"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 97 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 желтоқсанда № 33847 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 110 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есептің нысаны;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есептің нысаны;";
мынадай мазмұндағы 20) және 21) тармақшалармен толықтырылсын:
"20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес нысаналы талаптар туралы есептің нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) ай сайын:
осы қаулының 1-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2023 года № 97. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2023 года № 33847. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 110.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:
"5) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя)) согласно приложению 6 к настоящему постановлению;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) форму отчета о выплатах и возврате целевых накоплений согласно приложению 19 к настоящему постановлению;";
дополнить подпунктами 20) и 21) следующего содержания:
"20) форму отчета о целевых требованиях согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом согласно приложению 21 к настоящему постановлению.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно:
отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 4) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, в случае наличия у единого накопительного пенсионного фонда пенсионных активов, переданных во внешнее управление, – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;

осы қаулының 1-тармағының 3), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 12), 13), 15), 16) және 19) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) тоқсан сайын:
осы қаулының 1-тармағының 8) және 14) тармақшаларында көзделген есептілікті – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 17) және 18) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей;
3) жыл сайын – осы қаулының 1-тармағының 20) тармақшасында көзделген есептілікті есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуірінен кешіктірмей ұсынады.";
1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда 20-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда 21-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 97 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
1-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесі
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілігіне мыналар кіреді:

отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 5), 6), 7), 9), 10), 11), 12), 13), 15), 16) и 19) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) ежеквартально:
отчетность, предусмотренную подпунктами 8) и 14) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
отчетность, предусмотренную подпунктами 17) и 18) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) ежегодно – отчетность, предусмотренную подпунктом 20) пункта 1 настоящего постановления, не позднее 30 (тридцатого) апреля года, следующего за отчетным годом.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 19 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 20 в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 21 в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 2023 года № 97
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Перечень отчетности единого накопительного пенсионного фонда
Отчетность единого накопительного пенсионного фонда включает в себя:

1) зейнетақы активтерінің құны туралы есеп;
2) зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп;
3) сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп;
4) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп;
5) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп;
6) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп;
7) Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп;
8) меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
9) меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есеп;
10) меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар, ақша және ақшалай қаражаттың баламалары туралы есеп;
11) басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп;
12) меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп;
13) дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп;
14) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
15) шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
16) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының меншікті активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
17) экономика секторлары бойынша (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері бойынша) сыныпталған активтер мен міндеттемелер туралы есеп;
18) нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп;
19) нысаналы талаптар туралы есеп.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 97 Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_PV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
__________________________________________________ (зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
20
21
22
23
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
(қосалқы шоттарының)
саны туралы есеп нысанына
қосымша
"Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1) отчет о стоимости пенсионных активов;
2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов;
3) отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей);
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));
6) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам;
7) отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан;
8) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов;
9) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов;
10) отчет о вкладах, деньгах и эквивалентах денежных средств, размещенных за счет собственных активов;
11) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц;
12) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов;
13) отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов;
14) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов;
15) отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств;
16) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по собственным активам единого накопительного пенсионного фонда);
17) отчет об активах и обязательствах, классифицированных по секторам экономики (по пенсионным активам единого накопительного пенсионного фонда);
18) отчет о выплатах и возврате целевых накоплений;
19) отчет о целевых требованиях.
Приложение 2
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 2023 года № 97
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_PV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Объемы пенсионных накоплений и количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
________________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету добровольных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
20
21
22
23
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет
________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес______________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель _______________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений
и количестве индивидуальных
пенсионных счетов (субсчетов)
вкладчиков (получателей)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных
пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)"
(индекс – 1-ENPF_PV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2, 5, 8, 11, 14 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
6. 3, 6, 9, 12, 15 және 18-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. 4, 7, 10, 13, 16 және 19-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және салымшылардың (алушылардың) инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2, 5, 8, 11, 14 и 17 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
6. В графах 3, 6, 9, 12, 15 и 18 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. В графах 4, 7, 10, 13, 16 и 19 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).

8. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 97 Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_PV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
_________________________________________ (зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Облыс немесе республикалық маңызы бар қала
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өңірі көрсетілмеген
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Жеке тұлғалардың міндетті зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
10
11
12
13
14
15
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
(салымшының (алушының)
тұрғылықты жері бойынша)
салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
(қосалқы шоттарының) саны
туралы есеп нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV_OBL, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

8. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 3
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 2023 года № 97
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных
пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_PV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Объемы пенсионных накоплений и количество индивидуальных
пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям
Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
________________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Область или город республиканского значения
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов
по учету обязательных пенсионных взносов
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Не указан регион
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету добровольных пенсионных взносов
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц без пенсионных накоплений
10
11
12
13
14
15
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет
________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель _____________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений
и количестве индивидуальных
пенсионных счетов (субсчетов)
вкладчиков (получателей)
по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика
(получателя))
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных
счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика (получателя))" (индекс – 1-ENPF_PV_OBL, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) коды көрсетіледі.
6. 4, 7 және 10-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
7. 5, 8 және 11-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города республиканского значения) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
6. В графах 4, 7 и 10 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
7. В графах 5, 8 и 11 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).

8. 6, 9 және 12-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны мен жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
9. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 97 Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Нысаналы жинақтарды төлемдері және қайтарылуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_VVCN
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы
Жол коды
Баптардың атауы
Есепті ай үшін
Жыл басынан бері
кезең үшін
алушылар саны (адам)
төлемдер саны (бірлік)
сома (АҚШ долларымен)
алушылар саны (адам)
1
2
3
4
5
6
100
Нысаналы жинақтардың төлемдері оның ішінде:
101
тұрғын үй жағдайын жақсарту үшін
102
білім ақысын төлеу үшін
103
мұрагерлерге
200
Нысаналы жинақтардың қайтарылуы
Х
Х
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Нысаналы жинақтардың
төлемдері және қайтарылуы
туралы есеп нысанына
қосымша
"Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_VVCN, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

8. В графах 6, 9 и 12 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
9. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 4
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 2023 года № 97
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_VVCN
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежемесячно,
не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Выплаты и возврат целевых накоплений
Код строки
Наименование статей
За отчетный месяц
За период с начала года
количество получателей (человек)
количество выплат (единиц)
сумма (в долларах США)
количество получателей (человек)
1
2
3
4
5
6
100
Выплаты целевых накоплений,
в том числе:
101
для улучшения жилищных условий
102
для оплаты образования
103
наследникам
200
Возврат целевых накоплений
Х
Х
Х
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон ___________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель ______________________ _______ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выплатах
и возврате целевых накоплений
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений"
(индекс – 1-ENPF_VVCN, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда есепті айдағы нысаналы жинақтардың төлемдері жүргізілген алушылар саны бірліктермен көрсетіледі.
6. 4-бағанда алушыларға есепті айда жүргізілген нысаналы жинақтар төлемдерінің саны бірліктермен көрсетіледі. Нысаналы жинақтар төлемдерінің саны бойынша ақпарат алушыларға жүргізілген нысаналы жинақтар (транзакциялар) төлемдерінің негізінде көрсетіледі.
7. 5-бағанда есепті айдағы нысаналы жинақтар төлемдерінің немесе қайтарылу сомасы Америка Құрама Штаттарының долларымен көрсетіледі.
8. 6-бағанда жыл басынан бергі кезең үшін нысаналы жинақтардың төлемдері жүргізілген алушылар саны (жинақталған қорытындымен) бірліктермен көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 97 Қаулыға
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Нысаналы талаптар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_CT
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуірінен кешіктірмей, жыл сайын
Нысан
Кесте. Нысаналы талаптар
Қатысушылардың туған жылы
Қатысушылар саны
Есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген
кіріс сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызы сомасынан нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы _______ АҚШ долларын құрайды.
Нысаналы талаптарға қатысушылардың бұрын қалыптасқан нысаналы талаптарына есептелген кіріс сомасы ________ АҚШ долларын құрайды.
Түзету ескеріле отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы _______ АҚШ долларын құрайды.
Орташа алынған инвестициялық кіріс мөлшерлемесі________ пайызды құрайды.
Есепті жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың жалпы саны ________ адам.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Нысаналы талаптар туралы
есеп нысанына
қосымша
"Нысаналы талаптар туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_CT, кезеңділігі – жыл сайын) әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество получателей, которым произведены выплаты целевых накоплений за отчетный месяц, в единицах.
6. В графе 4 указывается количество произведенных за отчетный месяц выплат целевых накоплений получателям, в единицах. Информация по количеству выплат целевых накоплений отражается, исходя из произведенных выплат целевых накоплений (транзакций) получателям.
7. В графе 5 указывается сумма выплат или возврата целевых накоплений за отчетный месяц в долларах Соединенных Штатов Америки.
8. В графе 6 указывается количество получателей, которым произведены выплаты целевых накоплений за период с начала года (накопленным итогом), в единицах.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 5
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 2023 года № 97
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о целевых требованиях
Индекс формы административных данных: 1-ENPF_CT
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы административных данных: ежегодно,
не позднее 30 (тридцатого) апреля года, следующего за отчетным годом
Форма
Таблица. Целевые требования
Год рождения участников
Количество участников
Сумма целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году (в долларах США)
Сумма дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году (в долларах США)
Сумма целевых требований от суммы пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального Фонда Республики Казахстан в отчетном году (в долларах США)
Сумма целевых требований по состоянию на конец отчетного года (в долларах США)
1
2
3
4
5
6
Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода
Национального фонда Республики Казахстан составляет ________ долларов США.
Сумма дохода, начисленного на ранее сформированные целевые требования
участников целевых требований составляет ________ долларов США.
Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода
Национального фонда Республики Казахстан с учетом корректировки составляет
________ долларов США.
Ставка усредненного инвестиционного дохода составляет ________ процентов.
Общее количество участников целевых требований на конец отчетного года
составляет ________ человек.
Наименование ______________________________________
Адрес _____________________________________________
Телефон __________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________
Исполнитель _____________________ _______ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о целевых требованиях
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о целевых требованиях"
(индекс – 1-ENPF_CT, периодичность – ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы талаптар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын толтырады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда нысаналы талаптарға қатысушылардың туған жылдары көрсетіледі.
6. 2-бағанда тиісті туған жылдың нысаналы талаптарына қатысушылардың саны бірліктермен көрсетіледі.
7. 3-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасы Америка Құрама Штаттарының долларымен (бұдан әрі – АҚШ доллары) көрсетіледі.
8. 4-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген кіріс сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
9. 5-бағанда есепті кезеңдегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасынан нысаналы талаптар сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша 3, 4 және 5-бағандардағы мәндердің сомасына тең нысаналы талаптар сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы, нысаналы талаптарға қатысушылардың бұрын қалыптасқан нысаналы талаптарына есептелген кіріс сомасы, түзету ескеріле отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасы, орташа алынған инвестициялық кіріс мөлшерлемесі және есепті жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың жалпы саны ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 97 Қаулыға
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
21-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары
1. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – Қор) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о целевых требованиях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указываются годы рождения участников целевых требований.
6. В графе 2 указывается количество участников целевых требований соответствующего года рождения в единицах.
7. В графе 3 указывается сумма целевых требований на конец года, предшествовавшего отчетному году, в долларах Соединенных Штатов Америки (далее – доллары США).
8. В графе 4 указывается сумма дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествовавшего отчетному году, в долларах США.
9. В графе 5 указывается сумма целевых требований от суммы пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального Фонда Республики Казахстан за отчетный период, в долларах США.
10. В графе 6 указывается сумма целевых требований по состоянию на конец отчетного года, равная сумме значений граф 3, 4 и 5, в долларах США.
11. Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан, сумма дохода, начисленного на ранее сформированные целевые требования участников целевых требований, сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан с учетом корректировки, ставка усредненного инвестиционного дохода и общее количество участников целевых требований на конец отчетного года указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 6
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 декабря 2023 года № 97
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом
1. Правила представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом (далее – Фонд) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).

2. Қор есептілікті "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесін қолдану арқылы электрондық түрде ұсынады.
3. Қор басшысының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын Қордың басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен, сондай-ақ Америка Құрама Штаттарының долларымен көрсетіледі.
6. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысымен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығымен белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
7. "Резидент" және "бейрезидент" ұғымдары "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мәндерде пайдаланылады.

2. Отчетность представляется Фондом в электронном виде посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем Фонда или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем Фонда или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге, а также в долларах Соединенных Штатов Америки.
6. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в соответствии с порядком, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
7. Понятия "резидент" и "нерезидент" используются в значениях, определенных Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".