"Республикалық бюджетке түсетін түсімдерді алуға, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін сомалардың, қарыздардың бюджетке артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 7 ақпандағы 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 қаңтарда № 22115 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 24 маусымдағы № 318 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 24.06.2025 № 318 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық бюджетке түсетін түсімдерді алуға, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін сомалардың, қарыздардың бюджетке артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 7 ақпандағы № 136 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16423 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 16 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық бюджетке түсетін түсімдерді алуға, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін сомалардың, қарыздардың бюджетке артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын уәкілетті мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (мәжбүрлеп орындату туралы сот қаулысы болған жағдайда)
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, орталық мемлекеттік органдар, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Орталық мемлекеттік органдар, олардың аумақтық бөлімшелері мұнай секторы ұйымдарына салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мұнай секторы ұйымдарына салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін басқа да салықтық емес түсімдер

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 февраля 2018 года № 136 "Об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 января 2021 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2021 года № 22115. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 июня 2025 года № 318.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.06.2025 № 318 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 февраля 2018 года № 136 "Об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16423, опубликован 16 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в перечне уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9.
Уполномоченные государственные органы, финансируемые из республиканского бюджета, Национальный Банк Республики Казахстан (по согласованию), Министерство юстиции Республики Казахстан (при наличии постановления суда о принудительном исполнении)
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями на организации нефтяного сектора
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, на организации нефтяного сектора
Другие неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора

Тәркіленген мүлікті, "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысы негізінде республикалық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, оның ішінде кедендік бас тарту режимінде мемлекеттің пайдасына ресімделген тауарлар мен көлік құралдарын сатудан түсетін түсімдер
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің таза кірісі бөлігінің түсімдері
";
реттік нөмірі 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13.
Жергілікті атқарушы орган
Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда ауыл шаруашылығы алқаптарын пайдалану үшін оларды алған кезде ауыл шаруашылығы өндірістерінің зияндарын өтеуден түсетін түсімдер
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
";
реттік нөмірі 16-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
16.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарын сатудан түсетін түсімдер
Мемлекеттік резервінің материалдық құндылықтарын сатудан түсетін түсімдер
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Мемлекеттік ұзақ мерзімді қазынашылық міндеттемелер
Мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық міндеттемелер
Мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелер
Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында сатудан түсетін түсімдер
Өзге де мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар
Қазақстан Республикасының Үкіметі алатын қарыздар
Халықаралық қаржы ұйымдарынан Кредиттер
Шет мемлекеттерден кредиттер
Шетелдік коммерциялық банктер мен фирмалардан кредиттер
Сыртқы капитал рыноктарында орналыстырылған мемлекеттік борыштық міндеттемелер
Өзге де мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар
".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық және кеден заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

Поступления от реализации конфискованного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" в республиканскую собственность, в том числе товаров и транспортных средств, оформленных в таможенном режиме отказа в пользу государства
Поступления части чистого дохода Национального Банка Республики Казахстан
";
строку, порядковый номер 13, изложить в следующей редакции:
"
13.
Местный исполнительный орган
Поступления от возмещения потерь сельскохозяйственного производства при изъятии сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства
Поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
";
строку, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
"
16.
Комитет по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Поступления от реализации материальных ценностей мобилизационного резерва
Поступления от реализации материальных ценностей государственного материального резерва
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20.
Министерство финансов Республики Казахстан
Государственные долгосрочные казначейские обязательства
Государственные среднесрочные казначейские обязательства
Государственные краткосрочные казначейские обязательства
Поступления от продажи государственных эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг
Прочие государственные эмиссионные ценные бумаги
Займы, получаемые Правительством Республики Казахстан
Кредиты от международных финансовых организаций
Кредиты от иностранных государств
Кредиты от иностранных коммерческих банков и фирм
Государственные долговые обязательства, размещенные на внешних рынках капиталов
Прочие государственные эмиссионные ценные бумаги
".
2. Департаменту налогового и таможенного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банка
Республики Казахстан