Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына, амбулаториялық емделу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдарды беру туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 шілдедегі № 19-12 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 тамызда № 28970 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2025 жылға 19 наурыздағы № 22-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 19.03.2025 № 22-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына, амбулаториялық емделу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдар, осы шешімнің қосымшасына сәйкес берілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облыстық
мәслихатының хатшысы М. Сарыбеков
Жамбыл облыстық
мәслихатының 2022 жылғы
29 шілдедегі № 19-12 шешімге
қосымша
Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде қосымша берілетін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің, оның ішінде дәрілік заттардың, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдардың тізбесі
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Жамбыл облыстық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 17-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
АХЖ-10 коды бойынша
Аурулардың халықаралық жіктемесі бойынша ауру (топ) –
(бұдан әрі-АХЖ-10)
Сирек аурулардың синонимдері мен атаулары
Дәрілік заттың атауы
1
2
3
4
5
1
А15.0-А19.0
Дәріге төзімді туберкулез
Өкпе және өкпеден тыс оқшаулаудың көптеген дәрілерге көнбейтін туберкулез
Өкпе және өкпеден тыс жерде кең дәріге төзімді туберкулез
Өкпе және өкпеден тыс жерде кең дәріге төзімді туберкулез
Клофазимин
2
А 22
Сібір жарасы
Bacillus anthracis туындаған сібір жарасы
Ойық жаралы сібірге қарсы
вакцина
3

О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Жамбылского областного маслихата от 29 июля 2022 года № 19-12. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2022 года № 28970. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 19 марта 2025 года № 22-6
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 19.03.2025 № 22-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты и медицинские изделия отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Жамбылского
областного маслихата М. Сарыбеков
Приложение к решению
Жамбылского областного
маслихата от 29 июля 2022 года
№ 19-12
Перечень дополнительно предоставляемого гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решением Жамбылского областного маслихата от 25.09.2024 № 17-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код по МКБ-10
Заболевание (группа) по международной классификации болезней 10-го пересмотра – (далее - МКБ-10)
Синонимы и названия редких болезней
Наименование лекарственного средства (Международное Непатентованное Наименование или состав)
1
2
3
4
5
1
А15.0-А19.0
Лекарственно-устойчивый туберкулез
Туберкулез с множественной лекарственной устойчивостью легочной и внелегочной локализации Туберкулез с широкой лекарственной устойчивостью легочной и внелегочной локализации Туберкулез с преширокой лекарственной устойчивостью легочной и внелегочной локализации
Клофазимин
2
А 22
Сибирская язва
Сибирская язва вызванная Bacillus anthracis
Вакцина противсибире
язвенная
3

А 98.0
Қырым геморрагиялық қызбасы
Конго вирусынан туындаған Қырым геморрагиялық қызбасы
Рибавирин
4
В 50 В 53
Безгек
Pl. Falciparum, Pl. ovale, Pl.​Vivax, Pl. Malariae туындаған безгек
Хинин
Мефлохин гидрохлорид
Артесунат
Примахин
Хлорохин
Галофантрин
5
В 55
Лейшманиоз
Лейшманиоз
Амфотерицин В
Паромомицина сульфат
Милтефозин
6
С 11
Мұрынжұтқыншақ
тың қатерлі ісігі
Мұрын-жұтқыншақтың қатерлі ісігі (назофарингеальді карцинома)
7
С 45.0
Мезотелиома
Плевра мезотелиомасы
Митомицин С
Пеметрексед
8
C 69.2
Көздің және оның қосалқы аппаратының, торқабықтың қатерлі ісігі
Торқабықтың қатерлі ісігі (ретинобластома)
Мелфалан
9
С71.0 – С71.9
Жоғары дәрежелі қатерлі глиальды ісіктер
Үлкен ми бөлімдерінің қатерлі ісігі.
Ифосфамид
10
C 74.0
Бүйрек үсті безінің қатерлі ісігі
Бүйрек үсті безінің қатерлі ісігі
Циклофосфамид
11
С 80
Локализациясы нақтылаланбаған қатерлі ісік
Карцинома
Оксалиплатин
Этопозид
Идарубицин
12
С 81
Ходжкин ауруы (лимфогранулематоз)
Ходжкин ауруы
Брентуксимаб ведотин
Бендамустин
Треосульфан
Мелфалан
Филграстим
Флударабин
Цитарабин
Циклофосфамид
Пэгфилграстим
Доксорубицин
13
С 83
Диффузды Ходжкиндік емес лимфома
Диффузды Ходжкиндік емес лимфома
Хлорамбуцил
Циклофосфамид
Брентуксимаб ведотин
Бендамустин
Ифосфамид
Треосульфан
Мелфалан
Филграстим
Пэгфилграстим
Ритуксимаб
Цитарабин
Ибрутиниб
Пралатрексат
14
C 88.0
Қатерлі иммунопролиферативті аурулар
Макроглобулинемия Вальденстрема
Аспарагиназа
Меркаптопурин
Азацитидин
15
C 90.0
Көптеген миелома және қатерлі плазмоцеллярлық ісіктер
Көптеген миелома
Брентуксимаб ведотин
Бендамустин
Мелфалан
Даратумумаб
Талидомид
Леналидомид
Плериксафор
Карфилзомиб
Бортезомиб
16
С 91.0
Лимфоидты лейкоз (лимфолейкоз)
Жедел лимфобластты лейкоз
Цитарабин
Иматиниб
Дазатиниб
Понатиниб
Блинатумомаб
Пэгаспаргиназа
17
С 91.1
Лимфоидты лейкоз (лимфолейкоз)
Созылмалы лимфоцитарлы лейкоз
Венетоклакс
Филграстим
Флударабин
18
C 91.4
Лимфоидты лейкоз (лимфолейкоз)
Түкті жасушалы лейкоз
Кладрибин
Пентостатин
19
С 92.1
Миелоидты лейкоз (миелолейкоз)
Созылмалы миелоидты лейкоз
Дазатиниб
Нилотиниб
Бусульфан
Иматиниб
Метотрексат
Интерферон альфа-2b
Месна
Понатиниб
Бозутиниб
Гидроксикарбамид
Идарубицин
20

А 98.0
Крымская геморрагическая лихорадка
Крымская геморрагическая лихорадка вызванная вирусом Конго
Рибавирин
4
В 50 В 53
Малярия
Малярия вызванная Pl. Falciparum, Pl. ovale, Pl.​Vivax, Pl. Malariae
Хинин
Мефлохин гидрохлорид
Артесунат
Примахин
Хлорохин
Галофантрин
5
В 55
Лейшманиоз
Лейшманиоз
Амфотерицин В
Паромомицина сульфат
Милтефозин
6
С 11
Злокачественное новообразование носоглотки
Злокачественное новообразование носоглотки (назофаренгиальная карцинома)
7
С 45.0
Мезотелиома
Мезотелиома плевры
Митомицин С
Пеметрексед
8
C 69.2
Злокачественное новообразование глаза и его придаточного аппарата, сетчатки
Злокачественное новообразование сетчатки (ретинобластома)
Мелфалан
9
С71.0 – С71.9
Глиальные опухоли высокой степени злокачественности
Злокачественное новообразование большого мозга, кроме долей и желудочков. Злокачественное новообразование лобной доли. Злокачественное новообразование височной доли. Злокачественное новообразование теменной доли. Злокачественное новообразование желудочка мозга. Злокачественное новообразование мозжечка. Злокачественное новообразование ствола мозга. Поражение, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций головного мозга. Злокачественное новообразование головного мозга неуточненной локализации.
Ифосфамид
10
C 74.0
Злокачественное новообразование надпочечника
Злокачественное новообразование коры надпочечника
Циклофосфамид
11
С 80
Злокачественное новообразование без уточнения локализации
Карцинома
Оксалиплатин
Этопозид
Идарубицин
12
С 81
Болезнь Ходжкина (лимфогранулематоз)
Болезнь Ходжкина
Брентуксимаб ведотин
Бендамустин
Треосульфан
Мелфалан
Филграстим
Флударабин
Цитарабин
Циклофосфамид
Пэгфилграстим
Доксорубицин
13
С 83
Диффузная неходжкинская лимфома
Диффузная неходжкинская лимфома
Хлорамбуцил
Циклофосфамид
Брентуксимаб ведотин
Бендамустин
Ифосфамид
Треосульфан
Мелфалан
Филграстим
Пэгфилграстим
Ритуксимаб
Цитарабин
Ибрутиниб
Пралатрексат
14
C 88.0
Злокачественные иммунопролиферативные болезни
Макроглобулинемия Вальденстрема
Аспарагиназа
Меркаптопурин
Азацитидин
15
C 90.0
Множественная миелома и злокачественные плазмоклеточные новообразования
Множественная миелома
Брентуксимаб ведотин
Бендамустин
Мелфалан
Даратумумаб
Талидомид
Леналидомид
Плериксафор
Карфилзомиб
Бортезомиб
16
С 91.0
Лимфоидный лейкоз (лимфолейкоз)
Острый лимфобластный лейкоз
Цитарабин
Иматиниб
Дазатиниб
Понатиниб
Блинатумомаб
Пэгаспаргиназа
17
С 91.1
Лимфоидный лейкоз (лимфолейкоз)
Хронический лимфоцитарный лейкоз
Венетоклакс
Филграстим
Флударабин
18
C 91.4
Лимфоидный лейкоз (лимфолейкоз)
Волосатоклеточный лейкоз
Кладрибин
Пентостатин
19
С 92.1
Миелоидный лейкоз (миелолейкоз)
Хронический миелоидный лейкоз
Дазатиниб
Нилотиниб
Бусульфан
Иматиниб
Метотрексат
Интерферон альфа-2b
Месна
Понатиниб
Бозутиниб
Гидроксикарбамид
Идарубицин
20

С 92.0 C 92.4 С 92.5
Миелоидты лейкоз (миелолейкоз)
Жедел миелоидты лейкоз
Жедел промиелоцитарлы лейкоз Жедел миеломоноцитарлы лейкоз
Венетоклакс
Третиноин
Цитарабин
Гемтузумаб
Даунорубицин
Децитабин
21
С 92.3
Миелоидты лейкоз (миелолейкоз)
Миелоидты саркома
Такролимус
22
С 93
Миелоидты лейкоз (миелолейкоз)
Моноцитарлы лейкоз
Пэгфилграстим
23
D 46
Миелодиспластикалық синдромдар
Кәмелетке толмаған созылмалы миеломоноцитарлық лейкоз, рефрактерлік анемия, артық бласттары бар рефрактерлік анемия
Леналидомид
Метотрексат
Децитабин
Цитарабин
Иммуноглобулин антитимоцитарный (кроличий)
Месна
24
D 47.1
Созылмалы миелопролиферативті ауру
Идиопатиялық миелофиброз
Руксолитиниб
25
D 56 D56.0-
D 56.2
D 56.4
D 57 D57.0- D57.2
Гемолитикалық анемиялар
Альфа-талассемия, бета-талассемия, дельта-бета-талассемия, ұрықтық гемоглобинді тұқым қуалайтын персистирлеу кризі бар орақ тәрізді-жасушалық анемия, кризі бар HB-SS ауруы, кризсіз орақ тәрізді-жасушалық анемия, қос гетерозиготты орақ тәрізді-жасушалық бұзылулар
Деферазирокс
26
D 59.5
Пароксизмалды түнгі гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Пароксизмалды түнгі гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Экулизумаб
27
D 61.9
Апластикалық анемия
Апластикалық анемия
Деферазирокс
Циклоспорин
Такролимус
28
D 66
Тұқым қуалайтын VIII фактор тапшылығы
Гемофилия А
Эмицизумаб
D 67
Тұқым қуалайтын IX фактор тапшылығы
Кристмас ауруы Гемофилия В
29
D68.0
Виллебранд ауруы
Ангиогемофилия тамырлы бұзылысы бар фактор тапшылығы, тамырлы гемофилия
Фактор свертывания крови в комбинации с высоким содержанием фактора Виллебранда
30
D 68.2
Басқа коагуляция факторларының тұқым қуалайтын жетіспеушілігі
Туа пайда болған афибриногенемия, VII фактор тапшылығы (тұрақты) II фактор тапшылығы (протромбин) X фактор тапшылығы (Стюарт-Прауэр)
31
D 69.3
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Эванс синдромы
Элтромбопаг
Ромипластим
32
D 76.0
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларының гистиоцитозы
Гистиоцитоз
Винбластин
33
D 80
-D 84
Иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар
Бастапқы иммун тапшылығы
Ингибитор С1-адам эстеразасы
Ланаделумаб
Иммуноглобулин (тамырішілік енгізу үшін)
Иммуноглобулин (тамырішілік енгізу үшін)
Интерферон гамма
34
Е 22.8
Гипофиздің гиперфункциясының басқа жағдайлары
Орталық шығу текті ерте жыныстық жетілуі
35
Е 23.0
Гипопитуитаризм
Гипогонадотропты гипогонадизм. Өсу гормонының жеткіліксіздігі.
36
Е 70.0
Классикалық фенилкетонурия
Амин қышқылы фенилаланині метаболизмінің бұзылуымен байланысты ферментопатиялар тобының тұқым қуалайтын ауруы
Сапроптерин
37
Е 53.1
В тобының басқа дәрумендерінің жеткіліксіздігі
В6 дәруменінің жеткіліксіздігі

С 92.0 C 92.4 С 92.5
Миелоидный лейкоз (миелолейкоз)
Острый миелоидный лейкоз Острый промиелоцитарный лейкоз Острый миеломоноцитарный лейкоз
Венетоклакс
Третиноин
Цитарабин
Гемтузумаб
Даунорубицин
Децитабин
21
С 92.3
Миелоидный лейкоз (миелолейкоз)
Миелоидная саркома
Такролимус
22
С 93
Миелоидный лейкоз (миелолейкоз)
Моноцитарный лейкоз
Пэгфилграстим
23
D 46
Миелодиспластические синдромы
Ювенильный хронический миеломоноцитарный лейкоз, рефрактерная анемия, рефрактерная анемия с избытком бластов
Леналидомид
Метотрексат
Децитабин
Цитарабин
Иммуноглобулин антитимоцитарный (кроличий)
Месна
24
D 47.1
Хроническая миелопролиферативная болезнь
Идиопатический миелофиброз
Руксолитиниб
25
D 56 D56.0-
D 56.2
D 56.4
D 57 D57.0- D57.2
Гемолитические анемии
Альфа-талассемия, бета-талассемия, дельта-бета-талассемия, наследственное персистирование фетального гемоглобина Серповидно-клеточная анемия с кризом, hb-SS болезнь с кризом, серповидно-клеточная анемия без криза, двойные гетерозиготные серповидно-клеточные нарушения
Деферазирокс
26
D 59.5
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Экулизумаб
27
D 61.9
Апластическая анемия
Апластическая анемия
Деферазирокс
Циклоспорин
Такролимус
28
D 66
Наследственный дефицит фактора VIII
Гемофилия А
Эмицизумаб
D 67
Наследственный дефицит фактора IX
Болезнь Кристмаса Гемофилия В
29
D68.0
Болезнь Виллебранда
Ангиогемофилия Дефицит фактора с сосудистым нарушением, Сосудистая гемофилия
Фактор свертывания крови в комбинации с высоким содержанием фактора Виллебранда
30
D 68.2
Наследственный дефицит других факторов свертывания
Врожденная афибриногенемия, дефицит фактора VII (стабильного) дефицит фактора II (протромбина) дефицит фактора X (Стюарта-Прауэра)
31
D 69.3
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Синдром Эванса
Элтромбопаг
Ромипластим
32
D 76.0
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
Гистиоцитоз
Винбластин
33
D 80
-D 84
Отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
Первичные иммунодефициты
Ингибитор С1-эстеразы человеческий
Ланаделумаб
Иммуноглобулин (для внесосудистого введения)
Иммуноглобулин (для внутривенного введения)
Интерферон гамма
34
Е 22.8
Другие состояния гиперфункции гипофиза
Преждевременная половая зрелость центрального происхождения
35
Е 23.0
Гипопитуитаризм
Гипогонадотропный гипогонадизм. Недостаточность гормона роста.
36
Е 70.0
Классическая фенилкетонурия
Наследственное заболевание группы ферментопатий, связанное с нарушением метаболизма аминокислоты фенилаланина
Сапроптерин
37
Е 53.1
Недостаточность других витаминов группы В
Недостаточность витамина В6

37.1
Е72.2
Мочевина циклінің метаболикалық бұзылыстары, Цитруллинемия
Мочевина циклінің метаболикалық бұзылыстары, Цитруллинемия
Глицерол фенилбутират
38
E 74.0
Гликоген сақтау аурулары
Помпе ауруы (гликогеноз 2 типа)
Алглюкозидаза
Месна
39
E 75.2
Басқа сфинголипидоздар
Фабри ауруы (-Андерсон), Гаучер ауруы (болезнь Гоше), Краббе ауруы, Нимана-Пик ауруы (тип А, В, С), Фабер синдромы, метахроматикалық лейкодистрофия, ь сульфатазам жеткіліксіздігі (бірнеше сульфатаза жеткіліксіздігі)
Имиглюцераза
Агалзидаза альфа
Агалзидаза бета
Велаглюцераза альфа
Миглустат
Элиглустат
Талиглюцераза альфа
40
E 76.0-
E 76.2
Мукополисахаридоз
Мукополисахаридоз I тип: синдромдар: Гурлер, Гурлер-Шейе, Шейе,
мукополисахаридоз II тип: Гунтер синдромы, басқае мукополисахаридоздар: бета-глюкуронидаза жеткіліксіздігі, мукополисахаридоз III, IV, VI, VII, синдромдар: Марото-Лами (жеңіл, ауыр), Моркио (моркиотәрізді, классикалық), Санфилиппо (тип B, C, D)
Ларонидаза
Галсульфаза
Идурсульфаза
Элосульфаза альфа
41
E 80.2
Порфириялар
Тұқым қуалайтын копропорфирия, үзік-үзік жіті порфирия (бауыр)
Гемин
42
E 83.0
Мыс алмасуының бұзылуы
Менкес ауруы, Вильсон ауруы (Вильсона-Коновалов ауруы, гепатолентикулярлы дегенерация)
Пеницилламин
Цинка ацетат
Триентин дигидрохлорид
43
E84 E84.0 E84.1 E84.8 Е84.9
Зат алмасуының бұзылуы
Кистозды фиброз, Өкпе көріністері бар кистозды фиброз, Ішек көріністері бар кистозды фиброз, басқа көріністері бар кистозды фиброз, анықталмаған кистозды фиброз
(Муковисцидоз)
Тобрамицин
Ацетилцистеин
Дорназа альфа
Колистин (Колистиметат)
Окистар
44
E 85.0
Нейропатиясыз тұқым қуалайтын отбасылық амилоидоз
Отбасылық Жерорта теңізінің безгегі (мерзімді ауру), тұқым қуалайтын амилоидты нефропатия
Этанерцепт
Инфликсимаб
Анакинра
Канакинумаб
Колхицин
45
Е 88.0
Плазма ақуыздары алмасуының бұзылуы
1- антитрипсин жеткіліксіздігі, бис -альбуминемия
Альфа1 антитрипсин
46
G 12.2
Қимыл-қозғалыс нейрон ауруы.
Қимыл-қозғалыс нейронның отбасылық ауруы
Амиотрофиялық бүйірлік склероз, прогрессивті жұлын бұлшықет атрофиясы
Филграстим
Нусинерсен
Рисдиплам
Рилузол
47
G 35
Жайылған склероз
Жайылған склероз
Диметилфумарат
Кладрибин
Натализумаб
Пэгинтерферон бета-1а
Окрелизумаб
48
G70.2
Миастения
Туа немесе жүре пайда болған миастения
49
G71.0 –G71.3
Нейро-бұлшықеттік синапс және бұлшықет аурулары
Бұлшықет дистрофиясы: Дюшен немесе Беккер түріндегі аутосомды рецессивті, ерте контрактуралары бар жауырын-перонеальды (Эмери-Дрейфус), дистальды иық-бет, аяқ-бел, көз бұлшықеттері, окулофарингеальді (окулофарингеальді).
Штейнер миотоникалық дистрофиясы. Томсен туа пайда болған миотониясы. Исаакс нейромиотониясы.
Туа пайда болған парамиотония. Туа пайда болған бұлшықет дистрофиясы: бұлшықет талшығының нақты морфологиялық зақымдалуымен. Орталық ядро ауруы, шағын ядролы, көп ядролы.
Талшық түрлерінің диспропорциясы.
Миотубулярлы миопатия (орталық ядролы), немалинді (немалинді дене ауруы).
Митохондриалды миопатия, басқа айдарларда жіктелмеген
Дефлазакорт
Аталурен
Этеплирсен
Голодирсен
50

37.1
Е72.2
Нарушения обмена цикла мочевины, Цитруллинемия
Нарушения обмена цикла мочевины, Цитруллинемия
Глицерол фенилбутират
38
E 74.0
Болезни накопления гликогена
Болезнь Помпе (гликогеноз 2 типа)
Алглюкозидаза
Месна
39
E 75.2
Другие сфинголипидозы
Болезнь Фабри (-Андерсон), болезнь Гаучера (болезнь Гоше), болезнь Краббе, болезнь Нимана-Пика (тип А, В, С), синдром Фабера, метахроматическая лейкодистрофия, недостаточность сульфатазы (множественная сульфатазная недостаточность)
Имиглюцераза
Агалзидаза альфа
Агалзидаза бета
Велаглюцераза альфа
Миглустат
Элиглустат
Талиглюцераза альфа
40
E 76.0-
E 76.2
Мукополисахаридоз
Мукополисахаридоз I тип: синдромы Гурлер, Гурлер-Шейе, Шейе, мукополисахаридоз II тип: синдром Гунтера, другие мукополисахаридозы: недостаточность бета-глюкуронидазы, мукополисахаридоз III, IV, VI, VII, синдромы: Марото-Лами (легкий, тяжелый), Моркио (моркиоподобный, классический), Санфилиппо (тип B, C, D)
Ларонидаза
Галсульфаза
Идурсульфаза
Элосульфаза альфа
41
E 80.2
Порфирии
Наследственная копропорфирия, порфирия острая перемежающаяся (печеночная)
Гемин
42
E 83.0
Нарушения обмена меди
Болезнь Менкеса, болезнь Вильсона (болезнь Вильсона-Коновалова, гепатолентикулярная дегенерация)
Пеницилламин
Цинка ацетат
Триентин дигидрохлорид
43
E84 E84.0 E84.1 E84.8 Е84.9
Нарушение обмена веществ
Кистозный фиброз, Кистозный фиброз с легочными проявлениями, Кистозный фиброз с кишечными проявлениями, Кистозный фиброз с другими проявлениями, Кистозный фиброз неуточненный
(Муковисцидоз)
Тобрамицин
Ацетилцистеин
Дорназа альфа
Колистин (Колистиметат)
Окистар
44
E 85.0
Наследственный семейный амилоидоз без невропатии
Семейная средиземноморская лихорадка (периодическая болезнь), наследственная амилоидная нефропатия
Этанерцепт
Инфликсимаб
Анакинра
Канакинумаб
Колхицин
45
Е 88.0
Нарушения обмена белков плазмы
Дефицит -1- антитрипсина, бис -альбуминемия
Альфа1 антитрипсин
46
G 12.2
Болезнь двигательного неврона. Семейная болезнь двигательного неврона
Боковой склероз амиотрофический, прогрессирующая спинальная мышечная атрофия
Филграстим
Нусинерсен
Рисдиплам
Рилузол
47
G 35
Рассеянный склероз
Рассеянный склероз
Диметилфумарат
Кладрибин
Натализумаб
Пэгинтерферон бета-1а
Окрелизумаб
48
G70.2
Миастения
Врожденная или приобретенная миастения
49
G71.0 –G71.3
Болезни нервно-мышечного синапса и мышц
Мышечная дистрофия: аутосомная рецессивная типа Дюшенна или Беккера, лопаточно-перонеальная с ранними контрактурами (Эмери-Дрейфуса), дистальная плечелопаточно-лицевая, конечностно-поясная, глазных мышц, глазоглоточная (окулофарингеальная). Дистрофия миотоническая Штейнера. Миотония врожденная Томсена. Нейромиотония Исаакса. Парамиотония врожденная. Врожденная мышечная дистрофия: со специфическими морфологическими поражениями мышечного волокна. Болезнь центрального ядра, миниядерная, мультиядерная Диспропорция типов волокон. Миопатия миотубулярная (центроядерная), немалиновая (болезнь немалинового тела). Митохондриальная миопатия, не классифицированная в других рубриках
Дефлазакорт
Аталурен
Этеплирсен
Голодирсен
50

G 93.4
Glut 1 жетіспеушілік синдромы
Glut I глюкоза тасымалдаушысының жетіспеушілік синдромы
Тригептаноин
51
J 84 J 84.0 J 84.1 J 84.8 J 84.9
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
Интерстициальді өкпе ауруы, альвеолярлы және парието-альвеолярлы бұзылулар, альвеолярлы протеиноз, өкпе альвеолярлы микролитиаз, диффузды өкпе фиброзы, криптогенді фиброздаушы альвеолит, Хаммен-Рич синдромы, идиопатиялық өкпе фиброзы, лимфангиолеомиомитоз, интерстициальді пневмония нақтыланған, интерстициальді өкпе ауруы анықталмаған, интерстициальді пневмония қосымша нақтылаусыз
Пирфенидон
Циклоспорин
Метотрексат
Метилпреднизолон
Преднизолон
Нинтеданиб
Азатиоприн
52
I27.0
I27.2 I28.1 I28.8 I28.9
Өкпе гипертензиясы
Біріншілік өкпе гипертензиясы, басқа қайталама өкпе гипертензиясы, өкпе артериясының аневризмасы, өкпе тамырларының басқа да нақтыланған аурулары, анықталмаған өкпе тамырларының ауруы
Илопрост
Селексипаг
Бозентан
Мацитентан
Силденафил
Риоцигуат
53
K 50 K 51
Инфекциялық емес энтерит және колит
Крон ауруы, спецификалық емес ойық жаралы колит
Адалимумаб
Инфликсимаб
54
L 10 L 13.0
Буллезді бұзушылықтар
Пузырчатка, Дюринг ауруы
Микофеноловая кислота
Преднизолон
Дапсон
Дапсон
Афамеланотид
54.1
L40
L40.0
L40.8
Псориаз
Псориаз, қарапайым Псориаз
Монета тәрізді псориаз
Бляшек псориазы, басқа псориаз
Иілгіш инверсиялық псориаз
Гуселькумаб
55
M04.2
Криопирин байланысты мерзімді синдромдар (CAPS)
Криопирин – байланысты синдромдар
Канакинумаб
56
M06.1
Стилл ауруы
Стилл ауруы, ересектерде дамыған
Канакинумаб
57
M08 M08.0M08.1М08.2М08.3M08.4
Жасөспірімдердің (ювенильді) идиопатиялық артриті
Ювенильді ревматоидты артрит
Ревматоидты факторы бар немесе онсыз кәмелетке толмаған ревматоидты артрит,
Жасөспірімдердің анкилозды спондилиті, жүйелі түрде басталатын жасөспірімдердің артриті
Стилл БДУ ауруы, жасөспірімдер полиартриті (серонегативті)
Созылмалы кәмелетке толмаған полиартрит, Пауциартикулярлы жасөспірімдер артриті
Этанерцепт
Адалимумаб
Тоцилизумаб
Инфликсимаб
Канакинумаб
Анакинра
Тофацитиниб
58
М30.3
М31.3
М31.4
М31.4
М31.8
М32
М32.0
М32.1
М32.8
М32.9
М33
М33.2
М34.0
М35.2
Дәнекер тіннің жүйелік зақымдануы
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки), Вегенер Грануломатозы, аорта доғасы синдромы (Такаясу), микроскопиялық полиангитит, жүйелі қызыл жегі, дәрілік жүйелі қызыл жегі, басқа органдардың немесе жүйелердің қатысуымен жүйелі қызыл жегі, жүйелі қызыл жегінің басқа түрлері, анықталмаған жүйелі қызыл жегі
Нинтеданиб
Белимумаб
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Ритуксимаб
Гидроксихлорохин
Азатиоприн
Метотрексат
58.1
Р22.0
Жаңа туған нәрестедегі тыныс алудың бұзылу синдромы
Респираторный дистресс синдромы (РДС)
Паливизумаб

G 93.4
Синдром дефицита Glut 1
Синдром дефицита транспортера глюкозы Glut I
Тригептаноин
51
J 84 J 84.0 J 84.1 J 84.8 J 84.9
Другие интерстициальные легочные болезни
Интерстициальная легочная болезнь, альвеолярные и парието-альвеолярные нарушения, альвеолярный протеиноз, легочный альвеолярный микролитиаз, диффузный легочный фиброз, фиброзирующий альвеолит криптогенный, синдром Хаммена-Рича, идиопатический легочный фиброз, лимфангиолейомио- матоз, интерстициальная пневмония уточненная, интерстициальная легочная болезнь неуточненная,интерстициальная пневмония без дополнительного уточнения
Пирфенидон
Циклоспорин
Метотрексат
Метилпреднизолон
Преднизолон
Нинтеданиб
Азатиоприн
52
I27.0
I27.2 I28.1 I28.8 I28.9
Легочная гипертензия
Первичная легочная гипертензия, Другая вторичная легочная гипертензия, Аневризма легочной артерии, Другие уточненные болезни легочных сосудов, Болезнь легочных сосудов неуточненная
Илопрост
Селексипаг
Бозентан
Мацитентан
Силденафил
Риоцигуат
53
K 50 K 51
Неинфекционный энтерит и колит
Болезнь Крона, неспецифический язвенный колит
Адалимумаб
Инфликсимаб
54
L 10 L 13.0
Буллезные нарушения
Пузырчатка, болезнь Дюринга
Микофеноловая кислота
Преднизолон
Дапсон
Дапсон
Афамеланотид
54.1
L40
L40.0
L40.8
Псориаз
Псориаз,Псориаз обыкновенный Монетовидный псориаз Бляшечный псориаз, Другой псориаз Сгибательный инверсный псориаз
Гуселькумаб
55
M04.2
Криопирин-ассоциированные периодические синдромы (CAPS)
Криопирин – связаные синдромы
Канакинумаб
56
M06.1
Болезнь Стилла
Болезнь Стилла, развившаяся у взрослых
Канакинумаб
57
M08 M08.0M08.1М08.2М08.3M08.4
Юношеский (ювенильный) идиопатический артрит
Юношеский ревматоидный артрит Ювенильный ревматоидный артрит с ревматоидным фактором или без него, Юношеский анкилозирующий спондилит, Юношеский артрит с системным началом Болезнь Стилла БДУ, Юношеский полиартрит (серонегативный) Хронический ювенильный полиартрит, Пауциартикулярный юношеский артрит
Этанерцепт
Адалимумаб
Тоцилизумаб
Инфликсимаб
Канакинумаб
Анакинра
Тофацитиниб
58
М30.3
М31.3
М31.4
М31.4
М31.8
М32
М32.0
М32.1
М32.8
М32.9
М33
М33.2
М34.0
М35.2
Системные поражения соединительной ткани
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки), Грануломатоз Вегенера, Синдром дуги аорты (Такаясу), Микроскопический полиангиит, Системная красная волчанка, Лекарственная системная красная волчанка, Системная красная волчанка с поражением других органов или систем, Другие формы системной красной волчанки, Системная красная волчанка неуточненная
Нинтеданиб
Белимумаб
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Ритуксимаб
Гидроксихлорохин
Азатиоприн
Метотрексат
58.1
Р22.0
Синдром дыхательного расстройства у новорожденного
Респираторный дистресс синдром (РДС)
Паливизумаб

58.2
P27.1
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхопульмональды дисплазия
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхопульмональды дисплазия
Паливизумаб
59
Q 78.0
Аяқталған остеогенез
Аяқталмаған остеогенез
Ибандроновая кислота
60
Q 80
Туа пайда болған ихтиоз
Туа пайда болған ихтиоз (әртүрлі формалар), CHILD синдром
Изотретиноин
Салициловая кислота
61
Q81 Q81.0 Q81.1Q81.2Q81.8Q81.9
Буллезді эпидермолиз
Буллезді эпидермолиз,
Буллезді эпидермолиз қарапайым (алынып тасталды: Коккейн синдромы (Q87.1)),
Эпидермолиз буллезді өлім (Херлиц синдромы),
Эпидермолиз буллезді дистрофиялық, басқа буллезді эпидермолиз,
Анықталмаған буллезді эпидермолиз
Диацереин
Октенидин
Специализированное питание ("Пептамен Джуниор", "Клинутрен Джуниор", "Нутриэн Иммун", " Педиа Шур")
Mepitel 10см х 18см.
Mepilex Lite 20x50 см
Mepilex Lite 15см х 15см.
Mepilex Transfer 20см х 50см
Mepitac 4см х 1,5м
Hydrosorb-гидрогелевые повязки 20х20
Hydrocoll- гидроколлоидная поаязка, 10х10
Коллагеновая губка с диоксометилтетрагидропиримидином
Гразолинд- сетчатая покрывающая повязка 10х20
Космопор
Повитекс
Ланолин ("Судокрем")
Мометазон ("Мометокс")
Цетиризин
Флуоцинолона ацетонид ("Синафлан")
Лидокаин, Метилурацил ("Офломелид")
Тридокс
Сульфатиазол серебра ("Аргосульфан")
Бацитрацин + неомицин ("Банеоцин")
Цинка гиалуронат (Куриозин)
Бетаметазон ("Целестодерм")
Крем защитный ZABOTA
Zabota Kids Детские влажные салфетки
Очиститель для кожи ("ZABOTA", "Нилтак")
Моющий лосьон ("Эземтан")
Декспантенол ("Бепантен", "Пантодерм", "Депантол")
Игла стерильная (о/р 18G 1,2х40мл)
Mesoft - Салфетка 10см х 20см., №2
Перчатки T/Fast Gloves XS Child
Перчатки T/Fast Gloves S/M Child
Перчатки T/Fast Gloves S/M Adult-M/L Child
Перчатки T/Fast Gloves M/L Adult
Tubifast 2-Way Stretch Green 10m
Tubifast 2-Way Stretch Blue 10m
Tubifast 2-Way Stretch Yellow 10m
Tubifast 2-Way Stretch Purple 10m
Эпадерм мазь 500г. (Epaderm Ointment 500g)
Эпадерм крем 500г. (Epaderm Cream 500g)
Воскопран 10 х 10 см
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 4см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 6см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 8см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 10см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 12см х 4м
EM-FIX HAFT 8см х 20м
Branolind (Бранолинд) 10см х 20см
ATRAUMAN AG 10см х 20см
62
E88.1
Берардинелли-Сейп туа пайда болған жалпыланған липодистрофиясы
Берардинелли-Сейп туа біткен жалпыланған липодистрофиясы
Метрелептин
63
G40.0- G40.9 Q85.1
Эпилепсияның сирек кездесетін және төзімді түрлері
Ерте нәрестелік эпилептикалық энцефалопатия (нәрестелік құрысулар-Вест синдромы); туберкулез склерозы (Бурневилл ауруы); Ландау-Клефнер синдромы; Балалық шақтың эпилептикалық энцефалопатиясы (Леннокс-Гасто синдромы); симптоматикалық ерте миоклониялық энцефалопатия (Отахар синдромы); баяу ұйқыдағы мәртебесі бар эпилепсия; ерте миоклониялық эпилепсия; миоклониялық абсцесс эпилепсиясы (миоклониялық синдром) Тассинари); миоклониялық-астатикалық ұстамалар (Дузе синдромы) Драве синдромы;
Адренокортикоидты гормон (АКТГ)
Тетракозактид
Этосуксимид
Вигабатрин
Сультиам
Лакосамид
Мидазолам
Перампанел
Тиагабин
Руфинамид
Фенитоин
Стирипентол
Клобазам
64

58.2
P27.1
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Паливизумаб
59
Q 78.0
Незавершенный остеогенез
Незавершенный остеогенез
Ибандроновая кислота
60
Q 80
Врожденный ихтиоз
Врожденный ихтиоз (разные формы), CHILD синдром
Изотретиноин
Салициловая кислота
61
Q81 Q81.0 Q81.1Q81.2Q81.8Q81.9
Буллезный эпидермолиз
БуллҰзный эпидермолиз,
Эпидермолиз буллезный простой (исключен: синдром Коккейна(Q87.1)),
Эпидермолиз буллезный летальный (Синдром Херлица),
Эпидермолиз буллезный дистрофический, другой буллезный эпидермолиз,
Буллезный эпидермолиз неуточненный
Диацереин
Октенидин
Специализированное питание ("Пептамен Джуниор", "Клинутрен Джуниор", "Нутриэн Иммун", " Педиа Шур")
Mepitel 10см х 18см.
Mepilex Lite 20x50 см
Mepilex Lite 15см х 15см.
Mepilex Transfer 20см х 50см
Mepitac 4см х 1,5м
Hydrosorb-гидрогелевые повязки 20х20
Hydrocoll- гидроколлоидная поаязка, 10х10
Коллагеновая губка с диоксометилтетрагидропиримидином
Гразолинд- сетчатая покрывающая повязка 10х20
Космопор
Повитекс
Ланолин ("Судокрем")
Мометазон ("Мометокс")
Цетиризин
Флуоцинолона ацетонид ("Синафлан")
Лидокаин, Метилурацил ("Офломелид")
Тридокс
Сульфатиазол серебра ("Аргосульфан")
Бацитрацин + неомицин ("Банеоцин")
Цинка гиалуронат (Куриозин)
Бетаметазон ("Целестодерм")
Крем защитный ZABOTA
Zabota Kids Детские влажные салфетки
Очиститель для кожи ("ZABOTA", "Нилтак")
Моющий лосьон ("Эземтан")
Декспантенол ("Бепантен", "Пантодерм", "Депантол")
Игла стерильная (о/р 18G 1,2х40мл)
Mesoft - Салфетка 10см х 20см., №2
Перчатки T/Fast Gloves XS Child
Перчатки T/Fast Gloves S/M Child
Перчатки T/Fast Gloves S/M Adult-M/L Child
Перчатки T/Fast Gloves M/L Adult
Tubifast 2-Way Stretch Green 10m
Tubifast 2-Way Stretch Blue 10m
Tubifast 2-Way Stretch Yellow 10m
Tubifast 2-Way Stretch Purple 10m
Эпадерм мазь 500г. (Epaderm Ointment 500g)
Эпадерм крем 500г. (Epaderm Cream 500g)
Воскопран 10 х 10 см
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 4см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 6см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 8см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 10см х 4м
Бинт медицинский эластичный фиксирующий EM-Fix Lux 12см х 4м
EM-FIX HAFT 8см х 20м
Branolind (Бранолинд) 10см х 20см
ATRAUMAN AG 10см х 20см
62
E88.1
Врожденная генерализованная липодистрофия Берардинелли-Сейпа
Врожденная генерализованная липодистрофия Бирардинелли сейпа
Метрелептин
63
G40.0- G40.9 Q85.1
Редкие и резистентные формы эпилепсии
Раннее младенческие эпилептические энцефалопатии (инфантильные спазмы – Синдром Веста); Туберозный склероз (Болезнь Бурневилля); Синдром Ландау-Клеффнера; Эпилептические энцефалопатии детства (Синдром Леннокса-Гасто); Симптоматическая ранняя миоклоническая энцефалопатия (Синдром Отахара); Эпилепсия со статусом в медленном сне; Ранняя миоклоническая эпилепсия; Эпилепсия с миоклоническими абсансами (синдром Тассинари); миоклонически-астатическими приступами (синдром Дузе) Синдром Драве;
Адренокортикоидный гормон (АКТГ)
Тетракозактид
Этосуксимид
Вигабатрин
Сультиам
Лакосамид
Мидазолам
Перампанел
Тиагабин
Руфинамид
Фенитоин
Стирипентол
Клобазам
64

Q85.0
Нейрофиброматоз 1 тип
Нейрофиброматоз I (бірінші) тип (Реклингхаузен нейрофиброматоз ауруы, Реклингхаузен ауруы, NF-1)
Селуметиниб
65
G36.0
Оптиконевромиелит (Девик ауруы)
Оптиконевромиелит (Девик ауруы, Спектральды бұзылысы бар оптикалық нейромиелит (NMOSD), оптикалық Нейромиелит)
Сатрализумаб
Азатиоприн
Ритуксимаб
66
С47.3 С47.4 С47.5 С47.6 С47.8 С47.9 С48.0 С74.0 С74.1 С74.9 С76.0 С76.1 С76.2 С76.7 С76.8
Нейробластома
Нейробластома
Динутуксимаб бета
Қосымша тегін берілетін мамандандырылған емдік өнімдер тізбесі
1. Целиакия ауруы бар азаматтарға "Глютенсіз нан пісіруге арналған ұн қоспасы".
2. Целиакия ауруы бар азаматтарға "Глютенсіз әмбебап ұн қоспасы".
3. Целиакия ауруы бар азаматтарға "Глютенсіз макарон өнімдері".
4. Целиакия ауруы бар азаматтарға "Глютенсіз печенье".
5. Целиакия ауруы бар азаматтарға "Глютенсіз вафли".

Q85.0
Нейрофиброматоз 1 типа
Нейрофиброматоз I (первого) типа (нейрофиброматоз болезнь фон Реклингхаузена, синдром Реклингхаузена, NF-1)
Селуметиниб
65
G36.0
Оптиконевромиелит (болезнь Девика)
Оптиконевромиелит (болезнь Девика, Нейромиелит зрительного нерва со спектральным расстройством (NMOSD), Нейромиелит зрительного нерва)
Сатрализумаб
Азатиоприн
Ритуксимаб
66
С47.3 С47.4 С47.5 С47.6 С47.8 С47.9 С48.0 С74.0 С74.1 С74.9 С76.0 С76.1 С76.2 С76.7 С76.8
Нейробластома
Нейробластома
Динутуксимаб бета
Перечень дополнительно бесплатно предоставляемых специализированных лечебных продуктов
1. "Смесь мучная для выпечки хлеба без глютена", гражданам с заболеванием Целиакия.
2. "Смесь мучная универсальная без глютена", гражданам с заболеванием Целиакия.
3. "Макаронные изделия без глютена", гражданам с заболеванием Целиакия.
4. "Печенье без глютена", гражданам с заболеванием Целиакия.
5. "Вафли без глютена", гражданам с заболеванием Целиакия.