Резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 25 мамырдағы № ҚР ДСМ - 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 мамырда № 22844 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 222-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.11.2023 № 164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2021 жылғы 25 мамырдағы
№ ҚР ДСМ - 43 бұйрығына
қосымша
Резидентура бағдарламаларының медициналық мамандықтар тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.06.2025 № 409 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Акушерия және гинекология (ересектер, балалар).
2. Аллергология және иммунология (ересектер, балалар),
2-1. Аллергология және иммунология (балалар).
3. Анестезиология және реаниматология (ересектер, балалар),
3-1. Анестезиология және реаниматология (балалар).
4. Ангиохирургия (ересектер, балалар).
5. Балалар жасындағы стоматология.
6. Балалар хирургиясы.
7. Гастроэнтерология (ересектер, балалар),
7-1. Гастроэнтерология (балалар).
8. Гематология (ересектер).
9. Дерматовенерология (ересектер, балалар).

Об утверждении перечня медицинских специальностей программ резидентуры
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 мая 2021 года № ҚР ДСМ - 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2021 года № 22844.
В соответствии с пунктом 1 статьи 222 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.11.2023 № 164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить перечень медицинских специальностей программ резидентуры, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и образования
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 мая 2021 года
№ ҚР ДСМ-43
Перечень медицинских специальностей программ резидентуры
Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.06.2025 № 409 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Акушерство и гинекология (взрослая, детская).
2. Аллергология и иммунология (взрослая, детская),
2.1. Аллергология и иммунология (детская).
3. Анестезиология и реаниматология (взрослая, детская),
3.1. Анестезиология и реаниматология (детская).
4. Ангиохирургия (взрослая, детская).
5. Стоматология детского возраста.
6. Детская хирургия.
7. Гастроэнтерология (взрослая, детская),
7-1. Гастроэнтерология (детская).
8. Гематология (взрослая).
9. Дерматовенерология (взрослая, детская).

10. Жалпы хирургия.
11. Жақ-бет хирургиясы (ересектер, балалар),
11-1. Жақ-бет хирургиясы (балалар).
12. Инфекциялық аурулар (ересектер, балалар),
12-1. Инфекциялық аурулар (балалар).
13. Кардиология (ересектер, балалар),
13-1. Кардиология (балалар).
14. Кардиохирургия (ересектер, балалар).
15. Клиникалық зертханалық диагностика.
16. Клиникалық фармакология.
17. Медициналық генетика.
18. Неврология (ересектер, балалар),
18-1. Неврология (балалар).
19. Нейрохирургия (ересектер, балалар).
20. Неонатология.
21. Нефрология (ересектер, балалар),
21-1. Нефрология (балалар).
22. Онкология (ересектер).
23. Онкология және гематология (балалар).
24. Радиациялық онкология.
25. Химиотерапиялық онкология.
26. Ортодонтия.
27. Ортопедиялық стоматология.
28. Отбасы медицинасы.
29. Оториноларингология (ересектер, балалар),
29-1. Оториноларингология (балалар).
30. Офтальмология (ересектер, балалар),
30-1. Офтальмология (балалар).
31. Патологиялық анатомия.
32. Педиатрия.
33. Пластикалық хирургия (ересектер, балалар).
34. Психиатрия (ересектер, балалар).
35. Пульмонология (ересектер, балалар),
35-1. Пульмонология (балалар).
36. Радиология.
37. Ревматология (ересектер, балалар),
37-1. Ревматология (балалар).
38. Сот-медициналық сараптамасы.
39. Төтенше жағдайлар мен апаттар медицинасы.
40. Терапия.
41. Терапиялық стоматология.
42. Травматология-ортопедия (ересектер, балалар),
42-1. Травматология-ортопедия (балалар).
43. Урология және андрология (ересектер, балалар).
44. Физикалық медицина және оңалту (ересектер, балалар).
45. Фтизиатрия (ересектер, балалар).
46. Хирургиялық стоматология.
47. Кезек күттірмейтін медицина (ересектер, балалар).
48. Эндокринология (ересектер, балалар),
48-1. Эндокринология (балалар).
49. Ядролық медицина.
50. Әскери хирургия.
51. Әскери терапия.

10. Общая хирургия.
11. Челюстно-лицевая хирургия (взрослая, детская),
11-1. Челюстно-лицевая хирургия (детская).
12. Инфекционные болезни (взрослые, детские),
12-1. Инфекционные болезни (детские).
13. Кардиология (взрослая, детская),
13-1. Кардиология (детская).
14. Кардиохирургия (взрослая, детская).
15. Клиническая лабораторная диагностика.
16. Клиническая фармакология.
17. Медицинская генетика.
18. Неврология (взрослая, детская),
18-1. Неврология (детская).
19. Нейрохирургия (взрослая, детская).
20. Неонатология.
21. Нефрология (взрослая, детская),
21-1. Нефрология (детская).
22. Онкология (взрослая).
23. Онкология и гематология (детская).
24. Онкология радиационная.
25. Онкология химиотерапевтическая.
26. Ортодонтия.
27. Ортопедическая стоматология.
28. Семейная медицина.
29. Оториноларингология (взрослая, детская),
29-1. Оториноларингология (детская).
30. Офтальмология (взрослая, детская),
30-1. Офтальмология (детская).
31. Патологическая анатомия.
32. Педиатрия.
33. Пластическая хирургия (взрослая, детская).
34. Психиатрия (взрослая, детская).
35. Пульмонология (взрослая, детская),
35-1. Пульмонология (детская).
36. Радиология.
37. Ревматология (взрослая, детская),
37-1. Ревматология (детская).
38. Судебно-медицинская экспертиза.
39. Медицина чрезвычайных ситуаций и катастроф.
40. Терапия.
41. Терапевтическая стоматология.
42. Травматология-ортопедия (взрослая, детская),
42-1. Травматология-ортопедия (детская).
43. Урология и андрология (взрослая, детская),
44. Физическая медицина и реабилитация (взрослая, детская).
45. Фтизиатрия (взрослая, детская).
46. Хирургическая стоматология.
47. Неотложная медицина (взрослая, детская).
48. Эндокринология (взрослая, детская),
48-1. Эндокринология (детская).
49. Ядерная медицина.
50. Военная хирургия.
51. Военная терапия.