Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/435 "Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидалары туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/76 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 25 желтоқсанда № 4659-12 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 16.02.2026 № 25/298 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/435 "Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидалары туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2955 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Маңғыстау облысында ортақ су пайдаланудың Қағидаларына қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрлігі Санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау комитеті
Манғыстау облысының санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
Маңғыстау облысының Төтенше
жағдайлар департаменті"
мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің
Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7/76 шешіміне қосымша
Маңғыстау облыстық
мәслихатының 2015 жылғы
10 желтоқсандағы № 29/435
шешімімен бекітілген
Маңғыстау облысында ортақ
су пайдаланудың Қағидаларына
қосымша
Маңғыстау облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын орындар
Ақтау қаласы бойынша:
1) ұзындығы 300 метр және ені 20 метр 4а шағын ауданында орналасқан "Каспиан Ривьера" қонақ үйінен 5 шағын аудандағы Т.Г. Шевченко ескерткішінен төмен түсу бағытындағы жағалау аймағы;
2) ұзындығы 100 метр және ені 20 метр "Шора" су каналының жағалау аймағы;

О внесении изменения в решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/435 "О Правилах общего водопользования в Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 25 декабря 2023 года № 4659-12.
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 16.02.2026 № 25/298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/435 "О Правилах общего водопользования в Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №2955) следующее изменение:
приложение к Правилам общего водопользования в Мангистауской области, утвержденным указанным решением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев
"СОГЛАСОВАН"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент санитарно-
эпидемиологического контроля Мангистауской
области Комитета санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАН"
Государственное учреждение
"Департамент по чрезвычайным ситуациям
Мангистауской области Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАН"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент экологии
по Мангистауской области Комитета
экологического регулирования и
контроля Министерства экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Приложение к решению
Мангистауского областного маслихата
от 8 декабря 2023 года № 7/76
Приложение к Правилам
общего водопользования
в Мангистауской области,
утвержденным решением
Мангистауского областного
маслихата от 10 декабря 2015 года
№ 29/435
Места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории Мангистауской области
по городу Актау:
1)прибрежная зона от гостиницы "Каспиан Ривьера", расположенного в 4а микрорайоне в сторону спуска от памятника Т.Г. Шевченко в 5 микрорайоне, длиной 300 метров и шириной 20 метров;
2) прибрежная зона водного канала "Шора", длиной 100 метров и шириной 20 метров;

3) ұзындығы 3800 метр және ені 120 метр "Маңғыстау атом энергетикалық комбинаты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің су каналының жағалау аймағы.
Түпқараған ауданы бойынша:
1) ұзындығы 2000 метр және ені 30 метр "Ақтау-Форт-Шевченко" автомобиль жолының 43 шақырымында орналасқан жағалау аймағы;
2) ұзындығы 900 метр және ені 30 метр "Ақтау-Форт-Шевченко" автомобиль жолының 64 шақырымында орналасқан "Голубая бухта" жағалау аймағы;
3) ұзындығы 3200 метр және ені 30 метр "Ақтау-Форт-Шевченко" автомобиль жолының 86 шақырымында орналасқан "Саура" жағалау аймағы;
4) ұзындығы 3700 метр және ені 30 метр Форт-Шевченко қаласынан 30 шақырым жерде орналасқан "Тамшалы" жағалау аймағы.
Қарақия ауданы бойынша:
1) ұзындығы 3000 метр және ені 30 метр Жыланды жерінен Кендірлі бағытына қарай жағалау аймақтары;
2) ұзындығы 3000 метр және ені 30 метр Тоқмақ жерінен Кендірлі бағытына қарай жағалау аймақтары.
Мұнайлы ауданы бойынша:
ұзындығы 380 метр және ені 170 метр Батыр ауылдық округінен солтүстік-шығыста 7 шақырымда орналасқан кеніштері мен қалдықтары бар қауіпті көл аймағы.

3) прибрежная зона водного канала товарищества с ограниченной ответственностью "Мангистауский атомный энергетический комбинат", длиной 3800 метров и шириной 120 метров.
по Тупкараганскому району:
1) прибрежная зона, расположенная в 43 километрах автомобильной дороги "Актау-Форт-Шевченко", длиной 2000 метров и шириной 30 метров;
2) прибрежная зона "Голубая бухта", расположенная в 64 километрах автомобильной дороги "Актау-Форт-Шевченко", длиной 900 метров и шириной 30 метров;
3) прибрежная зона "Саура", расположенная в 86 километрах автомобильной дороги "Актау-Форт-Шевченко", длиной 3200 метров и шириной 30 метров;
4) прибрежная зона "Тамшалы", расположенная в 30 километрах от города Форт-Шевченко, длиной 3700 метров и шириной 30 метров.
по Каракиянскому району:
1) прибрежные зоны от местности Жыланды к направлению Кендерли, длиной 3000 метров и шириной 30 метров;
2) прибрежные зоны от местности Токмак к направлению Кендерли, длиной 3000 метров и шириной 30 метров.
по Мунайлинскому району:
зона опасного озера с рудниками и отходами, расположенная в 7 километрах к северо-востоку от сельского округа Батыр, длиной 380 метров и шириной 170 метров.