Станционарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары мен бағыттарын айқындау және бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 303 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 қаңтарда № 31584 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 06.08.2025 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағының 4-2) тармақшасына, "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 73-тармағына сәйкес, Федоров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 06.08.2025 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Осы қаулыға 1 және 2 – қосымшаларға сәйкес станционарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары мен бағыттары айқындалсын және бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 06.08.2025 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Федоров ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Федоров ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Федоров ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Федоров ауданының әкімі Т. Исабаев
2022 жылғы "29" желтоқсандағы
№ 303 әкімдіктің қаулысына
қосымша
Стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 06.08.2025 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Орналасқан жері
Алып жатқан алаңы
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын маңдағы инфрақұрылым
Баннов ауылдық округі
1

Об определении и утверждении мест и маршрутов размещения нестационарных торговых объектов
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 29 декабря 2022 года № 303. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2023 года № 31584.
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата Федоровского района Костанайской области от 06.08.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 73 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Федоровского района Костанайской области от 06.08.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить и утвердить места и маршруты размещения нестационарных торговых объектов согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Федоровского района Костанайской области от 06.08.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата Федоровского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Федоровского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Федоровского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Федоровского района Т. Исабаев
Приложение
к постановлению акимата
от "29" декабря 2022 года
№ 303
Места размещения нестационарных торговых объектов
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Федоровского района Костанайской области от 06.08.2025 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Месторасположение
Занимаемая площадь
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура
Банновский сельский округ
1

Баннов ауылы Центральный көшесі № 45 үй (сол жақта 5 метр)
76 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
2
Баннов ауылы Гагарин көшесі № 20/1 үй (сол жақта 4 метр)
110 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
3
Баннов ауылы Пушкин көшесі № 10/2 үй (сол жақта 3 метр)
93 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
4
Каракопа ауылы Центральный көшесі № 6 үй (сол жақта 5 метр)
52 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
5
Цабелевка ауылы Центральный көшесі № 25 үй (сол жақта 4 метр)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
6
Чехов ауылы Чехов көшесі № 28 үй (оң жақта 6 метр)
60 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Вишневый ауылдық округі
7
Вишневый ауылы Жеңіс алаңы № 1 үй (сол жақта 120 метр)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
8
Белояров ауылы Жеңіс көшесі № 48 үй (48 метрге қарама-қарсы)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Воронеж ауылдық округі
9
Придорожное ауылы Центральный көшесі № 12 үй (сол жақта 15 метр)
10 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
10
Успенов ауылы Атамекен көшесі № 3 үй (алға 20 метр)
10 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Камышин ауылдық округі
11
Чистый Чандак ауылы ардагерлер көшелесінің қиылысы № 10 үй (оңға 10 метр)
15 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
12
Мирное ауылы Зеленая көшесі № 15 үй (оңға 15 метр)
15 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Қоржынкөл ауылдық округі
13
Лесное ауылы Абай көшесі № 25 үй (алға 5 метр)
40 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
14

село Банновка улица Центральная дом № 45 (слева 5 метров)
76 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
2
село Банновка улица Гагарина дом № 20/1 (слева 4 метра)
110 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
3
село Банновка улица Пушкина дом № 10/2 (слева 3 метра)
93 квадратных метра
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
4
село Каракопа улица Центральная дом № 6 (слева 5 метров)
52 квадратных метра
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
5
село Цабелевка улица Центральная дом № 25 (слева 4 метра)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
6
село Чеховка улица Чехова дом № 28 (справа 6 метров)
60 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Вишневый сельский округ
7
село Вишневое улица Площадь Победы дом № 1 (слева 120 метров)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
8
село Белояровка улица Победы дом № 48 (напротив 48 метров)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Воронежский сельский округ
9
село Придорожное улица Центральная дом № 12 (слева 15 метров)
10 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
10
село Успеновка улица Атамекен дом № 3 (вперед 20 метров)
10 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Камышинский сельский округ
11
село Чистый-Чандак пересечение улиц Ветеранов дом № 10 (вправо 10 метров)
15 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
12
село Мирное улица Зеленая дом № 15 (вправо 15 метров)
15 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Коржинкольский сельский округ
13
село Лесное улица Абая дом № 25 (вперед 5 метров)
40 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
14

Лесной ауылы М. Мәметова көшесі № 13а үй (алға 4 метр)
30 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
15
Березовка ауылы Г.Қайырбеков көшесі № 9/1 үй (алға 10 метр)
70 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
16
Малоросийка ауылы Ленин көшесі № 18 үй (алға 6 метр)
23,3 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Қосарал ауылдық округі
17
Кеңарал ауылы Бірлік көшесі № 1 үй (30 метрге қарама-қарсы)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Костряков ауылдық округі
18
Костряковка ауылы Алтынсарин көшесі № 17 үй (сол жақта 7 метр)
30 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Ленин ауылдық округі
19
Ленин ауылы, Жеңіс Күні көшесі № 30 үй (оң жақта 7 метр)
70 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
20
Жанахай ауылы Центральный көшесі № 31 үй (сол жақта 6 метр)
40 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Новошумное ауылы
21
Новошумное ауылы Орталық көшесі № 26 үй (оң жақта 6 метр)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
22
Новошумное ауылы Орталық көшесі № 27 үй (оң жақта 7 метр)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Первомай ауылдық округі
23
Первомай ауылы Солнечная көшесі № 16 үй (оң жақта 4 метр)
20 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Пешков ауылдық округі
24
Пешковка ауылы Ленин көшесі № 85 үй (оңға 5 метр, солға 7 метр, алға 2 метр)
50 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Федоров ауылдық округі
25
Федоров ауылы Мелехов көшесі № 37А үй (алға 3 метр)
200 шаршы метр
5 жыл
Бөлшек сауда тауарларын сату
Тауарлардың ұқсас ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
26

село Лесное улица М. Маметова дом № 13а (вперед 4 метра)
30 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
15
село Березовка улица Г.Кайырбекова дом № 9/1 (вперед 10 метров)
70 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
16
Село Малороссийка улица Ленина дом № 18 (вперед 6 метров)
23,3 квадратных метра
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Косаральский сельский округ
17
село Кенарал улица Бірлік дом № 1 (напротив 30 метров)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Костряковский сельский округ
18
село Костряковка улица Алтынсарина дом № 17 (слева 7 метров)
30 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Ленинский сельский округ
19
село Ленино, улица Жеңіс Күні дом № 30 (справа 7 метров)
70 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
20
село Жанахай улица Центральная дом № 31 (слева 6 метров)
40 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Новошумное
21
село Новошумное улица Орталық дом № 26 (справа 6 метров)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
22
село Новошумное улица Орталық дом № 27 (справа 7 метров)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Первомайский сельский округ
23
село Первомайское улица Солнечная дом № 16 (справа 4 метра)
20 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Пешковский сельский округ
24
село Пешковка улица Ленина дом № 85 (вправо 5 метров, влево 7 метров, вперед 2 метра)
50 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
Федоровский сельский округ
25
село Федоровка улица Мелехова дом № 37а (вперед 3 метра)
200 квадратных метров
5 лет
Реализация товаров розничной торговли товары
Торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
26