Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 120 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 сәуірде № 22631 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.05.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 65-8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.04.2022 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 27 сәуірдегі
№ 120 бұйрығымен
бекітілген
Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 15.09.2022 № 265 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз) бұйрығымен.

Об утверждении Правил размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 120. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2021 года № 22631.
Настоящий приказ вводится в действие с 1 мая 2021 года.
В соответствии с подпунктом 65-8) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.04.2022 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 мая 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 27 апреля 2021 года № 120
Правила размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 15.09.2022 № 265 (порядок введения в действие см. п.4).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 65-8) тармақшасына сәйкес әзірленді және балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) баланың заңды өкілдері – ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, баланы қабылдайтын ата-ана (баланы қабылдайтын ата-аналар), баланы қабылдайтын кәсіби тәрбиеші (баланы қабылдайтын кәсіби тәрбиешілер), патронат тәрбиеші және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, білім, тәрбие беруді, оның құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды жүзеге асыратын олардың орнындағы басқа да адамдар;
2) оператор – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру рәсімін әкімшілендіруді орындауға уәкілеттік берілген оның құрылымдық бөлімшесі;
3) өнім беруші – білім беру ұйымдарынан басқа, меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, заңды тұлға немесе дара кәсіпкер.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 18.03.2025 № 38 (01.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру тәртібі
3. Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс) орналастыру мыналарды қамтиды:
1) мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өнім берушілерді іріктеу;
2) спорт секцияларына орындарды бөлу тәртібі.
Оператор мемлекеттік тапсырысты орналастыруды "Ұлттық білім беру дерекқоры" цифрлық жүйесімен (бұдан әрі – ҰБДҚ) интеграцияланған цифрлық жүйе арқылы жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру оператордың тиісті жылға арналған бюджетінде көзделген қаражат көлемінде өнім берушілер арасында жүзеге асырылады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспарының жобасын күнтізбелік жылдың толық көлемінде жасайды және жыл сайын жоспарланатын жылдың алдындағы жылдың 31 қазанынан кешіктірілмейтін мерзімде оператордың ресми интернет-ресурсында орналастырады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландырудың бекітілген жоспарын ол бекітілгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде оператордың ресми интернет-ресурсында жыл сайын орналастырады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландырудың бекітілген көлемін алдыңғы қаржы жылының мемлекеттік тапсырысын қаржыландыруды жалғастыруға көзделген қаражат көлемін шегере отырып, жыл сайын қаржы жылының бірінші жұмыс күні цифрлық жүйеде орналастырады.
Оператордың бюджетінен мемлекеттік тапсырысты іске асыруға қосымша қаражат бөлінген кезде, бекітілген қосымша қаржыландыру көлемі ол бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей цифрлық жүйеде орналастырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-8) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, приемный родитель (приемные родители), приемный профессиональный воспитатель (приемные профессиональные воспитатели), патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и законных интересов ребенка;
2) оператор – местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, или его структурное подразделение, уполномоченное выполнять администрирование процедуры размещения государственного спортивного заказа в соответствии с настоящими Правилами;
3) поставщик – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель независимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, типов и видов, кроме организаций образования.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 18.03.2025 № 38 (вводится в действие с 01.07.2025).
Глава 2. Порядок размещения государственного спортивного заказа
3. Размещение государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества (далее – государственный заказ) включает в себя:
1) отбор поставщиков для размещения государственного заказа;
2) порядок распределения мест в спортивные секции.
Размещение государственного заказа осуществляется оператором посредством информационной системы, интегрированной с информационной системой "Национальная образовательная база данных" (далее – НОБД).
Размещение государственного заказа осуществляется среди поставщиков в объеме средств, предусмотренных в бюджете оператора на соответствующий год.
Проект плана финансирования государственного заказа составляется оператором в полном объеме календарного года и размещается на официальном интернет-ресурсе оператора ежегодно в срок не позднее 31 октября года, предшествующего планируемому году.
Утвержденный план финансирования государственного заказа размещается оператором на официальном интернет-ресурсе оператора ежегодно в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней после его утверждения.
Утвержденный объем финансирования государственного заказа размещается оператором на информационной системе ежегодно в первый рабочий день финансового года, за вычетом объема средств, предусмотренных на продолжение финансирования государственного заказа предыдущего финансового года.
При выделении дополнительных средств из бюджета оператора на реализацию государственного заказа, утвержденный объем дополнительного финансирования размещается в информационной системе не позднее 3 (трех) рабочих дней после его утверждения.

Балалар контингентін жинақтауды оператор баланың заңды өкілдерінің белгілі бір өнім берушіге берген электрондық өтініштері негізінде автоматты түрде цифрлық жүйе арқылы жүзеге асырады. Балалар контингентін жинақтау кезінде ақпараттық жүйе осы Қағидалардың 11 және 12 – тармақтарында көзделген кезектілікті басшылыққа ала отырып, балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларына (бұдан әрі-спорт секцияларына) орындар бөледі.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру, балалар контингентін жинақтау, сондай-ақ өнім берушінің, оператордың және баланың заңды өкілінің осы процестерге байланысты өзге де ілеспе функционалдық операциялары өнім беруші және баланың заңды өкілі үшін өтеусіз жүзеге асырылады;
3) электронды және жалпыға қолжетімді форматтарда мемлекеттік тапсырысты орналастырудың, оның сапасын бақылаудың және мақсатты игерілуінің барлық кезеңдері мен рәсімдерін орындалуын қамтамасыз ету.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-параграф. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өнім берушілерді іріктеу
4. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысу үшін өнім беруші цифрлық жүйе арқылы операторға мынадай құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді:
1) жеке тұлғалар үшін – жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы хабарлама немесе жеке кәсіпкер талоны, немесе жеке кәсіпкер куәлігі, заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) спорт секция қызметін ұйымдастыруға пайдалану үшін өнім берушінің меншігіндегі және (немесе) өзге де заңды негіздегі жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады.
Жылжымайтын мүлікті пайдалану құқығын растайтын құжаттың мерзімі өнім беруші өтініш берген күннен кейін кемінде 10 (он) айды құрайды.
Мемлекеттік меншіктегі жылжымайтын мүлікті пайдаланған жағдайда қызмет көрсету туралы шарт ұсынылады, онда құқық белгілейтін құжаттарды ұсына отырып, көрсетілетін қызметті беруші тікелей теңгерім ұстаушы болып табылады;
3) құжаттарды тапсырғанға дейін бір ай мерзімнен ерте емес күні бар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген) ұйым ғимаратының/үй-жайларының санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі немесе эпидемиялық маңыздылығы болмашы объекті қызметінің басталғаны (оларды пайдалану) туралы хабарламаның көшірмесі;

Комплектование контингента детей осуществляется оператором посредством информационной системы автоматически на основании поданных электронных заявлений законных представителей ребенка под определенным поставщиком. При комплектовании контингента детей информационная система распределяет места в спортивные секции для детей и юношества (далее – спортивные секции), руководствуясь очередностью, предусмотренной пунктами 11 и 12 настоящих Правил.
Размещение государственного заказа, комплектование контингента детей, а также иные сопутствующие функциональные операции поставщика, оператора и законного представителя ребенка, связанные с этими процессами, осуществляются безвозмездно для поставщика и законного представителя ребенка;
3) обеспечение исполнения всех этапов и процедур размещения, контроля качества и целевого освоения государственного заказа в электронном и общедоступном форматах.
Параграф 1. Отбор поставщиков для размещения государственного заказа
4. Для участия в размещении государственного заказа поставщик посредством информационной системы подает оператору заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) для физических лиц – уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя или талона индивидуального предпринимателя, или свидетельства индивидуального предпринимателя, для юридических лиц – справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) правоустанавливающих документов на недвижимое имущество, находящееся в собственности поставщика и (или) ином законном основании, для использования под организацию деятельности спортивной секции.
Срок документа, подтверждающего права пользования недвижимым имуществом, составляет не менее 10 (десяти) месяцев после даты подачи заявления поставщиком.
При пользовании недвижимым имуществом, которое находится в государственной собственности, предоставляется договор об оказании услуг, где непосредственно услугодателем является балансодержатель с предоставлением правоустанавливающих документов;
3) копию санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии здания/помещений Организации санитарно-эпидемиологическим требованиям, согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 22004) или копию уведомления о начале деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости;

4) өнім беруші бекіткен спорт түрлерінен оқу бағдарламасы, мыналарды қамтиды:
оқу бағдарламасының мақсаттары мен міндеттері;
болжамды спорттық нәтижелер;
оқу дәрежелері бойынша сабақтардың мазмұны (Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 119 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік спорттық тапсырысты жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22633 болып тіркелген) (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес бір тақырыпқа жұмсалатын сабақтардың санын көрсете отырып, күнтізбелік бір жылға сабақтардың тақырыптарын тізбектеу));
сабақтарды қамтамасыз ету үшін материалдық-техникалық жарақтандырудың сипаттамасы;
сабақтарды өткізу кестесі;
баланың заңды өкілдері үшін ішкі іс-шараларды, оның ішінде жарыстық (конкурстық), есептік іс-шараларды және ашық сабақтарды өткізудің жоспарланған кестесі;
сабақ өткізу үшін қажетті балалардың жеке мүкәммалы мен киім-кешегі туралы мәліметтер;
спорт секциясына бару регламенті;
5) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып, балалармен сабақ өткізу үшін тартылатын қызметкерлердің тізімі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Өнім берушінің балалармен сабақ өткізетін әрбір қызметкеріне, өтінішке мынадай құжаттар мен мәліметтерді қамтитын ақпарат қоса беріледі:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) мынадай тәсілдердің бірімен кәсіби спорт бейінін растайтын құжаттар:
кадрларды даярлау бағыты бойынша техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіптік орта) немесе жоғары білімі туралы дипломның көшірмесі: "Дене шынықтыру және спорт" немесе "Дене шынықтыру" мамандығы бойынша педагогикалық ғылымдар;
"Қазақстан Республикасының спорт шебері" немесе "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері" немесе "Қазақстан Республикасының Еңбек сіңірген спорт шебері" немесе "Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының спорт шебері" спорттық атақтары бар тұлғаларға - техникалық және кәсіптік (арнайы орта, кәсіптік орта) немесе жоғары білімі туралы дипломның, бейінді спорт түрі бойынша жоғарыда көрсетілген спорттық атақтарды беру туралы куәліктің және Қазақстан Республикасының дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органы жанындағы жаттықтырушылардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы құжаттың көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-138/2020 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын алғашқы көмек көрсету дағдыларына оқыту қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21464 болып тіркелген) нысан бойынша өтініш берілген күнге қарай 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей берілген сертификат, немесе жоғары (жоғары оқу орнынан кейінгі) және/немесе орта кәсіптік медициналық білімі туралы дипломның көшірмесі;

4) утвержденная поставщиком учебная программа по видам спорта, содержащая:
цели и задачи учебной программы;
прогнозируемые спортивные результаты;
содержание занятий по степеням обучения (перечисление тем занятий на один календарный год с указанием количества занятий, затрачиваемых на одну тему, в соответствии с Методикой подушевого нормативного финансирования государственного спортивного заказа, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 119 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 22633) (далее - Методика));
описание материально-технического оснащения для обеспечения занятий;
график проведения занятий;
планируемый график проведения внутренних мероприятий, в том числе соревновательных (конкурсных), отчетных мероприятий и открытых уроков для законных представителей ребенка;
сведения об индивидуальном инвентаре и экипировке детей, необходимых для проведения занятий;
регламент посещения спортивной секции;
5) список сотрудников, привлекаемых для проведения занятий с детьми, с приложением документов и сведений, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
5. На каждого сотрудника поставщика, который будет проводить занятия с детьми, к заявлению прикладывается информация, содержащая следующие документы и сведения:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер;
2) документы, подтверждающие профессиональный спортивный профиль одним из следующих способов:
копия диплома о техническом и профессиональном (среднем специальном, среднем профессиональном) или высшем образовании по направлению подготовки кадров: педагогические науки по специальности "Физическая культура и спорт" или "Физическая культура";
на лиц, имеющим спортивные звания "Мастер спорта Республики Казахстан" или "Мастер спорта международного класса Республики Казахстан", или "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан" или "Мастер спорта Союза Советских Социалистических Республик" - копия диплома о техническом и профессиональном (среднем специальном, среднем профессиональном) или высшем образовании, удостоверения о присвоении вышеуказанных спортивных званий по профильному виду спорта и документ о прохождении курсов повышения квалификации тренеров при уполномоченном органе в области физической культуры и спорта Республики Казахстан;
3) сертификат по форме к Правилам обучения граждан Республики Казахстан навыкам оказания первой помощи, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-138/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21464), выданный не позднее 24 (двадцати четырех) месяцев к дате подачи заявления, либо копия диплома о высшем (послевузовском) и/или среднем профессиональном медицинском образовании;

4) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмей берілген соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтама;
5) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмей берілген наркологиялық ұйымда диспансерлік бақылауда тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтама;
6) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмей берілген психоневрологиялық ұйымда диспансерлік бақылауда тұрғаны/тұрмағаны туралы анықтама;
7) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмей берілген туберкулезге қарсы мамандырылған ұйымда (туберкулезбен ауыратындардың диспансерлік бақылауда тұрғаны/тұрмағаны) туралы анықтама.
Қызметкерлер бойынша деректер, жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, оқу бағдарламасы, сондай – ақ осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарында көзделген құжаттар мен мәліметтер (бұдан әрі-деректер) өзгерген кезде Өнім беруші растаушы құжаттарды қоса бере отырып, цифрлық жүйе арқылы қарау үшін деректерді түзетеді және операторға жібереді.
Ұсынылған деректер сәйкес келген кезде оператор 5 (бес) жұмыс күні ішінде өнім берушінің енгізілген өзгерістерін мақұлдайды, сәйкес келмеген жағдайда қабылдамайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Өтінішке қоса берілетін құжаттар мен мәліметтер операторға олардағы ақпаратты сәйкестендіру үшін жеткілікті сапада орындалған электрондық құжаттар түрінде ұсынылады.
Өтініш беру цифрлық жүйеде орналастырылатын және мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын тараптардың өзара қарым-қатынастарын реттейтін оператордың жария офертасына өнім берушінің акцептімен сүйемелденеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Оператор өтінішті өнім берушінің өтініш берген күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
Өтінішті қарау қорытындылары бойынша өнім беруші осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келген кезде мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің тізіміне енгізіледі. Өнім беруші осы Қағидаларының 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келмеген кезде, өнім берушіге дәлелді бас тарту жіберіледі.
8. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілер тізіміне енгізілген өнім беруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық жүйе арқылы операторға өтініш жіберу арқылы өз бастамасы бойынша тізімнен шығарылады.

4) справка о наличии либо отсутствии судимости, выданные не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
5) справка о состоянии/не состоянии на диспансерном наблюдении в наркологической организации, выданные не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
6) справка о состоянии/не состоянии на диспансерном наблюдении в психоневрологической организации, выданные не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
7) справка (о состоянии/несостоянии на диспансерном учете больных туберкулезом) со специализированной противотуберкулезной организации, выданные не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления.
При изменении данных по сотрудникам, правоустанавливающим документам на недвижимое имущество, учебной программе, а также документов и сведений предусмотренных пунктами 4 и 5 настоящих Правил (далее – данные) поставщик корректирует и направляет данные оператору для рассмотрения посредством информационной системы с прикреплением подтверждающих документов.
При соответствии представленных данных оператор в течение 5 (пяти) рабочих дней одобряет внесенные изменения поставщика, при несоответствии отклоняет.
6. Документы и справки, прикладываемые к заявлению, предоставляются оператору в виде электронных документов, выполненных в качестве, достаточном для идентификации содержащейся в них информации.
Подача заявления сопровождается акцептом поставщика к публичной оферте оператора, размещаемой в информационной системе и регулирующей взаимоотношения сторон, участвующих в размещении государственного заказа.
7. Оператор рассматривает заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней после дня подачи поставщиком заявления.
По итогам рассмотрения заявления, при соответствии поставщика требованиям, предусмотренным пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил, поставщик включается в список поставщиков, участвующих в размещении государственного заказа. При несоответствии поставщика требованиям, предусмотренным пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил, поставщику направляется мотивированный отказ
8. Поставщик исключается из списка поставщиков по собственной инициативе путем направления оператору заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

12. Орындарды бөлу және ваучерлерді беруді күн сайын Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18:00-де цифрлық жүйе автоматты режимде жүзеге асырады.
Ваучерлер өнім берушілердің тізіміне енгізілген өнім берушілерден спорт секцияларындағы бос орындарға кезек тәртібімен беріледі. Ваучер берілгеннен кейін баланың заңды өкілінің өтініші кезектен алынады.
Ваучердің қолданылу мерзімі 10 (он) жұмыс күнін құрайды, осы уақыт ішінде баланың заңды өкілі спорт секциясына қабылдау үшін қажетті құжаттарды жинауды және өнім берушімен шарт жасасуды жүзеге асырады.
Ваучер атаулы болып табылады және айырбастауға жатпайды. Ваучердің қолданылу мерзімі ұзартылмайды, мерзімі өткен ваучер автоматты түрде жойылады. Баланың заңды өкілі қажет болған жағдайда, кезекке қоюға қайта өтініш береді.
Өнім берушілерден өтінім қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлер беру тиісті қаржы жылының 1 қаңтарынан 30 қарашасына дейін жүргізіледі.
1 желтоқсаннан 31 желтоқсанға дейін цифрлық жүйеде өтінім қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлер беру келесі жылдың бірінші жұмыс күніне дейін тоқтатылады.
Өнім берушіден өтінімдерді қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлерді беру мынадай кездерде уақытша тоқтатылады:
1) оператордың бюджетінде тиісті жылға көзделген мемлекеттік тапсырыс үшін қаражат көлемі толық игерілген кезде;
2) мемлекет тарапынан өнім берушілердің амалсыз тұрып қалуына әкеп соғатын, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан балалардың шығармашылық үйірмеге қатысу мүмкіндігі болмайтын шектеу шаралары белгіленген кезде.
Эпидемиологиялық жағдайға байланысты тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (жекелеген объектілерде) бас мемлекеттік санитариялық дәрігердің қаулысы негізінде спорт секцияларында қашықтықтан сабақтар өткізуге жол беріледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Жыл сайын 1-31 тамыз және 1-28 ақпан аралығында цифрлық жүйе бұрын кезекке қоюға өтініш берген, кезекте тұру мерзімі үш айдан асатын және баланы спорт секцияға қабылдау үшін ваучерлер алынбаған балалардың заңды өкілдерінің кезекті электрондық растау рәсімін жүзеге асырады.
Баланың заңды өкілі электрондық түрде кезекте тұруға одан әрі мүдделілігін растайды немесе баланың заңды өкілінің растауы болмаған кезде өтініш цифрлық жүйемен кезектен алынады.
Қажет болған жағдайда баланың заңды өкілі кезекке қоюға қайта өтініш беруді жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

12. Распределение мест и выдача ваучеров осуществляется ежедневно в 18:00 часов по времени города Нур-Султана в автоматическом режиме информационной системой.
Ваучеры выдаются в порядке очереди на свободные места в спортивных секциях у поставщиков, включенных в список поставщиков. После выдачи ваучера заявление законного представителя ребенка снимается с очереди.
Срок действия ваучера составляет 10 (десять) рабочих дней, в течение которых законный представитель ребенка осуществляет сбор необходимых для зачисления в спортивную секцию документов и заключения договора с поставщиком.
Ваучер является именным и обмену не подлежит. Срок действия ваучера не продлевается, ваучер с истекшим сроком действия автоматически аннулируется. Законный представитель ребенка при необходимости повторно подает заявление на постановку в очередь.
Прием заявок от поставщиков, распределение мест и выдача ваучеров осуществляется с 1 января по 30 ноября соответствующего финансового года.
С 1 декабря по 31 декабря прием заявок, распределение мест и выдача ваучеров информационной системой приостанавливается до первого рабочего дня следующего года.
Прием заявок от поставщиков, распределение мест и выдача ваучеров временно приостанавливается:
1) при полном распределении объема средств для государственного заказа предусмотренных в бюджете оператора на соответствующий год;
2) при установлении ограничительных мер со стороны государства, приводящих к вынужденному простою поставщиков, в том числе по причине карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не могут посещать спортивную секцию.
В зависимости от эпидемиологической ситуации на соответствующих административно-территориальных единицах (на отдельных объектах) допускается проведение дистанционных занятий в спортивных секциях на основании постановления главного государственного санитарного врача.
13. Ежегодно с 1 по 31 августа и с 1 по 28 февраля информационная система осуществляет электронную процедуру подтверждения очереди законными представителями детей, ранее подавших заявления на постановку в очередь, срок нахождения которых в очереди составляет больше трех месяцев и по которым не были получены ваучеры на зачисление ребенка в спортивные секции.
Законный представитель ребенка в электронном виде подтверждает дальнейшую заинтересованность нахождения в очереди или при отсутствии подтверждения законного представителя ребенка заявление снимается информационной системой с очереди.
При необходимости законный представитель ребенка осуществляет повторную подачу заявления на постановку в очередь.

14. Өнім беруші спорт секциясындағы орындарды, оның ішінде берілген ваучері бар орындарды қайтарып алу себебін көрсете отырып, кері қайтарып алады.
Ваучер берілген орынды қайтарып алу баланың заңды өкілінің өтінішті беру күні мен уақытына сәйкес позицияға кезектегі бастапқы өтінішін қалпына келтіреді.
15. Цифрлық жүйе автоматты режимде төмендегі ақпаратты өзектендіреді және ресми интернет-ресурста орналастырады:
1) елді мекеннің аудандарындағы (шағын учаскелері) спорт секцияларына сұраныс туралы мәліметтер;
2) келесі қаржы жылына арналған мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспары туралы мәліметтер;
3) ағымдағы қаржы жылында мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспарының ай сайын орындалуы туралы мәліметтер;
4) спорт секциясының рейтингі туралы мәліметтер;
5) оператор балаларға арнап ұйымдастыратын аудандық, қалалық және өңірлік конкурстардың, байқаулар мен жарыстардың тегін іс-шараларының күнтізбесі;
6) өнім берушідегі орындардың босау хронологиясы;
7) ваучерлерді беру хронологиясы.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Оператор мемлекеттік тапсырыс рәсімдерін орындау барысында жинақталатын мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының бірыңғай көлік ортасы периметрінің ішінде физикалық орналасқан цифрлық жүйенің серверлерінде және ақпарат жеткізгіштерінде сақтауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырыс міндеттерін жүзеге асыратын цифрлық жүйенің компоненттері:
1) "цифрлық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы Интернет желісін пайдаланушылармен өзара іс-қимыл жасайды;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген цифрлық технологиялар және киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға сәйкес киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органда киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы екінші деңгейден төмен емес ақпараттандыру объектілеріне қойылатын талаптарға сәйкестігіне ақпараттық қауіпсіздікке жүргізілген сынақтардың сәтті нәтижесі туралы акт алады;
3) мемлекеттік білім беру, шығармашылық және спорттық тапсырысын алуға кезекте тұрған және алатын балалар, осы процеске қатысатын өнім берушілер мен олардың қызметкерлері бойынша ақпарат алмасуды және ақпаратты салыстырып тексеруді, сондай-ақ, бала баратын орта білім беру ұйымы туралы мәліметтерді, оның қорғаншылары мен қамқоршылары туралы мәліметтерді (болған жағдайда) алуды жүзеге асыру үшін ҰБДҚ-мен интеграцияйды;

14. Поставщик отзывает места в спортивной секции, в том числе те, по которым уже имеется выданный ваучер, с указанием причины отзыва места.
Отзыв места, на который был выдан ваучер, восстанавливает исходное заявление законного представителя ребенка в очереди на позицию, согласно дате и времени подачи заявления.
15. Информационная система в автоматическом режиме актуализирует и размещает на официальном интернет-ресурсе нижеследующую информацию:
1) сведения о спросе на спортивные секции в районах (микроучастках) населенного пункта;
2) сведения о плане финансирования государственного заказа на следующий финансовый год;
3) сведения о ежемесячном исполнении плана финансирования государственного заказа в текущем финансовом году;
4) сведения о рейтинге спортивной секции;
5) календарь бесплатных мероприятий районных, городских и региональных конкурсов, смотров и соревнований, организуемых оператором для детей;
6) хронология освобождения мест у поставщиков;
7) хронология выдачи ваучеров.
16. Оператор осуществляет хранение сведений, накапливаемых в ходе исполнения процедур государственного заказа на серверах информационной системы и на носителях информации, физически находящихся внутри периметра единой транспортной среды государственных органов Республики Казахстан.
Компоненты информационной системы, осуществляющие задачи государственного заказа:
1) взаимодействуют с пользователями сети Интернет через внешний шлюз "электронного правительства";
2) получают акт об успешном результате испытаний на информационную безопасность в уполномоченном органе в сфере обеспечения информационной безопасности на соответствие требованиям, предъявляемым к объектам информатизации не ниже второго уровня, согласно Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832;
3) интегрируются с НОБД для осуществления информационного обмена и сверки информации по обучающимся, получившим государственный образовательный, творческий и спортивный заказы, а также сведения об организациях образования, опекунах и попечителях обучающегося (при наличии);

4) цифрландыру саласындағы "Қазақстан Республикасының мобильді азаматтар базасы" цифрлық жүйесімен интеграциаланады;
5) іркілістер жағдайында жұмысқа қабілеттілікті тез қалпына келтіру мүмкіндігі үшін жинақталған деректерді резервтейді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.07.2026 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Спорт секцияларының жұмыс істеу тәртібі
17. Спорт секцияларының жұмыс істеуі мыналарды қамтиды:
1) сабақтар өткізуге арналған үй-жайға қойылатын талаптар;
2) балаларды қабылдау, есепке алу және дамыту.
Спорт секцияларының жұмыс істеуін өнім беруші сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды жарақтандыруға қойылатын талаптарды ескере отырып және Әдістемеге сәйкес спорт секцияларының түрлеріне қойылатын талаптарды ескере отырып жүзеге асырады.
1-параграф. Сабақтар өткізу үшін үй-жайға қойылатын талаптар
18. Сабақ өткізуге арналған үй-жай орналасқан ғимарат бөлек санитариялық тораппен және мыналармен жабдықталады:
дәретханамен. Кәрізденбеген жерде санитариялық-аулалық қондырғылар орнатуға жол беріледі;
ыстық және суық суы бар қолжуғышпен;
душ бөлмелерімен;
жеке гигиена құралдарымен, оның ішінде дәретхана қағазымен және сабынмен;
жарықтандыру;
қол кептіргішпен немесе бір рет қолданылатын қағаз сүлгімен.
19. Сабақ өткізуге арналған үй-жай жабдықталады:
1) топтағы балалардың рұқсат етілген шекті санынан кем емес жеке шкафтармен жабдықталған киім шешетін орынмен;
2) бейне мұрағатты кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде сақтау мүмкіндігі бар бейнебақылау камерасымен қамтамасыз етіледі;
3) өртке қарсы қауіпсіздік жүйесімен жабдықталады.
20. Мұз қабатын пайдаланатын спорт түрлері бойынша сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды қоспағанда, сабақтар өткізуге арналған үй-жайлар, санитарлық торап пен киім шешетін бөлмелер жылытылады және күзгі-қысқы кезеңде кемінде 20°С температураны қамтамасыз етеді.
Сабақ өткізуге арналған үй-жайдың табиғи жарық түсетін және желдету мүмкіндігі бар терезелері болады немесе ішке тарты-сыртқа тарату желдеткішімен жабдықталады.
21. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды күтіп ұстау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-76 бұйрығымен бекітілген "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) көзделген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Туризм және спорт министрінің 18.03.2025 № 38 (01.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4) интегрируются с информационной системой в области цифровизации "База мобильных граждан Республики Казахстан";
5) резервируют накапливаемые данные, для возможности быстрого восстановления работоспособности при сбоях.
Глава 3. Порядок функционирования спортивных секций
17. Функционирование спортивных секций включает в себя:
1) требования к помещению для проведения занятий;
2) зачисление, учет и развитие детей.
Функционирование спортивных секций осуществляется поставщиком с учетом требований к оснащению помещений для проведения занятий и с учетом требований к видам спортивных секций согласно Методике.
Параграф 1. Требования к помещению для проведения занятий
18. Здание, в котором расположено помещение для проведения занятий оборудуется раздельным санитарным узлом, оснащенным:
унитазом. В неканализационной местности допускается устройство теплых санитарных узлов;
умывальником с горячей и холодной водой;
душевыми;
средствами личной гигиены, в том числе туалетной бумагой и мылом;
освещением;
сушилкой для рук или одноразовыми бумажными полотенцами.
19. Помещение для проведения занятий оборудуется:
1) раздевалкой, оснащенной индивидуальными шкафчиками в количестве не меньшем, чем предельно допустимое число детей в группе;
2) камерой видеонаблюдения с возможностью сохранения видеоархива не менее чем в течение 30 (тридцати) календарных дней;
3) системой противопожарной безопасности.
20. Помещения для проведения занятий, санитарные узлы и раздевалки отапливаются и обеспечивают температуру в осенне-зимний период не менее 20°C, за исключением помещений для проведения занятий по видам спорта, использующим ледовое покрытие.
Помещение для проведения занятий имеет окна с естественным освещением и возможностью проветривания либо оснащается приточно-вытяжной вентиляцией.
21. Содержание помещений для проведения занятий осуществляется в соответствии с требованиями, предусмотренными Санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования", утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 23890).
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным приказом Министра туризма и спорта РК от 18.03.2025 № 38 (вводится в действие с 01.07.2025).

2-параграф. Балаларды қабылдау, есепке алу және дамыту
22. Ваучерде көрсетілген өнім беруші мен баланың заңды өкілі арасында ваучердің қолданылу мерзімі ішінде спорт секциясында сабақ өткізу қызметін көрсетуге шарт жасалады.
Өнім беруші мен баланың заңды өкілі арасында шарт жасасу әрбір ваучер бойынша жеке жүзеге асырылады.
23. Баланың заңды өкілі өнім берушінің біліктілігін және сабақтарды өткізу шарттарын бағалау мақсатында өнім берушімен шартқа қол қою немесе қол қоймау туралы шешім қабылдау үшін ваучердің қолданылу мерзімі кезеңінде кемінде екі сынақ сабағына қатысуға рұқсат етеді.
24. Шарт жасасу үшін баланың заңды өкілі өнім берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) спорт секциясына қабылдауға еркін нысандағы өтініші;
2) баланың суреті;
3) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген 027/е нысаны (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бойынша берілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама;
5) баланың заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Мүмкіндіктері шектеулі немесе ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балалар тобына қабылдау үшін баланың заңды өкілі өнім берушіге оның мәртебесін растайтын құжатты ұсынады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 15.05.2024 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Өнім беруші шарт жасасудан мынадай кезде бас тартады:
1) баланың заңды өкілі осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде;
2) баланың заңды өкілі анық емес және бұрмаланған ақпарат берген кезде;
3) баланы спорт секциясына қабылдауға кедергі келтіретін медициналық қарсы көрсетілімдер болған кезде.
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар немесе мүмкіндіктері шектеулі баланы спорт секциясына қабылдау мүмкіндігін бағалау өнім берушінің қалауы бойынша айқындалады.
26. Баланы спорт секциясына қабылдау шарт жасалған күннен кейінгі келесі күні жүзеге асырылады.
27. Қажеттілікке сәйкес өнім беруші балалардың заңды өкілдерін алдын ала хабардар ете отырып, сабақ кестесіне өзгерістер енгізеді, топтардағы балалар санын түзетеді.

Параграф 2. Зачисление, учет и развитие детей
22. Между поставщиком, указанным в ваучере, и законным представителем ребенка, заключается договор на оказание услуг по проведению занятий спортивной секции в течение срока действия ваучера.
Заключение договора между поставщиком и законным представителем ребенка осуществляется по каждому ваучеру отдельно.
23. Законный представитель ребенка с целью оценки квалификации поставщика и условий проведения занятий допускается на проведение не менее двух пробных занятий в период срока действия ваучера для принятия решения о подписании или не подписании договора с поставщиком.
24. Для заключения договора законный представитель ребенка предоставляет поставщику следующие документы:
1) заявление на зачисление в спортивную секцию в произвольной форме;
2) фотографию ребенка;
3) копию свидетельства о рождении ребенка;
4) справку с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, выданную по форме 027/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
5) копию документа, удостоверяющего личность законного представителя ребенка.
Для зачисления в группу детей с ограниченными возможностями или с особыми образовательными потребностями, законный представитель ребенка предоставляет поставщику документ, подтверждающий его статус.
Сноска. Пункт 24 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 15.05.2024 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Поставщик отказывает в заключении договора:
1) при предоставлении законным представителем ребенка неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 24 настоящих Правил;
2) при предоставлении законным представителем ребенка недостоверной и искаженной информации;
3) при наличии медицинских противопоказаний, препятствующих зачислению ребенка в спортивную секцию.
Оценка возможности зачисления ребенка с особыми образовательными потребностями или ограниченными возможностями в спортивную секцию определяется на усмотрение поставщика.
26. Зачисление ребенка в спортивную секцию осуществляется на следующий день после даты заключения договора.
27. При необходимости поставщик вносит изменения в график занятий, корректирует количество детей в группах, с заблаговременным уведомлением законных представителей ребенка.

28. Өнім беруші күнтізбелік жылға арналған жұмыс жоспарын жасайды және онымен әрбір баланың заңды өкілін таныстырады.
Жұмыс жоспары мыналарды қамтиды:
1) аптасына сабақтардың саны мен кестесі;
2) жарыстық (конкурстық) іс-шаралардың болжамды кестесі;
3) балалар іссапарлары мен жиындарының болжамды кестесі;
4) баланың заңды өкілдері алдында есеп беру жастарының болжамды кестесі.
29. Өнім беруші спорт секциясына қатысатын әрбір бала бойынша қағаз немесе электрондық тасымалдағышта портфолио жүргізеді, оған бейне - және фотоматериалдар мен олар туралы ақпарат енгізіледі:
баланың жыл ішіндегі физикалық даму көрсеткіштері;
жарыстық (конкурстық) іс-шараларға қатысу нәтижелері туралы;
іссапарлар мен жиындарға қатысу;
баланың заңды өкілдерінің алдында есеп беру жарыстарға қатысу;
сабақтарына қатысуы;
денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық қарап-тексеруден өту нәтижелері бойынша баланы спорт секциясында оқуға жіберуге немесе жібермеуге құқығы.
30. Өнім беруші баланы спорттық секциядан мынадай негіздер бойынша бір жақты тәртіпте шығарады:
1) мектеп каникулдары, сауықтыру лагерьлеріндегі демалыс, оңалту іс-шараларынан өту және/немесе мүмкіндіктері шектеулі балаларды, ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды емдеу кезеңін, сондай-ақ, конкурстарға, фестивальдарға, жарыстарға, олимпиадаларға қатысу кезеңін қоспағанда оқу-жаттығу жиындарында – заңды өкілінің өтініші бойынша, санаторий – курорттық ұйымдарда болуы-растайтын құжаттарды ұсынған кезде, себепсіз қатарынан 3 (үш) өткізіп алынған сабақтар болған кезде;
2) спорттық секцияға бару регламентін сақтамағаны үшін;
3) денсаулық сақтау ұйымы растаған, баламен сабақ өткізуге кедергі келтіретін, баланың медициналық қарсы көрсетілімдері немесе эмоциялық-ерік саласының бұзылыстары болған кезде;
4) шарт талаптары сақталмаған кезде.
Бала оқудан шығарылған кезде өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде баланың заңды өкіліне баланың портфолиосын береді.
Балалар мен жасөспірімдерге
арналған спорт секцияларында
мемлекеттік спорттық
тапсырысты орналастыру және
олардың жұмыс істеуі
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік спорттық тапсырыс
операторына
____________________________
облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың және
астананың жергілікті атқарушы
органы немесе мемлекеттік
спорттық тапсырысты
орналастыру рәсімін
әкімшілендіруді орындауға
уәкілетті оның құрылымдық
бөлімшесі
____________________________
басшысы атынан
басшының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда) өнім берушіден
________________________
_____________
заңды тұлғаның
(бизнес сәйкестендіру нөмірі),
жеке кәсіпкердің (жеке
сәйкестендіру нөмірі) атауы
____________________________
басшысы атынан
басшының лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
____________________________
_____________________
Мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыруға қатысуға өтініш
Мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыруға қойылатын талаптарды зерделеп, қоса берілген құжаттарды қарап, мені мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің тізіміне қосуды сұраймын.
Мемлекеттік спорттық тапсырысты жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне сәйкес мынадай спорт секцияларының қызметтерін көрсетуді жоспарлап отырмын:
Р№/с
Спорт түрі
Балалар тобының түрі (инклюзивті, интеграцияланған, арнайы)
Балалардың жасы мен жынысы
Сабақтардың
өткізілуі
Елдімекеннің ауданы (шағын шағын учаскесі)
Қызмет көрсету мекен-жайы
1
2
3
4
5
6
7
Осымен балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру қағидаларында және олардың жұмыс істеуінде көзделген талаптармен, балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларын жан басына нормативтік қаржыландыру қағидаларымен және мемлекеттік спорттық тапсырысты жан басына нормативтік қаржыландыру әдістемесімен танысқанымды растаймын.
Қосымша: құжаттар ________ парақта
Ұйым басшысы _______________________________ қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Толтырылған күні
Балалар мен жасөспірімдерге
арналған спорт секцияларында
мемлекеттік спорттық
тапсырысты орналастыру және
олардың жұмыс істеуі
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік спорттық тапсырыс
операторына
____________________________
облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың және
астананың жергілікті атқарушы
органы немесе мемлекеттік
спорттық тапсырысты
орналастыру рәсімін
әкімшілендіруді орындауға
уәкілетті оның
құрылымдық бөлімшесі
____________________________
басшысы атынан басшының
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
өнім берушіден
____________________________
_____________ заңды тұлғаның
(бизнес сәйкестендіру нөмірі) ,
жеке кәсіпкердің (жеке
сәйкестендіру нөмірі) атауы
____________________________
басшысы атынан басшының
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
____________________________
_____________________
Өтініш
Мені мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілер тізімінен мынадай себеп бойынша шығаруды өтінемін:
__________________________________________________________________
себебін сипаттау
Ұйым басшысы _________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Толтырылған күні

28. Поставщик составляет рабочий план на календарный год и ознакамливает с ним законного представителя каждого ребенка.
Рабочий план включает:
1) количество и график занятий в неделю;
2) предполагаемый график соревновательных (конкурсных) мероприятий;
3) предполагаемый график детских командировок и сборов;
4) предполагаемый график отчетных выступлений перед законными представителями ребенка.
29. Поставщик ведет на бумажном или электронном носителе портфолио по каждому посещающему спортивную секцию ребенку, в которое заносит видео- и фотоматериалы и информацию о:
показателях физического развития ребенка в течение года;
результатах участия в соревновательных (конкурсных) мероприятиях;
участии в командировках и сборах;
участии в отчетных выступлениях перед законными представителями ребенка;
посещаемости тренировочных занятий;
допуске или не допуске ребенка к занятиям в спортивной секции по результатам прохождения медицинских осмотров в организации здравоохранения.
30. Поставщик отчисляет ребенка из спортивной секции в одностороннем порядке по следующим основаниям:
1) при наличии 3 (трех) подряд пропущенных занятий без уважительной причины, за исключением периода школьных каникул, отдыха в оздоровительных лагерях, периода прохождения реабилитационных мероприятий и/или лечения детей с ограниченными физическими возможностями, детей с особыми образовательными потребностям, а также участия в конкурсах, фестивалях, соревнованиях, олимпиадах, учебно-тренировочных сборах – по заявлению законного представителя, нахождения в санаторно-курортных организациях – при предоставлении подтверждающих документов;
2) за несоблюдение регламента посещения спортивной секции;
3) при наличии медицинских противопоказаний или расстройств эмоционально-волевой сферы ребенка, подтвержденных организацией здравоохранения, препятствующих проведению занятий с ребенком;
4) при несоблюдении условий договора.
При отчислении ребенка поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней передает законному представителю ребенка портфолио ребенка.
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного спортивного
заказа в спортивных секциях
для детей и юношества
и их функционирования
Форма
Оператору государственного
спортивного заказа
____________________________
местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения
и столицы или его структурное
подразделение уполномоченное
выполнять администрирование
процедуры размещения
государственного спортивного
заказа в лице руководителя
__________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя от поставщика
____________________________
наименование юридического лица
(бизнес - идентификационный номер),
индивидуального предпринимателя
(индивидуальный
идентификационный номер)
в лице руководителя
__________________________
__________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при наличии)
руководителя
Заявление на участие в размещении государственного спортивного заказа
Изучив требования к размещению государственного спортивного заказа, прошу
рассмотреть приложенные документы и включить меня в список поставщиков,
участвующих в размещении государственного заказа.
Планирую оказывать услуги следующих спортивных секций, согласно методике
подушевого нормативного финансирования государственного спортивного заказа:
№ п/п
Вид спорта
Вид детской группы (инклюзивная, интегрированная, специальная)
Возраст и пол детей
Язык проведения занятий
Район (микроучасток) населенного пункта
Адрес оказания услуг
1
2
3
4
5
6
7
Настоящим подтверждаю, что ознакомлен с требованиями, предусмотренными
Правилами размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях
для детей и юношества и их функционирования, Правилами подушевого
нормативного финансирования спортивных секций для детей и юношества
и Методикой подушевого нормативного финансирования государственного
спортивного заказа.
Приложение: документы на ______ листах
Руководитель организации ______________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного спортивного
заказа в спортивных секциях
для детей и юношества
и их функционирования
Форма
Оператору государственного
спортивного заказа
___________________________
местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения и
столицы или его структурное
подразделение, уполномоченное
выполнять администрирование
процедуры размещения
государственного спортивного
заказа в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя от поставщика
____________________________
наименование юридического
лица (бизнес -
идентификационный номер),
индивидуального предпринимателя
(индивидуальный
идентификационный номер)
в лице руководителя
________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя
Заявление
Прошу исключить меня из списка поставщиков, принимающих участие
в размещении государственного спортивного заказа по причине:
_____________________________________________________________
описание причины
Руководитель организации
__________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения
Должность фамилия, имя отчество (при его наличии)