Көшпелі кедендік тексеру актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 шілдедегі № 436 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 шілдеде № 34728 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 418-бабы 21-тармағының 1-бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Көшпелі кедендік тексеру актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 11 шілдедегі
№ 436 бұйрығымен бекітілген
нысан
"БЕКІТЕМІН"
Мемлекеттік кірістер
органының басшысы
(оны алмастыратын адам)
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер
ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
(бұдан әрі – ТАӘ))
__________ _________
(қолы) (күні)
№ _____ көшпелі кедендік тексеру актісі
Ескерту. Тексеру актісінің нысаны жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 30.12.2025 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20_____жылғы "_____" ___________ ______________________ (жасалған күні)
(тексеруді жүргізу орын)
________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексеруді жүргізген мемлекеттік кірістер органының атауы)
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 331, 333-баптарына және
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 416, 418-баптарына сәйкес,
___________________________________________________________________
(Кодекстің 418-бабының 10 және 11-1-тармақтарында көзделген көшпелі кедендік
тексеруді тағайындау негізі)
____________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексеруді жүргізу туралы нұсқаманың күні және нөмірі)
___________________________________________________________ негізінде
Лауазымды адамдар:
____________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексеруді жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды
адамдарының ТАӘ, лауазымы)
___________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның ТАӘ не толық атауы, тексерілетін тұлғаның тұрған жері және
қызметі іс жүзінде жүзеге асырылатын жері туралы мәліметтер, оның жеке
сәйкестендіру нөмірі /бизнес- сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның банктік шоттарының деректемелері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тексерілетін тұлға басшысының және оның кедендік және қаржылық есептілікті
жүргізуге, мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік төлемдерді, салықтарды,
арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеуге
жауапты лауазымды адамдарының ТАӘ)
___________________________________________________________ қатысты
тексерудің нысанасы (нысаналары) бойынша *:________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
__________________________________________________________жүргізді
(көшпелі кедендік тексерудің түрі: жоспардан тыс көшпелі кедендік тексеру,
жоспардан тыс қарсы көшпелі кедендік тексеру, кешенді көшпелі кедендік тексеру)
___________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексеруге қатысу үшін тартылған лауазымды адамдардың ТАӘ)
Тексерілетін кезең 20__ жылғы "__" ____ бастап 20__ жылғы "__"______ дейін.
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(тексеру кезеңіне жататын тексерілген құжаттардың түрлері және тізбесі)
Көшпелі кедендік тексеру 20___ жылғы "__" ______ басталды және 20__ жылғы
"___" ________ аяқталды.
Көшпелі кедендік тексеруді тоқтата тұру кезеңі 20___ жылғы "___" ____ бастап
20__ жылғы "____" _______ дейін.
Көшпелі кедендік тексеруді ұзарту кезеңі 20____ жылғы "____" _______ бастап
20____ жылғы "____" _______ дейін.
Кедендік бақылау нысандары, кедендік бақылауды жүзеге асыруды қамтамасыз ететін
шаралар, сондай-ақ көшпелі кедендік тексеру барысында жүргізілген өзге де
әрекеттер туралы мәліметтер:___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Алдыңғы тексеру және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – ЕАЭО) және
(немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұрын анықталған
бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру барысында анықталды:
____________________________________________________________________
(ЕАЭО-ның кеден заңнамасының, Қазақстан Республикасының кеден және (немесе)
өзге де заңнамасының ережелері көрсетіле отырып, ЕАЭО-ның кеден заңнамасының,
Қазақстан Республикасының кеден және (немесе) өзге де заңнамасының бұзылуын
куәландыратын, анықталған фактілердің егжей-тегжейлі сипаттамасы не олардың жоқ
екені туралы мәліметтер)
Кедендік тексеру нәтижелері бойынша тұжырымдар:__________________
____________________________________________________________________
Қосымша: ___ парақта
Көшпелі кедендік тексеруді жүргізген лауазымды адамдар:
_______________________________________ ____________ (ТАӘ) (қолы)
________________________________________ ____________ (ТАӘ) (қолы)
Көшпелі кедендік тексеру актісінің бірінші данасы кедендік тексеру материалдарына
тіркеледі, актінің екінші данасы есептерді қоса бере отырып, көшпелі кедендік
тексеру аяқталған күннен күнтізбелік бес күннен кешіктірілмей Кодекстің 416-
бабында белгіленген тәртіпте тексерілетін тұлғаға жолданады немесе табыс етіледі.
Көшпелі кедендік тексеру жүргізу актісінің екінші данасын алдым:
____________________________________________ ____________
(актінің екінші данасын алған адамның ТАӘ) (қолы)
Көшпелі кедендік тексеру жүргізу актісінің екінші данасы тексерілетін тұлғаға
жөнелтілді:____________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
20___ жылғы "____"___________ (актінің екінші данасы табыс етілген күн)
Келісілді: ___________________________________________ ____________
(көшпелі кедендік тексеру жүргізген лауазымды (қолы) адамдардың тікелей
басшысының ТАӘ)
Тексерілетін тұлғаның кедендік тексеру нәтижелерімен келіспейтіні туралы белгісі:
____________________________________________________________________
Ескертпе:

Об утверждении формы акта выездной таможенной проверки
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2024 года № 436. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2024 года № 34728.
В соответствии с частью первой пункта 21 статьи 418 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму акта выездной таможенной проверки.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждена приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 июля 2024 года № 436
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель органа
государственных доходов
(лицо, его замещающее)
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно
указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – ФИО))
____________ ___________
(подпись) (дата)
Акт выездной таможенной проверки № ________
Сноска. Форма – в редакции приказом Министра финансов РК от 30.12.2025 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"____" _________ 20___ года ______________________
(дата составления) (место проведения проверки)
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, проводившего выездную
таможенную проверку)
в соответствии со статьями 331, 333 Таможенного кодекса Евразийского
экономического союза и статьями 416, 418 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс),
на основании: ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(основание для назначения выездной таможенной проверки, предусмотренное
пунктами 10 и 11-1 статьи 418 Кодекса)
____________________________________________________________________
(дата и номер предписания о проведении выездной таможенной проверки)
проведена: __________________________________________________________
(вид выездной таможенной проверки: внеплановая выездная таможенная проверка,
встречная внеплановая выездная таможенная проверка, комплексная выездная
таможенная проверка)
по предмету(ам) проверки *: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Должностными лицами:
____________________________________________________________________
(ФИО, должность должностных лиц органа государственных доходов, проводивших
выездную таможенную проверку) в отношении:
____________________________________________________________________
(ФИО либо полное наименование проверяемого лица, сведения о месте нахождения
и месте фактического осуществления деятельности проверяемого лица, его
индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(реквизиты банковских счетов проверяемого лица)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ФИО руководителя и должностных лиц проверяемого лица, ответственных
за ведение таможенной и финансовой отчетности, уплату таможенных платежей,
налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней,
процентов, взимаемых органами государственных доходов)
____________________________________________________________________
(ФИО должностных лиц, привлеченных для участия в выездной таможенной
проверке.
Проверяемый период с "___"_______ 20__года по "___" _________ 20 ___ года.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных проверяемым лицом:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(виды и перечень проверенных документов, период к которому они относятся)
Выездная таможенная проверка начата с "____" ________20____ года
и завершена "____" _______20__ года.
Период приостановления выездной таможенной проверки с "_" ______ 20 ___ года
по "____" ________20___ года.
Период продления выездной таможенной проверки с "____" ________ 20___ года
по с "____" ________20___ года.
Сведения о формах таможенного контроля, мерах, обеспечивающих проведение
таможенного контроля, а также иных действиях проведенных в ходе выездной
таможенной проверки: _______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Евразийского экономического
союза (далее – ЕАЭС) и (или) Республики Казахстан:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
В ходе проверки установлено: _________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях
таможенного законодательства ЕАЭС, таможенного и (или) иного законодательства
Республики Казахстан, с указанием положений таможенного законодательства ЕАЭС,
таможенного и (или) иного законодательства Республики Казахстан либо сведения
об их отсутствии)
Выводы по результатам выездной таможенной проверки: __________________
____________________________________________________________________
Приложение: на ___ листах.
Должностные лица, проводившие выездную таможенную проверку:
__________________________________________ ___________ (ФИО) (подпись)
_______________________________________ ______________ (ФИО) (подпись)
Первый экземпляр акта выездной таможенной проверки приобщается к материалам
таможенной проверки, второй экземпляр акта с приложением расчетов не позднее
пяти календарных дней с даты завершения выездной таможенной проверки
направляется или вручается проверяемому лицу в порядке, установленном статьей
416
Кодекса.
Второй экземпляр акта выездной таможенной проверки получил:
__________________________________________ _____________
(ФИО лица, получившего второй экземпляр акта) (подпись)
Второй экземпляр акта выездной таможенной проверки направлен проверяемому
лицу ___________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и (или) вручения)
"____" ___________ 20___ года (дата вручения второго экземпляра акта)
Согласовано: ___________________________________________ ____________
(ФИО непосредственного руководителя должностных (подпись) лиц,
проводивших выездную таможенную проверку)
Отметка проверяемого лица о несогласии с результатами выездной таможенной проверки:
______________________________________________________________
Примечание:

* тексерудің нысанасы Кодекстің 416-бабының 6-тармағына сәйкес жүргізілетін
тексерудің әрбір мәселесі бойынша көрсетіледі, бұл ретте жоспардан тыс көшпелі
кедендік тексеру және жоспардан тыс қарсы көшпелі кедендік тексеру бойынша
тексеру мәселелерінің қысқаша сипаттамасы қосымша көрсетіледі.

* предмет проверки отражается по каждому вопросу проводимой проверки в соответствии с пунктом 6 статьи 416 Кодекса, при этом по внеплановой выездной таможенной проверке и встречной внеплановой выездной таможенной проверке дополнительно отражается краткое описание вопросов проверки.