Тасымалдаушылардың әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты залалын бюджет қаражаты есебінен субсидиялаудың үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 20 мамырдағы № 158 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 мамырда № 36151 болып тіркелді
"Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тасымалдаушылардың әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты залалын бюджет қаражаты есебінен субсидиялаудың үлгілік шарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2025 жылғы 20 мамырдағы
№ 158 Бұйрығымен
бекітілген
Тасымалдаушылардың әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты залалын бюджет қаражаты есебінен субсидиялаудың үлгілік шарты
_______________ қаласы
20__ жылғы "____" __________
____________________________________________________________________,
(жергілікті атқарушы органның атауы)
____________________________________________________________________
бұдан әрі Ұйымдастырушы деп аталатын ________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
бір Тараптан, ________________________________________________________,
(тасымалдаушының атауы)
бұдан әрі Тасымалдаушы деп аталатын __________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
екінші Тараптан, __________________________________________ қатынастағы
(қатынас түрі)
___________________________________________________ маршрут бойынша
(№ _____, маршрут атауы)
тасымалдаушылардың әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты залалын бюджет қаражаты есебінен субсидиялаудың шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісті.

Об утверждении типового договора субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2025 года № 36151
В соответствии с подпунктом 23-22) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый типовой договор субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 20 мая 2025 года № 158
Типовой договор субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков,
связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров
город _______________
"____" __________ 20__ года
____________________________________________________________________,
(наименование местного исполнительного органа)
____________________________________________________________________
именуемый в дальнейшем Организатор,
в лице ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица)
с одной Стороны, ____________________________________________________,
(наименование перевозчика)
именуемый в дальнейшем Перевозчик, в лице ____________________________
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
со второй Стороны, заключили настоящий договор субсидирования за счет
бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением
социально значимых перевозок пассажиров ______________________________
(вид сообщения)
в сообщении по маршруту _____________________________________________
(№ _____, наименование маршрута)
(далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем.

1-тарау. Шарттың мәні
1.1. Ұйымдастырушы Тасымалдаушының жолаушыларды әлеуметтік маңызы бар тасымалдауды жүзеге асырумен байланысты залалын өтеу үшін ай сайын субсидиялар төлеуге міндеттенеді, ал Тасымалдаушы өз кезегінде ай сайын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығымен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) талаптарымен көзделген құжаттар топтамасын беруге міндеттенеді.
1.2. Осы Шарт "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабына, 19-бабының 6-тармағына және Қағидалардың талаптарына сәйкес жасалған.
1.3. Жолаушыларды әлеуметтік маңызы бар тасымалдауды жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың залалын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
1.4. Заңның 19-бабына сәйкес Ұйымдастырушы белгілеген тариф (жол жүру құны): ________ теңге.
1.5. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 13 қазандағы № 614 бұйрығымен бекітілген Тұрақты маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдау жөнінде қызмет көрсетуге тарифтер есептеу әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7297 болып тіркелген) (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес айқындалатын есептік тариф: _________ теңге:
1.6. Қағидалардың 4-тарауына сәйкес айқындалатын маршруттың құны: _________ теңге.
1.7. Әдістемеге, осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес айқындалатын есептік тариф бойынша субсидиялау кезінде, жылдар бөлінісінде үш жыл ішінде жолаушылар тасымалдарының болжамды саны, сондай-ақ жылдар бөлінісінде үш жыл ішінде субсидиялардың болжамды сомасы.
1.8. Қағидалардың 4-тарауына сәйкес тұрақты тасымалдауды жүзеге асыру үшін маршруттың құнын айқындау кезінде маршруттағы (километр) үш жыл ішіндегі болжамды жалпы жүрісі маршрут бойынша (километр) автокөлік құралдарының жалпы жүрісін негізге ала отырып жылдар бойынша бөліністе, сондай-ақ Осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес жылдар бөлінісінде үш жыл ішіндегі субсидиялаудың болжамды сомасы.
1.9. Тасымалдаушының залалын субсидиялау мерзімінің басталуы Тасымалдаушы осы Шарт жасасқаннан кейін жолаушыларды тасымалдауды іс жүзінде жүзеге асырған кезден басталады.

Глава 1. Предмет договора
1.1. Организатор обязуется производить выплату субсидий на ежемесячной основе для покрытия убытков Перевозчика, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, а Перевозчик в свою очередь обязуется предоставлять на ежемесячной основе пакет документов, предусмотренных требованиями Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12353) (далее – Правила).
1.2. Настоящий Договор заключен в соответствии со статьей 14, пунктом 6 статьи 19 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и требованиями Правил.
1.3. Субсидирование за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, производится за счет средств местного бюджета.
1.4. Тариф, установленный Организатором в соответствии со статьей 19 Закона (стоимость проезда): __________ в тенге.
1.5. Расчетный тариф, определенный в соответствии с Методикой расчета тарифов на оказание услуг по перевозке пассажиров и багажа по регулярным маршрутам, утвержденной приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 октября 2011 года № 614 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7297) (далее – Методика): ___________ в тенге.
1.6. Стоимость маршрута, определенная в соответствии с главой 4 Правил: ___________ в тенге.
1.7. Прогнозируемое количество перевозок пассажиров за три года в разрезе по годам, а также прогнозная сумма субсидирования за три года в разрезе по годам, при субсидировании по расчетному тарифу, определенному в соответствии с Методикой, согласно приложению 1 к настоящему Договору.
1.8. Прогнозный общий пробег на маршруте (километр) за три года в разрезе по годам, при определении стоимости маршрута для осуществления регулярных перевозок, в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега автотранспортных средств по маршруту (километр), а также прогнозная сумма субсидирования за три года в разрезе по годам, согласно приложению 2 к настоящему Договору.
1.9. Начало срока субсидирования убытков Перевозчика начинается с момента фактического осуществления Перевозчиком перевозок пассажиров после заключения настоящего Договора.

1.10. Ұйымдастырушы жергілікті бюджеттен төлемдерді Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 101-бабы 8-тармағына сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органы айқындайтын бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдеріне (бұдан әрі – Бюджеттің атқарылу ресімдері) сәйкес жүргізеді.
2-тарау. Субсидияларды төлеу шарттары
2.1. Субсидияларды төлеу Ұйымдастырушы ай сайынғы негізде осы Шартқа, Әдістемеге және Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
2.2. Ұйымдастырушы мен Тасымалдаушы есептік қаржы жылының қорытындылары бойынша маршрутты субсидиялау жөнінде салыстырып тексеруді жүргізеді. Ұйымдастырушы мен Тасымалдаушы ағымдағы қаржы жылының 15 ақпаннан кешіктірмей осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес маршрутты субсидиялау жөнінде салыстырып тексеру актісін (бұдан әрі – салыстырып тексеру актісі) жасайды.
2.3. Тараптар салыстырып тексеру актісімен келіскен жағдайда, Ұйымдастырушы мен Тасымалдаушы салыстырып тексеру актісін жасауды аяқтаған күннен бастап 10 жұмыс күннің ішінде салыстырып тексеру актісіне қол қояды.
2.4. Тараптар немесе Тараптардың біреуі салыстырып тексеру актісімен келіспеген жағдайда, осы салыстырып тексеру актісіне шағым Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жасалады.
2.5. Тасымалдаушының әлеуметтік маңызы бар маршрутқа қызмет көрсетуге арналған субсидияларды пайдаланумен байланысты қаржылық-экономикалық қызметі туралы (Әдістемеге және Қағидаларға сәйкес барлық шығыстардың баптары мен шығындары, жолаушыларды тасымалдаудан түскен кірісі, субсидиялау қаражатын пайдалану бойынша) есептік қаржы жылының қорытындылары бойынша аудитті (бұдан әрі – аудит) ұйымдастырған кезде, Ұйымдастырушы маршрутты субсидиялау бойынша салыстырып тексеруді жүргізген кезде аудиттің қорытындысын негізге алады.
2.6. Тасымалдаушының артық алынған субсидиялары бар болса және (немесе) Ұйымдастырушы субсидияларды толық төлемеген кезде, салыстырып тексеру актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік 60 күннен кешіктірмей Тараптар өзара есеп айырысуды жүргізеді.
2.7. Маршрут бойынша ай сайынғы субсидияларды төлеу:
1) Тасымалдаушының осы маршрут бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруды тоқтатқан;
2) Тасымалдаушының Қағидаларға сәйкес құжаттар топтамасын ұсынбаған;
3) маршрутты басқару құқығына куәліктің қолдануы тоқтаған;
4) маршрутты әлеуметтік маңызы бар қатынастар тізбесінен алып тастаған;
5) Тасымалдаушының маршрутты субсидиялау жөнінде салыстырып тексеруді жүргізуден және салыстырып тексеру актісін жасаудан бас тартқан кезде жүргізілмейді.

1.10. Платежи из местного бюджета производятся Организатором в соответствии с процедурами казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, определяемыми центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в соответствии с пунктом 8 статьи 101 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Процедуры исполнения бюджета).
Глава 2. Условия выплаты субсидий
2.1. Выплата субсидий осуществляется Организатором на ежемесячной основе в соответствии с настоящим Договором, Методикой и Правилами.
2.2. Организатор и Перевозчик по итогам отчетного финансового года проводят сверку по субсидированию маршрута. Организатор и Перевозчик не позднее 15 февраля текущего финансового года составляют акт сверки по субсидированию маршрута по итогам отчетного финансового года, согласно приложению 3 к настоящему Договору (далее – акт сверки).
2.3. При согласии Сторон с результатами акта сверки, Организатор и Перевозчик подписывают акт сверки не позднее 10 рабочих дней со дня завершения составления акта сверки.
2.4. При несогласии Сторон или одной из Сторон с результатами акта сверки, данный акт сверки обжалуется в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
2.5. При организации Перевозчиком аудита по итогам отчетного финансового года о финансово-экономической деятельности связанной с использованием субсидии на обслуживание социально значимого маршрута (по всем статьям расходов и затрат согласно Методике и Правилам, полученному доходу от перевозок пассажиров, использованию средств субсидирования) (далее – аудит), Организатор берет за основу заключение аудита при проведении сверки по субсидированию маршрута.
2.6. При наличии излишне полученных субсидий Перевозчиком и (или) неполной выплаты субсидий Организатором, Стороны проводят взаиморасчет не позднее 60 календарных дней со дня подписания акта сверки.
2.7. Выплата ежемесячных субсидий по маршруту не производится при:
1) прекращении Перевозчиком осуществления перевозок пассажиров по данному маршруту;
2) непредставлении Перевозчиком пакета документов согласно Правилам;
3) прекращении действия свидетельства на право обслуживания маршрута;
4) исключении маршрута из перечня социально значимых сообщений;
5) отказе Перевозчика в проведении сверки по субсидированию маршрута и составлении акта сверки.

3-тарау. Тараптардың міндеттері
3.1. Ұйымдастырушы:
3.1.1. Қағидалардың талаптарына сәйкес субсидиялардың уақтылы және толық төленуін қамтамасыз етуге.
3.1.2. Тасымалдаушыға Қағидаларға сәйкес осы маршрутқа бекітілген автокөлік құралдары бойынша лизинг шарты бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін субсидияларды уақтылы төлемеу салдарынан туындаған айыппұлдар және өсімпұлдар сомасын өтеуге.
3.1.3. Салыстырып тексеру актісімен айқындалған Тасымалдаушы толыққанды алмаған субсидиялардың төленуін қамтамасыз етуге міндетті.
3.2. Тасымалдаушы:
3.2.1. Қағидалардың талаптарына сәйкес субсидиялар алу үшін қажетті құжаттар топтамасын Ұйымдастырушыға уақтылы жіберуге.
3.2.2. Шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға.
3.2.3. Салыстырып тексеру актісімен айқындалған артық алынған субсидияларды Ұйымдастырушыға қайтаруға.
3.2.4. Ұйымдастырушы сұрау берген кезде, Бюджеттің атқарылу ресімдеріне сәйкес Әдістеме және Қағидаларда көзделген шығыстардың баптары мен шығындары жөнінде сұратылған мәліметті ұсынуға.
3.2.5. Ұсынылған құжаттардағы мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығына жауапты болуға міндетті.
4-тарау. Тараптардың құқықтары
4.1. Ұйымдастырушы:
4.1.1. Осы Шарттың 2-тарауының 2.7-тармағына сәйкес жағдайлар туындаған кезде субсидияларды төлеуді тоқтата тұруға.
4.1.2. Тасымалдаушыдан Бюджеттің атқарылу ресімдеріне сәйкес Әдістемеде және Қағидаларда көзделген шығыстардың баптары мен шығындары жөнінде сұратылған мәліметті сұратуға.
4.1.3. Аудит ұйымдастыруға құқылы.
4.2. Тасымалдаушы:
4.2.1. Ұйымдастырушыға Әдістемеге және Қағидаларға сәйкес тарифті, есептік тарифті және (немесе) маршрут құнын өзгертуге өтінім беруге.
4.2.2. Ұйымдастырушыға ағымдағы бюджетті нақтылау бойынша ұсыныстар енгізуге.
4.2.3. Осы маршрутты субсидиялау қаражаты есебінен аудит ұйымдастыруға құқылы.
4.3. Тараптардың осы Шартта көрсетілмеген өзге де құқықтары мен міндеттері Қағидаларға, Қазақстан Республикасының көлік, жолаушыларды тасымалдау саласындағы заңнамасына және өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес реттеледі.
5-тарау. Шартты орындаудың ерекше шарттары мен тәртібі
5.1. Осы Шартқа толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жасалады және Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Тараптардың келісімі бойынша жазбаша нысанда жасалған, екі Тараптың уәкілетті өкілдері қол қойған және мөрлерімен расталған (болған жағдайда) толықтырулар Тараптар үшін жарамды және міндетті болып табылады.
5.2. Осы Шарттың 2-тарауының 2.7-тармағына сәйкес жағдайлар туындаған кезде Ұйымдастырушы Тасымалдаушыға субсидиялар төлеуді тоқтатуға жауапты болмайды.

Глава 3. Обязанности сторон
3.1. Организатор обязан:
3.1.1. Обеспечить своевременную и полную выплату субсидий в соответствии с требованиями Правил.
3.1.2. Возместить Перевозчику сумму штрафов и пеней за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств по договору лизинга на автотранспортные средства, закрепленные за данным маршрутом в соответствии с Правилами, возникшие из-за несвоевременной выплаты субсидий.
3.1.3. Обеспечить выплату недополученных Перевозчиком субсидий, выявленных актом сверки.
3.2. Перевозчик обязан:
3.2.1. Своевременно направлять Организатору пакет документов, необходимый для получения субсидий в соответствии с требованиями Правил.
3.2.2. Своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Договору.
3.2.3. Обеспечить возврат Организатору излишне полученных субсидий, выявленных актом сверки.
3.2.4. При запросе Организатора предоставить запрашиваемые сведения в соответствии с Процедурами исполнения бюджета, по статьям расходов и затратам, предусмотренным Методикой и Правилами.
3.2.5. Нести ответственность за полноту и достоверность сведений в предоставляемых документах.
Глава 4. Права сторон
4.1. Организатор вправе:
4.1.1. Приостановить выплату субсидий при наступлении обстоятельств в соответствии с пунктом 2.7 главы 2 настоящего Договора.
4.1.2. Запрашивать у Перевозчика сведения в соответствии с Процедурами исполнения бюджета, по статьям расходов и затратам, предусмотренным Методикой и Правилами.
4.1.3. Организовать аудит.
4.2. Перевозчик вправе:
4.2.1. Вносить Организатору заявку на изменение тарифа, расчетного тарифа и (или) стоимости маршрута согласно Методике и Правилам.
4.2.2. Вносить Организатору предложения по уточнению текущего бюджета.
4.2.3. Организовать аудит за счет средств субсидирования данного маршрута.
4.3. Иные права и обязанности Сторон, не указанные в настоящем Договоре, регулируются в соответствии с Правилами, законодательством Республики Казахстан в сфере транспорта, пассажирских перевозок и иными нормативно правовыми актами.
Глава 5. Особые условия и порядок исполнения Договора
5.1. Дополнения к настоящему Договору совершаются в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан и являются неотъемлемыми частями Договора. Действительными и обязательными для Сторон являются дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме, подписаны уполномоченными представителями и заверены печатью (при наличии) обеих Сторон.
5.2. Организатор не несет ответственность за прекращение выплаты субсидий Перевозчику при наступлении обстоятельств в соответствии с пунктом 2.7 главы 2 настоящего Договора.

5.3. Осы Шарттың 4-тарауының 4.1.3 және 4.2.3-тармақтарына сәйкес аудит ұйымдастырған кезде, аудитті "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес аккредиттелген кәсiби аудиторлық ұйым жүргізеді.
5.4. Осы Шартты орындауға қатысты барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен шешіледі.
5.5. Шарт Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келген кезде, Тараптар өзара қатынастарының негізі ретінде Шарттың талаптарын емес, қолданыстағы заңнаманың нормаларын пайдаланады.
5.6. Осы Шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және Тараптар үшін міндетті болады, сондай-ақ осы Шарттың 6-тарауында белгіленген мерзімдерде, ал өзара есеп айырысулар жүргізген кезде Тараптар Шарт бойынша барлық міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
5.7. Осы Шарт әр Тарап үшін бір-бірден бірдей заңды күші бар екі данада, мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалды.
5.8. Осы Шартта көзделмеген барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
6-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
6.1. Осы Шарт 20__ жылғы "____" __________ дейінгі мерзімге жасалады.
Қолданыста болудың басталуы 20__ жылғы "____" __________.
Қолданыста болудың аяқталуы 20__ жылғы "____" __________.
6.2. Шарттың қолданылу мерзімі осы маршрут бойынша жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шарттың қолданыста болу мерзіміне белгіленеді.
6.3. Осы бағыт бойынша жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шарты бұзылған күннен бастап оның қолданылуы тоқтатылады.
6.4. Ұйымдастырушы Шарттың қолданылуы тоқтатылғаны туралы оның қолданылуы тоқтатылған күннен бастап үш жұмыс күннен кешіктірмей Тасымалдаушыға хабарлайды.
6.5. Жылжымалы құрамды жаңарту негізінде Тараптар арасында жасалған жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шарты ұзартылған кезде, Шарт осы жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шартын ұзарту мерзіміне ұзартылады.
6.6. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру шартының қолданылу мерзiмi аяқталған және осы маршрутқа қызмет көрсету құқығына жаңадан өткiзiлген конкурстың жеңiмпазы болып Тасымалдаушы анықталған кезде, Шарт ұзартылады.
7-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Ұйымдастырушы
Қолы _________________
Мөр орны (бар болса)
Тасымалдаушы
Қолы _________________
Мөр орны (бар болса)
Тасымалдаушылардың
әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыруға байланысты залалын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялаудың
үлгілік шартына
1-қосымша
Жылдар бойынша бөліністе үш жыл ішінде жолаушылар тасымалдарының болжамды саны, сондай-ақ жылдар бөлінісінде үш жыл ішінде субсидиялардың болжамды сомасы
Р/с
Маршрут атауы (маршрут нөмірі)
Әдістемеге сәйкес анықталған тариф (теңге)
Жергілікті атқарушы орган белгілеген тариф (теңге)
Әдістемеге сәйкес айқындалатын тариф пен жергілікті атқарушы орган белгілеген тариф арасындағы айырмасы (теңге)
Жыл ішінде жолаушыларды тасымалдаудың болжамды саны (адам)
Субсидиялардың болжамды көлемі (теңге)
20__ жыл
1
2
20__ жыл
1
2
20__ жыл
1
2
...
Жиыны:
Ұйымдастырушы
Қолы _________________
Мөрдің орны (бар болса)
Тасымалдаушы
Қолы _________________
Мөрдің орны (бар болса)
Тасымалдаушылардың
әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыруға байланысты залалын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялаудың
үлгілік шартына
2-қосымша
Қағидалардың 4-тарауына сәйкес тұрақты тасымалдауды жүзеге асыру үшін маршруттың құнын айқындау кезінде маршруттағы (километр) үш жыл ішіндегі болжамды жалпы жүрісі маршрут бойынша (километр) автокөлік құралдарының жалпы жүрісін негізге ала отырып жылдар бойынша бөліністе, сондай-ақ жылдар бөлінісінде үш жыл ішіндегі субсидиялаудың болжамды сомасы
Р/с
Маршрут атауы (маршрут нөмірі)
Маршрут құны
(теңге)
Маршрутта жалпы жылдық болжамдық жүрісі
(километр)
Маршрутта автокөлік құралдарының жалпы жылдық жүрісі
(километр)
Бір километрдің құны
(теңге)
Субсидиялаудың болжамды көлемі
(теңге)
20__ жыл
1
2
20__ жыл
1
2
20__ жыл
1
2
Жиыны:
Ұйымдастырушы
Қолы _________________
Мөр орны (бар болса)
Тасымалдаушы
Қолы _________________
Мөр орны (бар болса)
Тасымалдаушылардың
әлеуметтік маңызы бар
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыруға байланысты залалын
бюджет қаражаты есебінен
субсидиялаудың
үлгілік шартына
3-қосымша
Есептік қаржы жылының қорытындылары бойынша маршрутты субсидиялау жөнінде салыстырып тексеру актісі
Р/с
Маршрут атауы
Ұйымдастырушы төленген субсидиялар сомасы
Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты Тасымалдаушының кірісі
Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты Тасымалдаушының залалы
Тасымалдаушының артық алынған субсидиялар сомасы
(болған жағдайда)
Ұйымдастырушы субсидиялардың толық төлемеген сомасы
(болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Жиыны:
Ұйымдастырушы
Қолы _________________
Мөр орны (бар болса)
Тасымалдаушы
Қолы _________________
Мөр орны (бар болса)

5.3. При организации аудита в соответствии с пунктами 4.1.3 и 4.2.3 главы 4 настоящего Договора, аудит проводится аккредитованной профессиональной аудиторской организацией в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".
5.4. Все споры и разногласия по исполнению настоящего Договора решаются посредством переговоров между Сторонами или в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
5.5. При противоречии Договора действующему законодательству Республики Казахстан Стороны за основу взаимоотношений используют нормы действующего законодательства, а не условия Договора.
5.6. Настоящий Договор вступает в силу и становится обязательным для Сторон с момента его подписания, а также действует в сроки, установленные главой 6 настоящего Договора, а при проведении взаиморасчетов до полного исполнения Сторонами всех своих обязательств по Договору.
5.7. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой из Сторон.
5.8. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
Глава 6. Срок действия Договора
6.1. Настоящий Договор заключается на срок до "__" ________ 20___ года.
Начало действия "___" ________ 20___ года.
Окончание действия "___" __________ 20__ года.
6.2. Срок действия Договора устанавливается на срок действия договора организации регулярных перевозок пассажиров и багажа на данный маршрут.
6.3. С даты прекращения действия договора организации регулярных перевозок пассажиров и багажа на данный маршрут, Договор прекращает свое действие.
6.4. Организатор уведомляет Перевозчика о прекращении действия Договора, не позднее трех рабочих дней с даты прекращения его действия.
6.5. При продлении договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа, заключенного между Сторонами на основании обновления подвижного состава, Договор пролонгируется на срок продления данного договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
6.6. При истечении срока действия договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа и определении Перевозчика победителем вновь проведенного конкурса на право обслуживания данного маршрута, Договор пролонгируется.
Глава 7. Юридические адреса и реквизиты сторон
Организатор
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Перевозчик
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Приложение 1
к Типовому договору
субсидирования за счет
бюджетных средств убытков
перевозчиков, связанных
с осуществлением социально
значимых перевозок пассажиров
Прогнозируемое количество перевозок пассажиров за три года в разрезе по годам,
а также прогнозная сумма субсидирования за три года в разрезе по годам
п/п
Наименование маршрута (номер маршрута)
Тариф, определенный в соответствии с Методикой (тенге)
Тариф, установленный местным исполнительным органом (тенге)
Разница между тарифом, определенным в соответствии с Методикой и тарифом, установленным местным исполнительным органом (тенге)
Прогнозируемое количество перевозок пассажиров в течение года
(человек)
Прогнозная сумма субсидирования
(тенге)
20 __ года
1
2
20 __ года
1
2
20 __ года
1
2
...
Итого:
Организатор
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Перевозчик
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Типовому договору
субсидирования за счет
бюджетных средств убытков
перевозчиков, связанных
с осуществлением социально
значимых перевозок пассажиров
Прогнозный общий пробег на маршруте (километр) за три года в разрезе по годам,
при определении стоимости маршрута для осуществления регулярных перевозок,
в соответствии с главой 4 Правил, исходя из общего годового пробега
автотранспортных средств по маршруту (километр), а также прогнозная сумма
субсидирования за три года в разрезе по годам
п/п
Наименование маршрута (номер маршрута)
Стоимость маршрута (тенге)
Прогнозный общий пробег на маршруте (километр)
Общий годовой пробег автотранспортных средств по маршруту (километр)
Стоимость одного километра (тенге)
Прогнозная сумма субсидирования (тенге)
20 __ года
1
2
20 __ года
1
2
20 __ года
1
2
Итого:
Организатор
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Перевозчик
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к Типовому договору
субсидирования за счет
бюджетных средств убытков
перевозчиков, связанных
с осуществлением социально
значимых перевозок пассажиров
Акт сверки по субсидированию маршрута по итогам отчетного финансового года
№ п/п
Наименование маршрута
Сумма оплаченных
Организатором субсидий
Доходы
Перевозчика, связанные с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров
Убытки
Перевозчика, связанные с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров
Сумма излишне полученных субсидий Перевозчиком
(при наличии)
Сумма
неполной выплаты субсидий Организатором
(при наличии)
1
2
3
4
5
Итого:
Организатор
Подпись _________________
Место печати (при наличии)
Перевозчик
Подпись _________________
Место печати (при наличии)