақпаратты жөндеу аяқталған кезден бастап уәкілетті органға бермеуі
елеусіз
61.
Дефектоскопия құралдары мен диагностика жүйелерін жарамды жағдайда ұстамауы және тиімді пайдаланбауы
елеулі
62.
Пайдаланылатын теміржол жылжымалы құрамының конструкциясына пайдалану сипаттамаларына әсерін тигізетін өзгерістер енгізуді пайдалану құжаттамасының талаптарын сақтамауы
өрескел
63.
Вагондардың барлық элементтері беріктігі, орнықтылығы және техникалық жай-күйі бойынша пойыздардың қауіпсіз және жатық қозғалуын қамтамасыз етеді
өрескел
64.
Техникалық қызмет көрсету кезiнде қауiпсiздiк және радиобайланыс құрылғыларының, тежегiш жабдықтарының және автотiркегiш құрылғысының, бақылау, өлшеу және сигнал беру аспаптарының, электр тiзбектерiнің жұмысы дұрыстығының болмауы
өрескел
65.
Жолаушылар вагондарының автотiркегiшiнде, сондай-ақ технология бойынша жолаушылар поезымен тiркелiп жұмыс iстейтiн АЖҚ, локомотивтiң автотiркегiшiнде тiгiнен ауыстыруды шектегiштердің болмауы
өрескел
66.
Әрбір дөңгелек жұбының осiнде дөңгелек жұбының қалыптастырылу және толық куәландырылу уақыты мен орны туралы анық белгiнің, сондай-ақ қалыптастыру кезiнде оны қабылдау туралы таңбалардың болмауы
өрескел
67.

Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущена понижение остряка против рамного рельса и подвижного сердечника против усовика на 2 мм. и более, измеряемое в сечении, где ширина головки остряка или подвижного сердечника поверху 50 мм. и более
грубое
42.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущено расстояние между рабочей гранью сердечника крестовины и рабочей гранью головки контррельса менее 1472 мм.
грубое
43.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущено расстояние между рабочими гранями головки контррельса и усовика более 1435 мм.
грубое
44.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущен излом остряка или рамного рельса, излом крестовины (сердечника, усовика или контррельса)
грубое
45.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечениях, у которых допущен разрыв контррельсового болта в одноболтовом или обоих в двухболтовом вкладыше
грубое
46.
Эксплуатация пути кроме случаев обнаружения на звеньевом пути зазоров между рельсом и подкладкой, при которых подошва рельса оказывается выше реборд подкладок, и превышают 5 шпал или брусьев подряд
грубое
47.
Отсутствие предохранительных тупиков, охранных стрелок, сбрасывающих башмаков, сбрасывающих остряков или сбрасывающих стрелок в местах примыкания железнодорожных подъездных и соединительных путей к приемоотправочным и другим станционным путям, для предотвращения самопроизвольного выхода подвижного состава на станцию или перегон. Отсутствие полезной длины предохранительных тупиков не менее 50 м.
грубое
48.
Не установление предельных столбиков посередине междупутья в том месте, где расстояние между осями сходящихся путей составляет 4100 мм.
грубое
49.
Не установление на перегрузочных путях с суженым междупутьем предельного столбика в том месте, где ширина междупутья достигает 3600 мм.
грубое
50.
В зонах проезда и перехода через железнодорожные пути: подкладывание, сбрасывание и оставления на железнодорожных путях предметов, которые могут вызвать нарушение движения железнодорожного транспорта
грубое
51.
Необеспечение и осуществление ветвевладельцем технического содержания и ремонта подъездных путей
грубое
52.
Отсутствие у ветвевладельца на каждый подъездной путь двух экземпляров пакетов технического паспорта с продольным профилем пути
незначительное
53.
Отсутствие у ветвевладельца на каждый подъездной путь двух экземпляров пакетов чертежей искусственных сооружений
незначительное
54.
Отсутствие у ветвевладельца на каждый подъездной путь двух экземпляров пакетов масштабной схемы-плана с нанесенными на ней местами погрузки-выгрузки (разгрузки), с указанием специализации путей и складских площадей
незначительное
55.
Отсутствие в техническом паспорте соответствующих изменений, после ввода в эксплуатацию новых объектов или их закрытия
незначительное
56.
Отсутствие инструментальной проверки плана и профиля подъездного пути проведенной один раз в десять лет
грубое
57.
Необеспечение ветвевладельцем освещения подъездных путей в пределах занимаемой ими территории, а также проведение очистки подъездных путей от мусора и снега
незначительное
58.
Необеспечение первыми руководителями организаций - участников перевозочного процесса, полноты ведения первичного учета и правильности классификации случаев нарушений безопасности
незначительное
59.
Очистка крыши, загрузочных люков крытых и специализированных вагонов от остатков погруженного груза, протирает трафаретные надписи на вагоне, также раму и ходовые части вагона
грубое
60.
Предоставление уполномоченному органу участниками перевозочного процесса и владельцами железнодорожного подвижного состава информации о проведенном плановом ремонте железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных, подъездных путей с момента завершения ремонта
незначительное
61.
Содержание в исправном состоянии и эффективное использование средств дефектоскопии и систем диагностики
значительное
62.
Осуществление внесения изменений в конструкцию эксплуатируемого железнодорожного подвижного состава, влияющих на его эксплуатационные характеристики, при условии соблюдения требований эксплуатационной документации
грубое
63.
Все элементы вагонов по прочности, устойчивости и техническому состоянию обеспечивают безопасное и плавное движение поездов
грубое
64.
Отсутствие исправности действия устройств безопасности и устройств радиосвязи, тормозного оборудования и автосцепного устройства, контрольных, измерительных и сигнальных приборов, электрических цепей при техническом обслуживании
грубое
65.
Отсутствие ограничителей вертикальных перемещений на автосцепках пассажирских вагонов, а также на автосцепках СПС, локомотива, работающего по технологии совместно в сцепе с пассажирским поездом
грубое
66.
Отсутствие на каждой колесной паре на оси четкого знака о времени и месте формирования и полного освидетельствования колесной пары, а также клейма о приемке ее при формировании
грубое
67.

Жүктелмеген дөңгелек жұбы дөңгелектерінің ішкі қырлары арасында 1440 мм. қашықтықтың болмауы. Жылдамдығы сағатына 120 км. жоғары және сағатына 140 км. дейінгі пойыздарда айналатын локомотивтерде және вагондарда, сондай-ақ өздігінен жүретін арнайы жылжымалы құрамда ұлғаю жағына қарай 3 мм. артық болмайтын ауытқуларға және кему жағына қарай 1 мм. артық болмайтын ауытқуларға рұқсат етіледі, жылдамдығы сағатына 120 км. дейін болғанда, 3 мм. артық болмайтын ауытқуларға жол беріледі
өрескел
68.
Жылжымалы құрамды, сонымен қоса АЖҚ-ны, егер оның дөңгелек жұбы осінің кез келген бөлігінде немесе оның құрсауында, бандажында, дискісінде және дөңгелек күпшегінде жарығы, дөңгелек сүйірленген қажағы болса, пайдалануға беруге және пойыздармен жүруі
өрескел
69.
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жылдамдығы сағатына 160 км. дейiнгi пойыздарда жолаушы вагондарының дөңгелектерінің iшкi қырларының арасындағы қашықтық 1440 мм. болуға ауытқулары ұлғаюы жағына 3 мм. және азаю жағына да 1 мм. аспауға тиiс
өрескел
70.
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондары дөңгелектерінің жотасының қалыңдығы 28 мм. кем болмауға, дөңгелек құрсауының қалыңдығы – кем дегенде 40 мм., дөңгелеу шеңберi бойынша айналып жүруі 3 мм. артық болмауға тиiс
өрескел
71.
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондары дөңгелектерінің сырғанау шеңберi бойынша дөңгелек диаметрлерiнiң айырмашылығы дөңгелек жұбын шығарып қайрау кезiнде – 0,5 мм. артық болмайды, шығарусыз – 1 мм. артық болмайды
өрескел
72.
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондарының шектес вагондар арбаларының арасындағы дөңгелек диаметрлерiнiң айырмашылығы – 5 мм. артық болмайды
өрескел
73.
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондарының сырғанау бетiнде тереңдiгi 0,5 мм. дейiнгi сырғақ (ойық) бар болған жағдайда, қозғалыс жылдамдығы сағатына 140 км. артық аспауы
өрескел
74.
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондарының сырғанау бетiнде тереңдiгi 0,5 мм. 1 мм. дейiнгi сырғақ (ойық) бар болған жағдайда, қозғалыс жылдамдығы сағатына 120 км. артық аспауы
өрескел
75.
Қызмет ету мерзімі өткен вагондарға деполық және күрделі жөндеу жүргізбеуі, олардың техникалық жағдайын Техникалық шешім бойынша диагностикадан өткізген соң орындалады, бұл ретте ұзартылған қызмет ету мерзімі 5 жылдан аспайды, вагондардың жалпы белгіленген қызмет ету мерзімі, ұзартуды ескергенде, шығарушы зауыттың базалық вагонға арналған техникалық шарттарында көрсетілген қызмет ету мерзімінің біржарымдық мөлшерінен аспауы
елеусіз
76.
Электр сақтандырғыш құрылғыларын, өрт сөндiру құралдарын, өрт сигнализациясы және локомотивтердегi және моторвагонды жылжымалы құрамдағы автоматика, манометрлер, сақтандырғыш клапандар, ауа резервуарларын белгiленген мерзiмдерде сынақтан және куәландырудан өткiзбеуi
өрескел
77.
Жүк пойызында автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты 100 мм. асырмауы
өрескел
78.
Локомотив пен жүк пойызының жүк тиелген бiрiншi вагоны арасында автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты 110 мм. асырмауы
өрескел
79.
Локомотив пен жолаушылар пойызының бiрiншi вагоны арасында автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты 100 мм. асырмауы
өрескел
80.

Отсутствие расстояния между внутренними гранями колес у ненагруженной колесной пары 1440 мм. У локомотивов и вагонов, а также специального самоходного подвижного состава, обращающихся в поездах со скоростью свыше 120 км/час. до 140 км/час, допущения отклонения в сторону увеличения не более 3 мм. и в сторону уменьшения не более 1 мм., при скоростях до 120 км/час. допущения отклонения в сторону увеличения и уменьшения не более 3 мм.
грубое
68.
Выпуск в эксплуатацию и к следованию в поездах подвижного состава, включая СПС с трещиной в любой части оси колесной пары или трещиной в ободе, бандаже, диске и ступице колеса, при наличии остроконечного наката на гребне колесной пары
грубое
69.
Расстояние между внутренними гранями колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." 1440 мм., обращающихся в поездах со скоростью до 160 км/час., отклонения допускаются в сторону увеличения не более 3 мм. и в сторону уменьшения не более 1 мм.
грубое
70.
Толщина гребня колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." не менее 28 мм., толщина обода колеса – не менее 40 мм., прокат по кругу катания - не более 3 мм.
грубое
71.
Разница диаметров колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." по кругу катания при обточке с выкаткой колесной пары - не более 0,5 мм., без выкатки - не более 1 мм.
грубое
72.
Разница диаметров колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." между тележками смежных вагонов – не более 5 мм.
грубое
73.
Не превышение скорости движения 140 км/час. При наличии ползунов (выщербин) на поверхности катания колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." глубиной до 0,5 мм.
грубое
74.
Не превышение скорости движения 120 км/час. при наличии ползунов (выщербин) на поверхности катания колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." глубиной от 0,5 мм. до 1 мм.
грубое
75.
Невыполнение деповского и капитального ремонта вагонов с истекшим сроком службы после диагностирования их технического состояния по Техническому решению, при этом не превышение 5 лет продлеваемого срока службы, общий установленный срок службы вагонов, с учетом продления, не превышение полуторного назначенного срока службы, указанного в Технических условиях завода-изготовителя на базовый вагон
незначительное
76.
Не испытание и не освидетельствование устройств электрической защиты, средств пожаротушения, пожарной сигнализации и автоматики, манометров, предохранительных клапанов, воздушных резервуаров на локомотивах и моторвагонном подвижном составе
грубое
77.
Разница по высоте между продольными осями автосцепок не более 100 мм. в грузовом поезде
грубое
78.
Разница по высоте между продольными осями автосцепок не более 110 мм. между локомотивом и первым груженым вагоном грузового поезда
грубое
79.
Разница по высоте между продольными осями автосцепок не более 100 мм. между локомотивом и первым вагоном пассажирского поезда
грубое
80.

Автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты сағатына 120 км. жылдамдықпен жүретін жолаушылар пойызында 70 мм. асырмауы
өрескел
81.
Автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты сондай сағатына 121-140 км. жылдамдықпен 50 мм. аспауы
өрескел
82.
Автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты локомотив пен АЖҚ-тың жылжымалы бiрлiктерi арасында 100 мм. аспауы
өрескел
83.
Сағатына 161 км. және одан артық жылдамдықпен жүретін жолаушылар пойызында вагондар арасының саңылаусыз автотiркегiшпен жабдықталмауы
өрескел
84.
Темiржол көлiгiнiң жолаушыларға, жүк жөнелтушiлерге және жүк алушыларға қызмет көрсетуге байланысты, сондай-ақ пойыздар қозғалысына тiкелей байланысты қызметкерлерiне жұмыс берушiнiң есебiнен тиiстi айырым белгiлерi бар нысанды киiм (погонсыз) бермеуі
елеусіз
85.
Теміржол көлігінің қауіптілігі жоғары аймақтарында мал жайылуы
өрескел
86.
Қауіптілігі жоғары аймақтарға өрттерді, аварияларды және басқа да табиғат апаттарын жою үшін өрт сөндірушілердің және авариялық-құтқару командаларының жауынгерлік топтары жедел және шұғыл медициналық көмек бригадаларын кедергісіз жіберу
өрескел
87.
Қауіптілігі жоғары аймақтарда объектілерді орналастыру және жұмыстарды жүргізуге Ұлттық инфрақұрылым операторы берген жазбаша рұқсаттың болмауы
өрескел
88.
Жүргізілетін жұмыс ерекшелігіне сәйкес техникалық іске жарамды құрал-саймандармен және техникалық құралдармен қамтамасыз етпеуі
өрескел
89.
Тасымалдау процесіне қатысушылар мен теміржол көлігінің көмекші қызметтерінің магистральдық, станциялық және кірме жолдарда қозғалыс қауіпсіздігінің бұзылуы туралы уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне хабарламауы
елеулі
90.
Әр локомотивке, вагон мен моторвагонды жылжымалы құрамның әр бiрлiгiне және АЖҚ-ға техникалық және пайдалану сипаттамалары қамтылған дайындаушы-зауыттың техникалық паспортын жүргiзуі
елеусіз
91.
Шаруашылық, қала маңындағы пойыздардың құрамына адамдарды тасымалдау үшiн енгiзiлетiн жүк вагондарын тоқтату кранының болмауы
өрескел
92.
Қос жолды желiлердiң аралықтарындағы түзу учаскелердiң жолдар осьтерiнiң арасындағы қашықтық 4100 мм. кем болмауға тиiс
өрескел
93.
Үш және төрт жолды желiлерде екiншi және үшiншi жолдар осьтерiнiң арасындағы қашықтық 5000 мм. кем болмауға тиiс
өрескел
94.
Темiр жол станцияларында (бұдан әрi - станциялар) түзу учаскелерде шектес жолдар осьтерiнiң арасындағы қашықтық 4800 мм. кем болмайды, екiншi дәрежелi жолдар мен жүк аудандарының жолдарында 4500 мм. кем болмайды
өрескел
95.
Станцияларда бас жолдар шетте орналасқан болса, олардың арасындағы қашықтықтық 4100 мм.
өрескел
96.
Жүкті тікелей вагоннан вагонға қайта тиеуге арналған жолдардың осьтері арасындағы қашықтықтық 3600 мм.
өрескел
97.
Ұлттық инфрақұрылым операторында дистанцияда бар барлық жол шаруашылығын құрылыстары мен құрылғыларының сызбалары мен сипаттамаларының болмауы
елеусіз
98.
Ұлттық инфрақұрылым операторында станциялардың масштабтық және схемалық жоспарларының, барлық бас және станциялық жолдардың, сұрыптау дөңестерiнiң, сондай-ақ локомотивтер айналатын темiр жол кiрме жолдарының бойлық бейiндерiнің болмауы
елеусіз
99.
Жер төсемiнiң үстiңгi жағындағы енi жолдың түзу учаскелерiнде жолдың үстiңгi құрылысына сәйкес болмауы
өрескел

Разница по высоте между продольными осями автосцепок не более 70 мм. в пассажирском поезде, следующем со скоростью до 120 км/час.
грубое
81.
Разница по высоте между продольными осями автосцепок не более 50 мм. то же со скоростью 121-140 км/час.
грубое
82.
Разница по высоте между продольными осями автосцепок не более 100 мм. между локомотивом и подвижными единицами СПС
грубое
83.
Не оборудование пассажирских поездов, следующих со скоростью 161 км/час. и более беззазорной автосцепкой между вагонами
грубое
84.
Невыдача за счет работодателя форменной одежды (без погон) с соответствующими знаками различия работников железнодорожного транспорта, связанных с обслуживанием пассажиров, грузоотправителей и грузополучателей, а также непосредственно связанных с движением поездов
незначительное
85.
Выпас скота в зонах повышенной опасности железнодорожного транспорта
грубое
86.
Беспрепятственный пропуск в зону повышенной опасности боевых расчетов пожарных и аварийно-спасательных команд для ликвидации пожаров, аварий и других стихийных бедствий, бригады скорой и неотложной медицинской помощи
грубое
87.
Отсутствие письменного разрешения Национального оператора инфраструктуры на размещение объектов и проведение работ в зонах повышенной опасности железнодорожного транспорта
грубое
88.
Необеспечение технически исправным инструментом и техническими средствами в соответствии со спецификой проводимых работ
незначительное
89.
Не информирование уполномоченного органа и его территориальные подразделения, участниками перевозочного процесса и вспомогательными службами железнодорожного транспорта о нарушениях безопасности движения на магистральных, станционных и подъездных путях
значительное
90.
Ведение на каждый локомотив, вагон и единицу моторвагонного подвижного состава и СПС технического паспорта завода-изготовителя, содержащего технические и эксплуатационные характеристики
незначительное
91.
Отсутствие в грузовых вагонах, включаемые в хозяйственные, пригородные поезда для перевозки людей, стоп-крана
грубое
92.
Расстояние между осями путей на перегонах двухпутных линий на прямых участках не менее 4100 мм.
грубое
93.
Расстояние между осями путей на трехпутных и четырехпутных линиях, расстояние между осями второго и третьего путей на прямых участках не менее 5000 мм.
грубое
94.
Расстояние между осями смежных путей на железнодорожных станциях (далее - станции) на прямых участках не менее 4800 мм., на второстепенных путях и путях грузовых районов - не менее 4500 мм.
грубое
95.
Расстояние 4100 мм. при расположении главных путей крайними на станциях
грубое
96.
Расстояние между осями путей, предназначенных для непосредственной перегрузки грузов из вагона в вагон, 3600 мм.
грубое
97.
Отсутствие у Национального оператора инфраструктуры чертежей и описания всех имеющихся на дистанции сооружений и устройств путевого хозяйств
незначительное
98.
Отсутствие у Национального оператора инфраструктуры масштабные и схематические планы станций, продольные профили всех главных и станционных путей, сортировочных горок, а также железнодорожных подъездных путей, где обращаются локомотивы
незначительное
99.
Несоответствие ширины земляного полотна, поверху на прямых участках пути верхнему строению пути
грубое

100.
Қолданыстағы желiлерде оларды реконструкциялауға дейiн жер төсемiнiң енi кем дегенде: дара жолды желiлерде – 5,5 м., қосжолды желiлерде – 9,6 м., ал дара жолды желiлердегi жартастық және құрғатқыш топырақтарда кем дегенде - 5,0 м., қосжолды желiлерде 9,1 м. болуына рұқсат етпеу
өрескел
101.
Жер жиегiнiң үстiңгi бетiндегi ең аз енi жолдың әр жағынан 0,4 м.
өрескел
102.
Жолдың түзу учаскелерiнде және радиусы 350 м. және одан үлкен қисықтардағы рельстердiң бастиектерiнiң iшкi шеттерi арасындағы жолтабан енiнiң номиналдық көлемiнің – 1520 мм. сәйкестігі
өрескел
103.
Едәуiр тiк келетiн учаскелердегi жолтабанның енi радиусы 349-дан 300 м. дейiн ағаш шпалдарда – 1530 мм.
өрескел
104.
Едәуiр тiк келетiн учаскелердегi жолтабанның енi, радиусы 349-дан 300 м. дейiн темiрбетон шпалдарда - 1520 мм.
өрескел
105.
Едәуiр тiк келетiн учаскелердегi жолтабанның енi, радиусы 299 м. және одан кем барлық шпалдар түрiнде – 1535 мм.
өрескел
106.
Темір жол желілерінің учаскелері мен жолдарында радиусы 650 м. артық учаскелерде жолтабан енінің номиналдық көлемі 1524 мм. пайдалануы
өрескел
107.
Көпiрлер мен тоннельдерді бақылау-габариттiк құрылғыларымен қоршау, ескерту сигналымен және бөгегiш бағдаршамдарымен жабдықтау
өрескел
108.
Жасанды құрылыстарды өртке қарсы құралдармен және қарап тексеруге арналған аспаптармен жабдықтау
өрескел
109.
Жолдың және құрылыстардың жай-күйiн бақылау магистральдық темiр жол желiсiнде жол өлшегiш вагондар мен арбашалар, ақаутапқыш вагондар, ақаутапқыш автомотрисалар, ақаутапқыш арбашалар, ақаутабу жөнiндегi зертханалар, көпiрлiк, тоннельдiк, жолды тексерушiлiк, габарит-тексерушiлiк, сынау, жөндеу-тексеру-сүңгуiр станцияларының қолданылмауы
елеусіз
110.
Темір жолдармен пойыздар қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін станцияларда және елді мекендерге, мал бағу орындарына жақын орналасқан жерлерде қоршау құрылғыларын орнатпауы
өрескел
111.
Басты және станциялық жолдардағы рельстер мен бағыттамалық бұрмалардың қуаты мен жай-күйi бойынша пайдалану жағдайларына (жүктасымалдылығы, осьтiк жүктемелер және пойыздардың қозғалыс жылдамдықтары) сәйкес келмеуі
өрескел
112.
Бас жолдардағы барлық қарсы бағыттамалық бұрмалардың үшкiрлерi алдынан бастап тепкiш бiлеулер орнатпауы
өрескел
113.
Қисық учаскелерде басты жолдарға жаңадан бағыттамалық бұрмаларды орнатуы
өрескел
114.
Орталықтандырылған бағыттамаларды климаттық және басқа жағдайларға байланысты механикаландырылған тазарту немесе қар ерiту құрылғыларымен жабдықтамауы
өрескел
115.
Орталықтандырылмаған бағыттамаларды пойыздарды қабылдау және жөнелту жүргiзiлетiн жолдарда орналасқан бақылау бағыттама, сондай-ақ күзеттік құлыптармен жабдықтамауы
өрескел

100.
Допущение на существующих линиях до их реконструкции ширины земляного полотна не менее: на однопутных линиях - 5,5 м., двухпутных - 9,6 м., а в скальных и дренирующих грунтах на однопутных линиях не менее – 5,0 м., двухпутных - 9,1 м.
грубое
101.
Отсутствие минимальная ширина обочины земляного полотна поверху 0,4 м. с каждой стороны пути
грубое
102.
Соответствие номинального размера ширины колеи между внутренними гранями головок-рельсов на прямых участках пути и на кривых радиусу 350 м. и более - 1520 мм.
грубое
103.
Ширина колеи на более крутых кривых предусмотрена 1530 мм. - при радиусе от 349 до 300 м. на деревянных шпалах
грубое
104.
Ширина колеи на более крутых кривых предусмотрена 1520 мм. - при радиусе от 349 до 300 м. на железобетонных шпалах
грубое
105.
Ширина колеи на более крутых кривых предусмотрена 1535 мм. - при радиусе 299 м. и менее для всех видов шпал
грубое
106.
Эксплуатация участков железнодорожных путей шириной колеи - 1524 мм. на прямых и кривых участках пути радиусом более 650 м.
грубое
107.
Ограждение мостов и тоннелей контрольно-габаритными устройствами, оборудование оповестительной сигнализацией и заградительными светофорами
грубое
108.
Снабжение искусственных сооружений противопожарными средствами и приспособлениями для осмотра
грубое
109.
Не применение путеизмерительных вагонов и тележек, вагон-дефектоскопов, дефектоскопных автомотрис, дефектоскопных тележек, лаборатории по дефектоскопии, мостовых, тоннельных, путевых обследовательских, габарито-обследовательских, испытательных, ремонтно-обследовательско-водолазных станции для контроля за состоянием пути и сооружений на магистральной железнодорожной сети
незначительное
110.
Не установление ограждающих устройств на станциях и в местах, близко расположенных к населенным пунктам, выпаса скота, для обеспечения безопасности движения поездов на железнодорожных путях
грубое
111.
Несоответствие условиям эксплуатации (грузонапряженности, осевым нагрузкам и скоростям движения поездов) рельсов и стрелочных переводов на главных и станционных путях по мощности и состоянию
грубое
112.
Не установление перед остряками всех противошерстных стрелочных переводов на главных путях отбойных брусьев
грубое
113.
Укладка вновь стрелочных переводов в главные пути на кривых участках
грубое
114.
Не оборудование централизованных стрелок в зависимости от климатических условий устройствами механизированной очистки или снеготаяния
грубое
115.
Не оборудование нецентрализованных стрелок контрольными стрелочными замками расположенные на путях, по которым производится прием и отправление поездов, а также охранные
грубое

116.
Орталықтандырылмаған бағыттамаларды 1-класты қауiптi жүктерi (жарылғыш материалдары) бар вагондардың тұруына бөлiнген жолдарға апаратын бақылау бағыттама құлыптарымен жабдықтамауы
өрескел
117.
Орталықтандырылмаған бағыттамаларды қалпына келтiру және өрт сөндiру пойыздарының тұруына бөлiнген жолдарға апаратын бағыттамалар бақылау бағыттама құлыптарымен жабдықтамауы
өрескел
118.
Орталықтандырылмаған бағыттамаларды сақтандырғыш және ұстағыш тұйықтарға апаратын бақылау бағыттама құлыптарымен жабдықтамауы
өрескел
119.
Орталықтандырылмаған бағыттамаларды дефектоскоп вагондардың, жол өлшегiш вагондардың, темiржол құрылыс машиналарын тоқтатып қоюға бөлiнген жолдарға апаратын бақылау бағыттама құлыптарымен жабдықтамауы
өрескел
120.
Бағыттамалар және айқастырмалардың жылжымалы өзекшелерi (дөңестiк және сұрыптау жолдарында орналасқандардан басқа), соның iшiнде орталықтандырылған және бақылау құлыптары барлары, оларды iлiнбелi құлыппен жабудың мүмкiндiгi болу үшiн үлгi құралдармен жабдықталады. Бұл құралдар үшкiрдiң рамалық рельске, айқастырманың жылжымалы өзекшесiн жақтауға тығыз жанасуын қамтамасыз етпеуі
өрескел
121.
Магистральдық темiр жол желiсiнiң бiр деңгейде қиылысатын, сондай-ақ желiлердiң, темiр жол кiрме және қосылу жолдарының басты жолдарға қосылатын жерлерiнде аралықтар мен станцияларда сақтандырғыш тұйықтары немесе қорғағыш бағыттамалардың орналасуы
өрескел
122.
Созылмалы еңiстерi бар аралықтарда, сондай-ақ осындай аралықтарды шектейтiн станцияларда сақтандырғыш тұйықтарының болмауы
өрескел
123.
Бас жолдардың жанында жол және сигнал белгiлерiнің орнатылмауы
өрескел
124.
Бағыттамалық бұрмалардың жанында және жолдар қосылатын басқа жерлерде шектiк бағаншалардың орнатылмауы
өрескел
125.
Темiр жолға бөлiнген белдеу шекарасын көрсету үшiн, сондай-ақ жер төсемiнiң көрiнбейтiн құрылыстарын жер бетiнде белгiлеу үшiн ерекше жол белгiлерiнің орнатылмауы
өрескел
126.
Т габаритi бойынша салынған жылжымалы құрам айналмайтын пайдаланудағы станциялық жолдарда 3810 мм. қашықтықты қалдырылуы
өрескел
127.
Жаяу жүргiншi өтпелерiнің темiр жолдармен бiр деңгейдегі жаяу жүргiншi тоннельдерi немесе жаяу жүргiншi көпiрлерiмен алмастырылуы не болмаса, жақын жердегi жасанды құрылыстың (құбырдың, кiшi көпiрдiң) астына жiберiлуi
өрескел
128.
Құрылыс кезеңіне қолданыстағы жолдар арқылы өтетін жаяу жүргінші жолдарының, оларды пойыздың жақындауы туралы ескертетін сигнализациямен, сақтандырғыш тосқауылдармен, ескерту қалқандарымен жабдықтай отырып, сақталуы
өрескел
129.
Жолаушылар пойыздарының жүрдек жылдамдығы жүзеге асырылатын барлық өтпелерге кезекшi қызметкерлердің қызмет көрсетуі
өрескел

116.
Не оборудование нецентрализованных стрелок контрольными стрелочными замками ведущие на пути, выделенные для стоянки вагонов с опасными грузами класса 1 (взрывчатыми материалами)
грубое
117.
Не оборудование нецентрализованных стрелок контрольными стрелочными замками ведущие на пути, предназначенные для стоянки восстановительных и пожарных поездов
грубое
118.
Не оборудование нецентрализованных стрелок контрольными стрелочными замками ведущие в предохранительные и улавливающие тупики
грубое
119.
Не оборудование нецентрализованных стрелок контрольными стрелочными замками ведущие на пути, выделенные для отстоя вагонов-дефектоскопов, путеизмерительных вагонов, железнодорожно-строительных машин
грубое
120.
Не оборудование стрелок и подвижных сердечников крестовин (кроме расположенных на горочных и сортировочных путях), в том числе централизованных и имеющих контрольные замки типовыми приспособлениями для возможности запирания их навесными замками. Обеспечение этих приспособлении плотным прилеганием остряка к рамному рельсу, подвижного сердечника крестовины к усовику
грубое
121.
Расположение предохранительных тупиков или охранных стрелок в местах пересечения магистральной железнодорожной сети в одном уровне, а также примыкания линий, железнодорожных подъездных и соединительных путей к главным путям на перегонах и станциях
грубое
122.
Отсутствие улавливающих тупиков на перегонах, имеющих затяжные спуски, а также на станциях, ограничивающих такие перегоны
грубое
123.
Не установление у главных путей сигнальных и путевых знаков
грубое
124.
Не установление у стрелочных переводов и в других местах соединения путей предельных столбиков
грубое
125.
Не установление особых путевых знаков для указания границ железнодорожной полосы отвода, а также для обозначения на поверхности земли скрытых сооружений земляного полотна
грубое
126.
Сохранение расстояния 3810 мм. на существующих станционных путях, по которым не обращается подвижной состав, построенный по габариту Т.
грубое
127.
Обеспечение пешеходных переходов в одном уровне с железнодорожными путями, заменой пешеходными тоннелями, пешеходными мостами или отведение под ближайшее искусственное сооружение (трубу, малый мост)
грубое
128.
Сохранение на период строительства существующих пешеходных дорожек через пути с оборудованием их сигнализацией, предупреждающей о приближении поезда, предохранительными барьерами, щитами с предупредительными надписями
грубое
129.
Обслуживание дежурным работником переездов, по которым осуществляется скоростное движение пассажирских поездов
грубое

130.
Өтпе бойынша кезекшi немесе оның мiндеттерiн орындайтын қызметкердің жүрдек жолаушылар пойызының өтуiне 5 минут қалғанда өтпе бойынша көлiк құралдарының қозғалысын тоқтатуы және тоспаны жабуы
өрескел
131.
Темiр жол өтпесi бойынша жүгi бар немесе жүксiз iрi габариттi және ауыр салмақты көлiк құралдарын, баяу жүрiстi машиналар мен автопойыздарды жүрдек пойыздың өтуiне 1 сағат қалғанда өткiзуі
өрескел
132.
Аралықта және станцияда қозғалыс үшiн кез келген кедергi (тоқтауды талап ететiн жер), сондай-ақ қозғалыс үшiн қауiптi, тоқтауды немесе жылдамдықты азайтуды талап ететiн, жұмыстар жүргiзiлетiн жер пойыздың (маневрлiк құрамның) келуiне қарамастан екi жақтан да сигналдармен қоршалмауы
өрескел
133.
Кедергі сигналдарымен немесе қозғалыс үшiн қауiптi жұмыстарды жүргiзу орнымен қоршау.
өрескел
134.
Кедергi жойылғанға, жұмыстар толық аяқталғанға, жолдың, түйiспе желiсiнiң күйi, габариттiң сақталуы тексерiлгенге дейiн, кедергiнi немесе жұмыстар жүргiзiлетiн жердi қоршап тұрған сигналдардың болмауы.
өрескел
135.
Алда болатын көзделген жұмыстарды жүргізумен байланысты жол шеберлері, түйіспе желісі аудандарының бастықтары мен электрмеханиктері, сигнал беру және байланыс дистанцияларының электрмеханиктерінің жұмыстарды жүргізу уақытына, бірақ 12 сағаттан аспайтын уақытқа ескертулер беру туралы өтінімдердің болмауы
елеусіз
136.
Алда болатын көзделген жұмыстарды жүргізумен байланысты жол, сигнал беру және байланыс дистанциялары, электрмен жабдықтау дистанциялары бастықтарының 5 тәулікке дейінгі мерзімге ескертулер беру туралы өтінімдердің болмауы
өрескел
137.
Теміржолдардан өту тек белгіленген орындардарда, жаяу жүргіншілер көпірлері, туннельдері, теміржол өткелдері арқылы ғана қамтамасыз етіледі. Көпірлері мен туннельдері жоқ станцияларда теміржолдардан жаяу жүргіншілер төсемдері арқылы өтуге жол беру
өрескел
138.
Басты жолдардың шығу және маршруттық бағдаршамдарының көрсетулерi кем дегенде көрсетулерiнің 400 м. дейiн, бүйiр жолдардың шығу және маршруттық бағдаршамдарының, сондай-ақ шақыру сигналдарының және маневрлiк бағдаршамдардың көрсетулерiнің кем дегенде 200 м. қашықтықта анық көрiнбеуi
өрескел
139.
Жол бұғаттауымен жарақтандырылған учаскелерде орналасқан станцияларда бұл құрылғылардың шаруашылықтық пойыздарға арналған жезл-кiлттерi, ал пойыздарды итермейтiн локомотивтi қайтарып алып, итермелеу қолданылатын жартылай автоматтық бұғаттауы бар учаскелердiң станцияларын – итергiш локомотивтерге де арналатын жезл-кiлттерiнің болмауы
140.
Автоматты және жартылай автоматты бұғаттаумен және радиобұғаттаумен жарақтандырылған желiлерде орналасқан станцияларда бос емес жолға қойылған маршрут кезiнде кiру бағдаршамының ашылуына жол бермейтін құрылғылардың болмауы
өрескел

130.
Прекращение движения через переезд транспортных средств и закрытие шлагбаума за 5 минут до прохода скоростного пассажирского поезда дежурным по переезду или работниками, выполняющие его обязанности
грубое
131.
Пропуск через железнодорожный переезд крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств с грузом или без груза, тихоходных машин и автопоездов менее чем за 1 час до прохода скоростного пассажирского поезда
грубое
132.
Не ограждение сигналами с обеих сторон всякого препятствия для движения (место, требующее остановки) на перегоне и станции, а также место производства работ, опасное для движения, требующее остановки или уменьшения скорости, независимо от того, ожидается поезд (маневровый состав) или нет
грубое
133.
Ограждение сигналами препятствия или места производства работ, опасного для движения
грубое
134.
Отсутствие сигналов, ограждающих препятствие или место производства работ, до устранения препятствий, полного окончания работ, проверок состояния пути, контактной сети и соблюдения габаритов
грубое
135.
Отсутствие заявки о выдаче предупреждений в связи с предстоящим производством предвиденных работ дорожными мастерами, начальниками и электромеханиками районов контактной сети, электромеханиками дистанций сигнализации и связи - на время производства работ, но не более чем на 12 часов
незначительное
136.
Отсутствие заявки о выдаче предупреждений в связи с предстоящим производством предвиденных работ директорами дистанции пути, сигнализации и связи, дистанций электроснабжения - на срок до 5 суток
незначительное
137.
Переход через железнодорожные пути обеспечивается в установленных местах по пешеходным мостам, через тоннели, железнодорожные переезды. Допущение перехода железнодорожных путей по пешеходным настилам на станциях, где нет мостов и тоннелей
грубое
138.
Отсутствие показании выходных и маршрутных светофоров главных путей отчетливо различимые на расстоянии не менее 400 м., выходных и маршрутных светофоров боковых путей, а также пригласительных сигналов и маневровых светофоров - на расстоянии не менее 200 м.
грубое
139.
Отсутствие ключа - жезла для хозяйственных поездов на станциях, расположенных на участках, оборудованных путевой блокировкой, а на станциях участков с полуавтоматической блокировкой, где применяется подталкивание поездов с возвращением подталкивающего локомотива, - ключей-жезлов и для них
грубое
140.
Отсутствие устройств на станциях, расположенных на линиях, оборудованных автоматической и полуавтоматической блокировкой и радиоблокировкой не допускающие открытия входного светофора при маршруте, установленном на занятый путь
грубое

141.
Басқару аппаратында жолдар мен бағыттамалардың бос еместiгiн бақылаудың болмауы
өрескел
142.
Электрлiк орталықтандыру құрылғылары бос емес жолға маршрут қойылған кезiнде кiру бағдаршамының ашылуы
өрескел
143.
Электрлiк орталықтандыру құрылғыларының жылжымалы құрамның астындағы бағыттаманың ауыстырылуы
өрескел
144.
Егер бағыттамалар тиiстi қалыпқа қойылмаса, электрлiк орталықтандыру құрылғыларының осы маршрут бойынша тиiстi бағдаршамдардың ашылуы
өрескел
145.
Электрлiк орталықтандыру құрылғылар маршрутқа кiретiн бағыттаманың ауыстырылуына немесе қойылған маршрутты шектейтiн ашық бағдаршам кезiнде қарсы маршрут бағдаршамының ашылуы
өрескел
146.
Орталықтандырылған бағыттамалардың жетектерi мен тұйықтағыштары бағыттамалардың шеткi жағдайларында қысылған үшкiрдiң рамалық рельске және айқастырманың жылжымалы өзекшесiнiң жақтауға тығыз жанасуын қамтамасыз етуі
өрескел
147.
Орталықтандырылған бағыттамалардың жетектерi мен тұйықтағыштары қысылған үшкiр мен рамалық рельс немесе жылжымалы өзекшемен жақтаудың арасындағы саңылау 4 мм. және одан астам болған кезде бағыттама үшкiрлерiнiң немесе айқастырманың жылжымалы өзекшесiнiң тұйықталуына жол бермеуiн қамтамасыз етуі
өрескел
148.
Орталықтандырылған бағыттамалардың жетектерi мен тұйықтағыштарының басқа үшкiрдi рамалық рельстен кем дегенде 125 мм. бұруын қамтамасыз етуі
өрескел
149.
Бағыттамалардың бақылау құлыптарының кiлттiң тек бағыттаманың жабық күйiнде ғана алынуына жол беруi
өрескел
150.
Бағыттамалардың бақылау құлыптары бағыттамаларды тек құлыптан суырып алынған кiлтте көрсетiлген қалпында, үшкiрдiң рамалық рельске тығыз жанасқан жағдайында ғана жол беруі
өрескел
151.
Бағыттамалардың бақылау құлыптары қыстырылған үшкiр және рамалық рельс арасындағы саңылау 4 мм. және одан астам болғанда бағыттаманың жабылуына жол беріледі
өрескел
152.
Станцияның әр маневрлiк ауданы және оған қызмет көрсететiн локомотивтер үшiн жеке радиожиiлiктердің бөлiнуi
өрескел
153.
Аспалық әдiспен тартылған кәбiлдiк байланыс желiлерiнің иiлiс жебесi барынша төмен түсiңкiреген жағдайда халық қоныстанбайтын жерлерде жер бетiнен кем дегенде 5,0 м. биiктiкте болуы
өрескел
154.
Аспалық әдiспен тартылған кәбiлдiк байланыс желiлерiнің иiлiс жебесi барынша төмен түсiңкiреген жағдайда халық қоныстанбайтын жерлерде жер бетiнен кем дегенде 6,0 м. биiктiкте болуы
155.
Аспалық әдiспен тартылған кәбiлдiк байланыс желiлерi иiлiс жебесi барынша төмен түсiңкiреген жағдайда кем дегенде мынадай биiктiкте жолаушылар платформаларының бетiнен – 4,5 м. биiктiкте болуы тиiс
өрескел
156.
Аспалық әдiспен тартылған кәбiлдiк байланыс желiлерiнің иiлiс жебесi барынша төмен түсiңкiреген жағдайда темiр жол өтпелерiндегi автомобиль жолдарының бетiнен кем дегенде 7,0 м. биiктiкте болуы тиiс
өрескел

141.
Отсутствие контроля занятости путей и стрелок на аппарате управления
грубое
142.
Открытие входного светофора при маршруте, установленном на занятый путь, устройствами электрической централизации
грубое
143.
Перевод стрелки под подвижным составом устройствами электрической централизации
грубое
144.
Открытие светофоров, соответствующих данному маршруту, если стрелки не поставлены в надлежащее положение устройствами электрической централизации
грубое
145.
Перевод входящий в маршрут стрелки или открытия светофора противоположному маршруту при открытом светофоре, ограждающем установленный маршрут устройствами электрической централизации
грубое
146.
Обеспечение приводами и замыкателями централизованных стрелок при крайних положениях стрелок плотного прилегания прижатого остряка к рамному рельсу и подвижного сердечника крестовины к усовику
грубое
147.
Обеспечение приводами и замыкателями централизованных стрелок не допущения замыканий остряков стрелок или подвижного сердечника крестовины при зазоре между прижатым остряком и рамным рельсом или подвижным сердечником и усовиком 4 мм. и более
грубое
148.
Обеспечение приводами и замыкателями централизованных стрелок отвода другого остряка от рамного рельса на расстояние не менее 125 мм.
грубое
149.
Допущение стрелочными контрольными замками извлечения ключа только при запертой стрелке
грубое
150.
Допущение стрелочными контрольными замками запирания стрелок только в положении, указанном на вынутом из замка ключе, при условии плотного прилегания остряка к рамному рельсу
грубое
151.
Допущение стрелочными контрольными замками возможности запирания стрелки при зазоре между прижатым остряком и рамным рельсом 4 мм. и более
грубое
152.
Выделение отдельных радиочастот для каждого маневрового района станции и обслуживающих его локомотивов
грубое
153.
Нахождение кабельной линии связи, выполненные методом подвески, при максимальной стреле провеса на высоте не менее 5,0 м. - от земли в ненаселенной местности
грубое
154.
Нахождение кабельной линии связи, выполненные методом подвески, при максимальной стреле провеса на высоте не менее 6,0 м. - от земли в населенной местности
грубое
155.
Нахождение кабельной линии связи, выполненные методом подвески, при максимальной стреле провеса на высоте не менее 4,5 м. - от поверхности пассажирских платформ
грубое
156.
Нахождение кабельной линии связи, выполненные методом подвески, при максимальной стреле провеса на высоте не менее 7,0 м. - от полотна автомобильных дорог на железнодорожных переездах
грубое

157.
Автоматика мен телемеханика және байланыс әуе желiлерi сымдарының төменгi нүктесiнен жерге дейiнгi қашықтық иiлiс жебесiнiң барынша түсiңкiреуi кем дегенде аралықтарда – 2,5 м., станцияларда – 3,0 м.
өрескел
158.
Автоматика мен телемеханика және байланыс әуе желiлерi сымдарының төменгi нүктесiнен жерге дейiнгi қашықтық иiлiс жебесiнiң барынша түсiңкiреуi кем дегенде аралықтарда – автомобиль жолдарымен қиылыстарда – 5,5 м. (қолданыстағы желiлерде, олардың қайта құрылуына дейiн 4,5 м. қашықтықты сақтауға рұқсат етiледi)
өрескел
159.
Станциялық жолдарда станция бойынша кезекшiнiң келiсiмiмен және жұмыс басшысы жолдарды, бағыттамалы бұрмаларды, автоматика мен телемеханика, байланыс және түйiспе желiсi құрылғыларын қарап тексеру журналына алдын ала жазумен тоқтау немесе жылдамдықты кемiту сигналдарымен қоршауды талап ететiн жұмыстардың жүргiзілуі
өрескел
160.
Станция бойынша кезекші жолдардың, бағыттамалық бұрмалардың, сигнал беру, орталықтандыру және бұғаттау (одан әрі – СОБ), байланыс құрылғыларының және түйіспелік желілердің ақаулықтарын анықтағанда (жеке немесе басқа қызметкерлердің баяндамалары бойынша) жолдарды, бағыттамалық бұрмаларды, СОБ, байланыс құрылғыларын және түйіспелік желілерді ДУ-46 қарап тексеру журналында жазба жүргізу
өрескел
161.
Ақаулықтарды жою туралы тиісті қызметкердің ДУ-46 нысанындағы қарап тексеру журналында тиісті белгіні қоюы, ол оның қолымен және станция бойынша кезекшінің қолымен куәландырылады
өрескел
162.
Реттік нөмірі, сериясы және аралықты шектеуші станция атауы бар әрбір жезлдің болмауы. Жезл серияларының әрбір аралыққа сәйкес келмеуі
өрескел
163.
Жол, түйіспе желісі құрылғылары, өтпелік сигнализация, жасанды және басқа құрылыс іске жарамсыз болған, сондай-ақ жылдымдықты азайту немесе жолда тоқтауды талап ететін жол және құрылыс жұмыстарын жүргізу кезінде ескертулер беру
өрескел
164.
Қолданысқа сигнал беру және байланыстың жаңа құралдарын енгізу кезінде, сондай-ақ бағдаршамдардың жаңаларын қосу, қолданыстағыларының орнын ауыстыру немесе жою және бағдаршамды жабық жағдайға келтіру мүмкін емес ақаулығы кезінде пойызға жазбаша ескертулер беру
өрескел
165.
Автоматты локомотивтік сигнал беруінің жол құрылғылары іске жарамсыз болған кезде ескертулер беру
өрескел
166.
Пойыздардың жүруі кезінде пойыздарды тиеу габаритінен тыс шығатын жүктермен жөнелту кезінде, бұл пойыздың жүруі кезінде жылдамдықты төмендету немесе ерекше жағдайларда сақтау қажет бұл кезде жазбаша ескертулер беру
өрескел
167.
Жолды аралықта қар тазалағыш, балластер, жол төсегіш, көтеру краны, шағылтас тазалағыштар және басқа машиналардың жұмысы кезінде жазбаша ескертулер беру
өрескел

157.
Расстояние от нижней точки проводов воздушных линий автоматики и телемеханики и связи до земли при максимальной стреле провеса не менее 2,5 м. - на перегонах 3,0 м. - на станциях
грубое
158.
Расстояние от нижней точки проводов воздушных линий автоматики и телемеханики и связи до земли при максимальной стреле провеса не менее 5,5 м. - на пересечениях с автомобильными дорогами (на существующих линиях до их переустройства разрешается сохранить расстояние 4,5 м.)
грубое
159.
Проведение на станционных путях работ, требующих ограждения сигналами остановки или уменьшения скорости, с согласия дежурного по станции и предварительной записи руководителем работ в Журнале осмотра путей, стрелочных переводов, устройств автоматики и телемеханики, связи и контактной сети
грубое
160.
Осуществление записи в журнале осмотра путей, стрелочных переводов, устройств сигнализации, централизации и блокировки (далее - СЦБ), связи и контактной сети журнала осмотра формы ДУ-46 и извещение работника, обслуживающего устройства (дорожного мастера, электромехаников СЦБ и связи, электроснабжения) и дежурного инженера (диспетчера) соответствующей дистанций пути, сигнализации и связи, электроснабжения дежурным по станции, обнаруживший (лично или по докладам других работников) неисправность путей, стрелочных переводов, устройств СЦБ, связи и контактной сети
грубое
161.
Осуществление отметки в журнале осмотра формы ДУ-46 об устранении неисправностей соответствующим работником, удостоверивший его подписью и подписью дежурного по станции
грубое
162.
Отсутствие каждого жезла, имеющего порядковый номер, серию и наименование станций, ограничивающих перегон. Соответствие серий жезлов каждому перегону
грубое
163.
Выдача предупреждений при неисправности пути, устройств контактной сети, переездной сигнализации, искусственных и других сооружений, а также при производстве ремонтных и строительных работ, требующих уменьшения скорости или остановки в пути
грубое
164.
Выдача предупреждений при вводе в действие новых видов средств сигнализации и связи, а также при включении новых, перемещении или упразднении существующих светофоров и при их неисправности, когда светофор невозможно привести в закрытое положение
грубое
165.
Выдача предупреждений при неисправности путевых устройств автоматической локомотивной сигнализации
грубое
166.
Выдача предупреждений при отправлении поезда с грузами, выходящими за пределы габарита погрузки, когда при следовании этого поезда необходимо снижать скорость или соблюдать особые условия
грубое
167.
Выдача предупреждений при работе на двухпутном перегоне снегоочистителя, балластера, путеукладчика, подъемного крана, щебнеочистителей и других машин
грубое

168.
Пойыздардың жүруі кезінде локомотив бригадаларының ерекше қырағылығын қамтамасыз ету және оларды жұмыстардың жүргізілуі пойызға осы учаске үшін белгіленген жылдамдықпен жүре алмайтын жылжымалы құрамды қойған кезінде жазбаша ескертулер беру
өрескел
169.
Алынып-салынатын жылжымалы бірліктердің нашар көріну жағдайындағы жұмысы кезінде, сондай-ақ жол вагоншаларында ауыр жүктерді тасымалдаған кезде жазбаша ескертулер беру
өрескел
170.
Жолда пойыздың жылдамдығын азайту немесе тоқтату талап етілетін барлық жағдайларда, сондай-ақ локомотив бригадаларын пойыздың жүруінің ерекше жағдайлары туралы ескерту қажет жағдайларда жазбаша ескертулер беру
өрескел
171.
Орталықтандырылған бағыттамаларды, оқшауланған учаскелерді, бақылаулық бағыттамалық құлыптарды және басқа құрылғыларды сигналдарды пайдалануды сақтаумен ажыратуды СОБ электрмеханигі (кілттік тәуелділік кезінде монтер де) мына мерзімге 8 сағатқа дейін – станция бастығының, ал диспетчерлік орталықтандыруы бар учаскелерде – пойыздық диспетчердің рұқсатымен және сигнал беру және байланыс дистанциясының аға электрмеханигінің немесе кезекші инженерінің рұқсатымен жүргізу
өрескел
172.
Орталықтандырылған бағыттамаларды, оқшауланған учаскелерді, бақылаулық бағыттамалық құлыптарды және басқа құрылғыларды сигналдарды пайдалануды сақтаумен ажыратуды СОБ электрмеханигі (кілттік тәуелділік кезінде монтер де) мына мерзімге 8 сағаттан артық (5 тәулікке дейін) – Ұлттық темір жол компаниясы – "Тасымалдау процессінің дирекциясы" филиалының рұқсатымен жүргізбеуі
өрескел
173.
Орталықтандырылған бағыттамаларды, оқшауланған учаскелерді, бақылаулық бағыттамалық құлыптарды және басқа құрылғыларды сигналдарды пайдалануды сақтаумен ажыратуды СОБ электрмеханигі (кілттік тәуелділік кезінде монтер де) мына мерзімге 5 тәуліктен артық – Ұлттық темір жол компаниясы рұқсатымен жүргізбеуі
өрескел
174.
Түйiспелiк сым аспасының рельс бастиегiнiң биiктiгi үстiңгi бетiнiң деңгейiнен аралықтарда және станцияларда 5750 мм. төмен емес, ал өтпелерде 6000 мм. төмен емеске сәйкес келмеуі
өрескел
175.
Қолданыстағы желiлерде бұл қашықтық жылжымалы құрамның тұруы көзделмеген станцияларда орналасқан жолдардағы, сондай-ақ аралықтардағы жасанды құрылыстар шектерiнде, ауыспалы токтағы электрлендiрiлген желiлерде 5675 мм. дейiн және тұрақты токтағы электрлендiрiлген желiлерде 5550 мм. дейiн кемiтілуі
өрескел
176.
Түйiспелiк сым аспасының биiктiгi 6800 мм.-ден асуы
өрескел
177.
Жасанды құрылыстар шегiнде кернеуде тұрған токқабылдағыштың токтасымалдауыш элементтерiн және түйiспелiк торап бөлiктерiнен құрылыстардың және жылжымалы құрамның жерге тұйықталған бөлiктерiне дейiнгi қашықтық тұрақты токпен электрлендiрiлген желiлерде кемiнде 200 мм. және айнымалы токпен электрлендiрiлген желiлерде кемiнде 350 м. болмауы
өрескел

168.
Выдача предупреждений при постановке в поезд подвижного состава, который не может следовать со скоростью, установленной для данного участка
грубое
169.
Выдача предупреждений при работе съемных подвижных единиц в условиях плохой видимости, а также при перевозке на путевых вагончиках тяжелых грузов
грубое
170.
Выдача предупреждений во всех других случаях, когда требуется уменьшение скорости или остановка поезда в пути, а также когда необходимо предупредить локомотивные бригады об особых условиях следования поезда
грубое
171.
Проведение электромехаником СЦБ (при ключевой зависимости и монтером) выключения централизованных стрелок, изолированных участков, контрольных стрелочных замков и других устройств с сохранением пользования сигналами на срок до 8 ч - с разрешения начальника станции, а на участках с диспетчерской централизацией - поездного диспетчера и с ведома старшего электромеханика или дежурного инженера дистанции сигнализации и связи
грубое
172.
Не проведение электромехаником СЦБ (при ключевой зависимости и монтером) выключения централизованных стрелок, изолированных участков, контрольных стрелочных замков и других устройств с сохранением пользования сигналами на срок свыше 8 часов (до 5 суток) - с разрешения филиала Национальной железнодорожной компании – "Дирекция перевозочного процесса"
грубое
173.
Не проведение электромехаником СЦБ (при ключевой зависимости и монтером) выключения централизованных стрелок, изолированных участков, контрольных стрелочных замков и других устройств с сохранением пользования сигналами на срок свыше 5 суток - с разрешения Национальной железнодорожной компании
грубое
174.
Несоответствие высоты подвески контактного провода над уровнем верха головки рельса на перегонах и станциях не ниже 5750 мм., а на переездах не ниже 6000 мм.
грубое
175.
На существующих линиях расстояние в пределах искусственных сооружений, расположенных на путях станций, на которых не предусмотрена стоянка подвижного состава, а также на перегонах уменьшение до 5675 мм., при электрификации линии на переменном токе и до 5550 мм. - на постоянном токе
грубое
176.
Превышение высоты подвески контактного провода 6800 мм.
грубое
177.
Отсутствие в пределах искусственных сооружений расстояния от токонесущих элементов токоприемника и частей контактной сети, находящихся под напряжением, до заземленных частей сооружений и подвижного состава не менее 200 мм. на линиях, электрифицированных на постоянном токе, и не менее 350 мм. – на переменном токе
грубое

178.
Аралықтарда және станцияларда шеткi жолдың осiнен түйiспе желiсi тiрегiнiң iшкi шетiне дейiнгi қашықтық кем дегенде 3100 мм. болмауы
өрескел
179.
Ойықтардағы тiректердің кюветтердiң шегiнен тыс жерлерде орнатылуы
өрескел
180.
Қар тым қатты басатын ойықтарда (жартастысынан басқа) және олардан шыға берiстерде (100 м. ұзындықта) шеткi жолдың осiнен түйiспе желiсi тiрегiнiң iшкi шетiне дейiнгi қашықтық кем дегенде 5700 мм. болу
өрескел
181.
Түйiспелi торабының элементтерi, темiр-бетон тiректердегi, темiр-бетон және металл емес жасанды құрылыстардағы түйiспелi тораптың бекiту бөлшектерi бекiтiлетiн барлық металды құрылыстар (көпiрлер, жолөтпелер, тiректер), сондай-ақ кернеуде тұрған түйiспе желiсiнiң бөлiктерiнен кем дегенде 5 м. қашықтықта орналасқан, жеке тұрған металды конструкциялар (гидробағандар, бағдаршамдар, көпiрлер мен жолөтпелердiң элементтерi және басқалары) жерге тұйықталуы немесе құрылыстар мен конструкцияларға жоғары кернеу түскенде қорғанышты ажыратылу құрылғыларымен жабдықталуының болмауы
өрескел
182.
Электрлендiрiлген жолдардың үстiнде орналасқан жолөтпелер мен жаяу жүргiншiлер көпiрлерiнде сақтандырғыш қалқандар және кернеуде тұрған түйiспе желiсiнiң бөлiктерiнен сақтау үшiн адамдар өтетiн жерлерде жаппай төсемнің болмауы
өрескел
183.
Кернеуi 1000 В астам электр берiлiсi әуе желiлерi сымдарының төменгi нүктесiнен жер бетiне дейiнгi қашықтық барынша ұзын асу жебесi болғанда кем дегенде аралықтарда 6,0 м.
өрескел
184.
Кернеуi 1000 В астам электр берiлiсi әуе желiлерi сымдарының төменгi нүктесiнен жер бетiне дейiнгi қашықтық барынша ұзын асу жебесi болғанда кем дегенде, оның iшiнде жетуi қиын жерлерде 5,0 м. болмауы
өрескел
185.
Кернеуi 1000 В астам электр берiлiсi әуе желiлерi сымдарының төменгi нүктесiнен жер бетiне дейiнгi қашықтық барынша ұзын асу жебесi болғанда кем дегенде 7,0 м. – автомобиль жолдарымен қиылысқанда, станцияларда және елдi мекендерде болуы тиiс темiржол жолдары қиылысқан кезде кернеуi 1000 В астам электр берiлiсi әуе желiлерi сымдарының төменгi нүктесiнен электрлендiрiлмеген жолдардың рельс бас тиегiнiң жоғарғы жағының деңгейiне дейiн кем дегенде 7,5 м. болмауы
өрескел
186.
Станцияларда жолаушыларға қызмет көрсетуге арналған құрылыстарға, пойыздарды қабылдау және жөнелту, тиеу-түсiру және маневрлiк жұмысты жүргiзу, жылжымалы құрамды жарақтандыру, техникалық қызмет көрсету және жөндеу жолдары мен парктерiне, жүк аудандарына, контейнерлiк алаңдарға, сұрыптау платформаларына, вагондық таразыларға, қарап тексеру мұнараларына, габариттiк қақпаларға, пойыздар мен вагондардағы коммерциялық ақаулықтарды автоматты анықтау құрылғыларына, сондай-ақ қызметкерлер пойыздарды қарсы алатын жерлерге, бағыттамалы алқымдарға, қоймаларға, өтпелерге, жолдар мен пункттерге жарық берудің болмауы
өрескел

178.
Расстояние от оси крайнего пути до внутреннего края опор контактной сети на перегонах и станциях не менее 3100 мм.
грубое
179.
Установление опоры в выемках вне пределов кюветов
грубое
180.
Расстояние от оси крайнего пути до внутреннего края опор контактной сети не менее 5700 мм., в особо сильно снегозаносимых выемках (кроме скальных) и на выходах из них (на длине 100 м.)
грубое
181.
Отсутствие на всех металлических сооружениях (мосты, путепроводы, опоры), на которых крепятся элементы контактной сети, детали крепления контактной сети на железобетонных опорах, железобетонных и неметаллических искусственных сооружений, а также отдельно стоящих металлических конструкциях (гидроколонки, светофоры, элементы мостов и путепроводов и др.), расположенные на расстоянии менее 5 м. от частей контактной сети, находящихся под напряжением - заземлении или устройств защитного отключения при попадании на сооружения и конструкции высокого напряжения
грубое
182.
Отсутствие на путепроводах и пешеходных мостах, расположенных над электрифицированными путями, предохранительных щитов и сплошного настила в местах прохода людей для ограждения частей контактной сети, находящихся под напряжением
грубое
183.
Расстояние от нижней точки проводов воздушных линий электропередачи напряжением свыше 1000 В до поверхности земли при максимальной стреле провеса не менее 6,0 м. - на перегонах
грубое
184.
Отсутствие расстояния от нижней точки проводов воздушных линий электропередачи напряжением свыше 1000 В до поверхности земли при максимальной стреле провеса не менее 5,0 м. - в том числе в труднодоступных местах
грубое
185.
Отсутствие расстояния от нижней точки проводов воздушных линий электропередачи напряжением свыше 1000 В до поверхности земли при максимальной стреле провеса не менее 7,0 м. - на пересечениях с автомобильными дорогами, станциях и в населенных пунктах; не менее 7,5 м. - при пересечениях железнодорожных путей расстояние от нижней точки проводов воздушных линий электропередачи напряжением свыше 1000 В до уровня верха головки рельса не электрифицированных путей
грубое
186.
Отсутствие на станциях освещения сооружении для обслуживания пассажиров, пути и парки приема и отправления поездов, производства погрузочно-выгрузочной и маневровой работы, экипировки, технического обслуживания и ремонта подвижного состава, территории грузовых районов, контейнерные площадки, сортировочные платформы, вагонные весы, смотровые вышки, габаритные ворота, устройства автоматического выявления коммерческих браков в поездах и вагонах, а также места, где работники встречают поезда, стрелочные горловины, склады, переезды, пути и пункты
грубое

187.
Қалпына келтіру және өрт сөндіру пойыздарды жөндеудің жоспарлы-ескерту түрлерінен, техникалық қызмет көрсетуді уақтылы өткізу және пайдалану процесінде техникалық жарамды жай-күйде ұстау
өрескел
188.
Қалпына келтiру пойыздары орналасқан пункттер арасындағы қашықтық кемiнде 300 км., аз әрекеттi учаскелерде кемiнде 400 км. қашықтықта
елеулі
189.
Өрт сөндiру пойыздарының шығатын учаскелерi өрт сөндiру пойызының шығу радиусы 100 км. артық болмайтын шектелген учаскелердiң соңғы пунктiне жеткiзу үшiн қажеттi уақыттың есебiнен (1,5 сағаттан артық болмайтын) белгiленбеуi
елеулі
190.
Пункттерде қалыпты қозғалысты қалпына келтiру және жылжымалы құрамның соқтығысуы мен рельстен шығып кетуi салдарларын жоюға арналған қалпына келтiру пойыздары, арнайы автомотрисалар, дрезиналар және жолдар мен электрмен жабдықтау құрылғыларын қалпына келтiруге арналған автомобильдер мен байланыстың жөндеу-қалпына келтiру вагондары мен автомобильдерi, авариялық-дала командаларының болмауы
өрескел
191.
Пункттерде өрттердiң алдын алуға және оларды сөндiруге арналған өрт сөндiру пойыздары мен өрт сөндiру командалары тұрақты әзiрлiкте тұрмауы
өрескел
192.
Қалпына келтіру және өрт сөндіру пойыздары, қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуге арналған арнайы автомотрисалар мен дрезиналар тұрақты тұратын жолдарға жылжымалы құрамды қоюы
өрескел
193.
Күшін жойғанға дейін орнатылған ескертудің күшін жою оны орнатқан қызметкермен немесе оның тікелей бастығымен жүргізбеуі
Елеулі
194.
Жол өлшегіш және ақаутапқыш вагондар бастықтарының өтінімдері бойынша берілген ескертулердің күшін жоюды жол дистанциясының директорымен немесе оның орынбасарымен жүргізбеуі
елеулі
195.
Тасымалдаушы жүк жөнелтушi өзiне сенiп тапсырған жүктi оның тасымалдау талаптарын сақтай отырып, баратын темiржол станциясына уақтылы кезiнде әрi сол күйiнде жеткiзу
елеусіз
196.
Тасымалдаушы жүк жөнелтушiге вагондарды, контейнерлердi қабылданған өтiнiмде және (немесе) шартта белгiленген мерзiмдерде жүк тиеуге беруді және оларды алып кетуді жүргізу
елеусіз
197.
Тасымалдаушы жүк жөнелтушiге мәлiмделген жүктердi тасымалдау үшiн вагондар мен контейнерлерге тиеуге беру (жарамды, iшi мен сырты тазаланған)
елеусіз
198.
Жолаушыны тасымалдау шарты бойынша тасымалдаушы жолаушымен жол жүру ақысын төленген жол жүру құжатына (билетiне) сәйкес пойызда орын беру, жолаушыны, багажды, жүкбагажды баратын жерiне жеткiзбеуі
өрескел
199.
Жолаушыны тасымалдау шарты - жол жүру құжатымен (билетпен), багажды тасымалдау - багаж түбіртегімен, жүк-багажды тасымалдау жүк-багаж түбіртегімен ресiмдемеуі
өрескел

187.
Своевременное прохождение планово-предупредительных видов ремонта, технического обслуживания и содержание в процессе эксплуатации в технически исправном состоянии восстановительных и пожарных поездов
грубое
188.
Расстояние между пунктами дислокации восстановительных поездов не менее 300 км., на малодеятельных участках не менее 400 км.
значительное
189.
Не определение для пожарных поездов участки выезда из расчета времени (не более 1,5 часов), необходимого для доставки пожарного поезда на конечный пункт, ограниченных участков с радиусом выезда не более 100 км.
значительное
190.
Отсутствие в пунктах нахождения в постоянной готовности восстановительных поездов для восстановления нормального движения и ликвидации последствий столкновений и схода с рельсов подвижного состава, специальные автомотрисы, дрезины и автомобили для восстановления пути и устройств электроснабжения, вагоны и автомобили ремонтно-восстановительных работ связи, аварийно-полевые команды
грубое
191.
Отсутствие в пунктах нахождения в постоянной готовности пожарных поездов и пожарных команд для предупреждения и тушения пожаров
грубое
192.
Занятие подвижным составом пути постоянной стоянки восстановительных и пожарных поездов, специальных автомотрис и дрезин, предназначенных для ведения восстановительных работ
грубое
193.
Не проведение отмены предупреждения, установленное впредь до отмены работником, которым оно установлено, или непосредственным его начальником
значительное
194.
Не проведение директором дистанции пути или его заместителем отмену предупреждений, выдаваемых по заявкам начальников путеизмерительных и дефектоскопных вагонов
значительное
195.
Своевременной и в сохранности доставки перевозчиком вверенный ему грузоотправителем груза на железнодорожную станцию назначения с соблюдением условий его перевозки
незначительное
196.
Осуществление перевозчиком подачи грузоотправителю под погрузку и уборки вагонов, контейнеров в сроки, установленные принятой заявкой и (или) договором
незначительное
197.
Подача перевозчиком грузоотправителю под погрузку вагонов и контейнеров пригодных для перевозки заявленных грузов (исправных, очищенных внутри и снаружи)
незначительное
198.
Не предоставление перевозчиком места в поезде согласно проездному документу (билету), оплаченную пассажиром за проезд по договору перевозки пассажиров, багажа, грузобагажа в пункт назначения
грубое
199.
Не оформление договора на перевозку пассажира в форме проездного документа (билета), на перевозку багажа – багажной квитанций, а на перевозку грузобагажа – грузобагажной квитанцией
грубое

200.
"Қауіпсіздік күні" тақырыбы бойынша апта сайынғы тексерулер актісінің болмауы
өрескел
201.
Көрсетiлген габарит шектерiнде жүктiң дұрыс орналастырылуын тексеру үшiн жаппай тиеу орындарында (темiржол кiрме жолдарында, теңіз және өзен порттарында, қайта тиеу станцияларында) габарит қақпаларын орнатпауы
өрескел
202.
Жарылғыш материалдар бар вагондарға арналған тасымалдау құжаттарына штемпельдер, оның ішінде қалған жарылғыш материалдарды тасымалдау кезінде "ЖМ", "Паналау" қызыл түсті штемпелдері, сондай-ақ "Дөңестен түсірілмесін" штемпелінің болмауы
өрескел
203.
"Секция. Ағытылмасын"; "Улы"; "Маманның ілесуімен"; "Пештік жылытумен"; "Т.Ж. күзеті" штемпельдерінің болмауы
өрескел
204.
"ЖМ" штемпелмен тасымалданатын жүктің қолмен жазылған шартты нөмірімен толықтырмауы
өрескел
205.
Ашық түсті мұнай өнімдерін тасымалдауға арналған цистерналарда мұнайды, мазутты, мотор отынын және басқа күңгірт түсті мұнай өнімдерін, сондай-ақ қатар майларды тасымалдауы
өрескел
206.
Егер оларды жоспарлы жөндеуге дейін және/немесе қазандық пен арматураны техникалық куәландыруға дейін бір айдан кем уақыт қалса, жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
207.
Вагонның нақты нөмірі, таңбалау тақтайшасы, дайындаушы зауыттың тақтайшалары болмаса, жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
208.
Сыртқы баспалдақтар (егер ол вагон құрылымында көзделген болса), өтпелі көпірлер, жұмыс алаңшалары және олардың қоршаулары болмаса немесе ақаулы болса жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
209.
Цистерна қазандығы, үсті ашық вагон бункері ақса, бекіткіш-сақтандырғыш және төгу-құю арматуралары ақаулы болса, цистернаның бу қаптамасында, үсті ашық вагон бункерінде жарықшақ болса жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
210.
Құю және төгу люктерінің қақпақтарында жарықшақ болса жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
211.
Цистерна қазандығы, үсті ашық вагон бункері ақса, бекіткіш-сақтандырғыш және төгу-құю арматуралары ақаулы болса, цистернаның бу қаптамасында, үсті ашық вагон бункерінде жарықшақ болса тасымалдауы
өрескел
212.
Цистернаның тиеу люгінің қақпағында тығыздаушы аралық төсем болмаса бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
213.
Қауіптілік белгілері, жазулар, трафареттер мен ажыратушы бояу болмаса бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел
214.
Цистерна қалпағының тиеу люгін бекіту үшін екі не одан аса қатар тұрған лақтырмалы бұрандамалардың болмаса немесе ақаулы болса, вагондарды және контейнерлерді бекітуші-пломбалаушы құрылғылармен пломбалаудың белгіленген қағидаларына сәйкес люк қақпағын пломбалауға арналған тесіктер болмаса, жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
өрескел

200.
Отсутствие актов еженедельных проверок по тематике "День безопасности"
грубое
201.
Не установление габаритных ворот для проверки правильности размещения грузов в пределах указанного габарита в местах массовой погрузки (на железнодорожных подъездных путях, в морских и речных портах, на станциях перегрузки)
грубое
202.
Отсутствие штемпели на перевозочных документах на вагоны с взрывчатыми материалами, в том числе: при перевозке остальных взрывчатых материалов - штемпели красного цвета "ВМ", "Прикрытие", а также штемпель "Не спускать с горки"
грубое
203.
Отсутствие штемпели: "Секция. Не расцеплять"; "Ядовито"; "В сопровождении специалиста"; "С печным отоплением"; "Охрана ж.д."
грубое
204.
Не дополнение штемпелем "ВМ" дописанием от руки условного номера перевозимого груза
грубое
205.
Использование предназначенных для перевозки светлых нефтепродуктов цистерн под налив нефти, мазута, моторного топлива и других темных нефтепродуктов, а также масел
грубое
206.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях если до их планового ремонта и/или технического освидетельствования котла и арматуры осталось менее одного месяца
грубое
207.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия четкого номера вагона, маркировочной таблички, табличек завода-изготовителя
грубое
208.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия или неисправности наружных (если она предусмотрена конструкцией вагона) лестниц, переходных мостиков, рабочих площадок и их ограждения
грубое
209.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях: течи котла цистерны, бункера полувагона, неисправности запорно-предохранительной и сливо-наливной арматуры, наличия пробоины паровой рубашки цистерны, бункерного полувагона
грубое
210.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях трещины на крышках загрузочных и сливных люков
грубое
211.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия исправного предохранительно-впускного клапана цистерны
грубое
212.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия на крышке загрузочного люка цистерны уплотнительной прокладки
грубое
213.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия знаков опасности, надписей, трафаретов и отличительной окраски
грубое
214.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях: отсутствия или неисправности двух и более рядом стоящих откидных болтов для крепления загрузочного люка колпака цистерны, отсутствия проушины для пломбирования крышки люка установленным правилами пломбирования вагонов и контейнеров типом запорно-пломбировочного устройства
грубое

215.
Станция бойынша кезекші, ал диспетчерлік орталықтанумен жабдықталған учаскелерде пойыздық диспетчердің пойызды жөнелту үшін маршрут дайын екеніне, бағыттамалар бекітілгеніне, жөнелту маршрутындағы бағыттамаларда маневрлер тоқтатылғанына, техникалық қызмет көрсетуге және құрамды коммерциялық тексеру аяқталғанына көз жеткізбей отырып, шығу бағдаршамын ашпайды немесе аралықтың бос болмауына байланысты басқа рұқсат бермейді
өрескел
216.
Маневрлік жұмыс кезінде нұсқауларды берудің негізгі құралы радиобайланыс, ал қажетті жағдайларда – екі жақты парктік байланыс құрылғысы болмауы
өрескел
217.
Жылжымалы құрам станциялық жолдарда шекті бағандармен белгіленген шекараларда орналастырылмауы
өрескел
218.
Станциялық жолдарда локомотивсіз тұрған пойыздардың, вагондардың құрамдары мен арнайы жылжымалы құрам жылжып кетуден тежегіш табандықтарымен, вагондарды бекітуге арналған станциялық құрылғылармен, қол тежегіштерімен және басқа бекіту құралдарымен сенімді бекітілмеуі
өрескел
219.
Қауіптілігі жоғары аймақтарда жүріп келе жатқан пойыз вагондарының есіктерін ашуға, қала маңына қатынайтын пойыздардың автоматтық есіктерінің ашылып-жабылуына бөгет жасауы
өрескел
220.
1-класты (жарылғыш материалдар) қауіпті жүктері бар және габаритті емес жүктері бар пойыз станциясының техникалық-өкімдік актісінде көрсетілген жолдарда қабылдануы
өрескел
221.
Тасымалдау құжаттарында "Дөңестен түсірілмесін" штемпелі бар жарылғыш материалдары (жарылғыш материалдармен) бар вагондар, сығымдалған газдары бар цистерналар мен сығымдалған газдың бос цистерналары сұрыптау жолдарына қойылғаннан кейін дөңес, жартылай дөңес немесе тартымдық жол жағынан дереу қоршалатын вагондар мен сұрыптау құрылғысынан бірінші орналасқан тежегіш табандыққа дейінгі ара-қашықтық 50 м. кем болмайтындай бір бірінен 25 м. кейін екі рельске де төселетін екі күзеттік тежегіш табандықпен қоршалмауы
өрескел
222.
Ұстаушы тұйықтарды кез келген жылжымалы құрамның, ал сақтандырушы тұйықтарды - адамдары бар жолаушылар және жүк пойыздарының, қауіпті жүктері бар жүк пойыздарының иеленуі
өрескел
223.
Жарылғыш материалдар бар вагондар, сұрыптау парктерінің жолдарында жинақталуда тұрған вагондардан басқалары, пойыздардан тысқары станцияның техникалық-өкімдік актісінде көрсетілген, олардың тұруы неғұрлым қауіпсіз ерекше жолдарда орналастырылмауы
өрескел
224.
Вагондар тіркелген, жүріп кетуден сенімді бекітілген және тоқтаудың алып жүретін сигналдарымен қоршалуы
өрескел
225.
Жарылғыш материалдар бар вагондар тұру жолдарына апаратын бағыттамалар бұл жолдарға бару мүмкіндігін болдырмайтын жағдайда орнатылмауы және құлыпталмауы
өрескел

215.
Дежурным по станции, а на участках, оборудованных диспетчерской централизацией, поездным диспетчером дачи другого разрешения на занятие перегона, не убедившись в том, что маршрут для отправления поезда готов, стрелки заперты, маневры на стрелках маршрута отправления прекращены, техническое обслуживание и коммерческий осмотр состава закончены
грубое
216.
Отсутствие радиосвязи, а в необходимых случаях - устройства двусторонней парковой связи как основного средства передачи указаний при маневровой работе
грубое
217.
Не установление подвижного состава на станционных путях в границах, обозначенных предельными столбиками
грубое
218.
Не надежное закрепление от ухода тормозными башмаками, стационарными устройствами для закрепления вагонов, ручными тормозами или другими средствами закрепления, стоящие на станционных путях без локомотива составы поездов, вагоны и специальный подвижной состав
грубое
219.
В зонах повышенной опасности открывания дверей вагонов на ходу поезда и задержки открытия и закрытия автоматических дверей пригородных поездов
грубое
220.
Прием поездов с опасными грузами класса 1 (взрывчатые материалы) и негабаритными грузами на пути, указанные в техническо-распорядительном акте станции
грубое
221.
Ограждение со стороны горки, полугорки или вытяжного пути двумя охранными тормозными башмаками, укладываемыми на оба рельса через 25 м. друг от друга таким образом, чтобы общее расстояние от ограждаемых вагонов до тормозного башмака, расположенного первым от сортировочного устройства, было не менее 50 м. при наличии в перевозочных документах штемпеля "Не спускать с горки" вагоны с взрывчатыми материалами, цистерны со сжиженными газами и порожние цистерны из-под сжиженных газов после постановки на сортировочные пути
грубое
222.
Занятие улавливающих тупиков любым подвижным составом, а предохранительных тупиков – пассажирскими и грузовыми вагонами, занятыми людьми, грузовыми вагонами с опасными грузами
грубое
223.
Не установление на особых путях вагонов с взрывчатыми материалами на станциях вне поездов, где стоянка их наиболее безопасна, за исключением, вагонов, находящихся под накоплением на путях сортировочных парков
грубое
224.
Сцепление, надежное закрепление от ухода и ограждение переносными сигналами остановки вагонов с взрывчатыми материалами.
грубое
225.
Не установление стрелок, ведущих на пути стоянки вагонов с взрывчатыми материалами, в положение, исключающее возможность заезда на эти пути, и не запирания
грубое

226.
Жолаушының тасымалданатын қол жүгін өлшеу үшін станцияларда (вокзалдарда) таразылар орнатылмауы
өрескел
227.
Темiр жол жылжымалы құрамының иелерi және оны күтетiн темiржол көлiгi қызметкерлерi дұрыс техникалық жай-күйiн, оған техникалық қызмет көрсетудi, жөндеудi және темiржол жылжымалы құрамының белгiленген қызмет көрсету уақытын сақтауды қамтамасыз етпеуі
өрескел
228.
Электр жылытуы бар жолаушылар пойыздарына қосылатын вагондар электр жылытуды автоматты басқару жүйесiмен жабдықталмауы
өрескел
229.
Пойыздарға электр пневматикалық тежегішінің, электр жабдықтарының, өрт сөндіру сигнализациясының, тасымалдау жағдайларын бұзатын ауаны баптау, желдету, жылыту жүйесінің ақаулықтары және жолаушыларды, жолаушылар вагондарын, сондай-ақ жолаушылар поезы бастығының (механик-бригадирінің) локомотив машинисімен радиобайланысы жұмыс істемейтін радиокупесі (штабтық) бар жолаушылар вагондарын қосуы
өрескел
230.
Жүк тиеуге және адамдарды отырғызуға техникалық қызмет көрсетуге ұсынылмаған вагондарды беруі
өрескел
231.
ВУ-14 жүк паркінің жылжымалы құрамдарын техникалық қызмет көрсетуге ұсыну журналында жүргізбеуі
өрескел
232.
Арбашаның екi жағындағы сырғақтар арасындағы қосынды саңылау барлық үлгiдегi төрт осьтi жүк вагондарында, ЦНИИ үлгiсiндегi хоппер-дозаторларды қоса алғанда, 20 мм. артық болмайтын және кем дегенде 4 мм., саңылауы 12 мм. артық болмайтын және кем дегенде 6 мм. болатын көмiрдi, ыстық агломератты, апатиттердi тасымалдауға арналған хопперлерден және ЦНИИ-2, ЦНИИ-3 үлгiсiндегi хоппер дозаторларынан, ВС-50 үлгiсiндегi думпкарларынан басқа, ал ВС-80, ВС-82, ВС-85 үлгiсiндегi думпкарларында 20 мм. артық болмайтын және кем дегенде 12 мм. болмауы
өрескел
233.
Жолаушылар пойыздарының құрамдарын қалыптастыру станцияларының және құрамдардың айналым станцияларының қызметкерлерi жолаушылар вагондарының пойыздың құрамында қалыптастыру және айналым пунктiнен пойызды таратудың (тағайындалу) соңғы пунктiне дейiн қауiпсiз жүрiп өтуiн қамтамасыз етпеуі
өрескел
234.
Жолаушылар вагондарындағы электр қорғау құрылғылары, өрт сөндiру құралдары, өрт сигнализациясы және автоматика кезеңдiк сынақтан өткiзуі
өрескел
235.
Жүк вагондарының бір бөлігінде құрылымына сәйкес тоқтату краны және қол тежегіші бар өту алаңы болмауы
өрескел
236.
Теміржол жылжымалы құрамындағы қолмен тежегіштер жарамды жай-күйде ұстамауы және есептік тежегіш қысымын қамтамасыз етпеуі
өрескел
237.
Пойыздың құрамында кресло-арбамен қозғалатын адамдарды отырғызуға және түсіруге арналған көтергіш құрылғылары бар, кресло-арбамен қозғалатын адамдарға арналған мамандандырылған орындары бар вагонның болмауы.
өрескел

226.
Не установление весов на станциях (вокзалах) для взвешивания перевозимой пассажиром ручной клади
грубое
227.
Не обеспечение владельцами железнодорожного подвижного состава и работниками железнодорожного транспорта, непосредственно его обслуживающие исправного технического состояния, технического обслуживания, ремонта и соблюдения установленных сроков службы железнодорожного подвижного состава
грубое
228.
Не оборудование системой автоматического управления электроотопление вагонов, включаемые в пассажирские поезда с электроотоплением
грубое
229.
Включение в поезда пассажирские вагоны, имеющие неисправности электропневматического тормоза, электрооборудования, пожарной сигнализации, системы кондиционирования воздуха, вентиляции, отопления, нарушающие условия перевозки пассажиров, а также пассажирские вагоны с радиокупе (штабные) с неисправной радиосвязью начальника (механика-бригадира) пассажирского поезда с машинистом локомотива
грубое
230.
Подача под погрузку грузов и посадка людей без предъявления вагонов к техническому обслуживанию
грубое
231.
Не проведение записи в журнале предъявления вагонов грузового парка к техническому обслуживанию ВУ-14 при признании их годными
грубое
232.
Отсутствие суммарного зазора между скользунами с обеих сторон тележки у всех типов четырехосных грузовых вагонов, включая хоппер-дозаторы типа ЦНИИ-ДВЗ, не более 20 мм. и не менее 4 мм., кроме хопперов для перевозки угля, горячего агломерата, апатитов и хоппер дозаторов типов ЦНИИ-2, ЦНИИ-3, думпкаров типа ВС-50, у которых зазор допускается не более 12 мм. и не менее 6 мм., у думпкаров типов ВС-80, ВС-82, ВС-85 - не более 20 мм. и не менее 12 мм.
грубое
233.
Не обеспечение безопасного проследования пассажирских вагонов в составе поезда от пункта формирования и оборота до конечного пункта расформирования (назначения) поезда работниками станций, формирования составов пассажирских поездов и станций оборота составов
грубое
234.
Периодическое испытание устройств электрической защиты, средств пожаротушения, пожарной сигнализации и автоматики на пассажирских вагонах
грубое
235.
Отсутствие в части грузовых вагонов переходных площадок со стоп-краном и ручным тормозом согласно конструкции
грубое
236.
Содержание в неисправном состоянии и необеспечение расчетного тормозного нажатие ручным тормозам железнодорожного подвижного состава
грубое
237.
Отсутствие в составе поезда вагона с подъемными устройствами для посадки и высадки лиц, передвигающихся на креслах-колясках, со специализированными местами для лиц, передвигающихся на креслах-колясках
грубое

238.
Жолаушылар пойыздарында және вокзалдарда жолаушыларға жедел медициналық көмекпен қатар көрсетілетін міндетті қызметтер тізбесін сақтамауы
өрескел
239.
Теміржол көлігі саласында жүк тасымалдауға арналған лицензияның болмауы
елеулі
240.
Пойыздарға жай-күйі тасымалданатын жүктердің сақталуын қамтамасыз етпейтін жүк вагондары тіркелмейді
өрескел
241.
Қалыптастыру және тарату станцияларында, жол жүрiп келе жатқанда – пойыздардың қозғалысы кестесiнде көзделген станцияларда пойыздың әр вагоны техникалық қызмет көрсетуден өтпеуi, ал ақаулықтары анықталған кезде – жөнделмеуi
өрескел
242.
Вагондарға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізбеуі
өрескел
243.
Жүк пойыздары үшiн кепiлдiк учаскелерi локомотивтердiң айналым учаскелерiнiң ұзақтығын, автотежегiштердi толық байқау, вагондарға сапалы техникалық қызмет көрсету және коммерциялық қарап тексеру қажеттiлiгiн негiзге ала отырып белгiленбеу
өрескел
244.
Өрт қауіпсіздігі шараларын сақтау бөлігінде қауіпті жүктерді тиеуге және түсіруге өрт қауіпсіздігі шараларын сақтау жөнінде нұсқаулықтан өтпеген адамдарды жұмысқа жіберуі
өрескел
245.
Көмек көрсету үшін адамдарға арналған пойыздан және 1-класты қауіпті жүктері (жарылғыш материалдары) бар пойыздарды локомотивті құрамнан ажыратпай көмек көрсету үшін пайдаланбауы
өрескел
246.
Жол жүру құжатын (билет) басқа бір жолаушыға қайта ресімдеуі
өрескел
247.
Ұйымдасқан жолаушылар тобы мен арнайы тасымалды қоспағанда бір адамға бір пойыздан төрт орыннан артық орынға жол жүру құжатын (билетті) ресімдеуі
өрескел
248.
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) түзету (өшіру)
өрескел
249.
Жыл сайынғы метрологиялық тексеруден аппаратурасы өндірушінің пайдалану құжаттарына сәйкес жоспарлы жөндеуден өтпеген: техникалық қызмет көрсету кемінде жылына 1 рет, орташа жөндеу 2 жылда кемінде 1 рет, жаңғырту 4-6 жылда кемінде бір рет болмаса, жолөлшеуіш құралдармен және дефектоскопты аппаратурамен жабдықталған АЖҚ-ны қолданысқа жіберу
өрескел
250.
Жылжымалы құрамның және АЖҚ техникалық жай-күйін локомотив бригадалары немесе АЖҚ бригадалары техникалық қызмет көрсету орындарында қазіргі заманғы диагностика құралдарымен жабдықталған, жүк және жолаушылар деполарында, зауыттарда және жөндеу базаларында, жол машина станцияларында және АЖҚ арналған деполарда кешенді және мамандандырылған бригадалары жүйелі түрде тексермеуі
өрескел
251.
Локомотивтiк, сондай-ақ жолаушылар, моторвагон және арнайы жылжымалы құрамда орнатылған қауiпсiздiк және пойыздық радиобайланыс құрылғыларын бақылау пунктінде осы құрылғылардың қолданылуын тексерумен және реттеумен, сондай-ақ инфрақұрылым мен темiржол жылжымалы құрамының иелерімен мерзімді тексеру
өрескел

238.
Не соблюдение перечня обязательных услуг, включая оказание неотложной медицинской помощи, оказываемых пассажирам в пассажирских поездах и на вокзалах
грубое
239.
Отсутствие лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
значительное
240.
Постановка в поезда грузовых вагонов, по состоянию, не обеспечивающих сохранность перевозимых грузов
грубое
241.
Не прохождение каждого вагона поезда технического обслуживания на станциях формирования и расформирования, в пути следования - на станциях, предусмотренных графиком движения поездов, а при выявлении неисправности – не осуществление ремонта
грубое
242.
Не проведение технического обслуживания и ремонта вагонов
грубое
243.
Не установление гарантийных участков для грузовых поездов исходя из протяженности участков обращения локомотивов, необходимости проведения полной пробы автотормозов, технического обслуживания и коммерческого осмотра вагонов
грубое
244.
Не соблюдение противопожарной безопасности, в части допуска к работе лиц, не прошедших инструктажа связанные с погрузкой и выгрузкой грузов, в том числе опасных грузов
грубое
245.
Не использование для оказания помощи без отцепки локомотива от состава для оказания помощи отцепки локомотив от людского поезда и поезда, в котором есть вагоны с опасными грузами класса 1 (взрывчатыми материалами)
грубое
246.
Переоформление проездного документа (билета) на другого пассажира
грубое
247.
Оформление проездных документов (билетов) более четырех мест на один поезд на одно лицо, за исключением организованных групп пассажиров и специальных перевозок
грубое
248.
Подчистка на проездных документах (билетах)
грубое
249.
Выпуск в эксплуатацию СПС, оснащенный путеизмерительной и дефектоскопной аппаратурой, не прошедшей ежегодную метрологическую поверку, плановые ремонты аппаратуры согласно эксплуатационной документации производителя, но не реже: техническое обслуживание не реже 1 раза в год, средний ремонт не реже 1 раза в 2 года, модернизация не реже 1 раза в 4-6 лет
грубое
250.
Не проведение систематических проверок технического состояния подвижного состава и СПС при техническом обслуживании локомотивными бригадами или бригадами СПС, комплексными и специализированными бригадами в пунктах технического обслуживания, в грузовых и пассажирских депо, на заводах и в ремонтных базах, путевых машинных станциях и депо для специальных подвижных составов, оснащенных современными диагностическими средствами
грубое
251.
Периодический осмотр локомотивных, а также установленных на пассажирском, моторвагонном и специальном подвижном составе устройств безопасности и поездной радиосвязи на контрольном пункте с проверкой действия и регулировкой этих устройств, также владельцами инфраструктуры и железнодорожного подвижного состава
грубое

252.
Жолаушылар локомотивтерi жоғары вольттi жылыту үшiн қуатты iрiктеу, электр пневматикалық тежегiштердi басқару құрылғыларымен жарақтандырылады. Жүк пойыздарының локомотивтерi магистральды тежегiш тығыздығын бақылау үшiн құрылғылармен, аспаптармен жабдықталмауы
өрескел
253.
Бiр машинист қызмет көрсеткен кезде қауiпсiздiк құралдарымен және құрылғыларымен, пойыздың тежелуiн автоматты басқару жүйесiмен немесе кешендi локомотивтiк қауiпсiздiк құрылғысымен, сондай-ақ машинистiң сергектiгiн бақылау жүйесiмен қосымша жабдықталмауы
өрескел
254.
Бiр машинист қызмет көрсеткен кезде мынадай қауiпсiздiк құралдарымен және құрылғыларымен, артқы көрiнiс айналарымен немесе басқа ұқсас құрылғылармен қосымша жабдықталмауы
өрескел
255.
Бiр машинист қызмет көрсеткен кезде мынадай қауiпсiздiк құралдарымен және құрылғыларымен автоматты өрт сөндiру жүйесiмен және өртсөндiргiш жүйемен қосымша жабдықталмауы
өрескел
256.
Бiр машинист қызмет көрсеткен кезде мынадай қауiпсiздiк құралдарымен және құрылғыларымен тежеу бұғаттамасымен қосымша жабдықталмауы
өрескел
257.
Бiр машинист қызмет көрсеткен кезде мынадай қауiпсiздiк құралдарымен және құрылғыларымен автожүргiзу жүйесiмен қосымша жабдықталмауы
өрескел
258.
Моторлы-вагонды жылжымалы құрам есiктердiң жабылуын бақылау сигнализациясымен және "жолаушы-машинист" байланысымен жабдықталмауы
өрескел
259.
Жөндеудің мерзімді жоспарлы-алдын алу түрлерінен өтпеген локомотивтер мен моторлы-вагонды жылжымалы құрамды жолаушылар пойыздары мен жүк пойыздарына қолдануға жол берілмеуі
өрескел
260.
Локомотивтерде және моторлы-вагонды жылжымалы құрамда орнатылған манометрлерге, сақтандырғыш клапандарға, сондай-ақ электр энергиясы мен отынның жұмсалуын тiркейтiн аппараттар мен аспаптарға пломба салу
өрескел
261.
Иiнтiректiк тежегiш берiлiстiң ажырауы немесе омырылуы габариттен шығып кетуге немесе жолға түсiп қалуға алып келуi мүмкiн барлық бөлiктерiнiң сақтандырғыш құрылғыларының болмауы
өрескел
262.
Техникалық және бағдарламалық құралдар жұмысқа қабiлеттi және белсендi күйде тұрақты ұсталуын, талап етiлетiн сенiмдiлiк пен нақтылықты қамтамасыз ету
өрескел
263.
Жаңа қызмет ету мерзімі күрделі жөндеу (бұдан әрі – КЖ) орындалғаннан кейін де, күшейтілген көлемдегі техникалық қызмет көрсету (бұдан әрі – ТҚК-8), техникалық қызмет көрсету (бұдан әрі – ТҚ-8), жаңғыртудан, жол машиналарымен және механизмдерімен жұмыс істеу үшін қайта жабдықтаудан, сондай-ақ жолаушыларды тасымалдауға қатыспайтын жылжымалы құрамды қайта жабдықтаудан кейін де белгіленуі
өрескел
264.
Жөндеу жұмыстарын жүргізгеннен кейін КЖ, ТҚК-8, ТҚ-8 немесе жаңғыртудан өткен тартқыш жылжымалы құрамға белгіленген жаңа қызмет мерзімінің нормативтеріне сәйкес ТЖҚ жаңа белгіленген қызмет ету мерзімі қабылдануы
өрескел

252.
Не оборудование пассажирских локомотивов устройствами управления электропневматического торможение, отбора мощности для высоковольтного отопления. Не оборудование локомотивов грузовых поездов устройством, приборами для контроля плотности тормозной магистрали
грубое
253.
Дополнительное оборудование поездных локомотивов при обслуживании одним машинистом системой автоматического управления торможением поезда или комплексным локомотивным устройством безопасности, а также системой контроля бодрствования машиниста
грубое
254.
Дополнительное оборудование поездных локомотивов при обслуживании одним машинистом зеркалами заднего вида или другими аналогичными устройствами
грубое
255.
Дополнительное оборудование поездных локомотивов при обслуживании одним машинистом автоматической пожарной сигнализацией и системой пожаротушения
грубое
256.
Дополнительное оборудование поездных локомотивов при обслуживании одним машинистом блокировкой тормоза
грубое
257.
Дополнительное оборудование поездных локомотивов при обслуживании одним машинистом системой автоведения
грубое
258.
Не оборудование моторвагонного подвижного состава сигнализацией контроля закрытия дверей и связью "пассажир – машинист"
грубое
259.
Запрещение выдачи локомотивов и моторвагонного подвижного состава, выработавшие установленный срок службы под грузовые и пассажирские поезда
грубое
260.
Пломбирование установленных на локомотивах и моторвагонном подвижном составе манометров, предохранительных клапанов, а также аппараты и приборы, регистрирующие расход электроэнергии и топлива
грубое
261.
Отсутствие предохранительных устройств всех частей рычажной тормозной передачи, разъединение или излом которых вызывает выход из габарита или падение на путь
грубое
262.
Постоянное содержание в работоспособном и активном состоянии технических и программных средств и обеспечивать требуемую надежность и достоверность
грубое
263.
Назначение нового срока службы как после проведения капитального ремонта (далее – КР), так и после технического обслуживания усиленного объема (далее - ТОУ-8), технического обслуживания (далее - ТО-8), модернизации, переоборудования для работы с путевыми машинами и механизмами, а также переоборудования в подвижной состав не участвующий в перевозках пассажиров
грубое
264.
Принятие после проведения ремонтных работ нового назначенного срока службы ТПС согласно нормативам назначенных новых сроков службы ТПС, прошедших КР, ТОУ-8, ТО-8 или модернизацию
грубое

265.
Теміржол вокзалында халық жолаушылар пойыздарының жөнелтілу және келу уақыттары, жолаушылардың жол жүру және багажды, жүк-багажды тасымалдау құны, пойыздарда бос орындардың болуы, шұғыл медициналық көмек, шағымдар мен ұсыныстар кітапшасының тұрған орны туралы, билет және багаж кассаларының жұмыс режимі, вокзал үй-жайларының орналасуы, сондай-ақ халыққа көрсетілетін қызметтер тізбесі туралы шынайы ақпаратпен қамтамасыз етілмеуі
елеулі
266.
Халыққа қызмет көрсетуге арналған вокзал құрылыстары жарамды техникалық жай-күйде ұстамауы
елеулі
267.
Жолаушыларға қызмет көрсетуге тағайындалған үй-жайларды басқа мақсаттар үшін қолдануы
елеулі
268.
Жолаушылар және жүк пойыздарының қозғалысы аралас желiлерде орналасқан жолаушылар және жүк платформалары түзу учаскелерде биiктiгi және жол осiнен қашықтығы бойынша 1100 мм. – рельстер қалпақшаларының үстiңгi деңгейiнен биiк платформаларға сәйкес болмауы
өрескел
269.
Жолаушылар және жүк пойыздарының қозғалысы аралас желiлерде орналасқан жолаушылар және жүк платформалары түзу учаскелерде биiктiгi және жол осiнен қашықтығы бойынша 200 мм. - рельстер қалпақшаларының үстiңгi деңгейiнен төмен платформалар үшiн болмауы
өрескел
270.
Жолаушылар және жүк пойыздарының қозғалысы аралас желiлерде орналасқан жолаушылар және жүк платформалары түзу учаскелерде биiктiгi және жол осiнен қашықтығы бойынша мына нормаларға сәйкес 1920 мм. – жол осiнен биiк платформаларға сәйкес болмауы
өрескел
271.
Жолаушылар және жүк пойыздарының қозғалысы аралас желiлерде орналасқан жолаушылар және жүк платформалары түзу учаскелерде биiктiгi және жол осiнен қашықтығы бойынша мына нормаларға сәйкес 1745 мм. - жол осiнен төмен платформаларлар үшiн болмауы
өрескел
272.
Пайдалану барысында осы тармақта көрсетiлген нормалардың жол осiнен қашықтық бойынша ұлғаюы жағына қарай 30 мм. дейiн және азаю жағына қарай 25 мм. дейiн шекте өзгеруiне рұқсат етiледi
өрескел
273.
Теміржол вокзалында билет кассаларының, күтуге арналған үй-жайлардың, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың, оның ішінде мүгедектігі бар адамдар және халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін арнайы жабдықталған үй-жайлардың, ана мен бала бөлмесінің, ақпараттық қызмет көрсету объектілерінің (оның ішінде жолаушыларды бірыңғай анықтамалық-ақпараттық орталықпен байланыстыратын объектілер), медициналық пункттің, қоғамдық тәртіпті қорғау пункттің болмауы
елеулі
274.
Кластан тыс және 1-ші кластағы теміржол вокзалдарында қосымша қол жүгін сақтау камерасы, транзиттік жолаушылардың ұзақ демалатын бөлмелері, тамақтану орындары, шаштараз, дүкендер, сауда дүңгіршіктері, пошта бөлімі, ақша айырбастау орны, дәріхана, банкомат, төлем терминалдары, интернет (WI-FI) болмауы
елеулі

265.
Не обеспечение населения на железнодорожном вокзале достоверной информацией о времени отправления и прибытия пассажирских поездов, стоимости проезда пассажиров и перевозки багажа, грузобагажа, наличии свободных мест в поездах, неотложной медицинской помощи, месте нахождения книги жалоб и предложений, о режиме работы билетных и багажных касс, расположении вокзальных помещений, а также о перечне услуг, оказываемых населению
значительное
266.
Не содержание в исправном техническом состоянии вокзальных сооружений, предназначенные для обслуживания населения
значительное
267.
Занятие для других целей помещении, предназначенные для обслуживания пассажиров
значительное
268.
Не соответствие пассажирских и грузовых платформ, расположенных на линиях со смешанным движением пассажирских и грузовых поездов, в прямых участках по высоте и расстоянию от оси пути 1100 мм. - от уровня верха головок рельсов для высоких платформ
грубое
269.
Не соответствие пассажирских и грузовых платформ, расположенных на линиях со смешанным движением пассажирских и грузовых поездов, в прямых участках по высоте и расстоянию от оси пути 200 мм. - от уровня верха головок рельсов для низких платформ
грубое
270.
Не соответствие пассажирских и грузовых платформ, расположенных на линиях со смешанным движением пассажирских и грузовых поездов, в прямых участках по высоте и расстоянию от оси пути 1920 мм. - от оси пути для высоких платформ
грубое
271.
Не соответствие пассажирских и грузовых платформ, расположенных на линиях со смешанным движением пассажирских и грузовых поездов, в прямых участках по высоте и расстоянию от оси пути 1745 мм. - от оси пути для низких платформ
грубое
272.
Допущение в процессе эксплуатации изменении по расстоянию от оси пути до 30 мм. в сторону увеличения и до 25 мм. в сторону уменьшения
грубое
273.
Отсутствие на железнодорожном вокзале билетных касс, помещения для ожидания, санитарно-бытовые помещения, в том числе специально оборудованные для лиц с инвалидностью и маломобильных групп населения, комнату матери и ребенка, объекты информационного обслуживания (в том числе объекты, связывающие пассажиров с единым справочно-информационным центром), медицинский пункт, пункт охраны общественного
значительное
274.
Отсутствие на внеклассных и железнодорожных вокзалах 1-го класса дополнительно камеры хранения ручной клади, комнаты длительного отдыха транзитных пассажиров, пункты питания, парикмахерские, магазины, торговые киоски, почтовое отделение, обменный пункт, аптеки, банкоматы, платежные терминалы, интернет (WI-FI)
значительное

275.
Күту залдары перронға шығатын кіреберіске жақын орналаспауы
елеулі
276.
Теміржол вокзалдарында медициналық пункттердің болуын медициналық қызметпен айналысуға лицензиясы бар жеке және заңды тұлғалармен шарттар жасасу арқылы вокзал иелері қамтамасыз етілмеуі
елеулі
277.
Тасымалдау процесімен байланысты анықтама-ақпараттық қызметтер тұрғындарға ақпараттық стендтер, табло арқылы көзбен шолу ақпараты арқылы жолаушылар және қала маңы пойыздарының келуі және жүруі туралы ақпарат, жолаушылар және қала маңы пойыздарының жүру кестесі, жолаушылар және қала маңы тасымалын орындайтын тасымалдаушылар туралы мәліметтер, теміржол вокзалындағы жолаушылардың құқықтары мен міндеттері туралы ақпарат тегін көрсетілмеуі
елеулі
278.
Тасымалдау процесімен байланысты анықтама-ақпараттық қызметтер тұрғындарға ақпараттық қызмет бойынша ауызша және (немесе) радиотрансляциялық ақпарат арқылы, жолаушылар және қала маңы пойызының нақты келу, жүру және (немесе) бөгелу уақыты, жолаушылар және қала маңы пойызының берілетін және жүретін жолы туралы тегін көрсетілмеуі
елеулі
279.
Перронда жолаушыларды пойыз вагондарына қауіпсіз отырғызуды/түсіруді ұйымдастырылады. Жолаушылар және қала маңы пойыздарының кешігуі туралы актілерді жасамауы
елеулі
280.
Жолаушылар және қала маңы пойыздарының кешігуі туралы актілерді жасамауы
елеулі
281.
Күту залдарында пойыздың келуін күту қамтамасыз етпеуі
елеулі
282.
Жолаушыларға қызмет көрсетумен және тасымалдаумен байланысты қызметтер көрсету үшін үй-жайлар ұсынбауы
елеулі
283.
Вокзал ғимаратына, перрондарға кіретін/шығатын өтпелерді, отырғызу платформаларын, жаяу жүргінші көпірлерін, төсеніштерді, тоннельдерді қол жүгімен, багажбен, басқа заттармен бөгеуі
елеулі
284.
Жолаушыларға қызмет көрсетуге арналған үй-жайларды оларға қызмет етумен байланысты емес мақсаттар үшін пайдалануы
елеулі
285.
Медициналық пункттер бірінші қабатта орналастырылады және перрондарға, вокзал маңындағы алаңдарға және жолаушылардың күту залдарына еркін кіруі
елеулі
286.
Вокзал ғимаратына кіру/шығу және вокзал аумағында жолаушылардың (тұрғындардың) еркін қозғалуына вокзал перрондарында павильондар мен дүңгіршектерді жолдан кемінде 2,5 м. кедергі келтірмейтін орындарда орналасуы
елеулі
287.
Жолаушыларға арналған, жолаушылар платформалар мен құрылыстарға қараңғы уақыт тәулігінде жарық түсірудің болмауы
елеулі
288.
Теміржол вокзалының иесі жолаушыларға жалпы пайдаланылатын үй-жайларға (ақылы қызметтер көрсетуге арналған үй-жайлардан басқа, фойеге, күту залдарына, касса залына, жерасты өтпелеріне, жолаушылар платформаларына (перрондарға), қоғамдық дәретханаларға және т.б.) ақысыз кіруді қамтамасыз етпеуі
елеулі

275.
Не обеспечение расположения залов ожидания близко к выходам на перрон
значительное
276.
Отсутствие медицинских пунктов путем заключения договоров владельцами вокзалов на железнодорожных вокзалах с физическими и юридическими лицами, имеющими лицензию на занятие медицинской деятельностью
значительное
277.
Неоказание населению бесплатной справочно-информационной услуги, связанных с перевозочным процессом, посредством визуальной информации через информационные стенды, табло: информации о прибытии и отправлении пассажирского и пригородного поезда, расписание движения пассажирских и пригородных поездов, сведения о перевозчиках, выполняющих пассажирские и пригородные перевозки; информация о правах и обязанностях пассажиров на железнодорожном вокзале
значительное
278.
Неоказание населению бесплатной справочно-информационной услуги, связанных с перевозочным процессом, через справочную службу посредством устной и (или) радиотрансляционной информации: фактическое время прибытия, отправления и (или) задержки пассажирского и пригородного поезда, о пути, на который подается или с которого отправляется пассажирский и пригородный поезд
значительное
279.
Организация безопасной посадки/высадки на перроне пассажиров в вагоны поездов
значительное
280.
Не составление актов об опоздании пассажирских и пригородных поездов
значительное
281.
Не обеспечение ожидания прибытия поезда в залах ожидания
значительное
282.
Не предоставление помещений для оказания услуг, связанных с обслуживанием и перевозкой пассажиров
значительное
283.
Загораживание ручной кладью, багажом, иными предметами проходы в или из здания вокзала, на перроны, посадочные платформы, пешеходные мосты, настилы, тоннели
значительное
284.
Использование помещений, предназначенных для обслуживания пассажиров, для целей, не связанных с их обслуживанием
значительное
285.
Расположение медицинских пунктов на первом этаже и имеющих свободный доступ на перроны, привокзальные площади и в залы ожидания пассажиров
значительное
286.
Размещение на перронах вокзалов павильонов и киосков на расстоянии от пути не менее 2,5 м. в местах, не препятствующих свободному передвижению пассажиров (населению) по территории вокзала и прохождению в или из здания вокзала
значительное
287.
Отсутствие освещения в темное время суток пассажирских платформ и сооружений, предназначенных для пассажиров
значительное
288.
Не обеспечение владельцем железнодорожного вокзала пассажирам бесплатного доступа к помещениям общего пользования (фойе, залы ожидания, кассовые залы, подземные переходы, пассажирские платформы (перроны), общественные туалеты и др., кроме помещений, предназначенных для оказания платных услуг)
значительное

289.
Жылжымалы құрам және АЖҚ белгіленген мерзімде жоспарлы-ескерту жөндеу түрлерінен, техникалық және сервистік қызмет көрсетпеуі
өрескел
290.
Ақаулықтардың ең болмағанда біреуі болғанда, жылжымалы құрамды: пневматикалық, электрлі, тұрақталған немесе қол тежегішінің ақаулығы пайдалануға жол берілмейді
өрескел
291.
Ақаулықтардың ең болмағанда біреуі болғанда, жылжымалы құрамды автотіркегіш құрылғыларының ақаулығы пайдалануға жол берілмейді
өрескел
292.
Жылжымалы құрамды сигнал беру аспаптарының, жылдамдық өлшеуіштің ақаулығы пайдалануға жол берілмейді
өрескел
293.
Жылжымалы құрамды автотоқтау құрылғысының ақаулығы пайдалануға жол берілмейді
өрескел
294.
Жылжымалы құрамды пойыздық радиобайланыстың, дауыс зорайтқыш хабарлағыштың, "жолаушы-машинист" шұғыл байланысы құрылғыларының ақаулығы пайдалануға жол берілмейді
өрескел
295.
Қауіпсіздік аспаптарының пломбалары жоқ арбаша рамасында және вагон асты жабдығының басқа да бөлшектерінде жарығы бар немесе сынған, сондай-ақ тексергенге және пайдалануға беруге жарамды деп танылғанға дейін рельстен шыққан немесе соқтығысқан электр жылжымалы құрамды пайдалануға жіберілмейді
өрескел
296.
Электр пойыздар өрт сөндіру құралдарымен, аспаптар жиынтығымен және басқа да қажетті құрал-саймандармен жабдықталмауы
өрескел
297.
Машиниске жұмыс жағдайындағы электр жылжымалы құрамды, оған қызмет көрсету қағидаларын және оны қалай тоқтатуды білетін жұмыскердің бақылауынсыз қалдыруға жол бермейді
өрескел
298.
Электр жылжымалы құрам машинисінің әрбір кабинасы кран немесе жедел тежеуге арналған кнопкамен, ал вагонның қарама-қарсы бөлігінде –орындықтың арқа жағында қысқартылған штангасы және тұтқасы бар тоқтату кранымен жабдықталмауы
өрескел
299.
Машинистің кабинасы жоқ вагонында тоқтатқыш крандар орындықтардың арқасының артынан вагонның екі артқы бөлігінде орнастырылмауы
өрескел
300.
Локомотивтерді тасымалдауға арналған арнайы жылжымалы құрам тоқтату крандарымен жабдықталмауы
өрескел
301.
Доңғалақ жұптарының мынадай тозулары мен зақымданулары болған кезде жылжымалы құрамды доңғалақ жұптары осінің кез келген бөлігінде сызат немесе электрлік тұтану пайдалануға жіберілуі
өрескел
302.
Резеңкелі доңғалақ жұптары үшін домалау шеңбері бойынша біркелкі желіну 3 мм. аса, тұтастай илемделген доңғалақ жұптары үшін 5 мм. аса, сондай-ақ доңғалақтардың желіну айырмашылығымен бір доңғалақ жұбы үшін 2 мм. астам болғанда пайдалануға жіберілуі
өрескел
303.
Үзілген клапандармен орнатылған доңғалақ жұптары үшін домалау шеңбері бойынша әркелкі желіну – 0,5 мм. аса, басқа доңғалақ жұптары үшін – 0,7 мм.-ден астам болса пайдалануға жіберілуі
өрескел

289.
Несвоевременное прохождение подвижного состава и СПС планово-предупредительных видов ремонта, технического и сервисного обслуживания
грубое
290.
Эксплуатация электроподвижного состава, имеющий неисправность пневматических, электрических, стояночных или ручных тормозов
грубое
291.
Эксплуатация электроподвижного состава, имеющий неисправность автосцепных устройств
грубое
292.
Эксплуатация электроподвижного состава, имеющий неисправность сигнальных приборов, скоростемера
грубое
293.
Эксплуатация электроподвижного состава, имеющий неисправность автостопного устройства
грубое
294.
Эксплуатация электроподвижного состава, имеющий неисправность устройств поездной радиосвязи, громкоговорящего оповещения, экстренной связи "пассажир-машинист"
грубое
295.
Эксплуатация электроподвижного состава с трещиной или изломом в раме тележки и других деталях подвагонного оборудования, с отсутствием пломб на приборах безопасности, а также имевший сход с рельсов или столкновение, до осмотра и признания его годным к эксплуатации
грубое
296.
Не оснащение электропоезда противопожарными средствами, набором инструментов и другим необходимым снаряжением
грубое
297.
Оставление машинистом в рабочем состоянии электроподвижного состава без наблюдения работника, знающего правила его обслуживания и умеющего его остановить
грубое
298.
Не оборудование каждой кабина машиниста электроподвижного состава краном или кнопкой для экстренного торможения, а в противоположной части вагона - стоп-краном с укороченной штангой и рукояткой за спинкой сиденья
грубое
299.
Не установление в вагоне без кабины машиниста стоп-крана в обеих торцевых частях вагона за спинками сидений
грубое
300.
Не оборудование стоп-кранами специальный подвижной состав, предназначенный для транспортировки локомотивами
грубое
301.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии трещины или электроподжога в любой части оси колесной пары
грубое
302.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии равномерного проката по кругу катания для подрезиненных колесных пар более 3 мм., для цельнокатаных колесных пар более 5 мм., а также с разницей проката колес одной колесной пары более 2 мм.
грубое
303.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии неравномерного проката колес по кругу катания для колесных пар установленными срывными клапанами - более 0,5 мм., для остальных колесных пар - более 0,7 мм.
грубое

304.
Жалдың қалыңдығы – 33 мм.-ден астам немесе жалдың басынан 18 мм. қашықтықтан өлшеген кезде 25 мм.-ден аз болғанда пайдалануға жіберілуі
өрескел
305.
Жалдың арнаулы шаблонымен және үшкір төсемімен өлшенетін биіктіктегі жалдың тік қиюы 18 мм.-ден астам болғанда, пайдалануға жіберілуі
өрескел
306.
Домалау беті бойынша ойық (шұңқыр) тереңдігі 0,3 мм.астам болғанда пайдалануға жіберілуі
өрескел
307.
Кез келген элементте сызат немесе жiктелу, бандажда сынық немесе қабыршақ болғанда, сондай-ақ домалау бетіндегі жарық торлары белгіленген мөлшерден көп болса пайдалануға жіберілуі
өрескел
308.
Доңғалақ жұптарының бандаж қондырғышы немесе бекетке шығыры босағанда, доңғалақ күпшегі немесе тісті доңғалағы жылжыған жағдайда пайдалануға жіберілуі
өрескел
309.
Доңғалақ жұптарының мынадай тозулары мен зақымдануларының ең болмағанда доңғалақтың домалау үстіндегі уатылып бітуі 200 мм., тереңдігі 1 мм.-ден астам болғанда жылжымалы құрамды пайдалануға жіберілуі
өрескел
310.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйіжол өлшегіш вагонмен немесе жол өлшегіш арбашамен айына кемінде бір рет тексерілуін қамтамасыз етілмеуі
өрескел
311.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі жабдықтардың жақындау габаритін тексеруге арналған габаритті вагонмен немесе габаритті рамамен – жылына кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
өрескел
312.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі 5 жылға дейін – жылына кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
өрескел
313.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі 5 жылдан 10 жылға дейін – үш жылда кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
өрескел
314.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі 10 жылдан аса – бес жылда кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
өрескел
315.
Жол дистанциялары барлық өзгерістер уақтылы енгізіліп отыратын, станциялардың схема түріндегі жоспарлары, басты және станциялық жолдардың бойлық пішіні мен жоспары болмауы
өрескел
316.
Тоннельде, жер үсті учаскелерде, электрдепоның парктік жолдарында рельстер, метал конструкциялармен, жабдықтармен, құбыр өткізгіштермен және кабель қабығымен, жол бетондарымен, балластармен байланысуына жол берілмейді (электр депоның парктік жолдарында құрылғыларды біржелілік рельстік тізбектің тартымдық желісімен жерге тұйықтауға рұқсат беріледі). Олардың арасындағы рұқсат етілген саңылау – кемінде 30 мм.
өрескел
317.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды бағыт ұштары ажыраған жағдайда пайдалануы
өрескел
318.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға ұштарда бірінші жалғастырушы тартымға қарсы өлшенетін рамалық рельстен 4 мм.-ге және одан астам артта қалған жағдайда пайдалануы
өрескел

304.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии толщины гребня – более 33 мм.. или менее 25 мм. при измерении на расстоянии 18 мм. от вершины гребня
грубое
305.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии вертикального подреза гребня на высоте более 18 мм., измеряемый специальным шаблоном и остроконечный накат гребня
грубое
306.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии ползуна (выбоина) по поверхности катания глубиной более 0,3 мм.
грубое
307.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии трещины или расслоения в любом элементе, откол или раковина в бандаже, а также сетка трещин на поверхности катания
грубое
308.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии ослабления посадки бандажа или его запорного кольца, сдвиг ступицы колеса или зубчатого колеса
грубое
309.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии выкрашивания на поверхности катания колеса площадью более 200 мм., глубиной более 1 мм.
грубое
310.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей вагоном-путеизмерителем или путеизмерительной тележкой - не реже одного раза в месяц
грубое
311.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей габаритным вагоном или габаритной рамой для проверки габаритов приближения оборудования - не реже одного раза в год
грубое
312.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей сплошным нивелированием при эксплуатации тоннелей сроком до 5 лет — не реже одного раза в год
грубое
313.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей сплошным нивелированием при эксплуатации тоннелей сроком от 5 до 10 лет — не реже одного раза в три года
грубое
314.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей сплошным нивелированием при эксплуатации тоннелей сроком более 10 лет — не реже одного раза в пять лет
грубое
315.
Отсутствие схематических планов станций, продольных профилей и планов главных и станционных путей, в которые своевременно вноситься все изменения
грубое
316.
Соединение рельс в тоннелях, на наземных участках и на парковых путях электродепо с металлическими конструкциями, оборудованием, трубопроводами и оболочками кабелей, путевым бетоном и балластом (на парковых путях электродепо разрешается выполнять заземление устройств на тяговую нитку однониточных рельсовых цепей). Допустимый зазор между ними – не менее 30 мм.
грубое
317.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность разъединение стрелочных остряков
грубое
318.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность отставание остряка от рамного рельса на 4 мм. и более, измеряемое у остряка против первой соединительной тяги
грубое

319.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға тарақтардың жылжу қаупін төндіретін ұштары боялған барлық жағдайларда тереңдігі 3 мм. астам ұшынан бірінші жалғастырушы тартымға дейін ұштары боялған басты және станциялық жолдарда (парктік және өзгелерінен басқа) – 200 мм. және одан артық болған жағдайда пайдалануы
өрескел
320.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға тарақтардың жылжу қаупін төндіретін ұштары боялған барлық жағдайларда тереңдігі 3 мм. астам ұшынан бірінші жалғастырушы тартымға дейін ұштары боялған парктік және басқа станциялық жолдарда – 400 мм. және одан артық ұштары боялған барлық жағдайларда пайдалануы
өрескел
321.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға үстіңгі беті 50 мм. және одан артық болып келетін ұш басының ені қиылу кезінде өлшенетін, ұш рамалық рельске қарсы 2 мм.-де және одан астам төмендеген жағдайда пайдалануы
өрескел
322.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға ұш немесе рамалық рельс сынған жағдайда пайдалануы
өрескел
323.
Басты жолдар мен электрлік жылжымалы құрамның айналуына және тұруына арналған жолдарда пойыздардың кері бағытта қозғалуы кезінде ұштардың алдына қырлы бөренелер төселуінің болмауы
өрескел
324.
Шығу бағдаршамының (автобұғақтау бағдаршамдары) тыйым салушы көрсеткіші кезінде пойызды автоматты түрде қозғалысқа келтірудің және вагондар есіктерін жабудың, ал маневрлік бағдаршамның немесе жартылай қолданыстағы бағдаршамдардың тыйым салушы көрсеткіші кезінде – құрам айналуының мүмкiн еместiгi қамтамасыз етілмеуі
өрескел
325.
Трамвай вагондарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізбеуі
өрескел
326.
Маршруттың әрбір соңғы станциясына соңғы станцияның шекарасын, қозғалыс тәртібін, трамвайлардың орналасуын және маневр жұмыстарының жүргізілуін анықтайтын техникалық-өкімдік актінің болмауы
өрескел
327.
Рельс аралық төсемнің рельстің жоғарғы басынан 30 мм. асырып жоғарылатып орналасуына рұқсат етілмейді, ал төсем жабынының тегіс емес жерлердің тереңдігі 40 мм. аспауы керек
өрескел
328.
Рельс жолдарының жолақтары аймағындағы жол жабыны мен құрылыстарды рельстің тозбаған басынан 30 мм.аса биіктігі
өрескел
329.
Тиісті арматуралар мен белгілеу құрылғыларына (қысқыштар, бекіткіштер, кері бекіткіштер, қисықты ұстағыштар) арналған техникалық шарттарда белгіленген сынудың рұқсат етілген бұрыштарының қисық сызықты учаскелерінде түйіспелі өткізгіштері сыну бұрыштарының (жоспарда) көлемін асыруы
өрескел
330.
Токтың есептік (орташа) тығыздығын жез түйіспелі сымдарында электр жабдықтау дұрыс жұмыс тәртібінде жазғы уақытта 5 А/мм2 астам асыруға жол берілмейді, мәжбүр болған тәртіпте - 6,8 А/мм2
өрескел

319.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность выкрашивание остряка от острия до первой соединительной тяги глубиной более 3 мм., при котором создается опасность набегания гребня и во всех случаях выкрашивание длиной на главных и станционных путях (кроме парковых и прочих) - 200 мм. и более
грубое
320.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность выкрашивание остряка от острия до первой соединительной тяги глубиной более 3 мм., при котором создается опасность набегания гребня и во всех случаях выкрашивание длиной на парковых и прочих станционных путях - 400 мм. и более
грубое
321.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность понижение остряка против рамного рельса на 2 мм. и более, измеряемое в сечении, где ширина головки остряка поверху 50 мм. и более
грубое
322.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность излом остряка или рамного рельса
грубое
323.
Отсутствие отбойных брусьев перед остряками при противошерстном движении поездов (составов) на главных путях и путях для оборота и отстоя электроподвижного состава
грубое
324.
Не обеспечение автоматизированной системы управления движением поездов невозможность автоматического приведения в движение поезда при запрещающем показании выходного светофора (светофоров автоблокировки) и не закрытие дверей вагонов, а при обороте состава — при запрещающем показании маневрового светофора или светофоров полуавтоматического действия
грубое
325.
Не проведение технического обслуживания и ремонта трамвайных вагонов
грубое
326.
Отсутствие на каждой конечной станции маршрута технико-распорядительного акта, определяющий границы конечной станции, порядок движения, расстановки трамваев и производства маневровых работ
грубое
327.
Возвышение межрельсового настила над верхом головки рельсов более 30 мм., а глубина неровностей в покрытии настила не более 40 мм.
грубое
328.
Возвышение дорожного покрытия и сооружений, находящиеся в зоне полосы рельсовых путей, более чем на 30 мм. над головкой неизношенного рельса
грубое
329.
Превышение величины углов излома контактных проводов (в плане) на криволинейных участках допустимого угла излома, установленного техническими условиями для соответствующей арматуры и фиксирующих устройств (зажимов, фиксаторов, обратных фиксаторов, держателей кривой)
грубое
330.
Превышение расчетной (средней) плотности тока в медных контактных проводах при нормальном режиме работы электроснабжения в летнее время свыше 5 А/мм2, в вынужденном режиме - 6,8 А/мм2
грубое

331.
Кернеудің РКҚ жылжымалы құрамының токқабылдағышқа дейін төмендеуінде қалыпты тәртібінде әрқайсы желі нүктесінде жиі есебінде 90 В астам, ең болмаса 170 В дейін аспауға жол берілмейді
өрескел
332.
Әрбір кабельдік сызықта кабельдік сызықтың құрылымдық схемасының болмауы
өрескел
333.
Әрбір кабельдік сызықта көлемі 1:200 немесе 1:500 трассаның орындаушы сызбаларының болмауы
өрескел
334.
Әрбір кабельдік сызықта кабельді сызықтарға кабельді журнал 10 (6) кВ және 0,4 кВ, 600 В болуы
өрескел
335.
Әрбір кабельдік сызықта "жасырын" жұмыстарға актілерінің болмауы
өрескел
336.
Әрбір кабельдік сызықта барабандардағы кабелдердің соңғы қамсалу жай-күйіне актілер және қажеттілігіне қарай үлгілерді ашу және тексеру хаттамаларының болмауы
өрескел
337.
Әрбір кабельдік сызықта кабелдердің зауыттық сынақ хаттамасының болмауы
өрескел
338.
Әрбір кабельдік сызықта кернеуге қойғанға дейінгі төсемеден және монтаждан кейін кабелді сынау хаттамасының болмауы
өрескел
339.
Әрбір кабельдік сызықта ауа температурасы минус 50С төмен болғанда трасса және төсем бойынша жүргізу алдында барбандағы кабельді жылыту хаттамаларының болмауы
өрескел
340.
Әрбір кабельдік сызықта өндірістік жұмыстардың тізбесімен, себептерді түсіндірумен, жергілікті жеріне байланысты және күнді және өзгерістерді келіскен органды көрсете отырып, трассаны өзгерту журналының болмауы
өрескел
341.
Тура жолда рельс табанының ені 12 мм.-ден аспай кеңейіп ауытқуына пайдалануда жол беру
өрескел
342.
Қисық жолда рельс табанының ені (бүйірлік тозуын ескере отырып) 18 мм. ден аспай кеңейіп ауытқуына пайдалануда жол беру
өрескел
343.
Тура жолда рельс табанының ені 4 мм.-ден аспай тарылуына пайдалануда жол беру
өрескел
344.
Қисық жолда рельс табанынң ені 2 мм.-ден аспай пайдалануына жол беру
өрескел
345.
Жолды жөндеу және құрылыс барысында рельс табанының ені 3 мм.-ден аспай кеңейіп ауытқуына пайдалануда жол беру
өрескел
346.
Жолды жөндеу және құрылыс барысында рельс табанының ені 2 мм.-ден аспай тарылып ауытқуына пайдалануда жол беру
өрескел
347.
Ескі жылды рельстерді пайдалануда рельс табаны ені 5 мм.-ден аспай кеңейіп ауытқуына мүмкіндігінше пайдалануда жол беру
өрескел
348.
Ескі жылды рельстерді пайдалануда рельс табаны ені 2 мм.-ден аспай тарылып ауытқуына мүмкіндігінше пайдалануда жол беру
өрескел
349.
Жалпы желілі теміржолдармен, сыртқы кірме жолдармен және ішкі электрленген кірме жолдармен бір деңгейде трамвай сызықтарын кесіп өтуі
өрескел
350.
Жол өткеліндегі бойлы құрылыстар үстіндегі рельс басындағы байланыс өткізгішінің асып қою ұзындығы 4,4 м. кем болуына жол берілмейді, бар жол өткелдерінде бұл аралықты 4,2 м., тоннельдерде 3,9 м. кем емес азайтуға жол беріледі
өрескел

331.
Падение напряжения токоприемников подвижного состава в нормальном режиме при расчетной частоте движения любой точке линии свыше 90 В, в вынужденном 170 В.
грубое
332.
Отсутствие структурной схем кабельной линии на каждую кабельную линию
грубое
333.
Отсутствие исполнительных чертежей трассы в масштабе 1:200 или 1:500 на каждую кабельную линию
грубое
334.
Отсутствие кабельного журнала на кабельные линии 10 (6) кВ и 0,4 кВ, 600 В на каждую кабельную линию
грубое
335.
Отсутствие актов на "скрытые" работы на каждую кабельную линию
грубое
336.
Отсутствие актов на состояние концевых заделок кабелей на барабанах и, по необходимости, протоколы вскрытия и осмотра образцов на каждую кабельную линию
грубое
337.
Отсутствие протоколов заводских испытаний кабелей на каждую кабельную линию
грубое
338.
Отсутствие протоколов испытания кабелей после прокладки и монтажа перед постановкой под напряжение на каждую кабельную линию
грубое
339.
Отсутствие протоколов подогрева кабелей на барабане перед раскаткой по трассе и прокладке при температуре воздуха ниже минус 5°С на каждую кабельную линию
грубое
340.
Отсутствие журнала изменений трассы с перечнем производственных работ, пояснением причин, привязкой на местности и указанием даты и органа, согласовавшего изменения на каждую кабельную линию
грубое
341.
Отклонение от ширины рельсовой колеи по уширению на прямых не более 12 мм.
грубое
342.
Отклонение от ширины рельсовой колеи по уширению на кривых (с учетом бокового) не более 18 мм.
грубое
343.
Отклонение от ширины рельсовой колеи по сужению на прямых не более 4 мм.
грубое
344.
Отклонение от ширины рельсовой колеи на кривых не более 2 мм.
грубое
345.
Отклонение от ширины рельсовой колеи при ремонте и строительстве путей по уширению не более 3 мм.
грубое
346.
Отклонение от ширины рельсовой колеи при ремонте и строительстве путей по сужению не более 2 мм.
грубое
347.
Отклонение от ширины рельсовой колеи при использовании старогодных рельсов возможны отклонения от норм по уширению не более 5 мм.
грубое
348.
Отклонение от ширины рельсовой колеи при использовании старогодных рельсов возможны отклонения от норм по сужению не более 2 мм.
грубое
349.
Пересечения в одном уровне трамвайных линий с железнодорожными дорогами общей сети, внешними подъездными путями и с электрифицированными внутренними подъездными путями организаций
грубое
350.
Подвешивание контактного провода над уровнем головок рельсов под пролетными строениями путепровода менее 4,4 м., под существующим путепроводами допущение уменьшение до 4,2 м., в тоннелях - не менее 3,9 м.
грубое

351.
Тозу нормаларынан асатын рельсті пайдалануы
өрескел
352.
Рельстің табаны астындағы едәуір шіруімен, рельстің табанына дейін бойлай жеткен жарықпен, тереңдігі 20 мм. астам механикалық тозығы бар ағаш шпалдар, сондай-ақ өтпелі жарығы немесе бетонның бөлшектелген аймағының қирауымен пайдаланулары
өрескел
353.
Арнайы құйылған бөлшектердің сынуы немесе жарығы
өрескел
354.
Арнайы құйылған бөлшектердің авариялық жағдайының белгілері саптың тік жазықтықта 6 мм ден асып, көлденең жазықтықта 4-мм. ден асып жылжуында, төменгі бекітпенің тозуы
өрескел
355.
Арнайы құйылған бөлшектердің авариялық жағдайының белгілері "тұйық" бұрмалар науасында бүрлеу кемуі 3 мм.-ден жоғары болуы
өрескел
356.
Арнайы құйылған бөлшектердің авариялық жағдайының белгілері бұрмалы тартқыш элементтерінде және тұйықтатқышындағы саңылау жиынтығы 3-мм. ден жоғары болуы
өрескел
357.
Арнайы құйылған бөлшектердің авариялық жағдайының белгілері саптың асуы немесе төмендеуі екі қауырсындық бұрмаларда рамалық рельске қарағанда 4 мм.-ден артық болуы
өрескел
358.
Арнайы құйылған бөлшектердің авариялық жағдайының белгілері саптың бір қауырсындық бұрмаларда рамалық рельстен 17 мм.-ден артық және 2 мм.-ден кем болуы
өрескел
359.
Арнайы құйылған бөлшектердің авариялық жағдайының белгілері саптың бүйірлік тозуы 12 мм.-ден асуы
өрескел
360.
Саптың соңғы жағы рамалық рельс деңгейінен жоғары асуы
өрескел
361.
Арнаулы бөлшектер жиналымының сынуы немесе жарығы
өрескел
362.
Арнаулы бөлшектер жиналымының тік тегістікте 7 мм.-ден асып, көлденең тегістікте 5 мм.-ден асып жылжуында, төменгі бекітпенің тозуы
өрескел
363.
Арнаулы бөлшектер жиналымының авариялық жағдайларының белгілері саптың асуы немесе төмендеуі рамалық рельске қарағанда 6 мм.-ден жоғары асуы
өрескел
364.
Арнаулы бөлшектер жиналымының авариялық жағдайларының белгілері саптың бүйірлік тозуы 10 мм.-ден жоғары асуы
өрескел
365.
Арнаулы бөлшектер жиналымының авариялық жағдайларының белгілері, рамалық рельс пен қауырсынның дөңгелеу бетінде сатылық тозуына 5 мм.-ден асуы
өрескел
366.
Теміржол жылжымалы құрамдарының белгіленген қызмет мерзімдерін сақтамауы
өрескел
367.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде темiржол жылжымалы құрамы иесiнiң атауының болмауы
өрескел
368.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде нөмiрi, жасалған күнi мен орны көрсетiлген дайындаушы зауыттың тақтайшасының болмауы
өрескел
369.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде құрама бөлшектерiнде сәйкестендiру нөмiрлерi мен қабылдау таңбаларының болмауы
өрескел
370.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде белгiленген жөндеу түрлерi жүргiзiлген күнi мен жерiнің (локомотивтерден басқа) болмауы
өрескел

351.
Эксплуатация рельс с износом, превышающим нормы
грубое
352.
Эксплуатация деревянных шпал с механическим износом глубиной свыше 20 мм., с продольной трещиной, доходящей до подошвы рельса, со значительным загниванием под подошвой рельсов, а также железобетонные шпалы со сквозными трещинами или разрушением бетона в зоне закладных деталей
грубое
353.
Трещины или изломы пера литых специальных частей
грубое
354.
Износ крепления пяты пера, при котором оно перемещается в вертикальной плоскости более чем на 6 мм. и в горизонтальной более чем на 4 мм. литых специальных частей
грубое
355.
Уступ в накате желоба "глухих" стрелок более 3 мм. литых специальных частей
грубое
356.
Суммарный зазор в элементах стрелочной тяги и замыкателя выше 3 мм. литых специальных частей
грубое
357.
Превышение или понижение пера двухперных стрелок по отношению к рамному рельсу более 4 мм. литых специальных частей
грубое
358.
Превышение пера одноперных стрелок над рамным рельсом более 17 мм. и менее 2 мм. литых специальных частей
грубое
359.
Боковой износ пера свыше 12 мм. литых специальных частей
грубое
360.
Превышение конца пера выше уровня рамного рельса
грубое
361.
Трещины или изломы пера сборных специальных частей
грубое
362.
Износ крепления пяты пера, при котором оно перемещается в вертикальной плоскости более чем на 7 мм. и в горизонтальной более, чем на 5 мм. сборных специальных частей
грубое
363.
Превышение или понижение пера стрелок по отношению к рамному рельсу более 6 мм. сборных специальных частей
грубое
364.
Боковой износ пера свыше 10 мм. сборных специальных частей
грубое
365.
Ступенчатый износ поверхности катания рамного рельса и пера более 5 мм. сборных специальных частей
грубое
366.
Не соблюдение установленных сроков службы железнодорожного подвижного состава
грубое
367.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава наименования владельца железнодорожного подвижного состава
грубое
368.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава номера, таблички завода-изготовителя с указанием даты и места постройки
грубое
369.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава идентификационного номера и приемочного клейма на составных частях
грубое
370.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава даты и места производства установленных видов ремонта (кроме локомотивов)
грубое

371.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде ыдыстың салмағының (локомотивтерден басқа) болмауы
өрескел
372.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде локомотивтерде, моторвагонды темiржол жылжымалы құрамда және АЖҚ - конструкциялық жылдамдығы, сериясы мен бортының нөмiрi, тiркелген орнының атауы, резервуарлардың, бақылау аспаптарының және куәландырылғаны туралы тақтайшалар мен жазбаларының болмауы
өрескел
373.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде жолаушылар вагондарында, қызметкерлердi жұмыстарды жүргiзу орнына және керi қарай жеткiзу көзделiп отырған моторвагонды темiржол жылжымалы құрам мен өздiгiнен жүретiн арнайы жылжымалы құрамда – орындар санының болмауы
өрескел
374.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде жүк, почта, багаж вагондарында жүк көтергiштiгiнің болмауы
өрескел
375.
Жылжымалы құрам және АЖҚ белгіленген мерзімде жоспарлы-ескерту жөндеу түрлерінен, техникалық және сервистік қызмет көрсетуден өтпеуі
өрескел
376.
Әр локомотивке, вагон мен моторвагонды жылжымалы құрамның әр бiрлiгiне және АЖҚ техникалық және пайдалану сипаттамалары қамтылған дайындаушы-зауыттың техникалық паспортының болмауы
өрескел
377.
Ұлттық инфрақұрылым операторының тасымалдаушының локомотивтерімен қызмет көрсету кезінде тасымалдаушы мен тармақ иеленушінің арасында вагондарды беруге-алуға арналған шарттармен қамтамасыз ету
өрескел
378.
Тіреуіш жапсырмалардың жұмыс қыры мен үшкірдің немесе жылжымалы (айналмалы) өзекшенің мойынының арасында 2 мм.-ден астам Саңылау жіберілген жолды пайдалану
өрескел
379.
Тік және көлденең сатының шамасы 5 мм.-ден асатын жолды пайдалану
өрескел
380.
Саңылаулардың түйіскен жерінде 35 мм.-ден асатын жолды пайдалану.
өрескел
381.
Рельстің соңында барлық болттарды кесу кезінде жолды пайдалану (түйісті бір жақты теңестіру)
өрескел
382.
Рельс табаны төсем ребордасынан бес шпалдан немесе брустардан шыққан кезде жол берілген жолдарды пайдалану.
өрескел
383.
Қатарынан 6-дан астам жарамсыз (бұтаның шірігі) ағаш шпалдары табылған жолды пайдалану
өрескел
384.
Жолды орташа жөндеу кезінде: жаңа балласты қоса отырып, шпал астындағы қиыршық тасты балласты 25 см. кем емес тереңдікке жаппай тазалау, басқа түрлердегі ластанған балласты шпал табанының астынан 15 см. кем емес тереңдікте болмауы
өрескел
385.
Жұмыс жолын орташа жөндеу кезінде бекітудің барлық жарамсыз элементтерінің, ұзындығы 50-75 м. және дәнекерленген жіктер аймағындағы тең аралықтағы және кірпіктердің шетіндегі рельс төсемдерінің астының болмауы
өрескел
386.
Жолды орташа жөндеу кезінде: ақаулы рельстерді жеке ауыстырмауы, барлық жарамсыз шпалдарды, сондай-ақ шеберханаларда жөндеуді талап ететін ақаулы шпалдардың болмауы
өрескел

371.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава массы тары (кроме локомотивов)
грубое
372.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава на локомотивах, мотор-вагонном железнодорожном подвижном составе и специальном подвижном составе - конструкционной скорости, серии и бортового номера, наименование места приписки, таблички и надписи об освидетельствовании резервуаров, контрольных приборов
грубое
373.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава на пассажирских вагонах, моторвагонном железнодорожном подвижном составе и специальном самоходном подвижном составе, на котором предусматривается доставка работников к месту производства работ и обратно - число мест
грубое
374.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава на грузовых, почтовых, багажных вагонах - грузоподъемность
грубое
375.
Несвоевременное прохождение подвижного состава и СПС планово-предупредительных видов ремонта, технического и сервисного обслуживания
грубое
376.
Отсутствие технического паспорта завода-изготовителя на каждую единицу локомотива, вагона, моторвагонного подвижного состава и специального подвижного состава
грубое
377.
Обеспечение договорами на подачу-уборку вагонов – между перевозчиком и ветвевладельцем при обслуживании их локомотивами национального оператора инфраструктуры или перевозчика
грубое
378.
Эксплуатация пути, у которых допущен просвет между рабочей гранью упорных накладок и шейкой остряка, подвижного (поворотного) сердечника более 2 мм.
грубое
379.
Эксплуатация пути, у которых допущена величина вертикальной и горизонтальной ступеньки более 5 мм.
грубое
380.
Эксплуатация пути, у которых допущен на стыках зазор более 35 мм.
грубое
381.
Эксплуатация пути, у которых при срезе всех болтов на конце рельса (одностороннее сбалчивание стыка)
грубое
382.
Эксплуатация пути, у которых допущено при выходе подошвы рельса из реборд подкладок на пяти шпалах или брусьях
грубое
383.
Эксплуатация пути, у которых обнаружено более 6-ти негодных (кустовая гнилость) деревянных шпал подряд
грубое
384.
Отсутствие при среднем ремонте пути: сплошной очистки щебеночного балласта на глубину под шпалой не менее 25 см. с добавлением нового балласта, обновление загрязненного балласта других видов на глубину не менее 15 см. под подошвой шпал
грубое
385.
Отсутствие при среднем ремонте пути работы: замены всех негодных элементов скреплений, подрельсовых прокладок в уравнительных пролетах и концах плетей длиной 50 - 75 м. и в зоне сварных стыков
грубое
386.
Отсутствие при среднем ремонте пути: одиночной замены дефектных рельсов, замены всех негодных шпал, а также дефектных шпал, требующих ремонта в мастерских
грубое

387.
Жолды орташа жөндеу кезінде: дәнекерленген жіктердің болмауы
өрескел
388.
Жолды орташа жөндеу кезінде: иірімді жою және жоспар мен бейіндегі жолдың болмауы
өрескел
389.
Жолды орташа жөндеу кезінде: өткелдердің төсемдерін жөндеуінің болмауы
өрескел
390.
Тармақ иеленушілердің жолды ағымдағы ұстауды жүзеге асыруы, жоспарлы - алдын алу жұмыстары
өрескел
391.
Өткелдің жүру бөлігінің енін қамтамасыз ету автомобиль жолының жүру бөлігінің ені бойынша, бірақ кемінде 6 метр, ал мал айдау орындарындағы төсемнің ені кемінде 4 м. етіп белгіленеді
өрескел
392.
Контррельстің ұштары ұзындығы 50 см., 25 см. бүгілген. Жол рельстері мен контррельстің жұмыс қырлары арасындағы науаның ені 75-110 миллиметр (бұдан әрі – мм.), ал тереңдігі - кемінде 45 мм.
өрескел
393.
Әрбір теміржол жолының жолтабаны ішіндегі өткел бойынша кезекшілермен өткелдерде (бір жолды учаскелерде-теміржол жолының екі жағынан) төсемнен 0,75 - 1,0 м. қашықтықта пойызды тоқтатудың жылжымалы сигналдарын (қызыл қалқан, фонарь) орнатуға арналған металл түтікшелер түріндегі құрылғыларды, сондай-ақ жылжымалы құрамның төменгі габаритсіздігін анықтауға арналған құрылғыларды бекітеді.
өрескел
394.
Шлагбаумдардың тіреулері, өткел сигнализациясы бағдаршамдарының діңгектері, қоршаулар, таяныштар мен бағыттаушы бағаналар автомобиль жолының жүру бөлігінің жиегінен кемінде 0,75 м. қашықтықта орналастырылады.
өрескел
395.
Малды айдап өту үшін өткелдерде биіктігі 1,2 м. темір бетоннан, ағаштан, металдан жасалған таяныштар немесе тосқауыл түріндегі қоршаулар орнатылмауы, ал механикаландырылған шлагбаумдарға бөгегіш торлар ілінеді
өрескел
396.
Көлік құралының өтпесіне рұқсатсыз кіруден ЖҚБ-мен жабдықталған өткелдің болуы, жаяу жүргіншілер жолы және дыбыстық сигнализациясы болуы керек.
өрескел
397.
Өткелдерге кіреберістерде шлагбаумдары бар өткелді жайластырудың орналасу схемасына сәйкес. Шлагбаумдарсыз өткелді жайластырудың орналасу схемасы бойынша темір жол жағынан пойыздар машинистерінің ысқырықты бергені туралы "С" - тұрақты ескерту сигналдық белгілері орнатылады
өрескел
398.
"С" сигналдық белгілері пойыздар қозғалысының жүрісі бойынша оң жағынан өткелдерден 500 - 1500 м. қашықтықта, ал пойыздар сағатына 120 километрден астам жылдамдықпен айналатын аралықтарда 800 - 1500 м. қашықтықта орнатылмауы
өрескел
399.
Малды айдап өтетін жерге кіреберісте шеткі рельстерден 20 м. қашықтықта мемлекеттік және орыс тілдерінде "Пойыздан сақ бол! Мал айдау орны!", ал шеткі рельстен 3-4 м. қашықтықта, мал айдап өтуге арналған жолдарға көлденең - көлік құралдарының жолға шығуын болдырмау үшін бағаналар орналастырылмауы
өрескел

387.
Отсутствие при среднем ремонте пути: правки сварных стыков
грубое
388.
Отсутствие при среднем ремонте пути: ликвидация пучин и выправка пути в плане и профиле
грубое
389.
Отсутствие при среднем ремонте пути: ремонта настилов переездов
грубое
390.
Осуществление ветвевладельцами текущее содержание пути, планово-предупредительные работы
грубое
391.
Обеспечение ширины проезжей части переезда устанавливается по ширине проезжей части автомобильной дороги, но не менее 6 м., а ширина настила в местах прогона скота - не менее 4 м.
грубое
392.
Концы контррельса длиной 50 см. загибаются на 25 см. внутрь колеи. Ширина желоба между рабочими гранями путевого рельса и контррельса 75-110 мм., а глубина - не менее 45 мм.
грубое
393.
На переездах с дежурными по переезду внутри колеи каждого железнодорожного пути (на однопутных участках - с обеих сторон железнодорожного пути) на расстоянии 0,75-1,0 м. от настила закрепляют приспособления в виде металлических трубок для установки переносных сигналов остановки поезда (красного щита, фонаря), а также приспособления для обнаружения нижней негабаритности подвижного состава
грубое
394.
Стойки шлагбаумов, мачты светофоров переездной сигнализации, ограждения, перила и направляющие столбики располагаются на расстоянии не менее 0,75 м. от кромки проезжей части автомобильной дороги
грубое
395.
Не установление для прогона скота на переездах перила или ограждения барьерного типа из железобетона, дерева, металла, высотой 1,2 м., а к механизированным шлагбаумам подвешиваются заградительные сетки
грубое
396.
Наличие переезда, оборудованные УЗП от несанкционированного въезда на переезд транспортного средства, имеют пешеходные дорожки и звуковую сигнализацию
грубое
397.
На подходах к переездам согласно схеме расположения обустройств переезда со шлагбаумами. По схеме расположения обустройств переезда без шлагбаумов со стороны железной дороги устанавливаются постоянные предупредительные сигнальные знаки "С" – о подаче машинистами поездов свистка
грубое
398.
Не установление сигнальных знаков "С" с правой стороны по ходу движения поездов, на расстоянии 500 - 1500 м. от переездов, а на перегонах, на которых поезда обращаются со скоростями более 120 километров в час, - на расстоянии 800 - 1500 м.
грубое
399.
Не установление на подходах к месту прогона скота на расстоянии 20 м. от крайних рельсов таблички с надписями на государственном и русском языках: "Берегись поезда! Место прогона скота", на расстоянии 3-4 м. от крайнего рельса, поперек дорожек для прогона скота - столбики для предотвращения выезда на путь транспортных средств
грубое

400.
Көлік құралдарының қарқынды қозғалысы, сондай-ақ жолаушылар пойыздарының жүрдек қозғалысы бар өткелдерде көлік құралдарының өтпелерге рұқсатсыз кіруін болдырмау үшін арнайы ЖБЗ қолданылады, ЖБЗ автомобиль жолының жүру бөлігін толығымен жабатын
өрескел
401.
Механикаландырылған шлагбаумдар жолдың барлық жүру бөлігін жабады және тәуліктің қараңғы уақытында, сондай-ақ күндіз нашар көрінгенде (тұман, боран және басқа да қолайсыз жағдайлар) қолданылатын сигналдық шамдарының болмауы
өрескел
402.
Шлагбаумдар өткелдің екі жағынан, автокөлік қозғалысы бойынша автомобиль жолының оң жағынан жол жиегінде олардың білеулері жабық жағдайда жолдың жүру бөлігінің бетінен 1 - 1,25 м. биіктікте орналасатындай етіп орнатылмауы
өрескел
403.
Шлагбаумдардың (негізгі және қосалқы) бөгегіш брустары көлденеңінен 45-50° бұрышпен оңға қарай еңкейтілген (автомобиль жолы жағынан қараса) қызыл және ақ түсті кезектесетін жолақтармен боялған. Жолақтардың ені - 500 - 600 мм.бөгегіш арқанның ұшында ені 250 - 300 мм. қызыл жолақ болмауы
өрескел
404.
Электрмен жабдықтаудың бойлық желілері болған кезде I және II санаттардағы, сондай-ақ III және IV санаттардағы барлық өткелдер электр жарығымен жабдықталмауы
өрескел
405.
Өтпелік бағдаршамдарды көлік құралдары қозғалысының бағыты бойынша оң жағынан орнатылмауы. Жекелеген жағдайларда (көрінуді шектеу, қозғалыс қарқындылығы) өткел бағдаршамдары автомобиль жолының қарама-қарсы жағында да орнатылмауы
өрескел
406.
Қыста өткелдер көктайғақ кезінде өткел шекарасында өткелдің жүру бөлігін және жаяу жүргіншілер жолдарын себу үшін инертті материалдың (құмның) тұрақты қорымен қамтамасыз етпеуі
өрескел
407.
Барлық басқа да жасанды құрылыстардың кемінде 10 жылда бір рет тексерілмеуі
өрескел
408.
Көпір брустарын жаппай ауыстырылмауы
өрескел
409.
Балласт тақталарынсыз және көпір төсемінің элементтерінсіз ауыстырылуы
елеулі
410.
Жасанды құрылыстардың балласты астауларын гидрооқшаулауды ауыстыру, бояуды жаңартпауы
өрескел
411.
Жасанды құрылыстардың ақаулы аралық құрылыстарының ауыстырмауы
өрескел
412.
Жасанды құрылыстардың габаритсіздігінің жойылмауы
өрескел
413.
Жасанды құрылыстар шегінде және оларға кіреберістерде жолдың жоғарғы құрылысын күтіп ұстамауы
өрескел
414.
Көпір төсемінің элементтерін ластанудан тазарту, теңестіру аспаптары мен тарату аралықтарының рельс құлыптарын тазалау және майлау, түйісулерді реттеу және маусымдық теңестіру рельстерін ауыстыру, жолдың жоғарғы құрылысын айдап әкетуден бекіту
өрескел

400.
На переездах с интенсивным движением транспортных средств, а также со скоростным движением пассажирских поездов применяется специальные УЗП для предотвращения несанкционированного въезда транспортных средств на переезды, УЗП полностью перекрывает проезжую часть автомобильной дороги
грубое
401.
Отсутствие механизированных шлагбаумов перекрывающий всю проезжую часть дороги и сигнальные фонари, применяемые в темное время суток, а также днем при плохой видимости (тумане, метели и других неблагоприятных условиях)
грубое
402.
Не установление шлагбаума с обеих сторон переезда, на обочине автомобильной дороги с правой стороны по ходу движения автотранспорта так, чтобы их брусья при закрытом положении располагались на высоте 1-1,25 м. от поверхности проезжей части дороги
грубое
403.
Отсутствие заградительных брусьев шлагбаумов (основных и запасных) имеющих окраску чередующимися полосами красного и белого цвета, наклоненными (если смотреть со стороны автомобильной дороги) вправо по горизонтали под углом 45-50°. Ширина полос - 500 - 600 мм. Конец заградительного бруса имеет красную полосу шириной 250 - 300 мм. Брусья шлагбаумов оборудуются светоотражающими устройствами красного цвета
грубое
404.
Не оборудованы электрическим освещением все переезды I и II категорий, а также III и IV категорий при наличии продольных линий электроснабжения
грубое
405.
Не установление переездных светофоров с правой стороны по направлению движения транспортных средств. В отдельных случаях (ограничение видимости, интенсивность движения) переездные светофоры устанавливают и на противоположной стороне автомобильной дороги
грубое
406.
Необеспечение зимой переездов постоянным запасом инертного материала (песок) для посыпания проезжей части переезда и пешеходных дорожек в границах переезда вовремя гололеда
грубое
407.
Отсутствие обследования всех остальных искусственных сооружений не реже одного раза в 10 лет
грубое
408.
Отсутствие сплошной замены мостовых брусьев
грубое
409.
Отсутствие замены без балластных плит и элементов мостового полотна
грубое
410.
Отсутствие возобновления окраски, замены гидроизоляции балластных корыт искусственных сооружений
значительное
411.
Отсутствие замены дефектных пролетных строений искусственных сооружений
грубое
412.
Не устранение негабаритности искусственных сооружений
грубое
413.
Не содержание верхнего строения пути в пределах искусственных сооружений и на подходах к ним
грубое
414.
Очистка элементов мостового полотна от загрязнений, очистка и смазка уравнительных приборов и рельсовых замков разводных пролетов, регулировка стыков и замена сезонных уравнительных рельсов, закрепление верхнего строения пути от угона
грубое

415.
Болттарды тартпауы және ауыстырмауы және көпір төсемінің ақаулы элементтерін жеке (іріктеп) ауыстыру, көпір білеулерін шіруден және механикалық тозудан қорғамауы
өрескел
416.
Жасанды құрылыстардың аралық құрылыстары мен фермалық алаңдарының астындағы ластанудан тазартпауы
өрескел
417.
Жасанды құрылыстардың тірек бөліктерін тазалау, майлау, түзету және қорғау футлярларын жөндемеуі
өрескел
418.
Құбырларды, науаларды, су құдықтарын, арналарды жасанды құрылыстардың тасындылары мен тасындыларынан тазарту
өрескел
419.
Құрылыстарды қысқа дайындау-шағын көпір құбырларының тесіктерін қалқандармен жабу, тоннельдердегі науалардың жылуын жөндеу
өрескел
420.
Жасанды құрылыстардың су тасқыны мен сең өтуін болдырмау
елеулі
421.
Жасанды құрылыстардың металл конструкцияларының жекеленген орындарының ішінара боялмауы. (олардың толық боялмауы қалпына келтірілгенге дейін)
өрескел
422.
Көпірлердің металл конструкцияларындағы жарықтарды жапсырмалармен бұрғылау және жабу
өрескел
423.
Тас қалауының жіктерін тігу және массивті конструкциялардағы жарықтарды бітеу, төгінділерді жөндеу, жеке құлаған және орын ауыстырған тастарды және жасанды құрылыс блоктарын орнына қою
өрескел
424.
Өртке қарсы мүкәммалды күтіп-ұстау, су және құм қорын толықтыру, жасанды құрылыстардың бөшкелері мен жәшіктерін жөндеу
өрескел
425.
Тоннельдердің бетінде және ішінде су бұру құралдарын тазалау және ұстау, тоннельдердегі мұздарды бөлшектеу
өрескел
426.
Кеме жүретін өзендер арқылы өтетін көпірлерде кеме қатынасы сигнализациясы құрылғыларын ақаусыз ұстау
өрескел
427.
Магистральдық темір жол желісінің құрылыстары мен құрылғылары жарамды күйде ұсталуға тиіс
428.
Айқастырмалардың жебелері мен жылжымалы өзектері (орналасқан жолдардан басқа), оның ішінде орталықтандырылған және бақылау құлыптары бар, оларды аспалы құлыптармен құлыптау мүмкіндігі үшін үлгілік құрылғылармен жабдықталады
өрескел
429.
Жөндеу түрлерін жүргізгенге және жаңа белгіленген қызмет мерзімін белгілегенге дейін қызмет ету мерзімі өткен тартқыш көлік құралын пайдаланбау
өрескел
430.
АЖҚ қызмет ету мерзімін ұзарту жөніндегі жұмыстарды технологиялық жарақтануы және құзыретті персоналы бар заңды тұлғалар орындайды
елеулі
431.
Локомотивтерге техникалық және сервистік қызмет көрсетуді жүргізу үшін локомотив жөндеу кәсіпорындарында тиісті технологиялық жабдықтармен, бақылау және диагностика құралдарымен жарықталған, даярланған персонал болмауы
елеулі
432.
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) қайта сату
елеулі
433.
Пойыздардың құрамдарын вагондардың пойыздарды қабылдау және жөнелту маршруттарына және іргелес аралыққа кетуін болдырмайтын құрылғылармен жабдықталмаған, 0,0025-тен асатын еңісі бар станцияларда немесе жекелеген станциялық жолдарда локомотивсіз қалдыру
өрескел

415.
Отсутствие подтягивания и замены болтов и одиночной (выборочной) замены дефектных элементов мостового полотна, защита мостовых брусьев от загнивания и механического износа
грубое
416.
Отсутствие очистки от загрязнений пролетных строений и подферменных площадок искусственных сооружений
грубое
417.
Очистка, смазка, выправка опорных частей и ремонт защитных футляров искусственных сооружений
грубое
418.
Очистка труб, лотков, водобойных колодцев, русл от наносов и зарослей искусственных сооружений
грубое
419.
Подготовка сооружений к зиме – закрытие отверстий труб малых мостов щитами, ремонт утеплений лотков в тоннелях
грубое
420.
Отсутствие пропуска паводка и ледохода искусственных сооружений
грубое
421.
Отсутствие частичной окраски отдельных мест металлических конструкций (до возобновления полной их окраски) искусственных сооружений
значительное
422.
Засверливание и перекрытие трещин накладками в металлических конструкциях мостов
грубо
423.
Расшивка швов каменной кладки и заделка трещин в массивных конструкциях, ремонт сливов, постановка на место отдельных выпавших и сместившихся камней и блоков искусственных сооружений
грубое
424.
Содержание противопожарного инвентаря, пополнение запаса воды и песка, ремонт бочек и ящиков искусственных сооружений
грубое
425.
Очистка и содержание водоотводных приспособлений на поверхности и внутри тоннелей, отколка наледей в тоннелях
грубое
426.
Содержание в исправности устройств судоходной сигнализации на мостах через судоходные реки
грубое
427.
Сооружения и устройства магистральной железнодорожной сети должны содержаться в исправном состоянии
грубое
428.
Стрелки и подвижные сердечники крестовин (кроме расположенных на горочных и сортировочных путях), в том числе централизованные и имеющие контрольные замки, оборудуются типовыми приспособлениями для возможности запирания их навесными замками
грубое
429.
До проведения видов ремонта и установления нового назначенного срока службы, тяговые транспортные средства с истекшим сроком службы не эксплуатируются
грубое
430.
Работы по продлению срока службы СПС выполняются юридическими лицами, имеющие технологическую оснащенность и компетентный персонал
значительное
431.
Отсутствие подготовленного персонала, оснащенного соответствующим технологическим оборудованием оснасткой, средствами контроля и диагностики для проведения технического и сервисного обслуживания локомотивов в локомотиворемонтных предприятиях
значительное
432.
Перепродажа проездных документов (билетов)
значительное
433.
Оставление без локомотива составов поездов на станциях или отдельных станционных путях с уклоном, превышающих 0,0025, не оборудованных устройствами, предотвращающими уход вагонов на маршруты приема и отправления поездов и прилегающий перегон
грубое

434.
Жарылғыш материалдары бар пойыздарды аралық станцияларда локомотивсіз қалдыру
өрескел
435.
Вагондарды бекіту үшін мұз қатқан, майланған жылқысы бар тежегіш табандықтарды пайдалану
өрескел
436.
2000 км. (± 200 км.) жүгіріс кезінде метрополитенге алғашқы техникалық қызметті көрсетпеуі
өрескел
437.
Метрополитенге екінші техникалық қызметті көрсетпеуі-әрбір 25000 км. (± 2500 км.)
өрескел
438.
Желіге жүргізушіні: трамвай вагонын басқару құқығына куәлік, кернеуі 1000 В дейінгі электр қондырғыларында жұмыс істеу құқығына куәлік, жүргізуші кітапшасы, жол парағы, қозғалыс кестесі, техникалық байқау талоны бар пойыз кітабы болмаған кезде жіберілуі
өрескел
439.
Тармақ иеленушінің (контрагенттің) тасымалдау процесіне қатысушыларға кірме жолдардың қызметтерін шарттық негізде көрсетпеуі
өрескел
440.
Тармақ иесінің жоспарлы және жоспардан тыс жұмыстар орындалған, қозғалыс қауіпсіздігіне және жылжымалы құрамның, контейнерлердің, жүктердің сақталуына қауіп төндіретін кірме жолдың ақаулары анықталған жағдайларда, сондай-ақ мемлекеттік көліктік бақылау органының актісі негізінде кірме жолдарды пайдалануды тоқтата тұрмауы
өрескел
441.
Мемлекеттік көліктік бақылау органының анықталған бұзушылықтары туралы акт негізінде жоспардан тыс жұмыстарды жүргізу
өрескел
442.
Аталған жолдардың иелері кірме жолдарда тасымалданатын жүктерді өлшеуге арналған салмақтық аспаптармен жабдықталмайды
өрескел
443.
"Кіру жолының шекарасы" белгісін басқа кірме, негізгі және станциялық жолдармен түйіскен жерге орнатпау
өрескел
444.
Кірме жолдарды жөндеу жұмыстарының бекітілген кестесі жоқ, онда жұмыстың басталу және аяқталу мерзімі көрсетілген
өрескел
445.
Тікелей рельс түйіспесінің алдында (1 м және одан кем) және рельс түйіспесінде (егер ол дәнекерленбесе) тежегіш табандықтарды орнату
өрескел
446.
Бағыттамалық бұрма айқаспасының алдында тежегіш табандықтарды орнату
өрескел
447.
Оған үшкір жататын бағыттамалық бұрманың рамалық рельсіне тежегіш табандықтарды орнату
өрескел
448.
Қисықтың сыртқы рельсіне төсеуге тыйым салынады тежегіш табандықтарды орнату
өрескел
449.
Ақаулы тежегіш табандықтарын (жарылған бастиек, сырылған және майысқан өкше) қолдану
өрескел
450.
Тежегіш табандықтары боялған (олар неғұрлым көрінетіндей түске), белгіленген таңбасы болуы және жол аралықтарындағы арнайы тумбочкаларда және сөрелерде сақталуы тиіс
өрескел
451.
Техникалық қызмет көрсету және жөндеу вагондар технологиялық процеске және пойыздар қозғалысының кестесіне сәйкес жүргізіледі
өрескел

434.
Оставление поездов со взрывчатыми материалами без локомотива на промежуточных станциях
грубое
435.
Использование для закрепления вагонов тормозных башмаков с обледенелым и замасленным полозом
грубое
436.
Отсутствие первого технического обслуживания метрополитена при пробеге 2000 км. (± 200 км.)
грубое
437.
Отсутствие второго технического обслуживания метрополитена – каждые 25000 км. (±2500 км.)
грубое
438.
Допущение водителя на линию при отсутствии: удостоверения на право управления трамвайным вагоном, удостоверения на право работы на электроустановках с напряжением до 1000 В, книжки водителя, путевого листа, расписания движения, книги поезда с талоном технического осмотра
грубое
439.
Оказание ветвевладельцем (контрагентом) участникам перевозочного процесса услуги подъездных путей не на договорной основе
грубое
440.
Не приостанавление ветвевладельцем эксплуатация подъездных путей в случаях выполнения плановых и внеплановых работ, обнаружения неисправностей подъездного пути, угрожающих безопасности движения и сохранности подвижного состава, контейнеров, грузов, а также на основании акта органа государственного транспортного контроля
грубое
441.
Не проведение внеплановых работ на основании акта о выявленных нарушениях органа государственного транспортного контроля
грубое
442.
Не оборудование весовыми приборами для взвешивания перевозимых грузов на подъездных путях владельцами указанных путей
грубое
443.
Не установление знака "Граница подъездного пути" в месте примыкания к другим подъездным, магистральным и станционным путям
Грубое
444.
Отсутствие у ветвевладельца утвержденного графика ремонтных работ подъездных путей, в котором указываются сроки начала и окончания работ
Грубое
445.
Установление тормозных башмаков непосредственно перед рельсовым стыком (1 м и менее) и на рельсовом стыке (если он не сварен) при торможении вагонов на станционных путях
Грубое
446.
Установление тормозных башмаков перед крестовиной стрелочного перевода при торможении вагонов на станционных путях
Грубое
447.
Установление тормозных башмаков на рамный рельс стрелочного перевода, к которому прилегает остряк
Грубое
448.
Установление тормозных башмаков на наружный рельс кривой
Грубое
449.
Использование неисправных тормозных башмаков (лопнувшая головка, покоробленная и изогнутая подошва)
Грубое
450.
Тормозные башмаки должны быть окрашены (в цвет, при котором они более заметны), иметь установленное клеймо и храниться на специальных тумбочках на междупутьях и стеллажах
Грубое
451.
Техническое обслуживание и ремонт вагонов производятся в соответствии с технологическим процессом и графиком движения поездов
Грубое

452.
Темір жол көлігі жұмысшыларының біліктілігінің атқаратын лауазымына сәйкес келмеуі
өрескел
453.
Қолданыстағы желiлерде олар жаңартылғанға дейiн, сондай-ақ жаңадан электрлендiрiлiп жатқан желiлерде аса қиын жағдайларда шеткi жолдың осiнен түйiспе желiсi тiрегiнiң iшкi шетiне дейiнгi қашықтық кем дегенде станцияларда 2450 миллиметр және аралықтарда 2750 миллиметр болуына рұқсат етiледi
өрескел
454.
Станция бойынша кезекшіге радиобайланыс бойынша машинистке сигналды тыйым салу кезінде пойызды қабылдау немесе жөнелту туралы бұйрықты бермеу, мұндай бұйрықтың мәтіні белгіленген нысандарға сәйкес келеді
өрескел
455.
Станция бойынша кезекшінің жолдарды, бағыттамалық бұрмаларды, СОБ құрылғыларын, Ду-46 нысанындағы байланыс және байланыс желісін тексеру журналында жолдардың, бағыттамалық бұрмалардың, сигнал беру, орталықтандыру және бұғаттау құрылғыларының, байланыс пен байланыс желісінің ақаулығы анықталған кезде (жеке өзі немесе басқа қызметкерлердің баяндамалары бойынша) жазба жүргізбеуі және қызметкерге, қызмет көрсететін құрылғыға хабарламауы
өрескел
456.
Аралықтарды немесе аралықтардың жекелеген жолдарын жабу және ашу, сондай-ақ пойыз диспетчерінің бұйрығынсыз кейбір сигнал беру және байланыс құралдарынан басқаларына көшу
өрескел
457.
Станция бойынша кезекші кезекшілікке кірер алдында: 1) алдағы жұмыс жоспарымен, пойыздар мен маневрлерді қабылдауға, жөнелтуге қатысты қолда бар нұсқаулармен және өкімдермен, қабылдау-жөнелту жолдарында жылжымалы құрамның болуымен және орналасуымен, станцияға іргелес аралықтардың (блок-учаскелердің) жағдайымен (еркіндігімен немесе жұмыспен қамтылуымен) таныспау; 2) СОБ және байланыс құрылғыларын басқару аспаптарының жарамдылығына және оларда тізімдемеге сәйкес пломбалардың болуына, сондай-ақ оларға жеке өзі қызмет көрсететін бағыттамалық бұрмалардың жарамдылығына сенбеу; 3) жұмыс орнында аспаптың, сигналдық керек-жарақтар мен жарақтардың бар-жоғын және жарамдылығын тексеруді жүргізбеу; 4) Ду-58 нысанындағы диспетчерлік өкімдер журналындағы, Ду-2, 3 нысанындағы пойыздар мен локомотивтер қозғалысы журналындағы, Ду-60 нысанындағы ескертулер жазу кітабындағы, Ду-46 нысанын тексеру журналындағы, станция бойынша кезекші жүргізетін пойыздар қозғалысы мәселелері жөніндегі Ду-47 нысанындағы телефонограммалар журналындағы жазбалармен таныспау. Кезекшілікке кіру Ду-2, 3 нысанды пойыздар мен локомотивтер қозғалысының журналына жазба нысаны бойынша ресімделеді
өрескел
458.
Станция бойынша кезекшінің бірінші блок-учаскенің еркіндігіне көз жеткізбей, автоблокпен жабдықталған аралыққа шығу бағдаршамына тыйым салу көрсеткіші кезінде пойызды жөнелтуі
өрескел

452.
Не соответствие квалификаций занимаемой должности работников железнодорожного транспорта
Грубое
453.
На существующих линиях до их реконструкции, а также в особо трудных условиях на вновь электрифицируемых линиях расстояние от оси пути до внутреннего края опор контактной сети допускается не менее: 2450 мм. - на станциях и 2750 мм. - на перегонах
Грубое
454.
Не передача приказа о приеме или отправлении поезда при запрещающем показании сигнала дежурным по станции машинисту по радиосвязи, текст такого приказа соответствует установленным формам
Грубое
455.
Не осуществление дежурным по станции записи в журнале осмотра путей, стрелочных переводов, устройств СЦБ, связи и контактной сети формы ДУ-46, при обнаружении (лично или по докладам других работников) неисправность путей, стрелочных переводов, устройств сигнализации, централизации и блокировки, связи и контактной сети и не извещение работника, обслуживающего устройства
Грубое
456.
Закрытие и открытие перегонов или отдельных путей перегонов, а также переход с одних средств сигнализации и связи на другие без приказа поездного диспетчера
Грубое
457.
Перед вступлением на дежурство дежурным по станции:
1) не ознакомление с планом предстоящей работы, имеющимися указаниями и распоряжениями, касающимися приема, отправления поездов и маневров, наличием и расположением подвижного состава на приемоотправочных путях, положением (свободностью или занятостью) прилегающих к станции перегонов (блок-участков)
2) не убеждение в исправности приборов управления устройствами СЦБ и связи и наличии на них пломб в соответствии с описью, а также в исправности обслуживаемых им лично стрелочных переводов;
3) не проведение проверки наличие на рабочем месте и исправность инструмента, сигнальных принадлежностей и инвентаря
4) не ознакомление с записями в журнале диспетчерских распоряжений формы ДУ-58, журнале движения поездов и локомотивов формы ДУ-2, 3, книге записи предупреждений формы ДУ-60, журнале осмотра формы ДУ-46, журнале поездных телефонограмм формы ДУ-47 по вопросам движения поездов, которые ведутся дежурным по станции.
Вступление на дежурство без оформления записи в журнале движения поездов и локомотивов формы ДУ-2, 3 по форме записи
Грубое
458.
Отправление дежурным по станции поезда при запрещающем показании выходного светофора на перегон, оборудованный автоблокировкой, не убедившись в свободности первого блок-участка
Грубое

459.
Пойыздық телефонограммаларда түзетулер, толықтырулар немесе түзетулер енгізу. Дұрыс жазылмаған Шығыс пойыз телефонограммасы қиылысады, оның астына "жарамсыз" деген жазу жазылады. Бұл телефонограмма нөмірленбейді және көрші станцияға берілмейді
өрескел
460.
Қалпына келтіру пойызының (арнайы өздігінен жүретін жылжымалы құрам), өрт пойызының және қосалқы локомотивтің пойыздың жолында тоқтаған жетекші локомотивтің машинисінен (машинист көмекшісінен) алынған көмек (жазбаша, телефон немесе радиобайланыс арқылы берілген) туралы талаптың негізінсіз, сондай-ақ жол шаруашылығының, Электрмен жабдықтаудың, сигнализацияның және байланыстың басшы қызметкерлерінің талабынсыз тағайындалуы
өрескел
461.
Әрбір шаруашылық пойыздың Локомотив машинисінің рұқсатта көрсетілген орынға дейін диагональ бойынша қызыл жолағы бар ақ түсті бланкіде жүрмеуі. Бірінші пойыз белгіленген жылдамдықпен жүреді, келесі пойыздар-сағатына 20 км-ден аспайды, бұл ретте пойыздар арасындағы қашықтық 1 км.-ден кем болмауы тиіс. егер жөнелту станциясынан жұмыс орнына дейінгі қашықтық ілеспе шаруашылық пойыздар арасындағы кемінде 1 км. аралықты ұстап тұруға мүмкіндік бермеген жағдайда, онда рұқсаттарда қызыл жолағы бар ақ түсті бланкілерде әрбір шаруашылық пойызға берілетін диагональ бойынша жұмыс басшысының өтініміне сәйкес бастапқы аялдаманың километрлері мен пикеттері көрсетілуі тиіс
өрескел
462.
Барлық қызметтердің қызметкерлері үшін міндетті болып табылатын станцияның техникалық-өкімдік актісінің талаптарын орындамау
өрескел
463.
Станция бойынша кезекшінің қабылдау (жөнелту) жолы мен маршрутына шығатын маневрлерді, сондай-ақ әрбір пойызды қабылдау және жөнелту алдында күзет жағдайына көрсеткілерді орнату жолымен пойыздың жүру маршрутына жылжымалы құрамның шығуын болдырмау мүмкін болмайтын жолдарда тоқтатпауы
өрескел
464.
Маневрлерді іс жүзінде тоқтатқанына сенімді болғанға дейін станция бойынша кезекшіге сигналды ашу немесе пойызды қабылдауға немесе жөнелтуге басқа рұқсат беру
өрескел
465.
Станция бойынша кезекшінің пойызды жылжымалы құрамнан бос жолдарға қабылдауы станцияның техникалық-өкімдік актісінде белгіленген мамандандыруға сәйкес емес
өрескел
466.
Станцияның қарама-қарсы шетіндегі маневрлерді жүргізу кезінде тиісті бағыттамалық бекеттің кезекшісі бағыттамаларды маневрлік құрамның қабылдау жолына шығу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайға қоймайды және оларды бекітеді
өрескел
467.
Маневрлік жұмыс кезінде нұсқауларды берудің негізгі құралы радиобайланыс, ал қажет болған жағдайда - екі жақты парктік байланыс құрылғысы болуы тиіс. Маневрлік жұмыс кезінде сигналдарды қолмен сигнал беру құралдарымен беруге рұқсат етіледі
өрескел

459.
Осуществление в поездных телефонограммах исправлений, добавлений или помарок. Неправильно написанная исходящая поездная телефонограмма перечеркивается накрест, под ней делается надпись "Недействительна". Эта телефонограмма не нумеруется и на соседнюю станцию не передается
Грубое
460.
Назначение восстановительного поезда (специальный самоходный подвижной состав), пожарного поезда и вспомогательного локомотива без основания требования о помощи (письменного, переданного по телефону или радиосвязи), полученного от машиниста (помощника машиниста) ведущего локомотива остановившегося в пути поезда, а также без требования руководящих работников хозяйства пути, электроснабжения, сигнализации и связи
Грубое
461.
Не следование машиниста локомотива каждого хозяйственного поезда до места, указанного в разрешении на бланке белого цвета с красной полосой по диагонали. Первый поезд следует с установленной скоростью, последующие - не более 20 км/час, при этом расстояние между поездами должно быть не менее 1 км. В случае если расстояние от станции отправления до места работ не позволяет выдержать интервалы не менее 1 км между попутными хозяйственными поездами, то в разрешениях на бланках белого цвета с красной полосой по диагонали, выдаваемых каждому хозяйственному поезду, должны указываться километры и пикеты первоначальной остановки, в соответствии с заявкой руководителя работ
Грубое
462.
Невыполнение требований техническо-распорядительного акта станции, являющегося обязательным для работников всех служб
Грубое
463.
Не прекращение дежурным по станции маневров с выходом на путь и маршрут приема (отправления), а также на путях, с которых невозможно исключить выход подвижного состава на маршрут следования поезда путем установки стрелок в охранное положение перед приемом и отправлением каждого поезда
Грубое
464.
Открытие сигнала, или дача другого разрешения на прием или отправление поезда дежурным по станции, до убеждения в фактическом прекращении маневров
Грубое
465.
Принятие дежурным по станции поезда на свободные от подвижного состава пути не в соответствии со специализацией, установленной техническо-распорядительным актом станции
Грубое
466.
При производстве маневров в противоположном конце станции дежурным соответствующего стрелочного поста не выставление стрелок в положение, исключающее возможность выхода маневрового состава на путь приема, и запирает их
Грубое
467.
Основным средством передачи указаний при маневровой работе должна быть радиосвязь, а в необходимых случаях - устройства двусторонней парковой связи. Подача сигналов при маневровой работе разрешается ручными сигнальными приборами
Грубое

468.
Пойыздар құрастырушысын жарамды киілетін радиостанциямен қамтамасыз етпеу
өрескел
469.
Радиобайланыс және екіжақты саябақ байланысы арқылы берілетін нұсқаулар мен хабарламалар қысқаша және анық беріледі; нұсқау беруші оны маневрлік локомотив машинисі және басқа да қызметкерлер дұрыс қабылдағанына көз жеткізеді (нұсқаудың қысқаша қайталануын тыңдап, тиісті жауап дыбыстық сигнал алады)
өрескел
470.
Маневрлік локомотив машинисіне өзі беретін станция (пост) бойынша кезекшіні жеке өзі, радиобайланыс, екіжақты парк байланысы арқылы немесе маневрлер басшысы арқылы көрсетпей, тыйым салатын көрсеткіші бар маневрлік бағдаршамның немесе дайын маршрут кезінде сөндірілген оттың өтуі
өрескел
471.
Қалыптастыру станциясында тез тұтанатын сұйықтықтары бар вагондарды жарылғыш материалдары бар вагондардың алдына пойызға қою (пойыздың басынан есептегенде)
өрескел
472.
Вагон және локомотив деполарының жөндеу жолдарында тиісті қызметтің жауапты қызметкерінің бақылауынсыз және жеке нұсқаулары бойынша маневрлік қозғалыстар жүргізу
өрескел
473.
Тиісті шаруашылықтың жауапты қызметкерінің басшылығынсыз станция жолдарында шаруашылық пойыздар мен Жол машиналарының жұмыстарын жүргізу (жолдар, сигнал беру және байланыс)
өрескел
474.
Локомотив түріне және жергілікті жағдайларға байланысты Ұлттық теміржол компаниясының рұқсаты бойынша маневрлік локомотивке бір машинист қызмет көрсетпейді
өрескел
475.
Әрбір қатысушы қызметкерге дейін маневрлер басшысының маневрлік жұмысқа тапсырманы жете білмеуі
өрескел
476.
Өз ауданының жолдарында жылжымалы құрамның болуымен және орналасуымен кезекшілікке кірген кезде құрастырушының (бас кондуктордың) таныспауы, оның Бекітілу сенімділігін тексермеуі
өрескел
477.
Маневр жетекшісі маневр жұмысын бастамас бұрын вагондардың (мысалы, доңғалақтардың астындағы тежегіш аяқ киімнің) қозғалуына кедергілердің бар-жоғын тексермеуі
өрескел
478.
Жұмыс барысында маневр жетекшісі сигналдарды нақты және уақтылы береді және маневрлік қозғалыстарға қатысты нұсқауларды береді
өрескел
479.
Жұмыс барысында маневр жетекшісі маневрлік қозғалыстар үшін көрсеткілердің уақтылы дайындалуын, орталықтандыру бекеттерінің операторларының, бағыттама бекеттерінің кезекшілерінің және локомотив машинисінің сигналдардың уақтылы және дұрыс берілуін қадағалайды
өрескел
480.
Жұмыс барысында маневрлердің басшысы Локомотив машинисімен радиобайланыс болмаған жағдайда (ақаулыққа байланысты немесе локомотив маневрлік радиобайланыспен жабдықталмаған) сигналдардың, маневрлік құрамның және оның қозғалыс маршрутының жақсы көрінуі қамтамасыз етілетін жерде машинист немесе оның көмекшісі беретін қол сигналдарының көрінуі қамтамасыз етілетін жерде болады
өрескел

468.
Не обеспечение составителя поездов исправной носимой радиостанцией
Грубое
469.
Передаваемые по радиосвязи и двусторонней парковой связи указания и сообщения подаются кратко и ясно давший указание убеждается, что оно правильно воспринято машинистом маневрового локомотива и другими работниками (выслушав краткое повторение указания, получив соответствующий ответный звуковой сигнал)
Грубое
470.
Проезд маневрового светофора с запрещающим показанием или погасшим огнем при готовом маршруте без указания дежурного по станции (посту), передаваемому им машинисту маневрового локомотива лично, по радиосвязи, двусторонней парковой связи или через руководителя маневров
Грубое
471.
Постановка вагонов с легковоспламеняющимися жидкостями на станции формирования в поезд перед вагонами с взрывчатыми материалами (считая от головы поезда)
Грубое
472.
Производство маневровых передвижений на ремонтных путях вагонных и локомотивных депо без наблюдения и по личным указаниям ответственного работника соответствующей службы
Грубое
473.
Производство работ хозяйственных поездов и путевых машин на путях станции без руководства ответственного работника соответствующего хозяйства (пути, сигнализации и связи)
Грубое
474.
Обслуживание одним машинистом маневрового локомотива не по разрешению Национальной железнодорожной компании в зависимости от типа локомотива и местных условий.
Грубое
475.
Не доведение задания на маневровую работу руководителем маневров до каждого причастного работника
Грубое
476.
Не ознакомление составителем (главным кондуктором) при вступлении на дежурство с наличием и расположением подвижного состава на путях своего района, не проверка надежности его закрепления
Грубое
477.
Не осуществление проверки перед началом маневровой работы руководителем маневров, нет ли препятствий для передвижения вагонов (например, тормозных башмаков под колесами)
Грубое
478.
В процессе работы руководитель маневров четко и своевременно подает сигналы и передает указания, касающиеся маневровых передвижений
Грубое
479.
В процессе работы руководитель маневров следит за своевременной подготовкой стрелок для маневровых передвижений, своевременной и правильной подачей сигналов операторами постов централизации, дежурными стрелочных постов и машинистом локомотива
Грубое
480.
В процессе работы руководитель маневров находится в таком месте, откуда обеспечивается лучшая видимость сигналов, маневрирующего состава и маршрута его передвижения, в случаях отсутствия радиосвязи с машинистом локомотива (из-за неисправности или локомотив не оборудован маневровой радиосвязью) находится в таком месте, откуда обеспечивается видимость машинистом или его помощником подаваемых им ручных сигналов
Грубое

481.
Жұмыс процесінде маневрлердің басшысы станциялық жолдармен вагондармен алға жылжу кезінде, әдетте, қозғалыс бойынша бірінші арнайы табанда (өтпелі алаңда, тамбурда), ал мүмкін болмаған кезде - жолдың арасы немесе жиегі бойынша тұндырылатын вагондардың алдында жүру, маневрлік бағдаршамдардың, берілетін сигналдардың көрсеткіштерін, бағыт бойынша көрсеткілердің орналасуын, кедергілердің болмауын қадағалайды қажет болған жағдайда маневрлік құрамды тоқтату шараларын қабылдайды. Қажет болған жағдайларда, радиобайланыс болмаған кезде орталықтандыру бекеттерінің операторларын, кезекші бағыттамалық бекеттерді және станцияның басқа да қызметкерлерін сигнал беру үшін тартады
өрескел
482.
Жұмыс барысында жолдың қисық учаскелерінде немесе нашар көріну жағдайында (тұман, боран, қар жаууы) үлкен құрамды маневрлерді жүргізу кезінде маневрлердің басшысы қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін қосымша шаралар қабылдайды - сигналдар мен нұсқауларды машинистке радиобайланыс немесе екі жақты саябақ байланысы арқылы жиі береді
өрескел
483.
Жұмыс барысында маневр жетекшісі жылжымалы құрамды тексеруден және жөндеуден бұрын кесілген жебе бойымен өткізуге жол бермейді
өрескел
484.
Жұмыс процесінде маневрлердің басшысы вагондарды бекітусіз қалдыруға немесе осы вагондардың болжамды тұрақ уақытына қарамастан станцияның техникалық-өкімдік актісінде белгіленген нормадан аз бекітіле отырып қалдыруға жол бермейді
өрескел
485.
Жұмыс барысында маневрлердің басшысы барлық вагондардың бір-бірімен және локомотивпен байланысты екендігіне көз жеткізбей, маневрлік құрамдардың (локомотивпен алдыңғы немесе вагондармен алға) қозғалуына жол бермейді
өрескел

481.
В процессе работы руководитель маневров при движении по станционным путям вагонами вперед находится, как правило, на первой по движению специальной подножке (переходной площадке, тамбуре), а при невозможности - идти по междупутью или обочине пути впереди осаживаемых вагонов, следит за показаниями маневровых светофоров, подаваемыми сигналами, положением стрелок по маршруту, отсутствием препятствий и людей на пути; при необходимости - принимает меры к остановке маневрового состава. В необходимых случаях, при отсутствии радиосвязи привлекает для передачи сигналов операторов постов централизации, дежурных стрелочных постов и других работников станции
Грубое
482.
В процессе работы руководитель маневров при производстве маневров с большими составами на кривых участках пути или в условиях плохой видимости (туман, метель, снегопад) принимает дополнительные меры для обеспечения безопасности - чаще передает сигналы и указания машинисту по радиосвязи или двусторонней парковой связи
Грубое
483.
В процессе работы руководитель маневров не допускает пропуска подвижного состава по взрезанной стрелке впредь до ее осмотра и ремонта
Грубое
484.
В процессе работы руководитель маневров) не допускает оставления вагонов без закрепления или с закреплением менее установленной нормы в техническо-распорядительном акте станции вне зависимости от предполагаемого времени стоянки этих вагонов
Грубое
485.
В процессе работы руководитель маневров не допускает передвижений маневровых составов (с локомотивом впереди или вагонами вперед), не убедившись в том, что все вагоны сцеплены между собой и локомотивом
Грубое

486.
Жұмыс процесінде маневрлердің басшысы маневрлік локомотивтің (жалғыз немесе вагондармен) басқа вагондарды ағытып алу немесе тіркеп алу үшін вагондармен айналысатын сол немесе өзге жолға кіруі кезінде, сондай-ақ ағытып алу үшін тұрған вагондарды қысу кезінде маневрлік локомотивке қарама-қарсы тараптан вагондардың сенімді бекітілуіне көз жеткізбей, осы операцияларды орындауға жол бермейді
өрескел
487.
Жұмыс барысында маневрлердің жетекшісі, егер қандай да бір жолда тұрған вагондар тобына вагондар қосымша бекітілсе, осының нәтижесінде бұрын төселген табандықтарды орнатудың дұрыстығы бұзылмағанын, сондай - ақ бұл аяқ киімдердің вагондар санының артуына жеткілікті екендігін тексереді
өрескел

486.
В процессе работы руководитель маневров при заезде маневрового локомотива (одиночного или с вагонами) на тот или иной занятый вагонами путь для отцепки или прицепки других вагонов, а также при сжатии стоящих вагонов для расцепки не допускает выполнения этих операций, не убедившись в надежном закреплении вагонов с противоположной от маневрового локомотива стороны
Грубое
487.
В процессе работы руководитель маневров если к стоящей на том или ином пути группе вагонов дополнительно прицепляются вагоны, проверяет - не нарушилась ли в результате этого правильность установки ранее уложенных башмаков, а также достаточно ли этих башмаков на увеличившееся количество вагонов
Грубое

488.
Жылжымалы құрамның станцияға немесе аралыққа өздігінен кетуінің алдын алу үшін кірме және қосылатын жолдардың жанасу аудандарында станция бойынша кезекшілер, құрастырушы бригадалар, бағыттамалық бекеттердің кезекшілері жанасуға кіргеннен (шыққаннан) кейін сақтандырғыш тұйықтардың бағыттамаларын (оның ішінде орталықтандырылған) және күзетші, тастайтын табандықтарды немесе бағыттамаларды станцияға вагондардың кетуінен қорғауды қамтамасыз ететін жағдайға жолдар орнатады
өрескел

488.
В районах примыкания подъездных и соединительных путей для предупреждения самопроизвольного ухода подвижного состава на станцию или перегон дежурные по станции, составительские бригады, дежурные стрелочных постов после заезда (выезда) на примыкание устанавливают стрелки (в том числе централизованные) предохранительных тупиков и охранные, сбрасывающие башмаки или стрелки в положение обеспечивающее ограждение от ухода вагонов на станционные пути
Грубое

2) тез тұтанатын сұйықтықтармен (3-сынып);
3) сумен, сондай-ақ ауаның ылғалымен өзара әрекеттесу кезінде тез тұтанатын қатты заттармен, өздігінен тұтанатын заттармен және тұтанатын газдар бөлетін заттармен (4-сынып);
4) тотықтырғыш заттармен және органикалық пероксидтермен (5-класс);
5) улы заттармен (6.1 кіші сынып).
6) 3 км/сағат – локомотивтің (вагондармен немесе оларсыз) вагондарға келуі кезінде артық емес жылдамдықпен жүргізіледі
өрескел
491.
Пойыздарды қалыптастыру станцияларында және пойыздардың техникалық қажеттіліктері бойынша тұрағы бар станцияларда ескертулер бермеу. Қала маңындағы пойыздар үшін ескерту беруді осы пойыздардың бастапқы жөнелту станциялары жүргізуі мүмкін
өрескел

2) 40 км/ч - при движении локомотива с вагонами, прицепленными сзади, а также при следовании одиночного специального самоходного подвижного состава по свободным путям;
3) 25 км/ч - при движении вагонами вперед по свободным путям, а также восстановительных и пожарных поездов;
4) 15 км/ч - при движении с вагонами, занятыми людьми, а также с негабаритными грузами боковой и нижней негабаритности 4-й, 5-й и 6-й степеней;
5) 5 км/ч при подходе отцепа вагонов к другому отцепу - при маневрах толчками и в подгорочном парке;
6) 3 км/ч - при подходе локомотива (с вагонами или без них) к вагонам
Грубое
491.
Не выдача предупреждений на станциях формирования поездов и станциях, на которых поезда имеют стоянку по техническим надобностям. Для пригородных поездов выдача предупреждений может производиться станциями начального отправления этих поездов
Грубое

492.
Жойылғанға дейін белгіленген ескертуді тек өзі белгіленген қызметкер немесе оның тікелей бастығы ғана жоюға құқылы
өрескел
493.
Шартты нөмірлері бар жарылғыш материалдары бар вагондарды қоюға тыйым салынады 115, 119, 121, 136, 128, 130, 134, 137, 141, 143, 148, 154, 155, 156, 167, 168, 176, 179, 182, 199 құрамында вагондары бар жүк пойыздарына: 1) сығылған және сұйытылған газдармен (2-сынып);
2) тез тұтанатын сұйықтықтармен (3-сынып);
3) сумен, сондай-ақ ауаның ылғалымен өзара әрекеттесу кезінде тез тұтанатын қатты заттармен, өздігінен тұтанатын заттармен және тұтанатын газдар бөлетін заттармен (4-сынып);

492.
Предупреждение, установленное впредь до отмены, имеет право отменить только тот работник, которым оно установлено, или непосредственный его начальник
Грубое
493.
Запрещается ставить вагоны с взрывчатыми материалами с условными номерами 115, 119, 121, 136, 128, 130, 134, 137, 141, 143, 148, 154, 155, 156, 167, 168, 176, 179, 182, 199 в грузовые поезда, имеющие в своем составе вагоны:
1) со сжатыми и сжиженными газами (класс 2);
2) легковоспламеняющимися жидкостями (класс 3);
3) легковоспламеняющимися твердыми веществами, самовозгорающимися веществами и веществами, выделяющими воспламеняющиеся газы при взаимодействии с водой, а также влагой воздуха (класс 4);

4) тотықтырғыш заттармен және органикалық пероксидтермен (5-класс);
5) улы заттармен (6.1 кіші сынып)
өрескел
494.
Станциялар бойынша кезекшілердің және бағыттамалық бекеттердің кезекшілерінің келіссөздер регламентін сақтамауы
өрескел
495.
Рельстен шығып кеткен темір жол жылжымалы құрамын тексеруден өткенге және пайдалануға жарамды деп танылғанға дейін пойыздарға орналастыру
өрескел
496.
960 000 км. (±96 000 км.) жүріске жеткен кезде немесе 10 жыл пайдаланғанда бірінші күрделі жөндеу жүргізбеуі
өрескел

4) окисляющимися веществами и органическими пероксидами (класс 5);
5) ядовитыми веществами (подкласс 6.1)
Грубое
494.
Не соблюдение регламента переговоров дежурным по станциям и дежурным стрелочных постов.
Грубое
495.
Постановка в поезда железнодорожного подвижного состава, имевшего сход с рельсов, до его осмотра и признания годным для эксплуатации
Грубое
496.
Отсутствие проведения первого капитального ремонта – при достижении пробега 960 000 км. (+-96000 км.) или 10 лет эксплуатации
грубое

497.
1 920 000 км. (±192 000 км.) жүріске жеткен кезде немесе 20 жыл пайдаланғанда екінші күрделі жөндеу жүргізбеуі
өрескел
498.
100 000 ± 10 000 км. жүрген кезде ағымдық жөндеу жүргізбеуі
өрескел
499.
480 000 ± 48 000 км. жүрген кезде орташа жөндеу жүргізбеуі
өрескел
500.
Жылжымалы құрамның әрбір бірлігі мынадай айырым белгілерімен және жазулармен қамтамасыз етілмеуі: нөмірі, жасап шығарушы зауыттың тақтайшасы, ыдысының салмағы, резервуарлар мен бақылау аспаптарын куәландыру туралы тақтайшалар мен жазулар
өрескел
501.
Жылжымалы құрамның әрбір бірлігі үшін техникалық және пайдаланымдық сипаттамаларын қамтитын техникалық паспорт жүргізімеуі
өрескел
502.
Электр пойыздар құрамдарды автоматты енгізу жүйесінде пойызды басқару үшін, жылжымалы құрамның диагностикасы және жұмысқа қабiлеттiлiгін тіркеу үшін жылдамдық өлшеуіштермен, жылжымалы құрамның қауіпсіздігі және бақылау борт құрылғыларымен, пойыздық радиобайланыс және жолаушыларды ақпараттандыру техникалық құралдарымен жабдықталады, сондай-ақ оларды пойыздар қозғалысын автоматты басқару құрылғылармен жабдықтамау
өрескел
503.
Вагонның жолаушылар үй-жайларында есіктерді қолмен ашу мүмкіндігін туғызу үшін электрлі-пневматикалық басқаруды ажырату крандарын орнатылмау
өрескел
504.
Вагондардың электр жабдықтары шамадан тыс жүктелуден, қысқа тұйықталу тогынан және қызып кетуден қорғайтын аппаратурамен жабдықталады. Жылжымалы құрамнан сорғыш желіге пойыздар қозғалысы және байланысқа арналған автоматика, телемеханика құрылғыларының қалыпты жұмысын бұзатын токтың түсуіне жол бермеу
өрескел
505.
Қозғалыс қауіпсіздігіне қауіп төндіретін ақаулықтары бар, жылжымалы құрамды пайдалануға шығаруға және пойыздардың жүру жолына жіберуге жол беру
өрескел
506.
Электржылжымалы құрамды желіге техникалық тексерусіз (жөндеусіз) шығару
өрескел
507.
Электр жылжымалы құрамдағы электрлік қорғау құрылғылары, ауа резервуарлары, манометрлер мен пневматикалық аспаптар куәландырудан немесе ревизиядан өткізілмеу
өрескел
508.
Жылжымалы құрам басты кабинадан басқарылған жағдайда пойызда АТР/АТО құрылғылары болмаған кезде, АТР/АТО пойыз құрылғылары жұмыс істемеген кезде, пойызды басты емес кабинадан басқарған кезде локомотивтік бригадамен қызмет көрсетпеу
өрескел
509.
Басты емес кабинадан басқарылған жағдайда, стационарлық жолдардағы маневрлік қозғалысты локомотивтік бригадамен жасамау
өрескел
510.
Күрделі, орта немесе көтергіш жөндеуден шыққан вагондар тексеріліп, сыннан өткізуге арналған желілер мен жолдарда сыннан өтуге жатады және оларды электр жылжымалы құрамды қабылдаушы қабылдамау
өрескел

497.
Отсутствие проведения второго капитального ремонта - при достижении пробега 1 920 000 км. (+- 192 000 км.) или 20 лет эксплуатации
грубое
498.
Отсутствие проведения текущего ремонта – при пробеге 100 000 км. (+- 10 000 км.)
грубое
499.
Отсутствие проведения среднего ремонта – при пробеге 480 000 км. (+-48 000 км.)
грубое
500.
Отсутствие на каждой единице подвижного состава следующих отличительных знаков и надписей: номер, табличка завода изготовителя, вес тары, таблички и надписи об освидетельствовании резервуаров и контрольных приборов
грубое
501.
Отсутствие на каждой единице подвижного состава технического паспорта, содержащий технические и эксплуатационные характеристики
грубое
502.
Не оборудование электропоездов скоростемерами, бортовыми устройствами контроля и безопасности подвижного состава для управления поездом при системе автоматического ведения составов, диагностики и регистрации работоспособности подвижного состава, поездной радиосвязью и техническими средствами информации пассажиров, а также оборудование их устройствами автоматизированного управления движением поездов
грубое
503.
Отсутствие в пассажирском помещении вагона установленных кранов отключения электропневматического управления дверями для возможности открытия их вручную
грубое
504.
Не оснащение электрического оборудования вагонов защитной аппаратурой от перегрузки, токов короткого замыкания и перегрева
грубое
505.
Осуществление к выпуску в эксплуатацию и допуск к следованию в поездах подвижной состав, имеющий неисправности, угрожающие безопасности движения
грубое
506.
Выпуск электроподвижного состава на линию без технического осмотра (ремонта)
грубое
507.
Отсутствие освидетельствования или ревизии устройств электрической защиты, воздушных резервуаров, манометров, и пневматических приборов на электроподвижном составе
грубое
508.
Допущение обслуживания электропоезда не локомотивной бригадой при отсутствии на поезде устройств АТР/АТО, при неисправности поездных устройств АТР/АТО, при управлении поездом не из головной кабины
грубое
509.
Осуществление маневровых передвижений на станционных путях при управлении не из головной кабины не локомотивной бригадой
грубое
510.
Отсутствие осмотра, обкатки на линии или путях, предназначенных для обкатки, и осуществления приема приемщиком электроподвижного состава вагонов, вышедших из капитального, среднего или подъемочного ремонта
грубое

511.
Жылжымалы құрам автоматты пневматикалық тежегіштер (автотежеуіштер) болмаған кезде пайдалану
өрескел
512.
Автоматтық пневматикалық тежегіштерден басқа, жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған электр жылжымалы құрам электр тежегіштермен де жабдықтамау. Бұл ретте вагонның әрбір осі тежегіш
өрескел
513.
Электр жылжымалы құрамның автоматты пневматикалық және электрлік тежеуіштері авторежим құрылғысымен қамтамасыз етпеу
өрескел
514.
Вагондардың тораптары мен бөлшектері сақтандырғыш құрылғыларымен қамтамасыз етілмеуі
өрескел
515.
Тіркеме салмағының массасын есепке ала отырып, локомотивтердің нақты тежеуіш жолдары, есептік тежеуіш жолдарына сәйкестігіне мерзімді тексерілмеуі
өрескел
516.
Жылжымалы құрам жарамды автотіркегішпен жабдықталмау
өрескел
517.
Әрбір доңғалақ жұбының осінде доңғалақ жұптарының қалыптастырылған уақыты мен жері және толық куәландырылуы туралы анық қойылған белгілері, сондай-ақ оны қалыптастыру кезінде қабылдау туралы таңбасының болмауы
өрескел
518.
Жүктелмеген доңғалақтар жұбын оның ішкі қырларының арасындағы қашықтық 1440 мм. болғанда пайдалану. Ауытқуларға ұлғаю немесе азаю жағына 3 мм. аспағанда рұқсат етіледі, ал жаңа дайындалатын доңғалақ жұптары үшін: ұлғаю жағына қарай 1 мм.-ге, азаю жағына – 3 мм.-ге дейін ауытқулармен пайдалану
өрескел
519.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам аралық тірегі жоқ қос жолды тоннельдердегі басты жолдарда – 3400 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
өрескел
520.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам көпірлер мен эстакадаларда – 3700 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
өрескел
521.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам жер үсті учаскесіндегі басты жолдарда, қиылыстық құлама төселген жерлерде және жылжымалы құрамның айналымына арналған жолдарда – 4000 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
өрескел
522.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам парктік жолдарда – 4200 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
өрескел
523.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам депо жолдарында – 4500 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
өрескел
524.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ жылжымалы құрамдар айналысына арналған парктік жолдарда – 4800 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
өрескел

511.
Эксплуатация подвижного состава без автоматических пневматических тормозов (автотормоза)
грубое
512.
Не оборудование электрическими тормозами электроподвижной состав, предназначенный для перевозки пассажиров и грузов, кроме автоматических пневматических тормозов. При этом каждая ось вагона тормозная
грубое
513.
Не обеспечение авторежимным устройством автоматических пневматических и электрических тормозов электроподвижного состава
грубое
514.
Не обеспечение предохранительными устройствами узлов и деталей вагонов
грубое
515.
Отсутствие периодических проверок на соответствие расчетным тормозным путям фактических тормозных путей локомотивов с учетом массы прицепного веса
грубое
516.
Эксплуатация подвижного состава с неисправной автосцепкой
грубое
517.
Отсутствие на каждой оси колесной пары четко поставленные в установленных местах знаки о времени и месте формирования и полного освидетельствования колесной пары, а также клеймо о приемке ее при формировании. Отсутствие осмотра под подвижным составом, обыкновенного и полного освидетельствования
грубое
518.
Эксплуатация ненагруженной колесной пары при расстоянии между внутренними гранями 1440 миллиметров с недопустимыми отклонениями (отклонения допускаются в сторону увеличения или уменьшения не более 3 мм., а для вновь изготавливаемых колесных пар отклонения допускаются: в сторону увеличения - 1 мм., в сторону уменьшения - 3 мм. Уменьшение расстояния между внутренними гранями колес в нижней точке у нагруженной колесной пары допускается не более 2 мм. от размера)
грубое
519.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 метров и более не менее: на главных путях в двухпутных тоннелях без промежуточных опор – 3400 мм.
грубое
520.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 метров и более не менее: на мостах и эстакадах - 3700 мм.
грубое
521.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 метров и более не менее: на главных путях наземных участков, в местах укладки перекрестных съездов и на путях для оборота подвижного состава – 4000 мм.
грубое
522.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 метров и более не менее: на парковых путях – 4200 мм.
грубое
523.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 метров и более не менее: на деповских путях – 4500 мм.
грубое
524.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 метров и более не менее: на парковых путях, предназначенных для обращения подвижного состава – 4800 мм.
грубое

525.
Ашық жылжымалы құрамдағы жүкті (қаптамасы мен бекітпесін есепке ала отырып) белгіленген габарит шегінде орналастырмау
өрескел
526.
Жер үсті учаскелердегі, сондай-ақ парктік жолдардағы жер төсемі жер төсемінің берік жағдайда күтіп - ұстауды қамтамасыз ететін су бұратын, бұзылуға қарсы және бекіткіш құрылғылармен жабдықталмауы
өрескел
527.
Жолдың тікелей учаскелеріндегі рельстер қалпақшасының ішкі қырлары арасындағы жолтабан енінің номиналды көлемі 1520 мм.
өрескел
528.
Жолдың барлық қисық учаскелеріндегі жолтабан ені 1200 м. және жоғары – 1520 мм.; 1199 бастап 600 дейін – 1524 мм.; 599 бастап 400 дейін – 1530 мм.; 399 бастап 125 дейін – 1535 мм.; 124 бастап 100 дейін – 1540 мм; 99 м. және төмен – 1544 мм. радиусы кезінде пайдалану
өрескел
529.
Тарылымы бойынша – 4 мм. аспауға, кеңеюі бойынша + 8 мм., ал парктік жолдарда тарылымы бойынша - 4 мм., кеңеюі бойынша +10 мм. артумен пайдалануға жол беру
өрескел
530.
Жолтабан енінің 1512 мм.-ден кем және 1548 мм.-ден астам сәйкес келмеуі
өрескел
531.
Жолдың түзу учаскелерінде олардың әрбірінің ұзына бойында рельстің бір желісінің құрылымын екіншісінен 6 мм.-ге биіктете ұстау
өрескел
532.
Сыртқы рельс желісінің 120 мм.-ден астам жоғарлауы
өрескел
533.
Рельс желісінің орналасу деңгейінде жолдың қисық учаскелерінде белгіленген нормалардан 4 мм.-ден асу
өрескел
534.
Жолдардың, жол қабырғаларының конструкцияларында, платформа астындағы кеңістіктерде, желдету мүлдіктеріне және басқа да құрылыстарда шу басу және дірілден қорғау элементтерімен жабдықталмауы
өрескел
535.
Депо жолдарында төселген рельстер құрылыс конструкцияларынан және жерге тұйықталған құрылғылардан электрлі оқшауланбауы
өрескел
536.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды айқастырғыш (орталығы, мұрты немесе бақылау рельсті) сынған кезде пайдалану
өрескел
537.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды айқастырғыш (орталығы, мұрты немесе бақылау рельсті) ір бұрандалы немесе екі бірдей қос бұрандалы астардағы контррельс бұрандасы бөлінген кезде пайдалану
өрескел
538.
Бағыттамаларды аспалы құлыптармен құлыптауға мүмкіндік беретін тетіктермен жабдықталмауы
өрескел
539.
Орталықтандырылған бағыттамалардың электр жетектерінің курбелдері қозғалыс қызметінің кезекші жұмыскерінің бөлмесінде пломбаланған жәшікте сақталмауы
өрескел
540.
Түйіспелі рельстің жұмыс қабатын 160 мм. жүріс рельстерінің басынан жоғары арту немесе азаю жағына 6 мм.-ден асуы
өрескел
541.
Түйіспелі рельстің осінен бастап ауытқушылығы бар жақын орналасқан 690 мм. жүріс рельсі басының ішкі шегіне дейін қашықтық арту, ұлғаю немесе азаю жағына қарай 8 мм.-ден асуы
өрескел

525.
Не размещение в пределах установленного габарита погрузки находящийся на открытом подвижном составе груз (с учетом упаковки и крепления)
грубое
526.
Не оборудование земляного полотна на наземных участках, а также на парковых путях водоотводными, противодеформационными и укрепительными устройствами, обеспечивающими содержание земляного полотна в устойчивом состоянии
грубое
527.
Допущение эксплуатации при ширине колеи между внутренними гранями головок рельсов на прямых участках пути 1520 мм.
грубое
528.
Допущение эксплуатации при ширине колеи на всех кривых участках пути при радиусе: 1200 м и более – 1520 мм; от 1199 до 600 – 1524 мм; от 599 до 400 – 1530 мм; от 399 до 125 – 1535 мм; от 124 до 100 – 1540 мм; 99 м и менее – 1544 мм.
грубое
529.
Допущение эксплуатации ширины колеи с превышение по сужению – 4 мм, по уширению +8 мм, а на парковых путях по сужению – 4 мм, по уширению +10 мм.
грубое
530.
Несоответствие ширины колеи менее 1512 мм. и более 1548 мм.
грубое
531.
Не установление верх головок рельсов на прямых участках пути в содержании одной рельсовой нити не более чем на 6 мм выше другой
грубое
532.
Возвышение наружной рельсовой нити свыше 120 мм.
грубое
533.
Отклонение в уровне расположения рельсовых нитей от установленных норм на кривых участках пути более 4 мм.
грубое
534.
Не оборудование элементами шумопоглощения и виброзащиты в конструкциях пути, путевых стен, в подплатформенных пространствах, венткиосках и других сооружениях на строящихся линиях
грубое
535.
Отсутствие на рельсах, уложенных на деповских путях электрического изолирования от конструкций сооружений и заземленных устройств
грубое
536.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущен излом крестовины (сердечника, усовика или контррельса)
грубое
537.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущен разрыв контррельсового болта в одноболтовом или обоих в двухболтовом вкладыше
грубое
538.
Не оборудование стрелок приспособлениями для возможности запирания их навесными замками.
грубое
539.
Не обеспечение хранения в запломбированном ящике в помещении дежурного работника службы движения курбелей от электроприводов централизованных стрелок
грубое
540.
Возвышение рабочей поверхности контактного рельса над уровнем головок ходовых рельсов 160 мм, с отклонениями более 6 мм. в сторону увеличения или уменьшения
грубое
541.
Расстояние от оси контактного рельса до внутренней грани головки ближайшего ходового рельса 690 мм. с отклонениями более 8 мм. в сторону увеличения или уменьшения
грубое

542.
Түйіспелі рельс жүріс рельстері мен тоннель конструкцияларының электрлі оқшауланады және тез тұтанбайтын материалдан жасалған қорғаныш қабымен қорғалмауы
өрескел
543.
Түйіспелі рельс бөлек оқшауланған секцияларға (қоректендіру аймақтарына) өтпе бөліктердің металдық бөлімі ұштары арасының ұзындығы кемінде 14 м. жабылмайтын әуе аралықтарына бөлінбеуі. Басты жолдарда – жолаушылар платформасының басынан 50 м.-ден аспайтын қашықтықта орналасады
өрескел
544.
Бағыттамалы бұрмалар, айқаспалы ауыспалар мен металл конструкциялар орналасқан жерлер түйіскен рельстердің ұзындығы 10 м.-ден аспайтын жабылатын әуе аралықтарымен жабдықталуы.
өрескел
545.
Аралықтардағы басты жолдарда (тоннельдерде) сигналдық және жол белгілері дұрыс бағытта келе жатқан пойыз қозғалысының бағыты бойынша оң жақта орнатылмауы
өрескел
546.
Тоннельдердегі бағыттамалы бұрмаларда және басқа да жолдарды жалғастыратын жерлерге шекті тақтайшалар, ал жер үсті жолдарына – шекті бағаншалар орнатылады
өрескел
547.
Қоршалған жағдайдағы жолдың кедергі құрылғылары орнатылған жолдан жылжымалы құрамның шығып кетуіне жол беру
өрескел
548.
Жолдың кедергі құрылғылары бұрылысты бөренелер мен тұйық тіректер жолды қоршау нұсқағыштарымен жабдықталмау
өрескел
549.
Жолдар мен құрылыстарға қызмет көрсететін жұмыскерлер үшін, сондай-ақ механизмдер, жабдықтар, мүкәммалды және құрал-саймандарды сақтау үшін станциялық және аралық тоннельдерінің арнайы өнімінде - бөлме, ал жер үсті және парк жолдарында- жол ғимараттары қарастырылуы
өрескел
550.
Микропроцессорлық орталықтандыру құрылғылары бағыттамалар мен сигналдардың өзара тұйықталуын, осы маршрутты қоршайтын бағдаршамды бір мезгілде жаба отырып, бағыттаманың кесуін бақылау, басқару аппаратында жолдар мен бағыттамалардың бос еместігін бақылауды қамтамасыз ету
өрескел
551.
Микропроцессорлық орталықтандырылған бағыттамалары мен сигналдары бар және екі жақты қозғалыс үшін жабдықталған бекетке жалғасып жатқан аралық (жалғастырушы тармақша) жолдарда бір бағыт бойынша бағдаршам ашылғаннан кейін қарсы бағыттағы бағдаршамның ашылу мүмкіндігі жоқ болуын қамтамасыз ету
өрескел
552.
Орталықтандырылған бағыттамалардың электр жетектері мен тұйықтағыштары бағыттамалардың соңына қарай қысылған рамалық рельске басылған үшкірдің тығыз жанасуын қамтамасыз етеді; басылған үшкір мен рамалық рельстің арасындағы саңылау 4 мм. және одан асқан болған кезде бағыттаманың тұйықталуына рұқсат етпейді; рамалық рельстен басқа үшкірді кемінде 125 мм. қашықтыққа алып тастайды
өрескел
553.
Орталықтандырылған бағыттамалар ойып орнатылатын үлгідегі электр жетектерімен жабдықталуы
өрескел

542.
Отсутствие электрически изолирования контактного рельса от ходовых рельсов и конструкций тоннеля, а также защиты коробом из трудновоспламеняемого материала
грубое
543.
Отсутствие разделения контактного рельса на отдельные изолированные секции (фидерные зоны) не перекрываемыми воздушными промежутками длиной не менее 14 м между концами металлических частей отводов. По главным путям на подходах к станциям – на расстоянии не более 50 м. от начала пассажирской платформы
грубое
544.
Оборудование мест расположения стрелочных переводов, перекрестных съездов и металлоконструкций перекрываемыми воздушными промежутками контактного рельса длиной более 10 м.
грубое
545.
Отсутствие установления на главных путях перегонов (в тоннеле) сигнальные и путевые знаки с правой стороны по направлению движения поездов, следующих в правильном направлении
грубое
546.
Не установление предельных реек у стрелочных переводов и в других местах соединения путей в тоннелях, а на наземных путях – предельных столбиков
грубое
547.
Выход подвижного состава с путей, на которых установлены устройства путевого заграждения (сбрасывающие башмаки или стрелки) в заграждающем положении.
грубое
548.
Отсутствие указателей путевого заграждения устройств, а также поворотных брусьев и тупиковых упор
грубое
549.
Наличие помещения в специальных выработках станционных и перегонных тоннелей, а на наземных и парковых путях – путевые здания, для работников, обслуживающих пути и сооружения, а также для хранения механизмов, оборудования, инвентаря и инструмента
грубое
550.
Обеспечение устройствами микропроцессорной централизации взаимного замыкания стрелок и сигналов, контроля взреза стрелки с одновременным закрытием светофора, ограждающего данный маршрут; контроля занятости путей и стрелок на аппарате управления
грубое
551.
Обеспечение исключения возможности открытия светофора противоположного направления на пути перегона (соединительной ветви), примыкающего к станции с микропроцессорной централизацией стрелок и сигналов и оборудованного для двухстороннего движения, после открытия светофора одного направления
грубое
552.
Установление электроприводов и замыкателей централизованных стрелок: с обеспечением при крайних положениях стрелки плотное прилегание прижатого остряка к рамному рельсу; не допущением замыкания стрелки при зазоре между прижатым остряком и рамным рельсом 4 мм. и более; отвода другого остряка от рамного рельса на расстояние не менее 125 мм.
грубое
553.
Не оборудование централизованных стрелок электроприводами невзрезного типа
грубое

554.
Басты жолдарда орналасқан жартылай автоматты әрекеттегі бағдаршамдарды автоматты әрекетке ауыстыру кезінде автоматты жұмысқа олардың шақыру сигналдары да бір мезгілде ауыстырылады
өрескел
555.
Метрополитен желілері диспетчерлік орталықтандырумен, пойыздар қозғалысын автоматтандырылған басқару жүйесімен, букстардың қызуын автоматты түйісусіз табатын, сондай-ақ жүріп өтетін пойыздардың жылжымалы құрамының вагон астындағы жабдықтардың габариттерін бақылау құрылғыларымен жабдықталуы
өрескел
556.
Жолдың станциялық учаскесінде екі метрден астам жерге құрамның артқы жүріспен қозғалысы, жолдың аралық учаскесінде сегіз метрден астам жерге құрамның артқы жүріспен қозғалысы, құрамның өздігінен кейін шегінуі, кіреберіс есіктері ашық құрамның қозғалысына жол беру
өрескел
557.
Станцияның техникалық құралдарын пайдалану тәртібі техникалық-жарлық актісімен белгіленуі
өрескел
558.
Метрополитенге және қалалық рельстік көлік қозғалысына тікелей байланысты қызметкерлерге мерзімді міндетті медициналық қарап-тексеруді, сондай-ақ ауысым алдындағы (рейс алдындағы) және ауысымнан кейінгі (рейстен кейінгі) міндетті медициналық қарап-тексеруді жүргізбеу
өрескел
559.
Дефектоскопия құралдары мен диагностика жүйелерін жарамды күйде ұстау және тиімді пайдалану
елеулі
560.
Жүргізілетін жұмыстардың ерекшелігіне сәйкес техникалық жарамды құралмен және техникалық құралдармен қамтамасыз ету
елеусіз
561.
Жылжымалы құрамды, жолдарды, тоннельдік құрылыстарды, автоматика, сигнал беру және байланыс құрылғыларын, электрмен жабдықтауды, электромеханикалық құрылғыларды және техникалық құралдарды жөндеу және күтіп-ұстау технологиясын сақтау
өрескел
562.
Қозғалыс қауіпсіздігіне қатер төндіретін авариялардың немесе авариялық жағдайлардың туындауы туралы уәкілетті органдар мен қалалық рельстік көлік ұйымдарын уақтылы хабардар етпеу
елеулі
563.
Дефектоскопия құралдарын және қозғалыс қауіпсіздігі шарттарына сәйкестігін диагностикалау жүйелерін тиімді пайдалана отырып, рельстердің, бағыттамалық бұрмалардың, жылжымалы құрамның айналымы мен тұндыру жолдарының жарамды жай-күйіне мерзімді тексерулер жүргізбеу
өрескел
564.
Қалалық рельстік көлік кәсіпорындарының бірінші басшыларының қауіпсіздікті бұзу жағдайларын бастапқы есепке алуды және дұрыс жіктеуді толық жүргізуіне жәрдемдесуді қамтамасыз етпеу
елеулі
565.
Қалалық рельстік көлік кәсіпорындарының метрополитен жолдарындағы қозғалыс қауіпсіздігінің бұзылуы туралы ақпаратты уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне бермеуі
елеулі

554.
Открытие пригласительных сигналов на светофорах полуавтоматического действия для передвижения на главный путь в неправильном направлении, и если входящие в маршрут стрелки не имеют контроля положения
грубое
555.
Оборудование линий метрополитена диспетчерской централизацией, автоматизированной системой управления движением поездов, устройствами автоматического бесконтактного выявления перегрева букс, контроля габарита подвагонного оборудования подвижного состава
грубое
556.
Допущение движения состава задним ходом более двух метров на станционном участке пути, движения задним ходом более восьми метров на перегонном участке пути, самопроизвольного отката состава, движения состава с открытыми входными дверями при эксплуатации системы автоматического ведения составов
грубое
557.
Установление техническо-распорядительным актом порядка использования технических средств станции
грубое
558.
Не проведение периодического обязательного медицинского осмотра, а также предсменного (предрейсового) и послесменного (послерейсового) обязательного медицинского осмотра машинистов монорельсового транспорта, метрополитена, водителей трамвая службы движения и работников, непосредственно связанных с движением городского рельсового транспорта
грубое
559.
Содержание в исправном состоянии и эффективное использование средств дефектоскопии и систем диагностики
значительное
560.
Обеспечение технически исправным инструментом и техническими средствами в соответствии со спецификой проводимых работ
незначительное
561.
Соблюдение технологии ремонта и содержания подвижного состава, путей, тоннельных сооружений, устройств автоматики, сигнализации и связи, электроснабжения, электромеханических устройств и технических средств
грубое
562.
Не своевременное информирование уполномоченных органов и организации городского рельсового транспорта о возникновении аварий или аварийных ситуациях, угрожающих безопасности движения
значительное
563.
Не проведение периодических проверок исправного состояния рельсов, стрелочных переводов, перекрестных съездов и путей оборота и отстоя подвижного состава, с эффективным использованием средств дефектоскопии и систем диагностики на соответствие условиям безопасности движения
грубое
564.
Не обеспечение первыми руководителями транспортных предприятий городского рельсового транспорта полноты ведения первичного учета и правильной классификации случаев нарушений безопасности
значительное
565.
Не предоставление транспортными предприятиями городского рельсового транспорта информации о нарушениях безопасности движения на путях метрополитена в уполномоченный орган и его территориальные подразделения
значительное

566.
Пайдалануға енгізілген жаңа трамвай вагондары пайдалану құжаттамаларының жиынтығының болмауы
елеулі
567.
РКҚ ұйымы алдыңғы, артқы және жанама борттарына енгізілетін әрбір вагонға, сондай-ақ жолаушылар үй жайларына мүкәммал нөмірінің болуы
елеулі
568.
Қозғалыс және жолаушылар қауіпсіздігіне әсер ететін немесе қабылдау сынамаларын жүргізу арқылы трамвай вагондарының констукциясына әзірлеуші (әзірлеуші зауыт) келісімінсіз өзгерістер енгізуге жол берілуі
өрескел
569.
Доңғалақ жұптарының ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
570.
Тежеуіштер ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
571.
Сыртқы жарық құралдарының ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
572.
Шыны тазартқыштар және желді шыны шайғыштарының ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
573.
Трамвай арбасының бойлық бөренелерін бекіту гайкасымен тартылмаған және бекітілмеген вагонды желіге пайдалану
өрескел
574.
Тіркелетін құрал (автотіркеу) ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
575.
Карданды беріліс ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
576.
Редуктор ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
577.
Пневматикалық құрылғысының (болған кезде) ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
578.
Шатырлы жабдықтар ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
579.
Электр жабдығының ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
580.
Кузовтың ақаулықтары бар вагонды желіге пайдалану
өрескел
581.
Вагондағы жөндеу жұмыстары жөнінде шебердің қолымен пойыз кітабына жазбаларының енгізілуі, жүргізушінің қайталанған өтінімімен ақаулықтарды жою РКҚ ұйымы бойынша бұйрықпен уәкілетті тұлғаның қолымен расталуы
өрескел
582.
Жедел техникалық көмектің бригадалары көлік құралдарымен, аға (орталық) диспетчерімен хабарласатын оперативтік байланыс жабдықтарымен қамтамасыз етілуі
өрескел
583.
Жедел техникалық көмектің көлік құралдары қауіпсіз жұмысты қамтамасыз етуге арналған көтеретін механизмдермен, қажетті құралдар және қосалқы бөлшектермен, сақтандырғыш құралдарымен, сигнал беру және қоршау жабдықтарымен жасақталуы
өрескел
584.
Жедел техникалық көмек бригадасының көмегінсіз жарамсыз вагонды сыртқы жарық құралдары бұзылған жағдайда және жаңбыр, қар жауғанда әйнек тазартқыш жұмыс жасамаған жағдайда тіркеу
өрескел
585.
Жүргізуші желіге трамвай вагонын басқаруға құқығына куәлігі, 1000 В дейінгі кернеуі бар электр қондырғыларымен жұмыс істеу құқығына куәлігі, жүргізуші кітабі, жол парағы, қозғалыс кестесі, техникалық қарау талоны бар пойыз кітабы жоқ болғанда жіберілуі
өрескел

566.
Отсутствие установленного комплекта эксплуатационной документации новых трамвайных вагонов, вводимые в эксплуатацию
значительное
567.
Наличие на каждом вагоне инвентарного номера, который наносится на переднем, заднем и боковых бортах, а также в пассажирском помещении
значительное
568.
Внесение изменений в конструкцию трамвайных вагонов, влияющие на безопасность движения и пассажиров, без согласования с разработчиком (заводом-изготовителем) или через проведение приемочных испытаний
грубое
569.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности колесных пар
грубое
570.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности тормозов
грубое
571.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности внешних световых приборов
грубое
572.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности стеклоочистителей и омывателей ветрового стекла
грубое
573.
Эксплуатация на линии вагона, с не затянутой и не зафиксированой гайки крепления продольных балок трамвайной тележки
грубое
574.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности сцепного прибора (автосцепки)
грубое
575.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности карданной передачи
грубое
576.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности редуктора
грубое
577.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности пневматического оборудования (при его наличии)
грубое
578.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности крышевого оборудования
грубое
579.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности электрического оборудования
грубое
580.
Эксплуатация на линии вагона, имеющий неисправности кузова
грубое
581.
Осуществление записей о ремонтных работах на вагоне в книге поезда с подписью мастера, устранение неисправностей по повторной заявке водителя подтверждается подписью лица, уполномоченного приказом по организации рельсовых транспортных средств
грубое
582.
Обеспечение бригады скорой технической помощи транспортными средствами, средствами оперативной связи со старшим (центральным) диспетчером
грубое
583.
Оснащение транспортных средств скорой технической помощи подъемными механизмами, необходимыми инструментами и запасными частями, предохранительными приспособлениями, средствами ограждения и сигнализации
грубое
584.
Буксировка неисправного вагона (поезда) без сопровождения бригадой скорой технической помощи, в случае неисправностей внешних световых приборов и стеклоочистителя во время дождя, снегопада
грубое
585.
Допуск на линию водителя без удостоверения на право управления трамвайным вагоном, удостоверения на право работы на электроустановках с напряжением до 1000 В, книжки водителя, путевого листа, расписания движения, книги поезда с талоном технического осмотра
грубое

586.
Кабинада аспаптық жәшіктің, диэлектрлік қолғаптар және қызғылт сары түсті сигналдық желеттің, мақта-мата қолғаптарының; жолаушыларға арналған үй-жайда – трамвайды қолдану қағидалар және трамвай маршруты схемасының болмауы
өрескел
587.
Вагонның (пойыздың) жолаушылар бөлмесіндегі есіктер толығымен жабылмай қозғалысы.
өрескел
588.
Бірінен кейін бірі келе жатқан вагондар (пойыздар) арақашықтығы 20 км/сағ дейінгі қозғалыс жылдамдығы кезінде 60 м. кем емес, жылдамдық 20 км/сағ асқанда 120 м., 40% (40%) жоғары еңісі бар көтерілу және түсуде 200 м. сақталуы
өрескел
589.
Пойыздың алда тұрған пойызға жақындау арақашықтығы тегіс учаскеде 15 м. кем емес және 4% (40%) жоғары өрлеуде және түсерде 60 м. болуы
өрескел
590.
Ауысым ішінде соңғы станцияларда жүргізуші жолаушылар жеке заттарының қалып қоюына жолаушылар бөлмелеріне тексеріс жүргізеді және доңғалақ жұптарының, тежегіш жүйесінің, тіркейтін құралдардың, ток қабылдағыштың жай-күйін, құмның құм салғышта болуын қадағалауы
өрескел
591.
Әрбір вагонға пойыз кітабы және жалпы вагонға жөндеу формулярлары жүргізіледі, тартқыш электр қозғалтқыштары, мотор-компрессор, жоғарғы вольтты көмекші қозғалтқыш, доңғалақтар жұптарының болуы
өрескел
592.
Әрбір депода техникалық қызмет көрсету және ағымдағы жөндеулерді есепке алуға арналған жөндеулер кітабының, өтінімдер кітабы және вагондардың ақаулығы туралы жүргізушілердің қайта өтінімдер кітабының, вагондардың қозғалысқа қарсылығы туралы негізгі шекті өлшеулерді есепке алу кітабының, дөңгелек жұптары бандажының тозуын ай сайын өлшеу кітабының болуы қамтамасыз етілуі
елеулі
593.
Қорғау қоршаулары, көгалдандырумен және байланыс желісі тіреулері бар жолақтарды қоса алғанда, жылдамдық трамвайдың жер үсті учаскелерінің жекелеген төсемінің ең төменгі енін 10 м. кем емес қабылдауы
елеулі
594.
Пайдаланылатын желілердегі жолдардың бойлық еңісінің артуына жол берілмейді ‰: 90 - төрт білікті вагондардан құралған төрт білікті бір вагонды немесе екі вагонды пойыздардың көптеген бірлік жүйесі бойынша қозғалысы кезінде; 80 - екі вагонды (моторлық және тіркемелі) немесе үш вагонды пойыздардың көптеген бірлік жүйесі бойынша қозғалысы кезінде; 60 - мүшелес алты біліктік вагоннан жасалған үш вагонды (моторлық және екі тіркемелі) немесе бір вагонды пойыздардың қозғалысы кезінде
өрескел
595.
Трамвай вагондарының тұруына арналған жолдардың бойлық еңісін депоның, жөндеу шеберханаларының (зауыттардың) аумағында, соңғы станцияларда 2,5 ‰ арттыру
өрескел
596.
Жылжымалы құрамның энергияны үнемдеу жүйесіне жатпайтын электр желілерді, электр жетектерін, жол белгілері мен жабдықтарын түйіспелі желінің икемді тіреулерінде және тіркейтін арқалықтар мен кронштейндерде орналастыру
өрескел

586.
Отсутствие в кабине инструментального ящика, диэлектрических перчаток и сигнального жилета оранжевого цвета, хлопчатобумажных рукавиц, в помещении для пассажиров - правил пользования трамваем и схема трамвайных маршрутов
грубое
587.
Движение вагона (поезда) с не полностью закрытыми дверями пассажирского помещения
грубое
588.
Не соблюдение расстояния между следующими один за другим вагонами (поездами) не менее 60 м. при скорости движения до 20 км/час, 120 м. при скорости свыше 20 км/час, 200 м. на подъемах и спусках с уклоном свыше 40% (40%)
грубое
589.
Приближение поезда к стоящему впереди поезду на расстояние менее 15 м на ровном участке и 60 м на подъемах и спусках более 4% (40%)
грубое
590.
Проведение водителем на конечных станциях проверки состояния колесных пар, тормозной системы, сцепных приборов, токоприемников, наличие песка в песочнице, с оповещением диспетчера конечной станции и линейного слесаря и произведением записи в книге поезда об обнаруженных неисправностях или повреждениях
грубое
591.
Обеспечение ведения на каждый вагон книги поезда, и ремонтных формуляров, на тяговые электродвигатели, мотор-компрессор, высоковольтный вспомогательный двигатель, колесные пары
значительное
592.
Обеспечение ведения в каждом депо книги ремонтов для учета технического обслуживания и текущих ремонтов, книги заявок и книги повторных заявок водителей о неисправности вагонов, книги учета замеров основного удельного сопротивления движению вагонов, книги ежемесячного замера износа бандажей колесных пар
значительное
593.
Установление ширины обособленного полотна наземных участков скоростного трамвая, включая полосы, занимаемые защитными ограждениями, озеленением и опорами контактной сети менее 10 м.
грубое
594.
Превышение продольного уклона путей эксплуатируемых линий %: 90 - при движении четырехосных одновагонных либо двухвагонных поездов по системе многих единиц, составленных из четырехосных вагонов; 80 - при движении двухвагонных поездов (моторного и прицепного) либо трехвагонных поездов по системе многих единиц; 60 - при движении трехвагонных (моторного и двух прицепных) или одновагонных поездов из сочлененных шестиосных вагонов
грубое
595.
Превышение продольного уклона уклон путей, предназначенных для отстоя трамвайных вагонов на территории депо, ремонтных мастерских (заводов), на конечных станциях 2,5 ‰
грубое
596.
Размещение электросетей, электропроводов, дорожных знаков и оборудования, не относящихся к системе электроснабжения подвижного состава, на гибких несущих и фиксирующих поперечинах и кронштейнах контактной сети
грубое

597.
Түйіспелі сымдарын жоғары көтеру рельстің бас жағы деңгейінен жол берілмейтін ауытқуларымен ілу
өрескел
598.
Түйіспелі сымдарының өрімдері белгіленген шамадан ауытқуларының болуы
өрескел
599.
Тік учаскелерде аралас трамвай жолдарының осі арасындағы қашықтық түйіспелі желінің тіреуіштері жаңама орналасқанда 3200 мм., түйіспелі желінің тіреуіштері жол аралығында орналастырғанда 3700 мм. параметрлерде ұсталады, егер түйіспелі желінің тіреуіштер ені 350 мм. және одан аз болса, жол аралық енін 3550 мм. дейін кемітуге болады
өрескел
600.
Вагонның кузовы мен вагон рамасының биіктігінде өлшенген жол аралықта орналасқан тіреуіш шетінің арасындағы қашықтық 300 мм. кем емес қашықтықта ұсталады (оған 838 мм. тең рельстің жұмыс жиегінен тіреуіш шетіне дейінгі қашықтық сәйкес келеді). Жол аралығында тіреуіштердің болмауы, ерекшелік ретінде жол остері арасындағы аралықты 3200-ден 3768 мм. дейін ұлғайтуға немесе 3148 мм. дейін кемітуге рұқсат етіледі
өрескел
601.
Жай трамвайдың төрт осьті жылжымалы құрамы үшін трамвай жолдарының қисық учаскелерінде аралас жолдарының осьтер арасындағы белгіленген аралықтың сақталуы
өрескел
602.
Трамвай вагонының кузовы және қарсы вагонның кузовының кез келген нүктесінің арасындағы қауіпсіздік саңылау сақтауға алынып және кемінде 600 мм. құрайды. 75 м. кем қисық радиус басында және соңында және трамвай түйіндеріндегі саңылау көлемін 20 м. биік емес аралық бойында 300 мм. дейін азайтуға жол беріледі
өрескел
603.
Жер асты инженерлік желілерді трамвай жолдарының жер тегістігінен тыс баурайының жиегінен немесе үйменің ұлтанынан 2 м. арақашықтықта орналастыру тиіс. Нөлдік белгілерде жолдың біліктен жер асты желіге дейін жарықта көлденең аралықтары 2,8 м. кем емес орналасады, ал 3 МПа аса қысыммен газ өткізгіштерге 3,8 м. кем емес болуы тиіс
өрескел
604.
Жол аралық еніне қарамастан қатар қолданылған және оқшауланған төсемдегі трамвай төсемінің шегі сыртқы рельстен әрбір жақтан 0,7 м. қашықтықта сақталады.
өрескел
605.
Жол қиғаштауы (қысқа аралықта белгіленген нормалардан екі рельстік тіндерінің жан жақтарға ауытқуы) 10 мм. жол беріледі, егер әрбірі тінінің орнықтыру ортасы бір-бірінен 10 м. жақын емес тұрса. Кері қисықтардың арасындағы қоспаның шегінде, сондай-ақ шектес бағыттамалы бұрмалардың арасында қисаюына жол берілмейді
өрескел
606.
Трамвай желілерде қиыстырылған төсегіштерде (жол жабынымен) рельстердің барлық тораптары балқытып біріктірілуі тиіс
өрескел
607.
Жолдың сыртқы жағынан үйменің 2,0 м. биіктігінде жекешеленген төсегіште орналасқан немесе жеке төсегіште орналасқан трамвай жолдары үшін "қозғалғыш" рельстің 200-300 мм. арақашықтығында үсті бір деңгейде немесе "жұмыс" рельсінің баспағынан 5 мм. төмен орналасқан күзеттік рельстерді қою қажет. Күзеттік рельстерді орнату 5 % аспайтын ығысумен жолдын қисық учаскелерінде (радиусқа байланысты емес); 200, 0 м. аз радиусымен қисық учаскелерде жүргізіледі
өрескел

597.
Возвышение контактных проводов над уровнем головки рельса в точках подвешивания с не допустимыми отклонениями
грубое
598.
Допущение зигзага контактного провода с превышением отклонений установленной величины
грубое
599.
Не обеспечение расстояния между осями смежных трамвайных путей на прямых участках при боковом размещении опор контактной сети 3200 мм., при установке опор контактной сети в междупутье 3700 мм., если опоры контактной сети имеют ширину 350 мм. и менее, допускается уменьшить ширину междупутья до 3550 мм.
грубое
600.
Не обеспечение расстояние между кузовом вагона и гранью опоры, находящейся в междупутье, измеренное на высоте рамы вагона, поддерживается на расстоянии не менее 300 мм. (чему соответствует расстояние от рабочего канта рельса до грани опоры, равное 838 мм.). При отсутствии опор в междупутье, в виде исключения, допускается увеличивать расстояние между осями путей с 3200 до 3768 мм. или уменьшать до 3148 мм.
грубое
601.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на кривых участках трамвайной линии установленного для четырехосного подвижного состава
грубое
602.
Не соблюдение величины не менее 600 мм. зазора безопасности между любой точкой кузова трамвайного вагона и кузовом встречного вагона.
В начале и конце кривых радиусом менее 75 м. и в трамвайных узлах величину зазора безопасности допускается уменьшать до 300 мм. на протяжении не свыше 20 м.
грубое
603.
Расположение подземных инженерных сетей следует располагать вне пределов земляного полотна трамвайного пути на расстоянии не менее 2 м. от бровки откоса выемки или подошвы насыпи. В нулевых отметках горизонтальные расстояния в свету от оси пути до подземных сетей размещаются не менее 2,8 м., а для газопроводов с давлением свыше 3 МПа - не менее 3,8 м.
грубое
604.
Соблюдение границы трамвайного полотна на совмещенном и обособленном полотне независимо от ширины междупутья, на расстоянии 0,7 м. от внешнего рельса с каждой стороны.
грубое
605.
Допущение перекоса пути (отклонений в разные стороны двух рельсовых нитей от установленной нормы на коротком протяжении) более 10 мм., если середины просадок каждой нити находится друг от друга не ближе 10 м. В пределах вставок между обратными кривыми, а также между смежными стрелочными переводами перекосы не допускаются
грубое
606.
Обеспечение на трамвайных линиях на совмещенном полотне (с дорожным покрытием) всех стыков рельсов сварными
грубое
607.
Для трамвайного пути, расположенного на обособленном полотне или на собственном полотне, при высоте насыпи более 2,0 м. с наружной стороны пути необходимо на расстоянии 200-300 мм. от "ходового" рельса укладывать охранный рельс, верх которого устанавливается или в одном уровне или на 5 мм. ниже головки "рабочего" рельса.
Установка охранного рельса также производится: на кривых участках пути (независимо от радиуса) с уклоном более 5%; на кривых участках радиусом менее 200,0 м.
грубое

608.
Жиналмалы тораптары электр жалғамаларының сенімділігін арттыру үшін 500 мм2 кем емес жапсыру жерлерде түйісідің үстінен жалпы қиылысу аумағы 70 мм2 кем емес икемді мыстан жасалған сымды немесе мыстан жасалған пластинаны ерітіп жапсыру керек
өрескел
609.
Рельсаралық электр қосындылары мынадай жерлерде:жол – 150 м. сайын соң екі рельс тіні арасында; жол аралық – 300 м. соң аталаған сызықтың барлық рельстік тіндері арасында; айналма – бағыттағыштардың және айқастырмалардың екі жағынан орнатылады
өрескел
610.
Барлық бағыттағыштар тұйықтаушылармен жабдықталады
өрескел
611.
Жалпы желілі темір жолдармен, сыртқы кірме жолдармен және ішкі электрленген кірме жолдармен бір деңгейде трамвай сызықтарын кесіп өтуге жол берілмейді
өрескел
612.
Тозу нормаларынан асқан рельстерді пайдалануға жол берілмейді
өрескел
613.
Жол жұмыстарын жүргізу орындары қоршалады. Тәуліктің қараңғы уақытында жұмыс орындары жарықтандырылады
өрескел
614.
Көпірлердегі, жолөткелдердегі, эстакадалардағы және басқа да жасанды құрылыстардағы жол шаруалықтарын күту және техникалық қызмет көрсету трамвайлық жолдарды техникалық күтіп-ұстау нұсқауына сәйкес жүргізіледі
өрескел
615.
Аялдау пукттерінің алдындағы тежеуіш жолының ұзындығына исықты қоспағанда, барлық пайдаланатын учаскелерінде қисықтың 200 мм. радиусындағы рельстерді үнемі майлау қажет
өрескел

608.
Приваривание гибкого медного провода или медной пластины общей площадью сечения не менее 70 мм2 с поверхностью контакта в местах приварки не менее 500 мм2. Превышение электрического сопротивления сборного стыка сопротивлению целого рельса длиной 2,5 м.
грубое
609.
Несоблюдение расстояния установления
электрических межрельсовых соединений в следующих местах: путевые - через 150 м. между обеими рельсовыми нитями; междупутные - через 300 м. между всеми рельсовыми нитями путей данной линии; обходные - по обе стороны стрелок и крестовин
грубое
610.
Отсутствие снабжения всех стрелок замыкателями
грубое
611.
Пересечение в одном уровне трамвайных линий с железнодорожными дорогами общей сети, внешними подъездными путями и с электрифицированными внутренними подъездными путями
грубое
612.
Эксплуатация рельс с износом, превышающим нормы
грубое
613.
Ограждение мест производства путевых работ, а также освещение их в темное время суток
грубое
614.
Содержание и техническое обслуживание путевого хозяйства на мостах, путепроводах, эстакадах и других искусственных сооружений в соответствии с инструкцией по техническому содержанию трамвайных путей
грубое
615.
Регулярное смазывание рельс на кривых радиусом 200 м. на всех эксплуатируемых участках, за исключением кривых перед остановочными пунктами на длину тормозного пути
грубое

616.
Күн сайын трамвай мен жеңіл рельсті көлік желіге шыққанға дейін трамвай мен жеңіл рельсті көлікке күн сайын техникалық қызмет көрсету
өрескел
617.
7-9 тәулікте бір рет күндізгі уақытта трамвай мен жеңілрельсті көлікке бірінші техникалық қызмет көрсету
өрескел
618.
Әрбір 6-8 мың км. сайын трамвай мен жеңіл рельсті көлікке екінші техникалық қызмет көрсету
өрескел
619.
Көлік кәсіпорны белгілеген кестеге сәйкес жылына екі рет трамвай мен жеңіл рельсті көлікке маусымдық техникалық қызмет көрсету
өрескел

616.
Не проведение ежедневного технического обслуживания трамвая – ежедневно до выпуска трамвая
Грубое
617.
Не проведение первого технического обслуживания трамвая и легкорельсового транспорта – один раз в 7-9 суток в дневное время
Грубое
618.
Не проведение второго технического обслуживания трамвая – через каждые 6-8 тыс. км.
Грубое
619.
Не проведение сезонного технического обслуживания трамвая – два раза в год согласно графику, установленному транспортным предприятием
Грубое

620.
70-100 мың км. жүру жеткен кезде ағымдағы жөндеу
өрескел
621.
300 мың. км. аспайтын жүру жеткен кезде күрделі жөндеу
өрескел
622.
Қалпына келтіру күрделі жөндеуді қамтамасыз етпеу
өрескел
623.
Вагондарды кәсіпорындар мен ұйымдардың кірме жолдарынан берген жағдайда бөлшектердің, тораптардың зақымдануы немесе болмауы және вагондардан табылған ақаулар кезінде оларды заттай тексеру кітабын толтыру (ВУ-15 нысаны).
өрескел
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 1205 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 823 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Теміржол көлігі саласындағы тексеру парағы
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 138 - бабына сәйкес
тармақ иелеріне қатысты (бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті
тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт _____________________________________
___________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы ____________________
___________________________________________________________________
(Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес
-сәйкестендіру нөмірі) ________________________________________________
Орналасқан мекенжайы_______________________________________________
____________________________________________________________________
р/с №
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
1
2
3
4
1.
Кез келген жөндеу, құрылыс және басқа жұмыстарды жүргізген кезде құрылыстар мен құрылғылардың габариттерін қамтамасыз етпепеуі
2.
Темiр жолдың барлық элементтерi (жер төсемi, жоғарғы құрылысы және жасанды құрылыстар) пайдаланған кезде пойыздың осы учаскеде белгiленген жылдамдықтармен қауiпсiз және жатық қозғалысын қамтамасыз етпеуі
3.

620.
Не проведение текущего ремонта при достижении пробега 70-100 тыс. км.
Грубое
621.
Не проведение капитального ремонта при достижении пробега не более 300 тыс. км.
Грубое
622.
Не проведение капитально-восстановительного ремонта
Грубое
623.
Заполнение книги натурного осмотра вагонов (форма ВУ-15) при повреждении или отсутствии деталей, узлов и неисправности, обнаруженные у вагонов в случае передачи их с подъездных путей предприятий и организаций.
Грубое
Приложение 2
к совместному приказу
Приложение 4
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 14 декабря 2015 года № 1205
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 823
Проверочный лист в области железнодорожного транспорта
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении ветвевладельцев
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля _______________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля ___________________________________________________
___________________________________________________________ (№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля ______________________________
____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер
субъекта (объекта) контроля ___________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1.
Необеспечение габарита сооружений и устройств при проведении любых ремонтных, строительных и других работ
2.
Необеспечение при эксплуатации всех элементов железнодорожного пути (земляное полотно, верхнее строение и искусственные сооружения) безопасного и плавного движения поездов со скоростями, установленными на данном участке
3.

Жолды орташа жөндеу кезінде: жаңа балласты қоса отырып, шпал астындағы қиыршық тасты балласты 25 см. кем емес тереңдікке жаппай тазалау, басқа түрлердегі ластанған балласты шпал табанының астынан 15 см. кем емес тереңдікте болмауы
46.
Жұмыс жолын орташа жөндеу кезінде: бекітудің барлық жарамсыз элементтерінің, ұзындығы 50-75 м. және дәнекерленген жіктер аймағындағы тең аралықтағы және кірпіктердің шетіндегі рельс төсемдерінің астыныңболмауы
47.
Жолды орташа жөндеу кезінде: ақаулы рельстерді жеке ауыстырмауы, барлық жарамсыз шпалдарды, сондай-ақ шеберханаларда жөндеуді талап ететін ақаулы шпалдардың болмауы
48.
Жолды орташа жөндеу кезінде: дәнекерленген жіктердің болмауы
49.
Жолды орташа жөндеу кезінде: иірімді жою және жоспар мен бейіндегі жолдың болмауы
50.
Жолды орташа жөндеу кезінде: өткелдердің төсемдерін жөндеуінің болмауы
51.
Тармақ иеленушілердің жолды ағымдағы ұстауды жүзеге асыруы, жоспарлы-алдын алу жұмыстары
52.
Өткелдің жүру бөлігінің енін қамтамасыз ету автомобиль жолының жүру бөлігінің ені бойынша, бірақ кемінде 6 м., ал мал айдау орындарындағы төсемнің ені кемінде 4 м. етіп белгіленеді
53.
Контррельстің ұштары ұзындығы 50 см., 25 см. бүгілген. Жол рельстері мен контррельстің жұмыс қырлары арасындағы науаның ені 75-110 мм., ал тереңдігі - кемінде 45 мм.
54.
Әрбір теміржол жолының жолтабаны ішіндегі өткел бойынша кезекшілермен өткелдерде (бір жолды учаскелерде-теміржол жолының екі жағынан) төсемнен 0,75 - 1,0 м. қашықтықта пойызды тоқтатудың жылжымалы сигналдарын (қызыл қалқан, фонарь) орнатуға арналған металл түтікшелер түріндегі құрылғыларды, сондай-ақ жылжымалы құрамның төменгі габаритсіздігін анықтауға арналған құрылғыларды бекітеді
55.
Шлагбаумдардың тіреулері, өткел сигнализациясы бағдаршамдарының діңгектері, қоршаулар, таяныштар мен бағыттаушы бағаналар автомобиль жолының жүру бөлігінің жиегінен кемінде 0,75 м. қашықтықта орналастырылады
56.
Малды айдап өту үшін өткелдерде биіктігі 1,2 м. темір бетоннан, ағаштан, металдан жасалған таяныштар немесе тосқауыл түріндегі қоршаулар орнатылмауы, ал механикаландырылған шлагбаумдарға бөгегіш торлар ілінеді
57.
Көлік құралының өтпесіне рұқсатсыз кіруден ЖҚБ-мен жабдықталған өткелдің болуы, жаяу жүргіншілер жолы және дыбыстық сигнализациясы болуы керек
58.
Өткелдерге кіреберістерде шлагбаумдары бар өткелді жайластырудың орналасу схемасына сәйкес. Шлагбаумдарсыз өткелді жайластырудың орналасу схемасы бойынша темір жол жағынан пойыздар машинистерінің ысқырықты бергені туралы "С" - тұрақты ескерту сигналдық белгілері орнатылады
59.

Отсутствие при среднем ремонте пути: сплошной очистки щебеночного балласта на глубину под шпалой не менее 25 см. с добавлением нового балласта, обновление загрязненного балласта других видов на глубину не менее 15 см. под подошвой шпал
46.
Отсутствие при среднем ремонте пути работы: замены всех негодных элементов скреплений, подрельсовых прокладок в уравнительных пролетах и концах плетей длиной 50 - 75 м. и в зоне сварных стыков
47.
Отсутствие при среднем ремонте пути: одиночной замены дефектных рельсов, замены всех негодных шпал, а также дефектных шпал, требующих ремонта в мастерских
48.
Отсутствие при среднем ремонте пути: правки сварных стыков
49.
Отсутствие при среднем ремонте пути: ликвидация пучин и выправка пути в плане и профиле
50.
Отсутствие при среднем ремонте пути: ремонта настилов переездов
51.
Осуществление ветвевладельцами текущее содержание пути, планово-предупредительные работы
52.
Обеспечение ширины проезжей части переезда устанавливается по ширине проезжей части автомобильной дороги, но не менее 6 м., а ширина настила в местах прогона скота - не менее 4 м.
53.
Концы контррельса длиной 50 см. загибаются на 25 см. внутрь колеи. Ширина желоба между рабочими гранями путевого рельса и контррельса 75-110 мм.), а глубина - не менее 45 мм.
54.
На переездах с дежурными по переезду внутри колеи каждого железнодорожного пути (на однопутных участках - с обеих сторон железнодорожного пути) на расстоянии 0,75-1,0 м. от настила закрепляют приспособления в виде металлических трубок для установки переносных сигналов остановки поезда (красного щита, фонаря), а также приспособления для обнаружения нижней негабаритности подвижного состава
55.
Стойки шлагбаумов, мачты светофоров переездной сигнализации, ограждения, перила и направляющие столбики располагаются на расстоянии не менее 0,75 м. от кромки проезжей части автомобильной дороги
56.
Не установление для прогона скота на переездах перила или ограждения барьерного типа из железобетона, дерева, металла, высотой 1,2 м., а к механизированным шлагбаумам подвешиваются заградительные сетки
57.
Наличие переезда, оборудованные УЗП от несанкционированного въезда на переезд транспортного средства, имеют пешеходные дорожки и звуковую сигнализацию
58.
На подходах к переездам согласно схеме расположения обустройств переезда со шлагбаумами. По схеме расположения обустройств переезда без шлагбаумов со стороны железной дороги устанавливаются постоянные предупредительные сигнальные знаки "С" – о подаче машинистами поездов свистка
59.

4-1-қосымша
Теміржол көлігі саласындағы тексеру парағы
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 138 - бабына сәйкес
Теміржол көлігінің көмекші қызметіне қатысты
(бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт _____________________________________
___________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы ___________________
___________________________________________________________________
(Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ________________________________________________
Орналасқан мекенжайы_______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
р/с №
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкестігі
Талаптарға сәйкес емес
1
2
3
4
1.
Жұмыс iстеп тұрған локомотивтер, моторвагонды және АЖҚ оларды пайдалану қағидаларын білетін жұмыскердiң, ал станциялық жолдарда - машинистің, АЖҚ жүргізушісінің немесе депо жолдары мен шаруашылық жүргізу субъектілері жолдарындағы олардың көмекшілерінің қадағалауын қалдыруы
2.
Қозғалыс қауіпсіздігіне қауіп төндіретін ақаулары бар жылжымалы құрамды, оның ішінде АЖҚ пайдалануға және пойыздарда жүрудің жүзеге асырылуы
3.
Жылжымалы құрам және АЖҚ темiржол жылжымалы құрам бiрлiктерiнiң өздiгiнен ажырауына жол бермейтiн тiркеу құрылғысымен жабдықталмауы
4.
Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстi деңгейiнiң үстiнен биiктiгі локомотивтерде, жолаушылар және бос жүк вагондарында – 1080 мм. артық болмауы.
5.
Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстiңгі деңгейiнiң үстiнен биiктiгі локомотивтерде және адамдары бар жолаушылар вагондарында – кем дегенде 980 мм. болмауы
6.
Автотiркегiш осiнiң рельс бастиектерiнiң үстiңгі деңгейiнiң үстiнен биiктiгі жүк вагондарында (жүк тиелген) - кем дегенде 950 мм. болмауы
7.

Приложение 4-1
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 14 декабря 2015 года № 1205
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 823
Проверочный лист в области железнодорожного транспорта
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении вспомогательной службы железнодорожного транспорта наименование
однородной группы субъектов (объектов) контроля
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля ________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля ____________________________________________________
____________________________________________________________ (№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _______________________________
_____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер
субъекта (объекта) контроля ____________________________________________
Адрес места нахождения _______________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1.
Оставление стоящих в рабочем состоянии локомотивов, моторвагонного и СПС под наблюдением работника, знающего правила их обслуживания, а на станционных путях – машиниста, водителя СПС или их помощников на деповских путях и путях хозяйствующих субъектов
2.
Осуществление выпуска в эксплуатацию и к следованию в поездах подвижного состава, в том числе СПС, имеющий неисправности, угрожающие безопасности движения
3.
Не оборудование подвижного состава и СПС сцепным устройством, исключающим самопроизвольное разъединение единиц железнодорожного подвижного состава
4.
Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у локомотивов, пассажирских и грузовых порожних вагонов - не более 1080 мм.
5.
Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у локомотивов и пассажирских вагонов с людьми - не менее 980 мм.
6.
Несоответствие высоты оси автосцепки над уровнем верха головок рельсов у грузовых вагонов (груженых) - не менее 950 мм.
7.

"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондарының сырғанау бетiнде тереңдiгi 0,5 мм. дейiнгi сырғақ (ойық) бар болған жағдайда, қозғалыс жылдамдығы сағатына 140 км. артық аспауы
22
"Patentes Talgo S.L." компаниясы шығарған жолаушы вагондарының сырғанау бетiнде тереңдiгi 0,5 мм. 1 мм. дейiнгi сырғақ (ойық) бар болған жағдайда, қозғалыс жылдамдығы сағатына 120 км. артық аспауы
23
Жүк пойызында автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты 100 мм. асырмауы
24
Локомотив пен жүк пойызының жүк тиелген бiрiншi вагоны арасында автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты 110 мм. асырмауы
25
Локомотив пен жолаушылар пойызының бiрiншi вагоны арасында автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты 100 мм. асырмауы
26
Автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты сағатына 120 км. Жылдамдықпен жүретін жолаушылар пойызында 70 мм. асырмауы
27
Автотiркегiштердiң бойлық сьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты сондай ағатына 121-140 км. жылдамдықпен 50 мм. аспауы
28
Автотiркегiштердiң бойлық осьтерiнiң арасындағы биiктiк бойынша айырмашылықты локомотив пен АЖҚ-тың жылжымалы бiрлiктерi арасында 100 мм. аспауы
29
Сағатына 161 км. және одан артық жылдамдықпен жүретін жолаушылар пойызында вагондар арасының саңылаусыз автотiркегiш пен жабдықталмауы
30
Темiржол көлiгiнiң жолаушыларға, жүк жөнелтушiлерге және жүк алушыларға қызмет көрсетуге байланысты, сондай-ақ пойыздар қозғалысына тiкелей байланысты қызметкерлерiне жұмыс берушiнiң есебiнен тиiстi айырым белгiлерi бар нысанды киiм (погонсыз) бермеуі
31
Тасымалдау процесіне қатысушылар мен теміржол көлігінің көмекші қызметтерінің магистральдық, станциялық және кірме жолдарда қозғалыс қауіпсіздігінің бұзылуы туралы уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне хабарламауы
32
Әр локомотивке, вагонмен мотор вагонды жылжымалы құрамның әрбiрлiгiне және АЖҚ-ға техникалық және пайдалану сипаттамалары қамтылған айындаушы-зауыттың ехникалық паспортын жүргiзуі
33
Техникалық қызмет көрсету кезiнде қауiпсiздiк және радио байланыс құрылғыларының, тежегiш жабдықтарының және автотiркегiш құрылғысының, бақылау, өлшеу және сигнал беру аспаптарының, электр тiзбектерiнің жұмысының дұрыстығының болмауы
34
Тасымалдаушы жүк жөнелтушi өзiне сенiп тапсырған жүктi оның тасымалдау талаптарын сақтай отырып, баратын темiржол станциясына уақтылы кезiнде әрi сол күйiнде жеткiзу
35
Тасымалдаушы жүк жөнелтушiге вагондарды, контейнерлердi қабылданған өтiнiмде және (немесе) шартта белгiленген мерзiмдерде жүк тиеуге беруді және оларды алып кетуді жүргізу.
36
Тасымалдаушы жүк жөнелтушiге мәлiмделген жүктердi тасымалдау үшiн вагондармен контейнерлерге тиеуге беру (жарамды, iшi мен сырты тазаланған)
37
Жолаушыны тасымалдау шарты бойынша тасымалдаушы жолаушымен жол жүру ақысын төленген жол жүру құжатына (билетiне) сәйкес пойызда орын беру, жолаушыны, багажды, жүк багажды баратын жерiне жеткiзбеуі
38
Жолаушыны тасымалдау шарты – жол жүру құжатымен (билетпен), багажды тасымалдау – багаж түбіртегімен, жүк-багажды тасымалдау жүк-багаж түбіртегі мен ресiмдемеуі
39
"Қауіпсіздік күні" тақырыбы бойынша апта сайынғы тексерулер актісінің болмауы
40
Жарылғыш материалдар барвагондарға арналған тасымалдау құжаттарына штемпельдер, оның ішінде қалған жарылғыш материалдарды тасымалдау кезінде "ЖМ", "Паналау" қызыл түсті штемпелдері, сондай-ақ "Дөңестен түсірілмесін" штемпелінің болмауы
41
"Секция. Ағытылмасын"; "Улы"; "Маманның ілесуімен"; "Пештік жылытумен"; "Т.Ж. күзеті." штемпельдерінің болмауы
42
"ЖМ" штемпел мен тасымалданатын жүктің қолмен жазылған шарттын өмірімен толықтырмауы
43
Ашық түсті мұнай өнімдерін тасымалдауға арналған цистерналарда мұнайды, мазутты, моторотынын және басқа күңгірт түсті мұнайөнімдерін, сондай-ақ қатар майларды тасымалдауы
44
Егер оларды жоспарлы жөндеуге дейін және/немесе қазандықпен арматураны техникалық куәландыруға дейін бір айдан кем уақыт қалса, жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
45
Вагонның нақты нөмірі, таңбалау тақтайшасы, дайындаушы зауыттың тақтайшалары болмаса, жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашықвагондарда тасымалдауы
46
Сыртқы баспалдақтар (егер ол вагон құрылымында көзделген болса), өтпелі көпірлер, жұмыс алаңшалары және олардың қоршаулары болмаса немесе ақаулы болса жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
47
Цистерна қазандығы, үсті ашық вагон бункері ақса, бекіткіш-сақтандырғыш және төгу-құю арматуралары ақаулы болса, цистернаның буқаптамасында, үсті ашық вагон бункерінде жарықшақ болса жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
48
Құю және төгу люктерінің қақпақтарында жарықшақ болса жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
49
Цистерна қазандығы, үсті ашық вагон бункеріақса, бекіткіш-сақтандырғыш және төгу-құю арматуралары ақаулы болса, цистернаның буқаптамасында, үсті ашық вагон бункерінде жарықшақ болса тасымалдауы
50
Цистернаның тиеу люгінің қақпағында тығыздаушы аралық төсем болмаса бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
51
Қауіптілік белгілері, жазулар, трафареттермен ажыратушы бояу болмаса бункерлік үсті ашық вагондарда тасымалдауы
52
Цистерна қалпағының тиеу люгін бекіту үшін екі не одан аса қатар тұрған лақтырмалы бұрандамалардың болмаса немесе ақаулы болса, вагондарды және контейнерлерді бекітуші-пломбалаушы құрылғылармен пломбалаудың белгіленген қағидаларына сәйкес люк қақпағын пломбалауға арналған тесіктер болмаса, жүкті цистерналарда, бункерлік үсті ашықвагондарда тасымалдауы
53
Станция бойынша кезекші, ал диспетчерлік орталықтанумен жабдықталған учаскелерде пойыздық диспетчердің пойызды жөнелту үшін маршрут дайын екеніне, бағыттамалар бекітілгеніне, жөнелту маршрутындағы бағыттамаларда маневрлер тоқтатылғанына, техникалық қызмет көрсетуге және құрамды коммерциялық тексеру аяқталғанына көзжеткізбей отырып, шығу бағдаршамын ашпайды немесе аралықтың бос болмауына байланысты басқа рұқсат бермейді
54
Маневрлік жұмыс кезінде нұсқауларды берудің негізгі құралы радио байланыс, алқа жетті жағдайларда – екі жақты парктік байланыс құрылғысы болмауы
55
Жылжымалы құрам станциялық жолдарда шекті бағандармен белгіленген шекараларда орналастырылмау
56
Станциялық жолдарда локомотивсіз тұрған пойыздардың, вагондардың құрамдары мен арнайы жылжымалы құрам жыл жып кетуден тежегіш табандықтарымен, вагондарды бекітуге арналған станциялық құрылғылармен, қол тежегіштерімен және басқа бекіту құралдарымен сенімді бекітілмеуі
57
Қауіптілігі жоғары аймақтарда жүріп келе жатқан пойыз вагондарының есіктерін ашуға, қаламаңына қатынайтын пойыздардың автоматтық есіктерінің ашылып-жабылуына бөгет жасауы
58
1-класты (жарылғыш материалдар) қауіпті жүктері бар және габаритті емес жүктері бар пойыз станциясының техникалық-өкімдік актісінде көрсетілген жолдарда қабылдануы
59

Не превышение скорости движения 140 км/час приналичие ползунов (выщербин) на поверхности катания колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." глубиной до 0,5 мм.
22.
Не превышение скорости движения 120 км/час при наличии ползунов (выщербин) на поверхности катания колес пассажирских вагонов производства компании "PatentesTalgoS.L." глубиной от 0,5 мм. до 1 мм.
23.
Установление разницы по высоте между продольными осями автосцепок не более 100 мм. в грузовом поезде
24.
Установление разницы по высоте между продольными осями автосцепок не более 110 мм. между локомотивом и первым груженым вагоном грузового поезда
25.
Установление разницы по высоте между продольными осями автосцепок не более 100 мм. между локомотивом и первым вагоном пассажирского поезда
26.
Установление разницы по высоте между продольными осями автосцепок не более 70 мм. в пассажирском поезде, следующем со скоростью до 120 км/час.
27.
Установление разницы по высоте между продольными осями автосцепок не более 50 мм. то же со скоростью 121-140 км/час.
28.
Установление разницы по высоте между продольными осями автосцепок не более 100 мм. между локомотивом и подвижными единицами СПС
29.
Не оборудование пассажирских поездов, следующих со скоростью 161 км/час. и более беззазорной автосцепкой между вагонами
30.
Невыдача за счет работодателя форменной одежды (без погон) с соответствующими знаками различия работников железнодорожного транспорта, связанных с обслуживанием пассажиров, грузоотправителей и грузополучателей, а также непосредственно связанных с движением поездов
31.
Не информирование уполномоченного органа и его территориальные подразделения, участниками перевозочного процесса и вспомогательными службами железнодорожного транспорта о нарушениях безопасности движения на магистральных, станционных и подъездных путях
32.
Ведение на каждый локомотив, вагон и единицу моторвагонного подвижного состава и СПС технического паспорта завода-изготовителя, содержащего технические и эксплуатационные характеристики
33.
Отсутствие исправности действия устройств безопасности и устройств радиосвязи, тормозного оборудования и автосцепного устройства, контрольных, измерительных и сигнальных приборов, электрических цепей при техническом обслуживании
34.
Своевременной и в сохранности доставки перевозчиком вверенный ему грузоотправителем груза на железнодорожную станцию назначения с соблюдением условий его перевозки
35.
Осуществление перевозчиком подачи грузоотправителю под погрузку и уборки вагонов, контейнеров в сроки, установленные принятой заявкой и (или) договором
36.
Подача перевозчиком грузоотправителю под погрузку вагонов и контейнеров пригодных для перевозки заявленных грузов (исправных, очищенных внутри и снаружи)
37.
Не предоставление перевозчиком места в поезде согласно проездному документу (билету), оплаченную пассажиром за проезд по договору перевозки пассажиров, багажа, грузобагажа в пункт назначения
38.
Не оформление договора на перевозку пассажира в форме проездного документа (билета), на перевозку багажа – багажной квитанций, а на перевозку грузобагажа – грузобагажной квитанцией
39.
Отсутствие актов еженедельных проверок по тематике "День безопасности"
40.
Отсутствие штемпели на перевозочных документах на вагоны с взрывчатыми материалами, в том числе: при перевозке остальных взрывчатых материалов - штемпели красного цвета "ВМ", "Прикрытие", а также штемпель "Не спускать с горки"
41.
Отсутствие штемпели: "Секция. Не расцеплять"; "Ядовито"; "В сопровождении специалиста"; "С печным отоплением"; "Охрана ж.д."
42.
Не дополнение штемпелем "ВМ" дописанием от руки условного номера перевозимого груза
43.
Использование предназначенных для перевозки светлых нефтепродуктов цистерн под налив нефти, мазута, моторного топлива и других темных нефтепродуктов, а также масел
44.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях если до их планового ремонта и/или технического освидетельствования котла и арматуры осталось менее одного месяца
45.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия четкого номера вагона, маркировочной таблички, табличек завода-изготовителя
46.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия или неисправности наружных (если она предусмотрена конструкцией вагона) лестниц, переходных мостиков, рабочих площадок и их ограждения
47.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях: течи котла цистерны, бункера полувагона, неисправности запорно-предохранительной и сливо-наливной арматуры, наличия пробоины паровой рубашки цистерны, бункерного полувагона
48.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях трещины на крышках загрузочных и сливных люков
49.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия исправного предохранительно-впускного клапана цистерны
50.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия на крышке загрузочного люка цистерны уплотнительной прокладки
51.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях отсутствия знаков опасности, надписей, трафаретов и отличительной окраски
52.
Перевозка груза в цистернах, бункерных полувагонах в случаях: отсутствия или неисправности двух и более рядом стоящих откидных болтов для крепления загрузочного люка колпака цистерны, отсутствия проушины для пломбирования крышки люка установленным правилами пломбирования вагонов и контейнеров типом запорно-пломбировочного устройства
53.
Дежурным по станции, а на участках, оборудованных диспетчерской централизацией, поездным диспетчером дачи другого разрешения на занятие перегона, не убедившись в том, что маршрут для отправления поезда готов, стрелки заперты, маневры на стрелках маршрута отправления прекращены, техническое обслуживание и коммерческий осмотр состава закончены
54.
Отсутствие радиосвязи, а в необходимых случаях - устройства двусторонней парковой связи как основного средства передачи указаний при маневровой работе
55.
Не установление подвижного состава на станционных путях в границах, обозначенных предельными столбиками
56.
Не надежное закрепление от ухода тормозными башмаками, стационарными устройствами для закрепления вагонов, ручными тормозами или другими средствами закрепления, стоящие на станционных путях без локомотива составы поездов, вагоны и специальный подвижной состав
57.
В зонах повышенной опасности открывания дверей вагонов на ходу поезда и задержки открытия и закрытия автоматических дверей пригородных поездов
58.
Прием поездов с опасными грузами класса 1 (взрывчатые материалы) и негабаритными грузами на пути, указанные в техническо-распорядительном акте станции
59.

Тасымалдау құжаттарында "Дөңестен түсірілмесін" штемпелі бар жарылғыш материалдары (жарылғыш материалдармен) бар вагондар, сығымдалған газдары бар цистерналармен сығымдалған газдың бос цистерналары сұрыптау жолдарына қойылғаннан кейін дөңес, жартылай дөңес немесе тартымдық жол жағынан дереу қоршалатын вагондармен сұрыптау құрылғысынан бірінші орналасқан тежегіш табандыққа дейінгі ара-қашықтық 50 м. кем болмайтындай бір бірінен 25 м. кейін екі рельскеде төселетін екі күзеттік тежегіш табандықпен қоршалмауы
60
Ұстаушы тұйықтарды кез келген жылжымалы құрамның, алсақтандырушы тұйықтарды – адамдары бар жолаушылар және жүк пойыздарының, қауіпті жүктері бар жүк пойыздарының иеленуі
61
Жарылғыш материалдар бар вагондар, сұрыптау парктерінің жолдарында жинақталуда тұрған вагондардан басқалары, пойыздардан тысқары станцияның техникалық-өкімдік актісінде көрсетілген, олардың тұруы неғұрлым қауіпсіз ерекше жолдарда орналастырылмауы
62
Вагондар тіркелген, жүріп кетуден сенімді бекітілген және тоқтауды ңалып жүретін сигналдарымен қоршалуы
63
Жарылғыш материалдар бар вагондар тұру жолдарына апаратын бағыттамалар бұл жолдарға бару мүмкіндігін болдырмайтын жағдайда орнатылмауы және құлыпталмауы
64
Жолаушының тасымалданатын қол жүгін өлшеу үшін станцияларда (вокзалдарда) таразылар орнатылмауы
65
Қозғалыс қауіпсіздігіне қауіп төндіретін ақаулары бар жылжымалы құрамды, оның ішінде АЖҚ пайдалануға және пойыздарда жүрудің жүзеге асырылуы
66
Темiржол жылжымалы құрамының иелерi және оны күтетiн темiржол көлiгi қызметкерлерi дұрыс техникалық жай-күйiн, оған техникалық қызмет көрсетудi, жөндеудi және темiржол жылжымалы құрамының белгiленген қызмет көрсету уақытын сақтауды қамтамасыз етпеуі
67
Электр жылытуы бар жолаушылар пойыздарына қосылатын вагондар электр жылытуды автоматты басқару жүйесiмен жабдықталмауы
68
Пойыздарға электрпневматикалық тежегішінің, электр жабдықтарының, өрт сөндіру сигнализациясының, тасымалдау жағдайларын бұзатын ауаны баптау, желдету, жылыту жүйесінің ақаулықтары және жолаушыларды, жолаушылар вагондарын, сондай-ақ жолаушылар поезы бастығының (механик-бригадирінің) локомотив машинисімен радиобайланысы жұмыс істемейтін радиокупесі (штабтық) бар жолаушылар вагондарын қосуы
69
Жүктиеуге және адамдарды отырғызуға техникалық қызмет көрсетуге ұсынылмаған вагондарды беруі
70
ВУ-14 жүк паркінің жылжымалы құрамдарын техникалық қызмет көрсетуге ұсыну журналында жүргізбеуі
71
Арбашаның екi жағындағы сырғақтар арасындағы қосынды саңылау барлық үлгiдегi төрт осьтi жүк вагондарында, ЦНИИ үлгiсiндегi хоппер-дозаторларды қоса алғанда, 20 мм. артық болмайтын және кем дегенде 4 мм., саңылауы 12 мм. артық болмайтын және кем дегенде 6 мм. болатын көмiрдi, ыстықагломератты, апатиттердi тасымалдауға арналған хопперлерден және ЦНИИ-2, ЦНИИ-3 үлгiсiндегi хоппер дозаторларынан, ВС-50 үлгiсiндегi думпкарларынан басқа, ал ВС-80, ВС-82, ВС-85 үлгiсiндегi думпкарларында 20 мм. артық болмайтын және кем дегенде 12 мм. болмауы
72
Жолаушылар пойыздарының құрамдарын қалыптастыру станцияларының және құрамдардың айналым станцияларының қызметкерлерi жолаушылар вагондарының пойыздың құрамында қалыптастыру және айналым пунктiнен пойызды таратудың (тағайындалу) соңғы пунктiне дейiн қауiпсiз жүрiп өтуiн қамтамасыз етпеуі
73
Жолаушылар вагондарындағы электр қорғау құрылғылары, өрт сөндiру құралдары, өрт сигнализациясы және автоматика кезеңдiк сынақтан өткiзуі
74
Жүк вагондарының бір бөлігінде құрылымына сәйкес тоқтату краны және қолтежегіші бар өту алаңы болмауы
75
Теміржол жылжымалы құрамындағы қолмен тежегіштер жарамды жай-күйде ұстамауы және есептік тежегіш қысымын қамтамасыз етпеуі
76
Пойыздың құрамында кресло-арбамен қозғалатын адамдарды отырғызуға және түсіруге арналған көтергіш құрылғылары бар, кресло-арбамен қозғалатын адамдарға арналған мамандандырылған орындары бар вагонның болмауы
77
Жолаушылар пойыздарында және вокзалдарда жолаушыларға жедел медициналық көмек пен қатар көрсетілетін міндетті қызметтер тізбесін сақтамауы
78
Теміржол көлігі саласында жүк тасымалдауға арналған лицензияның болмауы
79
Пойыздарға жай-күйі тасымалданатын жүктердің сақталуын қамтамасыз етпейтін жүк вагондары тіркелмейді
80
Қалыптастыру және тарату станцияларында, жол жүрiп келе жатқанда – пойыздардың қозғалысы кестесiнде көзделген станцияларда пойыздың әр вагоны техникалық қызмет көрсетуден өтпеуi, ақаулықтары анықталған кезде – жөнделмеуi
81
Вагондарға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізбеуі
82
Жүк пойыздары үшiн кепiлдiк учаскелерi локомотивтердiң айналым учаскелерiнiң ұзақтығын, автотежегiштердi толық байқау, вагондарға сапалы техникалық қызмет көрсету және коммерциялық қарап тексеру қажеттiлiгiн негiзге ала отырып белгiленбеуi
83
Өрт қауіпсіздігі шараларын сақтау бөлігінде қауіпті жүктерді тиеуге және түсіруге өрт қауіпсіздігі шараларын сақтау жөнінде нұсқаулықтан өтпеген адамдарды жұмысқа жіберуі
84
Көмек көрсету үшін адамдарға арналған пойыздан және 1-класты қауіпті жүктері (жарылғыш материалдары) бар пойыздарды локомотивті құрамнан ажыратпай көмек көрсету үшін пайдаланбауы
85
Жол жүру құжатын (билет) басқа бір жолаушыға қайта ресімдеуі
86
Ұйымдасқан жолаушылар тобы мен арнайы тасымалды қоспағанда бір адамға бір пойыздан төрт орыннан артық орынға жол жүру құжатын (билетті) ресімдеуі
87
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) түзету (өшіру)
88
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) қайта сату
89

Ограждение со стороны горки, полугорки или вытяжного пути двумя охранными тормозными башмаками, укладываемыми на оба рельса через 25 м. друг от друга таким образом, чтобы общее расстояние от ограждаемых вагонов до тормозного башмака, расположенного первым от сортировочного устройства, было не менее 50 м. при наличии в перевозочных документах штемпеля "Не спускать с горки" вагоны с взрывчатыми материалами, цистерны со сжиженными газами и порожние цистерны из-под сжиженных газов после постановки на сортировочные пути
60.
Занятие улавливающих тупиков любым подвижным составом, а предохранительных тупиков – пассажирскими и грузовыми вагонами, занятыми людьми, грузовыми вагонами с опасными грузами
61.
Не установление на особых путях вагонов с взрывчатыми материалами на станциях вне поездов, где стоянка их наиболее безопасна, за исключением, вагонов, находящихся под накоплением на путях сортировочных парков
62.
Сцепление, надежное закрепление от ухода и ограждение переносными сигналами остановки вагонов с взрывчатыми материалами
63.
Не установление стрелок, ведущих на пути стоянки вагонов с взрывчатыми материалами, в положение, исключающее возможность заезда на эти пути, и не запирания
64.
Не установление весов на станциях (вокзалах) для взвешивания перевозимой пассажиром ручной клади
65.
Осуществление выпуска в эксплуатацию и к следованию в поездах подвижного состава, в том числе СПС, имеющий неисправности, угрожающие безопасности движения
66.
Не обеспечение владельцами железнодорожного подвижного состава и работниками железнодорожного транспорта, непосредственно его обслуживающие исправного технического состояния, технического обслуживания, ремонта и соблюдения установленных сроков службы железнодорожного подвижного состава
67.
Оборудование системой автоматического управления электроотопление вагонов, включаемые в пассажирские поезда с электроотоплением
68.
Включение в поезда пассажирские вагоны, имеющие неисправности электропневматического тормоза, электрооборудования, пожарной сигнализации, системы кондиционирования воздуха, вентиляции, отопления, нарушающие условия перевозки пассажиров, а также пассажирские вагоны с радиокупе (штабные) с неисправной радиосвязью начальника (механика-бригадира) пассажирского поезда с машинистом локомотива
69.
Подача под погрузку грузов и посадка людей без предъявления вагонов к техническому обслуживанию
70.
Не проведение записи в журнале предъявления вагонов грузового парка к техническому обслуживанию ВУ-14 при признании их годными
71.
Отсутствие суммарного зазора между скользунами с обеих сторон тележки у всех типов четырехосных грузовых вагонов, включая хоппер-дозаторы типа ЦНИИ-ДВЗ, не более 20 мм. и не менее 4 мм., кроме хопперов для перевозки угля, горячего агломерата, апатитов и хоппер дозаторов типов ЦНИИ-2, ЦНИИ-3, думпкаров типа ВС-50, у которых зазор допускается не более 12 мм. и не менее 6 мм., у думпкаров типов ВС-80, ВС-82, ВС-85 - не более 20 мм. и не менее 12 мм.
72.
Не обеспечение безопасного проследования пассажирских вагонов в составе поезда от пункта формирования и оборота до конечного пункта расформирования (назначения) поезда работниками станций, формирования составов пассажирских поездов и станций оборота составов
73.
Периодическое испытание устройств электрической защиты, средств пожаротушения, пожарной сигнализации и автоматики на пассажирских вагонах
74.
Отсутствие в части грузовых вагонов переходных площадок со стоп-краном и ручным тормозом согласно конструкции
75.
Содержание в исправном состоянии и обеспечение расчетного тормозного нажатие ручным тормозам железнодорожного подвижного состава
76.
Отсутствие в составе поезда вагона с подъемными устройствами для посадки и высадки лиц, передвигающихся на кресло-колясках, со специализированными местами для лиц, передвигающихся на кресло-колясках
77.
Не соблюдение перечня обязательных услуг, включая оказание неотложной медицинской помощи, оказываемых пассажирам в пассажирских поездах и на вокзалах
78.
Отсутствие лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
79.
Постановка в поезда грузовых вагонов, по состоянию, не обеспечивающих сохранность перевозимых грузов
80.
Не прохождение каждого вагона поезда технического обслуживания на станциях формирования и расформирования, в пути следования - на станциях, предусмотренных графиком движения поездов, а при выявлении неисправности – не осуществление ремонта
81.
Не проведение технического обслуживания и ремонта вагонов
82.
Не установление гарантийных участков для грузовых поездов исходя из протяженности участков обращения локомотивов, необходимости проведения полной пробы автотормозов, технического обслуживания и коммерческого осмотра вагонов
83.
Не соблюдение противопожарной безопасности, в части допуска к работе лиц, не прошедших инструктажа связанные с погрузкой и выгрузкой грузов, в том числе опасных грузов
84.
Не использование для оказания помощи без отцепки локомотива от состава для оказания помощи отцепки локомотив от людского поезда и поезда, в котором есть вагоны с опасными грузами класса 1 (взрывчатыми материалами)
85.
Переоформление проездного документа (билета) на другого пассажира
86.
Оформление проездных документов (билетов) более четырех мест на один поезд на одно лицо, за исключением организованных групп пассажиров и специальных перевозок
87.
Подчистка на проездных документах (билетах)
88.
Перепродажа проездных документов (билетов)
89.

Пойыздардың құрамдарын вагондардың пойыздарды қабылдау және жөнелту маршруттарына және іргелес аралыққа кетуін болдырмайтын құрылғылармен жабдықталмаған, 0,0025-тен асатын еңісі бар станцияларда немесе жекелеген станциялық жолдарда локомотивсіз қалдыру
90
Жарылғыш материалдары бар пойыздарды аралық станцияларда локомотивсіз қалдыру
91
Вагондарды бекіту үшін мұз қатқан, майланған жылқысы бар тежегіш табандықтарды пайдалану
92.
Станция бойынша кезекшіге радиобайланыс бойынша машинистке сигналды тыйым салу кезінде пойызды қабылдау немесе жөнелту туралы бұйрықты бермеу, мұндай бұйрықтың мәтіні белгіленген нысандарға сәйкес келеді
93.
Станция бойынша кезекшінің жолдарды, бағыттамалық бұрмаларды, СОБ құрылғыларын, Ду-46 нысанындағы байланыс және байланыс желісін тексеру журналында жолдардың, бағыттамалық бұрмалардың, сигнал беру, орталықтандыру және бұғаттау құрылғыларының, байланыс пен байланыс желісінің ақаулығы анықталған кезде (жеке өзі немесе басқа қызметкерлердің баяндамалары бойынша) жазба жүргізбеуі және қызметкерге, қызмет көрсететін құрылғыға хабарламауы
94.
Аралықтарды немесе аралықтардың жекелеген жолдарын жабу және ашу, сондай-ақ пойыз диспетчерінің бұйрығынсыз кейбір сигнал беру және байланыс құралдарынан басқаларына көшу
95.
Станция бойынша кезекші кезекшілікке кірер алдында:
1) алдағы жұмыс жоспарымен, пойыздар мен маневрлерді қабылдауға, жөнелтуге қатысты қолда бар нұсқаулармен және өкімдермен, қабылдау-жөнелту жолдарында жылжымалы құрамның болуымен және орналасуымен, станцияға іргелес аралықтардың (блок-учаскелердің)жағдайымен (еркіндігімен немесе жұмыспен қамтылуымен) таныспау;
2) СОБ және байланыс құрылғыларын басқару аспаптарының жарамдылығына және оларда тізімдемеге сәйкес пломбалардың болуына, сондай-ақ оларға жеке өзі қызмет көрсететін бағыттамалық бұрмалардың жарамдылығына сенбеу;
3) жұмыс орнында аспаптың, сигналдық керек-жарақтар мен жарақтардың бар-жоғын және жарамдылығын тексеруді жүргізбеу;
4) Ду-58 нысанындағы диспетчерлік өкімдер журналындағы, Ду-2, 3 нысанындағы пойыздар мен локомотивтер қозғалысы журналындағы, Ду-60 нысанындағы ескертулер жазу кітабындағы, Ду-46 нысанын тексеру журналындағы, станция бойынша кезекші жүргізетін пойыздар қозғалысы мәселелері жөніндегі Ду-47 нысанындағы пойыздық телефонограммалар журналындағы жазбалармен таныспау. Кезекшілікке кіру Ду-2, 3 нысанды пойыздар мен локомотивтер қозғалысының журналына жазба нысаны бойынша ресімделеді
96.
Станция бойынша кезекшінің бірінші блок-учаскенің еркіндігіне көз жеткізбей, автоблокпен жабдықталған аралыққа шығу бағдаршамына тыйым салу көрсеткіші кезінде пойызды жөнелтуі
97.
Пойыздық телефонограммаларда түзетулер, толықтырулар немесе түзетулер енгізу. Дұрыс жазылмаған Шығыс пойыз телефонограммасы қиылысады, оның астына "жарамсыз" деген жазу жазылады. Бұл телефонограмма нөмірленбейді және көрші станцияға берілмейді
98.
Қалпына келтіру пойызының (арнайы өздігінен жүретін жылжымалы құрам), өрт пойызының және қосалқы локомотивтің пойыздың жолында тоқтаған жетекші локомотивтің машинисінен (машинист көмекшісінен) алынған көмек (жазбаша, телефон немесе радиобайланыс арқылы берілген) туралы талаптың негізінсіз, сондай-ақ жол шаруашылығының, Электрмен жабдықтаудың, сигнализацияның және байланыстың басшы қызметкерлерінің талабынсыз тағайындалуы
99.

Оставление без локомотива составов поездов на станциях или отдельных станционных путях с уклоном, превышающих 0,0025, не оборудованных устройствами, предотвращающими уход вагонов на маршруты приема и отправления поездов и прилегающий перегон
90.
Оставление поездов со взрывчатыми материалами без локомотива на промежуточных станциях
91.
Использование для закрепления вагонов тормозных башмаков с обледенелым и замасленным полозом
92.
Не передача приказа о приеме или отправлении поезда при запрещающем показании сигнала дежурным по станции машинисту по радиосвязи, текст такого приказа соответствует установленным формам
93.
Не осуществление дежурным по станции записи в журнале осмотра путей, стрелочных переводов, устройств СЦБ, связи и контактной сети формы ДУ-46, при обнаружении (лично или по докладам других работников) неисправность путей, стрелочных переводов, устройств сигнализации, централизации и блокировки, связи и контактной сети и не извещение работника, обслуживающего устройства.
94.
Закрытие и открытие перегонов или отдельных путей перегонов, а также переход с одних средств сигнализации и связи на другие без приказа поездного диспетчера
95.
Перед вступлением на дежурство дежурным по станции:
1) не ознакомление с планом предстоящей работы, имеющимися указаниями и распоряжениями, касающимися приема, отправления поездов и маневров, наличием и расположением подвижного состава на приемоотправочных путях, положением (свободностью или занятостью) прилегающих к станции перегонов (блок-участков);
2) не убеждение в исправности приборов управления устройствами СЦБ и связи и наличии на них пломб в соответствии с описью, а также в исправности обслуживаемых им лично стрелочных переводов;
3) не проведение проверки наличие на рабочем месте и исправность инструмента, сигнальных принадлежностей и инвентаря;
4) не ознакомление с записями в журнале диспетчерских распоряжений формы ДУ-58, журнале движения поездов и локомотивов формы ДУ-2, 3, книге записи предупреждений формы ДУ-60, журнале осмотра формы ДУ-46, журнале поездных телефонограмм формы ДУ-47 по вопросам движения поездов, которые ведутся дежурным по станции.
Вступление на дежурство без оформления записи в журнале движения поездов и локомотивов формы ДУ-2, 3 по форме записи
96.
Отправление дежурным по станции поезда при запрещающем показании выходного светофора на перегон, оборудованный автоблокировкой, не убедившись в свободности первого блок-участка
97.
Осуществление в поездных телефонограммах исправлений, добавлений или помарок. Неправильно написанная исходящая поездная телефонограмма перечеркивается накрест, под ней делается надпись "Недействительна". Эта телефонограмма не нумеруется и на соседнюю станцию не передается
98.
Назначение восстановительного поезда (специальный самоходный подвижной состав), пожарного поезда и вспомогательного локомотива без основания требования о помощи (письменного, переданного по телефону или радиосвязи), полученного от машиниста (помощника машиниста) ведущего локомотива остановившегося в пути поезда, а также без требования руководящих работников хозяйства пути, электроснабжения, сигнализации и связи
99.

Әрбір шаруашылық пойыздың Локомотив машинисінің рұқсатта көрсетілген орынға дейін диагональ бойынша қызыл жолағы бар ақ түсті бланкіде жүрмеуі. Бірінші пойыз белгіленген жылдамдықпен жүреді, келесі пойыздар сағатына 20 км-ден аспайды, бұл ретте пойыздар арасындағы қашықтық 1 км-ден кем болмауы тиіс. егер жөнелту станциясынан жұмыс орнына дейінгі қашықтық ілеспе шаруашылық пойыздар арасындағы кемінде 1 км аралықты ұстап тұруға мүмкіндік бермеген жағдайда, онда рұқсаттарда қызыл жолағы бар ақ түсті бланкілерде әрбір шаруашылық пойызға берілетін диагональ бойынша жұмыс басшысының өтініміне сәйкес бастапқы аялдаманың километрлері мен пикеттері көрсетілуі тиіс

Не следование машиниста локомотива каждого хозяйственного поезда до места, указанного в разрешении на бланке белого цвета с красной полосой по диагонали. Первый поезд следует с установленной скоростью, последующие - не более 20 км/час, при этом расстояние между поездами должно быть не менее 1 км. В случае если расстояние от станции отправления до места работ не позволяет выдержать интервалы не менее 1 км между попутными хозяйственными поездами, то в разрешениях на бланках белого цвета с красной полосой по диагонали, выдаваемых каждому хозяйственному поезду, должны указываться километры и пикеты первоначальной остановки, в соответствии с заявкой руководителя работ

3) сумен, сондай-ақ ауаның ылғалымен өзара әрекеттесу кезінде тез тұтанатын қатты заттармен, өздігінен тұтанатын заттармен және тұтанатын газдар бөлетін заттармен (4-сынып);
4) тотықтырғыш заттармен және органикалық пероксидтермен (5-класс);
5) улы заттармен (6.1 кіші сынып)
132.
Станциялар бойынша кезекшілердің және бағыттамалық бекеттердің кезекшілерінің келіссөздер регламентін сақтамауы
133.
Жолаушылар вагондарында пойыздың санатына қарамай Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы мен жолаушылар поезы тасымалдаушысының логотипінің болмауы
134.
Теміржол жылжымалы құрамның әр бірлігінде темiржол жылжымалы құрамы иесiнiң атауының болмауы

3) легковоспламеняющимися твердыми веществами, самовозгорающимися веществами и веществами, выделяющими воспламеняющиеся газы при взаимодействии с водой, а также влагой воздуха (класс 4);
4) окисляющимися веществами и органическими пероксидами (класс 5);
5) ядовитыми веществами (подкласс 6.1)
132.
Не соблюдение регламента переговоров дежурным по станциям и дежурным стрелочных постов
133.
Отсутствие на пассажирских вагонах вне зависимости от категории поезда, заводского номера вагона, изображения Государственного герба Республики Казахстан, логотипа перевозчика пассажирского поезда
134.
Отсутствие на каждой единице железнодорожного подвижного состава наименования владельца железнодорожного подвижного состава

Резеңкелі доңғалақ жұптары үшін домалау шеңбері бойынша біркелкі желіну 3 мм. аса, тұтастай илемделген доңғалақ жұптары үшін 5 мм. аса, сондай-ақ доңғалақтардың желіну айырмашылығымен бір доңғалақ жұбы үшін 2 мм. астам болғанда пайдалануға жіберілуі
15.
Үзілген клапандармен орнатылған доңғалақ жұптары үшін домалау шеңбері бойынша әркелкі желіну – 0,5 мм. аса, басқа доңғалақ жұптары үшін - 0,7 мм.-ден астам болса пайдалануға жіберілуі
16.
Жалдың қалыңдығы – 33 мм.-ден астам немесе жалдың басынан 18 мм. қашықтықтан өлшеген кезде 25 мм.-ден аз болғанда пайдалануға жіберілуі
17.
Жалдың арнаулы шаблонымен және үшкір төсемімен өлшенетін биіктіктегі жалдың тік қиюы 18 мм.-ден астам болғанда, пайдалануға жіберілуі
18.
Домалау беті бойынша ойық (шұңқыр) тереңдігі 0,3 мм. астам болғанда пайдалануға жіберілуі
19.
Кез келген элементте сызат немесе жiктелу, бандажда сынық немесе қабыршақ болғанда, сондай-ақ домалау бетіндегі жарық торлары белгіленген мөлшерден көп болса пайдалануға жіберілуі
20.
Доңғалақ жұптарының бандаж қондырғышы немесе бекетке шығыры босағанда, доңғалақ күпшегі немесе тісті доңғалағы жылжыған жағдайда пайдалануға жіберілуі
21.
Доңғалақ жұптарының мынадай тозулары мен зақымдануларының ең болмағанда доңғалақтың домалау үстіндегі уатылып бітуі 200 мм., тереңдігі 1 мм.-ден астам болғанда жылжымалы құрамды пайдалануға жіберілуі
22.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйіжол өлшегіш вагонмен немесе жол өлшегіш арбашамен айына кемінде бір рет тексерілуін қамтамасыз етілмеуі
23.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі жабдықтардың жақындау габаритін тексеруге арналған габаритті вагонмен немесе габаритті рамамен - жылына кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
24.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі 5 жылға дейін — жылына кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
25.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі 5 жылдан 10 жылға дейін — үш жылда кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
26.
Жолдар мен тоннельдердің жай-күйі 10 жылдан аса — бес жылда кемінде бір рет тексеруін қамтамасыз етілмеуі
27.
Жол дистанциялары барлық өзгерістер уақтылы енгізіліп отыратын, станциялардың схема түріндегі жоспарлары, басты және станциялық жолдардың бойлық пішіні мен жоспары болмауы
28.
Тоннельде, жер үсті учаскелерде, электрдепоның парктік жолдарында рельстер, метал конструкциялармен, жабдықтармен, құбыр өткізгіштермен және кабель қабығымен, жол бетондарымен, балластармен байланысуына жол берілмейді (электр депоның парктік жолдарында құрылғыларды біржелілік рельстік тізбектің тартымдық желісімен жерге тұйықтауға рұқсат беріледі). Олардың арасындағы рұқсат етілген саңылау - кемінде 30 мм.
29.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға бағыт ұштары ажыраған жағдайда пайдалануы
30.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды пайдалануға ұштарда бірінші жалғастырушы тартымға қарсы өлшенетін рамалық рельстен 4 мм.-ге және одан астам артта қалған жағдайда пайдалануы
31.

Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии равномерного проката по кругу катания для подрезиненных колесных пар более 3 мм., для цельнокатаных колесных пар более 5 мм., а также с разницей проката колес одной колесной пары более 2 мм.
15.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии неравномерного проката колес по кругу катания для колесных пар установленными срывными клапанами - более 0,5 мм., для остальных колесных пар - более 0,7 мм.
16.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии толщины гребня - более 33 мм. или менее 25 мм. при измерении на расстоянии 18 мм. от вершины гребня
17.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии вертикального подреза гребня на высоте более 18 мм. измеряемый специальным шаблоном и остроконечный накат гребня
18.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии ползуна (выбоина) по поверхности катания глубиной более 0,3 мм.
19.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии трещины или расслоения в любом элементе, откол или раковина в бандаже, а также сетка трещин на поверхности катания
20.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии ослабления посадки бандажа или его запорного кольца, сдвиг ступицы колеса или зубчатого колеса
21.
Выпуск в эксплуатацию подвижного состава при наличии выкрашивания на поверхности катания колеса площадью более 200 мм., глубиной более 1 мм.
22.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей вагоном-путеизмерителем или путеизмерительной тележкой - не реже одного раза в месяц
23.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей габаритным вагоном или габаритной рамой для проверки габаритов приближения оборудования - не реже одного раза в год
24.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей сплошным нивелированием при эксплуатации тоннелей сроком до 5 лет — не реже одного раза в год
25.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей сплошным нивелированием при эксплуатации тоннелей сроком от 5 до 10 лет — не реже одного раза в три года
26.
Отсутствие акта проверок состояния путей и тоннелей сплошным нивелированием при эксплуатации тоннелей сроком более 10 лет — не реже одного раза в пять лет
27.
Отсутствие схематических планов станций, продольных профилей и планов главных и станционных путей, в которые своевременно вноситься все изменения
28.
Соединение рельс в тоннелях, на наземных участках и на парковых путях электродепо с металлическими конструкциями, оборудованием, трубопроводами и оболочками кабелей, путевым бетоном и балластом (на парковых путях электродепо разрешается выполнять заземление устройств на тяговую нитку однониточных рельсовых цепей). Допустимый зазор между ними - не менее 30 мм.
29.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность разъединение стрелочных остряков
30.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущена неисправность отставание остряка от рамного рельса на 4 мм. и более, измеряемое у остряка против первой соединительной тяги
31.

Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам аралық тірегі жоқ қос жолды тоннельдердегі басты жолдарда – 3400 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
63.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам көпірлер мен эстакадаларда – 3700 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
64.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам жер үсті учаскесіндегі басты жолдарда, қиылыстық құлама төселген жерлерде және жылжымалы құрамның айналымына арналған жолдарда – 4000 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
65.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам парктік жолдарда – 4200 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
66.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ қисық учаскелерде радиусы 500 м. және одан астам депо жолдарында – 4500 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
67.
Метрополитенді техникалық пайдалану сабақтас жолдардың остері арасында, түзу, сондай-ақ жылжымалы құрамдар айналысына арналған парктік жолдарда – 4800 мм. қашықтықта жүзеге асырмау
68.
Ашық жылжымалы құрамдағы жүкті (қаптамасы мен бекітпесін есепке ала отырып) белгіленген габарит шегінде орналастырмау
69.
Жер үсті учаскелердегі, сондай-ақ парктік жолдардағы жер төсемі жер төсемінің берік жағдайда күтіп - ұстауды қамтамасыз ететін су бұратын, бұзылуға қарсы және бекіткіш құрылғылармен жабдықталмауы
70.
Жолдың тікелей учаскелеріндегі рельстер қалпақшасының ішкі қырлары арасындағы жолтабан енінің номиналды көлемі 1520 мм.
71.
Жолдың барлық қисық учаскелеріндегі жолтабан ені 1200 м. және жоғары – 1520 мм.; 1199 бастап 600 дейін – 1524 мм.; 599 бастап 400 дейін – 1530 мм.; 399 бастап 125 дейін – 1535 мм.; 124 бастап 100 дейін – 1540 мм.; 99 м. және төмен – 1544 мм. радиусы кезінде пайдалану
72.
Тарылымы бойынша – 4 мм. аспауға, кеңеюі бойынша + 8 мм., ал парктік жолдарда тарылымы бойынша - 4 мм., кеңеюі бойынша +10 мм. артумен пайдалануға жол беру
73.
Жолтабан енінің 1512 мм.-ден кем және 1548 мм.-ден астам сәйкес келмеуі
74.
Жолдың түзу учаскелерінде олардың әрбірінің ұзына бойында рельстің бір желісінің құрылымын екіншісінен 6 мм-ге биіктете ұстау
75.
Сыртқы рельс желісінің 120 мм.-ден астам жоғарлауы
76.
Рельс желісінің орналасу деңгейінде жолдың қисық учаскелерінде белгіленген нормалардан 4 мм.-ден асу
77.
Жолдардың, жол қабырғаларының конструкцияларында, платформа астындағы кеңістіктерде, желдету мүлдіктеріне және басқа да құрылыстарда шу басу және дірілден қорғау элементтерімен жабдықталмауы
78.
Депо жолдарында төселген рельстер құрылыс конструкцияларынан және жерге тұйықталған құрылғылардан электрлі оқшауланбауы
79.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды айқастырғыш (орталығы, мұрты немесе бақылау рельсті) сынған кезде пайдалану
80.
Бағыттамалы бұрмаларды және тұйық қиылыстарды айқастырғыш (орталығы, мұрты немесе бақылау рельсті) ір бұрандалы немесе екі бірдей қос бұрандалы астардағы контррельс бұрандасы бөлінген кезде пайдалану
81.
Бағыттамаларды аспалы құлыптармен құлыптауға мүмкіндік беретін тетіктермен жабдықталмауы
82.
Орталықтандырылған бағыттамалардың электр жетектерінің курбелдері қозғалыс қызметінің кезекші жұмыскерінің бөлмесінде пломбаланған жәшікте сақталмауы
83.

Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 м. и более не менее: на главных путях в двухпутных тоннелях без промежуточных опор – 3400 мм.
63.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 м. и более не менее: на мостах и эстакадах - 3700 мм.
64.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 м. и более не менее: на главных путях наземных участков, в местах укладки перекрестных съездов и на путях для оборота подвижного состава – 4000 мм.
65.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 м. и более не менее: на парковых путях – 4200 мм.
66.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 м.в и более не менее: на деповских путях – 4500 мм.
67.
Не обеспечение расстояния между осями смежных путей на прямых участках, а также на кривых радиусом 500 м. и более не менее: на парковых путях, предназначенных для обращения подвижного состава – 4800 мм.
68.
Не размещение в пределах установленного габарита погрузки находящийся на открытом подвижном составе груз (с учетом упаковки и крепления)
69.
Не оборудование земляного полотна на наземных участках, а также на парковых путях водоотводными, противодеформационными и укрепительными устройствами, обеспечивающими содержание земляного полотна в устойчивом состоянии
70.
Допущение эксплуатации при ширине колеи между внутренними гранями головок рельсов на прямых участках пути 1520 мм.
71.
Допущение эксплуатации при ширине колеи на всех кривых участках пути при радиусе: 1200 м. и более – 1520 мм.; от 1199 до 600 – 1524 мм.; от 599 до 400 – 1530 мм.; от 399 до 125 – 1535 мм.; от 124 до 100 – 1540 мм.; 99 м. и менее – 1544 мм.
72.
Допущение эксплуатации ширины колеи с превышение по сужению – 4 мм., по уширению +8 мм., а на парковых путях по сужению – 4 мм., по уширению +10 мм.
73.
Несоответствие ширины колеи менее 1512 мм. и более 1548 мм.
74.
Не установление верх головок рельсов на прямых участках пути в содержании одной рельсовой нити не более чем на 6 мм. выше другой
75.
Возвышение наружной рельсовой нити свыше 120 мм.
76.
Отклонение в уровне расположения рельсовых нитей от установленных норм на кривых участках пути более 4 мм.
77.
Не оборудование элементами шумопоглощения и виброзащиты в конструкциях пути, путевых стен, в подплатформенных пространствах, венткиосках и других сооружениях на строящихся линиях
78.
Отсутствие на рельсах, уложенных на деповских путях электрического изолирования от конструкций сооружений и заземленных устройств
79.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущен излом крестовины (сердечника, усовика или контррельса)
80.
Эксплуатация стрелочных переводов и глухих пересечений, в которых допущен разрыв контррельсового болта в одноболтовом или обоих в двухболтовом вкладыше
81.
Не оборудование стрелок приспособлениями для возможности запирания их навесными замками
82.
Не обеспечение хранения в запломбированном ящике в помещении дежурного работника службы движения курбелей от электроприводов централизованных стрелок
83.