Қостанай облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 65 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 шілдеде № 23350 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 25 тамыздағы № 238 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 25.08.2025 № 238 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты сессиясының төрайымы А. Мурзабекова
Қостанай облыстық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы Н. Утеулин
Мәслихаттың
2021 жылғы 21 маусымдағы
№ 65 шешіміне
қосымша
Қостанай облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін, Қостанай облыстарындағы тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін айқындау:
1) бастапқы жарна сомасынан 90 пайызы, бірақ әлеуметтік көмек түрінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайды;
2) бастапқы жарна сомасынан 50 пайызы, бірақ әлеуметтік қолдау түрінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайды.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеге дейін бірыңғай мөлшерде айқындалады.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылардың санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 68-бабының 3), 9) және 11) тармақшаларымен айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарының санаттары;

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Костанайской области
Решение маслихата Костанайской области от 21 июня 2021 года № 65. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2021 года № 23350. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 25 августа 2025 года № 238
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 25.08.2025 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883) Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата А. Мурзабекова
Исполняющий обязанности секретаря Костанайского областного маслихата Н. Утеулин
Приложение
к решению маслихата
от 21 июня 2021 года
№ 65
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Костанайской области
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан, определить размер жилищных сертификатов в Костанайской области:
1) 90 процентов от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 50 процентов от суммы первоначального взноса, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге для каждого получателя.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) категории социально-уязвимых слоев населения, определенных подпунктами 3), 9) и 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";

2) денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және спорт салаларында, сондай-ақ кен өндіру, ауыл шаруашылығы салаларындағы еңбек қызметін жүзеге асырушы қажетті мамандар.

2) востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отрасли здравоохранения, образования, культуры и спорта, а также горнодобывающей и сельскохозяйственной отраслей.