"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдар салаларында қызметті жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2023 жылғы 14 маусымдағы № 41/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32809 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдар салаларында қызметті жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10473 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1) тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 2- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 500 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)", "Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман
Мәліметтер нысаны
реттік нөмірі 8- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
8
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптар:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 41/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32809
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4/қе "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10473) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке средств криптографической защиты информации согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
в квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Специалист, имеющий техническое образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети (по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение (по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация", "Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника (по видам), "Радиотехника, электроника и телекоммуникации", в соответствии с Классификатором специальностей и квалификаций технического и профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564) или специалист, имеющий аналогичное зарубежное техническое образование
Форма сведений
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
18
Дополнительные требования к лицензиату:

1) осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген және өндірілген ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ туралы жарты жылда бір рет электрондық есеп ұсыну;
2) мынадай жағдайларда ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ әзірлеуді жүзеге асыру: осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ әзірлеу туралы лицензиарды хабардар ету; лицензиарға ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ әзірленген үлгі нұсқасын және зерттеу, тесттік пайдалану үшін құжаттамаларды ұсыну;
3) ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ өндірісін мынадай шарттарда жүзеге асыру: осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ өндіру туралы лицензиарды хабардар ету;
ЖІІ жүргізуге арналған өндірілетін АТҚ конструкторлық құжаттамаларын ұсыну;
4) әзірленген және (немесе) әзірлеушінің (өндірушінің) сақталуындағы АТҚ даналарын, сондай-ақ оларға құжаттаманы меншік нысанына қарамастан тиісті лицензия негізінде, оның ішінде тек қана өнімді көрсету, оны лицензиардың келісімімен тестілік пайдалану мақсатында жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын немесе өткізетін үшінші адамдарға тұрақты немесе уақытша пайдалануға беру;
Мәліметтер нысаны
Осы талапқа сәйкестік мәліметтер нысанын тексеру арқылы расталады
";
реттік нөмірі 10- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
110
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)", "Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман
Мәліметтер нысаны
";
реттік нөмірі 15- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
115
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптар:
1) осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өткізілген ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ туралы тоқсан сайынғы электрондық есепті ұсыну;

1) представление раз в полугодие электронного отчета о разработанных и произведенных СТС, предназначенных для проведения ОРМ, по форме согласно приложению 3 к настоящим квалификационным требованиям;
2) осуществление разработки СТС, предназначенных для проведения ОРМ, на условиях: уведомления лицензиара о разработке СТС, предназначенных для проведения ОРМ, по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям;
предоставление лицензиару образца разработанного СТС, предназначенного для проведения ОРМ, и документации для провеедния его исследования и тестовой эксплуатации;
3) осуществление производства СТС, предназначенных для проведения ОРМ, на условиях: уведомления лицензиара о производстве СТС, предназначенных для проведения ОРМ по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным требованиям;
предоставление конструкторской документации на производимое СТС, предназначенное для проведения ОРМ;
4) передача в постоянное или временное пользование разработанных и/или находящихся на хранении разработчика (производителя) экземпляров СТС, а также документации к ним третьим лицам, осуществляющим оперативно-розыскную деятельность или реализующим их на основании соответствующей лицензии, вне зависимости от форм собственности, в том числе исключительно в целях демонстрации продукции, ее тестовой эксплуатации, по согласованию с лицензиаром
Форма сведений
Соответствие данному требованию подтверждается проверкой формы сведений
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Специалист, имеющий техническое образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети (по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение (по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация", "Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника (по видам), "Радиотехника, электроника и телекоммуникации", в соответствии с Классификатором специальностей и квалификаций технического и профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564) или специалист, имеющий аналогичное зарубежное техническое образование
Форма сведений
";
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"
115
Дополнительные требования к лицензиату:
1) представление ежеквартального электронного отчета о реализованных СТС, предназначенных для проведения ОРМ, по форме согласно приложению 5 к настоящим квалификационным требованиям;

2) осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жөнделген ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ туралы жыл сайынғы электрондық есепті ұсыну;
3) осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ сатып алу және өткізу жасалған шарттар (келісімшарттар) туралы лицензиарды хабардар еткен жағдайларда жүзеге асырылады;
4) осы біліктілік талаптарына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖІІ жүргізуге арналған АТҚ жөндеу жасалған шарттар (келісімшарттар) туралы лицензиарды хабардар еткен жағдайларда жүзеге асырылады;
5) өткізілетін немесе жөнделетін АТҚ, сондай-ақ оған құжаттаманы меншік нысандарына қарамастан үшінші адамдарға тек лицензиардың келісімі бойынша тұрақты немесе уақытша пайдалануға беру
Мәліметтер нысаны
Осы талапқа сәйкестік мәліметтер нысанын тексеру арқылы расталады
";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6 және 7- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 2- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)", "Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман
Мәліметтер нысаны
";
1, 2, 3, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 2- жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2

2) представление ежегодного электронного отчета об отремонтированных СТС, предназначенных для проведения ОРМ, по форме согласно приложению 6 к настоящим квалификационным требованиям;
3) приобретение и реализация СТС осуществляются на условиях уведомления лицензиара о заключенных договорах (контрактах) на приобретение СТС, предназначенных для проведения ОРМ, по форме согласно приложению 7 к настоящим квалификационным требованиям;
4) ремонт СТС осуществляется на условиях уведомления лицензиара о заключенных договорах (контрактах) на ремонт СТС, предназначенных для проведения ОРМ, по форме согласно приложению 8 к настоящим квалификационным требованиям;
5) передача в постоянное или временное пользование реализуемых или ремонтируемых СТС, а также документации к ним третьим лицам вне зависимости от форм собственности только по согласованию с лицензиаром
Форма сведений
Соответствие данному требованию подтверждается проверкой формы сведений
";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 3, 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу;
в квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке средств криптографической защиты информации, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
22
Специалист, имеющий техническое образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети (по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение (по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация", "Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника (по видам), "Радиотехника, электроника и телекоммуникации", в соответствии с Классификатором специальностей и квалификаций технического и профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564) или специалист, имеющий аналогичное зарубежное техническое образование
Форма сведений
";
приложения 1, 2, 3, 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9, 10 и 11 к настоящему приказу;
в квалификационных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)", "Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман
Мәліметтер нысаны
";
1-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 13 және 14-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11 және 12-қосымшалар осы бұйрыққа 17 және 18-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2023 жылғы 14 маусымдағы
№ 41/қе бұйрығына
қосымша Бұйрыққа
1-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растау туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу және өндіру жөніндегі қызметпен айналысу үшін:

Специалист, имеющий техническое образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети (по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение (по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация", "Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника (по видам), "Радиотехника, электроника и телекоммуникации", в соответствии с Классификатором специальностей и квалификаций технического и профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564) или специалист, имеющий аналогичное зарубежное техническое образование
Форма сведений
";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
приложения 3 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 13 и 14 к настоящему приказу;
приложения 7 и 8 изложить в новой редакции согласно приложению 15 и 16 к настоящему приказу;
приложения 11 и 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 17 и 18 к настоящему приказу;
2. Службе информации и кибербезопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 14 июня 2023 года № 41/қе
Приложение 1
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту
и реализации специальных
технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
Форма сведений, содержащая информацию о соответствии квалификационным требованиям
1. Для занятия деятельностью по разработке и производству специальных
технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных
мероприятий:

1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың/куәліктің
_________________________________________________________________________;
нөмірі және берілген күні)
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)", "Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман(дар) туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының
__________________________________________________________________________
көшірмесін(-лерін) қоса беріп, диплом(дар)ының нөмірін, берілген
_________________________________________________________________________;
күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік
құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының
ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының болуы туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, рұқсаттың деректемелерін:
__________________________________________________________________________
нөмірін, күнін және осы рұқсатты берген Қазақстан Республикасы
_________________________________________________________________________;
ұлттық қауіпсіздік органдарының бөлімшесін көрсету)
4) осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес техникалық құралдардың және
бақылау- өлшеу жабдығының ең аз жинағының болуы туралы ақпарат
______________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, осы құралдардың және
__________________________________________________________________________
жабдықтың меншік құқығында немесе өзге заңды негізде болуын
_________________________________________________________________________;
растайтын құжаттардың деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)

1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя
____________________________________________________________________
(номер и дата выдачи справки/свидетельства о государственной
____________________________________________________________________;
регистрации (перерегистрации)
2) информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) техническое
образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети
(по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение
(по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация",
"Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника
(по видам)", "Радиотехника, электроника и телекоммуникации" в соответствии
с классификатором специальностей и квалификаций технического
и профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564),
или специалисте, имеющем аналогичное зарубежное техническое образование
____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
____________________________________________________________________;
диплома(-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности
Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные
секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности
____________________________________________________________________
(указать реквизиты разрешения: номер, дату и подразделение органов
____________________________________________________________________
национальной безопасности Республики Казахстан, выдавшее данное
____________________________________________________________________;
разрешение, приложив копию документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств
и контрольно- измерительного оборудования согласно приложению 2
к настоящим квалификационным требованиям
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих наличие данных средств
_____________________________________________________________________
и оборудования на праве собственности или иного законного основания:
_____________________________________________________________________;
регистрационный номер и дата, приложив копию(-и) документа(-ов)

5) арнайы бөлінген өндірістік үй-жайдың болуы туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
__________________________________________________________________________
өзге заңды негізді растайтын құжаттардың деректемелерін: құжаттың
_________________________________________________________________________;
атауын, тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
6) әзірленіп жатқан және өндірілген арнайы техникалық құралдарды сақтау үшін
арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
_________________________________________________________________________
өзге де заңды негізді растайтын құжаттардың, сондай-ақ мамандандырылған
__________________________________________________________________________
ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализация
__________________________________________________________________________
жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың деректемелерін: тіркеу
_________________________________________________________________________;
нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың атауларын көрсету)
7) лицензиаттың қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын ақпарат
__________________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы
_________________________________________________________________________.
тиісті ақпарат және басқалар)
__________________________________________________________________________
Мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден
"электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады
2. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды
жөндеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысу үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың/куәліктің нөмірі
_________________________________________________________________________;
және берілген күні)
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 500 бұйрығымен бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің
мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына (Нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) сәйкес "Есептеу
техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік
жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника
және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және
кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)",
"Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша
техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман(дар) туралы
ақпарат
_________________________________________________________________________
(мамандығын және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының
_________________________________________________________________________
көшірмесін(-лерін) қоса беріп, диплом(дар)ының нөмірін, берілген
_________________________________________________________________________;
күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)

5) информация о наличии специально выделенного производственного помещения
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
или иного законного основания: наименование документа,
_____________________________________________________________________;
регистрационный номер и дата, приложив копию(-и) документа(-ов)
6) информация о наличии специально выделенного помещения для хранения
разрабатываемых и произведенных специальных технических средств
_____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности
_____________________________________________________________________
или иного законного основания, а также договора(-ов) об оказании услуг
_____________________________________________________________________
автоматических систем охранной и пожарной сигнализации со
_____________________________________________________________________
специализированной(-ыми) организацией(-ями): наименование
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
документа, регистрационный номер и дата, а также наименования
_____________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию(-и) документа(-ов)
7) информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным
квалификационным требованиям
_____________________________________________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных
_____________________________________________________________________.
требований к лицензиату и прочее)
Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2. Для занятия деятельностью по ремонту и реализации специальных технических
средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя
______________________________________________________________________
(номер и дата выдачи справки/свидетельства о государственной
______________________________________________________________________;
регистрации (перерегистрации)
2) информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) высшее
образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети
(по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение
(по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация",
"Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника
(по видам)", "Радиотехника, электроника и телекоммуникации" в соответствии
с классификатором специальностей и квалификаций технического и
профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564),
или специалисте, имеющем аналогичное зарубежное техническое образование
______________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
______________________________________________________________________;
диплома(-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)

3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік
құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының
ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының болуы туралы ақпарат
_________________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, рұқсаттың деректемелерін:
__________________________________________________________________________
нөмірін, күнін және осы рұқсатты берген Қазақстан Республикасы
_________________________________________________________________________;
ұлттық қауіпсіздік органдарының бөлімшесін көрсету)
4) осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес техникалық құралдардың және
бақылау-өлшеу жабдығының ең аз жинағының болуы туралы ақпарат
_________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, осы құралдардың және
__________________________________________________________________________
жабдықтың меншік құқығында немесе өзге заңды негізде болуын растайтын
_________________________________________________________________________;
құжаттардың деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
5) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
__________________________________________________________________________
өзге де заңды негізді растайтын құжаттардың, сондай-ақ мамандандырылған
_________________________________________________________________________
ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализация
__________________________________________________________________________
жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың деректемелерін: тіркеу
_________________________________________________________________________;
нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың атауларын көрсету)
6) лицензиаттың қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын ақпарат
__________________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы
_________________________________________________________________________.
тиісті ақпарат және басқалар)
Мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден
"электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Бұйрыққа
2-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
3-қосымша
нысан

3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности
Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные
секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты разрешения: номер, дату и подразделение органов
_______________________________________________________________________
национальной безопасности Республики Казахстан, выдавшее данное
_______________________________________________________________________;
разрешение, приложив копию документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств
и контрольно- измерительного оборудования согласно приложению 2 к настоящим
квалификационным требованиям
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих наличие данных средств
_______________________________________________________________________
и оборудования на праве собственности или иного законного основания:
_______________________________________________________________________;
регистрационный номер и дата, приложив копию(-и) документа(-ов)
5) информация о наличии специально выделенного помещения
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности
_______________________________________________________________________
или иного законного основания, а также договора(-ов) об оказании услуг
_______________________________________________________________________
автоматических систем охранной и пожарной сигнализации
_______________________________________________________________________
со специализированной(-ыми) организацией(-ями): наименование _______________________________________________________________________
документа, регистрационный номер и дата, а также наименования
_______________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию(-и) документа(-ов)
6) информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным
квалификационным требованиям
_______________________________________________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных
_______________________________________________________________________.
требований к лицензиату и прочее)
Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 2 к приказу
Приложение 3
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту
и реализации специальных
технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
форма
Отчет о разработанных и произведенных специальных технических средствах,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий,

20___жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ______дейінгі кезеңде әзірленген және өндірілген жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар туралы есеп
Р/с №
Әзірленген (өндірілген) АТҚ атауы
Әзірленген (өндірілген) АТҚ функционалдық мақсаты және есепке алу (сериялық, зауыттық) нөмірі
Әзірлеу (өндіру) үшін негіздеме
Әзірленген (өндірілген) АТҚ саны
1
2
3
4
5
_________________ ________________________________ __________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:

в период с "_" _________ 20 ___ года по "___"________ 20 ___ года
№ п/п
Наименование разработанных (произведенных) СТС
Функциональное назначение и учетный (серийный, заводской) номер разработанных (произведенных) СТС
Основание для разработки/
производства
Количество разработанных (произведенных) СТС
1
2
3
4
5
______________________ ________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:

әзірленген (өндірілген) АТҚ туралы есеп лицензиарға өткен (есептік) күнтізбелік жартыжылдық бойынша 25 шілдеден және 25 қаңтардан кешіктірілмей лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған DOC форматтағы электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
3-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша
нысан
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеуге жасалған шарттар (келісімшарттар) туралы хабарлама _________________________________________________________________________ лицензиаттың атауы, заңды және нақты мекенжайы
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеуге шарттар (келісімшарттар) жасалғаны туралы лицензиарды хабардар етеді.
Жасалған шарттар (келісімшарттар) бойынша қысқаша мәліметтер:
Р/с №
АТҚ атауы
АТҚ
функционалдық мақсаты және тіркеу (сериялық, зауыттық) нөмірі
Әзірлеу/өндіру үшін негіздеме.
Лицензиаттың өнімді әзірлеуге/өндіруге арналған қызметтік ғимарат туралы бұйрығының, сондай-ақ тауарды АКҚҚ және АТҚ жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша уәкілетті орган берген қорытындының берілген күні мен нөмірі көрсетіледі.
Шарттық (келісімшарттық) міндеттемелер орындалған жағдайда әзірлеуге (өндіруге) жасалған ұйыммен шарттың (келісімшарттың) нөмірі, шартты (келісімшартты) іске асыру және аяқтау мерзімі, заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
Шартты (келісімшартты) іске асыру мерзімдері
Әзірленген/АТҚ саны
1
2
3
4
5
6
________________       ________________________________      _____________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
осы хабарлама лицензиарға шарттар (келісімшарттар) бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
4-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
5-қосымша
нысан
20___жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ______ дейінгі кезеңде жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған өткізілген арнайы техникалық құралдар туралы есеп
Р/с №
Өткізілген АТҚ атауы, оның зауыттық (сериялық) нөмірі
Лицензиаттың АТҚ сатып алуы туралы деректер (шарттың (келісімшарттың) нөмірі, жасалу мерзімі, сатып алуға шарт жасалған ұйымның заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда), байланыс телефондары)
Өткізу үшін негіз (шарттың (келісімшарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда), байланыс телефондары)
Өткізілген АТҚ саны
1
2
3
4
5
_____________ ______             ________________________       ______________
лицензиаттың                   (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы                   (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
өткізілген АТҚ туралы есеп лицензиарға есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 күнінен кешіктірілмей лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған DOC форматтағы электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
5-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
6-қосымша
нысан
20___жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" __________ дейінгі кезеңде жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған жөнделген арнайы техникалық құралдар туралы есеп
Р/с №
Жөнделген АТҚ атауы, оны есепке алу (сериялық, зауыттық) нөмірі
АТҚ функционалдық мақсаты, ақауының сипаты
Жөндеу үшін негіз (шарттың (келісімшарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, жөндеуге шарт жасалған ұйымның заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Жөнделген АТҚ саны
1
2
3
4
5
_________________ ________________________________ __________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Жөнделген (өндірілген) АТҚ туралы есеп лицензиарға есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған DOC форматтағы электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
6-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
7-қосымша
нысан
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды сатып алуға жасалған шарттар (келісімшарттар) туралы хабарлама
__________________________________________________________________
лицензиаттың атауы, заңды және нақты мекенжайы
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды сатып алуға шарттар (келісімшарттар) жасалғаны туралы лицензиарды хабардар етеді.
Жасалған шарттар (келісімшарттар) бойынша қысқаша мәліметтер:
Р/с №
АТҚ сатып алуға жасалған шарт (келісімшарт) нөмірі және жасалған күні, оны іске асыру мерзімі
АТҚ сатып алуға шарт (келісімшарт) жасалған ұйымның атауы, заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда), байланыс телефондары
АТҚ өткізуге жасалған шарттың (келісімшарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, АТҚ өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Сатып алынған және өткізілетін АТҚ функционалдық мақсаты, саны
1
2
3
4
5
_____________________ ____________________________ ____________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
осы хабарлама лицензиарға шарттар (келісімшарттар) жасалған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
7-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
8-қосымша
нысан
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды жөндеуге жасалған шарттар (келісімшарттар) туралы хабарлама _________________________________________________________________ лицензиаттың атауы, заңды және нақты мекенжайы
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды жөндеуге шарттар (келісімшарттар) жасалғаны туралы лицензиарды хабардар етеді.
Жасалған шарттар (келісімшарттар) бойынша қысқаша мәліметтер:
Р/с №
Шарт (келісімшарт) нөмірі және жасалған күні
Шарт (келісімшарт) жасалған ұйымның атауы, заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда), байланыс телефондары
Шартты (келісімшартты) іске асыру мерзімдері
АТҚ функционалдық мақсаты, ақауының сипаты
1
2
3
4
5
_____________________ ________________________________ ________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
осы хабарлама лицензиарға шарттар (келісімшарттар) жасалған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
8-қосымша
Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзірлеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкесті туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

отчет о разработанных (произведенных) СТС в форме электронного документа в формате DOC, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не позднее 25 июля и 25 января за прошедшее (отчетное) календарное полугодие.
Приложение 3 к приказу
Приложение 4
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
форма
Уведомление на разработку / производство специальных технических средств,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
__________________________________________________________________
наименование, юридический и фактический адрес лицензиата
уведомляет лицензиара о заключенных договорах (контрактах)
на разработку/производство специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
Краткие сведения по заключенным договорам (контрактам):
№ п/п
Наименование СТС
Функциональное назначение и учетный (серийный, заводской) номер СТС
Основание для разработки/производства.
Указывается номер и дата приказа лицензиата о служебном задании на разработку/производство продукции, а также дата и номер выдачи уполномоченным органом заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к СКЗИ и СТС, предназначенным для проведения ОРМ
В случае исполнения договорных (контрактных) обязательств указываются номер, срок заключения и исполнения договора (контракта), юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии) организации, с кем заключен договор (контракт) на разработку
Сроки реализации договора (контракта)
Количество разработанных (произведенных) СТС
1
2
3
4
5
6
______________ ________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
настоящее уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не менее чем за пять рабочих дней до начала выполнения обязательств по договору (контракту).
Приложение 4 к приказу
Приложение 5
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
Отчет о реализованных специальных технических средствах, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий,
в период с "_____" __________ 20___ ___ года по "__" __________ 20 ___года
№ п/п
Наименование реализованного СТС, его заводской (серийный) номер
Данные о приобретении СТС лицензиатом (номер, срок заключения договора (контракта), наименование, юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии), контактные телефоны организации, с кем заключен договор на приобретение)
Основание для реализации (номер, срок заключения и исполнения договора (контракта), наименование, юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии), контактные телефоны организации, с кем заключен договор на реализацию)
Количество реализованных СТС
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
отчет о реализованных СТС в форме электронного документа в формате DOC, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Приложение 5 к приказу
Приложение 6
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
Отчет об отремонтированных специальных технических средствах,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий,
в период с "__"___________ 20 ___ года по " " _________ 20 ___ года
№ п/п
Наименование отремонтированного СТС, его учетный (серийный, заводской) номер
Функциональное назначение СТС, характер неисправности
Основание для ремонта (номер, срок заключения и исполнения договора (контракта), наименование, юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии) организации, с кем заключен договор на ремонт)
Количество отремонтированных СТС
1
2
3
4
5
______________________ _______________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
отчет об отремонтированных СТС в форме электронного документа в формате DOC, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным.
Приложение 6 к приказу
Приложение 7
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
форма
Уведомление о заключенных договорах (контрактах) на приобретение специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
_____________________________________________________________
наименование, юридический и фактический адрес лицензиата
уведомляет лицензиара о заключенных договорах (контрактах) на приобретение
специальных технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий.
Краткие сведения по заключенным договорам (контрактам):
№ п/п
Номер и дата заключения договора (контракта) на приобретение СТС, сроки его реализации
Наименование, юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии) организации, с кем заключен договор (контракт) на приобретение СТС
Номер, дата заключения и срок исполнения договора (контракта) на реализацию СТС, наименование, юридический и фактический адрес, бизнес-идентификационный номер (при его наличии) организации, с кем заключен договор на реализацию СТС
Функциональное назначение, количество приобретенного и реализуемого СТС
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
настоящее уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не позднее чем за пять рабочих дней от даты заключения договора (контракта) на реализацию специальных технических средств.";
Приложение 7 к приказу
Приложение 8
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту и реализации
специальных технических
средств, предназначенных
для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
форма
Уведомление о заключенных договорах (контрактах) на ремонт специальных
технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
__________________________________________________________________
наименование, юридический и фактический адрес лицензиата
уведомляет лицензиара о заключенных договорах (контрактах) на ремонт
специальных технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий.
Краткие сведения по заключенным договорам (контрактам):
№ п/п
Номер и дата заключения договора (контракта)
Наименование, юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии), контактные телефоны организации, с кем заключен договор (контракт)
Сроки реализации договора (контракта)
Функциональное назначение СТС, характер неисправности
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
настоящее уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не позднее чем за пять рабочих дней от даты заключения договора (контракта)
Приложение 8 к приказу
Приложение 1
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке средств
криптографической защиты
информации
Форма сведений, содержащая информацию о соответствии квалификационным требованиям

1. Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың/куәліктің
____________________________________________________________________;
нөмірі және берілген күні)
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) сәйкес "Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)" "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)", "Электротехника және энергетика", "Электроника және автоматтандыру", "Робототехника және кірістірілетін жүйелер (салалар бойынша), "Сандық техника (түрлері бойынша)", "Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар" мамандығы бойынша техникалық білімі бар маман немесе ұқсас шетелдік білімі бар маман(дар) туралы ақпарат
____________________________________________________________________
(диплом(дар)ының көшірмесін(-лерін) қоса беріп, мамандығын
_____________________________________________________________________
және біліктілігін, сондай-ақ диплом(дар)ының нөмірін, берілген
____________________________________________________________________;
күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3. Арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_________________________________________________________________________
(құжатт(ард)ың көшірмесін(-лерін) қоса беріп, меншік құқығын немесе
__________________________________________________________________________
өзге де заңды негізді растайтын құжаттардың, сондай-ақ мамандандырылған
__________________________________________________________________________
ұйым(дар)мен автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализация
__________________________________________________________________________
жүйелеріне қызмет көрсету туралы шартт(ард)ың деректемелерін: тіркеу
_________________________________________________________________________;
нөмірлерін және күндерін, сондай-ақ тиісті ұйымдардың атауларын көрсету)
4. Лицензиаттың қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын ақпарат
____________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы
____________________________________________________________________.
тиісті ақпарат және басқалар)
Мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден
"электрондық үкімет" шлюзі арқылы дербес алады.
Бұйрыққа
9-қосымша
Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзірлеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
2-қосымша
нысан
20__ жылғы "___" ________ бастап 20__ жылғы "___" ________ дейінгі кезеңде әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары туралы есеп
Р/с №
Әзірленген АКҚҚ атауы, сәйкестік сертификатының нөмірі мен күні
Әзірленген АКҚҚ функционалдық мақсаты және есепке алу (сериялық) нөмірі
Әзірлеу үшін негіз (дербес немесе әзірлеуге шартты (келісімшартты) іске асыру шеңберінде). Шарттың (келісімшарттың) міндеттемелерін орындау жағдайында шарттың (келісімшарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, әзірлеуге шарт жасалған ұйымның заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) көрсетіледі
Әзірленген АКҚҚ саны
1
2
3
4
5
_____________________ _________________________________ ________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
әзірленген АКҚҚ туралы есеп лицензиарға есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған DOC форматтағы электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
10-қосымша
Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзірлеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
3-қосымша
нысан
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге жасалған шарттар (келісімшарттар) туралы хабарлама ________________________________________________________________ лицензиаттың атауы, заңды және нақты мекенжайы
ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге шарттар (келісімшарттар) жасалғаны туралы лицензиарды хабардар етеді.
Жасалған шарттар (келісімшарттар) бойынша қысқаша мәліметтер:
Р/с №
Шарт (келісімшарт) нөмірі
Шарт (келісімшарт) жасалған ұйымның атауы, заңды және нақты мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда), байланыс телефондары
Шартты (келісімшартты) іске асыру мерзімдері
Шартты (келісімшартты) іске асыру барысында әзірленетін АКҚҚ-ның функционалдық мақсаты
1
2
3
4
5
_____________________ ___________________________________ ________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
осы хабарлама лицензиарға шарттар (келісімшарттар) бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
11-қосымша
Ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарын әзірлеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша
нысан
Дербес (өз қаражаты есебінен) әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары туралы хабарлама ________________________________________________________________ лицензиаттың атауы, заңды және нақты мекенжайы
жаңа ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарының әзірленгені туралы лицензиарды хабардар етеді.
Әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары туралы қысқаша мәліметтер:
Р/с №
Әзірленген АКҚҚ, сәйкестік сертификатының нөмірі мен күні
Әзірленген АКҚҚ функционалдық мақсаты және есепке алу (сериялық) нөмірі
Әзірленген АКҚҚ құжаттаманың болуы (есепке алу нөмірі)
Сертификаттау нәтижелері (сертификаттау нәтижелері бойынша сертификаттау органының қорытындысы, жасалған күні мен нөмірі)
1
2
3
4
5
_____________________ _________________________________ ________________
лицензиаттың             (тегі, аты, әкесінің аты                   күні
уәкілетті адамы             (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
осы хабарлама лицензиарға шарттар (келісімшарттар) бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын лицензиаттың уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттың нысанында www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберіледі.
Бұйрыққа
12-қосымша
Ақпарат таралып кететін
техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау
бойынша қызмет көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растау туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

1. Информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя
________________________________________________________________
(номер и дата выдачи справки/свидетельства о государственной
________________________________________________________________;
регистрации (перерегистрации)
2. Информация о заявленном(-ых) специалисте(-ах), имеющем(-их) техническое
образование по специальности "Вычислительная техника и информационные сети
(по видам)", "Системы информационной безопасности", "Программное обеспечение
(по видам)", "Электротехника и энергетика", "Электроника и автоматизация",
"Робототехника и встраиваемые системы" (по отраслям), "Цифровая техника
(по видам)", "Радиотехника, электроника и телекоммуникации" в соответствии
с классификатором специальностей и квалификаций технического
и профессионального образования, утвержденным приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17564),
или специалисте, имеющем аналогичное зарубежное техническое образование
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
___________________________________________________________________;
диплома(-ов), наименование учебного заведения, приложив копию(-и) диплома(-ов)
3. информация о наличии специально выделенного помещения
___________________________________________________________________
(указать реквизиты документа, подтверждающего право собственности
___________________________________________________________________
или иного законного основания, а также договора(-ов) об оказании услуг
___________________________________________________________________
автоматических систем охранной и пожарной сигнализации
___________________________________________________________________
со специализированной(-ыми) организацией(-ями): наименование
___________________________________________________________________
документа, регистрационный номер и дата, а также наименования
___________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию(-и) документа(-ов)
4. Информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным
квалификационным требованиям ______________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
требований к лицензиату и прочее)
Сведения услугодатель получает самостоятельно из соответствующих
государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Приложение 9 к приказу
Приложение 2
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке средств
криптографической защиты
информации
форма
Отчет о разработанных средствах криптографической защиты информации
в период с "___" __________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Наименование разработанного СКЗИ, номер и дата сертификата соответствия
Функциональное назначение и учетный (серийный) номер разработанных СКЗИ
Основание для разработки (самостоятельно или в рамках реализации договора (контракта) на разработку. В случае исполнения договорных (контрактных) обязательств указываются номер, дата заключения и срок исполнения договора (контракта), юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии) организации, с кем заключен договор (контракт)
Количество разработанных СКЗИ
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата
Примечание:
отчет о разработанных СКЗИ в форме электронного документа в формате DOC, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным
Приложение 10 к приказу
Приложение 3
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке средств
криптографической защиты
информации
форма
Уведомление о заключенных договорах (контрактах) на разработку средств криптографической защиты информации
__________________________________________________________________
наименование, юридический и фактический адрес лицензиата
уведомляет лицензиара о заключенных договорах (контрактах) на разработку средств
криптографической защиты информации.
Краткие сведения по заключенным договорам (контрактам):
№ п/п
Номер и дата заключения договора (контракта)
Наименование, юридический и фактический адрес, индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер (при его наличии), контактные телефоны организации, с кем заключен договор (контракт)
Сроки реализации договора (контракта)
Функциональное назначение разрабатываемых в ходе реализации договора (контракта) СКЗИ
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
настоящее уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не менее чем за пять рабочих дней до начала выполнения обязательств по договору (контракту)
Приложение 11 к приказу
Приложение 4
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по разработке средств
криптографической защиты
информации
форма
Уведомление о самостоятельно (за счет собственных средств) разработанных средствах криптографической защиты информации
__________________________________________________________________
наименование, юридический и фактический адрес лицензиата
уведомляет лицензиара о разработке новых средств криптографической защиты информации.
Краткие сведения о разработанных средствах криптографической защиты информации:
№ п/п
Наименование разработанных СКЗИ, номер и дата сертификата соответствия
Функциональное назначение и учетный (серийный) номер разработанного СКЗИ
Наличие документации на разработанное СКЗИ (учетный номер)
Результаты сертификации (заключение сертификационного органа по результатам сертификации, номер и дата заключения)
1
2
3
4
5
__________________________________________________________________________
уполномоченное лицо (фамилия, имя, отчество дата лицензиата (при его наличии)
Примечание:
настоящее уведомление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица лицензиата, через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz направляется лицензиару не более чем за пять рабочих дней после разработки СКЗИ
Приложение 12 к приказу
Приложение 1
к квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им, для
осуществления деятельности
по оказанию услуг
по выявлению технических
каналов утечки информации
и специальных технических
средств, предназначенных
для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
Форма сведений, содержащая информацию о соответствии квалификационным требованиям