Мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалар, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтар өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 360 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 21930 болып тіркелді.
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 15-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Экономика және қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.

Об установлении цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 360. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2020 года № 21930.
В соответствии с подпунктом 15-2) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить цены на товары (работы, услуги), реализуемые:
1) республиканским государственным учреждением "Национальная библиотека Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) республиканским государственным учреждением "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астана" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) республиканским государственным учреждением "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после ведения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 360 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 декабря 2020 года № 360
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальная библиотека Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан

Жеке және заңды тұлғалар үшін фото және бейнетүсірілім жүргізу (1 топта 5 адам)
1 сағат
25 000
32
Кітапхана шығарған оқу-әдістемелік әдебиеттерді, оқу құралдарын өткізу
1 шартты баспа парағы 16 бет
300
33
Кітапхананың үй жайын ұсына отырып, біліми, мәдени іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтерді көрсету
1)
Техникалық жабдықтарды (теледидар, микрофон, дыбыс пульті, ноутбук, кондиционер, бейнекамера, бейне түрлендіргіш, техникалық сүйемелдеу) ұсына отырып, іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу.
Н.Даулетова атындағы зал (100 орынға дейін)
1 іс-шара
(2 сағатқа дейін)
100 000
1 іс-шара
(2 – 5 сағат аралығы)
5 сағатқа дейін – әрбір келесі 1 сағат-бастапқы тарифтің 50 пайызы
1 іс-шара
(5 сағаттан жоғары)
5 сағаттан артық – әрбір келесі 1 сағат-бастапқы тарифтің 20 пайызы
2)
Техникалық жабдықтарды (экран, микрофон, дыбыс пульт, акустикалық колонкалар, ноутбук, кондиционер, бейнекамера, бейне түрлендіргіш, техникалық сүйемелдеу) ұсына отырып, іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу.
Акт залы (250 орынға дейін)
1 іс-шара
(2 сағатқа дейін)
250 000
1 іс-шара
(2 – 5 сағат аралығы)
5 сағатқа дейін – әрбір келесі 1 сағат-бастапқы тарифтің 50 пайызы
1 іс-шара
(5 сағаттан жоғары)
5 сағаттан артық – әрбір келесі 1 сағат-бастапқы тарифтің 20 пайызы
3)
Техникалық жабдықтарды (экран, проектор, микрофон, ноутбук, кондиционер, бейнекамера, бейне түрлендіргіш, техникалық сүйемелдеу) ұсына отырып, іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу.
Р.Бердығалиева атындағы зал (70 орынға дейін)
1 іс-шара
(2 сағатқа дейін)
80 000
1 іс-шара
(2 – 5 сағат аралығы)
5 сағатқа дейін – әрбір келесі 1 сағат-бастапқы тарифтің 50 пайызы
1 іс-шара
(5 сағаттан жоғары)
5 сағаттан артық – әрбір келесі 1 сағат-бастапқы тарифтің 20 пайызы
34
іс-шараның тақырыбына арналған кітап-иллюстрациялық көрмені ұйымдастыра отырып іс-шара өткізу
1 көрме
Қызмет құнын 10 пайызға арттырады
35
фото және бейнетүсірілім қызметтерін көрсете отырып, іс-шара өткізу
1 бейнематериал, 30 фотоматериал
Қызмет құнын 20 пайызға арттырады
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 360 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

Проведение фото и видеосъемок для физических и юридических лиц (1 группа из 5 человек)
1 час
25 000
32
Реализация учебно-методической литературы и других пособий, изданных библиотекой
1 лист условной печати 16 страниц
300
33
Оказание услуг по организации и проведению образовательных и культурных мероприятий с предоставлением помещений библиотеки
1)
Проведение мероприятий с предоставлением технического оборудования (телевизор, микрофоны, пульт микшерный, ноутбук, кондиционер, видеокамера, видеопреобразователь, техническое сопровождение).
Зал имени Н.Даулетовой
(до 100 мест)
1 мероприятие (до 2 часов)
100 000
1 мероприятие (от 2 до 5 часов)
До 5 часов – каждый последующий 1 час – 50 процентов от первоначального тарифа
1 мероприятие (от 5 часов)
Свыше 5 часов – каждый последующий 1 час – 20 процентов от первоначального тарифа
2)
Проведение мероприятий с предоставлением технического оборудования (экран, микрофон, пульт микшерный, колонки, ноутбук, кондиционер, видеокамера, видеопреобразователь, техническое сопровождение).
Актовый зал
(до 250 мест)
1 мероприятие (до 2 часов)
250 000
1 мероприятие (от 2 до 5 часов)
До 5 часов – каждый последующий 1 час – 50 процентов от первоначального тарифа
1 мероприятие (от 5 часов)
Свыше 5 часов – каждый последующий 1 час – 20 процентов от первоначального тарифа
3)
Проведение мероприятий с предоставлением технического оборудования (экран, проектор, микрофон, ноутбук, кондиционер, видеокамера, видеопреобразователь, техническое сопровождение).
Зал имени Р.Бердыгалиевой
(до 70 мест)
1 мероприятие (до 2 часов)
80 000
1 мероприятие (от 2 до 5 часов)
До 5 часов – каждый последующий 1 час – 50 процентов от первоначального тарифа
1 мероприятие (от 5 часов)
Свыше 5 часов – каждый последующий 1 час – 20 процентов от первоначального тарифа
34
проведение мероприятия с организацией книжно-иллюстративной выставки по тематике мероприятия
1 выставка
Увеличивает стоимость услуги на 10 процентов
35
проведение мероприятия с оказанием услуг по фото- и видеосъемке
1 видеоматериал, 30 фотоматериалов
Увеличивает стоимость услуги на 20 процентов
Приложение 2 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 декабря 2020 года № 360
Цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астана" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан

1000
8.2
Кітапхана интерьерін кино- және видеожобаларда, баспа өнімдерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында пайдалану үшін фото- және видеотүсірілім
1 академиялық сағат
5000
9. Кітапхана шығарған оқу-әдістемелік әдебиеттер мен басқа да оқу құралдарын сату
9.1
Кітапхана шығарған оқу-әдістемелік әдебиеттер мен басқа да оқу құралдарын өткізу
50 бетке дейін
1000
300 бетке дейін
3000
300 беттен артық
5000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 360 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 242-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мүмкіндігі шектеулі азаматтарға материалдар дайындау бойынша қызметтер
1 бет

1000
8.2
Кино-, видеосъемка интерьеров библиотеки для использования в кино- и видеофильмах, издательской продукции и средствах массовой информации
1 академический час
5000
9. Реализация учебно-методической литературы и других пособий, изданных библиотекой
9.1
Реализация учебно-методической литературы и других пособий, изданных библиотекой
до 50 страниц
1000
до 300 страниц
3000
более 300 страниц
5000
Приложение 3 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 декабря 2020 года № 360
Цены на товары (работы, услуги), реализуемые республиканским государственным учреждением "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 242-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Услуги по изготовлению материалов для граждан с ограниченными возможностями
1 страница