Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медициналық, әскери-медициналық ұйымдарын, мекемелерін және Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарын медициналық техникамен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 1 маусымдағы № 314 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 маусымда № 22927 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медициналық, әскери-медициналық бөліністерін, мекемелерін және Ішкі ісер министрлігінің білім беру ұйымдарын медициналық техникамен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтаудың заттай нормалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аппараты басшысына (И.В. ЛепҰха) және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне (Қ.Ә. Сұлтанбаев) жүктелсін.

Об утверждении натуральных норм снабжения медицинской техникой, медикаментами, изделиями медицинского и ветеринарного назначения медицинских, военно-медицинских организаций, учреждений органов внутренних дел и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 314. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2021 года № 22927. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 июля 2025 года № 572.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 31.07.2025 № 572 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения медицинской техникой, медикаментами, изделиями медицинского и ветеринарного назначения медицинских, военно-медицинских подразделений, учреждений органов внутренних дел и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложения.
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2021 жылғы "____"__________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 1 маусымдағы
№ 314 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медициналық, әскери-медициналық ұйымдарын, мекемелерін және Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарын медициналық техникамен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және ветеринарлық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтаудың заттай нормалары Iшкi iстер органдарының білім беру ұйымдарын және медициналық ұйымдарын жұмсақ мүкәммалмен қамтамасыз етудің заттай нормасы 1-тарау
Р/с №
Бұйымдар атауы
Өлшім бірлігі
Бiр дәрiгерлiк лауазымға қажеттi заттардың саны
Қызмет мерзiмi (жыл)
1
2
3
4
5

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
" " 2021 г.
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 июня 2021 года № 314
Натуральные нормы снабжения медицинской техникой, медикаментами, изделиями медицинского и ветеринарного назначения медицинских, военно-медицинских организаций, учреждений органов внутренних дел и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Глава 1 Натуральная норма обеспечение мягким инвентарем медицинских организаций и организаций образования органов внутренних дел
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество на 1 врачебную должность
Срок службы (лет)
1
2
3
4
5

3028
Ұсақ жануарларға арналған күйіс қайтарғыш
дана
1
3029
Қан тоқтататын резеңке бұрау
дана
1
3030
Металл ұшты істік
дана
1
3031
Ұзындығы 170 мм тік-майысқан үшкір емес қайшы
дана
1
3032
Компрестік пластикат
м
0,5
3033
Жұмсақ ұшы бар резеңке спринцовка № 6 (сыйымдылығы 180 мл)
дана
1
3034
Ветеринариялық термометр
дана
2
Қобдиша ветеринариялық бұйымдар есебінен жинақталады.
Iшкi iстер органдарын ветеринариялық техникамен және мал дәрiгерлiк қызмет мүлiктерiмен жабдықтау нормалары: ветеринариялық (санаттағы емес) шығыс мүлкiнiң жылдық қолданылуына, мүкаммалды (санаттағы) мүлiктiң қызмет (пайдалану) мерзiмiн ескере отырып, есепке алынған.
Ветеринариялық техникаға және мүлiктерге сұраныс осы жабдықтаудың заттай нормаларымен, есеп беру кезеңдегi шығыстарының нақты қолда бары ескерiле отырып, мал басының штаттық сандары негiзінде, жоспарлы жыл басына және жасалады. Ветеринариялық техника мен мүлiкке нақты қажеттiлiктен жоғарғы негiзсiз сұранысқа рұқсат берілмейді.
Дәрi және дезинфекциялау құралдарына, байлап-таңу және тiгу материалдарына (16-кесте) қажеттілік:

3028
Зевник для мелких животных
шт.
1
3029
Жгут кровоостанавливающий резиновый
шт.
1
3030
Жом-нахвостник металлический
шт.
1
3031
Ножницы тупоконечные вертикально-изогнутые длиной 170 мм
шт.
1
3032
Пластикат компресный
м.
0,5
3033
Спринцовка резиновая с мягким наконечником № 6 (вмест. 180 мл)
шт.
1
3034
Термометр ветеринарный
шт.
2
Аптечка комплектуется за счет ветимущества.
Нормы снабжения органов внутренних дел ветеринарной техникой и имуществом ветеринарных служб рассчитаны: расходного (некатегорийного) ветеринарного имущества – на годовую потребность, инвентарного (категорийного) с учетом срока службы (эксплуатации).
Истребование ветеринарной техники и имущества производится по настоящим Нормам снабжения на основании штатной численности животных, с учетом фактического наличия к началу планируемого года и расхода за отчетный период. Необоснованное истребование ветеринарной техники и имущества сверх фактической потребности не допускается.
Потребность в лекарственных и дезинфицирующих средствах, перевязочном и шовном материалах (Натуральная норма 16) рассчитываются:

1) № 1, 2-нормалар бойынша, мал басының саны 5 дейiн көрсетiлген норманың жартысы, 5-тен жоғары болғанда толық нормада;
Хирургиялық саймандарға, дәрiгерлiк және лабораториялық заттарға, ыдыстарға (17-кесте) №№ 6, 7 нормалар бойынша есептеледi.
Ветеринариялық техникамен, дәрi-дәрмек құралдарымен және өзге де ветеринариялық мүлiктермен жабдықтау осы Заттай нормамен қарастырылмаған, бiрақ ветеринариялық практикада қолданылуына рұқсат етiлген жабдықтармен қамтамасыз етіледі.

1) по нормам № 1, 2 при количестве животных до 5 голов – по половине указанных норм, свыше 5 голов – полные нормы;
Потребность в хирургических инструментах, врачебных, аптечных и лабораторных предметах, посуде (Натуральная норма 17) рассчитывается по нормам № № 6,7.
Допускается обеспечение ветеринарной техникой, лекарственными средствами и другим ветеринарным имуществом, не предусмотренными настоящими Натуральными нормами, но разрешенными к применению в ветеринарной практике.