"Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 19 тамыздағы № 397-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 22 тамызда № 36668 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13355 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 117-бабына сәйкес есепті кезең басталғанға дейін салық есептілігін ұсынуды тоқтата тұрған және есепті кезең ішінде қызметін қайта бастамаған үкіметтік емес ұйымдар, сондай-ақ есепті кезеңнен кейін тіркелген үкіметтік емес ұйымдар Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына өз қызметі туралы мәліметтерді бермейді.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
міндетін атқарушы
А. Курманова

О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них"
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 19 августа 2025 года № 397-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2025 года № 36668
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13355), следующее изменение:
в Правилах предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакций:
"6. Сведения о своей деятельности в Базу данных неправительственных организаций не предоставляют неправительственные организации, приостановившие представление налоговой отчетности в соответствии со статьей 117 Налогового Кодекса Республики Казахстан до начала отчетного периода и не возобновившие деятельность в течение отчетного периода, а также зарегистрированные неправительственные организации после отчетного периода.".
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2026 года.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
А. Курманова