"Нұр-Сұлтан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 418/54-VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 539/73-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қазанда № 1297 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 346/46-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 28.11.2025 № 346/46-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 14-1-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 418/54-VІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1244 тіркелген, 2019 жылғы 6 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімінің 1-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайға немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғынжайға мұқтаж азаматтарды есепке қоюдың мынадай халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
1 және 2 топтағы мүгедектер;
мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылары;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдар;
жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады;
оралмандар;
экологиялық зілзалалар, табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған адамдар;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерін, әскери қызметін орындау кезінде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқық тәртібін қорғау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары;
толық емес отбасылар арасында.".

О внесении изменения в решение маслихата города Нур-Султан от 23 августа 2019 года № 418/54-VI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Нур-Султан"
Решение маслихата города Нур-Султана от 30 сентября 2020 года № 539/73-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 13 октября 2020 года № 1297. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28 ноября 2025 года № 346/46-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28.11.2025 № 346/46-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883) маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султан от 23 августа 2019 года № 418/54-VI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Нур-Султан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1244, опубликовано 6 сентября 2019 года в Информационной системе "Эталонный контрольный банк НПА Республики Казахстан") следующее изменение:
подпункт 3) пункта 1 вышеуказанного решения изложить в следующей редакции:
"3) социально уязвимым слоям населения, состоящим в очередности граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, из числа:
ветеранов Великой Отечественной войны;
ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
ветеранов боевых действий на территории других государств;
инвалидов 1 и 2 групп;
семей, имеющих или воспитывающих детей-инвалидов;
лиц, страдающих тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом Правительством Республики Казахстан;
пенсионеров по возрасту;
детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, не достигших двадцати девяти лет, потерявших родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
оралманов;
лиц, лишившихся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетных семей;
семей лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка;
неполных семей.".

2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы
З. Жусупова
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы
М. Шайдаров

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
З. Жусупова
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Нур-Султан
М. Шайдаров