Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 шiлдеде № 23706 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз.
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 309-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидалары бекітілсін.
2. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығының 1-тармағы 3) тармақшасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Климаттық саясат және жасыл технологиялар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
м.а. 2021 жылғы 19 шілдедегі
№ 258 Бұйрығымен бекітілген
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2021 года № 23706.
В соответствии с пунктом 4 статьи 309 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ.
2. Признать утратившим силу подпункт 3) пункта 1 приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20823).
3. Департаменту климатической политики и зеленых технологий Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Утверждены
приказом И.о. министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 19 июля 2021 года № 258
Правила выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 309-бабының 4-тармағына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру тәртібін (бұдан әрі – Рұқсат) белгілейді.
2. Қағидалар озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізумен, байланысты қызметті, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуді, монтаждауды, оларға қызмет көрсетуді, озонды бұзатын заттарды тасымалдауды, сақтауды, рекуперациялауды, қалпына келтіруді, кәдеге жаратуды жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғаларға таралады.
3. Осы Қағидалардың қолданылуы "Қазақстан Республикасының Озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі Монреаль хаттамасына қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес Қазақстан Республикасы тарапы болып табылатын Озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі Монреаль хаттамасымен және оған түзетулермен реттелетін озонды бұзатын заттардың барлық түрлеріне таралады.
4. Қағидаларда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терминдер мен айқындамалар пайдаланылады.
5. Рұқсат берілетін өтінішке сәйкес осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген қызметтердің барлық, сондай-ақ жекелеген түрлеріне беріледі.
6. Рұқсаттың қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап үш жыл.
7. Рұқсат берілген оның қолданылу мерзімі аяқталған не Рұқсаттың иесі болып табылатын жеке және (немесе) заңды тұлға Рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы өз еркімен жүгінген жағдайда Рұқсат өзінің қолданылуын тоқтатады.
8. Рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру, қайта жаңарту, алып қою (кері қайтару) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңында көзделген тәртіппен және негіздер бойынша жүзеге асырылады.
2-тарау. Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру тәртібі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 309 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ (далее – Разрешение).
2. Правила распространяются на физических и (или) юридических лиц, осуществляющих деятельность, связанную с производством работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ.
3. Действие настоящих Правил распространяется на все виды озоноразрушающих веществ, регулируемые Монреальским протоколом по веществам, разрушающим озоновый слой, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Монреальскому Протоколу по веществам, разрушающим озоновый слой", и поправками к нему, стороной которых является Республика Казахстан.
4. В Правилах используются термины и определения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Разрешение выдается как на все, так и на отдельные виды деятельности, указанные в пункте 2 настоящих Правил, согласно подаваемому заявлению.
6. Срок действия Разрешения – три года с даты выдачи.
7. Разрешение прекращает свое действие в случае истечения срока действия Разрешения, на который оно выдано, или добровольного обращения физического и (или) юридического лица, являющегося владельцем Разрешения о прекращении действия Разрешения.
8. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) Разрешения осуществляется в порядке и по основаниям, предусмотренным законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ

9. Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
11-1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісім береді.
Ескерту. Қағидалар 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Процестердің нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптарының тізбесінде (бұдан әрі – Талаптар) жазылған.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Талаптардың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беріп, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ является государственной услугой (далее – государственная услуга).
10. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
11-1. Услугополучатель дает согласие на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 11-1 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Перечень документов и требований к оказанию государственной услуги, включающий результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования)
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 8 Требования.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

14. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 28.04.2026 № 75 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады. Көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
16. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтініш пен құжаттар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады және орындайшыны тағайындайтын көрсетілетн қызметті берушінің басшысына оларды жолдайды.
17. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
18. Орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу сәтінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, орындаушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қандай талаптарға сәйкес келмейтінін және сәйкес келтіру мерзімін көрсете отырып, хабарлама жолдайды.
Хабарламада көрсетілген құжаттарды сәйкес келтіру мерщімі екі жұмыс күнін құрайды.
Егер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы оны талаптарға сәйкес келтірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолдайды.
19. Ұсынылған құжаттардың толықтығы белгіленген жағдайда орындаушы көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеруді жүргізу үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша аумақтық бөлімшеге жолдайды.

14. При подаче услугополучателем всех документов через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 28.04.2026 № 75 (вводится в действие с 12.07.2026).
15. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства". Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
16. Сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления заявления и документов осуществляет регистрацию и направляет их руководителю услугодателя, которым назначается исполнитель.
17. В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
18. Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя проверяет полноту документов, представленных услугополучателем.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, исполнитель в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, направляет услугополучателю уведомление с указанием каким требованиям не соответствует пакет документов и сроке приведения его в соответствие.
Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет два рабочих дня.
В случае, если в течении двух рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел его в соответствие с требованиями, услугодатель направляет отказ в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
19. В случае установления полноты представленных документов исполнитель направляет документы в территориальное подразделение по месту нахождения услугополучателя для проведения проверки соответствия услугополучателя разрешительным требованиям.

Аумақтық бөлімше 3 (үш) жұмыс күні ішінде, ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады және қарастыру қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті алушыға жауап ұсынады.
20. Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы аумақтық бөлімшеден жауап алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде, ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсатты қалыптастырады және келісу мен қол қоюға жолдайды.
21. Көрсетілетін қызметті беруші қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсатты порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Талаптардың 9-тармағында көрсетілген негіздерді анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күн бұрын көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсатты порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында береді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Территориальным подразделением в течение 3 (трех) рабочих дней, а для субъектов малого предпринимательства в течение 2 (двух) рабочих дней, осуществляется проверка представленных документов на соответствие требованиям настоящих Правил и представляется услугодателю ответ по итогам рассмотрения.
20. Исполнитель услугодателя после получения ответа от территориального подразделения формирует в течение 3 (трех) рабочих дней, а для субъектов малого предпринимательства в течение 1 (одного) рабочего дня, разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и направляет на согласование и подписание
21. После подписания услугодателем услугополучатель получает разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП руководителя услугодателя, на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги указанных в пункте 9 Требования услугодатель не позднее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!

21-1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 28.04.2026 № 75 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21-1. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат әділет органдарында тиісті нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.
Ескерту. Қағидалар 21-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган), лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі уәкілетті органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, уәкілетті органға шағымды жолдамауға құқылы.
Егер Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттары бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге, озонды бұзатын
заттарды тасымалдауға,
сақтауға, рекуперациялауға,
қалпына келтіруге, кәдеге
жаратуға рұқсаттар беру
қағидаларына
1-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің талаптары

Пункт 21-1 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 28.04.2026 № 75 (вводится в действие с 12.07.2026).
21-1. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации соответствующего нормативного правового акта в органах юстиции направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единому контакт-центру.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 21-1 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
22. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (далее – уполномоченный орган), должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в уполномоченный орган.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в уполномоченный орган если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено Законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на производство работ
с использованием
озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию,
восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ"

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап: 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электронды (ішінара автоматтандырылған)
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00- ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 шiлдеде № 23706 болып тіркелді) (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат алуға осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
Срок оказания государственной услуги
с момента регистрации заявления услугодателем:
в течение 8 (восьми) рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
Результат оказания государственной услуги
разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается бесплатно
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к приказу Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2021 года № 23706) (далее – Правила);

2) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша штатында тиісті жоғарғы немесе техникалық және кәсіптік білімі немесе кәсіптік даярлығы және мамандық бойынша 1 (бір) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар кем дегенде бір жауапты орындакшысының болуын растайтын мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің сенімсіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкессіздігі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметпен немесе жеке қызмет түрлермен айналысуға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушы үшін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қызмет түрімен айналысуға тыйым салынады;
6) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 28.04.2026 № 75 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттары бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге, озонды бұзатын
заттарды тасымалдауға,
сақтауға, рекуперациялауға,
қалпына келтіруге, кәдеге
жаратуға рұқсаттар беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беруге өтініш
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы немесе дара кәсіпкерлің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________________________________________________________
(ұйымның заңды мекен-жайы немесе көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы)
Байланыс телефондары, факс ____________________________________
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізу, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеу, монтаждау, оларға қызмет көрсету, озонды бұзатын заттарды тасымалдау, сақтау, рекуперациялау, қалпына келтіру, кәдеге жарату туралы өтініш __________________________________________________________________.
Техникалық қызмет көрсетуге тартылған мамандар саны: _____.
Озонды бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша кәсіптік даярлаудан өткен мамандар саны: _____.
Қызмет (компания үшін тән қызмет түрін көрсетіңіз):
Озонды бұзатын заттарды өндірісте пайдалану:
- құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды өндіру;
- өнім өндіру кезінде;
- басқа химиялық заттарды өндіру үшін шикізат ретінде;
- өзге де технологиялық процестерде (түрлерін көрсетіңіз)
Құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды монтаждау
Толтыру операцияларын қоса алғанда, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеу және оларға техникалық қызмет көрсету
Озонды бұзатын заттарды тасымалдау
Озонды бұзатын заттарды сақтау
Озонды бұзатын заттарды рекуперациялау
Озонды бұзатын заттарды қалпына келтіру
Озонды бұзатын заттарды кәдеге жарату
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
____________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Кәсіпорын басшысы: __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Толтырылған күні: 20 жылғы "___" ______________
Электрондық цифрлық қолтаңба орны
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
3-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не
заңды тұлғаның толық атауы
____________________
Дәлелді бас тарту

2) форму сведений, подтверждающих наличие в штате не менее одного исполнителя, имеющего соответствующее высшее, или техническое и профессиональное образование, или профессиональную подготовку, и стаж работы по специальности не менее 1 (одного) года в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно Приложению 6 к Правилам.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) занятие видом деятельности запрещено для услугополучателя в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
6) отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешений на
производство работ с
использованием озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ"
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 28.04.2026 № 75 (вводится в действие с 12.07.2026).
Заявление на выдачу разрешения на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ
________________________________________________________________
(наименование организации-услугополучателя или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя)
________________________________________________________________
(юридический адрес организации или адрес проживания услугополучателя)
Контактные телефоны, факс _______________________________________
Заявляет о производстве работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ ___________________________________________________________________.
Число специалистов, задействованных в техническом обслуживании: _____.
Число специалистов, прошедших профессиональную подготовку по работе с озоноразрушающими веществами: _____.
Деятельность (укажите вид деятельности):
Использование озоноразрушающих веществ в производстве:
- производство оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества;
- при производстве продукции;
- в качестве сырья для производства других химических веществ;
- в иных технологических процессах (указать каких)
Монтаж оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Ремонт и техническое обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, включая операции дозаправки
Транспортировка озоноразрушающих веществ
Хранение озоноразрушающих веществ
Рекуперация озоноразрушающих веществ
Восстановление озоноразрушающих веществ
Утилизация озоноразрушающих веществ
К заявлению прилагаются следующие документы:
____________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель предприятия: ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ______________ 20___ года
Место для электронно-цифровой подписи
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на производство работ
с использованием
озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
Мотивированный отказ

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруге өтінішті қараудан бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттары бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге, озонды бұзатын
заттарды тасымалдауға,
сақтауға, рекуперациялауға,
қалпына келтіруге, кәдеге
жаратуға рұқсаттар беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат
Осы рұқсат _______________ мекенжайы бойынша орналасқан (тұратын)
________________________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің(болған жағдайда))
мына жұмыстарға берілген (керегін белгілеңіз):
□ озонды бұзатын заттарды өндірісте пайдалану;
□ құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды монтаждау;
□ құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеу және оларға техникалық қызмет көрсету;
□ озонды бұзатын заттарды тасымалдау;
□ озонды бұзатын заттарды сақтау;
□ озонды бұзатын заттарды рекуперациялау;
□ озонды бұзатын заттарды қалпына келтіру;
□ озонды бұзатын заттарды кәдеге жарату.
Осы рұқсаттың қолданылу мерзімі: _______ бастап ______ дейін үш жыл.
Лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Электрондық цифрлық қолтаңба орны
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
5-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не
заңды тұлғаның толық атауы
________________________
Дәлелді бас тарту

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
№ _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в рассмотрении заявления
на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию,
восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешений на
производство работ с
использованием озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ"
Форма
Разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие
вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию
озоноразрушающих веществ
Настоящее разрешение выдано:
________________________________________________________________________
(наименование организации или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя)
расположенной (проживающего) по адресу: _______________________
на следующие виды деятельности (выбрать):
использование озоноразрушающих веществ в производстве;
монтаж оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества;
ремонт и техническое обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, включая операции дозаправки;
транспортировка озоноразрушающих веществ;
хранение озоноразрушающих веществ;
рекуперация озоноразрушающих веществ;
восстановление озоноразрушающих веществ;
утилизация озоноразрушающих веществ.
Срок действия настоящего разрешения: три года с _____________ по _____________.
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для электронно-цифровой подписи
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений
на производство работ
с использованием
озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
______________________
Мотивированный отказ

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 10.07.2024 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттары бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге, озонды бұзатын
заттарды тасымалдауға,
сақтауға, рекуперациялауға,
қалпына келтіруге, кәдеге
жаратуға рұқсаттар беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер
1. Озонды бұзатын заттарды рекуперациялау және (немесе) қалпына келтіру жөніндегі жабдықтардың техникалық паспорты (манадай қызмет түрлері үшін: құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеу, монтаждау оларға қызмет көрсету, озонды бұзатын заттарды рекуперациялау, қалпына келтіру):
1) жабдықтардың атауы;
2) жабдықтардың моделі (маркасы);
3) функциялардың қысқаша сипаты.
2. Өндірістік және (немесе) қоймалық үй-жайлары (манадай қызмет түрлері үшін: озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізу, озонды бұзатын заттардысақтау, қалпына келтіру, кәдеге жарату):
1) өндірістік және (немесе) қоймалық үй-жайларды сатып алу/ жалға алу шартының нөмірі және күні;
2) кіммен шарт жасасқан (заңды/жеке тұлғаның атауы);
3) орналасқан жері (мекенжайы).
3. Қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат (манадай қызмет түрлері үшін: озонды бұзатын заттарды тасымалдау).
4. "Міндетті экологиялық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сақтандыру полисі (барлық қызмет түрлері үшін):
1) сақтандыру полисінің нөмірі және берілген күні;
2) сақтанушының атауы;

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 10.07.2024 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
№ _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в выдаче разрешения
на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию
озоноразрушающих веществ по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 6 к Правилам
выдачи разрешений на
производство работ с
использованием озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ"
Форма
Сведения о соответствии услугополучателя требованиям для получения разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ
1. Технический паспорт оборудования по рекуперации и (или) восстановлению озоноразрушающих веществ (для следующих видов деятельности: ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, рекуперация, восстановление озоноразрушающих веществ):
1) наименование оборудования;
2) модель (марка) оборудования;
3) краткое описание функций.
2. Производственные и (или) складские помещения (для следующих видов деятельности: производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, хранение, восстановление, утилизация озоноразрушающих веществ):
1) номер и дата договора купли/аренды производственных и (или) складских помещений;
2) с кем заключен договор (наименование юридического/физического лица);
3) местонахождение (адрес).
3. Специальное разрешение на перевозку опасного груза (для следующих видов деятельности: транспортировка озоноразрушающих веществ).
4. Страховой полис в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном экологическом страховании" (для всех видов деятельности):
1) номер и дата выдачи страхового полиса;
2) наименование страховщика;

3) сақтандырушының атауы;
4) сақтандыру полисінің қолданылу мерзімі.
5. Персонал (барлық қызмет түрлері үшін):
1) қызметкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
2) мамандануы мен біліктілігінің атауы;
3) диплом нөмірі және берілген күні;
4) диплом берген оқу орнының атауы;
5) еңбек қызметін растайтын құжаттарға сәйкес мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
6) сертификат/куәлік нөмірі және берілген күні;
7) сертификат/куәлік берген ұйымның атауы (бинзес немесе жеке сәйкестендіру нөмірі).

3) наименование страхователя;
4) срок действия страхового полиса.
5. Персонал (для всех видов деятельности):
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудников;
2) наименование специализации и квалификации;
3) номер и дата выдачи диплома;
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом;
5) стаж работы по специальности согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность;
6) номер и дата выдачи сертификата/удостоверения;
7) наименование организации (бизнес или индивидуальный идентификационный номер), выдавшей сертификат/удостоверение.