Мемлекеттік архивтер өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 12 ақпандағы № 37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 ақпанда № 22207 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 26 тамыздағы № 502-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 26.08.2025 № 502-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағы 2-9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) 2-қосымшаға сәйкес "Орталық мемлекеттік архив" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) 3-қосымшаға сәйкес "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) 4-қосымшаға сәйкес "Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив ісі және құжаттама департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об установлении цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 12 февраля 2021 года № 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2021 года № 22207. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 26 августа 2025 года № 502-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 26.08.2025 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2-9) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить цены на товары (работы, услуги), реализуемые:
1) республиканским государственным учреждением "Национальный архив Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) республиканским государственным учреждением "Центральный государственный архив научно-технической документации" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) республиканским государственным учреждением "Национальный центр рукописей и редких книг" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту Архивного дела и документации Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом приказа, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 12 ақпандағы
№ 37 бұйрығына
1 қосымша
"Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Индексі
Тауарлар
(жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Өлшем бірлігі
Құндық мәнінде, теңгемен
1
2
3
4

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 12 февраля 2021 года № 37
Цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальный архив Республики Казахстан"
Индекс
Наименование видов товаров
(работ, услуг)
Единица измерения
В стоимостном выражении, в тенге
1
2
3
4

2 159
5.10.3.
Фонограммамен сәйкестендіріп киноқұжаттардың цифрлық көшірмелерін жасау (16 мм үлдірді сканирлеу)
2 909
5.11.
Фотоқұжаттардың цифрлық көшірмелерін жасау (сканирлеу)
1 негатив
740
5.12.
Архив қорының дыбыс құжаттарын көшірмелеу
1 секунд
72
6-бөлім. Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша архивтік құжаттарды электронды нысанға аудару
6.1.
Электронды құжат айналымы және электронды құжаттар архиві жүйесінің бағдарламалық өнімін әзірлеуге техниалық тапсырмалар құрастыру
1 техникалық тапсырма
200 000
6.2.
Ұйымның қызметінде тек қана электронды форматта құрылатын құжаттар тізбелерін құрастыру
1 тізім
5 438
6.3.
Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша архивтік құжаттарды электронды нысанға аудару
жеке тұлғалар үшін
заңды тұлғалар үшін
1 парақ
1 818
2361
7-бөлім. Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша құжаттық көрмелер ұйымдастыру және өткізу
7.1.
Көрмелер, жинақтар, шолулар үшін құжаттырды анықтау
1 құжат
200
7.2.
Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша құжаттық көрмелер ұйымдастыру және өткізу
жеке тұлғалар үшін
заңды тұлғалар үшін
1 көрме
150 000
250 000
7.3.
Аннотацияланған тақырыптарымен архивтік құжаттардың тақырыптық тізбелерін құрастыру
1 тақырып
950
8-бөлім. Жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша генеалогиялық және тақырыптық сипаттағы ақпаратты анықтау
8.1.
Пайдаланушыға қызықтырған тақырып бойынша ғылыми кеңес беру (сұрақ тарихы, тарихи дәуір немесе кезең, персоналийлар, генеалогиялық іздестіру және басқалары.)
1 сағат
3 331
8.2.
Генеалогиялық сипаттағы сұрау салуға, сұрау салу бойынша құжаттардың болуы мүмкін жерлері туралы ұсыныммен ақпараттық хатқа жауап, оның ішінде теріс нәтижесімен жауап құрастыру
1 бет
3 353
8.3.
Пайдаланушыларды олардың өтініштері бойынша ақпараттық қамтамасыз ету (тақырыптық және биографиялық сұрауларын орындау, құжаттарды (ақпаратты) тақырыптық анықтау)
1 парақ
26 670
8.4.
Ғылыми-анықтамалық аппарат арқылы сұрау салу тақырыбы бойынша ақпаратты анықтау:
8.4.1
каталогтар/картотекалар
1 карточка
167
8.4.2.
автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесі
1 жазба ( іздеу нәтижелері бойынша)
222
8.5.
Сұрау салу тақырыбы бойынша істерді айқындау үшін ғылыми-анықтамалық аппаратты қарау (машинкамен жазылған тізімдемелерді, каталогтарды, деректер базаларын
1 жазба
167
9-бөлім. Әдістемелік әдебиетті, архивтік құжаттар жинақтарын, оқыту және басқа да жариялымдарды басып шығару және өткізу
9.1.
Құжаттардың ғылыми және ғылыми-танымал жинақ дайындау
1 парақ
50
9.2.
Қазақ (орыс) тіліне аудару (істер тізімдемелерін, істер номенклатураларын, қағидаларды, ережелерді, анықтамаларды, актілерді және басқаларын)
1 парақ /бет

2 159
5.10.3.
Изготовление цифровых копий кинодокументов (сканирование 16 миллиметровой пленки) с совмещением фонограммы
2 909
5.11.
Изготовление цифровых копий фотодокументов (сканирование)
1 негатив
740
5.12.
Копирование фонодокументов архивного фонда
1 секунда
72
Раздел 6. Перевод по заказам (заявкам) физических и юридических лиц архивных документов в электронную форму
6.1.
Составление технических заданий на разработку программного продукта системы электронного документооборота и архива электронных документов
1 техническое задание
200 000
6.2.
Составление перечней документов, образующихся в деятельности организации только в электронном формате
1 перечень
5 438
6.3.
Перевод по заказам (заявкам) физических и юридических лиц архивных документов в электронную форму
для физических лиц
для юридических лиц
1 лист
1 818
2 361
Раздел 7. Организация и проведение по заказам (заявкам) физических и юридических лиц документальных выставок
7.1.
Выявление документов для выставок, сборников, обзоров
1 документ
200
7.2.
Организация и проведение по заказам (заявкам) физических и юридических лиц документальных выставок
для физических лиц
для юридических лиц
1 выставка
150 000
250 000
7.3.
Составление тематического перечня архивных документов с аннотированными заголовками
1 заголовок
950
Раздел 8. Выявление по заказам (заявкам) физических и юридических лиц информации генеалогического и тематического характеров
8.1.
Научное консультирование пользователя по интересующей тематике (история вопроса, историческая эпоха или период, персоналии, генеалогические изыскания и другие)
1 час
3 331
8.2.
Составление ответа на запрос генеалогического характера, информационного письма с рекомендацией о возможных местах хранения документов по запросу, в том числе ответ на запрос с отрицательным результатом
1 страница
3 353
8.3.
Информационное обеспечение пользователей по их обращениям (исполнение тематических и биографических запросов, тематическое выявление документов (информации)
1 лист
26 670
8.4.
Выявление информации по теме запроса по научно-справочному аппарату:
8.4.1
каталоги/картотеки
1 карточка
167
8.4.2.
автоматизированния информационно-поисковая система
1 запись ( по результатам поиска)
222
8.5.
Просмотр научно-справочного аппарата для выявления дел по теме запроса (машинописные описи, каталоги, базы данных)
1 запись
167
Раздел 9. Издание и реализация методической литературы, сборников архивных документов, учебной и других публикаций
9.1.
Подготовка научных и научно-популярных сборников документов
1 страница
50
9.2.
Перевод на казахский (русский) язык (описей дел, номенклатуры дел, правил, положений, справок, актов и других)
1 лист/страница