Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 29 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 31 қаңтарда № 33951 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 10 қазандағы № 1412 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 10.10.2025 № 1412 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қызметтік тұрғынжай жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 785 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29583 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қызметтік тұрғынжай жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің тізбесінде:
1-бөлімде:
1-кіші бөлімдегі реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Ақмола
Астана қаласы
Жабық
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорғаныс университеті
";
3-кіші бөлімдегі реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
Қонаев
Қонаев қаласы
Жабық
32363
";
4-кіші бөлімдегі реттік нөмірлері 12 және 13-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Жетісу
Ескелді ауданы, Қарабұлақ ауылы
Оқшауланған
15603
13.
Жетісу
Талдықорған қаласы
Жабық
Талдықорған аудандық пайдалану бөлімі, 54380
".
2. "Қызметтік тұрғынжайларды күтіп-ұстау және орталықтандырылған жылыту мемлекет есебінен қамтамасыз етілетін жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 786 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29582 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қызметтік тұрғынжайларды күтіп-ұстау және орталықтандырылған жылыту мемлекет есебінен қамтамасыз етілетін жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің тізбесінде:
1-бөлімде:
1-кіші бөлімдегі реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Ақмола
Астана қаласы
Жабық
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорғаныс университеті
";
3-кіші бөлімдегі реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
Қонаев
Қонаев қаласы
Жабық

О внесении изменений в некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 января 2024 года № 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2024 года № 33951. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 10 октября 2025 года № 1412.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 10.10.2025 № 1412 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 сентября 2022 года № 785 "Об утверждении Перечня закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, в которых служебное жилище не подлежит приватизации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29583) следующие изменения:
в Перечне закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, в которых служебное жилище не подлежит приватизации, утвержденном указанным приказом:
в разделе 1:
строку, порядковый номер 2 в подразделе 1 изложить в следующей редакции:
"
2.
Акмолинский
город Астана
Закрытый
Национальный университет обороны Республики Казахстан
";
строку, порядковый номер 7 в подразделе 3 изложить в следующей редакции:
"
7.
Конаевский
город Қонаев
Закрытый
32363
";
строки, порядковые номера 12 и 13 в подразделе 4 изложить в следующей редакции:
"
12.
Жетысуский
Ескельдинский район, село Карабулак
Обособленный
15603
13.
Жетысуский
город Талдыкорган
Закрытый
Талдыкорганская районная эксплуатационная часть, 54380
".
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 сентября 2022 года № 786 "Об утверждении Перечня закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет государства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29582) следующие изменения:
в Перечне закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет государства, утвержденном указанным приказом:
в разделе 1:
строку, порядковый номер 2 в подразделе 1 изложить в следующей редакции:
"
2.
Акмолинский
город Астана
Закрытый
Национальный университет обороны Республики Казахстан
";
строку, порядковый номер 7 в подразделе 3 изложить в следующей редакции:
"
7.
Конаевский
город Қонаев
Закрытый

32363
";
4-кіші бөлімдегі реттік нөмірлері 12 және 13-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Жетісу
Ескелді ауданы, Қарабұлақ ауылы
Оқшауланған
15603
13.
Жетісу
Талдықорған қаласы
Жабық
Талдықорған аудандық пайдалану бөлімі, 54380
".
3. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери инфрақұрылым бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
_________________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
_________________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
_________________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
_________________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
_________________________

32363
";
строки, порядковые номера 12 и 13 в подразделе 4 изложить в следующей редакции:
"
12.
Жетысуский
Ескельдинский район, село Карабулак
Обособленный
15603
13.
Жетысуский
город Талдыкорган
Закрытый
Талдыкорганская районная эксплуатационная часть, 54380
".
3. Главному управлению военной инфраструктуры Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
_________________________
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
_________________________
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
_________________________
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
_________________________
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
_________________________