"Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингінің жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 236 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 234-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 11 маусымда № 36250 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингінің жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 236 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10950 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингінің жүзеге асырылу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай тасымалдау және өңдеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 234-н/қ бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 236 бұйрығымен
бекітілген
Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингінің жүзеге асырылу қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 234-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2025 года № 36250
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10950) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту транспортировки и переработки нефти Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 11 июня 2025 года № 234-н/қ
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 236
Правила осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингінің жүзеге асырылуы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 5) тармақшасына сәйкес әзірленген және мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингін жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) автожанармай құю станциясы – мұнай өнімдерін сақтауды және бөлшек сауда арқылы өткізуді қамтамасыз ететін, есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандырылған технологиялық кешен және жабдық;
2) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган – кеден ісі саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) мұнай беруші – өзі дербес өндірген, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес заттай нысанда төленетін салықтар ретінде Қазақстан Республикасы алған, Қазақстан Республикасының аумағына өзі дербес әкелген (оның ішінде импорттаған) және (немесе) өзара байланысты жер қойнауын пайдаланушыдан және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді (оның ішінде импорттауды) жүзеге асырған тұлғадан тікелей сатып алынған шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын мұнай өнімдерін өндірушіге, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде орналасқан мұнай өңдеу зауыттарына беретін және осындай мұнайды және (немесе) газ конденсатын қайта өңдеу нәтижесінде алынған мұнай өнімдерін осы Заңда белгіленген шарттармен өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына дербес әкелінген (оның ішінде импортталған) және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді (оның ішінде импорттауды) жүзеге асырған тұлғадан сатып алынған және (немесе) жер қойнауын пайдаланушы өзі дербес өндірген шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын қайта өңдеу нәтижесінде алған және (немесе) оларды өзі дербес өндірген шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын қайта өңдеу нәтижесінде алған өзара байланысты жер қойнауын пайдаланушыдан тікелей сатып алынған шикі мұнайды немесе газ конденсатын қайта өңдеу өнімдерін мұнай өнімдерін өндірушіге (қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушіні қоспағанда) беретін заңды тұлға;
4) қуаты аз мұнай өнімдерін өндіруші – жобалық қуаты жылына сегіз жүз мың тоннадан кем шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеу көлемін көздейтін технологиялық қондырғыларда мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын мұнай өнімдерін өндіруші;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) автозаправочная станция – технологический комплекс и оборудование, обеспечивающие хранение и розничную реализацию нефтепродуктов, оснащенные контрольными приборами учета;
2) уполномоченный орган в сфере таможенного дела – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере таможенного дела;
3) поставщик нефти – юридическое лицо, поставляющее производителю нефтепродуктов, а также нефтеперерабатывающим заводам, расположенным за пределами Республики Казахстан, самостоятельно добытые, полученные Республикой Казахстан в качестве налогов, уплачиваемых в натуральной форме в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, самостоятельно ввезенные (в том числе импортированные) на территорию Республики Казахстан и (или) приобретенные непосредственно у взаимосвязанного недропользователя и (или) у лица, осуществившего ввоз (в том числе импорт) на территорию Республики Казахстан, сырую нефть и (или) газовый конденсат и осуществляющее реализацию нефтепродуктов, полученных в результате переработки такой нефти и (или) газового конденсата на условиях, установленных Законом, а также юридическое лицо, поставляющее производителю нефтепродуктов (за исключением производителя нефтепродуктов малой мощности) продукты переработки сырой нефти или газового конденсата, самостоятельно ввезенные (в том числе импортированные) на территорию Республики Казахстан и (или) которые были приобретены у лица, осуществившего их ввоз (в том числе импорт) на территорию Республики Казахстан, и (или) получены недропользователем в результате переработки самостоятельно добытой сырой нефти и (или) газового конденсата, и (или) приобретены непосредственно у взаимосвязанного недропользователя, который получил их в результате переработки самостоятельно добытой сырой нефти и (или) газового конденсата;
4) производитель нефтепродуктов малой мощности – производитель нефтепродуктов, осуществляющий производство нефтепродуктов на технологических установках, проектная мощность которых предусматривает объем переработки сырой нефти и (или) газового конденсата менее восьмисот тысяч тонн в год;

5) мұнай өнімдері – мұнай өнімдерінің жекелеген түрлері: бензин, авиациялық және дизель отыны, мазут, жол битумы;
6) мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы беруші – мұнай өнімдерін өндірушілерден, мұнай берушілерден және (немесе) импорттаушылардан одан әрі өткізу мақсаттары үшін мұнай өнімдерін сатып алуды жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
7) мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган – мұнай өнімдерін өндіруді мемлекеттік реттеу саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) мұнай өнімдерін өндіруші – меншік құқығында және (немесе) өзге де заңды негіздерде мұнай өңдеу зауыты бар және өндіріс паспортына сәйкес мұнай өнімдерін өндіруді, сондай-ақ өндірілген меншікті мұнай өнімдерін өткізуді және (немесе) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын мұнай өнімдерін беруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
9) мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторы – мұнай өнімдерінің айналымы саласындағы уәкілетті органға, оның аумақтық бөлімшелеріне, сондай-ақ мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің автоматтандырылған онлайн-берілуін қамтамасыз ететін, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған заңды тұлға;
10) уәкілетті органның ақпараттық жүйесі – жер қойнауын пайдалану саласындағы ақпаратты жинауға, сақтауға, талдауға және өңдеуге арналған "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі;
11) мұнай өнімдерінің базасы – мұнай өнімдерін қабылдауға, сақтауға, тиеп-жөнелтуге және өткізуге арналған технологиялық жабдықты, резервуар паркін, техникалық құрылғылар мен коммуникацияларды қамтитын ғимараттар мен құрылысжайлар кешені.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін Заңның 11-1-бабына сәйкес мынадай шарттардың кемінде біреуі сақталған кезде:
мұнай берушіге жер қойнауын пайдаланушыдағы акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тиесілі болса;
жер қойнауын пайдаланушыға мұнай берушідегі акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тиесілі болса;
мұнай берушіні және жер қойнауын пайдаланушыны мұнай берушідегі және жер қойнауын пайдаланушыдағы акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тиесілі тұлға бақыласа, жер қойнауын пайдаланушымен өзара байланысты тұлға мұнай беруші деп танылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Заңға сәйкес қолданылады.

5) нефтепродукты – отдельные виды нефтепродуктов: бензин, авиационное и дизельное топливо, мазут, дорожный битум;
6) оптовый поставщик нефтепродуктов – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющие приобретение нефтепродуктов у производителей нефтепродуктов, поставщиков нефти и (или) импортеров для целей дальнейшей реализации;
7) уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области государственного регулирования производства нефтепродуктов;
8) производитель нефтепродуктов – юридическое лицо, имеющее на праве собственности и (или) иных законных основаниях нефтеперерабатывающий завод и осуществляющее производство нефтепродуктов в соответствии с паспортом производства, а также реализацию произведенных собственных нефтепродуктов и (или) передачу нефтепродуктов, являющихся продуктом переработки давальческого сырья;
9) оператор данных контрольных приборов учета в сфере производства и оборота нефтепродуктов – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, обеспечивающее автоматизированную онлайн-передачу данных контрольных приборов учета уполномоченному органу в области оборота нефтепродуктов, его территориальным подразделениям, а также уполномоченному органу в области производства нефтепродуктов;
10) информационная система уполномоченного органа – интегрированная информационная система "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан", предназначенная для сбора, хранения, анализа и обработки информации в сфере недропользования;
11) база нефтепродуктов – комплекс зданий и сооружений, включающий технологическое оборудование, резервуарный парк, технические устройства и коммуникации, предназначенные для приема, хранения, отгрузки и реализации нефтепродуктов.
Для целей настоящих Правил поставщиком нефти признается лицо, взаимосвязанное с недропользователем, при соблюдении не менее чем одного из следующих условий в соответствии со статьей 11-1 Закона:
поставщику нефти принадлежат пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) в недропользователе;
недропользователю принадлежат пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) в поставщике нефти;
поставщик нефти и недропользователь контролируются лицом, которому принадлежат пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) в поставщике нефти и недропользователе.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с Законом.

3. Мұнай өнімдерінің өндірісі мен айналымының мониторингін мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады және ол:
1) Қазақстан Республикасында олардың өндірілетін мұнай өнімдері көлемінің түрлері бойынша мониторингін;
2) Қазақстан Республикасында мұнай өнімдерін өткізу, оның ішінде мұнай өнімдерін экспорттау және импорттау мониторингін;
3) Қазақстан Республикасында өндірілетін мұнай өнімдерінің көтерме және бөлшек саудадағы бағаларының мониторингін;
4) мұнай өнімдерінің облыстарға, республикалық маңызы бар қала мен астанаға қажеттілігінің мониторингін;
5) Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан мұнай базаларындағы мұнай өнімдері көлемінің мониторингін қамтиды.
4. Мұнай өнімдерін өндіру мен өткізу мониторингі жөніндегі ақпаратты мұнай өнімдерін өндірушілер, қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер, мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер, мұнай берушілер, мұнай өнімдері базаларының иелері, жергілікті атқарушы органдар, кеден ісі саласындағы уәкілетті орган ұсынған мәліметтер, сондай-ақ Заңға сәйкес айқындалған мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторы ұсынған мәліметтер негізінде мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады.
2-тарау. Өндірілетін және өткізілген мұнай өнімдерін мониторингілеу тәртібі
5. Мұнай өнімдерін өндірушілер мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға:
1) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 04:00-ге дейін, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ақпаратты;
2) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 11:00-ге дейін, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
3) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ақпаратты;
4) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
5) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
6) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ақпаратты;
7) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;

3. Мониторинг производства и оборота нефтепродуктов осуществляется уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов и включает:
1) мониторинг производимых объемов в Республике Казахстан нефтепродуктов по их видам;
2) мониторинг реализации нефтепродуктов в Республике Казахстан, в том числе экспорта и импорта нефтепродуктов;
3) мониторинг оптовых и розничных цен на нефтепродукты, производимые в Республике Казахстан;
4) мониторинг потребностей областей, города республиканского значения и столицы в нефтепродуктах;
5) мониторинг объемов нефтепродуктов на базах нефтепродуктов, расположенных на территории Республики Казахстан.
4. Информация по мониторингу производства и реализации нефтепродуктов формируется уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов на основании сведений, предоставляемых производителями нефтепродуктов, производителями нефтепродуктов малой мощности, оптовыми поставщиками нефтепродуктов, поставщиками нефти, владельцами баз нефтепродуктов, местными исполнительными органами, уполномоченным органом в сфере таможенного дела, а также сведений, предоставляемых оператором данных контрольных приборов учета в сфере производства и оборота нефтепродуктов, определенным в соответствии с Законом.
Глава 2. Порядок мониторинга производимых и реализованных нефтепродуктов
5. Производители нефтепродуктов предоставляют в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов:
1) ежедневно до 04:00 часов, следующего за отчетным, информацию по движению нефти и нефтепродуктов по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) ежедневно до 11:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке основных видов нефтепродуктов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию по производству нефтепродуктов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию по отгрузке нефтепродуктов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию по движению нефти и нефтепродуктов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
7) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке нефтепродуктов по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;

8) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты ұсынады.
6. Қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ақпаратты;
2) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 4-қосымшағасына сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін жөнелту жөніндегі ақпаратты;
3) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы бойынша ақпаратты ұсынады.
7. Мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға:
1) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
2) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
3) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
4) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
5) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі ақпаратты;
6) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00 дейін осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін импорттау жөніндегі ақпаратты ұсынады.
8. Мұнай берушілер мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға:
1) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 11:00-ге дейін, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту бойынша ақпаратты;
2) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;

8) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
6. Производители нефтепродуктов малой мощности предоставляют в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов:
1) ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего дня за отчетным, информацию по производству нефтепродуктов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию по отгрузке нефтепродуктов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию по движению нефти и нефтепродуктов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
7. Оптовые поставщики нефтепродуктов предоставляют в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов:
1) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке нефтепродуктов по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
3) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
4) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке авиационного топлива для аэропортов по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
5) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по оптовым ценам на нефтепродукты по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
6) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по импорту нефтепродуктов по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
8. Поставщики нефти предоставляют в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов:
1) ежедневно до 11:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке основных видов нефтепродуктов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

3) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
4) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты ұсынады.
9. Өңірлердің мұнай өнімдеріне деген қажеттілігінің мониторингі жөніндегі ақпаратты Заңға сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынатын мәліметтер негізінде мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады.
10. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ағымдағы жылғы 15 желтоқсанға дейін мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға:
1) бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген бөлшек сауда арқылы өткізуге;
2) жылу беру кезеңінде жылумен қамтамасыз ететін ұйымдардың мұнай өнімдерін тұтыну жөніндегі болжамды ұсынады.
11. Өңірлердегі бөлшек сауда бағаларының мониторингі жөніндегі ақпаратты жергілікті атқарушы органдар ұсынған деректер негізінде мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады.
12. Жергілікті атқарушы органдар күн сайын, сағат 13.00-ге дейін мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі ақпаратты ұсынады.
13. Мұнай өнімдері базаларының иелері мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға:
1) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ақпаратты;
2) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ақпаратты;
3) күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 09:00-ге дейін осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтаудағы мұнай өнімдерінің нақты бар болуы жөніндегі ақпаратты ұсынады.
14. Стационарлық автожанармай құю станцияларының иелері Заңға сәйкес айқындалған мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторы осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нақты уақыт режимінде бағалар бойынша бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер мәліметтерді ұсынады.

3) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
4) ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным, информацию по отгрузке авиационного топлива для аэропортов по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
9. Информация по мониторингу потребностей регионов в нефтепродуктах формируется уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов на основании сведений, предоставляемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы в соответствии с Законом.
10. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы до 15 декабря текущего года представляют в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов прогноз по потреблению нефтепродуктов:
1) на розничную реализацию которых установлено государственное регулирование цен;
2) теплоснабжающими организациями на отопительный период.
11. Информация по мониторингу розничных цен в регионах формируется уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов на основании данных, предоставляемых местными исполнительными органами.
12. Местные исполнительные органы ежедневно до 13:00 часов представляют в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов сведения по розничным ценам на автозаправочных станциях в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
13. Владельцы баз нефтепродуктов предоставляют уполномоченному органу в области производства нефтепродуктов:
1) ежедневно до 13:00 часов, следующего дня за отчетным, информацию по отгрузке нефтепродуктов по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за отчетным, информацию по поступлению нефтепродуктов и реализации нефтепродуктов по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
3) ежедневно до 11:00 часов, следующего дня отчетным, информацию по фактическому наличию нефтепродуктов на хранении согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
14. Владельцы стационарных автозаправочных станций предоставляют сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен, по ценам в режиме реального времени по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, оператору данных контрольных приборов учета в сфере производства и оборота нефтепродуктов, определенного в соответствии с Законом.

15. Кеден ісі саласындағы уәкілетті органы мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға ай сайын 15-күнге дейін осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ақпаратты ұсынады.
16. Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган мұнай өнімдерін өндіру және оның айналымы бойынша ұсынылған ақпаратты талдайды.
17. Талдаудың қорытындысы бойынша мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган ұсынылған ақпаратты жүйелейді және мыналарды:
1) күн сайын, сағат 09:00-ге дейін мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәулік сайынғы жиынтық ақпаратты;
2) күн сайын, сағат 13:00-ге дейін мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
3) күн сайын, сағат 13:00-ге дейін мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша әлеуметтік маңызы бар мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
4) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі жиынтық ақпаратты;
5) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
6) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 12-күніне дейін қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі жиынтық ақпаратты;
7) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 12-күніне дейін қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
8) күн сайын, сағат 16:00-ге дейін мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер бойынша мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
9) күн сайын, сағат 16:00-ге дейін мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер бойынша агротехникалық жұмыстарды жүргізу кезінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
10) күн сайын, сағат 16:00-ге дейін мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер бойынша жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
11) апта сайын, әр жұмада мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер бойынша әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі жиынтық ақпаратты;
12) апта сайын, әр дүйсенбіде мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер бойынша көтерме сауда бағалары жөніндегі ақпаратты;
13) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 1-күніне дейін жергілікті атқарушы органдар бойынша өңірлердің қажеттілігі жөніндегі мәліметтерді;

15. Уполномоченный орган в сфере таможенного дела ежемесячно до 15 числа представляет в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов информацию по экспортированным и импортированным нефтепродуктам по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
16. Уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов анализирует представленную информацию по производству и обороту нефтепродуктов.
17. По итогам анализа уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов систематизирует представленную информацию и составляет:
1) ежедневно до 09:00 часов сводную ежесуточную информацию по движению нефти и нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов;
2) ежедневно до 13:00 часов сводную информацию по отгрузке нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов;
3) ежедневно до 13:00 часов сводную информацию по отгрузке социально-значимых нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов;
4) ежемесячно до 10 числа месяца, следующего за отчетным, сводную информацию по производству нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов;
5) ежемесячно до 10 числа месяца, следующего дня за отчетным, сводную информацию по отгрузке нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов;
6) ежемесячно до 12 числа месяца, следующего за отчетным, сводную информацию по движению нефти и нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов малой мощности;
7) ежемесячно до 12 числа месяца, следующего за отчетным, сводную информацию по отгрузке нефтепродуктов по производителям нефтепродуктов малой мощности;
8) ежедневно до 16:00 часов сводную информацию по отгрузке нефтепродуктов по оптовым поставщикам нефтепродуктов;
9) ежедневно до 16:00 часов сводную информацию по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции во время проведения агротехнических работ по оптовым поставщикам нефтепродуктов;
10) ежедневно до 16:00 часов сводную информацию по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона по оптовым поставщикам нефтепродуктов;
11) еженедельно по пятницам сводную информацию по отгрузке авиационного топлива для аэропортов по оптовым поставщикам нефтепродуктов;
12) еженедельно по понедельникам информацию по оптовым ценам по оптовым поставщикам нефтепродуктов;
13) ежемесячно до 1 числа месяца, следующего дня за отчетным, сведения по потребности регионов по местным исполнительным органам;

14) күн сайын, сағат 16:00-ге дейін Қазақстан Республикасындағы бөлшек сауда бағалары бойынша мәліметтерді;
15) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін мұнай өнімдерін экспорттау және импорттау жөніндегі мәліметтерді қалыптастырады.
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
1-қосымша
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ММӨҚЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 04:00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәуліктік ақпарат
Шикі мұнай және (немесе) газ конденсаты түсімі, тонна
Шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеу, тонна
1
2
3
4
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
Өндіру, тонна
{мұнай өнімдері 1}
{мұнай өнімдері 2}
{мұнай өнімдері n}
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
Тиеп-жөнелту, тонна
{мұнай өнімдері 1}
{мұнай өнімдері 2}
{ мұнай өнімдері n}
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
бір тәулікте
айдың басынан бері
Жалпы қалдық (алынатын), тонна
Шикі мұнай және (немесе) газ конденсаты
{мұнай өнімдері 1}
{мұнай өнімдері 2}
{мұнай өнімдері n}
Оның ішінде маркалар бойынша паспорттық қалдық, тонна
Шикі мұнай және (немесе) газ конденсаты
{мұнай өнімдері 1}
{мұнай өнімдері 2}
{мұнай өнімдері n}
Алынбайтын қалдық, тонна
шикі мұнай және (немесе) газ конденсаты
{мұнай өнімдері 1}
{мұнай өнімдері 2}
{мұнай өнімдері n}
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
"Мұнай және мұнай өнімдерінің
қозғалысы жөніндегі тәуліктік
ақпарат" әкімшілік деректерінее
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

14) ежедневно до 16:00 часов сведения по розничным ценам в Республике Казахстан;
15) ежемесячно до 15 числа месяца, следующего за отчетным, сведения по экспорту и импорту нефтепродуктов.
Приложение 1
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИДНН-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 04:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Поступление сырой нефти и (или) газового конденсата, тонна
Переработка сырой нефти и (или)газового конденсата, тонна
1
2
3
4
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
Выработка, тонна
{нефтепродукт 1}
{нефтепродукт 2}
{нефтепродукт n}
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
Отгрузка, тонна
{нефтепродукт 1}
{нефтепродукт 2}
{нефтепродукт n}
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
Общий остаток (извлекаемый), тонна
сырая нефть и (или) газовый конденсат
{нефтепродукт 1}
{нефтепродукт 2}
{нефтепродукт n}
в том числе паспортный остаток по маркам, тонна
сырая нефть и (или) газовый конденсат
{нефтепродукт 1}
{нефтепродукт 2}
{нефтепродукт n}
Остаток неизвлекаемый, тонна
сырая нефть и (или) газовый конденсат
{нефтепродукт 1}
{нефтепродукт 2}
{нефтепродукт n}
Наименование: __________________________________________
Адрес: _________________________________________________
Адрес электронной почты: ________________________________
Исполнитель: ___________________________________________
подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии) телефон: ___________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по движению нефти
и нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов"

1. "Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестеде нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда бір тәулікте шикі мұнайдың және (немесе) газ конденсатының түсімі көрсетіледі (тонна);
2-бағанда айдың басынан бастап шикі мұнайдың және (немесе) газ конденсатының түсімі көрсетіледі (тонна);
3-бағанда бір тәулікте шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеу көрсетіледі (тонна);
4-бағанда айдың басынан бастап шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеу көрсетіледі (тонна).
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
2-қосымша
Мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨНТТЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, мұнай берушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 11:00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
р/с
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана

1. Форма "Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. В Таблице форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается поступление сырой нефти и (или) газового конденсата за сутки (тонна);
в графе 2 указывается поступление сырой нефти и (или) газового конденсата с начало месяца (тонна);
в графе 3 указывается переработка сырой нефти и (или) газового конденсата за сутки (тонна);
в графе 4 указывается переработка сырой нефти и (или) газового конденсата с начало месяца (тонна).
Приложение 2
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по отгрузке основных видов нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по отгрузке основных видов нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПООВН-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов, поставщики нефти.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 11:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточная информация по отгрузке основных видов нефтепродуктов
№ п.п.
Области, города республикаснкого значения, столица
Бензин

Аи-92/93 бензині
Аи-95 бензині
Дизель отыны
Авиакеросин
Мазут
Сұйылтылған көмірсутекті газ
Жол битумы
1
2
3
4
5
6
7
8
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
1
Облыс 1
Мұнай беруші 1
Мұнай беруші 2
2
Облыс 2
Мұнай беруші 1
Мұнай беруші 2
Барлығы ҚР бойынша
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдерінің негізгі
түрлерін тиеп-жөнелту
жөніндегі тәуліктік ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Мұнай өнімдерінің негізгі түрлерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда облыс және Астана, Алматы, Шымкент қалалары көрсетіледі*;
2-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап Аи-80 бензині бойынша ақпарат көрсетіледі (тонна);
3-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап Аи-92/93 бензині бойынша ақпарат (тонна);
4-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап Аи-95 бензині бойынша ақпарат (тонна);
5-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап дизель отыны бойынша ақпарат (тонна);
6-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап авиакеросин бойынша ақпарат (тонна);
7-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап мазут бойынша ақпарат (тонна);
8-бағанда бір тәуліктегі және айдың басынан бастап сұйытылған көмірсутекті газ бойынша ақпарат (тонна).
*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
3-қосымша
Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай сайынғы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨӨЖАА-1.
Кезеңділік: айына бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Шикізат түрі
Өлшем бірлігі
Өңделген шикі мұнай, газ конденсаты немесе өңделген мұнай өнімдерінің қоспалары (ӨМҚ)
Өнім өндіру
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
Мұнай өнімі 1, оның ішінде
1 марка
2 марка
Мұнай өнімі 2, оның ішінде
1 марка
2 марка
Мұнай өнімі 3, оның ішінде
1 марка
2 марка
Мұнай өнімі 4, оның ішінде
1 марка
2 марка
2-кесте
Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай сайынғы ақпарат
өлшем бірлігі
жалпы өндіріс
тауарлық өндіріс
Ескертпе
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________ қолы ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдерін өндіру
жөніндегі ай сайынғы ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Аи-92/93
Бензин
Аи-95
Дизтопливо
Авиакеросин
Мазут
Сжиженный углеводородный газ
Битум дорожный
1
2
3
4
5
6
7
8
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
Область 1
Поставщик нефти 1
Поставщик нефти 2
2
Область 2
Поставщик нефти 1
Поставщик нефти 2
Всего по РК
Наименование: _________________________________________
Адрес: ________________________________________________
Адрес электронной почты: _______________________________
Исполнитель: ______________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии) телефон: ___________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по движению нефти и нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по отгрузке основных
видов нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке основных видов нефтепродуктов"
1. Форма "Ежесуточная информация по отгрузке основных видов нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. В Таблице форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается область и города Астана, Алматы, Шымкент*;
в графе 2 указывается информация по бензину Аи-80 за сутки и с начала месяца (тонна);
в графе 3 информация по бензину Аи-92/93 за сутки и с начала месяца (тонна);
в графе 4 информация по бензину Аи-95 за сутки и с начала месяца (тонна);
в графе 5 информация по дизтопливу за сутки и с начала месяца (тонна);
в графе 6 информация по авиакеросину за сутки и с начала месяца (тонна);
в графе 7 информация по мазуту за сутки и с начала месяца (тонна);
в графе 8 информация по сжиженный углеводородный газ за сутки и с начала месяца (тонна).
*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 3
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИППН-1.
Периодичность: раз в месяц.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов, производители нефтепродуктов малой мощности.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Таблица 1
Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов
Вид сырья
Единица измерения
Переработано сырой нефти, газового конденсата и или смесей нефтепродуктов отработанных (СНО)
Производство продуктов
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
Нефтепродукт 1, в том числе
марка 1
марка 2
Нефтепродукт 2, в том числе
марка 1
марка 2
Нефтепродукт 3, в том числе
марка 1
марка 2
Нефтепродукт 4, в том числе
марка 1
марка 2
Таблица 2
Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов
единица измерения
валовое производство
товарное производство
Примечание
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: _______________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии) телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежемесячная информация
по производству нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов"

1. "Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі бойынша ай сайынғы ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. 1-кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда шикізат түрі көрсетіледі;
2-бағанда өлшем бірлігі көрсетіледі (тонна);
3-бағанда – бір айда өңделген шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының (ӨМҚ) көлемі (тонна);
4-бағанда – жыл басынан бастап өңделген шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының (ӨМҚ) көлемі (тонна);
5-бағанда – маркалары және түрлері бойынша мұнай өнімдерінің өндірісі.
3. 2-кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – өлшем бірлігі (тонна) көрсетіледі;
2-бағанда – бір айдағы жалпы өндіріс (тонна);
3-бағанда – жыл басынан бастап жалпы өндіріс (тонна);
4-бағанда – бір айдағы тауарлық өндіріс (тонна);
5-бағанда – жыл басынан бастап тауарлық өндіріс (тонна).
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
4-қосымша
Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨТЖАА-1.
Кезеңділік: айына бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана
Мұнай өнімі 1, тонна
Барлығы
маркалар бойынша
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
экспорт
Жиыны
2-кесте
Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Мұнай өнімі 1, тонна
Барлығы
маркалар бойынша
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту
жөніндегі ай сайынғы ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту бойынша ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Ежемесячная информация по производству нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. В Таблице 1 форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается вид сырья;
в графе 2 указывается единица измерения (тонна);
в графе 3 – объем переработанного сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных (СНО) за месяц (тонна);
в графе 4 – объем переработанной сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных (СНО) c начало года (тонна);
в графе 5 – производство нефтепродуктов по маркам и видам.
3. В Таблице 2 форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается единица измерения (тонна);
в графе 2 – валовое производство за месяц (тонна);
в графе 3 – валовое производство с начала года (тонна);
в графе 4 – товарное производство за месяц (тонна);
в графе 5 – товарное производство с начала года (тонна).
Приложение 4
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПОН-1.
Периодичность: раз в месяц.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов, производители нефтепродуктов малой мощности.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Таблица 1
Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов
Область
Нефтепродукт 1, тонна
Всего
по маркам
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
экспорт
Итого
Таблица 2
Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов
Нефтепродукт 1, тонна
Всего
по маркам
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
Наименование ________________________________
Адрес _______________________________________
Телефоны ____________________________________
Адрес электронной почты ______________________
Исполнитель _______________________________ подпись, телефон __________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежемесячная информация
по отгрузке нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов"

1. "Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. 1-кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда өңір (облыс), экспортталатын және жалпы тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің көлемі көрсетіледі (тонна)*;
2-бағанда – мұнай өнімдерінің бір айдағы жалпы көлемі (тонна);
3-бағанда – мұнай өнімдерінің жыл басынан бастап жалпы көлемі (тонна);
4-бағанда – маркалары бойынша бір айдағы мұнай өнімдерінің көлемі (тонна);
5-бағанда – маркалары бойынша жыл басынан мұнай өнімдерінің көлемі (тонна);
3. 2-кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – мұнай өнімдерінің бір айдағы жалпы көлемі (тонна);
2-бағанда – мұнай өнімдерінің жыл басынан бастап жалпы көлемі (тонна);
3-бағанда – маркалары бойынша бір айдағы мұнай өнімдерінің көлемі (тонна);
4-бағанда – маркалары бойынша жыл басынан мұнай өнімдерінің көлемі (тонна).
*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес.
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
5-қосымша
Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ӨАБАШӨӨДОТЖЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана
20 __ жылғы есепті айға арналған график бойынша саны
үлестіру бойынша көлемі
Атауы
Беруге арналған шарт жасалды
Өнім беруші тарапынан қол қойылған
оператор тарапынан қол қойылған
1
2
3
4
5
6
Облыс 1
жиыны
Облыс 2
жиыны
Барлығы:
2-кесте
Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Төлем шоты қойылды
Төленгендердің саны тоннамен
Мұнай өңдеу зауытына мәлімделгені тоннамен
Ағымдағы күнге тиеп-жөнелтілгені
Тиеп-жөнелтілмегеннің қалдығы тоннамен
Төленбегендердің саны тоннамен
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Өндірушінің атауы бар ауыл
шаруашылығы өнімдерін
өндірушілер үшін дизель
отынын тиеп-жөнелту жөніндегі
тәуліктік ақпарат" әкімшілік
деректеріне арналған нысанға
қосымша
"Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Ежемесячная информация по отгрузке нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. В Таблице 1 форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается регион (область), объем экспортированного нефтепродукта и общий отгруженный объем (тонна)*;
в графе 2 – общий объем нефтепродукта в тоннах за месяц (тонна);
в графе 3 – общий объем нефтепродукта в тоннах с начала года (тонна);
в графе 4 – объем нефтепродукта по маркам за месяц (тонна);
в графе 5 – объем нефтепродукта по маркам с начала года (тонна);
в графе 6 – объем нефтепродукта по маркам за месяц (тонна);
в графе 7 – объем нефтепродукта по маркам с начала года (тонна);
в графе 8 – объем нефтепродукта по маркам за месяц (тонна);
в графе 9 – объем нефтепродукта по маркам с начала года (тонна).
3. В Таблице 2 форма заполняется следующим образом:
в графе 1 – общий объем нефтепродукта в тоннах за месяц (тонна);
в графе 2 – общий объем нефтепродукта в тоннах с начала года (тонна);
в графе 3 – объем нефтепродукта по маркам за месяц (тонна);
в графе 4 – объем нефтепродукта по маркам с начала года (тонна).
*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 5
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПОДТДПСПНП-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов, производители нефтепродуктов малой мощности.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме.
Таблица 1
Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива
для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя
Область
Количество по графику на отчетный месяц 20__ г
объем по распределению
Наименование
Заключен договор на поставку
подписан со стороны поставщика
подписан со стороны оператора
1
2
3
4
5
6
Область 1
итого
Область 2
итого
Всего:
Таблица 2
Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива
для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя
Выставлен счет на оплату
Количество оплаченных в тоннах
Заявлено на нефтеперерабатывающий завод в тоннах
Отгружено на текущий день
Остаток не отгруженного в тоннах
Количество неоплаченных в тоннах
1
2
3
4
5
6
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________
подпись ____________ фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________
подпись ___________ фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименованием производителя" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по отгрузке дизельного
топлива для производителей
сельскохозяйственной
продукции с наименованием
производителя"
Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименование производителя"

1. "Өндірушінің атауы бар ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін дизель отынын тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда өңір (облыс) көрсетіледі*;
2-бағанда – 20__ жылғы есепті айға арналған график бойынша саны;
3-бағанда – үлестiру бойынша көлемі (тонна);
4-бағанда – өндірушінің атауы;
5-бағанда – өнім беруші тарапынан қол қойылған беруге арналған жасалған шарттар;
6-бағанда – оператор тарапынан қол қойылған беруге арналған жасалған шарттар;
3. 2-кестедегі нысанда әр баған мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – шығарылған төлем шотының сомасы көрсетіледі;
2-бағанда – төленгендердің саны тоннамен;
3-бағанда – мұнай өңдеу зауытына мәлімделгені тоннамен;
4-бағанда – ағымдағы күнге тиеп-жөнелтілгені (тонна);
5-бағанда – тиеп-жөнелтілмегеннің қалдығы тоннамен;
6-бағанда – төленбегендердің саны тоннамен.
*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
6-қосымша
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ММӨҚЖАА-1.
Кезеңділік: айына бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, қуаты аз мұнай өнімдерін өндірушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Мұнай беруші
өндіруші компания
кен орны
Шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының (ӨМҚ) түсімi, тонна
Өңделген шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдерінің қоспалары (ӨМҚ), тонна
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
2-кесте
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Өндіру (мұнай өнiмдерінің маркаларын көрсете отырып), тонна
Мұнай өнімі 1
Мұнай өнімі 2
Мұнай өнімі 3
...
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Тиеп-жөнелту (мұнай өнiмдерінің маркаларын көрсете оырып), тонна
Мұнай өнімі 1
Мұнай өнімі 2
Мұнай өнімі 3
...
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
бір айда
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
4-кесте
Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Қалдық (мұнай өнiмдерінің маркаларын көрсете отырып), тонна
Шикі мұнай, газ конденсаты және (немесе) өңделген мұнай өнімдерінің қоспалары (ӨМҚ), тонна
Мұнай өнімі 1
Мұнай өнімі 2
Мұнай өнімі 3
1
2
3
4
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай және мұнай өнімдерінің
қозғалысы жөніндегі ай сайынғы
ақпарат" әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Ежесуточная информация по отгрузке дизельного топлива для производителей сельскохозяйственной продукции с наименование производителя" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 указывается регион (область)*;
в графе 2 – количество по графику на отчетный месяц ______20__ г;
в графе 3 – объем по распределению (тонна);
в графе 4 – наименование производителя;
в графе 5 – подписанные заключенные договора на поставку со стороны поставщика;
в графе 6 – подписанные заключенные договора на поставку со стороны оператора.
3. В форме Таблицы 2 заполняется каждая графа, следующим образом:
в графе 1 – указывается сумма выставленного счета на оплату;
в графе 2 – количество оплаченных в тоннах;
в графе 3 – заявлено на нефтеперерабатывающий завод в тоннах;
в графе 4 – отгружено на текущий день (тонна);
в графе 5 – остаток не отгруженного в тоннах;
в графе 6 – количество неоплаченных в тоннах.
*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 6
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПДНН-1.
Периодичность: раз в месяц.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов, производители нефтепродуктов малой мощности.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Таблица 1
Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Поставщик нефти
добывающая компания
месторождение
Поступление сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных (СНО), тонна
Переработано сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных (СНО), тонна
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Таблица 2
Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Выработка (с указанием марок нефтепродуктов), тонна
Нефтепродукт 1
Нефтепродукт 2
Нефтепродукт 3
...
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3
Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Отгрузка (с указанием марок нефтепродуктов), тонна
Нефтепродукт 1
Нефтепродукт 2
Нефтепродукт 3
...
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 4
Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов
Остаток (с указанием марок нефтепродуктов), тонна
Сырая нефть, газовый конденсат и (или) смеси нефтепродуктов отработанных (СНО), тонна
Нефтепродукт 1
Нефтепродукт 2
Нефтепродукт 3
1
2
3
4
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________
подпись ____________ фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________
подпись ___________ фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежемесячная информация
по движению нефти
и нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы
"Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов"

1. "Мұнай және мұнай өнімдерінің қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. 1-кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда мұнай, газ конденсаты және (немесе) өңделген мұнай өнімдерінің қоспаларын берушілерінің тізімі көрсетіледі;
2-бағанда – өндіруші компаниялар;
3-бағанда – мұнай кен орны;
4-бағанда – бір айдағы түскен шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының көлемі (тонна);
5-бағанда – жыл басынан бастап түскен шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының көлемі (тонна);
6-бағанда – бір айдағы өңделген шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының көлемі (тонна);
7-бағанда жыл басынан бастап өңделген шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдері қоспаларының көлемі (тонна).
3. 2-кестедегі нысан әр өнім түрі бойынша жеке толтырылады және мынадай түрде бірінші екі баған көрсетіледі:
1-бағанда – бір айда өндірілген мұнай өнiмдерінің көлемі (маркаларын көрсете отырып) (тонна);
2-бағанда – жыл басынан бастап өндірілген мұнай өнiмдерінің көлемі (маркаларын көрсете отырып) (тонна).
4. 3-кестедегі нысан әр өнім түрі бойынша жеке толтырылады және мынадай түрде бірінші екі баған көрсетіледі:
1-бағанда – бір айда тиеп-жөнелтілген мұнай өнiмдерінің көлемі (маркаларын көрсете отырып) (тонна);
2-бағанда – жыл басынан бастап тиеп-жөнелтілген мұнай өнiмдерінің көлемі (маркаларын көрсете отырып) (тонна).
5. 4-кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда шикі мұнайдың, газ конденсатының және (немесе) өңделген мұнай өнімдерінің (ӨМҚ) қоспаларының қалдықтары (маркаларын көрсете отырып) көрсетіледі;
2-бағанда – 1-түрі бойынша мұнай өнімдерінің көлемі (тонна);
3-бағанда – 2-түрі бойынша мұнай өнімдерінің көлемі (тонна);
4-бағанда – 3-түрі бойынша мұнай өнімдерінің көлемі (тонна).
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
7-қосымша
Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегітәуліктік ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨТЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, мұнай өнімдері базаларының иелері.

1. Форма "Ежемесячная информация по движению нефти и нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. В Таблице 1 форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается список поставщиков нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных;
в графе 2 – добывающие компании;
в графе 3 – месторождение нефти;
в графе 4 – объем поступившей сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных за месяц (тонна);
в графе 5 – объем поступившей сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных с начала года (тонна);
в графе 6 – объем переработанной сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных за месяц (тонна);
в графе 7 – объем переработанной сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных с начала года (тонна).
3. В Таблице 2 форма заполняется по каждому виду продукта по отдельности и указываются первые две графы, следующим образом:
в графе 1 – объем выработанного нефтепродукта (с указанием марок) за месяц (тонна);
в графе 2 – объем выработанного нефтепродукта (с указанием марок) с начала года (тонна).
4. В Таблице 3 форма заполняется по каждому виду продукта по отдельности и указываются первые две графы, следующим образом:
в графе 1 – объем отгруженного нефтепродукта (с указанием марок) за месяц (тонна);
в графе 2 – объем отгруженного нефтепродукта (с указанием марок) с начала года (тонна);
5. В Таблице 4 форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается остаток сырой нефти, газового конденсата и (или) смесей нефтепродуктов отработанных (СНО);
в графе 2 – общий объем нефтепродукта по 1 виду (тонна);
в графе 3 – объем нефтепродукта по 2 виду (тонна);
в графе 4 – объем нефтепродукта по 3 виду (тонна).
Приложение 7
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПОН-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: производители нефтепродуктов, владельцы баз нефтепродуктов.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана
20__ ж есепті айға арналған график бойынша саны
үлестіру бойынша көлемі
Атауы
Беруге арналған шарт жасалды
өнім беруші тарапынан қол қойылған
оператор тарапынан қол қойылған
1
2
3
4
5
6
Облыс 1
жиыны
Облыс 2
жиыны
БАРЛЫҒЫ :
2-кесте
Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Төлем шоты қойылды
Төленгендердің саны тоннамен
Мұнай өңдеу зауыттарына мәлімделгені тоннамен
Ағымдағы күнге тиеп-жөнелтілгені
Тиеп-жөнелтілмегеннің қалдығы тоннамен
Төленбегендердің саны тоннамен
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту
жөніндегі тәуліктік ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Мұнай өнімдерін тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. 1-кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда өңір (облыс) көрсетіледі*;
2-бағанда – 20__ жылғы есепті ______айына арналғанграфик бойынша саны (тонна);
3-бағанда – үлестiру бойынша көлемі (тонна);
4-бағанда – өндірушінің атауы;
5-бағанда – өнім беруші тарапынан қол қойылған беруге арналған шарттар;
6-бағанда – оператор тарапынан қол қойылған беруге арналған шарттар;
2-кестедегі нысанда әр баған мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – қойылған төлем шотының сомасы көрсетіледі;
2-бағанда – төленгендердің саны тоннамен (тонна);
3-бағанда – мұнай өңдеу зауыттарына мәлімделгені тоннамен;
4-бағанда – ағымдағы күнге тиеп-жөнелтілгені (тонна);
5-бағанда – тиеп-жөнелтілмегеннің қалдығы тоннамен;
6-бағанда – төленбегендердің саны тоннамен.

Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Таблица 1
Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов
Область
Количество по графику на отчетный месяц 20__ г
объем по распределению
Наименование
Заключен договор на поставку
подписан со стороны поставщика
подписан со стороны оператора
1
2
3
4
5
6
Область 1
итого
Область 2
итого
ВСЕГО:
Таблица 2
Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов
Выставлен счет на оплату
Количество оплаченных в тоннах
Заявлено на нефтеперерабатывающих заводах в тоннах
Отгружено на текущий день
Остаток не отгруженного в тоннах
Количество неоплаченных в тоннах
1
2
3
4
5
6
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон:__________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись ____________ фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по отгрузке нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов"
1. Форма "Ежесуточная информация по отгрузке нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма Таблицы 1 заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 указывается регион (область)*;
в графе 2 – количество по графику на отчетный месяц ______20__ г. (тонна);
в графе 3 – объем по распределению (тонна);
в графе 4 – наименование производителя;
в графе 5 – подписанные заключенные договора на поставку со стороны поставщика;
графе 6 – подписанные заключенные договора на поставку со стороны оператора.
В форме Таблицы 2 заполняется каждая графа, следующим образом:
в графе 1 – указывается сумма выставленного счета на оплату;
в графе 2 – количество оплаченных в тоннах (тонна);
в графе 3 – заявлено на нефтеперерабатывающих заводах в тоннах;
в графе 4 – отгружено на текущий день (тонна);
в графе 5 – остаток не отгруженного в тоннах;
в графе 6 – количество неоплаченных в тоннах.

*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
8-қосымша
Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ӨАЖМКӘӨОММТЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, мұнай берушілер, мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана
20__ ж есепті айға арналған график бойынша саны
үлестіру бойынша көлемі
Атауы
Беруге арналған шарт жасалды
өнім беруші тарапынан қол қойылған
беруші тарапынан қол қойылған
1
2
3
4
5
6
Облыс 1
жиыны
Облыс 2
жиыны
БАРЛЫҒЫ :
2-кесте
Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Төлем шоты қойылды
Төленгендердің саны тоннамен
Мұнай өңдеу зауытына мәлімделгені тоннамен
Ағымдағы күнге тиеп-жөнелтілгені
Тиеп-жөнелтілмегеннің қалдығы тоннамен
Төленбегендердің саны тоннамен
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Өндірушінің атауы бар жылыту
маусымы кезінде әлеуметтік-
өндірістік объектілер мен
мекемелер үшін мазутты тиеп-
жөнелту жөніндегі тәуліктік
ақпарат" әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 8
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных
объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИОМДСПОУВВОСНП-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Производители нефтепродуктов, поставщики нефти, оптовые поставщики нефтепродуктов.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Таблица 1
Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных
объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя
Область
Количество по графику на отчетный месяц 20__ г
объем по распределению
Наименование
Заключен договор на поставку
подписан со стороны поставщика
подписан со стороны оператора
1
2
3
4
5
6
Область 1
итого
Область 2
итого
ВСЕГО:
Таблица 2
Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных
объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя.
Выставлен счет на оплату
Количество оплаченных в тоннах
Заявлено на нефтеперерабатывающий завод в тоннах
Отгружено на текущий день
Остаток не отгруженного в тоннах
Количество неоплаченных в тоннах
1
2
3
4
5
6
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по отгрузке мазута для
социально-производственных
объектов и учреждений
во время отопительного сезона
с наименованием производителя"
Пояснение по заполнению формы
"Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных
объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя"

1. "Өндірушінің атауы бар жылыту маусымы кезінде әлеуметтік-өндірістік объектілер мен мекемелер үшін мазутты тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. 1-кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда өңір (облыс) көрсетіледі*;
2-бағанда – 20__ жылғы есепті ______ айына арналған график бойынша саны (тонна);
3-бағанда – үлестiру бойынша көлемі (тонна);
4-бағанда – мұнай берушінің, мұнай өнімдерінің көтерме сауда арқылы берушінің атауы;
5-бағанда – өнім беруші тарапынан қол қойылған беруге арналған шарттар;
6-бағанда – оператор тарапынан қол қойылған беруге арналған шарттар;
3. 2-кестедегі нысанда әр баған мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – қойылған төлем шотының сомасы көрсетіледі;
2-бағанда – төленгендердің саны тоннамен;
3-бағанда – мұнай өңдеу зауыттарына мәлімделгені тоннамен;
4-бағанда – ағымдағы күнге тиеп-жөнелтілгені (тонна);
5-бағанда – тиеп-жөнелтілмегеннің қалдығы тоннамен;
6-бағанда – төленбегендердің саны тоннамен.
*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
9-қосымша
Әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ӘАОТЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер, мұнай берушілер, мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат
№ р/с
Әуежайлардың атаулары
20__ жылға арналған график
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
1
2
3
4
5
6
7
8
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақ т
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақт
1
Әуежай 1
2
Әуежай 2
БАРЛЫҒЫ:
кестенің жалғасы
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бастап
9
10
11
12
13
14
15
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақт
жоспар
фақт
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Әуежайлар үшін авиациялық
отынды тиеп-жөнелту жөніндегі
тәуліктік ақпарат" әкімшілік
деректеріне арналған нысанға
қосымша
"Әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Ежесуточная информация по отгрузке мазута для социально-производственных объектов и учреждений во время отопительного сезона с наименованием производителя" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы 1 заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 указывается регион (область)*;
в графе 2 – количество по графику на отчетный месяц _____20__ г. (тонна);
в графе 3 – объем по распределению (тонна);
в графе 4 – наименование поставщика нефти, оптового поставщика нефтепродуктов;
в графе 5 – подписанные заключенные договора на поставку со стороны поставщика;
в графе 6 – подписанные заключенные договора на поставку со стороны оператора.
3. В форме Таблицы 2 заполняется каждая графа, следующим образом:
в графе 1 – указывается сумма выставленного счета на оплату;
в графе 2 – количество оплаченных в тоннах;
в графе 3 – заявлено на нефтеперерабатывающий завод в тоннах;
в графе 4 – отгружено на текущий день (тонна);
в графе 5 – остаток не отгруженного в тоннах;
в графе 6 – количество неоплаченных в тоннах.
*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 9
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по отгрузке авиационного топлива для аэропортов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по отгрузке авиационного топлива для аэропортов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИОАТДА-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Производители нефтепродуктов, поставщики нефти, оптовые поставщики нефтепродуктов.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточная информация по отгрузке авиационного топлива для аэропортов
№ п.п
Наименование аэропортов
График на 20 _ год
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
1
2
3
4
5
6
7
8
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
1
Аэропорт 1
2
Аэропорт 2
ВСЕГО:
продолжение таблицы
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
9
10
11
12
13
14
15
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ______________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ подпись _________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по отгрузке авиационного топлива для аэропортов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по отгрузке авиационного
топлива для аэропортов"
Пояснение по заполнению формы
"Ежесуточная информация по отгрузке авиационного топлива для аэропортов"

1. "Әуежайлар үшін авиациялық отынды тиеп-жөнелту жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әуежайлардың атаулары;
2-бағанда – 20__ жылға арналған график;
3-бағанда – қаңтар жоспар/факт;
4-бағанда – ақпан жоспар/ факт;
5-бағанда – наурыз жоспар/ факт;
6-бағанда – сәуір жоспар/факт;
7-бағанда – мамыр жоспар/факт;
8-бағанда – маусым жоспар/факт;
9-бағанда – шілде жоспар/факт;
10-бағанда – тамыз жоспар/факт;
11-бағанда – қыркүйек жоспар/факт;
12-бағанда – қазан жоспар/факт
13-бағанда – қараша жоспар/факт;
14-бағанда – желтоқсан жоспар/факт;
15-бағанда – жыл басынан бастап жоспар/факт.
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
10-қосымша
Мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨКСБЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін өндірушілер,
мұнай берушілер, мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы берушілер.

1. Форма "Ежесуточная информация по отгрузке авиационного топлива для аэропортов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 – наименование аэропортов;
в графе 2 – график на 20_ год;
в графе 3 – январь план/факт;
в графе 4 – февраль план/факт;
в графе 5 – март план/факт;
в графе 6 – апрель план/факт;
в графе 7 – май план/факт;
в графе 8 – июнь план/факт;
в графе 9 – июль план/факт;
в графе 10 – август план/факт;
в графе 11 – сентябрь план/факт;
в графе 12 – октябрь план/факт;
в графе 13 – ноябрь план/факт;
в графе 14 – декабрь план/факт;
в графе 15 – план/факт с начала года.
Приложение 10
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по оптовым ценам на нефтепродукты
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по оптовым ценам на нефтепродукты.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПОЦНН-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Производители нефтепродуктов, поставщики нефти, оптовые поставщики нефтепродуктов.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын сағат 13:00-ге дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі тәуліктік ақпарат
мұнай өнімі 1
мұнай өнімі 2
...
1
2
маркалар бойынша
маркалар бойынша
маркалар бойынша
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
-
-
-
-
-
-
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдеріне арналған
көтерме сауда бағалары
жөніндегі тәуліктік ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Мұнай өнімдеріне арналған көтерме сауда бағалары жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда мұнай өнімдерінің маркалары бойынша бағасы теңге/тоннамен көрсетіледі;
2-бағанда мұнай өнімдерінің маркалары бойынша бағасы доллар/тоннамен көрсетіледі.
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
11-қосымша
Мұнай өнімдерін импорттау жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдерін импорттау жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨИЖТА-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы беруші, Қазақстан Республикасының кеден ісі саласындағы уәкілетті органы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, есепті күннен кейінгі күні сағат 13:00 дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мұнай өнімдерін импорттау жөніндегі тәуліктік ақпарат
Облыстар
Аи-80

Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточная информация по оптовым ценам на нефтепродукты
нефтепродукт 1
нефтепродукт 2
...
1
2
по маркам
по маркам
по маркам
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
тг/тн
$/тн
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по оптовым ценам на нефтепродукты" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по оптовым ценам
на нефтепродукты"
Пояснение по заполнению формы
"Ежесуточная информация по оптовым ценам на нефтепродукты"
1. Форма "Ежесуточная информация по оптовым ценам на нефтепродукты" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 указывается цена в тенге/тонну по маркам нефтепродукта;
в графе 2 – указывается цена в долларах/тонну по маркам нефтепродукта.
Приложение 11
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по импорту нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по импорту нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПИН-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оптовый поставщик нефтепродуктов, уполномоченный орган в сфере таможенного дела Республики Казахстан.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточная информация по импорту нефтепродуктов
Область
Аи-80

Аи-92/93
Аи-95/96
Аи-98
Жазғы дизель отыны
Қысқы дизель отыны
1
2
3
4
5
6
7
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
Облыс 1
Облыс 2
...
Барлығы
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдерін импорттацу жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдерін импорттау
жөніндегі тәуліктік ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдерін импорттау жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Мұнай өнімдерін импорттау жөніндегі тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – өңір (облыс)*;
2-бағанда – бір тәулікте/айдың басынан бастап импортталған Аи-80 бензинінің жалпы көлемі (тонна);
3-бағанда – бір тәулікте/айдың басынан бастап импортталған Аи-92/93 бензинінің жалпы көлемі (тонна);
4-бағанда – бір тәулікте/айдың басынан бастап импортталған Аи-95/96 бензинінің жалпы көлемі (тонна);
5-бағанда – бір тәулікте/айдың басынан бастап импортталған Аи-98 бензинінің жалпы көлемі (тонна);
6-бағанда – бір тәулікте/айдың басынан бастап импортталған жазғы дизель отынының жалпы көлемі (тонна);
7-бағанда – бір тәулікте/айдың басынан бастап импортталған қысқы дизель отынының жалпы көлемі (тонна).
*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес/
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
12-қосымша
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі тәуліктік мәліметтер
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі тәуліктік мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ОРМҚАБАҚСБСБЖТМ-1.
Кезеңділік: күніне бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдерін көтерме сауда арқылы беруші, Қазақстан Республикасының кеден ісі саласындағы уәкілетті органы.

Аи-92/93
Аи-95/96
Аи-98
Дизтопливо летнее
Дизтопливо зимнее
1
2
3
4
5
6
7
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
Область 1
Область 2
...
Всего
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по импорту нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточная информация
по импорту нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы
"Ежесуточная информация по импорту нефтепродуктов"
1. Форма "Ежесуточная информация по импорту нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 – регион (область)*;
в графе 2 – общий объем импортированного бензина Аи-80 за сутки/с начало месяца (тонна);
графе 3 – общий объем импортированного бензина Аи-92/93 за сутки/с начало месяца (тонна);
в графе 4 – общий объем импортированного бензина Аи-95/96 за сутки/с начало месяца (тонна);
в графе 5 – общий объем импортированного бензина Аи-98 за сутки/с начало месяца (тонна);
в графе 6 – общий объем импортированного дизельного топливо летнего за сутки/с начало месяца (тонна);
в графе 7 – общий объем импортированного дизельного топливо зимнего за сутки/с начало месяца (тонна).
*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 12
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточные сведения по розничным ценам на автозаправочных станциях
в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточные сведения по розничным ценам на автозаправочных станциях в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕСПРЦНАСРОГРЗС-1.
Периодичность: раз в день.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оптовый поставщик нефтепродуктов, уполномоченный орган в сфере таможенного дела Республики Казахстан.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын, сағат 13.00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі тәуліктік мәліметтер
№ р/с
ҚР аудандары мен қалаларының атауы
автожанармай құю станцияларының саны
Аи-80
Аи-92
Аи-93
Аи-95
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
1
2
3
4
5
6
Автожанармай құю станцияларының (сатушының) атауы
1
2
3
4
Жалпы орташа бағалар
Жалпы қалдық
2-кестенің жалғасы
№ р/с
ҚР аудандары мен қалаларының атауы
автожанармай құю станцияларының саны
Аи-96
Аи-98
Жазғы дизель отын
Қысқы дизель отын
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
бөлшек сауда бағасы
қалдық (тонна)
бөлшек сауда бағасы
Қалдық (тонна)
7
8
9
10
Автожанармай құю станцияларының (сатушының) атауы
1
2
Жалпы орташа бағалар
Жалпы қалдық
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы:____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі тәуліктік мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Облыстар, республикалық
маңызы бар қалалар, астана
бөлінісінде автожанармай құю
станцияларындағы бөлшек сауда
бағалары жөніндегі тәуліктік
мәліметтер" әкімшілік
деректеріне арналған нысанға
қосымша
"Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі тәуліктік мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде автожанармай құю станцияларындағы бөлшек сауда бағалары жөніндегі тәуліктік мәліметтер" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда ҚР аудандары мен қалаларының атауы көрсетіледі*;
2-бағанда – автожанармай құю станцияларының жалпы саны;

Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 13:00 часов, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточные сведения по розничным ценам на автозаправочных станциях
в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы
№ п/п
Наименование районов и городов в РК
количество автозаправочных станций
Аи-80
Аи-92
Аи-93
Аи-95
розн. цена
остаток (тонн)
розн. цена
остаток (тонн)
розн. цена
остаток (тонн)
розн. цена
остаток (тонн)
1
2
3
4
5
6
Наименование автозаправочных станций (реализатора)
1
2
3
4
Итого средние цены
Всего остаток
Продолжение Таблицы
№ п/п
Наименование районов и городов в РК
количество автозаправочных станций
Аи-96
Аи-98
Дизельное топливо летнее
Дизельное топливо зимнее
розн. цена
остаток (тонн)
розн. цена
остаток (тонн)
розн. цена
остаток (тонн)
розн. цена
Остаток (тонн)
7
8
9
10
Наименование автозаправочных станций (реализатора)
1
2
Итого средние цены
Всего остаток
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточные сведения по розничным ценам на автозаправочных станциях в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежесуточные сведения
по розничным ценам
на автозаправочных станциях
в разрезе областей, городов
республиканского значения, столицы"
Пояснение по заполнению формы
"Ежесуточные сведения по розничным ценам в разрезе областей,
городов республиканского значения, столицы"
1. Форма "Ежесуточные сведения по розничным ценам на автозаправочных станциях в разрезе районов и городов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы 1 заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается наименование районов и городов в РК*;
в графе 2 – общее количество автозаправочных станций;

3-бағанда – АИ-80 бензинінің бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
4-бағанда – АИ-92 бензинінің бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
5-бағанда – АИ-93 бензинінің бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
6-бағанда – АИ-95 бензинінің бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
7-бағанда – АИ-96 бензинінің бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
8-бағанда – АИ-98 бензинінің бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
9-бағанда – жазғы дизель отынының бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна);
10-бағанда – қысқы дизель отынының бөлшек сауда бағасы, теңге/қалдығы (тонна).
*Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
13-қосымша
Мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ай сайынғы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: МӨТӨЖАА-1.
Кезеңділік: айына бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдері базаларының иелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ай сайынғы ақпарат
№ р/с
Мұнай базасының атауы, БСН, Мұнай базасының нақты мекенжайы
Басшының ТАӘ
Заңды мекенжайы, телефоны, e-mail
Түсім, тонна
Өткізу, тонна
мазут
бензин
дизель отыны
авиакеросин
мазут
бензин
дизель отын
авиакеросин
маркалар бойынша
маркалар бойынша
маркалар бойынша
маркалар бойынша
маркалар бойынша
маркалар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
10
1
2
3
ЖИЫНТЫҒЫ
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мұнай өнімдерінің түсімі мен
өткізілуі жөніндегі ай сайынғы
ақпарат" әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

в графе 3 – цена на бензин АИ-80 розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 4 – цена на бензин АИ-92 розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 5 – цена на бензин АИ-93 розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 6 – цена на бензин АИ-95 розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 7 – цена на бензин АИ-96 розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 8 – цена на бензин АИ-98 розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 9 – цена на дизельное топливо летнее розничная цена, тенге/остаток (тонн);
в графе 10 – цена на дизельное топливо зимнее розничная цена, тенге/остаток (тонн).
*Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".
Приложение 13
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежемесячная информация по поступлению и реализации нефтепродуктов
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежемесячная информация по поступлению и реализации нефтепродуктов.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИППРН-1.
Периодичность: раз в месяц.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Владельцы баз нефтепродуктов.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 5-го числа месяца следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежемесячная информация по поступлению и реализации нефтепродуктов
№ п/п
Наименование нефтебазы БИН, Фактический адрес нефтебазы
ФИО руководителя
Юр. адрес, телефон, e-mail
Поступление, тонна
Реализация, тонна
мазут
бензин
диз топливо
авиакеросин
мазут
бензин
дизтопливо
авиакеросин
по маркам
по маркам
по маркам
по маркам
по маркам
по маркам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
ИТОГО
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по поступлению и реализации нефтепродуктов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежемесячная информация
по поступлению
и реализации нефтепродуктов"
Пояснение по заполнению формы
"Ежемесячная информация по поступлению и реализации нефтепродуктов"

1. "Мұнай өнімдерінің түсімі мен өткізілуі жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда мұнай базасының атауы, мұнай базасының БСН және нақты мекенжайы көрсетіледі;
2-бағанда – басшының ТАӘ (бар болған жағдайда);
3-бағанда – мұнай базасының заңды мекенжайы, телефоны және электрондық поштасының мекенжайы;
4-бағанда – мазуттың түсімі (тонна);
5-бағанда – маркалар бойынша бензиннің түсімі (тонна);
6-бағанда – маркалар бойынша дизель отынының түсімі (тонна);
7-бағанда – маркалар бойынша авиакеросиннің түсімі (тонна);
8-бағанда – өткізілген мазут (тонна);
9-бағанда – маркалар бойынша бензиннің өткізілуі (тонна);
10-бағанда – маркалар бойынша дизель отынының өткізілуі (тонна);
11-бағанда – маркалар бойынша авиакеросиннің өткізілуі (тонна).
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
14-қосымша
Сақтаудағы мұнай өнімдерінің нақты бар болуы жөніндегі тәуліктік ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтаудағы мұнай өнімдерінің нақты бар болуы жөніндегі тәуліктік ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: СМӨНБЖТА-1.
Кезеңділік: айына бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мұнай өнімдері базаларының иелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: күн сайын сағат 11:00-ге дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Сақтаудағы мұнай өнімдерінің нақты бар болуы жөніндегі тәуліктік ақпарат
№ р/с
Мұнай базасы меншік иесінің атауы
Мұнай базасының нақты мекенжайы
Басшының ТАӘ, заңды мекенжайы, телефоны, e-mail
ЖЖМ нақты болуы, тонна
Мұнай өнімдері, тонна
Авиакеросин
Дизель отыны
Бензин
Мазут
ТС-1
РТ
Қысқы диз. отын
Жазғы диз. отын
АШТӨ диз. отын
Маусымаралық диз. отын

1. Форма "Ежемесячная информация по поступлению и реализации нефтепродуктов" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается наименование нефтебазы, БИН и фактический адрес нефтебазы;
в графе 2 – ФИО (при его наличии) руководителя;
в графе 3 – юридический адрес, телефон и адрес электронной почты нефтебазы;
в графе 4 – поступление мазута (тонн);
в графе 5 – поступление бензина по маркам (тонн);
в графе 6 - поступление дизельного топлива по маркам (тонн);
в графе 7 - поступление авиакеросина по маркам (тонн);
в графе 8 – реализация мазута (тонн);
в графе 9 – реализация бензина по маркам (тонн);
в графе 10 - реализация дизельного топлива по маркам (тонн);
в графе 11 - реализация авиакеросина по маркам (тонн).
Приложение 14
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежесуточная информация по фактическому наличию нефтепродуктов на хранении
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежесуточная информация по фактическому наличию нефтепродуктов на хранении.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИПФНННХ-1.
Периодичность: раз в месяц.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Владельцы баз нефтепродуктов.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно до 11:00 часов следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Ежесуточная информация по фактическому наличию нефтепродуктов на хранении
№ п/п
Наименование собственника нефтебазы
Фактический адрес нефтебазы
ФИО руководителя. Юр. адрес, телефон, e-mail
Фактическое наличие ГСМ, тонна
Нефтепродукты, тонна
Авиакеросин
Диз.топливо
Бензин
Мазут
ТС-1
РТ
Дт зимнее
Дт летнее
Дт С Х Т П
Дт межсезонное

1. "Сақтаудағы мұнай өнімдерінің нақты болуы бойынша тәуліктік ақпарат" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кестедегі нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда мұнай базасы меншік иесінің атауы көрсетіледі;
2-бағанда – мұнай базасының нақты мекенжайы;
3-бағанда – басшының ТАӘ (бар болған жағдайда), заңды мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы;
4-бағанда –мазуттың нақты сақталуы (тонна);
5-бағанда – маркалар бойынша авиакеросиннің нақты сақталуы (тонна);
6-бағанда – маркалар бойынша авиакеросиннің нақты сақталуы (тонна);
7-бағанда – жазғы дизель отынының нақты сақталуы (тонна);
8-бағанда – қысқы дизель отынының нақты сақталуы (тонна);
9-бағанда – АШТӨ үшін дизель отынының нақты сақталуы (тонна);
10-бағанда – маусымаралық дизель отынының нақты сақталуы (тонна);
11-бағанда – Аи-92/93 бензинінің нақты сақталуы (тонна);
12-бағанда – Аи-95/96 бензинінің нақты сақталуы (тонна);
13-бағанда – Аи-98/100 бензинінің нақты сақталуы (тонна).
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
15-қосымша
Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: СБББМРБМӨБСӨТМ-1.
Кезеңділік: нақты уақыт режимінде мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу оқиғасы фактісі бойынша
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: стационарлық жанармай құю станцияларының иелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: нақты уақыт режимінде мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу оқиғасы фактісі бойынша
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер
№ р/р
Мұнай өнімдерін босатудың уақытша коды*
Іске асыру күні мен уақыты
Мұнай өнімінің түрі (анықтама ға сәйкес)
жалпы тәртіпте
лимит бойынша 1 **
лимит бойынша 2 ***
Төлем түрі (анықтамаға сәйкес)
көлемі, литр
бағасы, теңге/ литр
көлемі, литр
бағасы, теңге/ литр
көлемі, литр
бағасы, теңге/ литр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
* - мұнай өнімдерін босатуға арналған уақытша код (мұнай өнімдерін жалпы тәртіппен өткізу кезінде толтырылмайды);
** - Қазақстан Республикасында берілген жүргізуші куәлігін көрсеткен кезде;
*** - Қазақстан Республикасында берілген жүргізуші куәлігін және көлік құралын тіркеу туралы куәлікті көрсеткен кезде.
Автожанармай құю станциясының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған: ЭЦҚ деректері: ЭЦҚ-ға қол қойылған күні мен уақыты:
Ескертпе: "Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
"Бағаларына мемлекеттік реттеу
белгіленген мұнай өнімдерін
бөлшек саудада өткізу туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректеріне арналған нысанға
қосымша
"Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Ежесуточная информация по фактическому наличию нефтепродуктов на хранении" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается наименование нефтебазы;
в графе 2 - фактический адрес нефтебазы;
в графе 3 – ФИО (при его наличии) руководителя, юридический адрес, телефон, адрес электронной почты;
в графе 4 – фактическое хранение мазута (тонн);
в графе 5 – фактическое хранение авиакеросина по маркам (тонн);
в графе 6 - фактическое хранение авиакеросина по маркам (тонн);
в графе 7 - фактическое хранение дизельного топлива летнего (тонн).
в графе 8 – фактическое хранение дизельного топлива зимнего (тонн);
в графе 9 – фактическое хранение дизельного топлива для СХТП (тонн);
в графе 10 - фактическое хранение дизельного топлива межсезонного (тонн);
в графе 11 - фактическое хранение бензина Аи-92/93 (тонн);
в графе 12 - фактическое хранение бензина Аи-95/96 (тонн);
в графе 13 - фактическое хранение бензина Аи-98/100 (тонн).
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежесуточная информация по фактическому наличию нефтепродуктов на хранении" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение 15
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен
Предоставляется: оператор данных контрольных приборов учета в сфере производства и оборота нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СРРННКУГРЦПДЦ-1.
Периодичность: по факту события розничной реализации нефтепродуктов в режиме реального времени.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Владельцы стационарных автозаправочных станции.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: по факту события розничной реализации нефтепродуктов в режиме реального времени.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен
№ п/п
Временный код для отпуска нефтепродуктов*
Дата и время реализации
Вид нефтепродукта
в общем порядке
По лимиту 1 **
По лимиту 2 ***
Тип оплаты
объем, литр
цена, тенге/ литр
объем, литр
цена, тенге/ литр
объем, литр
цена, тенге/ литр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
* - временный код для отпуска нефтепродуктов (не заполняется при реализации нефтепродуктов в общем порядке);
** - при предъявлении водительского удостоверения, выданного в Республике Казахстан;
*** - при предъявлении водительского удостоверения и свидетельства о регистрации транспортного средства, выданных в Республике Казахстан.
Подписано электронной цифровой подписью автозаправочной станции:
данные из ЭЦП: дата и время подписания ЭЦП:
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Сведения о розничной
реализации нефтепродуктов,
на которые установлено
государственное
регулирование цен"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен"

1. "Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер" нысаны "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Кесте нысаны мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда мұнай өнімдерін өткізу жөніндегі операцияның реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – есепке алатын бақылау аспаптарының операторы жүргізуді жүзеге асыратын тіркеуші ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – ТАЖ) генерацияланатын мұнай өнімдерін босатуға арналған уақытша код. Бұл уақытша кодты есепке алатын бақылау аспаптарының операторы АҚС иесі пайдаланатын ақпараттандыру объектісі арқылы мұнай өнімдерін босатудың тәуліктік лимитіне сұрау салу кезінде жібереді;
3-бағанда – мұнай өнімдерін өткізу күні мен уақыты;
4-бағанда – Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген стационарлық автожанармай құю станциялары үшін бөлшек саудада өткізілетін мұнай өнімдерінің бағаларына сәйкес бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімінің түрі;
5-бағанда –бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген жалпы тәртіппен өткізілген мұнай өнімінің көлемі (литр);
6-бағанда – жалпы тәртіппен өткізілген мұнай өнімі бірлігінің бағасы (теңге/литр);
7-бағанда – Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген стационарлық автожанармай құю станциялары үшін бөлшек саудада өткізілетін мұнай өнімдерінің бағаларына сәйкес Қазақстан Республикасында берілген жүргізуші куәлігін көрсеткен кезде лимит бойынша өткізілген мұнай өнімінің көлемі (литр);
8-бағанда – Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген стационарлық автожанармай құю станциялары үшін бөлшек саудада өткізілетін мұнай өнімдерінің бағаларына сәйкес Қазақстан Республикасында берілген жүргізуші куәлігін көрсеткен кезде лимит бойынша өткізілген мұнай өнімі бірлігінің бағасы (теңге/литр);
9-бағанда – Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген стационарлық автожанармай құю станциялары үшін бөлшек саудада өткізілетін мұнай өнімдерінің бағаларына сәйкес Қазақстан Республикасында берілген жүргізуші куәлігін және көлік құралын тіркеу туралы куәлікті көрсеткен кезде лимит бойынша өткізілген мұнай өнімінің көлемі (литр);
10-бағанда – Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген стационарлық автожанармай құю станциялары үшін бөлшек саудада өткізілетін мұнай өнімдерінің бағаларына сәйкес Қазақстан Республикасында берілген жүргізуші куәлігін және көлік құралын тіркеу туралы куәлікті көрсеткен кезде лимит бойынша өткізілген мұнай өнімі бірлігінің бағасы (теңге/литр)*;
11-бағанда – төлем типі: онлайн төлем, қолма-қол ақша, АЖҚС отын картасы, талон бойынша босату немесе басқалар.
Қазақстан Республикасының автожанармай стационарлық құю станциялары қол жеткізу Qoldau.kz веб-порталы не ТАЖ API-интерфейсі арқылы берілетін ТАЖ пайдалана отырып, әкімшілік деректерді электрондық түрде ұсынады .
Әкімшілік деректер нысанына автожанармай құю станциясы иесінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.
Мұнай өнімдерін өндіру және
өткізу мониторингінің жүзеге
асырылу қағидаларына
16-қосымша
Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Ұсынылады: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ЭИМӨЖАА-1.
Кезеңділік: айына бір рет.
Есепті кезең: 20__жыл___ай.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасының кеден ісі саласындағы уәкілетті органы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат
№ р/с
Жөнелтілген жылы
Жөнелтілген айы
Жөнелтуші ел
Жөнелтуші компания
Жөнелтушінің объектісі
Жеткізілетін ел
Қабылдаушы компания
Тауар
Марка (Аи-80, Аи-92, Аи-95 …)
Тауардың құны
Көлем, тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
20__ жылғы___________ бойынша импортталған мұнай өнімдері жөніндегі мәліметтер
2-кесте
Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат
№ р/с
ҚР-ға келген жылы
ҚР-ға келген айы
Жеткізілетін ел
Жөнелтуші ел
Жөнелтуші компания
Жөнелту нысаны
Қабылдаушы компания
Тауар
Марка (Аи-80, Аи-92, Аи-95 …)
Тауардың құны
Жеткізілетін станция (ҚР өңірі)
Көлем, тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
2
3
Атауы: ________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: __________________
Орындаушы: ___________________________________ қолы: _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
телефоны: ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________ қолы _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: "Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Экспортталған және
импортталған мұнай өнімдері
жөніндегі ай сайынғы ақпарат"
әкімшілік деректеріне
арналған нысанға
қосымша
"Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Сведения о розничной реализации нефтепродуктов, на которые установлено государственное регулирование цен" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы заполняется следующим образом:
в графе 1 - указывается порядковый номер операции по реализации нефтепродуктов;
в графе 2 - временный код для отпуска нефтепродуктов, генерируемый в регистраторской информационной системе (далее – РИС), ведение которой осуществляется оператором контрольных приборов учета. Данный временный код отправляется оператором контрольных приборов учета при запросе суточного лимита отпуска нефтепродуктов через объект информатизации, используемый владельцем АЗС;
в графе 3 – дата и время реализации нефтепродуктов;
в графе 4 – вид нефтепродукта на который установлено государственное регулирование цен в соответствии с ценами розничную реализацию нефтепродуктов для стационарных автозаправочных станций, на которые установлено государственное регулирование цен;
в графе 5 – объем реализованного в общем порядке нефтепродукта, на которые установлено государственное регулирование цен (литр);
в графе 6 – цена единицы нефтепродукта, реализованного в общем порядке (тенге/литр);
в графе 7 – объем реализованного нефтепродукта по лимиту при предъявлении водительского удостоверения, выданного в Республике Казахстан в соответствии с ценами на розничную реализацию нефтепродуктов для стационарных автозаправочных станций, на которые установлено государственное регулирование цен (литр);
в графе 8 – цена единицы реализованного нефтепродукта по лимиту при предъявлении водительского удостоверения, выданного в Республике Казахстан в соответствии с ценами на розничную реализацию нефтепродуктов для стационарных автозаправочных станций, на которые установлено государственное регулирование цен (тенге/литр);
в графе 9 – объем реализованного нефтепродукта по лимиту при предъявлении водительского удостоверения и свидетельства о регистрации транспортного средства, выданных в Республике Казахстан в соответствии с ценами на розничную реализацию нефтепродуктов для стационарных автозаправочных станций, на которые установлено государственное регулирование цен (литр);
в графе 10 – цена единицы реализованного нефтепродукта по лимиту при предъявлении водительского удостоверения и свидетельства о регистрации транспортного средства, выданных в Республике Казахстан в соответствии с ценами на розничную реализацию нефтепродуктов для стационарных автозаправочных станций, на которые установлено государственное регулирование цен (тенге/литр)*;
в графе 11 – тип оплаты: онлайн платеж, наличные деньги, топливная карта АЗС, отпуск по талонам или другое.
Стационарные автозаправочные станции Республики Казахстан предоставляют административные данные в электронном виде с использованием РИС, доступ к которой предоставляется через веб-портал Qoldau.kz либо через API-интерфейс РИС.
Форма административных данных подписывается электронной цифровой подписью владельца автозаправочной станции.
Приложение 16
к Правилам осуществления
мониторинга производства
и реализации нефтепродуктов
Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам
Предоставляется: в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz.
Наименование административной формы: Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ЕИЭИН-1.
Периодичность: раз в месяц.
Отчетный период: 20__год____месяц.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: уполномоченный орган в сфере таможенного дела Республики Казахстан.
Срок предоставления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронной форме
Таблица 1
Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам
№ п/п
Год отправления
Месяц отправления
Страна отправления
Компания отправитель
Объект отправителя
Страна назначения
Компания получатель
Товар
Марка (Аи-80, Аи-92, Аи-95 …)
Стоимость товара
Объем, тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Сведения по импортированным нефтепродуктам за ___________ 20__ года
Таблица 2
Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам
№ п/п
Год прибытия в РК
Месяц прибытия в РК
Страна назначения
Страна отправления
Компания отправитель
Объект отправителя
Компания получатель
Товар
Марка (Аи-80, Аи-92, Аи-95 …)
Стоимость товара
Станция назначения (регион РК)
Объем, тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
2
3
Наименование: ________________________________
Адрес: _______________________________________
Адрес электронной почты: ______________________
Исполнитель: ___________________________________ подпись ____________
фамилия имя отчество (при его наличии)
телефон: __________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ подпись ___________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для административных данных
"Ежемесячная информация
по экспортированным
и импортированным нефтепродуктам"
Пояснение по заполнению формы "Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам"

1. "Экспортталған және импортталған мұнай өнімдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат" нысаны ""Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. 1-кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда мұнай өнімі жөнелтілген жыл көрсетіледі;
3-бағанда – жөнелтілген ай;
4-бағанда – жөнелтуші ел*;
5-бағанда – жөнелтуші компания;
6-бағанда – жөнелтуші объект;
7-бағанда – жеткізілетін ел**;
8-бағанда – қабылдаушы компания;
9-бағанда – тауар түрі;
10-бағанда – маркалары бойынша бензиндер;
11-бағанда – тауардың құны;
12-бағанда – көлемдер тоннамен.
3. 2-кестедегі нысан өнімнің бір түріне мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – мұнай өнімі келген жыл;
3-бағанда – келген ай;
4-бағанда – жеткізілетін ел**;
5-бағанда – жөнелтуші ел*;
6-бағанда – жөнелтуші компания;
7-бағанда – жөнелтушінің объектісі;
8-бағанда – қабылдаушы компания;
9-бағанда – тауар түрі;
10-бағанда – маркалары бойынша бензиндер;
11-бағанда – тауардың құны;
12-бағанда – жеткізілетін станция (ҚР өңірі)***;
13-бағанда – көлемдер тоннамен.
* ҚР ҰК ISO 3166-1-2016 сәйкес "Елдердің атаулары мен олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар". 1-бөлім. Ел кодтары.
** ҚР ҰК ISO 3166-1-2016 сәйкес "Елдердің атаулары мен олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар". 1-бөлім. Ел кодтары.
*** Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 2-НҚ бұйрығымен бекітілген "Стандарттаудың кейбір мәселелері туралы" ҚР ҰК 11 "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне" сәйкес

1. Форма "Ежемесячная информация по экспортированным и импортированным нефтепродуктам" разработана в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов".
2. Форма таблицы 1 заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 - указывается год отправления нефтепродукта;
в графе 3 – месяц отправления;
в графе 4 – страна отправления*;
в графе 5 – компания отправитель;
в графе 6 – объект отправителя;
в графе 7 – страна назначения**;
в графе 8 – компания получатель;
в графе 9 – вид товара;
в графе 10 – бензины по маркам;
в графе 11 – стоимость товара (указывается валюта взаиморасчетов);
в графе 12 – объемы в тоннах.
3. В форме таблицы 2 заполняется на один вид продукта следующим образом:
в графе 1 - указывается порядковый номер;
в графе 2 - указывается год прибытия нефтепродукта;
в графе 3 – месяц прибытия;
в графе 4 – страна назначения**;
в графе 5 – страна отправления*;
в графе 6 – компания отправитель;
в графе 7 – объект отправителя;
в графе 8 – компания получатель;
в графе 9 – вид товара;
в графе 10 – бензины по маркам;
в графе 11 – стоимость товара (указывается валюта взаиморасчетов);
в графе 12 – станция назначения (регион РК)***;
в графе 13 – объемы в тоннах.
* Согласно НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений". Часть 1. Коды стран.
** Согласно НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений". Часть 1. Коды стран.
*** Согласно "Классификатору административно-территориальных объектов" НК РК 11, утвержденного Приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 января 2025 года № 2-НҚ "О некоторых вопросах стандартизации".