Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығына және "Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 22 қыркүйекте № 36895 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 "Ұйымдармен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудағы отандық үлес туралы ақпаратты ұсыну нысандарын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8923 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі қазақстандық қамту мәселелері жөніндегі" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
2 және 3-тармақтар алынып тасталсын;
1 және 2-қосымшалар осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығына "Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеу бойынша Бірыңғай әдістемені бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 16942 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 28 бабаының 2-тамағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ұйымдармен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеу бойынша Бірыңғай әдістемесі бекітілсін.";
Осы бұйрықпен бекітілген Ұйымдармен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеу бойынша Бірыңғай әдістемесі, осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг" и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 "Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2025 года № 36895
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8923) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункты 2 и 3 исключить;
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 "Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16942) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и подпунктом 2-1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Единую методику расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.

3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құнды дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің куратор вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 373 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің
2013 жылғы 25 қазандағы
№ 331 бұйрығына
1-қосымша
Елішілік құндылық
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысан
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Әкімшілік нысанның атауы: "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат".
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан индексі
өтеусіз негізде: 1-ПЗ.
Жиілігі: жылдық.
Есепті кезең: 20 _ _ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
1) дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғаларға;
2) ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға және олардың тікелей не жанама түрде елу және одан да көп пайыз дауыс беруші акциялары (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) тиесілі ұйымдарға, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға, бірақ ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тиесілі дауыс беруші акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы жеке тұлғаларға немесе кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген заңды тұлғаларды қоспағанда;

3. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 373
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 октября 2013 года № 331
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Наименование административной формы: "Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ПЗ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
1) государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству и аффилированными с ними юридическими лицами, осуществляющими приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
2) национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательским корпорациям, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;

3) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылар кодекске сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берген адамдарға;
4) жүйе құраушы кәсіпорындарға;
5) табиғи монополия субъектілеріне, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуіне арналған.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жылына бір рет, сатып алуды өткізу үшін жоспарланған жылдың 1 ақпанына дейін.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде "Қазақстандық қамту" интернет - порталы мемлекеттік ақпараттық жүйесінде.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның негізгі бөлігі
Әкімшілік нысанның атауы: "Тауарларды, жұмыстарды және Қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат"
Кесте
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тапсырыс берушінің атауы
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды (6 белгі
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігінің коды (өлшем бірлігі мен санаудың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес)
Заттай түрдегі сатып алу көлемі
Сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге
Сатып алуды өткізу орны (әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды)
Сатып алуды өткізу мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мерзімі
Сатып алу жоспары жылы
қазақ тілінде
орыс тілінде
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Атауы _________________________________________________________
Мекен-жайы____________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы__________________________________________ ________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ______________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы)
Мөрге арналған орын (жеке меншік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда кәсіпкерлік)________________________________________________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
жоспарланған сатып алу
жөніндегі ақпарат нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу бойынша ақпарат" (индексі 1-ПЗ, кезеңділігі жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

3) недропользователи и (или) лица, уполномоченные недропользователи осуществлять закуп товаров, работ и услуг в соответствии с Кодексом;
4) системообразующие предприятии;
5) субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: один раз в год, до 1 февраля планируемого для проведения закупок года.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде на государственной информационной системе интернет- портал "Казахстанское содержание".
Основная часть формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Наименование административной формы: "Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг"
Таблица
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Наименование заказчика
Код классификатора продукции по видам экономической деятельности (6 знаков
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг
Код единицы измерения (в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета)
Объем закупки в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа, тенге
Место проведения закупок (код классификатора административно-территориальных объектов)
Срок проведения закупок
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Год плана закупок
на казахском языке
на русском языке
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель __________________________________________ _______________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _________________________________________________
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации по планируемым
закупкам товаров, работ и услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг" (индекс 1-ПЗ, периодичность годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу жөніндегі ақпарат нысаны "ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына (бұдан әрі - жарлық) сәйкес әзірленді.
2. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарлы сатып алу жөніндегі ақпарат нысаны жылына бір рет, сатып алуды өткізу үшін жоспарланатын жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынылады.
3. Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдардың толтырылған ақпарат нысандары "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы атынан шоғырландырылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы қазақ тілінде көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес орыс тілінде көрсетіледі;
4 бағанда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің коды 6 белгі деңгейінде көрсетіледі;
5-бағанда қазақ тілінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы орыс тілінде көрсетіледі;
7 бағанда өлшем бірліктері мен шоттың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі;
8 бағанда заттай түрде сатып алу көлемі көрсетіледі;
9-бағанда сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге көрсетіледі. Егер сатып алудың жоспарланған сомасы қосылған құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) қамтыса, онда ҚҚС-пен сатып алудың жоспарланған сомасы көрсетіледі;
10-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышына сәйкес сатып алуды өткізу орны көрсетіледі;
11 бағанда сатып алуды өткізу мерзімі көрсетіледі;
12-бағанда тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі еркін нысанда көрсетіледі;
13-бағанда сатып алу жоспарының жылы көрсетіледі.

1. Форма информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" (далее - Указ).
2. Форма информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг предоставляется один раз в год, в срок до 1 февраля, планируемого для проведения закупок года.
3. Заполненные формы информации, организациями пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", предоставляется консолидировано в лице акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг;
в графе 2 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 3 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 4 указывается код продукции по видам экономической деятельности на уровне 6 знаков;
в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на казахском языке;
в графе 6 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на русском языке;
в графе 7 указывается код единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета;
в графе 8 указывается объем закупки в натуральном выражении;
в графе 9 указывается планируемая сумма закупа, тенге. Если планируемая сумма закупа включает налог на добавленную стоимость (далее – НДС), то указывается планируемая сумма закупа с НДС;
в графе 10 указывается место проведения закупок в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 11 указывается срок проведения закупок;
в графе 12 указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг в свободной форме;
в графе 13 указывается год плана закупок.

5. Ақпарат нысаны тауарлар, жұмыстар мен қызметтер бойынша жеке толтырылады және электрондық түрде, форматта ұсынылады.xls (Microsoft Excel).
6. Ақпарат нысаны сатып алуға жоспарланған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің номенклатурасына (лоттарына) сәйкес толтырылады.
7. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгертілген форматта ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 373 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 25 қазандағы
№ 331 бұйрығына
2-қосымша
Елішілік құндылық
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Әкімшілік нысанның атауы: "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат".
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан индексі
өтеусіз негізде: ТРУ-Т1.
Кезеңділігі: тоқсан сайын өсіп келе жатқан нәтижемен.
Есепті кезең: 20 _ _ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы:
1) дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғаларға;

5. Форма информации заполняется по товарам, работам и услугам отдельно и представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel).
6. Форма информации заполняется согласно номенклатуре (лотам) планируемых к закупу товаров, работ и услуг.
7. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.
Приложение 2 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 373
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 октября 2013 года № 331
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Информация о приобретенных товарах, работах и услугах
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
Наименование административной формы: "Информация о приобретҰнных товарах, работах и услугах".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе ТРУ-Т1.
Периодичность: ежеквартальная с нарастающим итогом.
Отчетный период: 20__год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе:
1) государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству и аффилированными с ними юридическими лицами, осуществляющими приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";

3) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылар кодекске сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берген адамдарға;
4) жүйе құраушы кәсіпорындарға;
5) табиғи монополия субъектілеріне, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуіне арналған.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: "Қазақстандық қамту" интернет-порталында электронды түрде.
Әкімшілік нысанның атауы: "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат"
Кесте-1
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің аймақ коды (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес)
сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың №
Сатып алуды растайтын шарт немесе құжат жасалған күн (күн. ай. жыл)
Шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні (Күн. ай. жыл)
Есепті кезеңде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің сомасы, теңге
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың жалпы сомасы, теңге
Орындалған шарттың жалпы нақты сомасы, теңге
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеткізуші елдің коды
Өнім берушінің аймақ коды (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес)
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді жеткізушінің заңды мекенжайы
Шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың мәртебесі
қазақ тілінде
орыс тілінде
қазақ тілінде
орыс тілінде
11
12
13
14
15
16
17
18
Кесте 2
сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың
Сатып алуды растайтын шарт немесе құжат жасалған күн (күн. ай. жыл)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды (6 белгі)
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірліктерінің коды (өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес)
Сатып алу көлемі
заттай түрде
құндық мәнде, теңге
қазақ тілінде
орыс тілінде
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен үзінді / СТ-KZ нысанының сертификаты
Ел ішіндегі құндылық
Серия
Беру органының коды
Берілген күні
тауар, %
жұмыста / қызметте,%
10
11
12
13
14
15
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің
атауы_______________________________________________________________
Мекен-жайы___________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы____________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
________________________________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ___________ қолы)
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар мен қызметтер туралы
ақпарат нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер туралы ақпарат"
(Индексі ТРУ-Т1, кезеңділігі тоқсан сайын өсу қорытындысымен)
1 тарау. Жалпы ережелер

3) недропользователи и (или) лица, уполномоченные недропользователи осуществлять закуп товаров, работ и услуг в соответствии с Кодексом;
4) системообразующие предприятии;
5) субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде на государственной информационной системе интернет- портал "Казахстанское содержание".
Наименование административной формы: "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
Таблица-1
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Наименование заказчика товаров, работ и услуг
Код региона заказчика (в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов)
№ договора или документа, подтверждающего закупку
Дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Дата окончания срока действия договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Сумма приобретенных товаров, выполненных работ и оказанных услуг за отчетный период, тенге
Общая сумма договора или документа, подтверждающего закупку, тенге
Общая фактическая сумма исполненного договора, тенге
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
наименование поставщика товаров, работ и услуг
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер поставщика
Код страны поставщика
Код региона поставщика (в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов)
Юридический адрес поставщика товаров, работ и услуг
Статус договора или документа, подтверждающего закупку
на казахском языке
на русском языке
на казахском языке
на русском языке
11
12
13
14
15
16
17
18
Таблица 2
№ договора или документа, подтверждающего закупку
Дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Код классификатора продукции по видам экономической деятельности (6 знаков)
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг
Код единиц измерений (в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета)
Объем закупки
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, тенге
на казахском языке
на русском языке
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей/Сертификат формы СТ-KZ
Внутристрановая ценность
Серия
Код органа выдачи
Дата выдачи
в товаре, %
в работе/услуге, %
10
11
12
13
14
15
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
____________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) ______________________
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
____________________________________________________ подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации
о приобретенных товарах,
работах и услугах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе в области внутристрановой ценности "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах" (индекс ТРУ-Т1, периодичность ежеквартальная с нарастающим итогом)
Глава 1. Общие положения

1. Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы ақпарат нысаны Жарлыққа сәйкес әзірленді.
2. Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат нысаны тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірілмей, өспелі қорытындымен ұсынылады.
3. Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдар толтырылған ақпарат нысандарын "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры"акционерлік қоғамы атынан шоғырландырады.
2 тарау. 1-кестені толтыру бойынша түсініктеме
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы қазақ тілінде көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес орыс тілінде көрсетіледі;
4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес Тапсырыс берушінің өңірінің коды көрсетіледі;
5-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың нөмірі көрсетіледі, шарттардың немесе құжаттардың нөмірі бір күннен бастап көрсетілген кезде құжатқа бірегей нөмір беріледі;
6-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың жасалған күні (күні) көрсетіледі.ай.жыл);
Егер сатып алу шарт жасаспай жүзеге асырылса, онда 7-бағанда сатып алуды жүзеге асыруды растайтын құжаттың күні көрсетіледі;
7-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні (күні) көрсетіледі.ай.жыл). Егер сатып алу шарт жасаспай жүзеге асырылса, онда сатып алуды жүзеге асыруды растайтын құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні көрсетіледі. Егер шартта құжаттың қолданылу мерзімі көрсетілмесе, онда іс-әрекеттің аяқталуының болжамды күні не қаржы жылының соңы көрсетіледі;
8-бағанда есепті кезеңде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің сомасы, теңге көрсетіледі, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы құжаттармен расталмаған аванстық төлемдер, алдын ала төлемдер және төлемдер көрсетілмейді. Егер шарт ұзақ мерзімді немесе ауыспалы болса, онда есепті қаржы жылының өспелі қорытындысымен есепті кезеңдегі сома көрсетіледі. Егер есепті кезеңде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету жүзеге асырылмаса, 0 мәні көрсетіледі;
9-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың жалпы сомасы, теңге көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы айтылмаса, осы Шарт бойынша осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жоспарланған сома көрсетіледі. Егер шарт ұзақ мерзімді болса, онда шарттың бүкіл қолданылу кезеңіне арналған шарттың жалпы сомасы көрсетіледі. Егер шартқа шарттың жалпы сомасы айтылмаса, бірақ шарттың орындалуына қарай орындалған жұмыстардың/көрсетілген қызметтердің шот-фактуралары немесе актілері ұсынылса, онда әрбір есепті кезең үшін өсе отырып, осы құжаттардың сомасы көрсетіледі;
10-бағанда орындалған шарттың жалпы нақты сомасы, теңге көрсетіледі.
Бұл ретте:

1. Форма информации о приобретенных товарах, работах и услугах разработана в соответствии с Указом.
2. Форма информация о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом.
3. Заполненные формы информации, организациями пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" предоставляется консолидировано в лице акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Глава 2. Пояснение по заполнению Таблицы 1
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг;
в графе 2 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 3 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 4 указывается код региона заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 5 указывается номер договора или документа, подтверждающего закупку, при указании номера договоров или документов от одной даты, документу присваивается уникальный номер;
в графе 6 указывается дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день.месяц.год);
Если закуп осуществляется без заключения договора, то в графе 7 указывается дата документа, подтверждающего осуществление закупки;
в графе 7 указывается дата окончания срока действия договора или документа, подтверждающего закупку (день.месяц.год). Если закуп осуществляется без заключения договора, то указывается дата окончания срока действия документа, подтверждающего осуществление закупки. Если в договоре не оговорена дата окончания действия документа, то указывается ориентировочная дата окончания действия, либо конец финансового года;
в графе 8 указывается сумма приобретенных товаров, выполненных работ и оказанных услуг за отчетный период, тенге, не указываются авансовые платежи, предоплаты и платежи, не подтвержденные документами о приобретении товаров, работ и услуг. Если договор долгосрочный или переходящий, то указывается сумма за отчетный период с нарастающим итогом отчетного финансового года. Если за отчетный период не осуществлялось приобретение товаров, выполнения работ, оказания услуг, указывается значение 0;
в графе 9 указывается общая сумма договора или документа, подтверждающего закупку, тенге. Если в договоре не оговорена общая сумма договора, указывается запланированная сумма на приобретение данных товаров, работ, услуг по данному договору. Если договор долгосрочный, то указывается общая сумма договора на весь период действия договора. Если в договор не оговорена общая сумма договора, но по мере исполнения договора предоставляются счета фактуры или акты выполненных работ/оказанных услуг, то указывается сумма данных документов с нарастанием за каждый отчетный период;
в графе 10 указывается общая фактическая сумма исполненного договора, тенге.
При этом:

Егер Шарттың мәртебесі "жасалған" немесе "ұзақ мерзімді жасалған" ("0" немесе "3.0") болса, 0 мәні көрсетіледі;
Егер Шарттың мәртебесі – "орындалды" немесе "ұзақ мерзімді орындалды" ("1" немесе "3.1") болса, орындалған шарттың жалпы нақты сомасы көрсетіледі;
Егер Шарттың мәртебесі "бұзылған" немесе "ұзақ мерзімді бұзылған" ("2" немесе "3.2") болса, бірақ шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде жеткізілген тауарлардың, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады және Шарт ішінара орындалады деген шешім қабылданса, онда орындалған шарттың жалпы нақты сомасы көрсетіледі;
Егер Шарттың мәртебесі "бұзылған" немесе "ұзақ мерзімді бұзылған" ("2" немесе "3.2") болса және шартты бұзу туралы қол қойылған келісімнің негізінде жеткізілген тауарларды, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді өнім берушіге қайтару туралы шешім қабылданса, онда 0 мәні көрсетіледі;
11-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес қазақ тілінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы өнім берушінің елінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес өнім берушінің атауы көрсетіледі;
12-бағанда мемлекеттік тіркеу туралы анықтамаға сәйкес не дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес орыс тілінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы өнім берушінің елінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес өнім берушінің атауы көрсетіледі;
13-бағанда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаса өріс бос қалады;
14-бағанда ҚР ҰК ISO 3166-1 сәйкес жеткізуші елдің коды көрсетіледі "елдердің атаулары мен олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1 бөлім. Ел кодтары";
15-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес өнім берушінің өңірінің коды көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаса, өріс бос қалады;
16-бағанда өнім берушінің заңды мекенжайы қазақ тілінде көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес осы өнім берушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
17-бағанда өнім берушінің орыс тіліндегі заңды мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес осы өнім берушінің заңды мекенжайы көрсетіледі;
18-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың мәртебесі көрсетіледі, яғни шарттардың немесе сатып алуды растайтын құжаттардың мәртебе сыныптауышына сәйкес шарттың мәртебе коды көрсетіледі:
"0" мәртебесі жасалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"1" мәртебесі төлемге қарамастан, тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжат негізінде орындалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісім (хабарлама) негізінде бұзылған шарттар бойынша көрсетіледі;

Если статус договора – "заключен" или "долгосрочный заключен" ("0" или "3.0"), указывается значение 0;
Если статус договора – "исполнен" или "долгосрочный исполнен" ("1" или "3.1"), указывается общая фактическая сумма исполненного договора;
Если статус договора – "расторгнут" или "долгосрочный расторгнут" ("2" или "3.2"), но на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора принято решение, что часть поставленных товаров, выполненных работ и оказанных услуг остается у заказчика и договор частично исполнен, то указывается общая фактическая сумма исполненного договора;
Если статус договора – "расторгнут" или "долгосрочный расторгнут" ("2" или "3.2"), и на основании подписанного соглашения о расторжении договора принято решение вернуть поставленные товары, выполненные работы, оказанные услуги поставщику, то указывается значение 0;
в графе 11 указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг на казахском языке согласно справке о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается наименование поставщика в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию в стране данного поставщика;
в графе 12 указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг на русском языке согласно справке о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается наименование поставщика в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию в стране данного поставщика;
в графе 13 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер поставщика товаров, работ и услуг. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан поле остается пустым;
в графе 14 указывается код страны поставщика в соответствии с НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
в графе 15 указывается код региона поставщика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, поле остается пустым;
в графе 16 указывается юридический адрес поставщика на казахском языке: населенный пункт, улица, дом, офис. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается юридический адрес данного поставщика в соответствии с реквизитами документов, подтверждающих приобретение товаров, работ и услуг;
в графе 17 указывается юридический адрес поставщика на русском языке: населенный пункт, улица, дом, офис. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается юридический адрес данного поставщика в соответствии с реквизитами документов, подтверждающих приобретение товаров, работ и услуг;
в графе 18 указывается статус договора или документа, подтверждающего закупку, то есть указывается код статуса договора в соответствии с классификатором статусов договоров или документов, подтверждающих закупку:
статус "0" указывается по заключенным договорам;
статус "1" указывается по исполненным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "2" указывается по расторгнутым договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора;

"3.0" мәртебесі жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.1" мәртебесі төлемге қарамастан Шарт бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжаттың негізінде орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісім (хабарлама) негізінде бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі (төменде қараңыз).
жіктеу коды
Атауы
0
тіркелді
1
Орындалды
2
Тоқтатылды
3.0
Ұзақ мерзімді тіркеу
3.1
Ұзақ мерзімді орындалды
3.2
Ұзақ мерзімді тоқтатылды

статус "3.0" указывается по заключенным долгосрочным договорам;
статус "3.1" указывается по исполненным долгосрочным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "3.2" указывается по расторгнутым долгосрочным договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора (смотрите ниже).
классификационный код
Наименование
0
Заключен
1
Исполнен
2
Расторгнут
3.0
Долгосрочный заключен
3.1
Долгосрочный исполнен
3.2
Долгосрочный расторгнут

5. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу болмаған кезде ақпарат нысаны бос программасы бар кесте түрінде тапсырылады. Есеп файлы бір жолмен тапсырылады, 2-кесте толтырылмайды.
6. Егер тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші ҚҚС төлеуші және сатып алу сомасы ҚҚС-ты қамтыса, сатып алу сомасы ҚҚС-пен көрсетіледі. Егер өнім беруші ҚҚС төлемеген болса және сатып алу сомасы ҚҚС-ты қамтымаса, ҚҚС-сыз сатып алу сомасы көрсетіледі.
7. Ұзақ мерзімді немесе ауыспалы шарттар жасасу кезінде шарттың нөмірі, шарт жасалған күн, шарттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні және шарттың сомасы (теңгемен) Шартқа сәйкес көрсетіледі. Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің сомасы есепті қаржы жылы үшін көрсетіледі. Ұзақ мерзімді және ауыспалы шарттар бойынша қаржы жылы аяқталғаннан кейін есепті қаржы жылы үшін 8-бағанда сома көрсетіледі (2-кесте ұсынылады).
8. Шартты келесі кезеңге ұзарту кезінде шарттың нөмірі, шартты жасасу күні негізгі шартқа сәйкес көрсетіледі, Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталу күні және шарттың жалпы сомасы (теңгемен) екі тараптың жазбаша немесе ауызша келісуі негізінде шартты ұзарту талаптарына сәйкес көрсетіледі. Егер шарт келесі қаржы жылына ұзартылса және жаңа шарт ретінде әрекет етсе, онда ол ұзақ мерзімді шарт болып саналмайды.
9. "1" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша есепті кезең үшін 1-нысанның 8-бағанының жалпы сомасына сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпараттың 2-кестесі ұсынылады. Бұдан басқа, сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпараттың 2-кестесі "2" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша ұсынылады, олар бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады. Бір қаржы шарты аяқталғаннан кейін сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпараттың 2-кестесі "3.0" мәртебесі бар ұзақ мерзімді жасалған шарттар бойынша, "3.1" мәртебесі бар орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, "3.2" мәртебесі бар бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша ұсынылады, олар бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі есепті қаржы жылы үшін тапсырыс берушіде қалады, сондай-ақ есепті қаржы жылындағы 8-баған сомасына "0" мәртебесі бар ауыспалы шарттар.
10. Ақпарат нысаны электрондық түрде, форматта ұсынылады.xls (Microsoft Excel).
11. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгертілген форматта ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.

5. При отсутствии закупа товаров, работ и услуг, форма информации сдается в виде таблицы с пустой прографкой. Файл отчета сдается одной строкой, таблица 2 не заполняется.
6. Суммы закупа указываются с НДС, если поставщик товаров, работ, услуг плательщик НДС и сумма закупа включает НДС. Если поставщик неплательщик НДС и сумма закупа не включает НДС, указывается сумма закупа без НДС.
7. При заключении долгосрочных или переходящих договоров, номер договора, дата заключения договора, дата окончания срока действия договора и сумма договора (в тенге) указываются согласно договору. Сумма приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг указывается за отчетный финансовый год. По окончании финансового года по долгосрочным и переходящим договорам указывается сумма в графе 8 за отчетный финансовый год (предоставляется таблица 2).
8. При пролонгации договора на следующий период, номер договора, дата заключения договора указываются согласно основному договору, дата окончания срока действия договора и общая сумма договора (в тенге) указывается в соответствии с условиями пролонгации договора на основании письменного или устного согласования обеих сторон. Если договор пролонгируется на следующий финансовый год и действует как новый договор, то он не считается долгосрочным договором.
9. По договорам или документам со статусом "1" предоставляется таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах на общую сумму графы 8 формы 1 за отчетный период. Кроме того, таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется по договорам или документам со статусом "2", по которым часть товаров, работ и услуг остается у заказчика. По истечении одного финансового договора таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется по долгосрочным заключенным договорам со статусом "3.0", по исполненным долгосрочным договорам со статусом "3.1", по расторгнутым долгосрочным договорам со статусом 3.2, по которым часть товаров, работ и услуг за отчетный финансовый год остается у заказчика, а также переходящим договорам со статусом "0" на сумму графы 8 в отчетном финансовом году.
10. Форма информации представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel).
11. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.

3-тарау. 2-кестені толтыру бойынша түсініктеме
12. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда шарттың немесе 1-нысандағы құжаттың нөмірімен бірдей сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда шартты немесе сатып алуды растайтын құжатты жасасу күні 1-нысандағы шартты немесе құжатты жасасу күнімен бірдей көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірімен және тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірімен бірдей 1-нысандағы бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге Тапсырыс берушінің Жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4 бағанда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің коды 6 белгі деңгейінде көрсетіледі;
5-бағанда қазақ тілінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы орыс тілінде көрсетіледі;
7 бағанда өлшем бірліктері мен шоттың мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі;
8 бағанда заттай түрде сатып алу көлемі көрсетіледі;
9 бағанда сатып алу көлемі құндық мәнде теңгемен көрсетіледі;
10-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысаны сертификатының тіркеу нөмірі көрсетіледі;
11-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысаны сертификатының сериясы көрсетіледі, ол Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" сертификаты бланкісінің нөміріне сәйкес келеді;
12-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысанының сертификатын беру органының коды көрсетіледі;
13-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысаны сертификатының берілген күні көрсетіледі;
14-бағанда Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесінің/"СТ-KZ" нысанының сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық (%) көрсетіледі. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ұйымдардың елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесінде көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстандық тауар өндірушілер тізілім көшірмесі/"СТ-KZ" нысанындағы сертификат болмаған кезде 0 мәні көрсетіледі № 16942 үшін);
15-бағанда жұмыста/қызметте елішілік құндылық (%) көрсетіледі.
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы Сертификат өзінің қолданысын 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін сақтайды.

Глава 3. Пояснение по заполнению Таблицы 2
12. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер договора или документа, подтверждающего закупку, идентичный с номером договора или документа в форме 1;
в графе 2 указывается дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку, идентичная дате заключения договора или документа в форме 1;
в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг идентичный с бизнес-идентификационным номером и индивидуальным идентификационным номером заказчика товаров, работ и услуг в форме 1;
в графе 4 указывается код продукции по видам экономической деятельности на уровне 6 знаков;
в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг на казахском языке;
в графе 6 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг на русском языке;
в графе 7 указывается код единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения и счета;
в графе 8 указывается объем закупки в натуральном выражении;
в графе 9 указывается объем закупки в стоимостном выражении в тенге;
в графе 10 указывается регистрационный номер выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей /сертификата формы "СТ-KZ";
в графе 11 указывается серия реестра казахстанских товаропроизводителей /сертификата формы "СТ-KZ", которая соответствует номеру реестра казахстанских товаропроизводителей/бланка сертификата "СТ-KZ";
в графе 12 указывается код органа выдачи выписки реестра казахстанских товаропроизводителей /сертификата формы "СТ-KZ";
в графе 13 указывается дата выдачи выписки из реестр казахстанских товаропроизводителей/сертификата формы "СТ-KZ";
в графе 14 указывается внутристрановая ценность (%) в товаре, указанная в выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей/сертификате формы "СТ-KZ". При отсутствии реестра казахстанских товаропроизводителей/сертификата формы "СТ-KZ", указывается значение 0, за исключением случаев, предусмотренных Единой методикой расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16942);
в графе 15 указывается внутристрановая ценность (%) в работе/услуге.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" сохраняет свое действие до 1 января 2026 года. Также до указанной даты сохраняет свое действие графа 11 таблицы 2, в которой указывается серия сертификата формы "СТ-KZ".

13. 2-кесте "1" мәртебесі бар тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруды растайтын шарттар немесе құжаттар бойынша және тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалатын "2" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша толтырылады. Бір қаржы шарты аяқталғаннан кейін 2-кесте "3.0" мәртебесі бар ұзақ мерзімді жасалған шарттар бойынша, "3.1" мәртебесі бар орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, "3.2" мәртебесі бар бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша ұсынылады, олар бойынша есепті қаржы жылындағы тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады, сондай-ақ "3.1" мәртебесі бар ауыспалы шарттар "0".
14. 2-кесте шарттар немесе тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету фактісін растайтын құжаттар негізінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің (лоттардың) номенклатурасы көрсетіле отырып толтырылады. Егер бір шарт немесе құжат бойынша 1-нысанда бірнеше тауар сатып алынса, онда шарт туралы ақпарат бір жолмен көрсетіледі, ал 2-нысанда әрбір тауар заттай көріністегі көлемі және сатып алу сомасы бар жеке жолмен көрсетіледі.
15. Егер шартта немесе тауарларды жеткізу фактісін растайтын құжаттарда бірнеше тауар номенклатурасы (лоттары) көрсетілсе, онда Экономикалық қызмет түрлері, атаулары, өлшем бірліктері, көлемі және елішілік құндылығы бойынша өнім жіктеуішінің коды көрсетілген әрбір номенклатура (лот) шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың бірдей деректемелерін көрсете отырып, жеке жолда көрсетіледі.
16. Егер шартта немесе жұмыстарды орындау фактісін растайтын құжаттарда жұмыстардың бірнеше номенклатурасы (лоттары) көрсетілсе, онда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды, атаулары, құндық мәндегі көлемі және елішілік құндылығы көрсетілген әрбір номенклатура (лот) шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың бірдей деректемелерін көрсете отырып, жеке жолда көрсетіледі.
17. Егер шартта немесе қызметтер көрсету фактісін растайтын құжаттарда қызметтердің бірнеше номенклатурасы (лоттары) көрсетілсе, онда Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеуішінің коды, атаулары, құндық мәндегі көлемі және елішілік құндылығы көрсетілген әрбір номенклатура (лот) шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың бірдей деректемелерін көрсете отырып, жеке жолда көрсетіледі.
18. Ақпарат нысаны электрондық түрде, форматта ұсынылады.есепті тоқсандағы XLS (Microsoft Excel) өспелі қорытындымен және тауарлар, жұмыстар мен қызметтер бойынша бөлек толтырылады.

13. Таблица 2 заполняется по договорам или документам, подтверждающим осуществление закупки товаров, работ, услуг со статусом "1" и по договорам или документам со статусом "2", по которым часть товаров, работ и услуг остается у заказчика. По истечении одного финансового договора таблица 2 предоставляется по долгосрочным заключенным договорам со статусом "3.0", по исполненным долгосрочным договорам со статусом "3.1", по расторгнутым долгосрочным договорам со статусом "3.2", по которым часть товаров, работ и услуг за отчетный финансовый год остается у заказчика, а также переходящим договорам со статусом "0".
14. Таблица 2 заполняется с указанием номенклатуры закупленных товаров, работ и услуг (лотов), приобретенных на основании договоров или документов, подтверждающих факт поставки товара, выполнения работ или оказания услуг. Если в форме 1 по одному договору или документу закуплено несколько товаров, то указывается информация о договоре одной строкой, а в форме 2 каждый товар указывается отдельной строкой с объемом в натуральном выражении и суммой закупа.
15. Если в договоре или документах, подтверждающих факт поставки товаров, указывается несколько товарных номенклатур (лотов), то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, единицами измерения, объемами и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
16. Если в договоре или документах, подтверждающих факт выполнения работ, указывается несколько номенклатур (лотов) работ, то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, объемом в стоимостном выражении и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
17. Если в договоре или документах, подтверждающих факт оказания услуг, указывается несколько номенклатур (лотов) услуг, то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, объемом в стоимостном выражении и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
18. Форма информации представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel) за отчетный квартал с нарастающим итогом и заполняется отдельно по товарам, работам и услугам.

19. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгертілген форматта ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 373 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 260 бұйрығымен
бекітілген
Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесі
1. Осы ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесі (бұдан әрі - бірыңғай әдістеме) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28 - бабының 2-тармағына (бұдан әрі-Кодекс) және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы бірыңғай Әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жұмыстар-заттай нәтижесі бар қызмет, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстарға жатқызылған өзге де қызмет;
2) қызметтер-Тапсырыс берушінің қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, заттай нәтижесі жоқ қызмет;
3) тауарлар – қатты, сұйық немесе газ тәрізді күйдегі заттар (заттар), оның ішінде жартылай фабрикаттар немесе шикізат, электр және жылу энергиясы, зияткерлік меншік құқығының объектілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасауға болатын заттық құқықтар.
3. Бірыңғай әдістеме тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуге арналған:

19. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.
Приложение 3 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 373
Утверждена
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 260
Единая методика расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг
1. Настоящая Единая методика расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг (далее - Единая методика) разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) и подпунктом 2-1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. В настоящей Единой методике используются следующие основные понятия:
1) работы – деятельность, имеющая вещественный результат, а также иная деятельность, отнесенная к работам в соответствии с законами Республики Казахстан;
2) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение потребностей заказчика, не имеющая вещественного результата;
3) товары – предметы (вещи), в том числе полуфабрикаты или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объекты права интеллектуальной собственности, а также вещные права, с которыми можно совершать сделки купли-продажи в соответствии с законами Республики Казахстан.
3. Единая методика предназначена для расчета внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг:

1) дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын олармен үлестес заңды тұлғаларға;
2) ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға және олардың тікелей не жанама түрде елу және одан да көп пайыз дауыс беруші акциялары (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) тиесілі ұйымдарға, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға, бірақ ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тиесілі дауыс беруші акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы жеке тұлғаларға немесе кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген заңды тұлғаларды қоспағанда;

1) государственными предприятиями, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству и аффилированными с ними юридическими лицами, осуществляющими приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
2) национальными управляющими холдинги, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательским корпорациям, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;

3) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылар кодекске сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға уәкілеттік берген адамдарға;
4) жүйе құраушы кәсіпорындарға;
5) табиғи монополия субъектілеріне, бірақ шағын қуатты табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуіне арналған.
4. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезіндегі елішілік құндылықты есептеу:
1) елішілік құндылық бөлігінде сатып алу жөніндегі міндеттемелердің сақталуын мониторингтеу және (немесе) бақылау;
2) отандық кәсіпорындардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жеткізуге тартылу дәрежесін айқындау;
3) отандық өнеркәсіптің бәсекеге қабілеттілік деңгейін бағалау.

3) недропользователями и (или) лицами, уполномоченными недропользователями осуществлять закуп товаров, работ и услуг в соответствии с Кодексом;
4) системообразующими предприятиями;
5) субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности.
4. Расчет внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг проводится с целью:
1) мониторинга и (или) контроля соблюдения обязательств по закупкам в части внутристрановой ценности;
2) определения степени вовлеченности отечественных предприятий в поставки товаров, работ и услуг;
3) оценки уровня конкурентоспособности отечественной промышленности.

5. Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізілген табиғи монополия саласына қатысты қызмет түрі бойынша табиғи монополиялар субъектілерімен жасалған шарттар бойынша елішілік құндылықты есептеу кезінде Жі және Кj коэффициенті бірлікке теңестіріледі.
6. Көрсеткіштерді қалыптастыру мерзімі тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында жасалған шарттың талаптарына байланысты.
7. Ақпарат көзі тапсырыс берушілерден және (немесе) өнім берушілерден келіп түсетін мәліметтер болып табылады.

5. При расчете внутристрановой ценности по договорам с субъектами естественных монополий по виду деятельности отнесенной к сфере естественной монополии, включенных в Государственный регистр субъектов естественных монополий, коэффициент Mi и Кj приравнивается к единице.
6. Срок формирования показателей зависит от условий заключенного договора между заказчиком и поставщиком.
7. Источником информации являются сведения, поступающие от заказчиков и (или) поставщиков.

8. Есептеуге жататын әкімшілік көрсеткіштердің тізбесі
р/с
Әкімшілік көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Әкімшілік нысанның атауы/ақпараттың жүйесі
1
2
3
4
1.
Тауарларды жеткізуге арналған шарттағы елішілік құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"
2.
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты есептеу (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер
3.
Rj-j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"
4.
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы ЕІҚж/қ есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"
5.
Есепті кезеңде тапсырыс берушінің сатып алуындағы елішілік құндылықты (ЕІҚ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
%
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер жайлы ақпарат"

8. Перечень административных показателей, подлежащих расчету
п/п
Наименование административного показателя
Единица измерения
Наименование административной формы/информационной системы
1
2
3
4
1.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на поставку товаров
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
2.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
3.
Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
4.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года и контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"
5.
Расчет внутристрановой ценности в закупках заказчика за отчетный период
%
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, "Информация о приобретенных товарах, работах и услугах"

9. Әкімшілік көрсеткіштерді есептеу алгоритмі
1) "Тауарларды жеткізуге арналған шарттағы елішілік құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылықбұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
n–тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында жеткізуші жеткізетін тауарлар атауының жалпы саны, бірлік;
і-тауарды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында жеткізуші жеткізетін тауардың реттік нөмірі, бірлік;
ТҚі-і-тауардың құны, теңге;
Жі- қазақстандық тауар өндірушілер тізілімі үзіндісінің/"СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген елішілік құндылықтың үлесі (бұдан әрі – "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты), пайыз;
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе, Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінің/ "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаған жағдайда Жi=0;
S-шарттың жалпы құны, теңге.
Тауардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" нысанындағы сертификат 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін күшінде қалады.

9. Алгоритм расчета административных показателей
1) "Расчет внутристрановой ценности в договоре на поставку товаров"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на поставку товаров и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦт- внутристрановая ценность в договоре на поставку товаров, процент;
n - общее количество наименований товаров, поставляемых поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров, единиц;
i - порядковый номер товара, поставляемого поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров, единиц;
СТi - стоимость i-ого товара, тенге;
Мi - доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", процент.
При отсутствии выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S - общая стоимость договора, тенге.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" сохраняет свое действие до 1 января 2026 года.
Внутристрановая ценность по договорам на поставку товара в виде жилья, построенного в Республике Казахстан определяется согласно Сводной информации потребности основных строительных материалов, изделий, конструкций и оборудования с учетом казахстанского содержания, в составе проектно-сметной документации, прошедшей экспертизу, согласно приказу Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 152-НҚ "Об утверждении строительных норм Республики Казахстан".

2) "2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты есептеу (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылықбұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)

2) "Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)

"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
m-тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттардың жалпы саны6 бірлік;
j-жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj-j-шартының құны, теңге;
ТҚj-j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауарлардың жиынтық құны, теңге;
ШЖҚj-j-шартын орындау мақсатында жасалған қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындаушы) шарттардың жиынтық құны, теңге;
Rj-j-шартын орындайтын өнім беруші немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі, пайыз;
n-j-шартын орындау мақсатында өнім беруші және қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушы) сатып алатын тауарлар атауының жалпы саны;
і-j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауардың реттік нөмірі, бірлік;
ТҚі-i-тауардың құны, теңге;
Жі- Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімі үзіндісінің/"СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы елішілік құндылық үлесі, пайыз.
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе Қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінің/"СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаган жағдайда Жi=0;
S-шарттың жалпы құны, теңге.
Тауардың шығу тегі туралы "СТ-KZ" нысанындағы сертификат 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін күшінде қалады.
3) "Rj-j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылықбұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
ҚРЕТҚ–j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің қазақстандық кадрларының еңбекақысын төлеу қоры, теңге;
ЕЖҚ–j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын жеткізушінің немесе қосалқы мердігердің жұмысшыларының еңбекақысын төлеудің жалпы қоры, теңге.
Заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) жеткізушілер немесе қосалқы мердігерлер болып табылмайды.
Егер j-шартының тарапы заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) болған жағдайда, Rj коэффициентін есептеу кезінде мұндай заңды тұлғаның қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.

Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦр/у - внутристрановая ценность в договоре на выполнение работы (оказание услуги), процент;
m - общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем), единиц;
j - порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj - стоимость j - ого договора, тенге;
СТj - суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора, тенге;
ССДj - суммарная стоимость договоров субподряда (соисполнителя), заключенных в целях исполнения j-ого договора, тенге;
Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика (соисполнителя), выполняющего j-ый договор, процент;
n - общее количество наименований товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком (соисполнителя) в целях исполнения j-ого договора, единиц;
i - порядковый номер товара, закупленного поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
СТi - стоимость i-ого товара, тенге;
Мi - доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в выписке из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", процент;
При отсутствии выписки из реестра казахстанских товаропроизводителей/ сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S – общая стоимость договора, тенге.
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ" и сохраняет свое действие до 1 января 2026 года.
3) "Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Rj - доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: 6 №.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
Rj = ФОТРК/ФОТ.
где:
ФОТРК - фонд оплаты труда казахстанских кадров поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора, тенге;
ФОТ - общий фонд оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора, тенге.
Филиалы (представительства) юридических лиц не являются поставщиками или субподрядчиками.
При условии, что стороной j - ого договора является филиал (представительство) юридического лица, при расчете коэффициента Rj, указывается общее количество сотрудников такого юридического лица.

4) "2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы ЕІҚж/қ есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылықбұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)

4) "Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года и контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года и контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)

"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
n–тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, мердігерлер мен қосалқы мердігерлер арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттарының жалпы саны, бірлік;
j–жұмыстарды (қызметтерді көрсету) орындау мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj-j-шартының құны, теңге;
ШЖҚj-j-шартын орындау шеңберінде жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушілері болып табылмайтын ұйымдармен жасалған қосалқы мердігерлік шарттардың жиынтық құны, теңге;
Kj-егер j-шарты жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің қазақстандық өндірушісі орындайтын болса, 1-ге тең коэффициент, басқаша 0-ге тең болады;
S-жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың жалпы құны, теңге.
5) "Есепті кезеңде тапсырыс берушінің сатып алуындағы елішілік құндылықты (ЕІҚ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі"
1.
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Елішілік құндылық – бұл өндірілген тауардың, орындалған жұмыс пен көрсетілген қызметтің жалпы көлеміндегі ішкі нарықта өндірілген тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің пайыздық үлесі.
Тауарларды жеткізуге келісімшарттағы елішілік құндылықты есептеу және елішілік құндылықтың жалпыелдік көрсеткішін жинақтауға қолданылады.
2.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3.
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығымен бекітілген, елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, https://www.gov.kz/memleket/entities/mps Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұндағы:
n–сатып алу туралы шарттардың жалпы саны, бірлік;
і–сатып алу туралы шарттың реттік нөмірі, бірлік;
ЕІҚі–сатып алу туралы і-шарты бойынша елішілік құндылық, пайыз;
ШҚі–сатып алу туралы жасалған і-шарттың құны, теңге;
S–шарттың жалпы құны, теңге.

Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦр/у - внутристрановая ценность в договоре на выполнение работы (оказание услуги), процент;
n - общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и подрядчиком, договоры между подрядчиком и субподрядчиками, единиц;
j - порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj - стоимость j-ого договора, тенге;
ССДj - суммарная стоимость договоров субподряда, заключенных с организациями, не являющимися казахстанскими производителями работ и услуг, в рамках исполнения j-ого договора, тенге;
Kj - коэффициент равный 1, если j-ый договор исполняет казахстанский производитель работ и услуг, иначе Kj равен 0;
S - общая стоимость договоров о закупке работ/услуг, тенге.
5) "Расчет внутристрановой ценности в закупках заказчика за отчетный период"
1.
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги.
Расчет внутристрановой ценности в закупках заказчика за отчетный период и применяется для свода общестранового показателя внутристрановой ценности
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности, утвержденная приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4.
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
ВЦ - внутристрановая ценность в закупках заказчика, процент;
n - общее количество договоров о закупках, единиц;
i - порядковый номер договора о закупках;
ВЦi – внутристрановая ценность в i-ом договоре о закупках, процент;
СДi - стоимость i-ого договора о закупках; тенге;
S - общая стоимость договоров, тенге.