Атырау облысының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № 58 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27205 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 22 шілдедегі № 156 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 22.07.2025 № 156 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 4-4-бабының 4-1) тармақшасына, "Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 мамырдағы № 173 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22807 болып тіркелген) сәйкес, Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Атырау облысының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Н. Б. Таушовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі М. Досмухамбетов
Атырау облысы әкімідігінің
2022 жылғы 24 наурыздағы
№ 58 қаулысымен бекітілген
Атырау облысының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі
1. Атырау облысы аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 4-4-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Атырау облысының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.
2. Атырау облысы аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдары қызметінің әрбір түрі үшін осы Әдістеменің қосымшасына сәйкес жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағаларына байланысты айқындалады.

Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области
Постановление акимата Атырауской области от 24 марта 2022 года № 58. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27205. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 22 июля 2025 года № 156
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 22.07.2025 № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации", приказом исполняющего обязанности Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 173 "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 22807), акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Таушова Н. Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области М. Досмухамбетов
Утверждена постановлением
Акимата Атырауской области
от 24 марта 2022 года № 58
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области
1. Настоящая методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области (далее - Методика), разработана в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области.
2. Стоимость услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области (далее – услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации согласно приложению к настоящей Методике.

3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттердегі көрсетілетін қызмет құны;
Bn – газетте орналастырылатын көрсетілетін қызметтің базалық бағасы бір шаршы сантиметр;
V – газетте орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдардағы көрсетілетін қызмет құны;
Bm – журналда орналастырылатын көрсетілетін қызмет үшін базалық бағасы бір шаршы сантиметр;
V – шаршы сантиметрмен есептелетін журналда орналастырылатын көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундінің, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің таңбалармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффициенті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден жоғары – 1,4.
5. Телевизияда көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, теледидардағы көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевизияда орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевизияда орналастырылатын көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көлемі.
Егер мемлекеттік ақпараттық тапсырысты қалыптастыру кезінде телевизиядағы көрсетілетін қызметтердің жанрлары бойынша бөлінулер ескерілмеген жағдайда, телевизиядағы көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемый в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемый в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемый в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидение определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидение;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемый в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного информационного заказа не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

6. Радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Атырау облысының аумағында
бұқаралық ақпарат құралдарында
мемлекеттік ақпараттық саясатты
жүргізу үшін сатып алынатын
көрсетілетін қызметтердің құнын
айқындаудың Әдістемесіне
қосымша
Атырау облысының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағалары
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Облыстың, қалалар мен аудандардың атауы
2022 жылға базалық баға (теңге)
2023 жылға базалық баға (теңге)
2024 және алдағы жылдарға базалық баға (теңге)
1
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Атырау облысы
666
666
666
2
Атырау облысы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Атырау облысы
200
200
200
3
Мерзімді баспасөз басылымдарында (журнал) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
Атырау облысы
203
203
203
4
Республикалық маңызы бар мәселелерді жариялайтын интернет-ресурстарда көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
таңба
Атырау облысы
122
122
122
5
Өңірлік маңызы бар мәселелерді жариялайтын интернет-ресурстарда көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
таңба
Атырау облысы
23
23
23
6
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (жаңалықтар сюжеттерін өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
Атырау облысы
454 600
454 600
454 600
7
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Атырау облысының аумағында телерадиохабарын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияларда көрсетілетін қызмет (жаңалықтар сюжеттерін өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
Атырау облысы,
қала/ аудандар
60 000
60 000
60 000
8
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Атырау облысының аумағында телерадиохабарын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияларда көрсетілетін қызмет (роликтерді өндіру) (Btv)
секунд
Атырау облысы
1750
1750
1750
9
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Атырау облысының аумағында телерадиохабарын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияларда көрсетілетін қызмет (роликтерді орналастыру) (Btv)
секунд
Атырау облысы
300
300
300
10
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Атырау облысының аумағында телерадиохабарын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияларда көрсетілетін қызмет (бағдарламаларды, деректі фильмдерді өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
Атырау облысы
15 000
15 000
15 000
11
Радиоарнада көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды өндіру және орналастыру) (Br)
секунд
Атырау облысы
225
225
225

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение к Методике
определения стоимости
услуг, закупаемых для
проведения государственной
информационной политики в
средствах массовой
информации на территории
Атырауской области
Базовые цены на услуги, закупаемые для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Атырауской области
Наименование услуги
Единица измерения
Наименование области, городов и районов
Базовая цена на 2022 год (тенге)
Базовая цена на 2023 год (тенге)
Базовая цена на 2024 и последующие годы (тенге)
1
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр
Атырауская область
666
666
666
2
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Атырауской области (Bn)
квадратный сантиметр
Атырауская область
200
200
200
3
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в периодических печатных изданиях (журнал) (Bm)
квадратный сантиметр
Атырауская область
203
203
203
4
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсах, освещающие вопросы республиканского значения (Bi)
символ
Атырауская область
122
122
122
5
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсах, освещающие вопросы регионального значения (Bi)
символ
Атырауская область
23
23
23
6
Услуга (производство и размещение новостного сюжета) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Атырауская область
454 600
454 600
454 600
7
Услуга (производство и размещение новостного сюжета) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Атырауской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Атырауская область/город/районы
60 000
60 000
60 000
8
Услуга (производство ролика) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Атырауской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
Атырауская область
1 750
1 750
1 750
9
Услуга (размещение ролика) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Атырауской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
Атырауская область
300
300
300
10
Услуга (производство и размещение программ, документальных фильмов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Атырауской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Атырауская область
15 000
15 000
15 000
11
Услуга (производство и размещение информационного материала) на радиоканале (Br)
секунда
Атырауская область
225
225
225