Міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын қалыптастыру қағидаларын және Орталық атқарушы органның және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыс туралы, сондай-ақ алушылар мен зейнетақы төлемдерінің мөлшерлері туралы ақпарат алмасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 23 қарашадағы № 485 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 қарашада № 33675 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тақырып жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 125) және 126) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын қалыптастыру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Орталық атқарушы органның және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстар туралы, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін алушылар мен олардың мөлшері туралы ақпарат алмасу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау мен Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктерінің кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

Об утверждении Правил формирования базы данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы и Правил обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам, а также о получателях и размерах пенсионных выплат
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 ноября 2023 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2023 года № 33675.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 125) и 126) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "О некоторых вопросах Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила формирования базы данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам, а также о получателях и размерах пенсионных выплат, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Министерств труда и социальной защиты населения и здравоохранения и социального развития Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту социального обеспечения и социального страхования Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 23 қараша
№ 485 бұйрығына
1-қосымша
Міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын қалыптастыру қағидалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 125) тармақшасына сәйкес әзірленді және міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 23 ноября 2023 года № 485
Правила формирования баз данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (порядок введения в действие см. п.4).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования базы данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 125) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81, и определяют порядок формирования баз данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).

2) автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ААЖ) – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
3) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі – БЖЗҚ) – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ осы Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде (бұдан әрі – Кодекс) айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) дербес деректер – мәліметтер негізінде айқындалған немесе айқындалатын дербес деректер субъектісіне қатысты, электрондық, қағаз және (немесе) өзге де материалдық жеткізгіште тіркелген cол мәліметтер;
5) міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МЗЖ) – осы Кодекске сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен БЗЖҚ-ға енгізілетін ақша;
6) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МКЗЖ) – агенттер меншікті қаражатының есебінен БЖЗҚ-ға еңбек жағдайлары зиянды жұмыстармен айналысатын, кәсіптері жұмыскерлер өндірістерінің, жұмыстарының, кәсіптерінің тізбесінде көзделген жұмыскерлердің пайдасына аударған ақша;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқоры – МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ бойынша аударылған төлемдер бойынша "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан (бұдан әрі – ЖТМДҚ) және "Төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру" ААЖ-дан қалыптастырылған мәліметтер;
8) жеке зейнетақы шоты (бұдан әрі – ЖЗШ) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес міндетті зейнетақы жарналары салымшысының, өзі үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғаның (зейнетақы төлемдерін алушының) міндетті зейнетақы жарналары не міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары не ерікті зейнетақы жарналары, инвестициялық кіріс, өсімпұл және өзге де түсімдер есепке алынатын және зейнетақы төлемдері жүргізілетін жеке атаулы шоты;
9) жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЖТМДҚ) – азаматтық жағдайды сәйкестендіру және айқындау үшін жеткілікті Қазақстан Республикасының жеке тұлғалары туралы ақпаратты тіркеу мен сақтаудың бірыңғай жүйесі;

2) автоматизированная информационная система (далее – АИС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно – коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
3) единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также иные функции, определенные Социальным Кодексом (далее – Кодекс);
4) персональные данные – сведения, относящиеся к определенному или определяемому на их основании субъекту персональных данных, зафиксированные на электронном, бумажном и (или) ином материальном носителе;
5) обязательные пенсионные взносы (далее – ОПВ) – деньги, вносимые в соответствии с Кодексом в ЕНПФ в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) обязательные профессиональные пенсионные взносы (далее – ОППВ) –деньги, перечисленные агентами за счет собственных средств в ЕНПФ в пользу работников, занятых на работах с вредными условиями труда, профессии которых предусмотрены перечнем производств, работ, профессий работников;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 7) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
7) база данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы – сведения, сформированные из Государственной базы данных "Физические лица" (далее - ГДБФЛ) и АИС "Организация обработки платежей" по перечисленным платежам по ОПВ, ОПВР, ОППВ;
8) индивидуальный пенсионный счет (далее – ИПС) – личный именной счет вкладчика обязательных пенсионных взносов, физического лица, за которого перечислены обязательные профессиональные пенсионные взносы, добровольные пенсионные взносы (получателя пенсионных выплат), на котором учитываются обязательные пенсионные взносы либо обязательные профессиональные пенсионные взносы, либо добровольные пенсионные взносы, инвестиционный доход, пеня и иные поступления в соответствии с законодательством Республики Казахстан и с которого производятся пенсионные выплаты;
9) Государственная база данных физических лиц (далее – ГБДФЛ) – единая система регистрации и хранения информации о физических лицах Республики Казахстан, достаточной для идентификации и определения гражданского состояния;

10) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – ЖМЗЖ) – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен агенттер меншікті қаражаты есебінен шартты зейнетақы шотына аударған ақша;
11) уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі – ОАО);
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
12) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) "Төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру" ААЖ (бұдан әрі – "ТӨҰ" ААЖ) – МЗЖ, МКЗЖ бойынша төлемдерді қабылдауға, өңдеуге, қалыптастыруға арналған ААЖ;
13) шартты зейнетақы шоты (бұдан әрі - ШЗШ) – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында жеке тұлғаның атына ашылған, жұмыс берушінің келіп түскен міндетті зейнетақы жарналары және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де түсімдер туралы мәліметтер, сондай-ақ тиісті қаржы жылы жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшері туралы мәліметтер есепке алынатын шот.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. ОАО ААЖ және БЖЗҚ өзара іс-қимыл туралы келісімді (бұдан әрі – Келісім) жасасу жолымен ОАО, БЖЗҚ, сондай-ақ Мемлекеттік корпорация алынған ақпаратты өздеріне берілген, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-еңбек, сондай-ақ ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңнамада айқындалған өкілеттіктер шеңберінде өзара іс-қимыл және интеграциялау мақсатында пайдаланады.
2-тарау. Міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын қалыптастыру тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ аударылған жеке тұлғалардың дерекқоры МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ аударған жеке тұлғалар бойынша ЖТМДҚ және "ТӨҰ" ААЖ мәліметтері негізінде қалыптастырылады және әрбір салымшы (алушы) бойынша:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, жынысы, азаматтығы;

10) обязательные пенсионные взносы работодателя (далее – ОПВР) – деньги, перечисленные агентами за счет собственных средств на условный пенсионный счет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования (далее – ЦИО);
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 12) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
12) АИС "Организация обработки платежей" (далее – АИС "ООП") – АИС, предназначенная для приема, обработки, формирования платежей по ОПВ, ОППВ;
13) условный пенсионный счет (далее – УПС) – счет, открытый на имя физического лица в едином накопительном пенсионном фонде, на котором учитываются сведения о поступивших обязательных пенсионных взносах работодателя и иных поступлениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также сведения о размере пенсионных выплат за счет обязательных пенсионных взносов работодателя на соответствующий финансовый год.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
3. ЦИО, ЕНПФ, а также Государственная корпорация используют полученную информацию в целях взаимодействия и интеграции в рамках предоставленных полномочий, определенных законодательствами Республики Казахстан по социально-трудовой сфере, а также в сфере информатизации и информационной безопасности, путем заключения Соглашении о взаимодействии АИС ЦИО и ЕНПФ (далее – Соглашение).
Глава 2. Порядок формирования базы данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
4. База данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ формируется на основании сведений из ГБДФЛ и АИС "ООП" по физическим лицам, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ и содержит по каждому вкладчику (получателю) следующие данные:
1) индивидуальный идентификационный номер;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, пол, гражданство;

3) жеке басты куәландыратын құжаттың түрі, сериясы, нөмірі, құжаттың берілген күні және оны берген орган;
4) жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі және берілген күнінің өзгергені туралы;
5) салымшының (алушының) деректемелері, азаматтығы, мәртебесінің өзгергені туралы деректерді қамтиды.
5. МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ аударылған жеке тұлғалардың дерекқоры күнделікті негізде жаңарту арқылы қалыптастырылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. "ТӨҰ" ААЖ күн сайын жеке тұлғалардың МЗЖ, МКЗЖ бойынша жеке тұлғалардың дерекқорындағы дербес деректерін ЖТМДҚ-дағы мәліметтермен салыстырып тексеруді жүргізеді және айырмашылықтар анықталған кезде оларды ЖТМДҚ-дағы деректермен сәйкестікке келтіреді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік корпорацияға МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ төлеу бойынша агенттерден, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 774-бабына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеушілер болып табылатын жеке тұлғалардан, сондай-ақ Кодекстің 248-бабының 2-тармағында көрсетілген жеке тұлғалардан МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, өсімпұл түскен кезде "ТӨҰ" ААЖ күн сайын жеке тұлғалардың дербес деректерін ЖТМДҚ-дағы мәліметтермен салыстырып тексеруді жүргізеді.
Жеке тұлғалардың дербес деректері ЖТМДҚ деректерімен сәйкес келген кезде, оның ішінде Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген, қолданыстағы жеке басты куәландыратын құжат (құжаттар) болуы, Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген жеке басты куәландыратын қолданыстағы құжаты (құжаттары) жоқ салымшылар (алушылар) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтарына қатысты болуы Мемлекеттік корпорация БЖЗҚ-ға агенттер аударған МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, өсімпұлдар туралы мәліметтерді жібереді.
Жеке тұлғалардың дербес деректері ЖТМДҚ деректеріне сәйкес келмеген, оның ішінде салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген қолданыстағы құжаттар болмаған, Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген жеке басты куәландыратын қолданыстағы құжаты (құжаттары) жоқ салымшылар (алушылар) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтарына қатысы болмаған, қайтыс болуы ЖТМДҚ-дағы мәліметтерге сәйкес МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, өсімпұл төленетін кезеңнен бұрын басталған салымшының (алушының) қайтыс болғаны туралы мәліметтер болған кезде Мемлекеттік корпорация қайтару себебін көрсете отырып, агентке МЗЖ, МКЗЖ, өсімпұл сомаларын "ТӨҰ" АЖ арқылы электрондық түрде қайтаруды жүзеге асырады.

3) вид, серия, номер, дата и орган выдачи документа, удостоверяющего личность;
4) об изменении номера и даты выдачи документа, удостоверяющего личность;
5) об изменении реквизитов, гражданства, статуса вкладчика (получателя).
5. База данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ формируется с обновлением данных на ежедневной основе.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 6 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
6. АИС "ООП" ежедневно производит сверку персональных данных физических лиц в Базе данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ со сведениями, имеющимися в ГБДФЛ и, при выявлении расхождений приводит их в соответствие с данными ГБДФЛ.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 7 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
7. При поступлении в Государственную корпорацию ОПВ, ОПВР, ОППВ, пени от агентов по уплате ОПВ, ОПВР, ОППВ, физических лиц, являющихся плательщиками единого совокупного платежа в соответствии со статьей 774 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", а также физических лиц, указанных в пункте 2 статьи 248 Кодекса, АИС "ООП" ежедневно производит сверку персональных данных физических лиц со сведениями, имеющимися в ГБДФЛ.
При соответствии персональных данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ с данными ГБДФЛ, в том числе наличия действующего(-их) документа(-ов), удостоверяющего(-их) личность, выданного(-ых) уполномоченным органом Республики Казахстан, принадлежности вкладчиков (получателей), не имеющих действующего(-их) документа(-ов), удостоверяющего(-их) личность, выданного(-ых) уполномоченным органом Республики Казахстан к гражданам государств-членов Евразийского экономического союза Государственная корпорация направляет в ЕНПФ сведения о перечисленных агентами ОПВ, ОПВР, ОППВ, пенях.
При несоответствии персональных данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ с данными ГБДФЛ, в том числе отсутствии действующих документов, удостоверяющих личность вкладчика (получателя), выданных уполномоченным органом Республики Казахстан, отсутствии принадлежности вкладчиков (получателей), не имеющих действующего(-их) документа(-ов), удостоверяющего(-их) личность, выданного(-ых) уполномоченным органом Республики Казахстан к гражданам государств-членов Евразийского экономического союза, наличии сведений о смерти вкладчика (получателя), смерть которого согласно сведениям, имеющимся в ГБДФЛ, наступила ранее периода, за который уплачиваются ОПВ, ОПВР, ОППВ, пени, Государственная корпорация осуществляет возврат агенту сумм ОПВ, ОПВР, ОППВ, пеней с указанием причины возврата, в электронном виде посредством АИС "ООП".

8. МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ аударылған жеке тұлғалардың дербес деректерінің өзгеруі туралы мәліметтерді БЖЗҚ-ға беру МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ аударылған жеке тұлғалардың дерекқорына өзгерістер енгізілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей ақпараттық өзара іс-қимылды ұйымдастыру мақсатында жасалатын Келісімде айқындалған электрондық тәсілмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік корпорация БЖЗҚ-мен бірлесіп бір салымшыда (алушыда) МЗЖ-ны есепке алу бойынша бір ЖЗШ-ны және (немесе) МКЗЖ-ны есепке алу бойынша бір ЖЗШ-ның болуын қамтамасыз етеді.
2023 жылғы 23 қарашадағы
№ 485 бұйрығына
2-қосымша
Орталық атқарушы органның және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстар туралы, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін алушылар мен олардың мөлшері туралы ақпарат алмасу қағидалары
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тақырып жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Орталық атқарушы органның және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстар туралы, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін алушылар мен олардың мөлшері туралы ақпарат алмасу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 126) тармақшасына сәйкес әзірленді және орталық атқарушы орган мен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстар туралы ақпарат алмасу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. Передача сведений об изменении персональных данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ в ЕНПФ осуществляется электронным способом, определенным в Соглашении, заключаемом в целях организации информационного взаимодействия, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем внесения изменений в Базе данных физических лиц, за которых перечислены ОПВ, ОПВР, ОППВ.
9. Государственная корпорация совместно с ЕНПФ обеспечивает наличие у одного вкладчика (получателя) одного ИПС для учета ОПВ и (или) одного ИПС для учета ОППВ.
Приложение 2 к приказу
от 23 ноября 2023 года № 485
Правила обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам, а также о получателях и размерах пенсионных выплат
Примечание ИЗПИ!
Заголовок предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
1. Настоящие Правила обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам, а также о получателях и размерах пенсионных выплат (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 126) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81, и определяют порядок обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).

2) автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ААЖ) – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
3) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі – БЖЗҚ) – зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ осы Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде (бұдан әрі – Кодекс) айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) дербес деректер – мәліметтер негізінде айқындалған немесе айқындалатын дербес деректер субъектісіне қатысты, электрондық, қағаз және (немесе) өзге де материалдық жеткізгіште тіркелген cол мәліметтер;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) Келісім – ақпараттық өзара іс-қимылды ұйымдастыру мақсатында жасалатын орталық атқарушы орган мен БЖЗҚ-ның ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылы туралы келісім;
6) міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МЗЖ) – Кодекске сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен БЖЗҚ-ға енгізілетін ақша;
7) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МКЗЖ) – агенттер меншікті қаражатының есебінен БЖЗҚ-ға еңбек жағдайлары зиянды жұмыстармен айналысатын, кәсіптері жұмыскерлер өндірістерінің, жұмыстарының, кәсіптерінің тізбесінде көзделген жұмыскерлердің пайдасына аударған ақша;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың (алушылардың) дерекқоры – МЗЖ, МКЗЖ бойынша аударылған төлемдер бойынша "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан (бұдан әрі – ЖТМДҚ) және "Төлемдерді өңдеуді ұйымдастыру" ААЖ-дан қалыптастырылған мәліметтер;
9) жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МЗЖ) – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен агенттер меншікті қаражаты есебінен шартты зейнетақы шотына аударған ақша;
10) уәкілетті мемлекеттік орган – уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі – ОАО);

2) автоматизированная информационная система (далее – АИС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно – коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
3) единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также иные функции, определенные Социальным Кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс);
4) персональные данные – сведения, относящиеся к определенному или определяемому на их основании субъекту персональных данных, зафиксированные на электронном, бумажном и (или) ином материальном носителе;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 5) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
5) Соглашение – соглашение о взаимодействии информационных систем центрального исполнительного органа и ЕНПФ, заключаемое в целях организации информационного взаимодействия;
6) обязательные пенсионные взносы (далее – ОПВ) – деньги, вносимые в соответствии с Кодексом в ЕНПФ в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
7) обязательные профессиональные пенсионные взносы (далее ОППВ) – деньги, перечисленные агентами за счет собственных средств в ЕНПФ в пользу работников, занятых на работах с вредными условиями труда, профессии которых предусмотрены перечнем производств, работ, профессий работников;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 8) предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
8) база данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам – сведения, сформированные из Государственной базы данных "Физические лица" и АИС "ООП" по перечисленным платежам по ОПВ, ОППВ;
9) обязательные пенсионные взносы работодателя (далее – ОПВР) – деньги, перечисленные агентами за счет собственных средств на условный пенсионный счет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
10) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования (далее – ЦИО);

11) шартты зейнетақы шоты (бұдан әрі - ШЗШ) – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында жеке тұлғаның атына ашылған, жұмыс берушінің келіп түскен міндетті зейнетақы жарналары және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де түсімдер туралы мәліметтер, сондай-ақ тиісті қаржы жылы жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшері туралы мәліметтер есепке алынатын шот.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. ОАО, БЖЗҚ, сондай-ақ Мемлекеттік корпорация алынған ақпаратты өздеріне берілген, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-еңбек, сондай-ақ ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңнамада айқындалған өкілеттіктер шеңберінде өзара іс-қимыл және интеграциялау мақсатында пайдаланады.
2-тарау. Орталық атқарушы органның және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстар туралы, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін алушылар мен олардың мөлшері туралы ақпарат алмасу тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. ОАО ААЖ мен БЖЗҚ арасында ақпарат алмасу Келісімнің негізінде жүзеге асырылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. ОАО ААЖ мен БЖЗҚ арасында алмасуға жататын ақпарат мынадай:
1) келіп түскен (қайтарылған) МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ және (немесе) өсімпұл сомасы туралы;
2) салымшылардың (алушылардың) дербес деректері өзгергені туралы;
3) МЗЖ (МКЗЖ) есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарының сомалары туралы және мемлекеттік кепілдік бойынша айырманы төлеуді есептеу кезінде қажетті, БЖЗҚ-дан алушыға жүзеге асырылған алғашқы зейнетақы төлемінің күні туралы (сұрау салу бойынша беріледі);

11) условный пенсионный счет (далее – УПС) – счет, открытый на имя физического лица в едином накопительном пенсионном фонде, на котором учитываются сведения о поступивших обязательных пенсионных взносах работодателя и иных поступлениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также сведения о размере пенсионных выплат за счет обязательных пенсионных взносов работодателя на соответствующий финансовый год.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (порядок введения в действие см. п.4).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
3. ЦИО, ЕНПФ, а также Государственная корпорация используют полученную информацию в целях взаимодействия и интеграции в рамках предоставленных полномочий, определенных законодательствами Республики Казахстан по социально – трудовой сфере, а также в сфере информатизации и информационной безопасности.
Глава 2. Порядок обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам, а также о получателях и размерах пенсионных выплат
Примечание ИЗПИ!
Глава 2 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
4. Обмен информацией между АИС ЦИО и ЕНПФ осуществляется на основании Соглашения.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 5 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
5. Информация, подлежащая обмену между АИС ЦИО и ЕНПФ, включает в себя сведения:
1) о сумме поступивших (возвращенных) ОПВ, ОПВР, ОППВ и (или) пени;
2) об изменении персональных данных вкладчиков (получателей);
3) о суммах пенсионных накоплений, сформированных за счет ОПВ (ОППВ) и о дате первой пенсионной выплаты, осуществленной получателю из ЕНПФ, необходимых при расчете выплаты разницы по государственной гарантии (предоставляется по запросу);

4) тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы зейнетақы төлемдерін сақтандыру ұйымына және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға аударуды жүзеге асырғаннан кейінгі зейнетақы жинақтарының қалдықтары туралы және Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген жасқа толғанға дейін тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы зейнетақы төлемдерін сақтандыру ұйымына, инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға аударған күннен бастап зейнетақы жинақтарының сомалары туралы;
5) мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған дерекқорынан салымшының (алушының) мүгедектік тобын, мүгедектік белгіленген күні мен мерзімін растау туралы;
6) МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарының сомалары, есепті күндерге есептелген инвестициялық кірістің сомасы туралы;
7) зейнетақы төлемдерінің және (немесе) БЖЗҚ-дан сақтандыру ұйымына аударымдардың мөлшері туралы;
8) ОАО-ның салымшыларға (алушыларға) жәрдемақы тағайындау негіздері туралы (салымшыда (алушыда) зейнетақы төлемдеріне салық салу кезінде стандартты салық шегерімдерін қолдануға құқық болған кезде);
9) Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа толуына байланысты МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ есебінен қалыптастырылған және Мемлекеттік корпорацияда зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті тіркеген зейнетақы жинақтары бар зейнетақы төлемдерін алушылар туралы;
10) Кодекстің 220-бабының 3-тармағында көрсетілген адамдарға біржолғы зейнетақы төлемдерінің сомалары туралы, Кодекстің 37-бабына сәйкес инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға берілген зейнетақы жинақтарының сомалары туралы;
11) Кодекстің 207-бабының 1-3-тармақтарында көрсетілген адамдардың жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшері туралы, сондай-ақ оларды тағайындау күніне белгіленген мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері туралы;
12) алушының жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы алушыларға, отставкадағы судьяларға тиесілігі туралы;
13) тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында жүзеге асырылған, уәкілетті оператор қайтарған біржолғы зейнетақы төлемдерінің сомалары туралы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруынан Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқаруына қайтарылған зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді қамтиды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 31.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4) об остатках пенсионных накоплений после осуществления перевода в страховую организацию и (или) в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем, единовременных пенсионных выплат в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, и о суммах пенсионных накоплений с даты перевода в страховую организацию, доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем, единовременных пенсионных выплат в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения до достижения возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса;
5) о подтверждении у вкладчика (получателя) группы, даты установления и срока инвалидности из централизованной базы данных лиц с инвалидностью;
6) о суммах пенсионных накоплений, сформированных за счет ОПВ, ОПВР, ОППВ, сумме начисленного инвестиционного дохода на отчетные даты;
7) о размерах пенсионных выплат и (или) переводов в страховую организацию из ЕНПФ;
8) об основаниях назначения ЦИО вкладчикам (получателям) пособий (при наличии у вкладчика (получателя) права на применение стандартных налоговых вычетов при налогообложении пенсионных выплат);
9) о получателях пенсионных выплат, имеющих пенсионные накопления, сформированные за счет ОПВ, ОПВР, ОППВ и зарегистрировавших в Государственной корпорации заявления о назначении пенсионных выплат в связи с достижением пенсионного возраста согласно пункту 1 статьи 207 Кодекса;
10) о суммах единовременных пенсионных выплат лицам, указанным в пункте 3 статьи 220 Кодекса, о суммах пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем в соответствии со статьей 37 Кодекса;
11) о размерах пенсионных выплат по возрасту лицам, указанным в пунктах 1-3 статьи 207 Кодекса, а также о размерах государственной базовой пенсионной выплаты, установленной на дату их назначения;
12) о принадлежности получателя к получателям пенсии по возрасту, за выслугу лет, судьям в отставке;
13) о возвращенных уполномоченным оператором суммах единовременных пенсионных выплат, осуществленных в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, о возвращенных выкупных сумм по договору пенсионного аннуитета и возвращенных суммах пенсионных накоплений из доверительного управления управляющим инвестиционным портфелем в управление Национальным Банком Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 31.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Осы Қағидалардың 5-тармағында айқындалған мәліметтерді беру Келісімге сәйкес электрондық тәсілмен жүзеге асырылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. ОАО мен БЖЗҚ ААЖ арасында осы Қағидалардың 5-тармағының 1) тармақшасында айқындалған мәліметтермен алмасу күнделікті негізде жүзеге асырылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Осы Қағидалардың 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді беру ОАО ААЖ-дан БЖЗҚ-ға Келісімге сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың (алушылардың) дерекқорына өзгерістер енгізілген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылады.
БЖЗҚ салымшының (алушының) дербес деректерінің өзгергені туралы мәліметтерді алған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей БЖЗҚ ААЖ-ға өзгерістер енгізеді.
БЖЗҚ-дан зейнетақы төлемдерін алуға проактивті қызмет көрсету үшін жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейін ОАО ААЖ мен БЖЗҚ арасында Кодекстің 207-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа толған, БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар және БЖЗҚ-ға зейнетақы жинақтарын төлеу үшін өтініш жасамаған адамдар бойынша дерекқорға, көрсетілген адамдарда ОАО ААЖ-да жасына байланысты тағайындалған зейнетақы төлемдері және мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері болуына салыстыру жүргізеді.
9. БЖЗҚ Мемлекеттік корпорациядан сұрау салу келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидалардың 5-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді ұсынады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
10-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Осы Қағидалардың 5-тармағының 3), 4), 6) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді ОАО ААЖ-ға беруді БЖЗҚ әр тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-і (он бесі) күнінен кешіктірмей Келісімде белгіленген форматта жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік корпорация осы Қағидалардың 5-тармағының 3), 4) және 6) тармақшаларына сәйкес ұсынылған ақпарат негізінде есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1-і күніне инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген МЗЖ, МКЗЖ сомасы мен БЖЗҚ-дағы зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма туралы мәліметтерді, оның ішінде ағымдағы жылы Кодекстің 207-бабы 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа толатын және БЖЗҚ-да МЗЖ, МКЗЖ есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтары бар адамдар бойынша ақпаратты қалыптастырады және ОАО-ға ұсынады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

6. Передача сведений, определенных в пункте 5 настоящих Правил, осуществляется электронным способом в соответствии с Соглашением.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 7 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
7. Обмен сведениями, определенными подпунктом 1) пункта 5 настоящих Правил, между АИС ЦИО и ЕНПФ осуществляется на ежедневной основе.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 8 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
8. Передача сведений, указанных в подпункте 2) пункта 5 настоящих Правил, осуществляется из АИС ЦИО в ЕНПФ в соответствии с Соглашением, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем внесения изменений в базе данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам.
ЕНПФ не позднее одного рабочего дня, следующего за днем получения сведений об изменении персональных данных вкладчика (получателя), вносит изменения в АИС ЕНПФ.
Ежегодно до 1 марта, следующего за отчетным годом, между АИС ЦИО и ЕНПФ производится сверка баз данных по лицам, достигшим пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса, имеющим пенсионные накопления в ЕНПФ и не обратившимся в ЕНПФ за выплатой пенсионных накоплений, на наличие у указанных лиц в АИС ЦИО назначенных пенсионных выплат по возрасту и государственной базовой пенсионной выплаты для оказания проактивной услуги на получение пенсионных выплат из ЕНПФ.
9. ЕНПФ не позднее двух рабочих дней со дня поступления запроса из Государственной корпорации предоставляет сведения, указанные в подпунктах 3) и 4) пункта 5 настоящих Правил.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 10 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
10. Предоставление сведений, указанных в подпункте 3), 4) и 6) пункта 5 настоящих Правил, в АИС ЦИО осуществляется ЕНПФ ежеквартально, в срок не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом в формате, установленном Соглашением.
11. Государственная корпорация на основании информации, представленной согласно подпункту 3), 4) и 6) пункта 5 настоящих Правил формирует и предоставляет в ЦИО данные о разнице между суммой фактически внесенных ОПВ, ОППВ с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в ЕНПФ на 1 число месяца, следующего за отчетным кварталом, в том числе информацию по лицам, достигающим пенсионного возраста в текущем году, в соответствии с пунктом 1 статьи 207 Кодекса, и имеющим пенсионные накопления в ЕНПФ, сформированные за счет ОПВ, ОППВ.
Примечание ИЗПИ!

12-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. БЖЗҚ осы Қағидалардың 5-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді ОАО ААЖ-ға күн сайын Келісімде белгіленген нысанда береді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
13-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2026 № 192 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. ОАО ААЖ мен БЖЗҚ арасында осы Қағидалардың 5-тармағының 5), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларымен белгіленген мәліметтермен алмасу Келісімде белгіленген нысанда және мерзімдерде жүзеге асырылады.
________________________
2023 жылғы 23 қарашадағы
№ 485 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау мен Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктерінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын қалыптастыру қағидаларын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін және Орталық атқарушы орган мен бірыңғай жинақтаушы зейнеақы қорынын ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстары туралы ақпарат алмасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 3 тамыздағы № 232 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15629 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 13 наурыздағы №122 бұйрығымен бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18395 болып тіркелген).

Пункт 12 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
12. Сведения, указанные в подпункте 7) пункта 5 настоящих Правил, ЕНПФ передает ежедневно в АИС ЦИО в формате, установленном Соглашением.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 13 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2026 № 192 (вводится в действие с 12.07.2026).
13. Обмен сведениями, установленными подпунктами 5), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) пункта 5 настоящих Правил, между АИС ЦИО и ЕНПФ осуществляется в формате и сроки, установленные Соглашением.
__________________________________
Приложение 3 к приказу
от 23 ноября 2023 года № 485
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерств труда и социальной защиты населения и здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 232 "Об утверждении Правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, и Правил обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, а также о получателях и размерах пенсионных выплат" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15629).
2. Пункт 4 Перечня некоторых приказов исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 марта 2019 года № 122 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18395).

3. "Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын қалыптастыру қағидаларын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін және Орталық атқарушы орган мен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынын ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстары туралы ақпарат алмасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 3 тамыздағы № 232 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 50 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 наурызда № 22289 болып тіркелген).
4. "Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын қалыптастыру қағидаларын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін және Орталық атқарушы орган мен бірыңғай жинақтаушы зейнеақы қорынын ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстары туралы ақпарат алмасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 3 тамыздағы № 232 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № 138 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27834 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м. а. 2022 жылғы 12 тамыздағы № 309 бұйрығының 6-тармағы (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29125 болып тіркелген).
6. "Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын қалыптастыру қағидаларын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін және Орталық атқарушы орган мен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынын ақпараттық жүйелері арасында жеке зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстары туралы, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін алушылар мен олардың мөлшері туралы ақпарат алмасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 3 тамыздағы № 232 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 467 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30671 болып тіркелген).
____________________________________

3. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 50 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 232 "Об утверждении Правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, и Правил обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22289).
4. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № 138 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 232 "Об утверждении Правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, и Правил обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27834).
5. Пункт 6 приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 августа 2022 года № 309 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 29125).
6. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 467 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 232 "Об утверждении Правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, и Правил обмена информацией между информационными системами центрального исполнительного органа и единого накопительного пенсионного фонда о движениях по индивидуальным пенсионным счетам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 30671).
___________________________________