Қарағанды облысы әкімдігінің 2020 жылғы 3 маусымдағы "Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы" № 35/02 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 14/01 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 24 наурызда № 27198 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2025 жылғы 11 қыркүйектегі № 52/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 11.09.2025 № 52/01 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысы әкімдігінің 2020 жылғы 3 маусымдағы "Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы" № 35/02 қаулысына (Нормативтік актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5860 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
Қарағанды облысы
әкімдігінің
2022 жылғы 14 наурыздағы
№ 14/01
қаулысына қосымша
Қарағанды облысы әкімдігінің
2020 жылғы 3 маусымдағы
№ 35/02 қаулысына қосымша
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін облыстық бюджетке аудару нормативі былайша айқындалады:
таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейiн
таза кіріс сомасынан 5 пайыз
таза кіріс 3 000 001 теңгеден
50 000 000 теңгеге дейiн
3 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 150 000 теңге + 10 пайыз

О внесении изменений в постановление акимата Карагандинской области от 3 июня 2020 года № 35/02 "Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий"
Постановление акимата Карагандинской области от 14 марта 2022 года № 14/01. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 марта 2022 года № 27198. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 11 сентября 2025 года № 52/01
Сноска. Утратило cилу постановлением акимата Карагандинской области от 11.09.2025 № 52/01 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Карагандинской области от 3 июня 2020 года № 35/02 "Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 5860) следующие изменения:
заголовок постановления изложить в новой редакции:
"Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
Приложение к постановлению
акимата Карагандинской
области
от 14 марта 2022 года
№ 14/01
Приложение к постановлению
акимата Карагандинской области
от 3 июня 2020 года № 35/02
Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения
1. Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, в областной бюджет определяется следующим образом:
чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов от суммы чистого дохода
чистый доход от 3 000 001 тенге
до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 3 000 000 тенге

таза кіріс 50 000 001 теңгеден
250 000 000 теңгеге дейiн
50 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 4 850 000 теңге + 15 пайыз
таза кіріс 250 000 001 теңгеден
500 000 000 теңгеге дейiн
250 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 34 850 000 теңге + 25 пайыз
таза кіріс 500 000 001 теңгеден
1 000 000 000 теңгеге дейiн
500 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 97 350 000 теңге + 30 пайыз
таза кіріс 1 000 000 001 теңге және одан жоғары
1 000 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 247 350 000 теңге + 50 пайыз
2. Денсаулық сақтау саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыратын облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар үшін аудару нормативі 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
3. Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігі кәсіпорынды дамытуға, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарды басқаруды жүзеге асыратын органмен келісілген нақты жобаларға жұмсалсын.

чистый доход от 50 000 001 тенге
до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 50 000 000 тенге
чистый доход от 250 000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 250 000 000 тенге
чистый доход от 500 000 001 тенге
до 1 000 000 000 тенге
97 350 000 тенге + 30 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 500 000 000 тенге
чистый доход от 1 000 000 001 тенге и выше
247 350 000 тенге + 50 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 1 000 000 000 тенге
2. Для областных коммунальных государственных предприятий, осуществляющих производственно-хозяйственную деятельность в области здравоохранения, норматив отчисления устанавливается в размере 5 процентов.
3. Оставшуюся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкретные проекты согласованные с органом, осуществляющим управление коммунальным государственным предприятием.