Түлкібас ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 8/3-08 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 6 қарашада № 6397-13 болып тіркелді.
Түлкібас ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56 бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Түлкібас ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Х. Байысбаев
Түлкібас аудандық мәслихатының
2026 жылғы 13 мамырдағы
№ 47/6-08 шешіміне қосымша
Түлкібас ауданының әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 13.05.2026 № 47/6-08 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидалары (бұдан әрi – Қағидалары) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56 бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Түлкібас ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тюлькубасского района
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 3 ноября 2023 года № 8/3-08. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 6 ноября 2023 года № 6397-13.
Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тюлькубасского района
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Социального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеранах", и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат Тюлькубасского района РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Х. Байысбаев
Приложение к решению
маслихата Тюлькубасского района
от 13 мая 2026 года № 47/6-08
Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тюлькубасского района
Сноска. Правила в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 13.05.2026 № 47/6-08 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Социальный кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеранах", и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тюлькубасского района.

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету,мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Түлкібас ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) әлеуметтік көмек – Жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар), сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне орай ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек;
4) әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган –"Түлкібас ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
5) әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі уәкілетті ұйым – екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының тиісті түрлеріне қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдар, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;
6) ең төмен күнкөріс деңгейі – шамасы бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға шаққандағы ең төмен ақшалай кіріс;
7) жан басына шаққандағы орташа кіріс – отбасының бір айдағы жиынтық кірісінің отбасының әрбір мүшесіне тура келетін үлесі;
8) мереке күндері - Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
9) мерекелік күндер (бұдан әрі – атаулы күндер) – Қазақстан Республикасының кәсіптік және өзге де мерекелері;
10) уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
11) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш жасаған тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайына зерттеп-қарау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия;

2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Тюлькубасского района по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан;
3) социальная помощь – помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее - МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели), а также к праздничным дням и памятным датам.
4) уполномоченный орган по оказанию социальной помощи –местный исполнительный орган государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Тюлькубасского района";
5) уполномоченная организация по выплате социальной помощи – банки второго уровня, организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";
6) прожиточный минимум – минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины;
7) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
8) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
9) праздничные даты (далее – памятные даты) – профессиональные и иные праздники Республики Казахстан;
10) уполномоченный государственный орган – Министерство трудаи социальной защиты населения Республики Казахстан,осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования;
11) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;

12) шекті мөлшер – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері;
13) цифрлық құжаттар сервисі – "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторға бекітіп берілген және ақпараттандыру объектілерінен алынған мәліметтер негізінде қалыптастырылған электрондық түрдегі құжаттарды көрсетуге және пайдалануға арналған объектісі;
14) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "ортақ терезесі" дегенді білдіретін ақпараттандыру объектісі;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Әлеуметтік кодекстің 71-бабының 4-тармағында, 170-бабының 3-тармағында, 229-бабының 3-тармағында, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 11-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 12-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көрсетілген тұлғаларға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мезгіл-мезгіл (ай сайын, тоқсан сайын, жылына 1 рет) көрсетіледі және өтініш берген айдан бастап төленеді.
5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбелерін, сондай-ақ әлеуметтік көмек көрсетудің дүркінділігі осы Қағидалармен белгіленеді.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
6. Әлеуметтік көмек мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жылына 1 рет) көрсетіледі және өтініш берген айдан бастап төленеді:
1) туберкулезбен ауыратын және амбулаториялық емдеудегі адамдарға, табысын есепке алусыз - ай сайын, 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) адамның вирустық иммун тапшылығын (АИТВ) жұқтырған және диспансерлік есепте тұрған балалардың немесе АИТВ-мен ауыратын балалардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне- ай сайын, республикалық ең төменгі күнкөріс деңгейінің 2 (екі) еселенген мөлшерінде;
3) АИТВ-мен ауыратын адамдарға,табысын есепке алусыз -республикалық ең төменгі күнкөріс деңгейінің 2 (екі) еселенген мөлшерінде;
4) қатерлі ісік ауруына шалдыққан тұлғаларға, табысын есепке алусыз - бір рет, 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

12) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи;
13) сервис цифровых документов – объект информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепленный за оператором и предназначенный для отображения и использования документов в электронном виде, сформированных на основании сведений из объектов информатизации;
14) веб-портал "электронное правительство" (далее – портал) – объект информатизации, представляющий собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Меры социальной поддержки, предусмотренные пунктом 4 статьи 71, пунктом 3 статьи 170, пунктом 3 статьи 229 Социального кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 10, подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, подпунктом 2) пункта 1 статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.
4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в год) и выплачивается с месяца обращения.
5. Перечни праздничных дней и памятных дат для оказания социальной помощи, а также кратность оказания социальной помощи устанавливаются настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
6. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан оказывается единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в год) и выплачивается с месяца обращения:
1)лицам, страдающим туберкулезным заболеванием и находящимся на амбулаторном лечении, без учета доходов - ежемесячно, в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2)родителям или законным представителям детей, инфицированных вирусным иммунодефицитом человека (ВИЧ) и состоящим на диспансерном учете или детям, страдающим заболеванием ВИЧ- ежемесячно, в размере 2 (двух) кратной величины республиканского прожиточного минимума;
3)лицам, страдающим заболеванием ВИЧ, без учета доходов-единовременно, в размере 2 (двух) кратной величины республиканского прожиточного минимума;
4)лицам, больным злокачественными новообразованиями, без учета доходов - единовременно, в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;

5) созылмалы бүйрек жетімсіздігі ауруына шалдыққан адамдарға, жол жүрумен байланысты шығындарын өтеу үшін, табысын есепке алусыз - бір рет, 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын санаторийлік-курорттық ұйымда болу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдік берілген соманың, санаторийде нақты болған күні үшін, жан басына шаққандағы орташа табысын есепке алмағанда, санаторийлік-курорттық емделуге жеке абилитация және оңалту бағдарламасы бар әлеуметтік қызметтер порталы арқылы санаторий-курорттық емделуге жолдаманы таңдаған, санаторийлік-курорттық емдеуге мүгедектігі бар балалардың ата-аналарына беріледі-жылына бір рет, 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен соларға теңестірілген адамдарға, зейнеткерлерге және зейнеткерлер қатарынан мүгедектігі бар адамдарға санаторий-курорттық емделуге өтініші негізінде кезек тәртібіне сәйкес 10-күндік жолдама алу үшін – бір реттік 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) дүлей апат немесе өрт салдарынан азаматқа (отбасына) немесе оның мүлкіне залал келген болса,әлеуметтік көмек залал келген мүлік орналасқан жер бойынша меншік иесінің тіркелген жеріне қарамастан көрсетіледі, залал
туындаған сәттен бастап өтініш көрсету мерзімі алты айдан кешіктірмей – бір рет, 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, жалғызілікті зейнеткерлер мен жалғызілікті мүгедектігі бар адамдарға тұрғын үйін жөндеуге – жылына 1 рет, 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) жергілікті өкілді органдар ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгіленген шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуына байланысты аз қамтылған отбасыларына және мүгедектігі бар адамдарға – бір рет республикалық ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 (бір) еселенген мөлшерінде.
7. Мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініш талап етілмей бір рет ақшалай төлем түрінде келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) 15 ақпан - Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылған күні:
оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде жiберiлген әскери мiндеттiлерге – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмалармен ұшқан ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен, жарақат, контузия алған немесе мертіккен не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлеріне – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

5) лицам, страдающим хронической почечной недостаточностью, для возмещения расходов, связанных с проездом, без учета доходов - единовременно, в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
6) родителям имеющих детей с инвалидностью на санаторно-курортное лечение, имеющих индивидуальную программу абилитации и реабилитации на санаторно-курортное лечение, которые выбрали путевку на санаторно-курортное лечение через Портал социальных услуг, единовременно, без учета среднедушевого дохода, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санаторно-курортного лечения за фактическое пребывание в санатории, определяемой уполномоченным органом в области социальной защиты населения-один раз в год, в размере 15 (пятьнадцать) месячных расчетных показателей;
7) участникам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним, пенсионерам и лицам с инвалидностью из числа пенсионеров на оснавании их заявления для получения 10-дневного санаторно-курортного лечения в порядке очереди–единовременнов размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
8) при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара социальная помощь оказывается по месту нахождения пострадавшего имущества независимо от места регистрации его собственника, срок оказания не позднее шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации - единовременно, в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей;
9) ветеранам Великой Отечественной войны, одиноким пенсионерам и одиноким лицам с инвалидностью на ремонт жилья– 1 раз в год, в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей;
10) малообеспеченным семьям и лицам с инвалидностью со среднедушевым доходом, не превышающим установленного предела по отношению к прожиточному минимуму местные представительные органы – единовременно в размере 1 (одно) кратной величины республиканского прожиточного минимума.
7. Социальная помощь к праздничным дням оказывается без истребования заявлений от получателей единовременно, в виде денежных выплат следующим категориям граждан:
1) 15 февраля – День вывода советских войск из Афганистана:
военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшихся в Афганистан в период ведения боевых действий – в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшихся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий – в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР–в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья либо награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий–в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;

2) 8 наурыз - Халықаралық әйелдер күні:
көп балалы аналарға, оның ішінде "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған - 2,5 (екі жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 26 сәуір – радиациялық апаттардың салдарын жоюға қатысқан қатысушылар және осы апаттардың құрбандарын еске алу күні:
1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға - 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш өлшерінде;
4) 7 мамыр – ҚР Отан қорғаушылар күні:
1992 жылғы қыркүйек – 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен
келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2003 жылғы тамыз – 2008 жылғы қазан аралығындағы кезеңде Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне – 30 (отыз)айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1986–1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабақтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілеріне, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бұрынғы КСР Одағының үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерiне, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдарына (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда) – 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) 9 мамыр – Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне -1272 (бір мың екі жүз жетпіс екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) – 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кенестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі - КСР Одағы) ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердегі, геттолардағы және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарындағы кәмелетке толмаған тұтқындарға - 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, Чернобыль АЭС апаттың салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектігі бар адамдардың отбасыларына –15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

2) 8 марта - Международный женский день - многодетным матерям, в том числе:
награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күмісалқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" І и ІІ степени – в размере 2,5 (два с половиной) месячных расчетных показателей;
3) 26 апреля – День участников ликвидации последствий радиационных аварий и катастроф и памяти жертв этих аварий и катастроф:
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного
назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях–в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
4) 7 мая – День защитников Отечества в РК:
военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года – в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке в период с августа 2003 года по октябрь 2008 года–в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе в период с 1986 по 1991 годы–в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств – в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
5) 9 мая – День Победы в Великой Отечественной войне:
ветеранам Великой Отечественной войны –в размере 1272 (одна тысяча двести семьдесят два) месячных расчетных показателей;
супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак–в размере 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденым орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее-Союза ССР) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны–в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую
службу в тылу в годы Великой Отечественной войны–в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;
несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны - в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время, а также семьям лиц погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС –в размере 15 (пятьнадцати) месячных расчетных показателей;

6) 31 мамыр – ҚР-дағы саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын еске алу күні:
Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси құғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңының белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғаларына - 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) 29 тамыз – Семей ядролық сынақ полигонының жабылу күні:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға - 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) 1 қазан – Қарттар күні:
100 жасқа толған және одан асқан қарияларға– бір реттік 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9) Қазанның екінші жексенбісі – мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қорғау күні:
арнаулы жүріп-тұру құралдармен қолданатын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға- 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) 25 Қазан – Республика күні:
1,5 жастан бастап 18 жасқа дейінгі (нерв-жүйелерін ауытқуы бар) балаларға арналған жартылай стационар түріндегі күндізгі қатынау орталығындағы балаларға– біржолғы 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
11) 16 желтоқсан - Тәуелсіздік күні:
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысып, Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғаларына - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
8. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері Түркістан облысының ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде жергілікті өкілді органдармен белгіленеді.
9. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
8. Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай әлеуметтік көмек мемлекеттік корпорацияға не өзге ұйымдарға сұрау салу негізінде не уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінен электрондық түрде ұсынған, Түлкібас ауданының әкімдігі бекіткен тізімдер бойынша оны алушылардан өтініштер талап етілмей көрсетіледі.
9. Әлеуметтік көмек көрсетуге жұмсалатын шығыстарды қаржыландыру Түлкібас ауданының бюджетінде көзделген, ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Түлкібас ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік корпорацияға әлеуметтік көмек көрсету сомаларын аударады.
Мемлекеттік корпорация әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органнан алынған әлеуметтік көмек сомаларын әлеуметтік көмек алушылардың банктік шоттарына аударады.

6) 31 мая-День памяти жертв политических репрессий в Республике Казахстан:
реабилитированным в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" - в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей
7) 29 августа – День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона:
лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне - в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
8) 1 октября - День пожилых людей:
лицам, достигших 100-летнего возраста и старше– единовременнов размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
9) Второе воскресенье октября - День защиты прав лиц с инвалидностью:
лицам с инвалидностью первой группы пользующихся специальными средствами передвижения– единовременно, в размере 4 (четыре) месячных расчетных показателей;
10) 25 октября - День Республики:
детям (имеющих заболевания нервной системы) в возрасте от 1,5 года до 18 лет находящимся в полустационарах дневного пребывания –в размере 3 (три) месячных расчетных показателей;
11) 16 декабря - День Независимости Казахстана:
лицам, принимавшим участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" - в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей.
8. К праздничным дням и памятным датам размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере местными представительными органами по согласованию с акиматом Туркестанской области.
9. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия, которая указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
8. Социальная помощь к праздничным дням и памятным датам оказывается по списку, утверждаемому акиматом Тюлькубасского района на основании сформированного списка Государственной корпорации либо иных организаций, либо в электронном виде из информационных систем уполномоченного государственного органа без истребования заявлений от получателей.
9. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Тюлькубасского района на текущий финансовый год.
Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района переводит в Государственную корпорацию суммы социальной помощи.
Государственная корпорация перечисляет суммы социальной помощи, полученные от уполномоченного органа по оказанию социальной помощи, на банковские счета получателей социальной помощи.

10. Әлеуметтік көмек ақшалай нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы алушылардың шоттарына аудару жолымен көрсетіледі.
11. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі Үлгілік қағидалардың 3- тарауымен анықталады.
12. Әлеуметтік көмек көрсетуден мынадай:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден өтініш беруші бас тартқан, жалтарған;
3) тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді орган белгілеген шектен артық болған;
4) уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйесінен әлеуметтік көмек тағайындау, осы негіз бойынша төлемді жүзеге асыруға өтініш беру фактісін растайтын мәліметтер алынған жағдайларда әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартылады.
13. Әлеуметтік көмек көрсету:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тұрақты тұру үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктен тыс кеткен;
3) алушы мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберілген;
4) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
5) әлеуметтік көмек көрсетуге негіз болмай қалғаны туралы мәліметтер анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Осы тармақтың 3) тармақшасы осы қағидалардың 8-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тағайындалған әлеуметтік көмекті төлеуге қолданылмайды.
Осы тармақтың 1) - 3) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша әлеуметтік көмек төлеу көрсетілген мән-жайлар басталғаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
Осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген мән-жайлар басталған күннен бастап тоқтатылады.
14. Әлеуметтік көмектің артық төленген сомалары ерікті түрде қайтарылады, заңсыз алынған сомалар ерікті түрде немесе сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.
15. Әлеуметтік көмек көрсетуді мониторингтеу мен есепке алуды әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
16. Атаулы күндер мен мереке күндеріне төленетін әлеуметтік көмек алушылардың санаттарын қалыптастыру және әлеуметтік көмек көрсету мемлекеттік корпорация арқылы төлеу процесіне бастама жасау Үлгілік қағиданың 26-33 тармақтарымен анықталады.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 1-қосымша
Жергілікті атқарушы
органның басшысына
___________________
Өтініш
Азамат________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні: ______ жылғы "___" ___________
Жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат түрі: _____________________
Құжаттың сериясы: _____ құжаттың нөмірі:________ кім берген: _______
Берілген күні ____________ жылғы "__" _________
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы ______________________________ _______________________________________________________ облысы _____________________ қаласы (ауданы) ____________________ ауылы ______________________ көшесі (шағын ауданы) _______ үй ___ пәтер
Банк деректемелері:____________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Банк шотының № ______________________________________________
Телефон ___________________________
Маған ___________________ әлеуметтік көмек тағайындауды сұраймын
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
3
4
Жүктеу
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлемді тағайындаған (қайта есептеген) кезде, сондай-ақ әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз міндеттемелерін орындаған кезде қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, ақпараттық жүйелерде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді сақтауға және пайдалануға келісім беремін.
Банк шотының иесі ретінде өзім туралы, екінші деңгейдегі банктердегі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді алуға келісім беремін.
Тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкеталық деректердің, банктік деректемелердің өзгеруі туралы әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органға 10 (он) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жергілікті бюджеттен төленетін әлеуметтік көмекті есептеу үшін жеке банк шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардармын.
20____ жылғы "____" ___________ ______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтініш берушінің (заңды өкілінің) қолы
Құжаттарды қабылдаған: ______________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы) 20____ жылғы "____" ____________
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың

10. Социальная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций, путем перечисления на счета получателей.
11. Порядок оказания социальной помощи определяется главой 3 Типовых правил.
12. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленного местными представительными органам порога для оказания социальной помощи;
4) получения из информационной системы уполномоченного государственного органа сведений, подтверждающих факты назначения, осуществления выплат, подачи заявления на назначение социальной помощи по данному основанию.
13. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
5) выявления сведений об утрате оснований на оказание социальной помощи.
Подпункт 3) настоящего пункта не распространяется на выплату социальной помощи, назначенной по основаниям, указанным в подпунктах 1) и 2) пункта 8 настоящих правил.
Выплата социальной помощи по основаниям, указанным в подпунктах 1)-3) настоящего пункта, прекращается со следующего месяца после наступления указанных обстоятельств.
Выплата социальной помощи по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта, прекращается с даты наступления указанных обстоятельств.
14. Излишне выплаченные суммы социальной помощи подлежат возврату в добровольном порядке, неправомерно полученные суммы подлежат возврату в добровольном порядке или в судебном порядке.
15. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган по оказанию социальной помощи с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
16. Формирование категорий получателей на выплату социальной помощи к памятным датам и праздничным дням и процесс осуществления выплаты социальной помощи через Государственную корпорацию определяется пунктами 26-33 Типовых правил.
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления ее размеров и
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся граждан
Руководителю местного
исполнительного органа
___________________
Заявление
От гражданина (ки)________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "____" ________ года
Индивидуальный идентификационный номер: _______________________
Вид документа, удостоверяющего личность: _________________________
Серия документа: ____ номер документа: ________ кем выдан: _________
Дата выдачи: "____" _____________ ______ года
Адрес постоянного местожительства: _______________________________
Область ________________________________________________________
город (район) _____________________ село _________________________
улица (микрорайон) ______________________ дом ______ квартира _____
Банковские реквизиты: ___________________________________________
Наименование банка_____________________________________________
Банковский счет № _______________________________
Телефон ___________________________
Прошу назначить мне социальную помощь _________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
3
4
Скачать
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" хранение и использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, необходимых при назначении (перерасчете) выплаты, а также при выполнении уполномоченным органом по оказанию социальной помощи своих обязательств в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта".
Обо всех изменениях местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в уполномоченный орган по оказанию социальной помощи в течение 10 (десять) рабочих дней.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления социальной помощи, выплачиваемой из местного бюджета, а также о том, что на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
"____" ___________ 20____ года.
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись заявителя (законного представителя) Документы принял: __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего заявление)
"____" ____________ 20____ года.

Қағидаларына 1-1-қосымша
Жергілікті атқарушы
органның басшысына
___________________
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш
Азамат ____________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні: __________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі: ____________________________
Мемлекеттік органдардың растауы:
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінен алынған деректер
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Жеке басын куәландыратын құжат түрі: __________________________
Құжат сериясы: __________________
Құжат нөмірі: _______________
Кім берген: _______________________
Берілген күні: _____________________
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы:
______________________ облысы __________________ қаласы (ауданы) ___________________ ауылы _________________ көшесі (шағын ауданы)
__________ үй _________ пәтер
Маған __________________ әлеуметтік көмек тағайындауды сұраймын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
3
4
Жүктеу
Банктік деректемелер:
Банк атауы_______________________
Банктік шоттың № ___________________
Телефон ___________________________
Электрондық пошта ___________________________
Әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз міндеттемелерін орындаған, сондай-ақ төлемді тағайындаған (қайта есептеген) кезде "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, ақпараттық жүйелерде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді сақтауға және пайдалануға келісім беремін.
Екінші деңгейдегі банктердегі, банк операцияларының тиісті түрлеріне қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі банктік шот иесі ретінде өзім туралы және банктік шотымның нөмірі туралы мәліметтерді алуына келісім беремін.
Тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкеталық деректердің, банктік деректемелердің барлық өзгерістері туралы әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органға 10 (он) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жергілікті бюджеттен төленетін әлеуметтік көмекті есептеу үшін жеке банктік шот ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуды қолдануына жол берілмейтіні туралы хабардармын.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы
__________________________
Өтінішке қол қойылған күні мен уақыты:
____ .___. _____ жыл ___сағат __ минут ____секунд
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың

Приложение 1-1
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Руководителю местного
исполнительного органа
___________________
Заявление на оказание социальной помощи через веб-портал "электронное правительство"
От гражданина (ки)______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: ________________________________________________________ Индивидуальный идентификационный номер: ______________________________ Подтверждение государственных органов:
Данные из информационной системы "Государственная база данных "Физические лица" Сведения о заявителе:
Вид документа, удостоверяющего личность: ________________________________
Серия документа: _______________________________________________________
Номер документа: _______________________________________________________
Кем выдан: _____________________________________________________________
Дата выдачи: ____________________________________________________________
Адрес постоянного места жительства:
Область __________________________________ город (район)
___________________ село: ______________ улица (микрорайон)
_________ дом ____ квартира _______________
Прошу назначить мне социальную помощь _________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
3
4
Скачать
Банковские реквизиты: __________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Банковский счет № ______________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронная почта ______________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", хранение и использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, необходимых при назначении (перерасчете) выплаты, а также при выполнении уполномоченным органом по оказанию социальной помощи своих обязательств в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта".
Обо всех изменениях местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в уполномоченный орган по оказанию социальной помощи в течение 10 (десять) рабочих дней.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления социальной помощи, выплачиваемой из местного бюджета, а также о том, что на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
Электронная цифровая подпись заявителя __________________________
Дата и время подписания заявления:
____ .___. _____ год __ часов __ минут__ секунд

Қағидаларына 1-2-қосымша
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салу
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек алу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне "электрондық үкімет" шлюзі арқылы өтініш берушінің, отбасы мүшелерінің ЖСН бойынша мынадай:
1) ЖТ МДҚ-дан жеке басты куәландыратын;
2) ЖТ МДҚ-дан тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік деректемелері туралы;
4) "ЖМБМК" АЖ-да кадастрлық нөмірі және жылжымайтын мүліктің мекенжайы туралы;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі немесе "АХАЖ" АЖ-да туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (азаматтық хал актілерінің жазбалары) бойынша;
6) "АХАЖ" АЖ-да неке қию туралы куәлік бойынша (азаматтық хал актілерінің жазбалары);
7) "ҰББДҚ" АЖ-да қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы құжаттар бойынша;
8) ЖТ МДҚ-дан 14 жастан асқан қорғаншылықтағы баланың тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы;
9) "ДНЭТ" АЖ-де жеке тұлғаның Д-есебінде тұруы жөніндегі мәліметтерді алу үшін сұрау салу қалыптастырылады.
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың АЖ-сынан және ЕДБ АЖ-дан сұратылатын мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың, ЕДБ-ның ЭЦҚ-сымен, сондай-ақ сұрау салуды жүзеге асырған мемлекеттік корпорация бөлімшесі қызметкерінің немесе өтініш берушінің ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖТ МДҚ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры;
"ЖМБМК" АЖ – "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесі;
АЖ – ақпараттық жүйе;
"АХАЖ" АЖ – азаматтық хал актілерінің ақпараттық жүйесі;
"ҰББД" АЖ – "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесі;
"ДНЭТ" АЖ –"Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
ЕДБ АЖ – екінші деңгейдегі банктердің ақпараттық жүйесі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 1-3-қосымша
Нысан
20___ жылғы "___" __________ әлеуметтік көмек көрсетуге өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Азамат _________________________________________________________,
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
өтініш берген күні: 20___ жылғы "___" ______________,
өтініш берушінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 11-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынуына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге өтінішін қабылдаудан бас тартылды (керегінің астын сызу). _____________________________________________________________________ (жауапты тұлғаның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 2-қосымша
Адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру АКТІСІ
20___ жылғы_______ " " __________________________________________________________
(елді мекен)

Приложение 1-2
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Запросы в информационные системы государственных органов и (или) организаций
Для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан формируются запросы по ИИН заявителя, членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций через шлюз "электронное правительство" для получения следующих сведений:
1) удостоверяющих личность из ГБД ФЛ;
2) о регистрации по постоянному месту жительства заявителя из ГБД ФЛ;
3) о банковских реквизитах в уполномоченной организации по выплате социальной помощи;
4) о кадастровом номере и адресе недвижимости в ИС "ЕГКН";
5) по свидетельству о рождении ребенка (детей) или выписке из актовой записи о рождении в ИС "ЗАГС" (записи актов гражданского состояния);
6) по свидетельству о заключении брака в ИС "ЗАГС" (записи актов гражданского состояния);
7) по документам об установлении опеки (попечительства) в ИС "НОБД";
8) о регистрации по постоянному месту жительства опекаемого старше 14 лет из ГБД ФЛ;
9) сведений состоящих на Д-учете физического лица в ИС "ЭРДБ".
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС государственных органов и (или) организации и ИС БВУ, удостоверяются ЭЦП соответствующих государственных органов и (или) организаций, БВУ через шлюз "электронное правительство", а также ЭЦП осуществившего запрос работника отделения государственной корпорации или заявителя.
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
ИС "ЕГКН" – информационная система "Единый государственный кадастр недвижимост";
ИС – информационная система;
ИС "ЗАГС" – информационная система актов гражданского состояния;
ИС "НОБД" – информационная система "Национальная образовательная база данных";
ИС "ЭРДБ" – информационная система "Электронный регистр диспансерных больных";
ИС БВУ – информационная система банков второго уровня;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 1-3
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления на оказание социальной помощи от "___" ___________ 20___ года
Гражданину (ке)__________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
дата обращения "___" ___________ 20 ___ года,
отказано в приеме заявления на оказание социальной помощи по причине представления заявителем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 11 Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523, и (или) документов с истекшим сроком действия (нужное подчеркнуть). ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность ответственного лица)
Приложение 2
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
АКТ обследования для определения нуждаемости лица (семьи) от "__" ____ 20 года
___________________________________________________________________
(населенный пункт)

1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________________________________________________
2. Тұратын мекенжайы __________________________________________
3. Өтініш берушінің әлеуметтік көмекке өтініш беруінің себептері _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ____ адам, оның ішінде
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
Жүктеу
Еңбекке жарамды барлығы _________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _______ адам.
Балалардың саны: ______, олардың ішінен жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар _______ адам, оқу құны жылына _______ теңге. Отбасында Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлердің, басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдары ардагерлерінің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары бар адамдардың, мүгедектігі бар адамдардың, мүгедектігі бар балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу қажет) ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
2. Адрес места жительства ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
3. Причины обращения заявителя за социальной помощью ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ____ человек, в том числе:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или активных мерах содействия занятости
1
2
3
4
5
6
7
Скачать
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______, из них обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге. Наличие в семье ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, пенсионеров, пожилых лиц старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания, лиц с инвалидностью, детей с инвалидностью (указать или добавить иную категорию) ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________

5. Тұрып жатқан жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзге көрсету қажет): ____________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар: ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
1
2
3
4
5
6
Жүктеу

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное – указать): ___________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья: ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
За квартал
в среднем за месяц
1
2
3
4
5
6
Скачать

6. Мыналардың бар-жоғы:
автокөлігі (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны
пайдаланғаннан түсетін мәлімделген табыс) ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге тұрғын үйі (оны
пайдаланғаннан түсетін мәлімделген табыс) ___________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі): ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
8. Отбасының өзге табысы (нысаны, сомасы, көзі): ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі: ___________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы: ___________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: __________________________ _______________________
Комиссия мүшелері: _________________________ _______________________ _____________________________ ______________________________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жасалған актімен таныстым: __________________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ___________________________________________________________________
Тексеру жүргізілуден бас тартамын_________________________________
Өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
___________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Күні _______
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 3-қосымша
Учаскелік комиссияның № ______ қорытындысы
20__ ж. ___ ______
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмекті алуға өтініш берген тұлға (отбасы) ___________________________________________________________________ (өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде тұлғаға (отбасыға) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмекті ұсынудың
___________________________________________________________________
(қажеттігі, қажетінің жоқтығы) туралы қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы: __________________ ______________________
Комиссия мүшелері: __________________ _____________________ __________________ _______________________ __________________ _______________________ _________________ _______________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қорытынды қоса берілген құжаттармен ___ данада 20__ ж. "___" ___________ қабылданды. _______________________________ құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы_________________________________
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 4-қосымша
___________________________________________________________________ республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің 20__ жылғы____ № ______ әлеуметтік көмек көрсету (көрсетуден бас тарту) туралы шешімі
Өтініш беруші_____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жынысы _______________
Туған күні ______________
Мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздеменің болу фактісін растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні ________________________

6. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________;
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации)
___________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник): ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник): ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью: ___________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания: ___________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________
_________________________.
Члены комиссии:
_________________________
_________________________
_________________________ ___________________________________________________________________
(подписи) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С составленным актом ознакомлен(а):
_____________________________________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя ___________________________________________________________________
От проведения обследования отказываюсь _______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или одного из членов семьи) ___________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
дата _____________
Приложение 3
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Заключение участковой комиссии № __ __ _________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя) на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о __________________________________________________________________ (необходимости, отсутствии необходимости) предоставления лицу (семье) социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан.
Председатель комиссии:________________ __________________________
Члены комиссии: _______________________ _________________________ _______________________ __________________________ _______________________ __________________________ _______________________ __________________________ (подписи) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заключение с прилагаемыми документами в количестве ____ штук принято "__"____________ 20__ г. ________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или местного уполномоченного органа, принявшего документы.
Приложение 4
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Решение об оказании (отказе в оказании) социальной помощи от ______ 20__ года № _________ акимата ____________________________________________ город республиканского значения, столица, район (город областного значения)
Заявитель
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Пол __________________________
Дата рождения _________________
Номер и дата выдачи документа, подтверждающего факт наличия основания для отнесения к категории нуждающихся
________________________

Арнайы комиссияның қорытындысы (Қағидалардың 6-тармағының 10) және 11) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша): ____________________________________________________________
1. Әлеуметтік көмек көрсетілсін.
Әлеуметтік көмектің мөлшері: _________________________ (жазбаша)
Жиілігі: ____________________________________________ (жазбаша)
2. _____________________________________________ (бас тарту негізі)
әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартылсын.
Бөлім басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 5-қосымша
20__ жылғы "___"________ _______________________________________
(әлеуметтік көмек түрі) әлеуметтік көмек көрсету туралы хабарлама
Азамат ___________________________________________________ (
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ____________________
20__ жылғы "__" _____ № ___ әлеуметтік көмек көрсету туралы шешім
Тағайындалған сома:
20 __ жылғы "___" ________ бастап ____________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
Хабарлама жауапты тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылды _____________________________________________________________
(жауапты тұлғаның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 6-қосымша
20__ жылғы "___"________ _______________________________________
(әлеуметтік көмек түрі)
әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Азамат ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні __________________
20__ жылғы "_" ____ № ___ әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту туралы шешім ______________________________________________________________
негіз (себептерін көрсету)
көрсетуден бас тартылды.
Хабарлама жауапты тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылды ______________________________________________________________
(жауапты тұлғаның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидаларына 7-қосымша
Зейнетақы мен әлеуметтік көмек көрсету жәрдемақысын алушылар бойынша мәліметтер
Бөлімше:
Төленетін айы:
Р/с №
Облыс
Өңір
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7Жүктеу
Жалғасы
телефон нөмірі (бар болса)
Төлем түрінің атауы
Төлем коды
Қамқоршының мәліметтері (жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балалар үшін)
жеке сәйкестендіру нөмірі
тегі
аты
әкесінің аты (бар болса)
8
9
10
11
12
13
14Жүктеу
Түлкібас аудандық мәслихатының
2023 жылғы 3 қарашадағы
№ 8/3-08 шешіміне 2 қосымша

Заключение специальной комиссии (по основаниям, указанным в подпунктах 10) и 11) пункта 6 Правил): _________________________
1. Оказать социальную помощь.
Размер социальной помощи: ____________________________________
(прописью)
Периодичность: _______________________________________________
(прописью)
2. Отказать в оказании социальной помощи ________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
(основание отказа)
Руководитель отдела _______________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист _______________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Уведомление об оказании социальной помощи от "___" ________ 20 __ года _____________________________________________________ (вид социальной помощи)
Гражданину (ке)____________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения ______________________
Решение об оказании социальной помощи от "__" _____ 20__ года № ___
Назначенная сумма: _____________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "___" ________ 20 __ года.
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица ___________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 6
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Уведомление об отказе в оказании социальной помощи от "___" ________ 20 __ года ___________________________________________________________ (вид социальной помощи)
Гражданину (ке) _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения ____________________
Решение об отказе в оказании социальной помощи от "___" __________
20___ года № _____
Отказано в оказании ________________________________________________
основание (указать причины)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица ___________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 7
к Правилам оказания социальной помощи,
установления ее размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Сведения по получателям пенсий и пособий на оказание социальной помощи
Подразделение:
Месяц на выплату:
№ п/п
Область
Регион
Индивидуальный идентификационный номер
фамилия
имя
отчество (при наличии)
1
2
3
4
5
6
7Скачать
Продолжение
номер телефона (при наличии)
Наименование вида выплаты
Код выплаты
Данные опекуна (для детей с инвалидностью до семи лет, детей с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп)
индивидуальный идентификационный номер
фамилия
имя
отчество (при наличии)
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 2 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
от 3 ноября 2023 года № 8/3-08

1. Түлкібас ауданы мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 64/06-06 "Түлкібас ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6046 тіркелген).
2. Түлкібас ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 25/2-07 "Түлкібас ауданы мәслихатының 2020 жылғы 21желтоқсандағы № 64/06-06 "Түлкібас ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31065 тіркелген).

1. Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2020 года № 64/06-06 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственный регистрации нормативных правовых актов под № 6046).
2. Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2022 года № 25/2-07 "О внесении изменений в решение маслихата Тюлькубасского района от 21 декабря 2020 года № 64/06-06 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственный регистрации нормативных правовых актов под №31065).