Салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы мемлекеттік кіріс органдарына қорытынды беру қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 сәуірде № 27485 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 586 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 434-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы қорытындыны мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы қорытындының нысаны.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 7 сәуірдегі
№ 381 бұйрығына
1-қосымша
Салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы мемлекеттік кірістер органдарына қорытындыны ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы салық кезеңі ішінде шикізат шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы мемлекеттік кірістер органдарына қорытындыны ұсыну қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 434-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және салық кезеңі ішінде шикізат шикізат экспортынан түскен ішкі валюта нарығындағы валюталық түсімді айырбастау туралы мемлекеттік кірістер органдарына қорытындыны (бұдан әрі – Қорытынды) ұсыну тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил и формы представления заключения в органы государственных доходов о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2022 года № 27485. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 586
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 434 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила представления заключения в органы государственных доходов о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательстве Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 апреля 2022 года № 381
Правила представления заключения в органы государственных доходов о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления заключения в органы государственных доходов о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 434 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок представления в органы государственных доходов заключения о конвертации валютной выручки поступившей от экспорта сырья за налоговый период (далее – Заключение).

2. Қорытындыны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі және екінші деңгейдегі банктермен мемлекеттік кірістер органдарынан сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органдарына ұсыналады.
2-тарау. Қорытындыны беру тәртібі
3. Мемлекеттік кірістер органы Салық кодексінің 212-бабы 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес қосылған құн салығы бойынша салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту жағдайын ескере отырып, онда талап ету көрсетілген салық кезеңіне арналған қосылған құн салығы бойынша декларацияны табыс ету үшін, Салық кодексінің 424-бабының 1-тармағында белгіленген соңғы күн өткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қорытынды беру туралы:
экспортердің тұрақты тұратын немесе орналасқан жері бойынша валюталық шартты есептік тіркеуді жүзеге асырған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына, экспортердің банктік шоттарына қызмет көрсететін екінші деңгейдегі банктерге;
филиалдар мен өкілдіктер арқылы Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын бейрезиденттерге қатысты филиалдың немесе өкілдіктің банктік шоттарына қызмет көрсететін екінші деңгейдегі банктерге сұрау салуды жолдайды.
4. Мемлекеттік кірістер органы Қорытындыны ұсыну туралы сұрау салуды жіберген кезде мыналарды:
1) салық төлеушінің атауын;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірін (ЖСН / БСН);
3) нұсқаманың нөмірі мен тіркелген күнін;
4) тексерілетін салық кезеңін;
5) келісімшарттың/валюталық шарттың нөмірі және оның берілген күнін (бар болса);

2. Заключение представляется по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу территориальными филиалами Национального Банка Республики Казахстан и банками второго уровня в органы государственных доходов в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения запроса от органов государственных доходов.
Глава 2. Порядок представления Заключения
3. Орган государственных доходов в течение 3 (трех) рабочих дней после истечения последней даты, установленной пунктом 1 статьи 424 Налогового кодекса, для представления декларации по налогу на добавленную стоимость за налоговый период, в котором указано требование, с учетом случая продления срока представления налоговой отчетности по налогу на добавленную стоимость в соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 3 статьи 212 Налогового кодекса, направляет запрос о представлении Заключения:
в территориальные филиалы Национального Банка Республики Казахстан, осуществившие учетную регистрацию валютного договора по месту постоянного проживания или нахождения экспортера, банки второго уровня, обслуживающие банковские счета экспортера;
в банки второго уровня, обслуживающие банковские счета филиала или представительства в отношении нерезидентов, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через филиалы и представительства.
4. Органом государственных доходов при направлении запроса о представлении Заключения указывается:
1) наименование налогоплательщика;
2) индивидуальный идентификационный номер/бизнес- идентификационный номер (ИИН/БИН);
3) номер и дата регистрации предписания;
4) проверяемый налоговый период;
5) номер контракта/валютного договора и дата его присвоения (при наличии);

6) есептік тіркеу нөмірі мен күнін көрсетеді.
Бұл ретте келісімшарттың/валюталық шарттың есептік нөмірі және оны беру күні сұрау салуда экспорт бойынша келісімшарттардың/валюталық шарттардың есептік нөмірлері алынған келісімшарттарға/валюталық шарттарға қатысты көрсетіледі.
5. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары немесе екінші деңгейдегі банктер мемлекеттік кірістер органының Қорытындыны ұсыну туралы сұрау салуы бойынша мемлекеттік кірістер органдарына Қорытындыны осындай сұрау салуды электрондық түрде алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Қорытынды басшының немесе басшының жазбаша шешімімен Қорытындыны қол қоюға уәкілетті берілген тұлға электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен екінші деңгейдегі банктер арасында ақпараттық жүйелердің мемлекеттік кірістер органдарымен интеграция болмаған жағдайда мемлекеттік кірістер органдардың сұрау салуды жібереді және Қорытынды қағаз жеткізгіште ұсынылады.
Қорытындыны электрондық түрде ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайда, мұндай қорытынды қағаз жеткізгіште ұсынылады. Бұл ретте, ілеспе хат пен қорытындыға басшы не уәкілетті тұлға қол қояды және Қорытындыны электрондық түрде ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайда, мұндай Қорытынды қағаз жеткізгіште ұсынылады. Бұл ретте, ілеспе хат пен Қорытындаға басшының не басшының жазбаша шешімімен Қорытындыға қол қоюға уәкіліттік берілген тұлға қолы қойылады және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі аумақтық филиалының және екінші деңгейдегі банктің мөрімен (болған жағдайда) бекітіледі.
Екі және одан да көп парақта жасалған қағаз жеткізгіштегі Қорытындыға басшының немесе басшының жазбаша шешімімен Қорытындыға қол қоюға уәкіліттік берілген тұлға Қорытындының бірінші парағына қол қояды, бұл ретте Қорытындының бірінші және әрбір келесі парағына орындаушы қолы қояды және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі аумақтық филиалының және екінші деңгейдегі банктің мөрімен (болған жағдайда) бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 7 сәуірдегі
№ 381 бұйрығына
2-қосымша
нысан

6) номер и дата учетной регистрации контракта/валютного договора.
При этом учетный номер контракта/валютного договора и дата его присвоения в запросе указывается в отношении контрактов/валютных договоров, по которым получены учетные номера контрактов/валютных договоров по экспорту.
5. Территориальные филиалы Национального Банка Республики Казахстан, банки второго уровня по запросу органа государственных доходов о представлении Заключения направляют в органы государственных доходов Заключение в течение 3 (трех) рабочих дней с даты получения такого запроса в электронном виде. Заключение заверяется электронной цифровой подписью руководителя либо лица, уполномоченного письменным решением руководителя на подписание Заключения.
В случае отсутствия интеграции информационных систем между Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня с органами государственных доходов запрос органом государственных доходов направляется и Заключение представляется на бумажном носителе. При этом сопроводительное письмо и Заключение подписывается руководителем либо лицом, уполномоченным письменным решением руководителя на подписание Заключения, и скрепляется печатью территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан и банка второго уровня (при ее наличии).
Заключение на бумажном носителе, составленное на двух и более листах, подписывается руководителем либо лицом, уполномоченным письменным решением руководителя на подписание Заключения, на первом листе Заключения, при этом первый и каждый последующий лист Заключения визируется исполнителем и скрепляется печатью территориального филиала Национального Банка Республики Казахстан и банка второго уровня (при ее наличии).
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 апреля 2022 года № 381
форма

Салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы қорытынды "____" _______ 20___ жылдан бастап "____" ________ 20___ жылға дейін
Салық төлеушінің атауы
Валюталық шоттың
Валюта коды
Салық кезеңінің басындағы валюта қалдығы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Салық төлеушінің атауы
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Жиыны
кестенің жалғасы
Салық кезеңінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімнің түсуі туралы мәліметтер
келісімшарттың/валюталық шарттың есептік нөмірі
келісімшарттың/валюталық шартты жасасу күні
шетел валютасындағы келісімшарт/валюталық шарт бойынша сома
жөнелтушінің атауы (деректемелері)
шетел валютасы түсімін түскен күні
шетел валютасында түскен валюталық түсімнің сомасы
валюталық түсімнің түскен сәтіндегі шетелдік валютаға қатынасы бойынша теңгенің бағамы
түскен шетел валютасының түсімінің теңгедегі сомасы
(12-баған х 13-бағанға)
келісімшарт/валюталық шарт бойынша шетел валютасында орындалмаған міндеттеменің қалдығы
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Валюта сатып алу (теңгені өз қаражаты есебінен шетел валютасына айырбастау)
Валюталық түсімді айырбастау
шетел валютасын сатып алу күні
шетел валютасын шетел валютасымен сатып алу сомасы
валюталық түсімді сатып алған сәтіндегі шетелдік валютаға қатынасы бойынша теңгенің бағамы
шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді теңгеге айырбастау күні
шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау сомасы
валюталық түсімді айырбастау сәтіндегі шетелдік валютаға қатынасы бойынша теңгенің бағамы
шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді теңгеге айырбастау сомасы (20-баған х 21-бағанға)
шикізат экспортынан түскен шетел валюта түсімін теңгемен айырбастаудың үлес салмағы (%)
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы

Заключение о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период с "____" _______ 20___ года по "____" ________ 20___ года
Наименование налогоплательщика
№ валютного счета
Код валюты
Остаток валюты на начало налогового периода
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Итого
продолжение таблицы
Сведения о поступлении валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период
учетный номер контракта/валютного договора
дата заключения контракта/валютного договора
сумма по контракту/валютному договору в иностранной валюте
наименование отправителя (реквизиты)
дата поступления иностранной валютной выручки
сумма поступившей валютной выручки в иностранной валюте
курс тенге по отношению к иностранной валюте на момент поступления валютной выручки
сумма поступившей иностранной валютной выручки в тенге
(графа 12 х на графу 13)
остаток неисполненного обязательства в иностранной валюте по контракту/валютному договору
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Приобретение валюты (конвертация тенге в иностранную валюту за счет собственных средств)
Конвертация валютной выручки
дата приобретения иностранной валюты
сумма приобретения иностранной валюты в иностранной валюте
курс тенге по отношению к иностранной валюте на момент приобретения иностранной валюты
дата конвертации валютной выручки в тенге поступившей от экспорта сырья
сумма конвертации валютной выручки поступившей от экспорта сырья
курс тенге по отношению к иностранной валюте на момент конвертации иностранной валюты в тенге
сумма конвертации валютной выручки поступившей от экспорта сырья в тенге (графа 20 х на графу 21)
удельный вес конвертации иностранной валютной выручки поступившей от экспорта сырья в тенге (%)
16
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
Остаток валюты на конец налогового периода налогового периода в иностранной валюте

Салық кезеңінің салық кезеңінің соңындағы шетел валютасындағы валюта қалдығы (6-баған + 12-баған + 17-баған – 20-баған)
Келісімшартты/валюталық шартты жабу
Мәміле / валюталық шарт паспортының нөмірі
Мәміле / валюталық шарт паспортының жабылған күні (келісімшарттың жабылған күні)
24
25
26
Ескертпе: шетел валютасын теңгеге қатысты түскен, сатып алған не айырбастаған кездегі бағамы өзгерген кезде ақпарат мынадай жолмен жазылады.
"Салық кезеңі ішінде шикізат
экспортынан түскен Қазақстан
Республикасының ішкі валюта
нарығындағы валюталық түсімді
айырбастау туралы қорытынды"
нысанына
қосымша
"Салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы қорытынды" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
"Салық кезеңі ішінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді айырбастау туралы қорытынды" нысаны мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда – жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) көрсетіледі;
3-бағанда – салық төлеушінің атауы көрсетіледі;
4-бағанда – валюталық шоттың нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда – ISO 4217 халықаралық стандартқа сәйкес валютаның сандық белгіленуі көрсетіледі;
6-бағанда – салық кезеңінің басындағы валюта қалдығы көрсетіледі;
7-бағанда – келісімшарттың/валюталық шарттың есептік нөмірі/мәміле паспортының нөмірі көрсетіледі (шикізат экспорты бойынша келісімшарттардың/валюталық шарттардың есептік нөмірлері алынған немесе мәмілелер паспорттары ресімделген келісімшарттарға/валюталық шарттарға қатысты толтырылады);
8-бағанда – келісімшарттың/валюталық шарттың/мәміле паспортының жасалған күні көрсетіледі (шикізат экспорты бойынша келісімшарттардың/валюталық шарттардың есептік нөмірлері алынған немесе мәмілелер паспорттары ресімделген келісімшарттарға/валюталық шарттарға қатысты толтырылады);
9-бағанда – келісімшарт/валюталық шарт бойынша шетел валютасындағы сома көрсетіледі;
10-бағанда – валюталық түсімді жөнелтушінің атауы (экспортталған шикізатты сатып алушының деректемелері) көрсетіледі;
11-бағанда – шетел валютасының түсімін банк клиентінің шотына есептеу күні көрсетіледі;
12-бағанда – шетел валютасында түскен валюталық түсімнің сомасы көрсетіледі;
13-бағанда – валюталық түсімді банк клиентінің шотына есепке алу сәтіндегі* шетел валютасына қатысты теңге бағамы көрсетіледі;
14-бағанда – 13-бағанда көрсетілген бағам бойынша теңгедегі баламасы бойынша түскен шетел валютасы түсімінің сомасы көрсетіледі;
15-бағанда – валюталық шарт бойынша шетел валютасында орындалмаған міндеттеменің қалдығы көрсетіледі;
16-бағанда – шетел валютасын сатып алу күні көрсетіледі;
17-бағанда – шетел валютасын шетел валютасында сатып алу сомасы көрсетіледі;
18-бағанда – шетел валютасын сатып алу сәтіндегі шетел валютасына қатысты теңге бағамы, яғни шетел валютасын теңгеге және кері есептеу, өткізу және айырбастау бойынша банк операциясының жасалған күні мен уақыты көрсетіледі;
19-бағанда – шикізат экспортынан түскен валюталық түсімді теңгемен айырбастау күні көрсетіледі;
20-бағанда – шикізат экспортынан түскен түскен валюталық түсімнен айырбастау сомасы көрсетіледі;
21-бағанда – шетел валютасын теңгеге айырбастау сәтіндегі* шетел валютасына қатысты теңгенің бағамы, яғни шетел валютасын теңгеге және кері есептеу, өткізу және айырбастау бойынша банк операциясының жасалған күні мен уақыты көрсетіледі;
22-бағанда – шикізат экспортынан түскен, түскен валюталық түсімнен теңгеге айырбастау сомасы көрсетіледі;
23-бағанда – шикізат экспортынан теңгемен түскен шетел валютасынан түскен түсімді айырбастаудың үлес салмағы көрсетіледі;
24-бағанда – салық кезеңінің соңына шетел валютасындағы валюта қалдығы көрсетіледі;
25-бағанда – жабылатын келісімшарттың/мәміле/валюталық шарт паспортының нөмірі көрсетіледі;
26-бағанда – келісімшарттың/мәміле/валюталық шарт паспортының жабылған күні (жабылған күні) көрсетіледі.
Ескертпе:
* - банк клиентінің шотына есептеу және валютаны айырбастау күні мен уақытына валютаның теңгеге шаққандағы бағамын білдіреді.

(графа 6 + графа 12 + графа 17 – графа 20)
Закрытие контракта
номер паспорта сделки / валютного договора
дата паспорта сделки / валютного договора (дата закрытия)
24
25
26
Примечание: при изменении курса на момент поступления, приобретения либо конвертации иностранной валюты по отношению к тенге, информация записывается следующей строкой.
Приложение
к форме "Заключение о
конвертации валютной выручки,
поступившей от экспорта сырья
за налоговый период"
Пояснение по заполнению формы "Заключение о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период"
Форма "Заключение о конвертации валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период" заполняется следующим образом:
в графе 1 – указывается порядковый номер строки;
в графе 2 – указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН);
в графе 3 – указывается наименование налогоплательщика;
в графе 4 – указывается номер валютного счета;
в графе 5 – указывается цифровое обозначение валюты согласно международному стандарту ISO 4217;
в графе 6 – указывается остаток валюты на начало налогового периода;
в графе 7 – указывается учетный номер валютного договора/номер паспорта сделки (заполняется в отношении контрактов/валютных договоров, по которым получены учетные номера валютных договоров по экспорту сырья или оформлены паспорта сделок);
в графе 8 – указывается дата заключения валютного договора/паспорта сделки (заполняется в отношении валютных договоров, по которым получены учетные номера валютных договоров по экспорту сырья или оформлены паспорта сделок);
в графе 9 – указывается сумма по валютному договору в иностранной валюте;
в графе 10 – указывается наименование отправителя валютной выручки (реквизиты покупателя экспортированного сырья);
в графе 11 – указывается дата зачисления иностранной валютной выручки на счет клиента банка;
в графе 12 – указывается сумма поступившей валютной выручки в иностранной валюте;
в графе 13 – указывается курс тенге по отношению к иностранной валюте на момент* зачисления валютной выручки на счет клиента банка;
в графе 14 – указывается сумма поступившей иностранной валютной выручки по эквиваленту в тенге по курсу, указанному в графе 13;
в графе 15 – указывается остаток неисполненного обязательства в иностранной валюте по валютному договору;
в графе 16 – указывается дата приобретения иностранной валюты;
в графе 17 – указывается сумма приобретения иностранной валюты в иностранной валюте;
в графе 18 – указывается курс тенге по отношению к иностранной валюте на момент приобретения иностранной валюты, то есть дату и время совершения банковской операции по зачислению, реализации и конвертации иностранной валюты в тенге и обратно;
в графе 19 – указывается дата конвертации валютной выручки в тенге поступившей от экспорта сырья;
в графе 20 – указывается сумма конвертации от поступившей валютной выручки, поступившей от экспорта сырья;
в графе 21 – указывается курс тенге по отношению к иностранной валюте на момент* конвертации иностранной валюты в тенге, то есть дату и время совершения банковской операции по зачислению, реализации и конвертации иностранной валюты в тенге и обратно;
в графе 22 – указывается сумма конвертации от поступившей валютной выручки, поступившей от экспорта сырья в тенге;
в графе 23 – указывается удельный вес конвертации, поступившей иностранной валютной выручки, поступившей от экспорта сырья в тенге;
в графе 24 – указывается остаток валюты на конец налогового периода налогового периода в иностранной валюте;
в графе 25 – указывается номер закрываемого паспорта сделки/валютного договора;
в графе 26 – указывается дата паспорта сделки/валютного договора (дата закрытия).
Примечание:
* - означает курс валюты к тенге на дату и время зачисления на счет клиента банка и конвертации валюты.