"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 маусымдағы № 353 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 маусымда № 34488 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 2 шiлдедегi № 339 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.07.2025 № 339 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 82-бабының 8-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 82-бабының 8-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу және оған кассалық қызмет көрсету тәртібін, мемлекеттік мекемелердің және уәкілетті мемлекеттік органдардың бюджетке түсімдердің түсуін қамтамасыз ету, бюджеттік бағдарламаларды іске асыру, сондай-ақ бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) жөніндегі іс-шаралар кешенін орындау бойынша іс-қимыл тәртібін айқындайды.";
көрсетілген Ережеге 130 және 131-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік қарыз алу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июня 2024 года № 353. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2024 года № 34488. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2025 года № 339.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.07.2025 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила исполнения бюджета и его кассового обслуживания (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок исполнения республиканского и местных бюджетов, их кассового обслуживания, порядок действий государственных учреждений и уполномоченных государственных органов по выполнению комплекса мероприятий по обеспечению поступлений в бюджет, реализации бюджетных программ, а также финансированию дефицита (использованию профицита) бюджета.";
приложения 130 и 131 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственного заимствования Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 11 маусымдағы
№ 353 бұйрыққа
1-қосымша
Бюджеттің атқарылуы
және оған кассалық қызмет
көрсету Ережесіне
130-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылады;
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/;
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жергілікті атқарушы орган борышының жай-күйі туралы есеп;
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): МБЕ-3;
Кезеңділік: тоқсан сайын;
Есепті кезең: 20 ___ жыл ___ тоқсан;
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары;
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-на дейін (қоса алғанда).
Жергілікті атқарушы орган борышының жай-күйі туралы есеп
Қарыздың /кредиттің нөмірі және қол қойылған күні
Жобаның атауы
Қарыз/кредит валютасы
Қарыздың /кредиттің қол қойылған сомасы
Бастапқы есеп беру кезеңіндегі негізгі борыштың қалдығы
Игерілген қарыз/кредит қаражаты (түсті)
есепті кезеңнің басына
1
2
3
4
5
6
7
I бөлім. Республикалық бюджеттен берілген кредиттер
1) әлеуметтік-экономикалық дамудың орташа мерзімді жоспары шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға арналған;
1.
2) үкіметтік сыртқы қарыздар шеңберінде;
3) қолма-қол ақшаның болжамды тапшылығы кезінде.
Бөлім бойынша жиыны:
II бөлім. Жергілікті атқарушы органдар бұрын тартқан кредиттер
1) әкімнің кепілдігімен;
2) басқа көздерден.
Бөлім бойынша жиыны:
III бөлім. Ішкі мемлекеттік қарыз алу
1) мемлекеттік бағалы қағаздар эмиссиясы
Бөлім бойынша жиыны:
IV бөлім. Сыртқы мемлекеттік қарыз алу
1) қарыз шарты;
2) мемлекеттік бағалы қағаздар эмиссиясы;
Бөлім бойынша жиыны:
БАРЛЫҒЫ
кестенің жалғасы
Игерілген (түскен) қарыз/кредит қаражаты
Негізгі борышты өтеу
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша негізгі борыштың қалдығы
Есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша төлемдердің басынан бастап барлығы
есепті кезеңде
есепті кезеңде
тиесілі төлемдер
жүргізілген төлемдер
күні
сомасы
күні
сомасы
8
9
10
11
12
13
14
Атауы _____________________________________________
Мекенжайы ___________________________
Телефоны __________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы
___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________________
қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________________
қолы
Мөрдің орны
"Жергілікті атқарушы орган борышының жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (кезеңділік – тоқсан сайын)
Әдіснамалық түсіндірмелер:
Есеп тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-на дейін (қоса алғанда) жасалады.
Есеп:
бөлімнің символы мен атауын көрсете отырып, әр бөлім бойынша бөлек;
қарыз/кредит валютасындағы барлық сандық бағандар бойынша "Барлығы" деген қорытынды жолды қарыз/кредит валютасында және "Бөлімі бойынша жиыны" деген қорытынды жолды теңгеде көрсете отырып, қарыз/кредит валютасында қарыз/кредит шартына сәйкес әрбір қарыз/кредит бойынша бөліністе бөлек толтырылады.
Көрсеткіштерді теңгеде келтіру есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күні Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен айқындалған валюта айырбастаудың ресми бағамы бойынша жүргізіледі.
1-бағанда реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс;
2-бағанда қарыздың/кредиттің нөмірі мен қол қойылған күні көрсетіледі;
3-бағанда қол қойылған қарыз/кредит шартына сәйкес қарыз/кредит жобасының атауы не мемлекеттік бағалы қағаздар шығарылған жағдайда қарыз алу мақсаты көрсетіледі;
4-бағанда тартылған қарыз/кредит валютасы көрсетіледі;
5-бағанда қол қойылған қосымша келісімдерді ескере отырып, қол қойылған қарыз/кредит сомасы көрсетіледі;
6-бағанда есепті кезеңнің басындағы негізгі борыштың қалдығы көрсетіледі;
7-бағанда есепті кезеңнің басында қарыз/кредит қаражатының қанша игерілгені көрсетіледі;

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2024 года № 353
Приложение 130
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
утвержденного настоящим приказом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета;
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/;
Наименование формы административных данных:
Отчет о состоянии долга местного исполнительного органа;
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): МБЕ-3;
Периодичность: ежеквартально;
Отчетный период: ___ квартал 20___ год;
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы;
Срок представления: до 10 (включительно) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчет о состоянии долга местного исполнительного органа
Номер и дата подписания займа/кредита
Наименование проекта
Валюта займа/кредита
Подписанная сумма займа/кредита
Остаток основного долга на начало отчетного периода
Освоено (поступило) средств займа/кредита
на начало отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
Раздел I. Кредиты, предоставленные из республиканского бюджета
1) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) в рамках среднесрочного плана социально-экономического развития;
1.
2) в рамках правительственных внешних займов;
3) при прогнозном дефиците наличности.
Итого по разделу:
Раздел II. Кредиты, ранее привлеченные местными исполнительными органами
1) под гарантию акима;
2) с других источников.
Итого по разделу:
Раздел III. Внутреннее государственное заимствование
1) эмиссия государственных ценных бумаг
Итого по разделу:
Раздел IV. Внешнее государственное заимствование
1) договор займа;
2) эмиссия государственных ценных бумаг.
Итого по разделу:
ВСЕГО
продолжение таблицы
Освоено (поступило) средств займа/кредита
Погашено основного долга
Остаток основного долга на конец отчетного периода
Всего с начала выплат по состоянию на начало отчетного периода
в отчетном периоде
в отчетном периоде
платежи причитающиеся
платежи произведенные
дата
сумма
дата
сумма
8
9
10
11
12
13
14
Наименование __________________________________
Адрес
__________________________
Телефон _______________________________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель
_______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________
подпись
Место для печати
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о состоянии долга местного исполнительного органа" (периодичность – ежеквартальная)
Методологические пояснения:
Отчет составляется ежеквартально, до 10 (включительно) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Отчет заполняется:
отдельно по каждому разделу с указанием символа и названия раздела;
отдельно в разрезе по каждому займу/кредиту в соответствии с договором займа/кредита в валюте займа/кредита с подведением итоговой строки "Всего" по всем числовым графам в валюте займа/кредита и итоговой строки "Итого по разделу" в тенге.
Приведение показателей к тенге производится по официальным курсам обмена валют, определенным в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на последний календарный день отчетного периода.
в графе 1 указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 указываются номер и дата подписания займа/кредита;
в графе 3 указывается наименование проекта займа/кредита в соответствии с подписанным договором займа/кредита, либо цель заимствования в случае выпуска государственных ценных бумаг;
в графе 4 указывается валюта привлеченного займа/кредита;
в графе 5 указывается подписанная сумма займа/кредита с учетом подписанных дополнительных соглашений;
в графе 6 указывается остаток основного долга на начало отчетного периода;
в графе 7 указывается сколько освоено средств займа/кредита на начало отчетного периода;

8 және 9-бағандарда игерілген күні мен игеру сомасына бөлініп, есепті кезеңде қарыз/кредит қаражатының барлығы қанша игерілгені көрсетіледі, қарыз/кредит қаражаты қайтарылған не қарыз/кредит бойынша міндеттемелер берілген жағдайда сома "-" белгісімен көрсетіледі;
10-бағанда қарыз/кредит шартының қолданысы басталғаннан бастап және есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша негізгі борышты өтеу бойынша қанша төлем жүргізілгені көрсетіледі;
11-бағанда есепті кезеңде негізгі борышты өтеу бойынша тиесілі төлемдер көрсетіледі (төлемдер кестесіне сәйкес);
12 және 13-бағандарда есепті кезеңде негізгі борышты өтеу бойынша нақты жүргізілген төлемдер күні мен сомасына бөле отырып көрсетіледі;
14-бағанда есепті кезеңнің соңындағы негізгі борыштың қалдығы көрсетіледі.
Арифметикалық-логикалық бақылау:
6-баған = алдыңғы кезеңнің 14-бағаны;
7-баған = алдыңғы кезеңнің 7 + 9-бағандары;
10-баған = алдыңғы кезеңнің 10 + 13-бағандары;
14-баған = 6-баған + 9-баған – 13-баған.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 11 маусымдағы
№ 353 бұйрыққа
2-қосымша
Бюджеттің атқарылуы
және оған кассалық қызмет
көрсету Ережесіне
131-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылады;
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/;
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету туралы есеп;
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): БҚКЕ-3;
Кезеңділік: тоқсан сайын;
Есепті кезең: 20 ___ жыл ___ тоқсан;
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары;
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-на дейін (қоса алғанда).
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету туралы есеп
Қарызға/кредитке қол қойылған күні және нөмірі
Жобаның атауы
Қарыз/кредит валютасы
Қарыздың /кредиттің қол қойылған сомасы
Сыйақы төлемдері
Есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша төлемдердің басынан бастап барлығы
есепті кезеңде
тиесілі төлемдер
жүргізілген төлемдер
күні
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I Бөлім. Республикалық бюджеттен берілген кредиттер
1) әлеуметтік-экономикалық дамудың орташа мерзімді жоспары шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға;
1.
2) үкіметтік сыртқы қарыздар шеңберінде;
3) қолма-қол ақшаның болжамды тапшылығы кезінде.
Бөлім бойынша жиыны:
II Бөлім. Жергілікті атқарушы орган бұрын тартқан кредиттер

в графах 8 и 9 указывается сколько всего освоено средств займа/кредита в отчетном периоде с разбивкой на дату и сумму освоения, в случае возврата средств займа/кредита, либо передачи обязательств по займу/кредиту сумма указывается со знаком "-";
в графе 10 указывается сколько всего выплат по погашению основного долга было произведено с начала действия договора займа/кредита и по состоянию на начало отчетного периода;
в графе 11 указываются причитающиеся платежи по погашению основного долга в отчетном периоде (согласно графика платежей);
в графах 12 и 13 указываются фактически произведенные платежи по погашению основного долга в отчетном периоде с разбивкой на дату и сумму;
в графе 14 указывается остаток основного долга на конец отчетного периода.
Арифметико-логический контроль:
графа 6 = графа 14 предыдущего периода;
графа 7 = графы 7 + 9 предыдущего периода;
графа 10 = графы 10 + 13 предыдущего периода;
графа 14 = графа 6 + графа 9 – графа 13.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 июня 2024 года № 353
Приложение 131
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
утвержденного настоящим приказом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета;
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/;
Наименование формы административных данных: Отчет об обслуживании долга
местного исполнительного органа;
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): БҚКЕ-3;
Периодичность: ежеквартально;
Отчетный период: ___ квартал 20___ год;
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения, столицы;
Срок представления: до 10 (включительно) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчет об обслуживании долга местного исполнительного органа
Номер и дата подписания займа/ кредита
Наименование проекта
Валюта займа/ кредита
Подписанная сумма займа/ кредита
Платежи вознаграждения
всего с начала выплат по состоянию на начало отчетного периода
в отчетном периоде
платежи причитающиеся
платежи произведенные
дата
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Раздел I. Кредиты, предоставленные из республиканского бюджета
1) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) в рамках среднесрочного плана социально-экономического развития;
1.
2) в рамках правительственных внешних займов;
3) при прогнозном дефиците наличности.
Итого по разделу:
Раздел II. Кредиты, ранее привлеченные местными исполнительными органами

1) әкімнің кепілдігімен;
2) басқа көздерден.
Бөлім бойынша жиыны:
III Бөлім. Ішкі мемлекеттік қарыз алу
1) мемлекеттік бағалы қағаздар эмиссиясы
Бөлім бойынша жиыны:
IV бөлім. Сыртқы мемлекеттік қарыз алу
1) қарыз шарты;
2) мемлекеттік бағалы қағаздар эмиссиясы.
Бөлім бойынша жиыны:
БАРЛЫҒЫ
кестенің жалғасы
Ілеспе төлемдер төленді
есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша төлемдердің басынан бастап барлығы
есепті кезеңде
тиесілі төлем
жүргізілді
күні
сомасы
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Мерзімі өтіп кеткен төлемдер
есепті кезең басында
есепті кезең соңында
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
ілеспе төлемдер
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
ілеспе төлемдер
14
15
16
17
18
19
Атауы ___________________________________________
Мекенжайы _____________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________
Орындаушы
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________
қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________
қолы
Мөрдің орны
"Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (кезеңділігі – тоқсан сайын)
Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
Ілеспе төлемдер – аванстық төлемдер, комиссиондық төлемдер, айыппұлдар, сақтандыру жарналары және кредит беру шарттарынан туындайтын өзге төлемдер.
Әдіснамалық түсіндірмелер:
Есеп тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-на дейін (қоса алғанда) жасалады.
Есеп:
бөлімнің символы мен атауын көрсете отырып, әр бөлім бойынша бөлек;
қарыз/кредит валютасындағы барлық сандық бағандар бойынша "Барлығы" деген қорытынды жолды қарыз/кредит валютасында және "Бөлімі бойынша жиыны" деген қорытынды жолды теңгеде көрсете отырып, қарыз/кредит валютасында қарыз/кредит шартына сәйкес әрбір қарыз/кредит бойынша бөліністе бөлек толтырылады.
Көрсеткіштерді теңгеде келтіру есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күні Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен айқындалған валюта айырбастаудың ресми бағамы бойынша жүргізіледі.
1-бағанда реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс;
2-бағанда қарыздың/кредиттің нөмірі мен қол қойылған күні көрсетіледі;
3-бағанда қол қойылған қарыз/кредит шартына сәйкес қарыз/кредит жобасының атауы не мемлекеттік бағалы қағаздар шығарылған жағдайда қарыз алу мақсаты көрсетіледі;
4-бағанда тартылған қарыз/кредит валютасы көрсетіледі;
5-бағанда қол қойылған қосымша келісімдерді ескере отырып, қол қойылған қарыз/кредит сомасы көрсетіледі;
6-бағанда төлемдер басталғаннан бастап және есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша төленген сыйақы төлемдері бойынша ақпарат көрсетіледі;
7-бағанда шарттың талаптарына сәйкес есепті кезеңде төлеуге тиесілі сыйақы төлемдері бойынша ақпарат көрсетіледі;

1) под гарантию акима;
2) с других источников.
Итого по разделу:
Раздел III. Внутреннее государственное заимствование
1) эмиссия государственных ценных бумаг
Итого по разделу:
Раздел IV. Внешнее государственное заимствование
1) договор займа;
2) эмиссия государственных ценных бумаг.
Итого по разделу
ВСЕГО
продолжение таблицы
Выплачено сопутствующих платежей
всего с начала выплат по состоянию на начало отчетного периода
в отчетном периоде
платежи причитающиеся
произведенные
дата
сумма
10
11
12
13
продолжение таблицы
Просроченные платежи
на начало отчетного периода
на конец отчетного периода
по основному долгу
по вознаграждению
сопутствующих платежей
по основному долгу
по вознаграждению
сопутствующих платежей
14
15
16
17
18
19
Наименование __________________________________
Адрес __________________________
Телефон _______________________________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель
_______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________
подпись
Место для печати
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об обслуживании долга местного исполнительного органа" (периодичность – ежеквартальная)
Термины и определения, используемые в форме административных данных:
Сопутствующие платежи – авансовые платежи, комиссионные, штрафы, страховые взносы и иные платежи, вытекающие из условий кредитования.
Методологические пояснения:
Отчет составляется ежеквартально, до 10 (включительно) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Отчет заполняется:
отдельно по каждому разделу с указанием символа и названия раздела;
отдельно в разрезе по каждому займу/кредиту в валюте займа/кредита с подведением итоговой строки "Всего" по всем числовым графам в валюте займа/кредита и итоговой строки "Итого по разделу" в тенге.
Приведение показателей к тенге производится по официальным курсам обмена валют, определенным в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на последний календарный день отчетного периода.
в графе 1 указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 указываются номер и дата подписания займа/кредита;
в графе 3 указывается наименование проекта займа/кредита в соответствии с подписанным договором займа/кредита, либо цель заимствования в случае выпуска государственных ценных бумаг;
в графе 4 указывается валюта привлеченного займа/кредита;
в графе 5 указывается подписанная сумма займа/кредита с учетом подписанных дополнительных соглашений;
в графе 6 указывается информация по платежам вознаграждения выплаченных с начала выплат и по состоянию на начало отчетного периода;
в графе 7 указывается информация по платежам вознаграждения причитающихся к выплате в отчетном периоде согласно условиям договора;

8 және 9-бағандарда есепті кезеңде төлемнің күні мен сомасына бөле отырып, сыйақы төлемдерінің барлығы қанша жүргізілгені көрсетіледі;
10-бағанда есепті төлемдер басталғаннан бастап есепті кезеңнің басындағы жағдай бойынша ілеспе төлемдердің барлығы қанша төленгені көрсетіледі;
11-бағанда шарттың талаптарына сәйкес есепті кезеңде тиесілі ілеспе төлемдер сомасы көрсетіледі;
12 және 13-бағандарда күні мен сомасына бөле отырып, есепті кезеңде нақты жүргізілген ілеспе төлемдер көрсетіледі;
14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарда қарызды/кредитті өтеу және оған қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен төлемдер көрсетіледі.
Арифметикалық-логикалық бақылау:
6-баған = алдыңғы кезеңнің 6 + 9-бағандары;
10-баған = алдыңғы кезеңнің 10 + 13-бағандары.

в графах 8 и 9 указывается сколько всего произведено платежей вознаграждения в отчетном периоде с разбивкой на дату и сумму платежа;
в графе 10 указывается сколько всего выплачено сопутствующих платежей с начала выплат по состоянию на начало отчетного периода;
в графе 11 указываются сумма причитающихся сопутствующих платежей в отчетном периоде согласно условиям договора;
в графах 12 и 13 указываются фактически произведенные сопутствующие платежи в отчетном периоде с разбивкой на дату и сумму;
в графах 14, 15, 16, 17, 18 и 19 указываются просроченные платежи по погашению и обслуживанию займа/кредита.
Арифметико-логический контроль:
графа 6 = графы 6 + 9 предыдущего периода;
графа 10 = графы 10 + 13 предыдущего периода.