"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 ақпандағы № 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 9 ақпанда № 33989 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларында:
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес қалыптастырылады:
бұл ретте, 4-бағандағы "Шығару сомасы":
І "Кірістер" бөлімі бойынша жиыны:
кірістердің 2-санаты бойынша (1,0 миллиард теңге) – бұл төмен тұрған бюджеттерге берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) сомасы, кірістердің 4-санаты бойынша (230,0 миллиард теңге = 20,0 миллиард теңге + 210,0 миллиард теңге) - бұл бюджеттік алып қоюлар ретінде жоғары тұрған бюджеттен алынған және төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен субвенциялар, нысаналы ағымдағы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері (жоғары тұрған бюджеттің резервінен алынған трансферттерді қоса алғанда) нысанында алынған трансферттердің сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиыны:
жоғары тұрған бюджет төмен тұрған бюджетке берілген трансферттердің (90,0 миллиард теңге - субвенциялар, 80,0 миллиард теңге - нысаналы ағымдағы және нысаналы даму трансферттері), жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттен берілген трансферттердің (60,0 миллиард теңге - бюджеттік алымдар) және үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі шығындардың (1,0 миллиард теңге) сомаларынан тұрады.
III "Таза бюджеттік кредит беру" бөлімі:
"Бюджеттік кредиттер" кіші бөлімі бойынша жиын жоғары тұрған бюджеттің төмен тұрған бюджетке бөлінген кредиттердің сомасынан тұрады.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 февраля 2024 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 февраля 2024 года № 33989. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14613) следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, утвержденных указанным приказом:
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Отчет об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области формируется согласно Приложению 21 к настоящим Правилам:
при этом в графе 4 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из сумм по 2-ой категории доходов (1,0 миллиард тенге) – это сумма вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам, по 4-ой категории доходов (230,0 миллиардов тенге = 20,0 миллиардов тенге + 210,0 миллиардов тенге - это сумма трансфертов, полученных вышестоящим бюджетом в качестве бюджетных изъятий, и полученных нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета трансфертов в форме субвенций, целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие (включая трансферты из резерва вышестоящего бюджета).
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных вышестоящим бюджетом в нижестоящий бюджет (90,0 миллиардов тенге - субвенции, 80,0 миллиардов тенге - целевые текущие и целевые трансферты на развитие), трансфертов, переданных из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет (60,0 миллиардов тенге - бюджетные изъятия), и затрат по обслуживанию правительственного долга (1,0 миллиард тенге).
Раздел III "Чистое бюджетное кредитование":
Итог по подразделу "Бюджетные кредиты" состоит из сумм, выделенных вышестоящим бюджетом нижестоящему бюджету кредитов.

Қаралатын мысалда жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға (40,0 миллиард теңге) және төмен тұрған бюджеттердегі қолма-қол ақша тапшылығын жабуға (1,0 миллиард теңге) бөлінген кредиттер сомасы орын алады. Егер жоғары тұрған бюджеттің резерві төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға бөлінбеген жағдайда, онда мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру кезінде оның сомасы алынып тасталмайды.
Қаралатын мысалда "Кредиттерді өтеу" кіші бөлімінің жиыны төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен қолма-қол ақша тапшылығын жабуға алған кредитті төмен тұрған бюджеттің толық өтеу сомасымен берілген. Егер бұл резерв мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру күніне бөлінбеген немесе ішінара бөлінген жағдайда, онда алып тастау үшін сома не болмайды, не ол төмен тұрған бюджетке бөлінген және олардың өтеуіне жататын резервтің сол бөлігін құрайтын болады.
VI "Бюджет тапшылығын қаржыландыру" бөлімі бойынша:
қаралатын мысалда "Қарыздар түсімі" жолы бойынша сома жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер сомасына тең, ал "Қарыздарды өтеу" жолының сомасы төмен тұрған бюджеттің кредиттерін өтеу сомасына тең. Қаралатын мысалда ағымдағы қаржы жылында өтелуге жататын төмен тұрған бюджет алған 1,0 миллиард теңге сомасындағы кредит өтелуге жатады. Ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет алған 40,0 миллиард теңге сомасындағы кредит, айталық, 2 жылдан кейін өтелуге жатады, осыған байланысты ағымдағы қаржы жылында төмен тұрған бюджет оны өтеу бойынша шығыстарды көтермейді.
8 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке келіп түскен трансферттер сомасынан тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
ҚР Ұлттық қорынан республикалық бюджетке берілген трансферттер сомасынан тұрады.
12 "Шығару сомасы" бағанында:
I "Кірістер" бөлімі бойынша жиын:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін – ӘлМСҚ-ға республикалық бюджеттен берілген нысаналы жарна сомасынан (38,0 миллиард теңге = 28,0 миллиард теңге + 10,0 миллиард теңге) тұрады.
II "Шығындар" бөлімі бойынша жиын:
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін және әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін – ӘлМСҚ-ға республикалық бюджеттен берілген нысаналы жарна сомасынан (38,0 миллиард теңге = 28,0 миллиард теңге + 10,0 миллиард теңге) тұрады.";

В рассматриваемом примере имеет место сумма кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (40,0 миллиардов тенге) и на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах (1,0 миллиард тенге). В случае, если резерв вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах не распределялся, то его сумма при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области не исключается.
Итог подраздела "Погашение кредитов" в рассматриваемом примере представлен суммой полного погашения нижестоящим бюджетом кредита, полученного нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности. В случае, если этот резерв не будет распределен на дату формирования отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области или распределен частично, то суммы для исключения либо не будет, либо она будет составлять ту часть резерва, которая была выделена нижестоящему бюджету и подлежит погашению им.
По разделу VI "Финансирование дефицита бюджета":
сумма по строке "Поступление займов" равна в рассматриваемом примере сумме полученных из вышестоящего бюджета кредитов, а сумма строки "Погашение займов" равна сумме погашения кредитов нижестоящим бюджетом. В рассматриваемом примере погашению подлежит кредит, полученный нижестоящим бюджетом в сумме 1,0 миллиард тенге, подлежащий погашению в текущем финансовом году. Кредит в сумме 40,0 миллиардов тенге, полученный нижестоящим бюджетом в текущем финансовом году, подлежит погашению, предположим через 2 года, в связи с чем, нижестоящий бюджет не несет в текущем финансовом году расходов по его погашению.
в графе 8 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы трансфертов, поступивших из Национального фонда РК в республиканский бюджет.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из сумм трансфертов, переданных из Национального фонда РК в республиканский бюджет.
в графе 12 "Исключаемые суммы":
итог по разделу I "Доходы":
состоит из суммы целевого взноса, предоставленного из республиканского бюджета в ФСМС (38,0 миллиардов тенге = 28,0 миллиардов тенге + 10,0 миллиардов тенге) - для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Итог по разделу II "Затраты":
состоит из суммы целевого взноса, предоставленного из республиканского бюджета в ФСМС (38,0 миллиардов тенге = 28,0 миллиардов тенге + 10,0 миллиардов тенге) - для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП и для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.";

104-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"104-2. МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы (V);
I "Түсімдер" бөлімі МӘСҚ түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
II "Шығыстар" бөлімі МӘСҚ жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы МӘСҚ ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.
ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) Түсімдер, барлығы (I),
оның ішінде нысаналы жарна:
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін;
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін;
2) Шығыстар (II);
3) Түсімдер мен шығыстар сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы (V);
I "Түсімдер" бөлімі республикалық бюджеттен берілетін нысаналы жарнаның жеке жолын көрсете отырып, ӘлМСҚ түсетін түсімдер сомасын көрсетеді.
II "Шығыстар" бөлімі ӘлМСҚ жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" бөлімі І "Түсімдер" және II "Шығыстар" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімі III "Түсімдер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 104-2 изложить в следующей редакции:
"104-2. Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ГФСС составляется центральным уполномоченным органом и включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I),
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в ГФСС на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода (V);
Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в ГФСС.
Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из ГФСС.
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
Раздел IV "Остаток денег в ГФСС на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ГФСС на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ГФСС на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в ГФСС на начало финансового года".
Отчет представляется администратором республиканских бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ФСМС составляется центральным уполномоченным органом и включает в себя разделы:
1) Поступления, всего (I),
в том числе целевой взнос:
для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП;
для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
2) Расходы (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег в ФСМС на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода (V);
Раздел I "Поступления" отражает суммы поступлений в ФСМС с отражением отдельной строкой целевого взноса из республиканского бюджета.
Раздел II "Расходы" отражает суммы произведенных выплат из ФСМС.
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления" и II "Расходы".
Раздел IV "Остаток денег в ФСМС на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ФСМС на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег в ФСМС на начало финансового года".
Отчет представляется администратором республиканских бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.";
пункт 107 изложить в следующей редакции:

"107. Жылдық және жартыжылдық есептерге ақпарат "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15594 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген қаржылық есептілікке түсіндірме жазбаның құрамында көрініс табады (ҚЕ-5-нысан) және қысқаша жазылуы және мына бөлімдер бойынша: жалпы ережелер мен бюджеттік есептілік нысандары жөніндегі түсіндірмені қамтуы тиіс.";
аталған Қағидалардың 9-2-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған Қағидалардың 21-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашкы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
2024 жылғы 9 ақпандағы
№ 71 Бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
9-2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 8-ӘлМСҚ нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең:____________________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
мың теңге
Атауы
Болжам
Нақты орындау
Есепті кезеңге
Жыл басынан
Есепті кезеңге
Жыл басынан
1
2
3
4
5
I. түсімдер, барлығы -
оның ішінде нысаналы жарна:
мемлекет жарналары
ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін
әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін
II. шығыстар, барлығы
III. түсімдер мен шығыстар сальдосы
IV. қаржы жылының басындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы
\
V. есепті кезеңнің соңындағы ӘлМСҚ ақша қалдығы
Атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________
Телефон ____________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________
Орындаушы ___________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) қолы, телефоны
Басшы ________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бас бухгалтер ______ __________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі;
МӘМС – Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;

"107. Информация к годовому и полугодовому отчетам отражается в составе пояснительной записки к финансовой отчетности (форма ФО-5), утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15594) и должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения и пояснение по формам бюджетной отчетности.";
приложение 9-2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 21 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 9 февраля 2024 года № 71
Приложение 9-2
к Правилам составления
и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
Индекс: форма 8-ФСМС
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления: ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным
периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года
следующего за отчетным.
тысяч тенге
Наименование
Прогноз
Фактическое исполнение
на отчетный период
с начала года
на отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
I. Поступления, всего -
в том числе целевой взнос:
взносы государства
для оплаты оказания услуг в рамках ГОБМП
для оплаты услуг субъектов здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов
II. Расходы, всего
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег в ФСМС на начало финансового года
\
V. Остаток денег в ФСМС на конец отчетного периода
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель __________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель ________________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Главный бухгалтер __________________ _________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.

-656,5
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры.

-656,5
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования.