Балқаш қаласында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 30 маусымдағы № 5/52 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 30 маусымда № 6464-09 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 25/204 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 28.11.2025 № 25/204 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес Балқаш қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшері салықтық кезеңде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4% - дан 2% - ға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Муслымов

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в городе Балхаш
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 30 июня 2023 года № 5/52. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 30 июня 2023 года № 6464-09. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 28 ноября 2025 года № 25/204
Сноска. Утратило cилу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2025 № 25/204 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога с 4% на 2% по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель городского маслихата А. Муслымов