Сарысу ауданы бойынша бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 19-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 2 сәуірде № 5185-08 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 49-3 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 26.12.2025 № 49-3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу ауданы бойынша бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесін салық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мусабеков

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога по Сарысускому району
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 19 марта 2024 года № 19-3. Зарегистрированы Департаментом юстиции Жамбылской области 2 апреля 2024 года № 5185-08. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2026 года № 49-3
Сноска. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26.12.2026 № 49-3 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить ставку корпоративного или индивидуального подоходного налога за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога по Сарысускому району с 4 (четырех) процентов до 2 (двух) процентов по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков