Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 қаңтардағы № 2/13-VIІ шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 4 ақпанда № 6053 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 37/170-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 19.12.2025 № 37/170-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-9 тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 14-1 бабының 2 тармағына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 18883 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі айқындалсын.
2. "Түркістан қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы Г. Сарсенбаев
Мәслихат хатшысы М. Тангатаров
Түркістан қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
29 қаңтардағы № 2/13-VII
шешіміне қосымша
Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 15.09.2021 № 11/54-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасы, Мемлекет басшысының тапсырмасы бойынша іске қосылған тұрғын үй бағдарламасы ("Наурыз" тұрғын үй бағдарламасы) шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 29 января 2021 года № 2/13-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 4 февраля 2021 года № 6053. Утратило силу решением Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 19 декабря 2025 года № 37/170-VIII
Сноска. Утратило силу решением Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 19.12.2025 № 37/170-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении Правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883), Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии городского маслихата Г. Сарсенбаев
Секретарь маслихата М. Тангатаров
Приложение к решению
Туркестанского городского
маслихата № 2/13-VII
от 29 января 2021 года
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан
Сноска. Приложение - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 15.09.2021 № 11/54-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан, жилищной программы реализованной по поручению Главы Государства (жилищная программа "Наурыз"), определить размер жилищных сертификатов в городе Туркестан:

1) әлеуметтік көмек ретінде бастапқы жарна сомасының 90 % мөлшерінде, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау ретінде бастапқы жарна сомасының 90 % мөлшерінде, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификаты әрбір алушы үшін 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын бірыңғай мөлшерде айқындалады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 01.11.2024 № 24/103-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабында айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын санаттары;
2) "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы №161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32546 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес қалыптастырылатын еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесінің нәтижелері (сауалнама нәтижелері негізінде кадрларға қажеттілік болжамы) негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және спорт салаларында еңбек қызметін жүзеге асыратын сұранысқа ие мамандар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 13.12.2023 № 10/45-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1) 90 % от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятиста тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 90 % от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятиста тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Жилищный сертификат определяется в едином размере не превышающем 1 500 000 (одного миллиона пятиста тысяч) тенге для каждого получателя.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 01.11.2024 № 24/103-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) категории социально уязвимых слоев населения, определенные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отрасли здравоохранения, образования, культуры и спорта, на основе результатов национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов (прогноза потребности в кадрах на основе результатов опроса), формируемых в соответствии с Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года №161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №32546).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенным решением Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 13.12.2023. № 10/45-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).