"Шымкент қаласында ортақ су пайдалану қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/382-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 мамырдағы № 16/143-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 маусымда № 28412 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 17 қыркүйектегі № 29/267-VIII шешімімен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 17.09.2025 № 29/267-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "Шымкент қаласында ортақ су пайдалану қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/382-6с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шымкент қаласында ортақ су пайдаланудың қағидаларын белгілеу туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласында ортақ су пайдаланудың қағидалары осы шешімге қосымшаға сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шымкент қаласында ортақ су пайдалану қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Шымкент қаласында ортақ су пайдаланудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 38-бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11434 болып тіркелген) Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларына (бұдан әрі - Үлгілік қағидалар) сәйкес әзірленді және Шымкент қаласы мәслихатымен (бұдан әрі - Мәслихат) өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу тәртібін айқындайды.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Экологиялық, техникалық және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiгi мақсатында ортақ су пайдалану шектелуi немесе оған тыйым салынуы мүмкiн.";
6-тармақтың 2) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылысжайларындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді Шымкент қаласының әкімдігі Үлгілік қағидалардың 8-тармағына сәйкес белгілейді.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Шымкент от 29 марта 2019 года № 47/382-6с "Об утверждении Правил общего водопользования города Шымкент"
Решение маслихата города Шымкент от 20 мая 2022 года № 16/143-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2022 года № 28412. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 17 сентября 2025 года № 29/267-VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 17.09.2025 № 29/267-VIII (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "Об утверждении Правил общего водопользования города Шымкент" от 29 марта 2019 года № 47/382-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"Об установлении Правил общего водопользования в городе Шымкент";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Установить Правила общего водопользования в городе Шымкент согласно приложению к настоящему решению.";
в приложении к указанному решению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила общего водопользования в городе Шымкент";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила общего водопользования в городе Шымкент (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Типовыми правилами общего водопользования (далее – Типовые правила), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11434) и определяют порядок установления маслихатом города Шымкент (далее – Маслихат) правил общего водопользования с учетом особенностей региональных условий.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Общее водопользование может быть ограничено или запрещено в целях экологической, технической и санитарно-эпидемиологической безопасности населения.";
подпункт 2) пункта 6 изложить в новой редакции, текст на казахском языке не изменяется:
"2) для рекреационных целей, массового отдыха, туризма и спорта, за исключением водных объектов, представляющих потенциальную селевую опасность;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях устанавливаются акиматом города Шымкент в соответствии с пунктом 8 Типовых правил.";