Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 18 маусымдағы № 126 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 маусымда № 34517 болып тіркелді.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2024 жылғы 18 маусымдағы
№ 126
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
1-қосымша
Нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Ең үздік қолжетімді техникалар (бұдан әрі – ЕҚТ) бойынша анықтамалықтардың жобалары әзірленетін ЕҚТ қолдану салаларын қамту туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: нысан № 01-ПР
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – КЕАҚ).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 тоқсаны ішінде.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларына арналған анықтамалықтардың саны, бірлік
Ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларының жалпы саны, бірлік
Ескертпе
1
2
3
4
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын _________________________________________________
"Ең үздік қолжетімді техникалар
бойынша анықтамалықтардың
жобалары әзірленетін ЕҚТ
қолдану салаларын қамту
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
қосымша
"Ең үздік қолжетімді техникалар бойынша анықтамалықтардың жобалары әзірленетін ЕҚТ қолдану салаларын қамту туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (01-ПР нысаны, жылдық)

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 июня 2024 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2024 года № 34517.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения об охвате областей применения наилучших доступных техник (далее – НДТ), для которых разрабатываются проекты справочников по НДТ
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 01-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Некоммерческое акционерное общество "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" (далее – НАО)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, в течение 1 квартала года, следующего за отчетным периодом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Количество справочников, разработанных для областей применения наилучших доступных техник, единиц
Общее количество областей применения наилучших доступных техник, единиц
Примечание
1
2
3
4
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения об охвате областей
применения наилучших
доступных техник,
для которых разрабатываются
проекты справочников по НДТ"
Пояснение по заполнению формы административных данных на безвозмездной основе "Сведения об охвате областей применения наилучших доступных техник, для которых разрабатываются проекты справочников по НДТ" (форма 01-ПР, годовая)

1. "Ең үздік қолжетімді техникалар бойынша анықтамалықтардың жобалары әзірленетін ЕҚТ қолдану салаларын қамту туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 01-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. № 01-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН бағанда жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
3. 2-бағанда ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларына арналған анықтамалықтардың саны көрсетіледі.
4. 3-бағанда ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларының жалпы саны көрсетіледі
5. 4-бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды туралы бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет -ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Халықты ең үздік қолжетімді техникалар (бұдан әрі – ЕҚТ) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпаратпен қамту туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 02-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – КЕАҚ).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдың 31 желтоқсанына дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
1
2
3
4
5
ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпараттан хабардар халықтың саны
1
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша КЕАҚ интернет-ресурсына бару саны
Адам
2
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша семинарлар, дөңгелек үстелдер, тренингтер және ЕҚТ саласындағы өзге де іс-шаралар және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы шеңберінде ақпаратпен қамтылған халықтың саны
Адам
3
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша және "Жасыл көпір" ЕҚТ Әріптестік бағдарламасы саласындағы консультациялармен қамтылған халықтың саны
Адам
4
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ЕҚТ саласындағы баспа және электрондық бұқаралық ақпарат құралдарында (газеттер, журналдар, интернет-порталдар) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламаларында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны
Адам
5
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша әлеуметтік желілерде, ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны
Адам
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________________
"Халықты ең үздік қолжетімді
техникалармен және "Жасыл
көпір" Әріптестік бағдарламасы
саласындағы ақпаратпен қамту
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
қосымша
"Халықты ең үздік қолжетімді техникалар және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпаратпен қамту туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (02-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об охвате областей применения наилучших доступных техник, для которых разрабатываются проекты справочников по НДТ" (далее – Форма № 01-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 01-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В графе 1 указывается порядковый номер.
3. В графе 2 указывается количество справочников, разработанных для областей
4. В графе 3 указывается общее количество областей применения наилучших доступных техник.
5. В графе 4 указываются примечания, в случае наличия.
Приложение 2 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения об охвате населения информацией в области наилучших доступных техник (далее – НДТ) и Программы партнерства "Зеленый Мост"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 02-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Некоммерческое акционерное общество "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" (далее – НАО)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 31 декабря, отчетного года.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
1
2
3
4
5
Количество населения, осведомленного информацией в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост"
1
Количество посещений интернет-ресурса НАО по состоянию на конец отчетного периода
Человек
2
Количество населения, охваченного информацией в рамках семинаров, круглых столов, тренингов и иных мероприятий в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
3
Количество населения, охваченного консультациями в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода, чел.
Человек
4
Количество населения, охваченного информацией, распространенной в печатных и электронных средствах массовой информации (газеты, журналы, интернет-порталы) в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
5
Количество населения, охваченного информацией, распространенной в социальных сетях, в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения об охвате населения
информацией в области
наилучших доступных техник
и Программы партнерства
"Зеленый Мост"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения об охвате населения информацией в области наилучших доступных техник и Программы партнерства
"Зеленый Мост"" (форма 02-ПР, годовая)

1. "Халықты ең үздік қолжетімді техникалармен және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпаратпен қамту туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 02-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 02-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-жолда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғам интернет-ресурсына бару саны көрсетіледі.
3. 2-жолда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша семинарлар, дөңгелек үстелдер, тренингтер және ЕҚТ саласындағы өзге де іс-шаралар және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы шеңберінде ақпаратпен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
4. 3-жолда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы консультациялармен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
5. 4-жолда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ЕҚТ саласындағы баспа және электрондық бұқаралық ақпарат құралдарында (газеттер, журналдар, интернет-порталдар) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламаларында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
6. 5-жолда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша әлеуметтік желілерде, ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды бекіту туралы
бұйрыққа 3-қосымша
Нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет -ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Нормативтік ластаушы заттардың көлемі туралы мәліметтер: - шығарындылар, - төгінділер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 03-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың экология департаменттері, Экология және табиғи ресурстар министрлігінің қоршаған ортаны қорғау саласындағы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 20 қаңтарға дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Ластаушы заттардың
(I санаттағы объектілердің) жалпы шығарындылары немесе шығарындылары нормативтерінің белгіленген мәндерінің көлемі, млн.тонна
Ластаушы заттардың жалпы шығарындылары немесе шығарындылары нормативтерінің белгіленген мәндерінің көлемі (II және III санаттағы объектілер), млн.тонна
Ескертпе
1
2
3
4
Атауы_________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________________
"Нормативтік ластаушы
заттардың көлемі туралы
мәліметтер: - шығарындылар, -
төгінділер" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
қосымша
"Нормативтік ластаушы заттардың көлемі туралы мәліметтер: - шығарындылар, - төгінділер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (03-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об охвате населения информацией в области наилучших доступных техник и Программы партнерства "Зеленый Мост"" (далее – Форма № 02-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 02-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В строке 1 указывается количество посещений интернет-ресурса НАО "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" по состоянию на конец отчетного периода.
3. В строке 2 указывается Количество населения, охваченного информацией в рамках семинаров, круглых столов, тренингов и иных мероприятий в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
4. В строке 3 указывается Количество населения, охваченного информацией, распространенной в печатных и электронных средствах массовой информации (газеты, журналы, интернет-порталы) в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
5. В строке 4 указывается Количество населения, охваченного информацией, распространенной в социальных сетях, в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
6. В строке 5 указывается Количество населения, охваченного информацией, распространенной в социальных сетях, в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 3 к Приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения об объеме нормативных загрязняющих веществ: - выбросов, - сбросов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 03-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Комитет экологического регулирования и контроля, департаменты экологии областей, городов республиканского значения, столицы в области охраны окружающей среды Министерства экологии и природных ресурсов и местные исполнительные органов областей, городов республиканского значения, столиц
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 20 января, следующего за отчетным годом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ (объектов I категории), млн. тонн
Объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ (объектов II и III категорий), млн тонн
Примечание
1
2
3
4
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения об объеме
нормативных загрязняющих
веществ:
- выбросов, - сбросов"
Пояснение по заполнению формы административных данных на безвозмездной основе
"Сведения об объеме нормативных загрязняющих веществ: - выбросов, - сбросов"
(форма 03-ПР, годовая)

1. "Нормативтік ластаушы заттардың көлемі туралы мәліметтер: - шығарындылар, - төгінділер" (бұдан әрі – № 03-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 03-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
3. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 12-бабына (бұдан әрі – ҚР ЭК) сәйкес қоршаған ортаға елеулі теріс әсер ететін объектілерге (I санаттағы объектілерге) қатысты ластаушы заттардың жалпы шығарындыларының немесе төгінділерінің белгіленген нормативтік көлемдері көрсетіледі, млн. тонна.
4. 3-бағанда ҚР ЭК 12-бабына сәйкес қоршаған ортаға бірқалыпты жағымсыз әсер ететін объектілерден (II санаттағы объектілер) және қоршаған ортаға болмашы жағымсыз әсер ететін объектілерден (III санаттағы объектілер) белгіленген ластаушы заттардың жалпы шығарындыларының немесе төгінділерінің нормативтік көлемдері көрсетіледі, млн тонна.
5. 4-бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды бекіту туралы
бұйрыққа 4-қосымша
Нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың (бұдан әрі – ЕҚТА) ауданын ұлғайту туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 04-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 15 ақпанға дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жалпы ауданы, мың гектар
ЕҚТА алаңы есепті кезеңге дейін, мың гектар
Есепті кезеңде құрылған ЕҚТА алаңы, мың гектар
Ескертпе
1
2
3
4
5
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________________
"Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтардың ауданын ұлғайту
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
қосымша
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауданын ұлғайту туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (№ 04-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об объеме нормативных загрязняющих веществ: - выбросов, - сбросов" (далее – Форма № 03-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 03-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В графе 1 указывается порядковый номер.
3. В графе 2 указывается объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ, а именно от объектов, оказывающих значительное негативное воздействие на окружающую среду (объекты I категории), в соответствии со статьей 12 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – ЭК РК), млн. тонн.
4. В графе 3 указывается объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ, а именно от объектов, оказывающих умеренное негативное воздействие на окружающую среду (объекты II категории) и объектов, оказывающих незначительное негативное воздействие на окружающую среду (объекты III категории), в соответствии со статьей 12 ЭК РК, млн. тонн.
5. В графе 4 указываются примечания, в случае наличия.
Приложение 4 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения об увеличении площади особо охраняемых природных территорий (далее – ООПТ)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 04-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Республиканское государственное казенное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 15 февраля, следующего за отчетным годом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Общая площадь, тыс. гектар
Настоящая площадь ООПТ до отчетного периода, тыс. гектар
Площадь созданного ООПТ за отчетный период, тыс. гектар
Примечание
1
2
3
4
5
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения об увеличении
площади особо охраняемых
природных территорий"
Пояснение по заполнению формы административных данных на безвозмездной основе
"Сведения об увеличении площади особо охраняемых природных территорий"
(форма № 04-ПР, годовая)

1. "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауданын ұлғайту туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 04-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 04-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
3. 2-бағанда жалпы ауданы көрсетіледі.
4. 3-бағанда ЕҚТА алаңы есепті кезеңге дейін көрсетіледі.
5. 4-бағанда есепті кезеңде құрылған ЕҚТА алаңы көрсетіледі.
6. 5-бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды туралы бұйрыққа
5-қосымша
Нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет –ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Орманмен жабылған аумақты ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2 млрд. ағаш отырғызу, түрлер мен отырғызу өңірлеры бойынша қалыпты тіршілік ету деңгейін қамтамасыз ету туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 05-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 15 қаңтарға дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
1
2
3
4
5
Республикалық деңгейде
1
Құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы (нәтиже)
мың гектар
2
Тұқымдар бөлінісінде облыстардың құрылған орман дақылдарының алаңдары
мың гектар
Жергілікті деңгейде
3
Облыс бойынша құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы
мың гектар
4
Орман шаруашылығы мекемелерінің тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының алаңы
мың гектар
5
Тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының табиғатты қорғау мекемелерінің алаңы
мың гектар
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Орманмен жабылған аумақты
ұлғайту/кеңейту, оның ішінде
2 млрд. ағаш отырғызу, түрлер
мен отырғызу өңірлеры
бойынша қалыпты
тіршілік ету деңгейін
қамтамасыз ету туралы ақпарат
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған қосымша
"Орманмен жабылған аумақты ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2 млрд. ағаш отырғызу, түрлер мен отырғызу өңірлеры бойынша қалыпты тіршілік ету деңгейін қамтамасыз ету туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (№ 05-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об увеличении площади особо охраняемых природных территорий" (далее – Форма № 04-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 04-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В графе 1 указывается порядковый номер.
3. В графе 2 указывается общая площадь.
4. В графе 3 указывается настоящая площадь ООПТ до отчетного периода.
5. В графе 4 указывается площадь созданного ООПТ за отчетный период.
6. В графе 5 указываются примечания, в случае наличия.
Приложение 5 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения об увеличении/расширении площади, покрытой лесом, в том числе за счет посадки 2 млрд. деревьев с обеспечением нормативной приживаемости в разрезе пород и регионов посадки
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 05-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Республиканское казенное государственное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 15 января, следующего за отчетным годом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
1
2
3
4
5
На республиканском уровне
1
Общая площадь созданных лесных культур (результат)
тыс. гектар
2
Площади созданных лесных культур областей в разрезе пород
тыс. гектар
На местном уровне
3
Общая площадь созданных лесных культур по области
тыс. гектар
4
Площадь созданных лесных культур учреждений лесного хозяйства в разрезе пород
тыс. гектар
5
Площадь созданных лесных культур природоохранных учреждений в разрезе пород
тыс. гектар
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения об увеличении/
расширении площади,
покрытой лесом, в том числе
за счет посадки 2 млрд. деревьев
с обеспечением нормативной
приживаемости в разрезе пород
и регионов посадки"
Пояснение по заполнению формы административных данных на безвозмездной основе
"Сведения об увеличении/расширении площади, покрытой лесом, в том числе за счет
посадки 2 млрд. деревьев с обеспечением нормативной приживаемости в разрезе пород и регионов посадки"
(форма № 05-ПР, годовая)

1. "Орманмен жабылған аумақты ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2 млрд. ағаш отырғызу, түрлер мен отырғызу өңірлеры бойынша қалыпты тіршілік ету деңгейін қамтамасыз ету туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 05-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 05-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-жолда республикалық деңгейде құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы (нәтиже) көрсетіледі.
3. 2-жолда республикалық деңгейде тұқымдар бөлінісінде облыстардың құрылған орман дақылдарының алаңдары көрсетіледі.
4. 3-жолда жергілікті деңгейде облыс бойынша құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы көрсетіледі.
5. 4-жолда жергілікті деңгейде орман шаруашылығы мекемелерінің тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының алаңы көрсетіледі.
6. 5-жолда жергілікті деңгейде тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының табиғатты қорғау мекемелерінің алаңы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды туралы бұйрыққа
6-қосымша
Нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет –ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптардың ауданы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 06-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 15 сәуірге дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
1
2
3
4
5
Республикалық деңгейде
1
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы
мың гектар
2
Орманды алқапқа ауыстырылған орман дақылдары
мың гектар
Жергілікті деңгейде
3
Табиғи жаңаруға жәрдемдесу іс-шараларының нәтижесінде орман жамылғысымен қамтылған жерлер санатына ауыстырылған аумақ
мың гектар
4
Орман табиғи түрде қалпына келуі нәтижесінде орман жамылғысымен қамтылған жерлер санатына ауыстырылған аумақ
мың гектар
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ________________________________________
"Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтардағы және орман
шаруашылығының
мамандандырылған
кәсіпорындарының
аумақтарындағы
орманмен жабылған
алқаптардың ауданы туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған қосымша
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (№ 06-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об увеличении/расширении площади, покрытой лесом, в том числе за счет посадки 2 млрд. деревьев с обеспечением нормативной приживаемости в разрезе пород и регионов посадки (далее – Форма № 05-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 05-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В строке 1 указывается общая площадь созданных лесных культур (результат) на республиканском уровне.
3. В строке 2 указывается площади созданных лесных культур областей в разрезе пород на республиканском уровне.
4. В строке 3 указывается общая площадь созданных лесных культур по области на местном уровне.
5. В строке 4 указывается площадь созданных лесных культур учреждений лесного хозяйства в разрезе пород на местном уровне.
6. В строке 5 указывается площадь созданных лесных культур природоохранных учреждений в разрезе пород на местном уровне.
Приложение 6 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 6 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения о площади покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 06-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Республиканское казенное государственное предприятие "Казахское лесоустроительное предприятие"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 15 апреля, следующего за отчетным годом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
1
2
3
4
5
На республиканском уровне
1
Площадь покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства
тыс. гектар
2
Лесные культуры, переведенные в покрытую лесом площадь
тыс. гектар
На местном уровне
3
Переведенная в покрытую лесом площадь, на которой проведены мероприятия по содействию естественному возобновлению
тыс. гектар
4
Переведенная в покрытую лесом площадь, на которой произошло естественное возобновление леса
тыс. гектар
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о площади покрытых
лесом угодий на особо
охраняемых природных
территориях и территориях
специализированных
предприятий лесного хозяйства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенная для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Сведения о площади покрытых лесом угодий
на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных
предприятий лесного хозяйства" (форма № 06-ПР, годовая)

1. "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 06-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 06-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-жолда республикалық деңгейде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда және мамандандырылған орман шаруашылығы кәсіпорындарының аумақтарында орман жамылғысымен қамтылған жерлердің алаңы көрсетіледі.
3. 2-жолда республикалық деңгейде орман жамылғысымен қамтылған жерлер санатына ауыстырылған орман дақылдары көрсетіледі.
4. 3-жолда жергілікті деңгейде табиғи жаңаруға жәрдемдесу іс-шараларының нәтижесінде орман жамылғысымен қамтылған жерлер санатына ауыстырылған аумақ көрсетіледі.
5. 4-жолда жергілікті деңгейде орманның табиғи түрде қалпына келуі нәтижесінде орман жамылғысымен қамтылған жерлер санатына ауыстырылған аумақ көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды
туралы бұйрыққа
7-қосымша
Нысан
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет –ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 07-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Қазақ орман шаруашылығы және агроорман мелиорациясы ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестік.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдың 31 желтоқсанына дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
1
2
3
4
5
Республикалық деңгейде
1
Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы
мың гектар
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын __________________________________________________
"Орман шаруашылығы
саласындағы ғылыми
әзірлемелерді практикалық
қолданумен қамтылған орман
алқабы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
қосымша
"Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (№ 07-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о площади покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства" (далее – Форма № 06-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 06-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В строке 1 указывается площадь покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства на республиканском уровне.
3. В строке 2 указывается лесные культуры, переведенные в покрытую лесом площадь на республиканском уровне.
4. В строке 3 указывается переведенная в покрытую лесом площадь, на которой проведены мероприятия по содействию естественному возобновлению на местном уровне.
5. В строке 4 указывается переведенная в покрытую лесом площадь, на которой произошло естественное возобновление леса на местном уровне.
Приложение 7 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 7 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения о площади лесов, охваченных практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 07-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и агролесомелиорации".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 31 декабря, отчетного года.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
1
2
3
4
5
На республиканском уровне
1
Площадь лесов, охваченная практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства
тыс. гектар
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о площади лесов,
охваченных практическим
применением научных
разработок в области
лесного хозяйства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Сведения о площади лесов, охваченных
практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства"
(форма № 07-ПР, годовая)

1. "Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы туралы мәліметтер" (бұдан әрі- № 07-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 07-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-жолда республикалық деңгейде орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысандарды
туралы бұйрыққа
8-қосымша
Нысан
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет –ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторинг туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 08-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: "Қазгидромет" республикалық мемлекеттік кәсіпорны шаруашылық жүргізу құқығында.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі бірінші тоқсан.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
1
2
3
4
5
Метеорологиялық мониторинг
1
Бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны
бірлік
2
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
3
Есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы
%
Агрометеорологиялық мониторинг
4
Бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны
бірлік
5
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
6
Есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы
%
Гидрологиялық мониторинг
7
Бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны
бірлік
8
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
9
Есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы
%
Атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг
10
Бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны
бірлік
11
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
12
Есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы
%
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________________
"Гидрометеорологиялық және
экологиялық мониторинг туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
қосымша
"Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторинг туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (№ 08-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма административных данных "Сведения о площади лесов, охваченных практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства" (далее – Форма № 07-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 07-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В строке 1 указывается площадь лесов, охваченная практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства на республиканском уровне.
Приложение 8 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 8 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения о гидрометеорологическом и экологическом мониторинге
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 08-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казгидромет"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, первый квартал, следующего за отчетным годом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
1
2
3
4
5
Метеорологический мониторинг
1
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
2
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
3
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Агрометеорологический мониторинг
4
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
5
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
6
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Гидрологический мониторинг
7
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
8
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
9
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Мониторинг о состоянии загрязнения атмосферного воздуха
10
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
11
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
12
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения
о гидрометеорологическом
и экологическом мониторинге"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Сведения о гидрометеорологическом
и экологическом мониторинге" (форма № 08-ПР, годовая)

1. "Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторинг туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 08-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 08-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-жолда метеорологиялық мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны көрсетіледі.
3. 2-жолда метеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
4. 3- жолда метеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету көрсетіледі.
5. 4-жолда агрометеорологиялық мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны көрсетіледі.
6. 5-жолда агрометеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
7. 6-жолда агрометеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы көрсетіледі.
8. 7-жолда гидрологиялық мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны көрсетіледі.
9. 8-жолда гидрологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
10. 9-жолда гидрологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы көрсетіледі.
11. 10-жолда атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең төменгі қажетті саны көрсетіледі.
12. 11-жолда атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
13. 12-жолда атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг бойынша есепті жылдағы республика аумағының метеорологиялық мониторингпен қамтылуы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
9-қосымша
Нысан
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 30.12.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет –ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік нысанның атауы: Коммуналдық қалдықтардың түзілуіне олардың қайта өңделуі және кәдеге жаратылуы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 09-ПР нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: __тоқсан__жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жергілікті атқарушы органдар, қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілері

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о гидрометеорологическом и экологическом мониторинге" (далее – Форма № 08-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 08-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В строке 1 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по метеорологическому мониторингу.
3. В строке 2 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по метеорологическому мониторингу.
4. В строке 3 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по метеорологическому мониторингу.
5. В строке 4 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по агрометеорологическому мониторингу.
6. В строке 5 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по агрометеорологическому мониторингу.
7. В строке 6 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по агрометеорологическому мониторингу.
8. В строке 7 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по гидрологическому мониторингу.
9. В строке 8 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по гидрологическому мониторингу.
10. В строке 9 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по гидрологическому мониторингу.
11. В строке 10 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по мониторингу о состоянии загрязнения атмосферного воздуха.
12. В строке 11 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по мониторингу о состоянии загрязнения атмосферного воздуха.
13. В строке 12 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по мониторингу о состоянии загрязнения атмосферного воздуха.
Приложение 9 к приказу
об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Форма
Сноска. Приложение 9 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 30.12. 2025 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: Уполномоченный орган области охраны окружающей среды
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административной формы: Сведения о переработке и утилизации коммунальных отходов к их образованию
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 09-ПР
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ___ квартал ___ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы, субъекты предпринимательства в сфере управления отходами

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: Жергілікті атқарушы органдар қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға – тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін; қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілері жергілікті атқарушы органдарға – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін.
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Өңірлер
Әкімшілік аумақтық объектілері сыныптаушының коды
Қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілерінің атауы
Түзілген коммуналдық қалдықтардың көлемі, тонна
* Бөлек жиналған қалдықтардың көлемі, тонна
Сұрыпталған коммуналдық қалдықтардың көлемі, тонна
Қайта өңделген және кәдеге жаратылған коммуналдық қалдықтардың көлемі, тонна
Көмуге жіберілген коммуналдық қалдықтардың көлемі, тонна
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________________
"Коммуналдық қалдықтардың
түзілуіне оларды қайта
өңдеу және кәдеге жарату
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған қосымша
"Коммуналдық қалдықтардың түзілуіне оларды қайта өңдеу және кәдеге жарату туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға нысанын толтыру бойынша түсіндірме (09-ПР нысаны, тоқсандық)
1. "Коммуналдық қалдықтардың пайда болуына оларды қайта өңдеу және кәдеге жарату туралы мәліметтер" (бұдан әрі – № 09-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 09-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. ЖСН/БСН жолында жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
2. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.

Срок представления формы административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы в уполномоченный орган области охраны окружающей среды – ежеквартально, до 10 числа месяца, следующим за отчетном кварталом; субъекты предпринимательства в сфере управления отходами в местные исполнительные органы – ежеквартально, до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
Индивидуальный идентификационный номер (далее -ИИН)/
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН)
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Регионы
Код классификатора административно- территориальных объектов
Наименование субъекта предпринимательства в сфере управления отходов
Объем образованных коммунальных отходов, тонн
* Объем раздельно собранных отходов, тонна
Объем отсортированных коммунальных отходов, тонн
Объем переработанных и утилизированных коммунальных отходов, тонн
Объем захороненных коммунальных отходов, тонн
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о переработке
и утилизации твердых бытовых
отходов к их образованию"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Сведения о переработке и утилизации коммунальных
отходов к их образованию" (форма 09-ПР, квартальная)
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о переработке и утилизации коммунальных отходов к их образованию" (далее – Форма № 09-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 09-ПР заполняется следующим образом:
1. В строке ИИН/БИН указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер.
2. В графе 1 указывается порядковый номер.

3. 2-бағанда Қазақстан Республикасының өңірлері көрсетіледі.
4. 3-бағанда әкімшілік аумақтық объектілері сыныптаушының коды көрсетіледі.
5. 4-бағанда қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілерінің атауы.
6. 5-бағанда түзілген коммуналдық қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
7. 6-бағанда бөлек жиналған қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
8. 7-бағанда сұрыпталған коммуналдық қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
9. 8-бағанда қайта өңделген және кәдеге жаратылған коммуналдық қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
10. 9-бағанда көмуге жіберілген коммуналдық көлемі көрсетіледі.
11. 10-бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
* Ескертпе: коммуналдық қалдықтарды фракциялар бойынша бөлек жинау көзделген жағдайда

3. В графе 2 указываются регионы Республики Казахстан.
4. В графе 3 указывается код классификатора административно-территориальных объектов.
5. В графе 4 указывается наименование субъекта предпринимательства в сфере управления отходов.
6. В графе 5 указывается объем образованных коммунальных отходов.
7. В графе 6 указывается объем раздельно собранных отходов.
8. В графе 7 указывается объем отсортированных коммунальных отходов.
9. В графе 8 указывается объем переработанных и утилизированных коммунальных отходов.
10. В графе 9 указывается объем захороненных коммунальных отходов.
11. В графе 10 указываются примечания, в случае наличия.
* Примечание: при наличии раздельного сбора коммунальных отходов по фракциям