"Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 15 маусымдағы № 341 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 маусымда № 28505 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 213 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 30.04.2026 № 213 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21342 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) əзірлеу, келісу және бекіту қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. ЕТЖЖ жəне құрылыс салу жобалары елді мекендердің бас жоспарларында белгіленген жоспарлы құрылым элементтеріне, қала құрылысы регламенттеріне жəне бірыңғай сəулет стилінің тұжырымдамасына сəйкес əзірленеді.
Бұл ретте ЕТЖЖ және құрылыс салу жобалары мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді есепке ала отырып, Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 43, 44, 44-1 және 45-баптарында көзделген игерілген жер учаскелері және/немесе жер учаскелеріне жеке меншік, сондай-ақ уақытша жер пайдалану құқығын есепке ала отырып әзірленеді.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін бекітілген қала құрылысы құжаттарын векторлық түрде (егжей-тегжейлі жоспарлау жобасы, құрылыс салу жобасы) беру "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 244 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11111 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларына сәйкес ұсынады.

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 341. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2022 года № 28505. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 213
Сноска. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 30.04.2026 № 213 (вводится в действие с 01.07.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21342) следующие изменения:
в Правилах разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки), утверждҰнных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. ПДП проекты застройки разрабатываются в соответствии с установленными в генеральных планах населенных пунктов элементами планировочной структуры, градостроительными регламентами и концепцией единого архитектурного стиля.
При этом ПДП и проекты застройки разрабатываются с учетом сведений информационных систем государственных органов об освоенных земельных участках и/или предоставленных правах в частную собственность или временного возмездного землепользования, предусмотренных статьями 43, 44, 44-1 и 45 Земельного кодекса Республики Казахстан.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Предоставление утвержденных ПДП и проектов застройки в векторном виде для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра осуществляется в соответствии с Правилами ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 244 "Об утверждении Правил ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11111).

9. Қала құрылысы жобасының схемалары мемлекеттік қала құрылысы кадастрының талаптарын ескере отырып, геоақпараттық жүйелерді – бірыңғай анықтамалар мен жіктеуіштер жүйесінде технологияларды қолдана отырып, электрондық түрде әзірленеді.
ЕТЖЖ және құрылыс салу жобасының жіктеуіші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес болады.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. ЕТЖЖ елді мекеннің бас жоспарында белгіленген жоспарлау құрылымы элементтеріне жəне қала құрылысы регламенттеріне сəйкес 10 гектардан кем емес алаңда əзірленеді.
12. ЕТЖЖ мыналарды белгілейді:
1) функционалдық-қала құрылысын аймақтарға бөлуді айқындай отырып, аумақты жоспарлау ұйымдастырудың негізгі бағыттары;
2) қызыл, сары сызықтар және құрылыс салуды реттейтін сызықтар;
3) халыққа әлеуметтік, мәдени және коммуналдық қызмет көрсету объектілерін орналастыру, көше-жол желісін және көліктік қызмет көрсетуді ұйымдастыру, инженерлік коммуникацияларды трассалау үшін аумақты резервке қою;
4) көшелердің көлденең қималары;
5) аумақты абаттандыру және көгалдандыру;
6) жария қала құрылысы шектеулері;
7) инженерлік коммуникациялар жоспары;
8) жол инфрақұрылымын дамыту жоспары;
9) астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар аумақтары бөлігінің бірыңғай сәулеттік стилінің тұжырымдамасы.
ЕТЖЖ-да халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарын әлеуметтік және өзге де мақсаттағы объектілерге кедергісіз қолжеткізу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету, сондай-ақ жаңа объектілер салған кезде жаңартылатын энергия көздерін және энергия үнемдейтін технологияларды қолдану мәселелері де шешіледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Көшелер, алаңдар, скверлер мен бульварлар учаскелері үшін құрылыс салу жобасы құрылысты реттеу шекаралары шегінде орындалуы мүмкін.
Құрылыс салу жобаларында халыққа əлеуметтік-тұрмыстық қызмет көрсету мекемелерін, инженерлік желілер мен құрылыстарды, аумақты абаттандыруды пайдалануға берумен бір мезгілде жұмыстардың кезең-кезеңімен аяқталуын ескере отырып, шағын аудандарды, кварталдарды, учаскелерді салу, реконструкциялау жəне абаттандыру жөніндегі ұсыныстарды көздеу қажет.
Құрылыс салу жобаларында халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарын әлеуметтік және өзге де мақсаттағы объектілерге кедергісіз қолжеткізу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету мәселелері де, сондай-ақ жаңа объектілер салған кезде жаңартылатын энергия көздерін және энергия үнемдейтін технологияларды қолдану мәселелері де шешіледі.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Бекітілген егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларына және/немесе құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу";

9. Схемы градостроительного проекта разрабатываются с учетом требований государственного градостроительного кадастра, в электронном виде с применением геоинформационных систем – технологий в системе единых справочников и классификаторов.
Классификатор ПДП и проекта застройки соответствует приложению 2 настоящих Правил.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. ПДП разрабатывается на площади не менее 10 гектаров в соответствии с установленными в генеральном плане населенного пункта элементами планировочной структуры и градостроительными регламентами.
12. ПДП устанавливает:
1) основные направления планировочной организации территории с определением функционально-градостроительного зонирования;
2) красные, желтые линии и линии регулирования застройки;
3) резервирование территории для размещения объектов социального, культурного и коммунального обслуживания населения, организации улично-дорожной сети и транспортного обслуживания, трассировки инженерных коммуникаций;
4) поперечные профили улиц;
5) благоустройство и озеленение территории;
6) публичные градостроительные ограничения;
7) план инженерных коммуникаций;
8) план развития дорожной инфраструктуры;
9) концепцию единого архитектурного стиля части территорий столицы, городов республиканского и областного значения.
В ПДП также решаются вопросы обеспечения маломобильных групп населения условиями для беспрепятственного доступа к объектам социального и иного назначения, а также применения возобновляемых источников энергии и энергосберегающих технологий при возведении новых объектов.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Проекты застройки для участков улиц, площадей, скверов и бульваров могут выполняться в пределах границ регулирования застройки.
В проектах застройки следует предусматривать предложения по застройке, реконструкции и благоустройству микрорайонов, кварталов, участков с учетом поэтапного завершения работ одновременно с вводом в эксплуатацию учреждений социально-бытового обслуживания населения, инженерных сетей и сооружений, благоустройства территории.
В проектах застройки также решаются вопросы обеспечения маломобильных групп населения условиями для беспрепятственного доступа к объектам социального и иного назначения, а также применения возобновляемых источников энергии и энергосберегающих технологий при возведении новых объектов.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Внесение изменений и дополнений, в утвержденный проект детальной планировки и/или проект застройки";

35, 36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35. ЕТЖЖ-ға және/немесе құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен/немесе толықтырулар енгізу қажеттілігі туындаған жағдайда тапсырысшы немесе инвестор жергілікті атқарушы органға объектінің атауын және оның техникалық-экономикалық көрсеткіштерін көрсете отырып, ЕТЖЖ-ға және/немесе құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен/немесе толықтырулар енгізу туралы өтініш ұсынады.
36. Жергілікті атқарушы органның сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияны жүзеге асырушы құрылымдық бөлімшесі бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік, мәдени және бірегей объектілерді салу мақсатында қолданыстағы егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын және/немесе құрылыс салу жобаларын түзету қажеттігіне байланысты жағдайларды қоспағанда, өтініш негізінде бекітілген егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларына және/немесе құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен/немесе толықтырулар енгізу туралы шешімнің жобасын дайындайды.
37. ЕТЖЖ-ны және/немесе құрылыс салу жобаларын əзірлеу, келісу және өзгерістер және/немесе толықтыруларды бекіту осы Қағидалармен көзделген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.";
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
Е. Дауылбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 15 маусымдағы
№ 341 бұйрығына
қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(егжей-тегжейлі жоспарлау
жобалары мен құрылыс салу
жобаларын) əзірлеу, келісу және
бекіту қағидаларына
2-қосымша
ЕТЖЖ және құрылыс салу жобасының жіктеуіші
Сыныптар
Қабаттар
Кіші типтер
Сыныптауыш бойынша коды
Сыныптауыш бойынша атауы
Геометриялық көрініс типі
1
2
3
4
5
6
Функциональные зоны
pdpzone
Тұрғын аймақтар
pdpzonejil
Үй (пәтер) жанындағы жер учаскесі бар үй-жайлық (коттедж түріндегі)

пункты 35, 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"35. В случае возникновения необходимости внесения изменений и/или дополнений в ПДП и/или проект застройки заказчик и/или инвестор обращается в местный исполнительный орган с заявлением о внесении изменений и/или дополнений в ПДП и/или проект застройки с указанием наименования объекта и его технико-экономических показателей.
36. На основании заявления структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства готовит проект решения, но не более двух раз в год, за исключением случаев, обусловленных необходимостью корректировки действующего ПДП и/или проекта застройки в целях строительства социальных, культурных и уникальных объектов за счет бюджетных средств.
37. Разработка, согласование и утверждение изменений и/или дополнений в ПДП и/или проекта застройки осуществляется в соответствие с требованиями, предусмотренными настоящими Правилами.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Е. Дауылбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 июня 2022 года № 341
Приложение 2
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(проектов детальной планировки
и проектов застройки)
Классификатор ПДП и проекта застройки
Классы
Слои
Подтипы
Код по классификатору
Наименование по классификатору
Тип геометрического представления
1
2
3
4
5
6
Функциональные зоны
Жилые зоны
pdpzonejil
Усадебной (коттеджного типа) с земельным участком при доме (квартире)

11010001
Үй (пәтер) жанындағы жер учаскесі бар үй-жайлық (коттедж түріндегі) құрылыс салу аумағы
полигон
Үй-жайлық жер учаскелері бар бір пәтерлі жеке азқабатты (1-3 қабат) тұрғын үйлердің құрылысын салу
11010002
Үй-жайлық жер учаскелері бар бір пәтерлі жеке азқабатты (1-3 қабат) тұрғын үйлерді салу аумағы
Пәтер жанындағы жер учаскесі бар оқшауланған
11010003
Пәтер жанындағы жер учаскесі бар оқшауланған құрылыс салу аумағы
Учаскесіз азқабатты құрылыс салу (2-3 қабат)
11020001
Учаскесіз азқабатты құрылыс салу (2-3 қабат) аумағы
Оқшауланған тығыздығы жоғары құрылыс салу (2-3 қабат)
11020002
Оқшауланған тығыздығы жоғары құрылыс салу (2-3 қабат) аумағы
4-5 және 6* қабатты құрылыс салу
11030001
4-5 және 6* қабатты құрылыс салу аумағы
Көпқабатты (6-12 қабат) тұрғын үй құрылысын салу аймағы
11040001
Көпқабатты (6-12 қабат) тұрғын үй құрылысын салу аумағы
Жоғары қабатты (12 қабаттан жоғары) құрылыс салу аймағы
11040002
Жоғары қабатты (12 қабаттан жоғары) құрылыс салу аумағы
Қоғамдық-іскерлік аймақ
pdpzoneodz
Мектепке дейінгі білім беру мекемелері және орта білім беру мекемелері

11010001
Территория усадебной (коттеджного типа) застройки с земельным участком при доме (квартире)
полигон
Застройки одноквартирными индивидуальными малоэтажными жилыми домами (1-3 этажей) с приусадебными земельными участками
11010002
Территория застройки одноквартирными индивидуальными малоэтажными жилыми домами (1-3 этажей) с приусадебными земельными участками
Блокированной с земельным участком при квартире
11010003
Территория блокированной застройки с земельным участком при квартире
Малоэтажной застройки (2-3 этажа) без участка
11020001
Территория малоэтажной застройки (2-3 этажа) без участка
Блокированной высокоплотной застройки (2-3 этажа)
11020002
Территория блокированной высокоплотной застройки (2-3 этажа)
4-5 и 6* этажной застройки
11030001
Территория 4-5 и 6* этажной застройки
Зона застройки многоэтажными жилыми домами (6-12 этажей)
11040001
Территория застройки многоэтажными жилыми домами (6-12 этажей)
Зона застройки повышенной этажности (выше 12 этажей)
11040002
Территория застройки повышенной этажности (выше 12 этажей)
Общественно-деловая зона pdpzoneodz
Дошкольных учреждений и учреждений среднего образования

11050001
Мектепке дейінгі білім беру мекемелерінің және орта білім беру мекемелерінің аумағы
полигон
Орта кәсіби және жоғары білім беру мекемелері
11050002
Орта кәсіби және жоғары білім беру мекемелерінің аумағы
Денсаулық сақтау мекемелері
11060001
Денсаулық сақтау мекемелерінің аумағы
Әлеуметтік қамтамасыз ету мекемелері
11060002
Әлеуметтік қамтамасыз ету мекемелерінің аумағы
Мәдениет және өнер мекемелері
11070001
Мәдениет және өнер мекемелерінің аумағы
Шипажай, курорт, демалыс және туризм мекемелері
11070002
Шипажай, курорт, демалыс және туризм мекемелерінің аумағы
Өрт сөндіру бөлімдері
11070003
Өрт сөндіру бөлімдерінің аумағы
Халыққа әлеуметтік және мәдени-тұрмыстық қызмет көрсетудің басқа объектілері
11070004
Халыққа әлеуметтік және мәдени-тұрмыстық қызмет көрсетудің басқа объектілерінің аумағы
Дене шынықтыру-спорттық ғимараттар
11070005
Дене шынықтыру-спорттық ғимараттардың аумақтары
Діни ғимараттар мен құрылыстар

11050001
Территория дошкольных учреждений и учреждений среднего образования
полигон
Учреждений среднего профессионального и высшего образования
11050002
Территория учреждений среднего профессионального и высшего образования
Учреждения здравоохранения
11060001
Территория учреждений здравоохранения
Учреждения соцобеспечения
11060002
Территория учреждений соцобеспечения
Учреждения культуры и искусства
11070001
Территория учреждений культуры и искусства
Учреждения санаторно- курортные, оздоровительные, отдыха и туризма
11070002
Территория учреждений санаторно- курортные, оздоровительные, отдыха и туризма
Пожарные части
11070003
Территория пожарных частей
Прочие объекты социального и культурно-бытового обслуживания населения
11070004
Территория прочих объектов социального и культурно-бытового обслуживания населения
Физкультурно-спортивных сооружений
11070005
Территория физкультурно-спортивных сооружений
Религиозные здания и сооружения

11070006
Діни ғимараттар мен құрылыстардың аумағы
Сауда, қоғамдық тамақтану, тұрмыстық және коммуналдық қызмет көрсету кәсіпорындары
11070007
Сауда, қоғамдық тамақтану, тұрмыстық және коммуналдық қызмет көрсету кәсіпорындарының аумағы
Басқару ұйымдары мен мекемелері, кредиттік-қаржылық мекемелер, байланыс кәсіпорындары және т.б.
11070008
Басқару ұйымдары мен мекемелері, кредиттік-қаржылық мекемелер, байланыс кәсіпорындарының және т.б. аумағы
Өндірістік (өнеркәсіптік) құрылыс салу аймақтары
pdpzoneprom
Қоғамдық-өндірістік аумақтар

11070006
Территория религиозных зданий и сооружений
Предприятий торговли, общественного питания, бытового и коммунального обслуживания
11070007
Территория предприятий торговли, общественного питания, бытового и коммунального обслуживания
Организации и учреждения управления, кредитно-финансовые учреждения, предприятия связи и пр.
11070008
Территория организаций и учреждений управления, кредитно-финансовые учреждения, предприятия связи и пр.
Территории производственной (промышленной) застройки
pdpzoneprom
Общественно-производственные территории

11080001
Қоғамдық-өндірістік аумақтар
полигон
Зияндылық сыныбы I-V болатын кәсіпорындардың аумақтары
11080002
Зияндылық сыныбы I-V болатын кәсіпорындардың аумақтары
Қоймалық құрылыс
11090001
Қоймалық құрылыс аумағы
Коммуналдық құрылыс
11090002
Коммуналдық құрылыс аумағы
Көлік инфрақұрылымының аймақтары
pdpzonetransport
Көлік коммуникациялары (көшелер, жолдар)
11100001
Көлік коммуникацияларының (көшелер, жолдар) аумағы
полигон
Көшелер мен жолдардағы (жол айырықтарындағы) жасанды құрылыстар

11080001
Общественно-производственные территории
полигон
Территории предприятий I-V классов вредности
11080002
Территории предприятий I-V классов вредности
Складская застройка
11090001
Территория складской застройки
Коммунальная застройка
11090002
Территория коммунальной застройки
Территории транспортной инфраструктуры
pdpzonetransport
Транспортных коммуникаций (улиц, дорог)
11100001
Территория транспортных коммуникаций (улиц, дорог)
полигон
Искусственных сооружений на улицах и дорогах (развязок)

11100002
Көшелер мен жолдардағы (жол айырықтарындағы) жасанды құрылыстардың аумағы
Автомобиль көлігін сақтау орындары
11110001
Автомобиль көлігін сақтау орындарының аумағы
Автосервис кәсіпорындары (автожанар май құю станциясы, техникалық қызмет көрсету станциясы, автожуу)
11120001
Автосервис кәсіпорындарының (автожанар май құю станциясы, техникалық қызмет көрсету станциясы, автожуу) аумағы
Қалалық жолаушылар көлігінің құрылыстары мен құрылғылары (метро станциялары, элеткрлік көлік кіші станциялары, автостанциялар)
11130001
Қалалық жолаушылар көлігінің құрылыстары мен құрылғыларының (метро станциялары, элеткрлік көлік кіші станциялары, автостанциялар) аумағы
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
11140001
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстардың аумағы
Теміржол көлігінің құрылыстары
11140002
Теміржол көлігінің құрылыстарының аумағы
Сыртқы көлік құрылыстары (автовокзалдар, т/ж вокзалдары, әуежай, әуевокзалы)
11150001
Сыртқы көлік құрылыстарының (автовокзалдар, т/ж вокзалдары, әуежай, әуевокзалы) аумағы
Коммуналдық қызметтермен қамтамасыз ету аймағы
pdpzoneeng
Электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету аймағы
11160001
Электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету аймағы
полигон
Телефонмен қамтамасыз ету аймағы

11100002
Территория искусственных сооружений на улицах и дорогах (развязок)
Мест хранения автомобильного транспорта
11110001
Территория мест хранения автомобильного транспорта
Предприятий автосервиса (автозаправочная станция,
станция технического обслуживания, автомойки)
11120001
Территория предприятий автосервиса (автозаправочная станция,
станция технического обслуживания, автомойки)
Сооружений и устройств городского пассажирского транспорта (станции метро, подстанции электрического транспорта, автостанции)
11130001
Территория сооружений и устройств городского пассажирского транспорта (станции метро, подстанции электрического транспорта, автостанции)
Железные дороги, пути и линейные сооружения
11140001
Территория железных дорог, путей и линейных сооружений
Сооружения железнодорожного транспорта
11140002
Территория сооружений железнодорожного транспорта
Застроек внешнего транспорта (автовокзалы, ж/д вокзалы, аэропорт, аэровокзал)
11150001
Территория застроек внешнего транспорта (автовокзалы, ж/д вокзалы, аэропорт, аэровокзал)
Зона обеспеченности инженерными коммуникациями pdpzoneeng
Зона обеспеченности энергоснабжением
11160001
Зона обеспеченности энергоснабжением
полигон
Зона обеспеченности телефонизацией

11230001
Нөсерлік кәрізбен қамтамасыз ету аймағы
Қорғалатын аумақтар
pdpzoneprotect
Өзендер, табиғи және жасанды су айдындары
11240001
өзендер, табиғи және жасанды су айдындарының аумағы
полигон
Тарихи ескерткіштер; сәулет және жылжымайтын мәдениет
11250001
Тарихи ескерткіштер; сәулет және жылжымайтын мәдениет аумағы
Табиғат ескерткіштері
11260001
Табиғат ескерткіштерінің аумағы
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы аймақтары pdpzoneagricult
Жылыжайлар, гүл шаруашылықтары және тәлімбақтар
11270001
Жылыжайлар, гүл шаруашылықтары және тәлімбақтардың аумағы
полигон
Орман шаруашылығы
11280001
Орман шаруашылығы аумағы
Басқа да ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланатын
11129001
Басқа да ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланатын аумақтар
Рекреациялық аймақтар
pdpzonerec
Жалпы пайдаланудағы жасыл желектер және арнайы мақсаттағы жасыл желектер
11300001
Жалпы пайдаланудағы жасыл желектер және арнайы мақсаттағы жасыл желектер аумағы
полигон
Қысқа мерзімді демалыс (саябақтар, скверлер)
11310001
Қысқа мерзімді демалыс (саябақтар, скверлер) аумақтары
Ұзақ демалыс (шипажайлар, курорттар)
11320001
Шипажайлар, курорттар және т.б. аумағы (ұзақ демалыс аймағы)
Өзендердің, су айдындарының, жағалау белдеулерінің
11330001
Өзендердің, су айдындарының, жағалау белдеулерінің аумағы
Резервтік аумақтар
pdpzonerez
Резервтік аумақтар
11340001
Резервтік аумақтар
полигон
Қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
pdpzonennt
Арнайы инженерлік шараларды жүргізуді талап ететін қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
11350001
Арнайы инженерлік шараларды жүргізуді талап ететін қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
полигон
Режимдік аумақтардың аймақтары
pdpzonerestrict
Қорғаныс объектілері мен аумақтары
11360001
Қорғаныс объектілерінің аумағы
полигон
Еңбекпен түзеу мекемелері
11370001
Еңбекпен түзеу мекемелерінің аумағы
Арнайы мақсаттағы жерлер pdpzonespec
Зираттар
11380001
Зираттар аумағы
полигон
Қатты тұрмыстық қалдықтарды уақытша сақтау, ҚТҚ өңдеу кәсіпорындары
11390001
Қатты тұрмыстық қалдықтарды уақытша сақтау, ҚТҚ өңдеу кәсіпорындарының аумағы
Күл үйінді, тұндырғыштар
11400001
Күл үйінді, тұндырғыштар аумағы
Санитарлық-қорғау аймақтары
pdpzonesan
Санитарлық-қорғау аймақтары
11410001
Санитарлық-қорғау аймақтары
полигон
Қала маңы аймағы
pdpzonesub
Ауыл шаруашылығы жерлері
11420001
Ауыл шаруашылығы жерлерінің аумағы
полигон
Елді мекендердің жерлері
11430001
Елді мекендердің жерлерінің аумағы
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыштық қызмет, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік қажеттіліктері жерлері және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер
11440001
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыштық қызмет, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік қажеттіліктері жерлері және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері

11230001
Зона обеспеченности ливневой канализацией
Охраняемые территории
pdpzoneprotec
Рек, естественных и искусственных водоемов
11240001
Территория рек, естественных и искусственных водоемов
полигон
Памятников истории; архитектуры и недвижимой культуры
11250001
Территория памятников истории, архитектуры и недвижимой культуры
Памятников природы
11260001
Территория памятников природы
Зоны сельскохозяйственного и лесохозяйственного pdpzoneagricult
Теплиц, цветочного хозяйства и питомников
11270001
Территория теплиц, цветочного хозяйства и питомников
полигон
Лесного хозяйства
11280001
Территория лесного хозяйства
Прочего сельскохозяйственного использования
11129001
Территории прочего сельскохозяйственного использования
Рекреационные зоны pdpzonerec
Зелени общего пользования и зелени спецназначения
11300001
Территория зелени общего пользования и зелени спецназначения
полигон
Кратковременного отдыха (парки, скверы)
11310001
Территория парков, скверов и т.д. (зона кратковременного отдыха)
Длительного отдыха (санатории, курорты)
11320001
Территория санаториев, курортов и т.д. (зона длительного отдыха)
Рек, водоемов, береговых полос
11330001
Территория рек, водоемов, береговых полос
Резервные территории
pdpzonerez
Резервные территории
11340001
Резервные территории
полигон
Неудобные и неиспользуемые территории
pdpzonennt
Неудобные и неиспользуемые территории, требующие проведения специальных инженерных мероприятий
11350001
Неудобные и неиспользуемые территории, требующие проведения специальных инженерных мероприятий
полигон
Зоны режимных территорий
pdpzonerestrict
Оборонных объектов и территорий
11360001
Территория оборонных объектов
полигон
Исправительно-трудовых учреждений
11370001
Территория исправительно-трудовых учреждений
Зоны специального назначения
pdpzonespec
Кладбищ
11380001
Территория кладбищ
полигон
Временного хранения твердых бытовых отходов, предприятий по переработке ТБО
11390001
Территория временного хранения твердых бытовых отходов, предприятий по переработке ТБО
Золоотвалов, отстойников
11400001
Территория золоотвалов, отстойников
Санитарно-защитные зоны
pdpzonesan
Санитарно-защитные зоны
11410001
Санитарно-защитные зоны
полигон
Пригородная зона
pdpzonesub
Земли сельскохозяйственного назначения
11420001
Территория земель сельскохозяйственного назначения
полигон
Земли населенных пунктов
11430001
Территория земель населенных пунктов
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
11440001
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
Земли особо охраняемых природных территорий

11450001
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері
Орман қоры жерлері
11460001
Орман қоры жерлері
Су қоры жерлері
11470001
Су қоры жерлері
Босалқы жер
11480001
Босалқы жер
Қайта өңделетін жерлер
pdpzonerecult
Қайта өңделетін жерлер
11490001
Қайта өңделетін жерлер
полигон
Здания и сооружения населенного пункта
pdpbuild
Здания и сооружения
pdpbuild
Существующие здания и сооружения
22010001
Существующие здания и сооружения
полигон
Проектируемые здания и сооружения
22020001
Проектируемые здания и сооружения
Елді мекендердің ғимараттары мен құрылыстары
pdpbuild
Инженерлік коммуникация желілік
pdpenglin
Ғимараттар мен құрылыстар
pdpbuild
Қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстар
Жобалық ғимараттар мен құрылыстар
22010001
Қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстар
полигон
Объекты газоснабжения линейные
pdpenggaslin
22020001
Жобалық ғимараттар мен құрылыстар
линия
Электрмен жабдықтау объектілері желілік
pdpengellin
33010001
Электрмен жабдықтау объектілері желілік
желі
Газбен жабдықтау объектілері желілік
pdpenggaslin
33020001
Газбен жабдықтау объектілері желілік
желі
Сумен жабдықтау объектілері желілік pdpengwodlin
33030001
Сумен жабдықтау объектілері желілік
желі
Байланыс және телекоммуникациялар объектілері желілік
pdpengtellin
33060001
Байланыс және телекоммуникациялар объектілері желілік
желі
Мұнай құбыры объектілері желілік pdpengoillin
33070001
Мұнай құбыры объектілері желілік
желі
Нөсерлік кәріз объектілері желілік
pdpenglivlin
33080001
Нөсерлік кәріз объектілері желілік
желі
Инжелерлік коммуникациялар полигондық
pdpengpol
Полигоналды электрмен жабдықтау объектілері
pdpengelpol
33090001
Полигоналды электрмен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды газбен жабдықтау объектілері
pdpenggaspol
33100001
Полигоналды газбен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды сумен жабдықтау объектілері
pdpengwodpol
33110001
Полигоналды сумен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды субұру объектілері
pdpengkanpol
33120001
Полигоналды субұру объектілері
полигон
Полигоналды жылумен жабдықтау объектілері pdpengteppol
33130001
Полигоналды жылумен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды байланыс және телекоммуникациялар объектілері
pdpengtelpol
33140001
Полигоналды байланыс және телекоммуникациялар объектілері
полигон
Полигоналды мұнай құбыр объектілері
pdpengoilpol
33150001
Полигоналды мұнай құбыр объектілері
полигон
Полигоналды нөсерлік кәріз объектілері
pdpenglivpol
33160001
Полигоналды нөсерлік кәріз объектілері
полигон
Қала құрылысы жобасының шекаралары
pdpgr
Елді мекеннің шекаралары
pdpgrnp
Елді мекеннің қолданыстағы шекаралары
44010001
Елді мекеннің қолданыстағы шекаралары
полигон
Елді мекеннің жобалық шекаралары

11450001
Земли особо охраняемых природных территорий
Земли лесного фонда
11460001
Земли лесного фонда
Земли водного фонда
11470001
Земли водного фонда
Земли запаса
11480001
Земли запаса
Функциональные зоны
Земли рекультивации
pdpzonerecult
Земли рекультивации
11490001
Земли рекультивации
полигон
Здания и сооружения населенного пункта
pdpbuild
Здания и сооружения
pdpbuild
Существующие здания и сооружения
22010001
Существующие здания и сооружения
полигон
Проектируемые здания и сооружения
22020001
Проектируемые здания и сооружения
Инженерные коммуникации линейные
pdpenglin
Объекты энергоснабжения линейные
pdpengellin
33010001
Объекты энергоснабжения линейные
линия
Объекты газоснабжения линейные
pdpenggaslin
33020001
Объекты газоснабжения линейные
линия
Объекты водоснабжения линейные pdpengwodlin
33030001
Объекты водоснабжения линейные
линия
Объекты водоотведения линейные
pdpengkanlin
33040001
Объекты водоотведения линейные
линия
Объекты теплоснабжения линейные
pdpengteplin
33050001
Объекты теплоснабжения линейные
линия
Объекты связи и телекоммуникаций линейные
pdpengtellin
33060001
Объекты связи и телекоммуникаций линейные
линия
Объекты нефтепроводов линейные pdpengoillin
33070001
Объекты нефтепроводов линейные
линия
Объекты ливневой канализации линейные
pdpenglivlin
33080001
Объекты ливневой канализации линейные
линия
Инженерные коммуникации полигональные
pdpengpol
Объекты энергоснабжения полигональные
pdpengelpol
33090001
Объекты энергоснабжения полигональные
полигон
Объекты газоснабжения полигональные
pdpenggaspol
33100001
Объекты газоснабжения полигональные
полигон
Объекты водоснабжения полигональные
pdpengwodpol
33110001
Объекты водоснабжения полигональные
полигон
Объекты водоотведения полигональные
pdpengkanpol
33120001
Объекты водоотведения полигональные
полигон
Объекты теплоснабжения полигональные
pdpengteppol
33130001
Объекты теплоснабжения полигональные
полигон
Объекты связи и телекоммуникаций полигональные
pdpengtelpol
33140001
Объекты связи и телекоммуникаций полигональные
полигон
Объекты нефтепроводов полигональные
pdpengoilpol
33150001
Объекты нефтепроводов полигональные
полигон
Объекты ливневой канализации полигональные
pdpenglivpol
33160001
Объекты ливневой канализации полигональные
полигон
Границы градостроительного проекта
pdpgr
Границы населенного пункта
pdpgrnp
Существующие границы населенного пункта
44010001
Существующие границы населенного пункта
полигон
Проектные границы населенного пункта

44020001
Елді мекеннің жобалық шекаралары
ЕТЖЖ шекарасы
pdpgrpdp
44030001
ЕТЖЖ шекарасы
полигон
Есептік орамдардың шекаралары
pdpgrmkr
44040001
Есептік орамдардың шекаралары
полигон
Қала құрылысы регламенттері
pdpreg
Қызыл сызықтар
pdpregredline
55010001
Қызыл сызықтар желілік
желі
Қызыл сызықтар
pdpregredlinepol
55040001
Қызыл сызықтар
полигоналды
полигон
Сары сызықтар
pdpregyellowline
55020001
Сары сызықтар
желі
Су қорғау жолақтары
pdpregwodpls
55030001
Су қорғау жолақтары
полигон
Автомобиль көлігі
pdpautotran
Көпірлер
pdpautotranbridg
66010001
Көпірлер
полигон
Аялдамалар
pdpautotranost
66020001
Аялдамалар
полигон
Тұрақтар
pdpautotranprc
66030001
Тұрақтар
полигон
Жолдар мен өтпе жолдар
pdpautotranrdc
66040001
Жолдар мен өтпе жолдар
полигон
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
pdpautotranstreet
66050001
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
полигон
Теміржол көлігі
pdprrstran
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар pdprrstranlin
77010001
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
полигон
Елді мекенді абаттандыру пункта
pdpblag
Жарнамалық-ақпараттық объект (билборд)
pdpblagbillboard
88010001
Жарнамалық-ақпараттық объект (билборд)
полигон
Балалардың ойын алаңдары pdpblagchildpl
88020001
Балалардың ойын алаңдары
полигон
Кептіруге арналған алаң pdpblagdryerpl
88030001
Кептіруге арналған алаң
полигон
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары
pdpblagdumppl
88040001
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары
полигон
Қоқыс учаскелері pdpblagdumpuch
88050001
Қоқыс учаскелері
полигон
Бұрқақтар
pdpblagfontpol
88060001
Бұрқақтар
полигон
Паркинг
pdpblagparking
88070001
Паркинг
полигон
Спорт алаңы
pdpblagsportpl
88080001
Спорт алаңы
полигон
Эстакадалық құрылыстар pdpblagstockad
88090001
Эстакадалық құрылыстар
полигон
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары, велосипед жолдары pdpblagtrotuar
88100001
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары, велосипед жолдары
полигон
Қалалық көгалдандыру
pdpblagzelen
88110001
Қалалық көгалдандыру
полигон
Қоршаулар
pdpblagogr
88120001
Қоршаулар
желі
Шағын сәулеттік формалар pdpblagmaf
88130001
Шағын сәулеттік формалар
полигон
Әлеуметтік-мәдени объектілер
pdpscsc
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар) pdpscsclin
99010001
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар)
желі
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т. б.)
pdpscscpol
99020001
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т. б.)
полигон
Гидрография және гидротехникалық құрылыстар
pdpgs
Гидрография объектілері
pdpgshdrpol
Анықталмаған

44020001
Проектные границы населенного пункта
Граница ПДП
pdpgrpdp
44030001
Граница ПДП
полигон
Границы учетных кварталов
pdpgrmkr
44040001
Границы учетных кварталов
полигон
Градостроительные регламенты
pdpreg
Красные линии
Pdpregredline
edlinelin
55010001
Красные линии
линия
Красные линии
Pdpregredline edlinepol
55040001
Красные линии
полигон
Желтые линии
pdpregyellowline
55020001
Желтые линии
линия
Водоохранные полосы
pdpregwodpls
55030001
Водоохранные полосы
полигоны
Автомобильный транспорт
pdpautotran
Мосты
pdpautotranbridg
66010001
Мосты
полигон
Остановки
pdpautotranost
66020001
Остановки
полигон
Парковки
pdpautotranprc
66030001
Парковки
полигон
Дороги и проезды
pdpautotranrdc
66040001
Дороги и проезды
полигон
Осевые линии дорог и улиц
pdpautotranstreet
66050001
Осевые линии дорог и улиц
полигон
Железнодорожный транспорт
pdprrstran
Железные дороги, пути и линейные сооружения pdprrstranlin
77010001
Железные дороги, пути и линейные сооружения
полигон
Благоустройство населенного пункта
pdpblag
Рекламно-информационный объект (билборд)
pdpblagbillboard
88010001
Рекламно-информационный объект (билборд)
полигон
Детские игровые площадки
pdpblagchildpl
88020001
Детские игровые площадки
полигон
Площадка для сушки белья
pdpblagdryerpl
88030001
Площадка для сушки белья
полигон
Мусорные контейнерные площадки
pdpblagdumppl
88040001
Мусорные контейнерные площадки
полигон
Мусорные участки
pdpblagdumpuch
88050001
Мусорные участки
полигон
Фонтаны
pdpblagfontpol
88060001
Фонтаны
полигон
Паркинг
pdpblagparking
88070001
Паркинг
полигон
Спортивная площадка
pdpblagsportpl
88080001
Спортивная площадка
полигон
Эстакадные сооружения
pdpblagstockad
88090001
Эстакадные сооружения
полигон
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
pdpblagtrotuar
88100001
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
полигон
Городское озеленение
pdpblagzelen
88110001
Городское озеленение
полигон
Ограждения
pdpblagogr
88120001
Ограждения
линия
Малые архитектурные формы
pdpblagmaf
88130001
Малые архитектурные формы
полигон
Социально-культурные объекты
pdpscsc
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги)
pdpscsclin
99010001
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги)
линия
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
pdpscscpol
99020001
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
полигон
Гидрография и гидротехнические сооружения
pdpgs
Объекты гидрографии
Pdpgshdrpol
Гидротехнические объекты
pdpgshdtpol
Не определено

1.1 pdpzonejil - Тұрғын аймақтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағын аудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақ атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі дерек көзі ақпараты
Text
100
1.2 pdpzoneodz - Қоғамдық-іскерлік аймақ
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағын аудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақ атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі дерек көзі ақпараты
Text
100
1.3 pdpzoneprom - Өнеркәсіптік (өндірістік) аймақтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағын аудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақ атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі дерек көзі ақпараты
Text
100
1.4 pdpzonetransport - Көлік инфрақұрылымы аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағын аудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақ атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі дерек көзі ақпараты
Text
100

1.1pdpzonejil – Жилые зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код классификатора административно-территориальных объектов с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100
1.2 pdpzoneodz - Общественно-деловые зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код классификатора административно-территориальных объектов с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100
1.3 pdpzoneprom - Промышленные (производственные) зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код классификатора административно-территориальных объектов с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100
1.4 pdpzonetransport - Зоны транспортной инфраструктуры
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код классификатора административно-территориальных объектов с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100