"Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру ережесін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/187-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 24 мамырдағы № 13/113-VIII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 29 мамырда № 9022-16 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2026 жылғы 27 тамыздағы № 30/265-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.08.2026 № 30/265-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру ережесін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 14 шілдедегі № 14/187-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2512 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі тақырыбы өзгермейді:
"Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы";
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса берілген "Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру қағидалары бекітілсін."
көрсетілген шешіммен бекітілген "Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру ЕРЕЖЕСІ" тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі тақырыбы өзгермейді:
"Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын беру қағидалары";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматы" атағын алған әрбір адамға тиісті мәслихаттар төрағалары және облыс (қала, аудан) әкімі:
1) куәлік;
2) төсбелгі тапсырады.
Шығыс Қазақстан облысының (қаланың, ауданның) құрметті азаматының есімі облыстың (қаланың, ауданның) Құрметті азаматтары кітабына енгізіледі, ол тиісті мәслихатта немесе облыстық (қалалық, аудандық) өлкетану мұражайында сақталады.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Д. Рыпаков

О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 июля 2009 года № 14/187-IV "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 мая 2024 года № 13/113-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 мая 2024 года № 9022-16. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27 августа 2026 года № 30/265-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.08.2026 № 30/265-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 июля 2009 года № 14/187-IV "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2512) следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в заголовок Правил присвоения звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)", утвержденных указанным решением, внесено изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не меняется;
в Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)", утвержденных указанным решением:
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Каждому удостоенному звания "Почетный гражданин Восточно-Казахстанской области (города, района)" председателями соответствующих маслихатов и акимом области (города, района) вручается:
1) удостоверение;
2) нагрудный знак.
Имя Почетного гражданина Восточно-Казахстанской области (города, района) заносится в книгу Почетных граждан области (города, района), которая хранится в соответствующем маслихате или в областном (городском, районном) краеведческом музее".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Д. Рыпаков