"Әкімшілік органдардың байланыс орталықтарының жұмысын ұйымдастыру жөніндегі үлгілік талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 443/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2025 жылғы 29 шiлдедегi № 390/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 30 шiлдеде № 36537 болып тіркелді
1. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 443/НҚ "Әкімшілік органдардың байланыс орталықтарының жұмысын ұйымдастыру жөніндегі үлгілік талаптарды бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33483 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ережесінің 15-тармағының 367-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әкімшілік органдарының байланыс орталықтарының жұмысын ұйымдастырудың үлгілік талаптарында:
3-тармақ мынадай мазмұндағы 17), 18) және 19) тармақшалармен толықтырылсын:
"17) кәсіптік стандарт – формалды және (немесе) бейформалды, және (немесе) информалды білімді, біліктілік пен құзыреттілік деңгейін, еңбек мазмұны, сапасы мен жағдайын ескере отырып, нақты кәсіби қызмет саласындағы білімге, іскерлікке, дағдыға және жұмыс тәжірибесіне қойылатын жалпы талаптарды белгілейтін жазбаша ресми құжат;
18) Бірыңғай білім базасы – қызмет алушыға жауап беру үшін қажетті ақпаратты сақтау, толықтыру, жаңарту және іздеу мақсатында Бірыңғай байланыс орталығының ақпараттық-анықтамалық білім базасы;
19) "eOtinish" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "eOtinish" АЖ) – өтініш берушімен кері байланысты жүзеге асыруға және мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекетке 100% тиесілі заңды тұлғалардың жұмысына баға беруге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйе.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Байланыс орталығы қызмет көрсету процесін жақсарту үшін Бірыңғай білім базасынан алынған ақпаратты пайдаланады.".
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Байланыс орталығы барлық өзара іс-қимыл арналары бойынша қажетті құзыреттері бар тиісті персоналды қамтамасыз етеді және тағайындайды. Байланыс орталығы анықтамалық-ақпараттық қызметтер саласы бойынша кәсіптік стандартта көрсетілген лауазымдар мен мамандықтардың атаулары мен талаптарына сәйкес жұмыстардың орындалуын қамтамасыз етеді.".
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 сентября 2023 года № 443/НҚ "Об утверждении Типовых требований по организации работы контакт-центров административных органов"
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 июля 2025 года № 390/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2025 года № 36537
1. Внести в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 сентября 2023 года № 443/НҚ "Об утверждении Типовых требований по организации работы контакт-центров административных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33483) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", с подпунктом 367-1) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовых требованиях по организации работы контакт-центров административных органов Республики Казахстан, утвержденных указанных приказом:
пункт 3 дополнить подпунктами 17), 18) и 19) следующего содержания:
"17) профессиональный стандарт – письменный официальный документ, устанавливающий общие требования к знаниям, умениям, навыкам, опыту работы с учетом формального и (или) неформального, и (или) информального образования, уровню квалификации и компетентности, содержанию, качеству и условиям труда в конкретной области профессиональной деятельности;
18) Единая база знаний – информационно-справочная база знаний Единого контакт-центра для хранения, пополнения, обновления и поиска необходимой информации для предоставления ответа услугополучателю;
19) Информационная система "eOtinish" (далее – ИС "eOtinish") - информационная система, позволяющая осуществлять обратную связь с заявителем и давать оценку работе государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Контакт-центр использует информацию, полученную из Единой базы знаний, для улучшения процесса обслуживания.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контакт-центр обеспечивает и назначает по всем каналам взаимодействия соответствующий персонал с необходимыми компетенциями.
Контакт-центр обеспечивает выполнение работ по должностям, специальностям в соответствии с наименованиями и требованиями, указанными в профессиональном стандарте, по направлению "Деятельность справочно-информационных служб".";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

"32. Қызмет көрсету инфрақұрылымы мыналарды қамтиды:
1) клиенттермен өзара іс-қимыл тарихын жазу және сақтау, сондай-ақ "eOtinish" АЖ-на беру;
2) операторға қолжетімді өзара іс-қимылдың егжей-тегжейлері;
3) клиенттермен тиімді жұмыс істеу үшін операторларға деректер мен ақпаратқа қол жеткізу;
4) клиенттерге байланысты байланыс орталығының қызметіне арналған есептілік нысандары.".
36-тармақ үшінші бөлікте мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
"Есептерді талдау нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Мемлекеттік қызметтер комитеті" РММ байланыс орталығының қызметін жақсарту және/немесе оңтайландыру бойынша ұсынымдар жібереді.";
Қазақстан Республикасының әкімшілік органдарының байланыс орталықтарының жұмысын ұйымдастырудың Үлгілік талаптарының 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің тиісті жауапты вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушы
К. Тулеушин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы аудиторлық палатасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін атқарушы

"32. Инфраструктура предоставления услуг предусматривает следующее:
1) историю взаимодействия для записи и хранения информации о взаимодействии с клиентами, передачу в ИС "eOtinish";
2) подробности взаимодействия, легкодоступные для распоряжения оператором;
3) доступ к данным и информации, позволяющей операторам эффективно работать с клиентами;
4) представление отчетности в целях деятельности контакт-центра, связанной с клиентами.";
пункт 36 дополнить частью третьей в следующей редакции:
"По результатам анализа отчетов РГУ "Комитет государственных услуг Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" направляет рекомендации по улучшению деятельности и/или оптимизации контакт-центра.";
приложение 2 к Типовым требованиям по организации работы контакт-центров административных органов Республики Казахстан изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации приказа представить в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
К. Тулеушин
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по защите и развитию конкуренции
"СОГЛАСОВАНО"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Верховный Суд
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Бюро национальной статистики
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу/
Исполняющий обязанности
министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан

2025 жылғы 29 шілдедегі
№ 390/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
әкімшілік органдарының
байланыс орталықтарының
жұмысын ұйымдастырудың
Үлгілік талаптарына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Мемлекеттік қызметтер комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесіне
Қайтарымсыз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Байланыс орталығының қызметі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БОҚЕ-01
Қайтарымсыз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі:
Мерзімділігі: жарты жылдық
Есепті кезең: ___ 20__ жыл
Қайтарымсыз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды тапсыратын тұлғалар тобы: байланыс орталығы немесе колл-орталық сервистерін пайдаланатын әкімшілік органдар, сондай-ақ байланыс орталығы немесе колл-орталық құрылымдық бөлімше болып табылатын әкімшілік органдар
Қайтарымсыз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды тапсыру мерзімі: есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 15-іне дейін
ЖСН/БИН
Жинау әдісі: электронды түрде
Байланыс орталығының қызметі туралы есеп
р/н
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Нақты деректер
А
Б
В
1
1
Байланыс орталығы
атауы
2
Байланыс орталығының жұмысын бастау туралы құжат
№ және күні
3
Байланыс орталығының орналасқан мекенжайы
Жіктеушіге сәйкес байланыс орталығының орналасу мекенжайы
4
Құрылымдық бөлімшелердің, филиалдардың бар-жоғы
Иә/жоқ
5
Байланыс орталығының телефоны
нөмір
6
Жұмыс тәртібі
7
Демалыс және мереке күндері жұмыс істеу
Иә/жоқ
8
Кеңес беру, өтініштерді қабылдау үшін қойылатын сұрақтар
сұрақтар тізбесін көрсету
9
Қызметкерлердің екінші желісінің болуы
Иә/жоқ
10
Пайдаланушылармен өзара әрекеттесу үшін пайдаланылатын байланыс арналары
сұрақтар тізбесін көрсету
11
Штаттық және штаттан тыс қызметкерлердің саны
адам
12
Жұмыс істеп тұрған операторлар саны
адам
13
Қабылданған өтініштердің жалпы саны
дана
14
Байланыс арналары бөлінісінде қабылданған өтініштер саны
дана
15
Дауыстық мәзірді тыңдағаннан кейін клиенттің телефон байланыс арналары арқылы хабарласуы кезінде күту уақыты
секунд
16
Клиенттердің қанағаттану деңгейі, балдық шкала бойынша
балл
17
Мәселесі бастапқы жүгінген кезде шешілген клиенттердің өтініштерінің үлесі
пайызбен
18
Жоғалған қоңыраулардың үлесі
пайызбен
19
Оператордың өтінішті өңдеуінің орташа уақыты
минут
20
Байланыс орталығының және байланыс орталығы операторларының қызметіне расталған шағымдардың саны
дана
21
Бағдарламалық өнімдердің болуы (болған жағдайда – тізімін көрсету)
Иә/жоқ. Иә болса – санын көрсету
22
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялау (тізімдеу)
Иә/жоқ. Иә болса –санын көрсету
23
Байланыс орталығының сертификаттық аудиттен, сертификаттаудан өткені туралы ақпарат
күні
24
Байланыс орталығы менеджерлерінің сертификаттаудан өткені туралы ақпарат
Иә/жоқ. Иә болса –санын көрсету
25
Жұмыс орнының талаптарға сай жабдықталуы
Иә/жоқ
26
Қажетті қосалқы орынжайлармен жабдықталуы
Иә/жоқ
27
Білім базасының болуы
Иә/жоқ
28
Байланыс орталығының қызметін реттейтін ішкі нормативтік құжаттардың болуы
Иә/жоқ
Мекенжай бөлігі
Атауы__________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы___________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ___________________________________
________________________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрге арналған орын (кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Қосымша
қайтарымсыз негізде
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
"Байланыс орталығының
қызметі туралы есеп"
"Қайтарымсыз негізде толтырылатын "Байланыс орталығының қызметі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (БОҚЕ-01)
Әдістемелік түсіндірмелер
А бағанында реті бойынша нөмір көрсетіледі.
Б бағанында көрсеткіштер көрсетіледі.
В бағанында өлшем бірліктері көрсетіледі.
1 бағанында нақты деректер көрсетіледі.

от 29 июля 2025 года
№ 390/НҚ
Приложение 2
к Типовым требованиям
по организации работы
контакт-центров
административных органов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в РГУ "Комитет государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан"
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai
Наименование формы административных данных: Отчет по деятельности контакт-центра
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ОДКЦ-01
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: __ 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: административные органы, использующие сервисы контакт-центра или колл-центра и административные органы, в которых контакт-центр, колл-центр является структурным подразделением
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 числа месяца, следующего за отчетным полугодием.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Отчет по деятельности контакт-центра
п/п
Показатели
Единицы измерения
Фактические данные
А
Б
В
1
1
Контакт-центр
наименование
2
Документ о начале функционирования контакт-центра
№ и дата
3
Адрес местонахождения контакт-центра
Адрес согласно Классификатору адинистративно-территориальных объектов
4
Наличие структурных подразделений, филиалов
Да/нет
5
Телефон контакт-центра
номер
6
Режим работы
7
Работа в выходные, праздничные дни
Да/нет
8
Вопросы для консультации, принятия обращений
перечислить список вопросов
9
Наличие второй линии сотрудников
Да/нет
10
Каналы связи, используемые для взаимодействия с пользователями
перечислить каналы связи
11
Количество штатных и внештатных сотрудников
человек
12
Количество действующих операторов
человек
13
Общее количество принятых обращений
штук
14
Количество принятых обращений, в разрезе каналов связи
штук
15
Среднее время ожидания при обращении клиента по телефонным каналам связи после прослушивания голосового меню
секунд
16
Уровень удовлетворенности клиентов, по балльной шкале
балл
17
Доля обращений клиентов, при которых вопрос решен при первичном обращении
в процентах
18
Доля потерянных вызовов
в процентах
19
Среднее время обработки заявки оператором
минут
20
Количество подтвержденных жалоб на деятельность контакт-центра и операторов контакт-центра
штук
21
Наличие программных продуктов (перечислить) (при наличии)
Да/нет
При "да" перечислить программные продукты
22
Интеграция с информационными системами государственных органов (перечислить)
Да/нет
При "да" перечислить информационные системы
23
Информация о прохождении сертификационного аудита, сертификации контакт-центра
дата
24
Информация о прохождении сертификации менеджеров контакт-центра
Да/нет
При "да" указать количество
25
Оснащенность рабочего места, в соответствии с требованиями
Да/нет
26
Оснащенность необходимыми вспомогательными помещениями
Да/нет
27
Наличие базы знаний
Да/нет
28
Наличие внутренних нормативных документов, регламентирующих деятельность контакт-центра
Да/нет
Адресная часть
Наименование ______________________________________________________
Адрес______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель _______________________________________      _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
________________________________________________       ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбор
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет по деятельности
контакт-центра"
Пояснение по заполнению формы административных данных на безвозмездной основе "Отчет по деятельности контакт-центра" (ОКДЦ-01)
Методологические пояснения
В графе А указывается номер по порядку.
В графе Б указываются показатели.
В графе В указываются единицы измерения.
В графе 1 указываются фактические данные.

1-бағанның 1-жолында – байланыс орталығының атауы.
1-бағанның 2-жолында – байланыс орталығының жұмысын бастау туралы бекітілген құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
1-бағанның 3-жолында – байланыс орталығының орналасқан жерінің мекенжайы.
1-бағанның 4-жолында – егер құрылымдық бөлімшелер немесе филиалдар болса – "иә", болмаса – "жоқ" деп көрсетіледі.
1-бағанның 5-жолында – байланыс орталығының телефон нөмірі көрсетіледі.
1-бағанның 6-жолында – жұмыс тәртібі көрсетіледі (мысалы, тәулік бойы – 24/7, 9:00-ден 18:00-ге дейін).
1-бағанның 7-жолында – егер байланыс орталығы демалыс және мереке күндері жұмыс істесе – "иә", жұмыс істемесе – "жоқ".
1-бағанның 8-жолында – кеңес берілетін тақырыптар мен сұрақтардың тізбесі көрсетіледі.
1-бағанның 9-жолында – егер байланыс орталығында операторлардан бөлек екінші желі қызметкерлері болса – "иә", болмаса – "жоқ".
1-бағанның 10-жолында – қолданылатын барлық байланыс арналары көрсетіледі (мысалы: Telegram-бот, FB, VK аккаунттары, электрондық пошта).
1-бағанның 11-жолында – штаттық және штаттан тыс қызметкерлердің саны көрсетіледі.
1-бағанның 12-жолында – есепті кезеңнің соңына консультацияға тікелей тартылған штаттық және штаттан тыс операторлардың саны көрсетіледі.
1-бағанның 13-жолында – барлық байланыс арналары бойынша қабылданған өтініштердің жалпы саны көрсетіледі, мың бірлік.
1-бағанның 14-жолында – байланыс арналары бөлінісінде қабылданған өтініштер саны көрсетіледі, мың бірлік.
1-бағанның 15-жолында – клиенттің телефон арнасы арқылы дыбыстық мәзір тыңдағаннан кейінгі орташа күту уақыты көрсетіледі, секундтарда.
1-бағанның 16-жолында – есепті кезең бойынша клиенттердің қанағаттану деңгейінің орташа көрсеткіші 5 балдық шкала бойынша көрсетіледі, баллмен.
1-бағанның 17-жолында – есепті кезең бойынша мәселе алғашқы жүгінуде шешілген өтініштердің орташа пайызы көрсетіледі.
1-бағанның 18-жолында – есепті кезең бойынша жоғалған қоңыраулар үлесі көрсетіледі, пайызбен.
1-бағанның 19-жолында – есепті кезең бойынша оператордың бір өтінішті өңдеуінің орташа уақыты көрсетіледі, минутпен.
1-бағанның 20-жолында – байланыс орталығының және оның операторларының қызметіне қатысты расталған шағымдар саны көрсетіледі.
1-бағанның 21-жолында – егер бағдарламалық өнімдер болса, "иә" деп жазылып, (мысалы: IVR Interactive Voice Response, WFM Workforce Management, ИДР Интеллектуалды дауыстық робот) сияқты өнімдер көрсетіледі, болмаған жағдайда – "жоқ".
1-бағанның 22-жолында – егер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болса – "иә" және тиісті жүйелердің атауы көрсетіледі, болмаған жағдайда – "жоқ".

В строке 1 графы 1 наименование контакт-центра.
В строке 2 графы 1 указывается номер и дата утвержденного документа о начале функционирования контакт-центра.
В строке 3 графы 1 адрес местонахождения контакт-центра.
В строке 4 графы 1 в случае наличия структурных подразделений или филиалов указывается "да", в случае отсутствия – "нет".
В строке 5 графы 1 указывается номер телефона контакт-центра.
В строке 6 графы 1 отражается режим работы (к примеру, круглосуточный 24/7, с 9:00 до 18:00).
В строке 7 графы 1 указывается "да" в случае работы в выходные, праздничные дни, "нет" если контакт-центр не работает в выходные, праздничные дни.
В строке 8 графы 1 необходимо перечислить тематику, вопросы по которым предоставляется консультация.
В строке 9 графы 1 указывается "да" в случае наличия в контакт-центре, кроме операторов, сотрудников второй линии, в случае отсутствия – "нет".
В строке 10 графы 1 необходимо перечислить все используемые каналы связи (к примеру Telegram-бот, Аккаунты FB, VK, электронная почта).
В строке 11 графы 1 указывается количество штатных и внештатных сотрудников.
В строке 12 графы 1 указывается количество на конец отчетного периода штатных и внештатных операторов, непосредственно задействованных на консультировании.
В строке 13 графы 1 указывается общее количество принятых обращений по всем каналам связи, в тысячах.
В строке 14 графы 1 количество принятых обращений в разрезе каналов связи, в тысячах.
В строке 15 графы 1 указывается среднее время ожидания за отчетный период при обращении клиента по телефонным каналам связи после прослушивания голосового меню, в секундах.
В строке 16 графы 1 отражается средний показатель уровня удовлетворенности клиентов за отчетный период по 5-балльной шкале, в баллах.
В строке 17 графы 1 указывается средний процент обращений клиентов, при которых вопрос решен при первичном обращении, за отчетный период, в процентах.
В строке 18 графы 1 указывается доля потерянных вызовов за отчетный период, в процентах.
В строке 19 графы 1 указывается среднее время обработки одной заявки оператором, за отчетный период, в минутах.
В строке 20 графы 1 указывается количество подтвержденных жалоб на деятельность контакт-центра и операторов контакт-центра.
В строке 21 графы 1 указывается "да" с перечислением при наличии программных продуктов (к примеру, IVR – Interactive Voice Response, WFM -Workforce Management, ИГР – Интеллектуальный голосовой робот), при отсутствии указывается "нет".
В строке 22 графы 1 указывается "да" в случае интеграции с информационными системами государственных органов, с перечислением, в случае отсутствия указывается "нет".

1-бағанның 23-жолында – сертификаттық аудиттен немесе байланыс орталығын сертификаттаудан өткен болса – күні мен атауы көрсетіледі, өтпеген жағдайда – "жоқ".
1-бағанның 24-жолында – байланыс орталығы менеджерлерінің сертификаттаудан өткені жөнінде ақпарат көрсетіледі: егер өткен болса – "иә" және сертификат алған адамдар саны көрсетіледі, өтпеген болса – "жоқ".
1-бағанның 25-жолында – жұмыс орны талаптарға сәйкес жабдықталған болса – "иә", жабдықталмаған болса – "жоқ".
1-бағанның 26-жолында – егер қосымша қажетті үй-жайлармен (ас ішуге арналған бөлме, демалыс бөлмесі, оқу сыныбы) жабдықталған болса – "иә" деп жазылып, тізбесі көрсетіледі, болмаса – "жоқ".
1-бағанның 27-жолында – білім базасы бар болса – "иә", болмаса – "жоқ".
1-бағанның 28-жолында – "иә" байланыс орталығының қызметін регламенттейтін ішкі нормативтік құжаттар болған жағдайда, байланыс орталығының қызметін регламенттейтін ішкі нормативтік құжаттар болмаған жағдайда – "жоқ" көрсетіледі.

В строке 23 графы 1 указывается дата и название в зависимости от прохождения (сертификационный аудит, сертификация контакт-центра), в случае отсутствия факта прохождения указывается "нет".
В строке 24 графы 1 отражается информация о прохождении сертификации менеджерами контакт-центра, указывается "да" при прохождении сертификации менеджерами и указывается количество лиц, прошедших сертификацию. В случае отсутствия менеджеров, прошедших сертификацию, указывается "нет".
В строке 25 графы 1 указывается "да" при оснащении рабочего места в соответствии с требованиями, "нет" в случае отсутствия оснащения.
В строке 26 графы 1 указывается "да" с перечислением при оснащении необходимыми вспомогательными помещениями (комната приема пищи, комната отдыха, учебный класс), в случае отсутствия "нет".
В строке 27 графы 1 в случае наличия базы знаний указывается "да", в случае отсутствия "нет".
В строке 28 графы 1 "да" указывается в случае наличия внутренних нормативных документов, регламентирующих деятельность контакт-центра, в случае отсутствие внутренних нормативных документов, регламентирующих деятельность контакт-центра – "нет".