Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 254 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қыркүйекте № 21214 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 4 шiлдедегi № 307-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 04.07.2025 № 307-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. 1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) 2-қосымшаға сәйкес "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) 3-қосымшаға сәйкес "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) 4-қосымшаға сәйкес "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) 5-қосымшаға сәйкес "Наталия Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
6) 6-қосымшаға сәйкес "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7) 7-қосымшаға сәйкес "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8) 8-қосымшаға сәйкес "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) 9-қосымшаға сәйкес "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими государственными казенными предприятиями Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2020 года № 21214. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 4 июля 2025 года № 307-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 04.07.2025 № 307-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые:
1) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский академический немецкий драматический театр" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) республиканским государственным казенным предприятием "Казахская государственная филармония имени Жамбыла" согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) 10-қосымшаға сәйкес "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
11) 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
13) 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
14) 14-қосымшаға сәйкес "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15) 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
16) 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) 17-қосымшаға сәйкес "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
18) 18-қосымшаға сәйкес "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) 19-қосымшаға сәйкес "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) 20-қосымшаға сәйкес "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
21) 21-қосымшаға сәйкес "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
22) 22-қосымшаға сәйкес "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
23) 23-қосымшаға сәйкес "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
24) 24-қосымшаға сәйкес "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
25) 25-қосымшаға сәйкес "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

10) республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) республиканским государственным казенным предприятием "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) республиканским государственным казенным предприятием "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей Республики Казахстан" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) республиканским государственным казенным предприятием "Центральный государственный музей Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) республиканским государственным казенным предприятием "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный музей "Центр сближения культур" согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар" согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) республиканским государственным казенным предприятием "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан" согласно приложению 25 к настоящему приказу;

26) 26-қосымшаға сәйкес "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
27) 27-қосымшаға сәйкес "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
28) 28-қосымшаға сәйкес "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
29) 29-қосымшаға сәйкес "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
30) 30-қосымшаға сәйкес "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
31) 31-қосымшаға сәйкес "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
32) 32-қосымшаға сәйкес "Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
33) 33-қосымшаға сәйкес "Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрадалық-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
34) 34-қосымшаға сәйкес "Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
35) 35-қосымшаға сәйкес "Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
36) 36-қосымшаға сәйкес "Қалибек Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Экономика және қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

26) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского" согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова" согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева" согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева" согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" согласно приложению 36 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
1-қосымша
"Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Ағымдағы репертуардың опералық спектакліне кіру билеті:
1 билет

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на оперный спектакль текущего репертуара:
1 билет

1)
балалар аудиториясы үшін
10 000
2)
мектеп аудиториясы үшін
3 000
3)
ұлттық мұра репертуарынан
2 500
4)
отбасылық көру үшін
10 000
10
Театр музейіне экскурсия:
1 экскурсия
1)
қазақ және орыс тілдерінде (60 минут)
2 500
2)
ағылшын тілінде (60 минут)
5 000
11
Музей және театр сахнасына саяхат:
1 экскурсия
1)
қазақ және орыс тілдерінде (90 минут)
3 000
2)
ағылшын тілінде (90 минут)
7 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
2-қосымша
"Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Үлкен залдағы спектакльге кіру билеті:
1 билет

1)
для детской аудитории
10 000
2)
для школьной аудитории
3 000
3)
из репертуара национального наследия
2 500
4)
для семейного просмотра
10000
10
Экскурсия по музею театра:
1 экскурсия
1)
на казахском и русском языках (60 минут)
2 500
2)
на английском языке (60 минут)
5 000
11
Экскурсия по музею и театральному закулисью:
1 экскурсия
1)
на казахском и русском языках (90 минут)
3 000
2)
на английском языке (90 минут)
7 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 2 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на спектакль в большом зале:
1 билет

2)
6-10 қатары аралығы
1 500
3)
11-13 қатары аралығы
800
5
Қазақстан Республикасының аймақтары бойынша гастрольдік спектакльдерге кіру билеті:
1 билет
1)
алдыңғы сектор
1000
2)
артқы сектор
500
6
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер:
1 іс-шара
1)
үлкен зал
1 000 000
2)
кіші зал
400 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
3-қосымша
"М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

2)
с 6 по 10 ряд
1500
3)
с 11 по 13 ряд
800
5
Входной билет на гастрольные спектакли по регионам Республики Казахстан:
1 билет
1)
передний сектор
1000
2)
задний сектор
500
6
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий:
1 мероприятие
1)
большой зал
1000 000
2)
малый зал
400 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 3 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова"

партердің 1-10 қатары
3 000
партердің 11-18 қатары
2 500
балкон
600
2)
кешкі спектакльдер:
ложа
7 000
балкон
1 000
7
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер:
1 күнтізбелік күн
1)
тарихи сахна
1 000 000
2)
камералық сахна
500 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
6-қосымша
"Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

с 1 по 10 ряд партера
3000
с 11 по 18 ряд партера
2500
2)
вечерние спектакли:
ложа
7000
балкон
1000
7
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия:
1 календарный день
1)
историческая сцена
1 000 000
2)
камерная сцена
500 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 6 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии"

1)
ересектерге
1 500
2)
студенттер мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
600
3)
балаларға
200
6
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер (355 отырғызу орны)
1 сағат
150 000
7
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін фойені ұсыну бойынша қызметтер
1 сағат
50 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
8-қосымша
"Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

1)
взрослым
1500
2)
студентам и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
600
3)
детям
200
6
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия (355 посадочных мест)
1 час
150000
7
Услуги по предоставлению фойе для проведения совместных мероприятий
1 час
50000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 8 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский академический немецкий драматический театр"

8)
үрмелі ағаш аспаптар квинтеті (1 сағат)
200 000
9)
солистер (0,5 сағат)
100 000
10)
солистер (1 сағат)
300 000
18
Сахналық-қойылымдық іс-шараларды бірлесе өткізу (концерт, фестиваль, шығармашылық кеш):
1 іс-шара
1)
1 сағат
300 000
2)
2-5 сағат
500 000
3)
5-8 сағат
800 000
4)
8 сағаттан астам
1 200 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
10-қосымша
"Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 10-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8)
квинтета деревянно-духовых инструментов (1 час)
200 000
9)
солиста (0,5 часа)
100 000
10)
солиста (1 час)
300 000
18
Совместное проведение сценическо-постановочных мероприятий (концерт, фестиваль, творческий вечер)
1 мероприятие
1)
1 час
300 000
2)
2-5 часов
500 000
3)
5-8 часов
800 000
4)
свыше 8 часов
1 200 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 10 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 10-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Құрманғазы атындағы оркестрдің залында өткізілетін концертке кіру билеті:
1 билет
1)
1-4 қатар
3000

Сноска. Приложение 10 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт, проводимый в концертном зале оркестра имени Курмангазы:
1 билет
1)
c 1 по 4 ряд
3000

Ескерту. 11-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
"Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының залындағы концертке кіру билеті:
1 билет

Сноска. Приложение 11 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на концерт в зале республиканского государственного казенного предприятия "Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая":
1 билет

40 000
13
Өнер туындыларына атрибутық қорытынды беру:
1 қорытынды
1)
белгілі автордың көркемдік (антикварлық) мәнін немесе белгісіз әлде аз белгілі автордың коллекциялық мәнін растаған кезде
80 000
2)
белгілі автордың көркемдік мәнін немесе белгісіз әлде аз белгілі автордың коллекциялық мәнін растаған жағдайда
45 000
3)
қазіргі заманғы авторлардың шығармаларының көркемдік маңызын растаған жағдайда
30 000
4)
этюдтар мен эскиздердің көркемдік мәні растаған жағдайда

40 000
13
Выдача атрибутического заключения на произведение искусства:
1 заключение
1)
при подтверждении художественного (антикварного) значения известного автора или коллекционного значения неизвестного или менее известного автора
80 000
2)
в случае подтверждения художественного значения при известном авторе либо коллекционного значения при неизвестном или малоизвестном авторе
45 000
3)
в случае подтверждения художественного значения произведений современных авторов
30 000
4)
в случае подтверждения художественного значения этюдов и эскизов

20 000
5)
қорытындының түпнұсқасы жоғалған жағдайда көшірмені беру
5 000
6)
сараптамалық қорытынды - мәдени құндылықтарды (иконалар, самауырындар, суреттер, сәндік-қолданбалы бұйымдар) шетелге әкету бойынша сараптаманың хаттамасына қосымша
2 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
18-қосымша
"Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Қияқты музыкалық аспапқа төлқұжатты рәсімдеу (скрипка, альт, виолончель, контрабас)
1 төлқұжат
2 500
2
Қияққа төлқұжатты рәсімдеу
1 төлқұжат
2500
3
Қияқты музыкалық аспаптарға (скрипка, альт, виолончель, контрабас) және қияққа сараптама жасау
1 қорытынды

20 000
5)
выдача дубликатов в случае утери оригинала заключения
5 000
6)
экспертное заключение - приложение к протоколу экспертизы по вывозу культурных ценностей за рубеж (иконы, самовары, картины, декоративно-прикладные изделия )
2 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 18 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов"
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Оформление паспорта на смычковый музыкальный инструмент(скрипка, альт, виолончель, контрабас)
1 паспорт
2 500
2
Оформление паспорта на смычок
1 паспорт
2500
3
Экспертиза смычковых музыкальных инструментов (скрипка, альт, виолончель, контрабас) и смычков
1 заключение

Ескерту. 20-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Кіру билеті:
1 билет
1)
ересектерге
100
2)
студенттерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
70
3)
мектеп жасындағы балалар мен зейнеткерлерге (растайтын құжаттарды ұсынған кезде)
50
2
Ұжымдық келушілерге экскурсиялық қызмет көрсету (топта 10 адам):
1 топ

Сноска. Приложение 20 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет:
1 билет
1)
взрослым
100
2)
студентам (при предъявлении подтверждающих документов)
70
3)
детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
50
2
Экскурсионное обслуживание коллективных посетителей (в группе 10 человек):
1 группа

1)
археология, қала құрылысы және сәулет ескерткіші, ансамбль және кешен, қасиетті объект, монументтік өнер құрылысы
1 нысан
250 000
2)
игерілуге жататын жер учаскелері
1 километр
50 000
3)
археологиялық барлау
1 километр
600 000
9
Тарих және мәдениет ескерткішінің төлқұжатын жасау
1 нысан
40 000
10
Артефактінің мәдени құндылығын анықтау
1 бірлік
3 000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
23-қосымша
"Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 23-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1)
памятник археологии, градостроительства и архитектуры, ансамбль и комплекс, сакральный объект, сооружение монументального искусства
1 объект
250 000
2)
земельные участки подлежащие освоению
1 километр
50 000
3)
археологическая разведка
1 километр
600 000
9
Составление паспорта памятника истории и культуры
1 объект
40 000
10
Определение культурной ценности артефакта
1 единица
3 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 23 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 26-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Бас музейге (Семей қаласы), Жидебайдағы Абай музей-үйі, Шәкәрімнің "Саят қоры" экспозициясына, Абай-Шәкәрім мавзолей кешеніне кіру билеті:
1 билет

Сноска. Приложение 26 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет в головной корпус музея (город Семей), дом-музей Абая в Жидебае, экспозиция "Охотничий дом Шакарима", мавзолейный комплекс Абай-Шакарим:
1 билет

1)
күнтізбелер
500
2)
3-тілде буклеттер (қазақ, орыс, ағылшын)
1000
3)
жолнұсқа (100 бетке дейін)
2200
4)
жолнұсқа (100 ден 300 бетке дейін)
3500
7
Қорық-музей басып шығарған ғылыми, әдістемелік және басқа баспа өнімдерін сату
1 дана
3 500
8
Безендірілген альбом-кітап
1 дана
6000
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қаматамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес бірінші және екінші топ мүгедектігі бар адамдар мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен қолданады, ал үшінші топ мүгедектігі бар адамдар көрсетілетін қызметтердің – 50 пайызын төлейді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
27-қосымша
"Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 27-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1)
календарь
500
2)
буклеты на 3-х языках (казахском, русском и английском)
1000
3)
путеводитель (до 100 страниц)
2200
4)
путеводитель (от 100 до 300 страниц)
3500
7
Реализация учебно-методических изданий и другой литературы, изданных–заповедником-музеем
1 экземпляр
3 500
8
Иллюстрированная книга-альбом
1 экземпляр
6000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11964) лица с инвалидностью первой и второй групп и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы - с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Приложение 27 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

250 000
2)
игерілуге жататын жер учаскелері
1 километр
50 000
3)
археологиялық барлау
1 километр
600 000
4
Тарих және мәдениет ескерткішінің төлқұжатын жасау
1 нысан
40 000
5
Артефактінің мәдени құндылығын анықтау
1 бірлік
3 000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
32-қосымша
"Петр Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 32-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық:
оқу жылы / білім алушылар
1)
0404000 "Аспаптық орындаушылық және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша"
450 000
2)
0405000 "Хор дирижеры"
450 000
3)
0406000 "Музыка теориясы"
450 000
4)
0407000 "Ән айту"
450 000
5)
0416000 "Орындаушы әртіс, концерттік бағдарламалардың дыбыс операторы"
450 000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
33-қосымша
"Жүсіпбек Елебеков атындағы республикалық эстрадалық-цирк колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 33-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық:
оқу жылы / білім алушылар
1)
0404000"Аспаптық орындаушылық және музыкалық өнер эстрадасы (түрлері бойынша)"
450 000
2)
0407000 "Ән айту"
450 000
3)
0408000 "Хореография өнері"
450 000
4)
0409000 "Актерлік өнер"
450 000
5)
0410000 "Цирк өнері"
450 000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
34-қосымша
"Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 34-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық:
оқу жылы / білім алушылар

250 000
2)
земельные участки, подлежащие освоению
1 километр
50 000
3)
археологическая разведка
1 километр
600 000
4
Составление паспорта памятника истории и культуры
1 объект
40 000
5
Определение культурной ценности артефакта
1 единица
3 000
Приложение 32 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский музыкальный колледж имени Петра Чайковского"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность:
за учебный год/обучаюшиеся
1)
0404000 "Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)"
450 000
2)
0405000 "Хоровое дирижирование"
450 000
3)
0406000 "Теория музыки"
450 000
4)
0407000 "Пение"
450 000
5)
0416000 "Артист исполнитель, звукооператор концертных программ"
450 000
Приложение 33 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность:
за учебный год/обучаюшиеся
1)
0404000"Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады (по видам)"
450 000
2)
0407000 "Пение"
450 000
3)
0408000 "Хореографическое искусство"
450 000
4)
0409000 "Актерское искусство"
450 000
5)
0410000 "Цирковое искусство"
450 000
Приложение 34 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность:
за учебный год/обучаюшиеся

150 800
2 сағат
200 000
3 сағат
250 000
4 сағат
300 000
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйегі
№ 254 Бұйрыққа
35-қосымша
"Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар
Ескерту. 35-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Мамандық:
оқу жылы / білім алушылар
1)
0412000 "Кескіндеме, мүсін және өнер (түрлері бойынша)"
300 000
2)
0411000 "Театр және қолданбалы өнер"
300 000
3)
0413000 "Сәндік-қолданбалы және халықтық кәсіпшілік өнері"
300 000
4)
0402000 "Дизайн (профиль бойынша)"
350 000
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 254 бұйрығына
36-қосымша
"Қалибек Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар

150 800
2 час
200 000
3 час
250 000
4 час
300 000
Приложение 35к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Специальность:
за учебный год/обучаюшиеся
1)
0412000 "Живопись, скульптура и художества (по видам)"
300 000
2)
0411000 "Театральное и прикладное искусство"
300 000
3)
0413000 "Декоративно –прикладное искусство и народные промыслы"
300 000
4)
0402000 "Дизайн (по профилю)"
350 000
Приложение 36 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 сентября 2020 года № 254
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева"

Ескерту. 36-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.04.2021 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2022 № 182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Тауар (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің теңгеге шаққандағы құны
1
Ағымдағы репертуардың үлкен залдағы спектакльдеріне кіру билеті:
1 билет

Сноска. Приказ дополнен приложение 36 в соответствии с приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.04.2021 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.07.2022 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Единица измерения
Стоимость единицы измерения в тенге
1
Входной билет на спектакль текущего репертуара в большом зале:
1 билет