"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 25 тамыздағы № 459 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 тамызда № 36692 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 43-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 25 тамыздағы
№ 459 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
43-қосымша
нысан
Ірі салық төлеушілердің мониторинг нәтижелерін қарау қорытындылары бойынша уәжді шешім
20_______жылғы "_____" _____________
№ ___________
(тіркелген күні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 132-бабы
2-тармағына сәйкес Сіздің
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе толық атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке-сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
20______ жылғы "___" __________№_______ жазбаша түсіндірмеңізді қарап
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАНДЫ:
Салық кодексінің 132-бабы 2-тармағына сәйкес Сіз осы шешіммен келісетініңіз туралы хабарламаны ол табыс етілген (алған) күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынуыңыз қажет.
Шешіммен келісу туралы хабарлама ұсынылмаған кезде Сізге қатысты Салық кодексінің 142-бабы 1-тармағының 24) тармақшасына сәйкес тақырыптық салықтық тексеру тағайындалатын болады.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
(қолы)
Мөр орны
Шешімді алдым:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе), (қолы, күні)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Шешім салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке
басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы, күні)

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 августа 2025 года № 459. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2025 года № 36692
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450) следующее изменение:
приложение 43 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 25 августа 2025 года № 459
Приложение 43 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Мотивированное решение по итогам рассмотрения результатов мониторинга крупных налогоплательщиков
"____" ___________________ 20___ года
№ _____________
(дата регистрации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии пунктом 2 статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый
кодекс), рассмотрев Ваше
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или полное наименование налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
письменное пояснение от "_____" ________________20_____ года №_________
РЕШЕНО:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 2 статьи 132 Налогового кодекса извещение о согласии
с настоящим решением Вами необходимо представить в течение пяти рабочих дней
со дня его вручения (получения).
При непредставлении извещения о согласии с решением в отношении Вас будет
назначена тематическая налоговая проверка в соответствии с подпунктом 24)
пункта 1 статьи 142 Налогового кодекса.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
(подпись)
Место печати
Решение получил:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
налогоплательщика (налогового агента) (подпись, дата)
Место печати (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства)
Решение вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
должностного лица государственного органа, подпись, дата)