"Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 28 қарашадағы № 104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 қарашада № 35429 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 133 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 23.12.2025 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы №129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау мен бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 151-бабының 14 және 16-тармақтарына, 152-бабының 6-тармағына, 153-бабының 5 және 21-тармақтарына, 154-бабының 13-тармағына, 157-бабының 10 және 11-тармақтарына, 159-бабының 3 және 4-тармақтарына, 187-бабының 1) және 2) тармақшаларына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамалар жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 151-бабының 14 және 16-тармақтарына, 152-бабының 6-тармағына, 153-бабының 5 және 21-тармақтарына, 154-бабының 13-тармағына, 157-бабының 10 және 11-тармақтарына, 159-бабының 3 және 4-тармақтарына, 187-бабының 1) және 2) тармақшаларына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдардың бюджеттік инвестицияларын жоспарлау және іске асыру тәртібін, білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жоба шеңберінде бюджеттік инвестицияларын жоспарлау және іске асыру тәртібін қоспағанда, мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамалар жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингтеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау тәртібін белгілейді.";
184-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 ноября 2024 года № 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2024 года № 35429. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2025 года № 133.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 23.12.2025 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9938) следующие изменения:
в Правилах разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденных указанным приказом:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 14 и 16 статьи 151, пунктом 6 статьи 152, пунктами 5 и 21 статьи 153, пунктом 13 статьи 154, пунктами 10 и 11 статьи 157, пунктами 3 и 4 статьи 159, подпунктами 1) и 2) статьи 187 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктами 14 и 16 статьи 151, пунктом 6 статьи 152, пунктами 5 и 21 статьи 153, пунктом 13 статьи 154, пунктами 10 и 11 статьи 157, пунктами 3 и 4 статьи 159, подпунктами 1) и 2) статьи 187 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, за исключением порядка планирования и реализации бюджетных инвестиций специальных государственных органов, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность, порядка планирования и реализации бюджетных инвестиций в рамках пилотного национального проекта в области образования.";
пункт 184 изложить в следующей редакции:

"184. БИЖ-ді іске асыру мониторингі нақты алынатын нәтижелерді БИЖ-ді тиімді басқаруды қамтамасыз ету мақсатында ықтимал ауытқуларды уақтылы анықтау үшін экономикалық қорытындыға/инвестициялық ұсынысқа/БИЖ ТЭН/ Инвестициялардың ҚЭН сәйкес есепті күнге жоспарланған нәтижелермен салыстыру жолымен жүргізіледі.
ББӘ БИЖ-дің іске асырылу мониторингінің қорытындылары бойынша жылдық есептің нәтижелерін қалыптастырады және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға МЖАЖ арқылы ұсынады.";
186-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"186. Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері есебінен іске асырылатын республикалық БИЖ-ді және жергілікті БИЖ-ді іске асыру мониторингін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүзеге асырады.
Жергілікті БИЖ-ді іске асыру мониторингін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептері негізінде жүзеге асырады.
Республикалық және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері республикалық және жергілікті БИЖ-ді іске асыру мониторингі бойынша есептерді мемлекеттік органның ресми интернет-ресурстарында тоқсан сайын жариялайды.";
191-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"191. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қажетті ақпаратты тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (оны) күніне дейін қазақ және орыс тілдерінде электрондық жеткізгіште дайындайды және мыналарды:
1) осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды дайындау және іске асыру жоспар-кестесін;
2) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның паспортын қамтиды.";
197-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"197. ББӘ республикалық БИЖ-ді, жергілікті БИЖ-ді, сондай-ақ тиісті бюджетті жоспарлау (нақтылау) кезінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын жобалардың іске асыру мониторингі нәтижелерін БИЖ-ді іске асырудан экономикалық және әлеуметтік қайтарымдылықтың ұзақ мерзімді көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша ағымдағы жағдай туралы ақпаратты ескере отырып пайдаланады.
Бюджеттік бағдарлама басшысы республикалық және жергілікті БИЖ-ді іске асыру мониторингін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға осы Қағидалардың 189, 191, 193 және 194-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде жүргізуді және оның нәтижелерін уақтылы ұсынуды қамтамасыз етеді.";
199, 200 және 201-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

"184. Мониторинг реализации БИП проводится путем сопоставления фактически получаемых результатов с запланированными согласно экономическому заключению/инвестиционному предложению/ТЭО БИП/ФЭО Инвестиций/ на отчетную дату для своевременного выявления возможных отклонений в целях обеспечения эффективного управления БИП.
АБП формируют и представляют в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию результаты годового отчета по итогам мониторинга реализации БИП посредством ИСГП.";
пункт 186 изложить в следующей редакции:
"186. Мониторинг реализации республиканских БИП и местных БИП, реализуемых за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета осуществляется администраторами республиканских бюджетных программ.
Мониторинг реализации местных БИП осуществляется местным уполномоченным органом по государственному планированию на основании отчетов администраторов местных бюджетных программ.
Администраторы республиканских и местных бюджетных программ ежеквартально публикуют на официальных интернет-ресурсах государственного органа отчеты по мониторингу реализации республиканских и местных БИП.";
пункт 191 изложить в следующей редакции:
"191. Необходимая информация подготавливается администраторами республиканских бюджетных программ и администраторами местных бюджетных программ ежеквартально до 10 (десятого) числа, следующего за отчетным периодом, на казахском и русском языках, на электронном носителе и содержит:
1) план-график подготовки и реализации бюджетных инвестиционных проектов по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам;
2) паспорт проекта по форме согласно приложению 31 к настоящим Правилам.";
пункт 197 изложить в следующей редакции:
"197. АБП используют результаты мониторинга реализации республиканских БИП, местных БИП, а также проектов реализуемых за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета при планировании (уточнении) соответствующего бюджета, с учетом информации о текущем состоянии по достижению долгосрочных показателей экономической и социальной отдачи от реализации БИП.
Руководитель бюджетной программы обеспечивает своевременное проведение и представление результатов мониторинга реализации республиканских и местных БИП в центральный уполномоченный орган по государственному планированию в сроки, указанные в пунктах 189, 191, 193 и 194 настоящих Правил.";
пункты 199, 200 и 201 изложить в следующей редакции:

"199. БИЖ және Инвестициялардың іске асырылуын бағалау объект пайдалануға енгізілгеннен және/немесе сәйкесінше ҚЭН-де көзделген іс-шаралар аяқталғаннан кейін келесі жылы жүргізіледі.
Егер БИЖ белгіленген мерзімдерде пайдалануға енгізілмеген жағдайда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері немесе жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері БИЖ-дің іске асырылуын бағалау бойынша ақпаратты кейінгі жылдары объекті пайдалануға берілгеннен соң мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға ұсынады.
Егер ҚЭН-де көзделген іс-шаралар белгіленген мерзімдерде аяқталмаған жағдайда, республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері немесе жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Инвестициялардың іске асырылуын бағалау жөніндегі ақпаратты кейінгі жылдары ҚЭН-де көзделген іс-шаралар аяқталғаннан соң ұсынады.
Бұл ретте республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері объектіні уақтылы пайдалануға бермеудің және ҚЭН-де көзделген іс-шаралардың уақтылы аяқталмауының себептері туралы ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға ұсынады.";
200. БИЖ-дің және Инвестициялардың іске асырылуын бағалау мыналарды:
1) ББӘ-ден осы Қағидаларға 27 және 31-қосымшаларға сәйкес бюджеттік инвестицияларды дайындау мен іске асырудың жоспар-кестесін және жобаның паспортын қамтитын ақпарат жинауды;
2) БИЖ және Инвестициялардың қол жеткізілген тікелей нәтижелерін (өнім шығару, қызмет көрсету) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында және/немесе БИЖ ТЭН/Инвестициялардың ҚЭН/инвестициялық ұсыныста көзделген көрсеткіштермен салыстыру арқылы оларды талдауды;
3) БИЖ-дің және Инвестициялардың іске асырылуын бағалау бойынша жиынтық есепті дайындауды көздейді.
Нақты көрсеткіштердің Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында және/немесе БИЖ ТЭН-інде және Инвестициялардың ҚЭН-інде бұдан бұрын жоспарланған көрсеткіштерден ауытқуы анықталған БИЖ бен Инвестицияларды тиімді басқару мақсатында жүйелі және жедел шаралар бойынша ұсынымдар қалыптастырылады.";
201. БИЖ-дің іске асырылуына бағалау жүргізу үшін ақпарат қазақ және орыс тілдерінде мынадай есептілік құрамында ұсынылады:
1) осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік инвестицияларды дайындау және іске асыру жоспар-кестесі;
2) осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар мен республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын жобалардың іске асырылу мониторингі бойынша есептер;

"199. Оценка реализации БИП и Инвестиций проводится на следующий год после введения объекта в эксплуатацию и/или завершения мероприятий, предусмотренных ФЭО, соответственно.
В случае, если БИП не введен в эксплуатацию в установленные сроки, администраторами республиканских бюджетных программ или администраторами местных бюджетных программ представляется информация по оценки реализации БИП в последующие годы, после введения объекта в эксплуатацию в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
В случае, если мероприятия, предусмотренные ФЭО, не завершены в установленные сроки, администраторами республиканских бюджетных программ или администраторами местных бюджетных программ представляется информация по оценке реализации Инвестиций в последующие года, после завершения мероприятий, предусмотренных ФЭО.
При этом администраторами республиканских бюджетных программ и администраторами местных бюджетных программ представляется информация о причинах несвоевременного ввода объекта в эксплуатацию и несвоевременного завершения мероприятий, предусмотренных в ФЭО в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
200. Оценка реализации БИП и Инвестиций предусматривает:
1) сбор информации, которая включает в себя план-график подготовки и реализации бюджетных инвестиций и паспорт проекта по формам согласно приложениям 27 и 31 к настоящим Правилам от АБП;
2) анализ достигнутых прямых результатов БИП и Инвестиций (выпуск продукции, предоставление услуг) путем сопоставления их с показателями, предусмотренными документами Системы государственного планирования и/или ТЭО БИП/ФЭО Инвестиций/ инвестиционным предложением;
3) подготовку сводного отчета по оценке реализации БИП и Инвестиций.
В целях эффективного управления по БИП и Инвестициям, в которых выявлены отклонения фактических показателей от ранее запланированных в документах системы государственного планирования и/или ТЭО БИП и ФЭО Инвестиций, формируются рекомендации по системным и оперативным мерам.";
201. Для проведения оценки реализации БИП информация представляется на казахском и русском языках в составе следующей отчетности:
1) план-график подготовки и реализации бюджетных инвестиций по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам;
2) отчеты по мониторингу реализации республиканских бюджетных инвестиционных проектов и проектов, реализуемых за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета согласно приложению 28 к настоящим Правилам;

3) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес жоба паспорты;
4) осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараларды іске асыру мониторингі бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есептері.";
214-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"214. Инвестициялар мониторингі мыналарды:
1) республикалық немесе жергiлiктi бюджеттен тартылған Инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның барысы туралы ақпарат жинауды;
2) заңды тұлға Инвестициялар есебінен іске асыратын іс-шаралар нәтижелерінің нақты қол жеткізілген көрсеткіштерін және Инвестициялар ҚЭН-інде және (немесе) мемлекеттік органдардың даму жоспарларында және (немесе) заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттарында жоспарланған тиісті нәтижелерді салыстыру арқылы әрбір кезеңде қол жеткізілген өткізу көлемдері мен шығындарды, сондай-ақ оларға қол жеткізбеу себептерін талдауды;
3) есепті кезең ішінде орындалған жұмыстардың нақты және жоспарлы көлемдері мен қаржы қаражатын игеру сомасы туралы ақпаратты қамтитын Инвестициялардың іске асырылуын мониторингілеу нәтижелері туралы есеп дайындауды қамтиды.
ББӘ Инвестициялардың іске асырылу мониторингінің нәтижелерін қалыптастырады және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға МЖАЖ арқылы ұсынады.";
217-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"217. ББӘ-нің республикалық Инвестициялар және республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын Инвестициялар бойынша есебін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүргізеді.
ББӘ-нің жергілікті Инвестициялар бойынша есебін жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жүргізеді.
ББӘ республикалық және жергілікті Инвестициялардың іске асырылу мониторингі бойынша есептерді мемлекеттік органның ресми интернет-ресурстарында тоқсан сайын жариялайды.";
224-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"224. ББӘ Инвестицияларды іске асырудан экономикалық және әлеуметтік қайтарымдылықтың ұзақ мерзімді көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша ағымдағы жағдай туралы ақпаратты ескере отырып, республикалық Инвестициялардың, жергілікті Инвестициялардың және тиісті бюджетті жоспарлаған (нақтылаған) кезде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын Инвестициялардың іске асырылу мониторингінің нәтижелерін қолданады.
Бюджеттік бағдарлама басшысы республикалық және жергілікті Инвестициялардың іске асырылу мониторингін уақтылы жүргізуді және оның нәтижелерін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе тиісті орталық мемлекеттік органға осы Қағидалардың 220 және 221-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде ұсынуды қамтамасыз етеді.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің бірінші басшылары республикалық және жергілікті Инвестициялардың іске асырылу мониторингін уақтылы жүргізуді және оның нәтижелерін осы Қағидалардың 215-тармағында көрсетілген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне ұсынуды қамтамасыз етеді.";

3) паспорт проекта согласно приложению 31 к настоящим Правилам;
4) отчеты администратора бюджетных программ по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц согласно приложению 39 к настоящим Правилам.";
пункт 214 изложить в следующей редакции:
"214. Мониторинг Инвестиций включает следующее:
1) сбор информации о ходе мероприятия, реализуемого за счет Инвестиций, привлеченных из республиканского или местного бюджета;
2) анализ достигнутых в каждом этапе объемов реализации и затрат, путем сопоставления фактически достигнутых показателей результатов мероприятий, реализуемых юридическим лицом за счет Инвестиций и соответствующих результатов, запланированных в ФЭО Инвестиций и (или) в планах развития государственных органов и (или) в стратегических документах развития юридических лиц, а также причин их недостижения;
3) подготовку отчета о результатах мониторинга реализации Инвестиций, содержащего информацию о фактических и плановых объемах выполненных работ и сумм освоения финансовых средств за отчетный период.
АБП формируют и представляют в центральный или местный уполномоченный орган по государственному планированию результаты мониторинга реализации Инвестиций посредством ИСГП.";
пункт 217 изложить в следующей редакции:
"217. Отчет АБП по республиканским Инвестициям и Инвестициям, реализуемым за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, проводят администраторы республиканских бюджетных программ.
Отчет АБП по местным Инвестициям проводят администраторы местных бюджетных программ.
АБП ежеквартально публикуют на официальных интернет-ресурсах государственного органа отчеты по мониторингу реализации республиканских и местных Инвестиций.";
пункт 224 изложить в следующей редакции:
"224. АБП используют результаты мониторинга реализации республиканских Инвестиций, местных Инвестиций и Инвестиций реализуемых за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета при планировании (уточнении) соответствующего бюджета, с учетом информации о текущем состоянии по достижению долгосрочных показателей экономической и социальной отдачи от реализации Инвестиций.
Руководитель бюджетной программы обеспечивает своевременное проведение и представление результатов мониторинга реализации республиканских и местных Инвестиций в центральный уполномоченный орган по государственному планированию или в соответствующий центральный государственный орган в сроки, указанные в пунктах 220 и 221 настоящих Правил.
Первые руководители субъектов квазигосударственного сектора обеспечивают своевременное проведение и представление результатов мониторинга реализации республиканских и местных Инвестиций администратору бюджетной программы в сроки, указанные в пункте 215 настоящих Правил.";

10, 11, 12, 13, 26, 27, 28, 31, 38 және 39-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
29, 32 және 33-қосымшалар алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және
бағалау және бюджеттік
кредиттеудiң орындылығын
айқындау қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жобаның ең аз шығындарын талдау көрсеткіштері___________________.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ЖЕАШТК.
Жиілік: біржолғы.
Есепті кезең: __ күні ___ айы __ жыл.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: қажеттілігіне қарай.
Нұсқалар
Атауы
Ескертпе
(негіздеме техникалық-экономикалық негіздемеге сілтеме, сараптамалар)
жыл
жыл
жыл
n
Жиыны
1-нұсқа
Инвестициялық шығындар
Пайдалану шығындары
Бірінші нұсқа бойынша жиыны
Шығындардың ағымдағы құны
2-нұсқа
Инвестициялық шығындар
Пайдалану шығындары
Екінші нұсқа бойынша жиыны
Шығындардың ағымдағы құны
n-нұсқа
Инвестициялық шығындар
Пайдалану шығындары
n-нұсқасы бойынша жиыны
Шығындардың ағымдағы құны
"Жобаның ең аз шығындарын талдау көрсеткіштері_________" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
"Жобаның ең аз шығындарын талдау көрсеткіштері_________" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1- ЖЕАШТК (біржолғы)
- бағанда нұсқа көрсетіледі;
2-бағанда параметрдің атауы көрсетіледі;
3-бағанда ескертпе (негіздеме техникалық-экономикалық негіздемеге сілтеме, сараптама) көрсетіледі;
4-n -бағандарында параметрлердің мәндері іске асыру жылдары бойынша көрсетіледі;
соңғы бағанда жиынтық қосынды мәндері көрсетіледі.
1-жолда инвестициялық шығындар көрсетіледі;
2-жолда пайдалану шығындары көрсетіледі;
3-жолда бірінші нұсқа бойынша жиынтық мән көрсетіледі;
4-жолда шығындардың ағымдағы құны көрсетіледі.
Ең аз шығындарды талдаудың барлық нұсқалары жоғарыда көрсетілген сипаттамаға сәйкесресімделеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
2-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жоба шығындарының тиімділігін талдауға арналған көрсеткіштер ________.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-ЖШТТАК.
Жиілік: біржолғы.
Есепті кезең: __ күні ___ айы __ жыл.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: қажеттілігіне қарай.
Ңұсқалар
Көрсеткіштің атауы
Ескертпе
(негіздеме, техникалық-экономикалық негіздемеге сілтеме, сараптамалар)
жыл
жыл
жыл
n
Жиыны
1-нұсқа
Инвестициялық шығындар
Пайдалану шығындары
Бірінші нұсқа бойынша жиыны
Шығындардың ағымдағы құны
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемі
Тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бір бірлігіне шаққандағы үлестік шығасылар
2-нұсқа
Инвестициялық шығындар
Пайдалану шығындары
Екінші нұсқа бойынша жиыны
Шығындардың ағымдағы құны
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемі
Тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бір бірлігіне шаққандағы үлестік шығындар
n-нұсқа
Инвестициялық шығындар
Пайдалану шығындары
n нұсқа бойынша жиыны
Шығындардың ағымдағы құны
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемі
Тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бір бірлігіне шаққандағы үлестік шығындар
"Жоба шығындарының тиімділігін талдауға арналған көрсеткіштер ____________" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
"Жоба шығындарының тиімділігін талдауға арналған көрсеткіштер ___________"" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме
2- ЖШТТАК (біржолғы)
1-бағанда нұсқа көрсетіледі;
2-бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
3-бағанда ескертпе (негіздеме техникалық-экономикалық негіздемеге сілтеме, сараптама) көрсетіледі;
4-n бағандарында параметрлердің мәндері іске асыру жылдары бойынша көрсетіледі;
соңғы бағанда жиынтық қосынды мәндері көрсетіледі.
1-жолда инвестициялық шығындар көрсетіледі;
2-жолда пайдалану шығындары көрсетіледі;
3-жолда бірінші нұсқа бойынша жиынтық мән көрсетіледі;
4-жолда шығындардың ағымдағы құны көрсетіледі;
5-жолда тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу көлемінің көрсеткіштері көрсетіледі;
6-жолда тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бір бірлігіне шаққандағы үлестік шығасылар көрсетіледі.
Шығындардың тиімділігін талдаудың барлық нұсқалары жоғарыда көрсетілген сипаттамаға сәйкес ресімделеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
3-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.
Әкімшілік деректер нысаны интернет- ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жобаның экономикалық тиімділігі көрсеткіштерін есептеу ___________.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 3-ЖЭТКЕ.
Жиілік: біржолғы.
Есепті кезең: __ күні ___ айы __ жыл.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: қажеттілігіне қарай.
Атауы
Ескертпе (негіздеме, техникалық-экономикалық негіздемеге сілтеме, сараптамалар)
1
2
3
n
1.
Тікелей ақша ағындары
2.
Жанама экономикалық пайда
3.
Экономикалық пайда жиыны
4.
Инвестициялық шығындар
5.
Пайдалану шығындары
6.
Жанама экономикалық шығындар
7.
Жобаның тәуекелдері
8.
Экономикалық шығындар жиыны
9.
Таза экономикалық ағын жиыны
10.
Таза дисконтталған экономикалық ағын жиыны
11.
Экономикалық таза дисконтталған кіріс (ЕNPV)
12.
Экономикалық ішкі кірістілік нормасы (EIRR)
"Жобаның экономикалық тиімділігі көрсеткіштерін есептеу _______"
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
"Жобаның экономикалық тиімділік көрсеткіштерін есептеу ____________" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме
3- ЖЭТКЕ (біржолғы)
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда параметрдің атауы көрсетіледі;
3-бағанда ескертпе (негіздеме техникалық-экономикалық негіздемеге сілтеме, сараптама) көрсетіледі;
4-n -бағандарында параметрлердің мәндері іске асыру жылдары бойынша көрсетіледі;
1-жолда инвестициядан кейінгі кезең ішінде жобаны іске асыруға байланысты барлық ақшалай түсімдер мен төлемдер көрсетіледі.
2-жолда жобаны іске асыруға байланысты барлық пайда, оның ішінде инвестициядан кейінгі барлық кезең үшін айқындалатын экономиканың аралас салаларындағы (аяларындағы) қосымша әлеуметтік-экономикалық, экологиялық әсерлер көрсетіледі. Барлық пайда ақшалай баламада (мың теңге) келтіріледі.
3-жолда тікелей ақшалай түсімдердің және жанама экономикалық пайданың жиынтық құны көрсетіледі.
4-жолда инвестициялық кезеңдегі барлық ақшалай салымдарды ескере отырып, жобаның құны, оның ішінде жобалау-іздестіру жұмыстарының, жер учаскесін сатып алу немесе жалға алу, оны құрылысқа бөлу және игеру құны, аумақты құрылысқа және құрылыс-монтаждау жұмыстарына, жабдықтарға дайындау жөніндегі жұмыстардың құны және т.б. көрсетіледі.
5-жолда объектіні пайдалануға берілген сәттен бастап оны сүйемелдеуге және/немесе күтіп-ұстауға бағытталған барлық ақшалай шығындар көрсетіледі.
6-жолда пайдалану шығындарын қоспағанда, жобаны іске асыру салдарымен байланысты барлық болжанатын шығындар, оның ішінде әлеуметтік-экономикалық, экологиялық және экономиканың аралас салаларында (салаларында) көрсетіледі. Барлық шығындар ақшалай баламада (мың теңге) келтіріледі.

приложения 10, 11, 12, 13, 26, 27, 28, 31, 38 и 39 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу;
приложения 29, 32 и 33 исключить.
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Байбазаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 10
к Правилам разработки или
орректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора, мониторинга
и оценки реализации бюджетных
инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Наименование формы административных данных: Показатели анализа наименьших затрат проекта _________.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ПАНЗП.
Периодичность: единовременная.
Отчетный период: __ число ___ месяц __ год.
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы бюджетных программ.
Срок представления формы административных данных: по мере необходимости.
Варианты
Наименование
Примечание (обоснование ссылка на технико-экономическое обоснование, экспертизы)
год
год
год
n
Итого
Вариант 1
Инвестиционные затраты
Эксплуатационные затраты
Итого по первому варианту
Приведенная стоимость затрат
Вариант 2
Инвестиционные затраты
Эксплуатационные затраты
Итого по второму варианту
Приведенная стоимость затрат
Вариант n
Инвестиционные затраты
Эксплуатационные затраты
Итого по варианту n
Приведенная стоимость затрат
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Показатели анализа
наименьших затрат проекта
_______________________"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Показатели анализа наименьших затрат проекта ________________" 1-ПАНЗП
(единовременная)
в графе 1 указывается вариант;
в графе 2 указывается наименование параметра;
в графе 3 указывается примечание (обоснование ссылка на технико-экономическое обоснование, экспертизы);
в графах 4-n указываются значения параметров по годам реализации;
в последней графе указываются итоговые суммарные значения.
в строке 1 указываются инвестиционные затраты;
в строке 2 указываются эксплуатационные затраты;
в строке 3 указывается итоговое значение по первому варианту;
в строке 4 указывается приведенная стоимость затрат.
Все варианты анализа наименьших затрат оформляются в соответствии с вышеуказанным описанием.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 11
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора,
мониторинга и оценки реализации
бюджетных инвестиций и
определения целесообразности
бюджетного кредитования
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Наименование формы административных данных: Показатели для анализа эффективности затрат проекта ______________.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ПАЭЗП.
Периодичность: единовременная.
Отчетный период: __ число ___ месяц __ год.
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы бюджетных программ.
Срок представления формы административных данных: по мере необходимости.
Варианты
Наименование показателя
Примечание (обоснование, ссылка на технико-экономическое обоснование, экспертизы)
год
год
год
n
Итого
Вариант 1
Инвестиционные затраты
Эксплуатационные затраты
Итого по первому варианту
Приведенная стоимость затрат
Объем сбыта товаров, работ, услуг
Удельные издержки на единицу товара, работ, услуг
Вариант 2
Инвестиционные затраты
Эксплуатационные затраты
Итого по второму варианту
Приведенная стоимость затрат
Объем сбыта товаров, работ, услуг
Удельные издержки на единицу товара, работ, услуг
Вариант n
Инвестиционные затраты
Эксплуатационные затраты
Итого по варианту n
Приведенная стоимость затрат
Объем сбыта товаров, работ, услуг
Удельные издержки на единицу товара, работ, услуг
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Показатели для анализа
эффективности затрат проекта
____________________"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Показатели для анализа эффективности затрат проекта _______________" 2-ПАЭЗП
(единовременная)
в графе 1 указывается вариант;
в графе 2 указывается наименование показателя;
в графе 3 указывается примечание (обоснование ссылка на технико-экономическое обоснование, экспертизы);
в графах 4-n указываются значения параметров по годам реализации;
в последней графе указываются итоговые суммарные значения.
в строке 1 указываются инвестиционные затраты;
в строке 2 указываются эксплуатационные затраты;
в строке 3 указывается итоговое значение по первому варианту;
в строке 4 указывается приведенная стоимость затрат;
в строке 5 указываются показатели объема сбыта товаров, работ, услуг;
в строке 6 указываются удельные издержки на единицу товара, работ, услуг.
Все варианты анализа эффективности затрат оформляются в соответствии с вышеуказанным описанием.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 12
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора, мониторинга
и оценки реализации бюджетных
инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Наименование формы административных данных: Расчет показателей экономической эффективности проекта ______________.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-РПЭЭП.
Периодичность: единовременная.
Отчетный период: __ число ___ месяц __ год.
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы бюджетных программ.
Срок представления формы административных данных: по мере необходимости.
Наименование
Примечание (обоснование, ссылка на технико-экономическое обоснование, экспертизы)
1
2
3
n
1.
Прямые денежные притоки
2.
Косвенные экономические выгоды
3.
Итого экономические выгоды
4.
Инвестиционные затраты
5.
Эксплуатационные затраты
6.
Косвенные экономические затраты
7.
Риски проекта
8.
Итого экономические затраты
9.
Итого чистый экономический поток
10.
Итого чистый дисконтированный экономический поток
11.
Экономический чистый дисконтированный доход (ENPV)
12.
Экономическая внутренняя норма доходности (EIRR)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Расчет показателей экономической
эффективности проекта
_________________"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Расчет показателей экономической эффективности проекта ____________". 3-РПЭЭП
(единовременная)
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается наименование параметра;
в графе 3 указывается примечание (обоснование ссылка на технико-экономическое обоснование, экспертизы);
в графах 4-n указываются значения параметров по годам реализации;
в строке 1 указываются все денежные поступления и платежи, связанные с реализацией проекта в течение постинвестиционного периода.
в строке 2 указываются все выгоды, связанные с реализации проекта, в том числе дополнительные социально-экономические, экологические эффекты в смежных отраслях (сферах) экономики, определяемые для всего постинвестиционного периода. Все выгоды приводятся в денежном эквиваленте (тысяч тенге).
в строке 3 указывается суммарная стоимость прямых денежных притоков и косвенных экономических выгод.
в строке 4 указывается стоимость проекта с учетом всех денежных вложений в инвестиционный период, в том числе стоимость проектно-изыскательских работ, приобретения или аренды земельного участка, его отвода и освоения под строительство, стоимость работ по подготовке территории к строительству и строительно-монтажных работ, оборудования и прочее.
в строке 5 указываются все денежные затраты, направленные на сопровождение и/или содержание объекта, с момента его ввода в эксплуатацию.
в строке 6 указываются все предполагаемые затраты, в том числе социально-экономические, экологические и в смежных отраслях (сферах) экономики, связанные с последствиями реализации проекта за исключением эксплуатационных затрат. Все затраты приводятся в денежном эквиваленте (тысяч тенге).

7-жолда 9-қосымшада келтірілген тәуекел құнының шамаларын жиынтықтау арқылы айқындалған ақшалай баламадағы (мың теңге) жоба тәуекелдерінің жиынтық құны көрсетіледі.
8-жолда инвестициялық және пайдалану шығындарының, жанама экономикалық шығындар мен жобаның тәуекелдерінің жиынтық құны көрсетіледі.
9-жолда экономикалық пайда мен шығындар арасындағы айырмашылық көрсетіледі.
10-жолда таза экономикалық ағынды келесі формула бойынша есептелетін коэффициентке көбейту арқылы алынған шамалар көрсетіледі:
1
k = -------
(1+r)i
R – 7-қосымшада келтірілген дисконттау мөлшерлемесі;
І – жобаны іске асыру жылының реттік нөмірі (1-ден n-ге дейін).
11-жолда 10-жолда келтірілген таза дисконтталған экономикалық ағынның қосындысы арқылы алынған шама көрсетіледі.
12-жолда экономикалық таза дисконтталған табыс нөлге тең болатын дисконттау мөлшерлемесін табу арқылы алынған шама көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
4-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және
бағалау және бюджеттік
кредиттеудiң орындылығын
айқындау қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жобаның экономикалық таза дисконтталған кірістің (ENPV) және экономикалық ішкі кірістілік нормасының (EIRR) сезімталдығын талдау нәтижелері ___________________.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 4-ЖЭТДКЭІКНСТН.
Жиілік: біржолғы.
Есепті кезең: __ күні ___ айы __ жыл.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: қажеттілігіне қарай.
"Өткізу көлемі" көрсеткіші бойынша (сұраныс)
Көрсеткіштің атауы
-20%
-10%
0
10%
20%
n
Таза дисконтталған кіріс (NPV), мың теңге
Ішкі кірістілік нормасы (IRR), %
"Инвестициялық шығасылар көлемі" көрсеткіші бойынша
Көрсеткіштің атауы
-20%
-10%
0
10%
20%
n
Таза дисконтталған кіріс (NPV), мың теңге
Ішкі кірістілік нормасы (IRR), %
"Пайдалану шығасыларының көлемі" көрсеткіші бойынша
Көрсеткіштің атауы
-20%
-10%
0
10%
20%
n
Таза дисконтталған кіріс (NPV), мың теңге
Ішкі кірістілік нормасы (IRR), %
"Экономикалық таза дисконтталған кірістің (ENPV) сезімталдығын және жобаның экономикалық ішкі кірістілік нормасын (EIRR) талдау нәтижелері ______________" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
"Экономикалық таза дисконтталған кірістің (ENPV) сезімталдығын және жобаның экономикалық ішкі кірістілік нормасын (EIRR) талдау нәтижелері _______________" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме
4- ЖЭТДКЭІКНСТН (біржолғы)
1-бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2-n бағанында сезімталдықты талдау үшін мәндер көрсетіледі;
1-жолда таза дисконтталған табыс (NPV) көрсеткішінің мәні мың теңгемен көрсетіледі;
2-жолда кірістіліктің ішкі нормасының мәні (IRR) %-бен көрсетіледі.
Сезімталдықты талдаудың барлық көрсеткіштері жоғарыда көрсетілген сипаттамаға сәйкес ресімделеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
5-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
26-қосымша
Ұсынылады: мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Іріктелген инвестициялық ұсыныстар тізбесі
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): РУ-Мониторинг-26
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оны) күніне дейін
Р/с №
Жобаның атауы
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы
Жоба техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ жоба техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізуге арналған ақша қаражатының мөлшері
Жоба техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ жоба техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізу кезінде игерілген ақша қаражатының мөлшері
Жоба техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ жоба техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізу мерзімдері
Жоба техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ жоба техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізу барысы туралы ақпарат
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефоны _________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________
Орындаушы ___________________                         _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)                   қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ______________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
Мөр орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
Іріктелген инвестициялық ұсыныстар тізбесі әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме (РУ-Мониторинг - 26 (индексі) және тоқсан сайын (нысанның жиілігі)
Бағандарда мыналар көрсетіледі:
1-бағанда жобаның реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жобаның атауы көрсетіледі;
3-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы көрсетіледі;
4-бағанда жобаның техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ жобаның техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізуге арналған ақшалай қаражаттың мөлшері көрсетіледі;
5-бағанда жобаның техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ жобаның техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізу кезінде игерілген ақша қаражатының мөлшері көрсетіледі;
6-бағанда жобаның техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ жобаның техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізу мерзімдері көрсетіледі;
7-бағанда жобаның техникалық-экономикалық негіздеменін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ жобаның техникалық-экономикалық негіздеменіне қажетті сараптамалар жүргізу барысы туралы ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
6-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
27-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды дайындаудың және іске асырудың жоспар-кестесі
Ұсынылады: мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Бюджеттік инвестициялық жобаларды дайындаудың және іске асырудың жоспар-кестесі"
Әкімшілік деректер нысанының индексі (РУ-Мониторинг-27):
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: _____ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оны) күніне дейін
р/с №
Жобаның атауы
Техникалық-экономикалық негіздеме не инвестициялық ұсыныс не жобалау-сметалық құжаттама бойынша жобаның құны, мың теңге
Инвестициялық кезең, жылдар
Пайдалану кезеңі, жылдары
Жобаның қуаты заттай түрде
жоспар / бекітілген
бюджеттен бөлінді
түзету (егер қолданылатын болса)
игерілді
ауытқу
ауытқу себептері
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Заттай мәнде жоспарланған жұмыстардың көлемі (компоненттер)
Техникалық-экономикалық негіздеме/қаржылық-экономикалық негіздеме/жобалау-сметалық құжаттама не инвестициялық ұсынысқа сәйкес жұмыстарды/іс-шараларды орындау кестесі
Компоненттің атауы
оның ішінде
20__ жылғы қаңтар
20__ жылғы ақпан
20__ жылғы наурыз
жоспар
нақты
ауытқу
ауытқу себептері
жоспар
нақты
ауытқу
ауытқу себептері
15
16
17
18
19
20
21
22
23
кестеннің жалғасы
Техникалық-экономикалық негіздеме/қаржылық-экономикалық негіздеме/жобалау-сметалық құжаттама не инвестициялық ұсынысқа сәйкес жұмыстарды/іс-шараларды орындау кестесі
оның ішінде
20__ жылғы наурыз
n ай n жылғы
жоспар
нақты
ауытқу
ауытқу себептері
жоспар
нақты
ауытқу
ауытқу себептері
24
25
26
27
28
29
30
31
Атауы
____________
__________
________________________
Мекенжайы
_________________
_____________
_________________
__________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы
______________________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)                   қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)                   қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
"Мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыру барысы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме (индексі - РУ-Мониторинг-27, жиілігі: тоқсан сайын)

в строке 7 указывается суммарная стоимость рисков проекта в денежном эквиваленте (тысяч тенге) определенная посредством суммирования величин стоимости риска, приведенных в приложении 9.
в строке 8 указывается суммарная стоимость инвестиционных и эксплуатационных затрат, косвенных экономических затрат и рисков проекта.
в строке 9 указывается разница между экономическими выгодам и затратами.
в строке 10 указываются величины, полученные путем перемножения чистого экономического потока на коэффициент, который рассчитывается по следующей формуле:
1
k = -------
(1+r)i
r - ставка дисконтирования, приведенная в приложении 7;
і - порядковый номер года реализации проекта (от 1 до n).
в строке 11 указывается величина, полученная посредством суммирования чистого дисконтированного экономического потока, приведенного в строке 10.
в строке 12 указывается величина, полученная посредством нахождения ставки дисконтирования, при которой экономический чистый дисконтированный доход равен нулю.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 13
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора, мониторинга
и оценки реализации бюджетных
инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/economy.
Наименование формы административных данных: Результаты анализа чувствительности экономического чистого дисконтированного дохода (ENPV) и экономической внутренней нормы доходности (EIRR) проекта _______________.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 4-РАЧЭЧДДЭВНДП.
Периодичность: единовременная.
Отчетный период: __ число ___ месяц __ год.
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы бюджетных программ.
Срок представления формы административных данных: по мере необходимости.
По показателю "Объем сбыта" (Спрос)
Наименование показателя
-20 %
-10 %
0
10 %
20 %
n
Чистый дисконтированный доход (NPV), тысяч тенге
Внутренняя норма доходности (IRR), %
По показателю "Объем инвестиционных издержек"
Наименование показателя
-20 %
-10 %
0
10 %
20 %
n
Чистый дисконтированный доход (NPV), тысяч тенге
Внутренняя норма доходности (IRR), %
По показателю "Объем эксплуатационных издержек"
Наименование показателя
-20 %
-10 %
0
10 %
20 %
n
Чистый дисконтированный доход (NPV), тысяч тенге
Внутренняя норма доходности (IRR), %
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Результаты анализа
чувствительности
экономического чистого
дисконтированного дохода
(ENPV) и экономической
внутренней нормы
доходности (EIRR) проекта
______________"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Результаты анализа чувствительности экономического чистого дисконтированного
дохода (ENPV) и экономической внутренней нормы доходности (EIRR) проекта
_______________" 4-РАЧЭЧДДЭВНДП (единовременная)
в графе 1 указывается наименование показателя;
в графе 2-n указывается значения для анализа чувствительности;
в строке 1 указываются значение показателя чистого дисконтированного дохода (NPV), тысяч тенге;
в строке 2 указывается значение внутренней нормы доходности (IRR), %.
Все показатели анализа чувствительности оформляются в соответствии с вышеуказанным описанием.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 26
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора, мониторинга
и оценки реализации бюджетных
инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Перечень отобранных инвестиционных предложений
Представляется: центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию
Наименование формы административных данных: Перечень отобранных инвестиционных предложений
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): РУ-Мониторинг-26
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ год
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы республиканских бюджетных программ и администраторы местных бюджетных программ
Срок представления формы административных данных: до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
№ п/п
Наименование проекта
Наименование администратора бюджетных программ
Размер денежных средств на разработку или корректировку технико-экономического обоснования проекта, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта
Размер денежных средств, освоенных при разработке или корректировке технико-экономического обоснования проекта, а также проведении необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта
Сроки разработки или корректировки технико-экономического обоснования проекта, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта
Информации о ходе разработки или корректировки технико-экономического обоснования проекта, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономического обоснования Проекта
1
2
3
4
5
6
7
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ____________________ Адрес электронной почты ____________________
Исполнитель ____________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________ _______________ _________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы административных данных
Перечень отобранных инвестиционных предложений (РУ-Мониторинг-26 (индекс)
и ежеквартально (периодичность формы)
В столбцах указываются:
в столбце 1 указывается порядковый номер проекта;
в столбце 2 указывается наименование проекта;
в столбце 3 указывается наименование администратора бюджетных программ;
в столбце 4 указывается размер денежных средств на разработку или корректировку технико-экономического обоснования проекта, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта;
в столбце 5 указывается размер денежных средств, освоенных при разработке или корректировке технико-экономического обоснования проекта, а также проведении необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта;
в столбце 6 указываются сроки разработки или корректировки технико-экономического обоснования проекта, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта;
в столбце 7 указывается информация о ходе разработки или корректировки технико-экономического обоснования проекта, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проекта.
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 27
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора,
мониторинга и оценки реализации
бюджетных инвестиций и
определения целесообразности
бюджетного кредитования
План-график подготовки и реализации бюджетных инвестиционных проектов
Представляется: центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию
Наименование формы административных данных: "План-график подготовки и реализации бюджетных инвестиционных проектов"
Индекс формы административных данных (РУ-Мониторинг-27):
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _____ год
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы республиканских бюджетных программ и администраторы местных бюджетных программ
Срок представления формы административных данных: ежеквартально до 10 (десятого) числа, следующего за отчетным кварталом
№ п/п
Наименование проекта
Стоимость проекта по технико-экономическому обоснованию либо инвестиционному предложению, либо проектно-сметной документации, тысяч тенге
Инвестиционный период, годы
Эксплуатационный период, годы
Мощность проекта в натуральном выражении
план/ утверждено
выделено из бюджета
корректировка (если применимо)
освоено
отклонение
причины отклонения
план
факт
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Объем запланированных работ в натуральном выражении (компоненты)
График выполнения работ/мероприятий согласно технико-экономическому обоснованию /финансово-экономическому обоснованию/ проектно-сметной документации либо инвестиционному предложению
Наименование компонента
в том числе
январь 20__ года
февраль 20__ года
план
факт
отклонение
причины отклонения
план
факт
отклонение
причины отклонения
15
16
17
18
19
20
21
22
23
продолжении таблицы
График выполнения работ/мероприятий согласно технико-экономическому обоснованию /финансово-экономическому обоснованию/ проектно-сметной документации либо инвестиционному предложению
в том числе
март 20__ года
n месяц n года
план
факт
отклонение
причины отклонения
план
факт
отклонение
причины отклонения
24
25
26
27
28
29
30
31
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _________________ Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель ___________________ _______________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________ _______________ _________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных
Пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет о ходе реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц (индекс - РУ-Мониторинг-27, периодичность: ежеквартально)

1. Осы түсініктеме республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің Мемлекеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыру барысы туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған.
2. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке субъектінің бірінші басшысы қол қояды. Есепті мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынады.
Бағандарда мыналар көрсетіледі:
1-бағанда жобаның реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жобаның атауы көрсетіледі;
3-8-бағандарда жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі не инвестициялық ұсыныс не жобалау-сметалық құжаттама бойынша құны мың теңгемен көрсетіледі;
3-бағанда жоспар/бекітілген көрсетіледі;
4-бағанда бюджеттен бөлу туралы ақпарат көрсетіледі;
5-бағанда түзету көрсетіледі (ол болған жағдайда);
6-бағанда игеру туралы ақпарат көрсетіледі;
7-бағанда ауытқу көрсетіледі;
8-бағанда ауытқу себептері көрсетіледі;
9-10-бағандарда инвестициялық кезең, жылдар көрсетіледі;
9-бағанда жоспар көрсетіледі;
10-бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
11-12-бағандарда пайдалану кезеңі, жылдар көрсетіледі;
11-бағанда жоспар көрсетіледі;
12-бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
13-14-бағандарда жобаның қуаты заттай түрде көрсетіледі;
13-бағанда жоспар көрсетіледі;
14-бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
15-бағанда компоненттің атауы, оның ішінде заттай түрде жоспарланған жұмыстардың көлемі (компоненттер) көрсетіледі;
16-31-бағандарда техникалық-экономикалық негіздеме/қаржылық-экономикалық негіздеме/жобалау-сметалық құжаттама не инвестициялық ұсынысқа сәйкес жұмыстарды/іс-шараларды орындау кестесі туралы ақпарат көрсетіледі, оның ішінде:
16-19-бағандарда кезең (ай, жыл) көрсетіледі;
16-бағанда жоспар көрсетіледі;
17-бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
18-бағанда ауытқу көрсетіледі;
19-бағанда ауытқу себептері көрсетіледі;
20-23 - бағандарда кезең (ай, жыл) көрсетіледі;
20- бағанда жоспар көрсетіледі;
21- бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
22- бағанда ауытқу көрсетіледі;
23- бағанда ауытқу себептері көрсетіледі;
24 – 27-бағандарда кезең (ай, жыл) көрсетіледі;
24- бағанда жоспар көрсетіледі;
25- бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
26-бағанда ауытқу көрсетіледі;
27- бағанда ауытқу себептері көрсетіледі;
28-31 - бағандарда кезең (ай, жыл) көрсетіледі;
28- бағанда жоспар көрсетіледі;
29-бағанда нақты көрсеткіш көрсетіледі;
30-бағанда ауытқу көрсетіледі;
31- бағанда ауытқу себептері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
7-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
28-қосымша
Республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалар мен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын жобаларды іске асыруды мониторингілеу жөніндегі есеп
Ұсынылады: мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысанының атауы "Республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалар мен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мен кредиттер есебінен іске асырылатын жобаларды іске асыруды мониторингілеу жөніндегі есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі (РУ-Мониторинг-28):
Жиілігі: Республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік инвестициялық жобаларын іске асырылу мониторингі жөніндегі есепті республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тоқсан сайынғы негізде есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оны) күніне дейін дайындайды.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік инвестициялық жобаларын іске асырылу мониторингі бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1 (бірі) күніне дейін тоқсан сайынғы негізде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.
Есепті кезең: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления администраторы республиканских бюджетных программ и администраторы местных бюджетных программ Отчета о ходе реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается первым руководителем субъекта. Отчет представляется центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию на электронном и бумажном носителе.
В столбцах указываются:
в столбце 1 указывается порядковый номер проекта;
в столбце 2 указывается наименование проекта;
в столбцах 3 - 8 указывается стоимость проекта по технико-экономическому обоснованию либо инвестиционному предложению, либо проектно-сметной документации, тысяч тенге;
в столбце 3 указывается план/утверждено;
в столбце 4 указываются информация о выделение из бюджета;
в столбце 5 указывается корректировка (если применимо);
в столбце 6 указывается информация об освоение;
в столбце 7 указывается отклонение;
в столбце 8 указывается причины отклонения;
в столбцах 9 - 10 указывается инвестиционный период, годы;
в столбце 9 указывается план;
в столбце 10 указывается факт;
в столбцах 11 - 12 указывается эксплуатационный период, годы;
в столбце 11 указывается план;
в столбце 12 указывается факт;
в столбцах 13 - 14 указывается мощность проекта в натуральном выражении;
в столбце 13 указывается план;
в столбце 14 указывается факт;
в столбце 15 указывается наименование компонента, в том числе объем запланированных работ в натуральном выражении (компоненты);
в столбцах 16 - 31 указывается информация о графике выполнения работ/мероприятий согласно технико-экономическому обоснованию/финансово-экономическому обоснованию/проектно-сметной документации либо инвестиционному предложению, в том числе;
в столбцах 16 - 19 указывается период (месяц, год);
в столбце 16 указывается план;
в столбце 17 указывается факт;
в столбце 18 указывается отклонение;
в столбце 19 указывается причины отклонения;
в столбцах 20 - 23 указывается период (месяц, год);
в столбце 20 указывается план;
в столбце 21 указывается факт;
в столбце 22 указывается отклонение;
в столбце 23 указывается причины отклонения;
в столбцах 24 - 27 указывается период (месяц, год);
в столбце 24 указывается план;
в столбце 25 указывается факт;
в столбце 26 указывается отклонение;
в столбце 27 указывается причины отклонения;
в столбцах 28 - 31 указывается период (месяц, год);
в столбце 28 указывается план;
в столбце 29 указывается факт;
в столбце 30 указывается отклонение;
в столбце 31 указывается причины отклонения;
Приложение 7 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 28
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора, мониторинга
и оценки реализации бюджетных
инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Отчет по мониторингу реализации республиканских бюджетных инвестиционных проектов и проектов,
реализуемых за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета
Представляется: центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию
Наименование формы административных данных: "Отчет по мониторингу реализации республиканских бюджетных инвестиционных проектов и проектов, реализуемых за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета"
Индекс формы административных данных (РУ-Мониторинг-28):
Периодичность: Отчет по мониторингу реализации бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых из республиканского и местного бюджета, подготавливаются администраторами республиканских бюджетных программ и администраторами местных бюджетных программ на ежеквартальной основе до 10 (десятого) числа, следующего за отчетным кварталом.
Администраторы местных бюджетных программ представляют отчет по мониторингу реализации бюджетных инвестиционных проектов в местный уполномоченный орган по государственному планированию на ежеквартальной основе до 1 (первого) числа, следующего за отчетным кварталом.
Отчетный период: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы республиканских бюджетных программ и администраторы местных бюджетных программ

1. Техникалық-экономикалық негіздеме (Егер техникалық-экономикалық негіздеме талап етілсе, техникалық-экономикалық негіздеме № мен күнін көрсету қажет. Егер жоба Техникалық-экономикалық негіздемені талап етпесе, "үлгілік" деп көрсету қажет. Егер техникалық-экономикалық негіздеме талап етілсе, бірақ ол жоқ болса, "жоқ" деп көрсету қажет):
2. Жобалау-сметалық құжаттама (жобалау-сметалық құжаттаманың № мен күнін көрсету қажет. Егер жобалау-сметалық құжаттама болмаса, "жоқ" деп көрсету қажет):
3. Бұйрық (егер бұйрық талап етілсе, мемлекеттік органның – бағдарламалар әкімшісінің не сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығының № мен күнін көрсету қажет. Егер жоба бұйрықты талап етпесе, "талап етілмейді" деп көрсету қажет. Егер бұйрық болмаса, "жоқ" деп көрсету қажет):
4. Сараптамалар (Сараптаманың № мен күнін көрсету қажет. Егер сараптама болмаса, "жоқ" деп көрсету қажет):
1) Салалық сараптаманың қорытындысы;
2) Ведомстводан тыс кешенді сараптама;
3) Экономикалық сараптама.
Атауы
______________________ _______________________
Мекенжайы
______________________________
_______________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда) _______________________
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктемелер Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы Бюджеттік инвестициялық жобаларды және бюджеттік инвестицияларды іске асыру барысы туралы есеп (Индекс - РУ-Мониторинг-28, Жиілігі: тоқсан сайын)
1. Осы түсініктеме заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік инвестициялық жобалардың және бюджеттік инвестициялардың іске асырылу барысы туралы есепті жасауға және ұсынуға арналған
2. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке субъектінің бірінші басшысы қол қояды. Есепті мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынады.
Бағандарда көрсетіледі:
1-бағанда жобаның реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда бюджеттік бағдарламаларды іске асыру шығыстарының функционалдық топтамасы көрсетіледі;
3-бағанда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі/жергілікті атқарушы орган көрсетіледі:
4-бағанда кіші бағдарлама көрсетіледі;
5-бағанда бюджеттік бағдарлама көрсетіледі;
6-бағанда бюджеттік инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі;
7-бағанда жобаны іске асыру кезеңі (жыл/жартыжылдық) көрсетіледі;
8-бағанда құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаның бастапқы құны көрсетіледі;
9-бағанда техникалық-экономикалық негіздеме/жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаның түзетілген құны көрсетіледі;

1. Технико-экономическое обоснование (необходимо указать № и дату технико-экономического обоснования, если технико-экономическое обоснование требуется. Если проект не требует технико-экономического обоснования, необходимо указать "типовой". Если же технико-экономическое обоснование требуется, но не имеется, необходимо указать "не имеется"):
2. Проектно-сметная документация (необходимо указать № и дату проектно-сметной документации. Если же проектно-сметной документации не имеется необходимо указать "не имеется"):
3. Приказ (необходимо указать № и дату приказа государственного органа-администратора программ либо уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства если приказ требуется. Если проект не требует приказа, необходимо указать "не требуется". Если же приказ не имеется, необходимо указать "не имеется"):
4. Экспертизы (необходимо указать № и дату экспертизы. Если же экспертиза не имеется, необходимо указать "не имеется"):
1) Заключение
отраслевой экспертизы;
2) Комплексная вневедомственная экспертиза;
3) Экономическая экспертиза.
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель ___________________ _______________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________ _______________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ходе реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных
инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
(индекс - РУ-Мониторинг-28, периодичность: ежеквартально)
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления администраторы республиканских бюджетных программ и администраторы местных бюджетных программ Отчета о ходе реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается первым руководителем субъекта. Отчет представляется центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию на электронном и бумажном носителе.
В столбцах указываются:
В столбце 1 указывается порядковый номер проекта;
В столбце 2 указывается функциональная группировка расходов реализации бюджетных программ;
В столбце 3 указывается администратор бюджетной программы/местный исполнительный орган:
в столбце 4 указывается подпрограмма;
в столбце 5 указывается бюджетная программа;
в столбце 6 указывается наименование бюджетного инвестиционного проекта;
в столбце 7 указывается период реализации проекта (год/полугодие);
в столбце 8 указывается первоначальная стоимость бюджетного инвестиционного проекта, согласно документации;
в столбце 9 указывается скорректированная стоимость бюджетного инвестиционного проекта, согласно технико-экономическому обоснованию/проектно-сметной документации;

10 - 11-бағандарда бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландырудың жоспарланатын көлемі көрсетіледі;
10-бағанда республикалық бюджет (республикалық бюджет) туралы ақпарат көрсетіледі;
11-бағанда жергілікті бюджет (жергілікті бюджет) туралы ақпарат көрсетіледі;
12-15 - бағандарда техникалық-экономикалық негіздеме/жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес заттай мәнде орындалған жұмыстардың көлемі туралы ақпарат көрсетіледі;
12-бағанда есепті кезеңге дейінгі нақты көрсеткіш көрсетіледі;
13- бағанда есепті кезеңге арналған жоспар көрсетіледі;
14-бағанда есепті кезеңге нақты көрсеткіш көрсетіледі;
15-бағанда есепті кезеңдегі орындалмаған іс-шаралар туралы ақпарат көрсетіледі;
16-29-бағандарда орындалған жұмыс көлемі туралы ақпарат мың теңгемен көрсетіледі;
16-17 - бағандарда бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру басталғаннан бастап жалпы қаржыландыру туралы ақпарат көрсетіледі (РБ/ЖБ бойнша нақты көрсеткіш)
18-29 - бағандарда есепті кезеңдегі ақпарат (жоспар, нақты көрсеткіш, ауытқу) көрсетіледі;
30-бағанда жалтару себептері туралы ақпарат көрсетіледі;
31-бағанда қабылданған (қабылданатын) шаралар туралы ақпарат көрсетіледі;
32-35 - бағандарда жоба саны туралы ақпарат көрсетіледі;
32 - бағанда іске асырылатындардың жалпы саны туралы ақпарат көрсетіледі;
33 - бағанда аяқталуға жоспарланған ақпарат көрсетіледі;
34 - бағанда нақты аяқталған туралы ақпарат көрсетіледі;
35 - бағанда аяқталмау себептері көрсетіледі;
36-бағанда Ескертпе (құжаттаманың болуы), қымбаттау себептері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
8-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
31-қосымша
Жоба паспорты
Ұсынылады: мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жоба паспорты
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): РУ-Мониторинг-31
Жиілігі: тоқсан сайын
Есептік кезең: ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күніне дейін

в столбцах 10 - 11 указывается планируемый объем финансирования бюджетного инвестиционного проекта;
в столбце 10 указывается информация о республиканском бюджете;
в столбце 11 указывается информация о местном бюджете;
в столбцах 12 - 15 указывается информация об объеме выполненных работ в натуральном выражении согласно технико-экономическому обоснованию/проектно-сметной документации;
в столбце 12 указывается факт до отчетного периода;
в столбце 13 указывается план на отчетный период;
в столбце 14 указывается факт на отчетный период;
в столбце 15 указывается информация о невыполненных мероприятиях за отчетный период;
в столбцах 16 - 29 указывается информация об объеме выполненных работ в тысячах тенге;
в столбцах 16 - 17 указывается информация об общем финансировании бюджетного инвестиционного проекта с начала реализации (факт республиканский бюджет/местный бюджет);
в столбцах 18 - 29 указывается информация за отчетный период (план, факт, отклонение);
в столбце 30 указывается информация о причинах уклонения;
в столбце 31 указывается информация о принятых (принимаемых) мерах;
в столбцах 32 - 35 указывается информация о количестве проектов;
в столбце 32 указывается информация об общем количестве реализуемых;
в столбце 33 указывается информация о планируемых к завершению;
в столбце 34 указывается информация о фактический завершенных;
в столбце 35 указываются причины не завершения;
в столбце 36 указывается примечание (наличие документации), причины удорожания.
Приложение 8 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 31
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора,
мониторинга и оценки реализации
бюджетных инвестиций и
определения целесообразности
бюджетного кредитования
Паспорт проекта
Представляется: центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию
Наименование формы административных данных: Паспорт проекта
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): РУ-Мониторинг-31
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ год
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы республиканских бюджетных программ и администраторы местных бюджетных программ
Срок представления формы административных данных: до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом

1. Жобаның негізгі сипаттамалары
1
Жобаның толық атауы
2
Мемлекеттік инвестициялық жобаның жеке нөмірі
3
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
4
Заңды тұлға - Инвестиция алушының/Қарыз алушының атауы
(жарғылық капитал ұлғайған/бюджеттік кредиттеу жағдайында )
5
Жоба жүзеге асырылатын Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты (Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжатының мақсаттары мен міндеттеріне сілтемелермен, сондай-ақ жобаның осы мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізудегі үлесін көрсете отырып )
6
Жобаны қаржыландыру тәсілі

1. Основные характеристики проекта
1
Полное наименование проекта
2
Индивидуальный номер государственного инвестиционного проекта
3
Администратор бюджетной программы
4
Наименование юридического лица – получателя Инвестиций/Заемщика (в случае увеличения уставного капитала/бюджетном кредитовании)
5
Документ Системы государственного планирования, в рамках которого реализуется проект (со ссылками на цели и задачи документа Системы государственного планирования, а также с указанием доли проекта в достижении данных целей и задач)
6

(Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 151-бабы 11-тармағына сәйкес )
7
Мемлекеттік инвестициялық жобаның түрі
(республикалық/жергілікті / нысаналы даму трансферттері және республикалық бюджеттен кредиттер есебінен )
8
Жобаның бюджеттік тиімділігі
(бюджет алған нәтиженің шығындарға қатынасы ретінде айқындалатын инвестицияларды жүзеге асыру нәтижесінде бюджет үшін тиімділіктің салыстырмалы көрсеткіші)
9
Құрылған жұмыс орындары
(уақытша және тұрақты жұмыс орындары )
10
Жобаның сипаттамалары, оның ішінде ауқымы мен қуаты
Аймақ
Сала
(Экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуіші бойынша)
Заттай мәндегі көрсеткіш
Өлшем бірлігі
Мәні (жоспар)
Мәні (нақты)
10.1
2. Жобаның мақсаттары мен міндеттері
Жобаның міндеттері
Өлшем бірлігі
Жоспарлау кезеңіндегі
Инвестициялық кезең аяқталғаннан кейінгі серпіні
жыл
мәні
1-ші жыл
мәні
n –ші жыл
мәні
1-мақсат (Мемлекеттік инвестициялық жобаның саланың нысаналы индикаторлары мен стратегиялық міндеттеріне сәйкес келетін мақсаты )
1
3. Жобаның нәтижелері
Тікелей нәтиже - көзделген бюджет қаражаты шегінде орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көлемінің сандық сипаттамасы, оларға қол жеткізу осы функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыратын немесе қызметтер көрсететін ұйымның қызметіне толығымен байланысты болады.
Тікелей нәтиже көрсеткіштері (бүкіл пайдалану кезеңіне, оның ішінде халықтың нысаналы тобының жоба шеңберінде құрылған объектілерге қолжетімділігіне белгіленеді)
Өлшем бірлігі
Көрсеткіштердің мәні
жыл
жыл
жоспар
нақты
жоспар
нақты
Түпкілікті нәтиже-мемлекеттік органның даму жоспарының, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының және (немесе) бюджеттік бағдарламаның мақсатына қол жеткізуді сандық өлшейтін, мемлекеттік орган қызметінің тікелей нәтижелеріне қол жеткізуге негізделген бюджеттік бағдарламаның көрсеткіші.
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері (бүкіл пайдалану кезеңіне белгіленеді)
Өлшем бірлігі
Көрсеткіштердің мәні
жыл
жыл
жоспар
нақты
жоспар
нақты
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________
Орындаушы ___________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға ______________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
_______________________
Басып шығарылатын орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын адамдарды қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
Жоба паспорты (Ру-Мониторинг - 31 (индекс) және тоқсан сайын (нысан кезеңділігі)
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанда мыналар көрсетіледі:

Способ финансирования проекта (в соответствии с пунктом 11 статьи 151 Бюджетного кодекса Республики Казахстан)
7
Вид государственного инвестиционного проекта (республиканский/местный/за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета)
8
Бюджетная эффективность проекта (относительный показатель эффекта для бюджета в результате осуществления инвестиций, определяемый как отношение полученного бюджетом результата к затратам)
9
Созданные рабочие места (временные и постоянные рабочие места)
10
Характеристики проекта, в том числе масштаб и мощность
Регион
Отрасль (согласно Общему классификатору видов экономической деятельности)
Показатель в натуральном выражении
Единица измерения
Значение
(план)
Значение
(факт)
10.1
2. Цели и задачи проекта
Задачи проекта
Единица измерения
В период планирования
Динамика после завершения
инвестиционного периода
год
значение
1-ый год
значение
n год
значение
Цель 1 (цель государственного инвестиционного проекта, которая соответствует целевым индикаторам и стратегическим задачам отрасли)
1
3. Результаты проекта
Прямой результат – количественная характеристика объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг в пределах предусмотренных бюджетных средств, достижение которых полностью зависит от деятельности организации, осуществляющей данные функции, полномочия или оказывающей услуги.
Показатели прямого результата (устанавливаются на весь эксплуатационный период, в том числе доступ целевой группы населения к созданным в рамках проекта объектам)
Единица измерения
Значение показателей
год
год
план
факт
план
факт
Конечный результат – показатель бюджетной программы, количественно измеряющий достижение цели плана развития государственного органа, плана развития области, города республиканского значения, столицы и (или) бюджетной программы, обусловленный достижением прямых результатов деятельности государственного органа.
Показатели конечного результата (устанавливаются на весь эксплуатационный период)
Единица измерения
Значение показателей
год
год
план
факт
план
факт
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель ________________________ _______________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________ _______________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы административных данных
Паспорт проекта (РУ-Мониторинг-31 (индекс) и ежеквартально
(периодичность формы)
В форме указываются:

жобаның негізгі сипаттамалары бойынша 1-бөлімде жобаның толық атауы көрсетіледі; Мемлекеттік инвестициялық жобаның жеке нөмірі, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, заңды тұлғаның атауы – инвестицияларды алушы/Қарыз алушы (жарғылық капитал/бюджеттік кредиттеу ұлғайған жағдайда), жоба іске асырылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты (Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжатының мақсаттары мен міндеттеріне сілтемелермен, сондай-ақ осы мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізудегі жобаның үлесін көрсете отырып), жобаны қаржыландыру тәсілі (баптың 11-тармағына сәйкес) көрсетіледі 151), мемлекеттік инвестициялық жобаның түрі (республикалық/жергілікті / нысаналы даму трансферттері және республикалық бюджеттен кредиттер есебінен), жобаның бюджеттік тиімділігі (инвестицияларды жүзеге асыру нәтижесінде бюджет үшін тиімділіктің салыстырмалы көрсеткіші, бюджет алған нәтиженің шығындарға қатынасы ретінде айқындалады), құрылған жұмыс орындары (уақытша және тұрақты жұмыс орындары), жобаның сипаттамалары, оның ішінде Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші сәйкес ауқымы мен қуаты, өңір, сала, сондай-ақ көрсеткіштің заттай және нақты мәндері өрнек;
2-бөлімде жобаның мақсаттары мен міндеттері бойынша инвестициялық кезең аяқталғаннан кейінгі жоспарлау кезеңінде және динамикада жылдық мәндері бар жобаның міндеттері көрсетіледі;
3-бөлімде жобаның нәтижелері бойынша жоспарлы және нақты мәндер тікелей және түпкілікті нәтиже көрсеткіштері (бүкіл пайдалану кезеңіне белгіленген) жылдар бойынша көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
9-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу
немесе түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және
бағалау және бюджеттік
кредиттеудiң орындылығын
айқындау қағидаларына
38-қосымша
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі квазимемлекеттік сектор субъектісінің есебі
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "______________________________________
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы)
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі квазимемлекеттік сектор субъектісінің есебі"
Индексі: Ру-Мониторинг-38
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20 _______жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: квазимемлекеттік сектор субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күніне дейін

в части 1 по основным характеристикам проекта указываются полное наименование проекта; Индивидуальный номер государственного инвестиционного проекта, администратора бюджетной программы, наименование юридического лица – получателя Инвестиций/Заемщика (в случае увеличения уставного капитала/бюджетном кредитовании), указывается документ Системы государственного планирования, в рамках которого реализуется проект (со ссылками на цели и задачи документа Системы государственного планирования, а также с указанием доли проекта в достижении данных целей и задач), способ финансирования проекта (в соответствии с пунктом 11 статьи 151 Бюджетного кодекса Республики Казахстан), вид государственного инвестиционного проекта (республиканский/местный/за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета), бюджетная эффективность проекта (относительный показатель эффекта для бюджета в результате осуществления инвестиций, определяемый как отношение полученного бюджетом результата к затратам), созданные рабочие места (временные и постоянные рабочие места), характеристики проекта, в том числе масштаб и мощность, регион, отрасль согласно Общему классификатору видов экономической деятельности, а также плановые и фактические значения показателя в натуральном выражении;
в части 2 по целям и задачам проекта указываются задачи проекта с годовыми значениями в период планирования и в динамике после завершения инвестиционного периода;
в части 3 по результатам проекта указываются плановые и фактические значения показатели прямого и конечного результата (установленные на весь эксплуатационный период) по годам.
Приложение 9 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 38
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора,
мониторинга и оценки реализации
бюджетных инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Отчет субъекта квазигосударственного сектора по мониторингу реализации
мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия
государства в уставном капитале юридических лиц
_____________________________________________________
(наименование субъекта квазигосударственного сектора)
Представляется: Администратору бюджетных программ
Наименование формы административных данных: Отчет субъекта квазигосударственного сектора по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц _____________________________________________________
(наименование субъекта квазигосударственного сектора)
Индекс: РУ-Мониторинг-38
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: 20____год
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты квазигосударственного сектора
Срок представления формы административных данных: ежеквартально до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом

1-бөлім. Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
Коды
Атауы
Сипаттамасы
Стратегиялық бағыты
нөмірі
атауы
Мақсаты
нөмірі
атауы
Сомасы, мың теңге
Іске асыру кезеңі
бастап
дейін
2-бөлім.
Іс-шаралар
Р/с №
Акционерлік қоғамдар
Акцияларды сатып алу
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың саны, дана
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың құны, мың теңге
Бюджеттiк инвестицияларды іске асырғанға дейін
Бюджеттiк инвестицияларды іске асырғаннан кейін
кезеңінде
барлығы
1- кезең
n- кезең
Акцияларды (бағалы қағаздарды) шығаруды мемлекеттік тіркеу мәліметтері
Р/с №
Серіктестіктер
Жарғылық капиталды ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
Қатысушылардан қатысу үлестерін сатып алу
жоспар
нақты
жоспар
нақты
%
құны, мың теңге
мемлекеттік меншіктегі қатысу үлестері, %
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n кезең
Р/с№
Мемлекеттік кәсіпорындар
Жарғылық капиталды ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n кезең
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу мәліметтері
3-бөлім.
Іске асыру кестесі, жоспар/ нақты
мың теңге
Р/с №
Іс-шаралар
Іс-шаралардың іске асырылған жылы
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1 кезең
n кезең
4-бөлім. Оларды іске асыру үшін бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған мемлекеттік жоспарлау жүйелері
Р/с №
Құжаттың атауы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты бекітілген нормативтік құқықтық акт
Түрі
Қабылданған
күні
Нөмірі
1.
n
5-бөлім.
Қаржыландыру сызбасы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан аударылды
Алушы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспары бойынша
іс жүзінде аударылды
(есепті жартыжылдық)
Аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
Аударылған күні (айы, жылы
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
Р/с №
1.
n
Алушының банктік шотынан аударылды
Р/с№
Алушы
қаржыландыру жоспары бойынша
Іс жүзінде аударылды
Аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
Аударылған күні (айы, жылы
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
1.
n
6-бөлім. Нәтиже
Р/с №
Нысаналы индикатор
Өлшем бірлігі
есепті жарты жылдықтың алдындағыдан екі жыл бұрын
есепті жарты жылдықтың алдындағыдан бір жыл бұрын
есепті жартыжылдықта
нақты
нақты
жартыжылдықтағы жоспар
нақты
жылда
үдемелі жиыны
жылда
үдемелі жиыны
жылда
үдемелі жиыны
Тікелей нәтиже
1.
n
Түпкілікті нәтиже
Тікелей нәтиженің Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жетекшілік ететін бюджеттік бағдарлама мен саланың (жүйенің, өңірдің) мақсаттарына қол жеткізуіне әсер етуі
7-бөлім. Жауапты тұлға
Тегі
Аты
Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Заңды тұлғаның атауы
Лауазымы
Мекенжайы
Байланыс телефоны
Факс
Электрондық пошта
Атауы ______________________ ___________________________________
Мекенжайы______________________________ _________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)             қолы
Мөр орны ( жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
20 ___ жылғы "____"______________
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктемелер
___________________________________________________
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы) "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу жөніндегі квазимемлекеттік сектор субъектісінің есебі"

Раздел 1. Бюджетная программа (подпрограмма)
Код
Наименование
Описание
Стратегическое направление
номер
наименование
Цель
номер
наименование
Сумма, тысяч тенге
Период реализации
с
по
Раздел 2. Мероприятия
№ п/п
Акционерные общества
Приобретение акций
Количество размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций, штук
Стоимость размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций, тысяч тенге
до реализации бюджетных инвестиций
После реализации бюджетных инвестиций
на этапе
всего
1 этап
n этап
Сведения государственной регистрации выпуска акций (ценных бумаг)
№ п/п
Товарищества
Увеличение уставного капитала, тысяч тенге
Итого размер уставного капитала тысяч тенге
Приобретение долей участия у участников
План
факт
план
факт
%
стоимость, тысяч тенге
Долей участия в государственной собственности, %
план
факт
план
факт
план
факт
1 этап
n этап
№ п/п
Государственные предприятия
Увеличение уставного капитала, тысяч тенге
Итого размер уставного капитала, тысяч тенге
План
факт
план
Факт
1 этап
n этап
Справка государственной перерегистрации юридического лица
Раздел 3. График реализации, план/факт в тысячах тенге
№ п/п
Мероприятия
Год реализации мероприятий
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1 этап
n этап
Раздел 4. Документы Системы государственного планирования, в реализацию которых осуществлялись бюджетные инвестиции
№ п/п
Наименование документа
Нормативный правовой акт, которым утвержден документ Системы государственного планирования
Вид
Дата принятия
Номер
1.
n
Раздел 5. Схема финансирования
перечислено со счета Администратора бюджетных программ
Получатель
по плану финансирования Администратора бюджетных программ
Перечислено фактически
(отчетное полугодие)
Дата перечисления (месяц, год)
сумма, тысяч тенге
Дата перечисления день, месяц, год)
документ
сумма, тысяч тенге
наименование
№ п/п
1.
n
перечислено с банковского счета Получателя
№ п/п
Получатель
по плану финансирования
перечислено фактически
Дата перечисления (месяц, год)
сумма, тысяч тенге
Дата перечисления (день, месяц, год)
документ
сумма, тысяч тенге
наименование
1.
n
Раздел 6. Результат
№ п/п
Целевой индикатор
единица измерения
за два года, предшествующих отчетному полугодию
за год, предшествующий отчетному полугодию
в отчетном полугодии
факт
Факт
план за полугодие
факт
за год
нарастающим итогом
за год
нарастающим итогом
за полугодие
нарастающим итогом
Прямой результат
1.
n
Конечный результат
Влияние прямого результата на достижение цели бюджетной программы (подпрограммы) и отрасли (сферы, региона), курируемой Администратором
Раздел 7. Ответственный исполнитель
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Наименование юридического лица
Должность
Адрес
Контактные телефоны
Факс
Электронная почта
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________ Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель _________________________ _______________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________ _______________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет субъекта квазигосударственного сектора по мониторингу реализации
мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия
государства в уставном капитале юридических лиц
_____________________________________________________"
(наименование субъекта квазигосударственного сектора)"

(индексі - РУ-Мониторинг-38, кезектілігі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күніне дейін)
1. Осы түсініктеме квазимемлекеттік сектор субъектілерінің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараларды іске асыру мониторингі бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің есебін жасауға және ұсынуға арналған_________________" (квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы)
2. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке субъектінің бірінші басшысы қол қояды. Есеп бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
Бөлімдерде мыналар көрсетіледі:
1-бөлімде Бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды, атауы, сипаттамасы; бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) стратегиялық бағытының нөмірі, атауы; бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) нөмірі, мақсатының атауы; бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаны) сомасы мың теңгемен, іске асыру кезеңі көрсетіледі;
2-бөлімде акционерлік қоғамдар, серіктестіктер, мемлекеттік кәсіпорындар бойынша жеке ақпарат ұсынылады,
мұнда:
акционерлік қоғамдар бойынша: сатылғанға дейін және кейін бюджеттік инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың саны, данасы; бюджеттік инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың кезеңдердің әрқайсысындағы құны және барлығы, данасы; акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркеу мәліметтері көрсетіледі;
серіктестіктер бойынша: жарғылық капиталды мың теңгеге ұлғайту жөніндегі жоспарлы және нақты көрсеткіштер; жарғылық капитал мөлшерінің жоспарлы және нақты көрсеткіштері, барлығы мың теңгегемен; қатысушылардан қатысу үлесін % - бен, олардың құнын мың теңгеге, сондай-ақ мемлекеттік меншікке қатысу үлесін % - бен сатып алу жөніндегі жоспарлы және нақты көрсеткіштер көрсетіледі; ақпарат әр кезең бойынша ұсынылады;
мемлекеттік кәсіпорындар бойынша: жарғылық капиталды ұлғайту жөніндегі жоспарлы және нақты көрсеткіштер, мың теңгемен, жарғылық капиталдың мөлшері бойынша жоспарлы және нақты көрсеткіштер, барлығы мың теңгемен көрсетіледі; ақпарат кезеңдердің әрқайсысы бойынша ұсынылады; заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы мәліметтер де көрсетіледі.
3-бөлімде жоспарланған және нақты іс-шаралар, олар бойынша кезеңдер мен айлар бөлінісінде шығыстар көрсетіледі.
4-бөлімде іске асыру үшін бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, олардың атаулары, оның түрі, қабылданған күні мен нөмірі көрсетілген Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты бекітілген нормативтік құқықтық акт көрсетіледі.
5-бөлімде алушыны, аударым күнін (айын, жылын) және бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспары бойынша мың теңге сомасын көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан аударылған сомалар бойынша ақпарат ұсынылатын қаржыландыру схемасы; нақты аударылған мың теңге сомасы, аударым күні (күні, жылы) бойынша ақпарат көрсетіледі айы, жылы), сондай-ақ нақты аударым бойынша құжаттың атауы мен нөмірі көрсетіледі; Ақпарат бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан және алушының банктік шотынан аударылған сомалар бөлінісінде ұсынылады.
6-бөлімде нәтижелер бойынша ақпарат ұсынылады, оның ішінде тікелей нәтижелер бойынша нысаналы индикатор, оның жылдар бөлінісінде есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жылдағы нақты мәндері, сондай-ақ өсу қорытындысымен көрсетіледі; ұқсас ақпарат есепті жартыжылдықтың алдындағы жыл үшін ұсынылады. Есепті жартыжылдық кезеңінде ақпарат жартыжылдықтағы жоспарлы және нақты көрсеткіштер мен өспелі қорытындымен ұсынылады. Түпкілікті нәтижелер бойынша әкімшімен жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) және саланың (саланың, өңірдің) мақсатына қол жеткізуге тікелей нәтиженің әсері бойынша ақпарат ұсынылады.
7-бөлімде жауапты тұлғаның деректері көрсетіледі: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды тұлғаның атауы, лауазымы, мекенжайы, байланыс телефондары, факс, электрондық пошта.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 28 қарашадағы
№ 104 Бұйрыққа
10-қосымша
Мемлекеттік инвестициялық
жобаның инвестициялық
ұсынысын әзірлеу немесе
түзету, оған қажетті
сараптамаларды жүргізу,
сондай-ақ бюджеттік
инвестицияларды жоспарлау,
қарау, іріктеу, іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау
және бюджеттік кредиттеудiң
орындылығын айқындау
қағидаларына
39-қосымша
"Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі _____________________________________________________" (бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
Ұсынылады: мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі _____________________________________________________"
(бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): Ру-Мониторинг-39
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20 ____жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күніне дейін
1-бөлім.
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
Коды
Атауы
Сипаттама
Стратегиялық бағыт
нөмірі
атауы
Мақсаты
нөмірі
атауы
Сомасы, мың теңге
Іске асыру кезеңі
бастап
дейін
2-бөлім.
Іс-шаралар
Р/с
Акционерлік қоғамдар
Акцияларды сатып алу
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың саны, дана
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың құны, мың теңге
бюджеттiк инвестицияларды іске асырғанға дейін
бюджеттiк инвестицияларды іске асырғаннан кейін
кезеңде
барлығы
1-кезең
n-кезең
Акцияларды (бағалы қағаздарды) шығаруды мемлекеттік тіркеу мәліметтері
Р/с
Серіктестіктер
Жарғылық капиталды ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
Қатысушылардан қатысу үлестерін сатып алу
%
құны, мың теңге
мемлекеттік меншіктегі қатысу үлесімен, %
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1-кезең
n- кезең
Р/с
Мемлекеттік кәсіпорындар
Жарғылық капиталды ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n -кезең
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу мәліметтері
3-бөлім.
Іске асыру кестесі, жоспар/нақты мың теңге
Р/с
Іс-шаралар
Іс-шаралар іске асырылған жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1 кезең
n кезең
4-бөлім.
Іске асыру үшін бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары
Р/с
Құжаттың атауы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты бекітілген нормативтік құқықтық акті
Түрі
Қабылданған күні
Нөмірі
1.
n
5-бөлім.
Бюджеттік ақша, мың теңге
Бөлінді
Барлығы
олардың
есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жартыжылдықтың алдындағы бір жыл бұрын
есепті жартыжылдықта
түсім - бірыңғай қазынашылық шоттан Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотына түскені
Барлығы
олардың
есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жартыжылдықтың алдындағы бір жыл бұрын
есепті жартыжылдықта
Оның ішінде
Құжаттың атауы
Аударылған күн
Құжаттың №
6-бөлім. Қаржыландыру схемасы (есепті жартыжылдық)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан аударылғаны
Р/с
Алушы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қаржыландыру жоспары бойыншабюджетных программ
Іс жүзінде аударылғаны
аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
аударылған күні (айы, жылы)
құжат
Сомасы, мың теңге
атауы
1.
n
Алушының банктік шотынан аударылғаны
Р/с
Алушы
қаржыландыру жоспары бойынша
Іс жүзінде аударылғаны
аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
аударылған күні (айы, жылы)
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
1.
n
7-бөлім. Нәтиже
Р/с
Нысаналы индикатор
Өлшем бірлігі
есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жартыжылдықта
нақты
нақты
жарты жылдықтағы жоспар
нақты
1 жылда
Өспелі жиыны
1 жылда
Өспелі жиыны
Жарты жылда
Өспелі жиыны
Тікелей нәтиже
1.
n
Түпкілікті нәтиже
8-бөлім Жауапты орындаушы
Қол жеткізілген тікелей нәтиженің Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жетекшілік ететін бюджеттік бағдарлама мен саланың (аяның, өңірдің) мақсаттарына қол жеткізуіне әсер етуі
Тегі
Аты
Түпкілікті нәтиже
8-бөлім. Жауапты орындаушы
Лауазымы
Мекенжайы
Байланыс телефондары
Түпкілікті нәтиже
Факс
8-бөлім. Жауапты орындаушы
Электрондық пошта
Атауы___________ Мекенжайы________
Телефоны __________
Электронды пошта мекенжайы _________________
Орындаушы _________                   _______
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)             қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
Әкімшілік деректер нысанының атауы:
"Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуын мониторингілеу бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі" (бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
(Индексі: Ру-Мониторинг-39 Жиілігі: тоқсан сайын)

(индекс - РУ-Мониторинг-38, периодичность: ежеквартально до 10 (десятого)
числа месяца, следующего за отчетным кварталом)
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами квазигосударственного сектора отчета субъекта квазигосударственного сектора по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц _____________________________________________________
(наименование субъекта квазигосударственного сектора)
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается первым руководителем субъекта. Отчет представляется Администратору бюджетных программ на электронном и бумажном носителе.
В разделах указываются:
В Разделе 1 указываются код, наименование, описание бюджетной программы (подпрограммы); номер, наименование стратегического направления бюджетной программы (подпрограммы); номер, наименование цели бюджетной программы (подпрограммы); сумма в тысячах тенге, период реализации бюджетной программы (подпрограммы);
В Разделе 2 представляется информация отдельно по акционерным обществам, товариществам, государственным предприятиям, где:
по акционерным обществам указывается: количество размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций до и после реализации, штук; стоимость размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций на каждом из этапов и всего, штук; сведения государственной регистрации выпуска акций (ценных бумаг);
по товариществам указывается: плановые и фактические показатели по увеличению уставного капитала в тысячах тенге; плановые и фактические показатели размера уставного капитала, итого в тысячах тенге; плановые и фактические показатели по приобретению долей участия у участников в %, и их стоимости в тысячах тенге, а также доли участия в государственной собственности в %; информация представляется по каждому из этапов;
по государственным предприятиям указывается: плановые и фактические показатели по увеличению уставного капитала, тысячах тенге, плановые и фактические показатели по размеру уставного капитала, итого, в тысячах тенге; информация представляется по каждому из этапов; также указываются справка о государственной перерегистрации юридического лица.
В Разделе 3 указываются запланированные и фактические мероприятия, расходы по ним в разрезе этапов и месяцев.
В Разделе 4 указываются документы Системы государственного планирования, в реализацию которых осуществлялись бюджетные инвестиции, их наименования, нормативный правовой акт, которым утвержден документ Системы государственного планирования с указанием его вида, даты принятия и номера.
В Разделе 5 указывается схема финансирования, где представляется информация по суммам перечисленных со счета Администратора бюджетных программ, в тысячах тенге, с указанием получателя, даты перечисления (месяц, год) и суммы в тысячах тенге по плану финансирования Администратора бюджетных программ; информация по фактически перечисленной сумме в тысячах тенге, дате перечисления (день, месяц, год), также указывается наименование и номер документа по фактическому перечислению; информация представляется в разрезе перечисленных сумм со счета Администратора бюджетных программ и с банковского счета Получателя.
В Разделе 6 представляется информация по результатам, в том числе по прямым результатам указывается целевой индикатор, его фактические значения за два года, предшествующих отчетному полугодию в разрезе лет, а также с нарастающим итогом; аналогичная информация представляется за год, предшествующий отчетному полугодию. За период отчетного полугодия, информация представляется плановые и фактические показатели за полугодие и нарастающим итогом. По конечным результатам представляется информация по влиянию прямого результата на достижение цели бюджетной программы (подпрограммы) и отрасли (сферы, региона), курируемой Администратором.
В Разделе 7 указываются данные ответственного лица: фамилия, имя отчество (при наличии), наименование юридического лица, должность, адрес, контактные телефоны, факс, электронная почта.
Приложение 10 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2024 года № 104
Приложение 39
к Правилам разработки или
корректировки, проведения
необходимых экспертиз
инвестиционного предложения
государственного инвестиционного
проекта, а также планирования,
рассмотрения, отбора, мониторинга
и оценки реализации бюджетных
инвестиций и определения
целесообразности бюджетного
кредитования
Отчет администратора бюджетных программ по мониторингу реализации
мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия
государства в уставном капитале юридических лиц
____________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
Представляется: в центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию
Наименование формы административных данных: Отчет администратора бюджетных программ по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): РУ-Мониторинг-39
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: 20____год
Круг лиц, представляющих информацию: администраторы бюджетных программ
Срок представления формы административных данных: ежеквартально до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Раздел 1.
Бюджетная программа (подпрограмма)
Код
Наименование
Описание
Стратегическое направление
номер
наименование
Цель
номер
наименование
Сумма, тысяч тенге
Период реализации
с
по
Раздел 2. Мероприятия
№ п/п
Акционерные общества
Приобретение акций
Количество размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций, штук
Стоимость размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций, тысяч тенге
до реализации бюджетных инвестиций
после реализации бюджетных инвестиций
на этапе
всего
1 этап
n этап
Сведения государственной регистрации выпуска акций (ценных бумаг)
№ п/п
Товарищества
Увеличение уставного капитала, тысяч тенге
Итого размер уставного капитала, тысяч тенге
Приобретение долей участия у участников
%
стоимость, тысяч тенге
Долей участия в государственной собственности, %
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
1 этап
n этап
№ п/п
Государственные предприятия
Увеличение уставного капитала, тысяч тенге
Итого размер уставного капитала, тысяч тенге
План
факт
план
Факт
1 этап
n этап
Справка государственной перерегистрации юридического лица
Раздел 3.
График реализации, план/факт в тысячах тенге
№ п/п
Мероприятия
Год реализации мероприятий
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1 этап
n этап
Раздел 4.
Документы Системы государственного планирования, в реализацию которых осуществлялись бюджетные инвестиции
№ п/п
Наименование документа
Нормативный правовой акт, которым утвержден документ Системы государственного планирования
Вид
Дата принятия
Номер
1.
n
Раздел 5.
Бюджетные деньги, тысяч тенге
Выделено
Всего
из них
за два года, предшествующих отчетному полугодию
за год, предшествующий отчетному полугодию
в отчетном полугодии
поступление – поступило с единого казначейского счета на счет Администратора бюджетных программ
Всего
из них
за два года, предшествующих отчетному полугодию
за год, предшествующий отчетному полугодию
в отчетном полугодии
в том числе
Наименование документа
Дата перечисления
№ документа
Раздел 6.
Схема финансирования (отчетное полугодие)
перечислено со счета Администратора бюджетных программ
№ п/п
Получатель
по плану финансирования Администратора бюджетных программ
Перечислено фактически
дата перечисления (месяц, год)
сумма, тысяч тенге
Дата перечисления (день, месяц, год)
документ
сумма, тысяч тенге
наименование
1.
n
перечислено с банковского счета Получателя
№ п/п
Получатели
по плану финансирования
Перечислено фактически
Дата перечисления (месяц, год)
сумма, тысяч тенге
дата перечисления (день, месяц, год)
документ
сумма, тысяч тенге
наименование
1.
n
Раздел 7.
Результат
№ п/п
Целевой индикатор
единица измерения
за два года, предшествующих отчетному полугодию
за год, предшествующий отчетному полугодию
в отчетном полугодии
факт
факт
план за полугодие
факт
за год
нарастающим итогом
за год
нарастающим итогом
за полугодие
нарастающим итогом
Прямой результат
1.
n
Конечный результат Раздел 8.
Ответственный исполнитель
Влияние достигнутого прямого результата на достижение цели бюджетной программы (подпрограммы) и отрасли (сферы, региона), курируемой Администратором бюджетных программ
Фамилия
Имя
Конечный результат Раздел 8.
Ответственный исполнитель
Должность
Адрес
Контактные телефоны
Конечный результат
Факс
Раздел 8.
Ответственный исполнитель
Электронная почта
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _________________ Адрес электронной почты _______________________
Исполнитель ____________________________ _______________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________ _______________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Наименование формы административных данных:
"Отчет администратора бюджетных программ по мониторингу реализации
мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия
государства в уставном капитале юридических лиц
____________________________________________________"
(наименование администратора бюджетных программ)
(индекс - РУ-Мониторинг-39, периодичность: ежеквартально)

1. Осы түсініктеме заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараларды іске асыру мониторингі бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебінің бюджеттік бағдарламалар әкімшісін жасауға және ұсынуға арналған
2. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке бірінші басшы қол қояды. Есеп мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органға электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
Бөлімдерде мыналар көрсетіледі:
1-бөлімде бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды, атауы, сипаттамасы; бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) стратегиялық бағытының нөмірі, атауы; бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) нөмірі, мақсатының атауы; бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) мың теңгедегі сомасы, іске асыру кезеңі көрсетіледі;
2-бөлімде акционерлік қоғамдар, серіктестіктер, мемлекеттік кәсіпорындар бойынша жеке ақпарат ұсынылады, мұнда:
акционерлік қоғамдар бойынша: сатылғанға дейін және кейін бюджеттік инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың саны, данасы; орналастырылған акциялардың бюджеттік инвестицияларды іске асыру есебінен әрбір кезеңдегі құны және барлығы, данасы; акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркеу мәліметтері көрсетіледі;
серіктестіктер бойынша: жарғылық капиталды мың теңгеге ұлғайту жөніндегі жоспарлы және нақты көрсеткіштер; жарғылық капитал мөлшерінің жоспарлы және нақты көрсеткіштері, барлығы мың теңгеге; қатысушылардан қатысу үлесін % - бен, олардың құнын мың теңгеге, сондай-ақ мемлекеттік меншікке қатысу үлесін % - бен сатып алу жөніндегі жоспарлы және нақты көрсеткіштер көрсетіледі; ақпарат әр кезең бойынша ұсынылады;
мемлекеттік кәсіпорындар бойынша: жарғылық капиталды ұлғайту жөніндегі жоспарлы және нақты көрсеткіштер, мың теңге, жарғылық капиталдың мөлшері бойынша жоспарлы және нақты көрсеткіштер, барлығы мың теңгемен көрсетіледі; ақпарат кезеңдердің әрқайсысы бойынша ұсынылады; заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу туралы мәліметтер де көрсетіледі.
3-бөлімде кезеңдер мен айлар бөлінісінде жоспарланған және нақты іс-шаралар, олар бойынша шығыстар көрсетіледі.
4-бөлімде іске асыру үшін бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, олардың атаулары, оның түрін, қабылданған күні мен нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты бекітілген нормативтік құқықтық акт көрсетіледі.
5-бөлімде барлығы кезеңдер бойынша бөліністе (есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жыл және бір жыл үшін және есепті жартыжылдықта) бөлінген бюджеттік ақша көрсетіледі және түсім - Бірыңғай қазынашылық шоттан бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотына кезеңдер бойынша бөліністе барлығы (есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жыл және бір жыл үшін және есепті жартыжылдықта) келіп түскен күні, құжаттың атауы, аударылған күні және № көрсетілген.
6-бөлімде алушыны, аударым күнін (айын, жылын) және бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспары бойынша мың теңге сомасын көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан аударылған сомалар бойынша ақпарат ұсынылатын қаржыландыру схемасы; нақты аударылған мың теңге сомасы, аударым күні (күні, жылы) бойынша ақпарат көрсетіледі айы, жылы), сондай-ақ нақты аударым бойынша құжаттың атауы мен нөмірі көрсетіледі. Ақпарат бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан және алушының банктік шотынан аударылған сомалар бөлінісінде ұсынылады.
7-бөлімде нәтижелер бойынша ақпарат ұсынылады, оның ішінде тікелей нәтижелер бойынша нысаналы индикатор, оның жылдар бөлінісінде есепті жартыжылдықтың алдындағы екі жылдағы нақты мәндері, сондай-ақ өсу қорытындысымен көрсетіледі; ұқсас ақпарат есепті жартыжылдықтың алдындағы жыл үшін ұсынылады. Есепті жартыжылдық кезеңінде ақпарат жартыжылдықтағы жоспарлы және нақты көрсеткіштер мен өспелі қорытындымен ұсынылады. Түпкілікті нәтижелер бойынша әкімшімен жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) және саланың (саланың, өңірдің) мақсатына қол жеткізуге тікелей нәтиженің әсері бойынша ақпарат ұсынылады.
8-бөлімде жауапты тұлғаның деректері: тегі, аты, лауазымы, мекенжайы, байланыс телефондары, факс, электрондық поштасы көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления администратора бюджетных программ отчета администратора бюджетных программ по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается первым руководителем. Отчет представляется в центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию на электронном и бумажном носителе.
В Разделах указываются:
в Разделе 1 указываются код, наименование, описание бюджетной программы (подпрограммы); номер, наименование стратегического направления бюджетной программы (подпрограммы); номер, наименование цели бюджетной программы (подпрограммы); сумма в тысячах тенге, период реализации бюджетной программы (подпрограммы);
в Разделе 2 представляется информация отдельно по акционерным обществам, товариществам, государственным предприятиям, где:
по акционерным обществам указывается: количество размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций до и после реализации, штук; стоимость размещенных акций за счет реализации бюджетных инвестиций на каждом из этапов и всего, штук; сведения государственной регистрации выпуска акций (ценных бумаг);
по товариществам указывается: плановые и фактические показатели по увеличению уставного капитала в тысячах тенге; плановые и фактические показатели размера уставного капитала, итого в тысячах тенге; плановые и фактические показатели по приобретению долей участия у участников в %, и их стоимости в тысячах тенге, а также доли участия в государственной собственности в %; информация представляется по каждому из этапов;
по государственным предприятиям указывается: плановые и фактические показатели по увеличению уставного капитала, тысяч тенге, плановые и фактические показатели по размеру уставного капитала, итого, в тысячах тенге; информация представляется по каждому из этапов; также указывается справка о государственной перерегистрации юридического лица.
В Разделе 3 указываются запланированные и фактические мероприятия, расходы по ним в разрезе этапов и месяцев.
В Разделе 4 указываются документы Системы государственного планирования, в реализацию которых осуществлялись бюджетные инвестиции, их наименования, нормативный правовой акт, которым утвержден документ Системы государственного планирования с указанием его вида, даты принятия и номера.
В Разделе 5 указываются бюджетные деньги выделенные всего в разрезе по периодам (за два года и за год, предшествующих отчетному полугодию и в отчетном полугодии) и поступление – поступило с единого казначейского счета на счет Администратора бюджетных программ всего в разрезе по периодам (за два года и за год, предшествующих отчетному полугодию и в отчетном полугодии) с указанием наименования, даты перечисления и № документа.
В Разделе 6 указывается схема финансирования, где представляется информация по суммам перечисленных со счета Администратора бюджетных программ, в тысячах тенге, с указанием получателя, даты перечисления (месяц, год) и суммы в тысячах тенге по плану финансирования Администратора бюджетных программ; информация по фактически перечисленной сумме в тысячах тенге, дате перечисления (день, месяц, год), также указывается наименование и номер документа по фактическому перечислению; информация представляется в разрезе перечисленных сумм со счета Администратора бюджетных программ и с банковского счета Получателя.
В Разделе 7 представляется информация по результатам, в том числе по прямым результатам указывается целевой индикатор, его фактические значения за два года, предшествующих отчетному полугодию в разрезе лет, а также с нарастающим итогом; аналогичная информация представляется за год, предшествующий отчетному полугодию. За период отчетного полугодия, информация представляется плановые и фактические показатели за полугодие и нарастающим итогом. По конечным результатам представляется информация по влиянию прямого результата на достижение цели бюджетной программы (подпрограммы) и отрасли (сферы, региона), курируемой Администратором.
В Разделе 8 указываются данные ответственного лица: фамилия, имя, должность, адрес, контактные телефоны, факс, электронная почта.