Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шiлдедегi № 195 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 шiлдеде № 20947 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 8 шілдедегі
№ 195 Бұйрыққа
1-қосымша
"Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары

Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2020 года № 20947.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 8 июля 2020 года № 195
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Ойын бизнесін және лотереяны реттеу комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алу үшін "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына сәйкес біліктілік талаптары қойылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) жүгінеді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес баяндалған.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 10.10.2024 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом по регулированию игорного бизнеса и лотереи Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. К услугополучателю для получения лицензии предъявляются квалификационные требования, предусмотренные статьей 13 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе".
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 383 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводятся в действие с 12.07.2026).
4. Для получения государственной услуги услугополучатель обращается к услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 5 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводятся в действие с 12.07.2026).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 1 к настоящим Правилам.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 10.10.2024 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 6 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводятся в действие с 12.07.2026).

6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту дайындайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушімен 10 (он) жұмыс күні ішінде лицензия беруге бұйрық, қайта ресімделген лицензия – 3 (үш) жұмыс күні ішінде дайындалады, бұрыштама қойылады /қол қойылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.
Ойын бизнесі саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты тисті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тркеуден өткізгеннен кейін күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде Бірыңғай байланыс-орталығына және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодателем подготавливается, визируется/подписывается приказ на выдачу лицензии в течение 10 (десяти) рабочих дней, переоформления лицензии – 3 (трех) рабочих дней.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 383 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 7 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводятся в действие с 12.07.2026).
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Уполномоченный орган в сфере игорного бизнеса направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 383 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, онда шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарайтын органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа немесе Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Казино қызметімен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 26.12.2023 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.10.2024 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттар топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап:

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
8. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающий жалобу, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами полученной государственной услуги услугополучатель в праве обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 383 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке или в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью казино"
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 383 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра туризма и спорта РК от 26.12.2023 № 342 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 10.10.2024 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал:

1) лицензия беру – 10 (он) жұмыс күні;
2) лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні.
Құжаттар толық болмаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті қабылдаудан жазбаша дәлелді бас тартуы – 2 (екі) жұмыс күні.
Ойын бизнесі саласындағы қызметті жүзеге асыруға қолданыстағы лицензия болған кезде көрсетілетін қызметті алушы қолданыстағы лицензия мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 90 күн бұрын сол қызмет түріне жаңа лицензия алуға өтініш береді.
Бұл ретте жаңа лицензияның қолданылу мерзімі басталған күн қолданыстағы лицензияның мерзімі аяқталған күннен кейінгі күн болып есептеледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Казино қызметімен айналысуға құқық беретін лицензия, қайта ресімделген лицензия, не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде заңды тұлғаларға көрсетіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабының 4-тармағына сәйкес, казино қызметімен айналысу құқығына жыл сайынғы лицензиялық алым мөлшерлемелері:
лицензия беру кезінде лицензиялық алым 3845 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Төлем қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен жұма аралығын қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензия алу үшін:

1) выдача лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
2) переоформление лицензии – 3 (три) рабочих дня.
При неполноте документов и (или) документов с истекшим сроком действия письменный мотивированный отказ услугодателя в приеме заявления – 2 (два) рабочих дня.
При наличии действующей лицензии на осуществление деятельности в сфере игорного бизнеса услугополучателем подается заявление на получение новой лицензии на тот же вид деятельности заблаговременно за 90 календарных дней до истечения срока действующей лицензии. При этом днем начала срока действия новой лицензии считается день, следующий за днем окончания срока действующей лицензии.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия, переоформленная лицензия на право занятия деятельностью казино, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам.
Ставки ежегодного лицензионного сбора за право занятия деятельностью казино в соответствии с пунктом 4 статьи 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
сбор при выдаче лицензии составляет 3845 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы услугодателя и объекта информации
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии:

1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық сұрау салу нысанындағы лицензия алу үшін заңды тұлғаның өтініші.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады;
2) құжаттың электрондық нысанындағы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
3) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 4-тармағына сәйкес халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында (эпидемиялық маңыздылығы жоғары нысандар үшін-санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу, эпидемиялық маңызы елеусіз объектілер үшін-қызметтің басталғаны туралы хабарлама) және "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-бабының 2-тармағына сәйкес өрт қауіпсіздігі саласында рұқсат беру құжаттарының көшірмелерін ұсына отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін үш жұлдыздан төмен емес санаттағы қонақ үй кешенінде меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде ғимараттың (ғимараттың, құрылыстың, ғимараттың бір бөлігінің) болуы туралы мәліметтер (www. eli cens e. kz ақпараттық жүйесінде деректер болмаған жағдайда растайтын құжаттарды ұсыну: үш жұлдыздан төмен емес санаттағы қонақ үй кешенін аккредиттеу туралы куәлік немесе сертификат);
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша меншік құқығындағы ойын жабдығы туралы мәліметтер нысаны (растайтын құжаттарды ұсына отырып: тауарға арналған декларация, тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша жүкқұжаты, шот-фактурлар, сатып алу-сату шарты);
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 1-тармағына сәйкес күзет қызметін жүзеге асыруға лицензия алған заңды тұлғалармен осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (растайтын құжаттарды ұсына отырып) шарттардың болуы туралы мәліметтер;
6) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы қолданылатын заңдастырылған белгілердің қазақ және орыс тілдеріндегі үлгілері мен номинациялары;
7) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 2-1-тармағына сәйкес ойын бизнесі саласында бекітілетін ойын мекемесі жұмысының, мөлшерлемелерді қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындардың және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдеріндегі үлгілік қағидаларына сәйкес ойын мекемесі жұмысының ережелері;

1) заявление юридического лица на получение лицензии в форме электронного запроса, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) документ об оплате в бюджет лицензионного сбора (за исключением случаев оплаты через ПШЭП) в форме электронного документа;
3) сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или ином законном основании, в гостиничном комплексе категории не ниже трех звезд (в случае отсутствия данных в информационной системе www.elicense.kz предоставить подтверждающие документы: свидетельство либо сертификат об аккредитации гостиничного комплекса категории не ниже трех звезд), соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам, установленным законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам с предоставлением копий разрешительных документов в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения в соответствии с пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (для объектов высокой эпидемической значимости - получение санитарно-эпидемиологического заключения, для объектов незначительной эпидемической значимости -уведомление о начале деятельности) и в области пожарной безопасности в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите";
4) сведения о наличии игорного оборудования на праве собственности (с предоставлением подтверждающих документов: декларация на товары, накладная на товарно-материальные ценности, счета-фактуры, договора купли-продажи о приобретении товарно-материальных ценностей), по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) сведения о наличии договоров с юридическими лицами, получившими в установленном законодательством Республики Казахстан порядке лицензию на осуществление охранной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности" (с предоставлением подтверждающих документов), по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) наличие образцов и номинаций, применяемых легитимационных знаков на казахском и русском языках, в форме электронной копии документа;
7) правила работы игорного заведения в соответствии с Типовыми правилами работы игорного заведения, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари, утверждаемыми в сфере игорного бизнеса в соответствии с пунктом 2-1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" на казахском и русском языках в форме электронной копии документа;

8) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 60000 АЕК мөлшерінде салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банкпен жасасқан шарт;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық сұрау салу нысанындағы лицензия алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
2) құжаттың электрондық нысанындағы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
3) алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке меншік құқығын растайтын құжат, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының бюджетіне алым сомасын төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Өтінішті портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға көрсетілетін қызметті алушының осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 13-бабында белгіленген біліктілік талаптарға сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ойын бизнесі саласындағы қызметті тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) бар;
7) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;

8) договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие вклада в размере 60000 МРП, установленных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования) в форме электронной копии документа;
для переоформления лицензии:
1) заявление юридического лица на переоформление лицензии в форме электронного запроса, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) документ об оплате в бюджет лицензионного сбора (за исключением случаев оплаты через ПШЭП) в форме электронного документа;
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего право собственности или иное законное право на недвижимое имущество, документа, подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства". При подаче заявления через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателя;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям, установленным статьей 13 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе";
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности в сфере игорного бизнеса;
7) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;

8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 741680 телефоны арқылы, не Бірыңғай байланыс-орталығының: 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 30.04.2026 № 79 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Казино қызметімен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны алуға арналған заңды тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды
тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтің түрі толық атауы көрсетілсін)
________________________________________________________________________________
_______________________ жүзеге асыруға лицензияны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
__________________________________________________________________________
пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____ парақта қоса беріледі.
Осымен: өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа
сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Басшы ____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _________________
"Казино қызметімен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін үш жұлдыздан кем емес санаттағы қонақүй кешенінде меншік құқығындағы немесе өзге заңды негізіндегі казино қызметі жүзеге асыралатын, ғимараттың (ғимараттың, құрылыстың, ғимараттың бір бөлігінің) болуы туралы мәліметтер
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 10.10.2024 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
Ғимараттың мекенжайы
Жылжымайтын мүлікке құқық беретін құжаттың атауы, күні, нөмірі
Кассалар туралы мәліметтер (саны, мекенжайы, орналасқан орны, электронды кассаның мекенжайы (болған жағдайда)
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы* және өрт қауіпсіздігі салаларында рұқсат беру құжаттарының болуы
* Ескертпе (эпидемиялық маңызы жоғары объектілер үшін-санитариялық – эпидемиологиялық қорытынды алу, эпидемиялық маңызы шамалы объектілер үшін-қызметтің басталғаны туралы хабарлама)
1
2
3
4
5
6
7
"Казино қызметімен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Меншік құқығындағы ойын жабдықтарының болуы туралы мәліметтер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 26.12.2023 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ п/п
Ойын жабдығының атауы
Ойын жабдығының түрі
Сатып алынған жабдық шартының нөмірі мен күні
Жабдықты қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі мен күні
Мақсаты (букмекерлік кеңсеге немесе тотализаторға немесе казиноға немесе ойын автоматтары залдарына арналған)
Саны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Сериялық немесе инвентарлық нөмірі
Өндіруші
Техникалық жай күйі (жаңа, бұрын пайдаланылған)
Сәйкестік сертификатының нөмірі және күні, берген ұйымы (жаңа ойын автоматтары үшін)
Жабдықтарды тестілеу күні
(жаңа ойын автоматтары үшін)
Бақылау-кассалық аппараттың (фискализатордың) нөмірі (болған жағдайда)
Технологиялық тұрғыдан ойын автоматына енгізілген ұтыс пайызы (ойын автоматтары үшін)
8
9
10
11
12
13
14
"Казино қызметімен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен күзет қызметін жүзеге асыруға арналған лицензия алған заңды тұлғалармен шарттардың болуы туралы мәліметтер
Ескерту. Мәліметтер жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 18.01.2021 № 9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Күзет қызметтерін көрсетуге арналған шарттың нөмірі және күні
Күзет қызметтерін көрсетуге шарт жасасқан заңды тұлғаның атауы
Күзет қызметтерін көрсететін заңды тұлғалардың бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Күзет қызметін жүзеге асыру үшін лицензияның нөмірі және күні
1
2
3
4
5
"Казино қызметімен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды
тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға___________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы "____" _________ № ______, ___________________ берілген,
(лицензияны нөмірі, берілген күні, лицензияны берген лицензиардың атауы)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

8) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону услугодателя: 8 (7172) 741680 либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
занятие деятельностью казино"
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 30.04.2026 № 79 (вводятся в действие с 12.07.2026).
Заявление юридического лица на получение лицензии
В ______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный
номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию на осуществление __________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности)
Адрес юридического лица _________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Руководитель___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20___ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью казино"
Форма
Сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или ином законном основании в гостиничном комплексе категории не ниже трех звезд, в котором осуществляется деятельность казино, соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам, установленным законодательством Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 10.10.2024 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кадастровый номер объекта недвижимости
Адрес здания
Наименование, дата и номер правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
Сведения о кассах (количество, адрес месторасположения, адрес электронной кассы (при наличии)
Наличие разрешительных документов в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения * и пожарной безопасности
* Примечание (для объектов высокой эпидемической значимости – получение санитарно-эпидемиологического заключения, для объектов незначительной эпидемической значимости – уведомление о начале деятельности)
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
деятельностью казино"
Форма
Сведения о наличии игорного оборудования на праве собственности
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 26.12.2023 № 342 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование игорного оборудования
Вид игорного оборудования
Номер и дата договора приобретенного оборудования
Номер и дата акта приема-передачи оборудования
Предназначение (для букмекерской конторы или тотализатора или казино или зала игровых автоматов)
Количество
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Серийный или инвентарный номер
Производитель
Техническое состояние (новое, бывшее в употреблении)
Номер, дата, орган, выдавший сертификат соответствия (для новых игровых автоматов)
Дата тестирования оборудования (для новых игровых автоматов)
Номер контрольно-кассового аппарата (фискализатора) (при наличии)
Процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для игровых автоматов)
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на
занятие деятельностью казино"
Форма
Сведения о наличии договоров с юридическими лицами, получившими в установленном законодательством Республики Казахстан порядке лицензию на осуществление охранной деятельности
Сноска. Сведения - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 18.01.2021 № 9 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Номер и дата договора на оказание охранных услуг
Наименование юридического лица, с которым заключен договор на оказание охранных услуг
Бизнес-идентификационный номер юридического лица, оказывающего охранные услуги
Номер и дата лицензии на осуществление охранной деятельности
1
2
3
4
5
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
занятие деятельностью казино"
Форма
Заявление юридического лица на переоформление лицензии
В_______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от______________________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес идентификационный
номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию №________ от "___" _______ 20___ года,
выданную ___________________________________________________________
(номер(а) лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию
На осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиатты "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастыру
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жері мекенжайының өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _____
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
__________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы______________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріледі.
Осымен: өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы _____________ ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 8 шілдедегі
№ 195 Бұйрыққа
2-қосымша
"Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру" Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________
Адрес юридического лица _________________________________________
____________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Электронная почта _______________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Руководитель____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 8 июля 2020 года № 195
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов"

1) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық сұрау салу нысанындағы лицензия алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
2) құжаттың электрондық нысанындағы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
3) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 4-тармағына сәйкес халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында (эпидемиялық маңыздылығы жоғары нысандар үшін-санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу, эпидемиялық маңызы елеусіз объектілер үшін-қызметтің басталғаны туралы хабарлама) және "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-бабының 2-тармағына сәйкес өрт қауіпсіздігі саласында рұқсат беру құжаттарының көшірмелерін ұсына отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін ғимараттың (ғимараттың, құрылыстың, ғимараттың бір бөлігінің) болуы туралы мәліметтер (растайтын құжаттарды ұсына отырып);
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша меншік құқығындағы ойын жабдығы туралы мәліметтер нысаны (растайтын құжаттарды ұсына отырып: тауарға арналған декларация, тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша жүкқұжаты, шот-фактурлар, сатып алу-сату шарты);
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 1-тармағына сәйкес күзет қызметін жүзеге асыруға лицензия алған заңды тұлғалармен осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (растайтын құжаттарды ұсына отырып) шарттардың болуы туралы мәліметтер;
6) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 2-1-тармағына сәйкес ойын бизнесі саласындағы бекітілетін букмекерлік кеңсенің жұмысының мөлшерлемелер мен өткізілетін құмар ойындарды қабылдаудың және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдеріндегі үлгілік қадиғаларына сәйкес ойын мекемесі жұмысының, мөлшерлемелерді қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің қағидалары;
7) құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 40000 АЕК мөлшерінде салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банкпен жасасқан шарт;
лицензияны қайта ресімдеу үшін:

1) заявление юридического лица на получение лицензии в форме электронного запроса, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) документ об оплате в бюджет лицензионного сбора (за исключением случаев оплаты через ПШЭП) в форме электронного документа;
3) сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности (с предоставлением подтверждающих документов), соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам, установленным законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам с предоставлением копий разрешительных документов в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения в соответствии с пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (для объектов высокой эпидемической значимости – получение санитарно-эпидемиологического заключения, для объектов незначительной эпидемической значимости – уведомление о начале деятельности) и в области пожарной безопасности в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите";
4) сведения о наличии игорного оборудования на праве собственности (с предоставлением подтверждающих документов: декларация на товары, накладная на товарно-материальные ценности, счета-фактуры, договора купли-продажи о приобретении товарно-материальных ценностей), по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) сведения о наличии договоров с юридическими лицами, получившими в установленном законодательством Республики Казахстан порядке лицензию на осуществление охранной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности" (с предоставлением подтверждающих документов), по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) правила работы букмекерской конторы в соответствии с Типовыми правилами работы букмекерской конторы, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари, утверждаемыми в сфере игорного бизнеса в соответствии с пунктом 2-1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" на казахском и русском языках в форме электронной копии документа;
7) договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие вклада в размере 40000 МРП, установленных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования) в форме электронной копии документа; для переоформления лицензии:

7) қызмет түрі атауының өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _____
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
__________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріледі.
Осымен: өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы _____________ ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 8 шілдедегі
№ 195 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізімі
1. "Ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 140 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11307 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 шілдеде жарияланған);
2. "Лотерея қызметі және ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 181 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11446 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 шілдеде жарияланған);
3. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 19 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13402 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 17 наурызда жарияланған) 1-тармақтың 2) тармақшасы.

7) изменение наименования вида деятельности ________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________
Адрес юридического лица _________________________________________
____________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Электронная почта _______________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Руководитель____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 5 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 8 июля 2020 года № 195
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан
1. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11307, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 9 июля 2015 года).
2. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 181 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере лотерейной деятельности и игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11446, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 14 июля 2015 года).
3. Подпункт 2) пункта 1 приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 19 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13402, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 марта 2016 года).

4. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 26 ақпандағы № 57 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13545 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 4 сәуірде жарияланған) 1-тармақтың 2) тармақшасы.
5. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 20167 жылғы 3 шілдедегі № 203 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15611 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 13 қыркүйекте жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 11 қазандағы № 273 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15945 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 қарашада жарияланған) 1-тармақтың 2) тармақшасы.
7. "Лотерея қызметі және ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт Министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 140 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 374 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18056 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 4 қаңтарда жарияланған).
8. "Ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 140 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 207 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19077 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 2 тамызда жарияланған).

4. Подпункт 2) пункта 1 приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 57 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13545, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 4 апреля 2016 года).
5. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 203 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15611, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 13 сентября 2017 года).
6. Подпункт 2) пункта 1 приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2017 года № 273 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15945, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 ноября 2017 года).
7. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2018 года № 374 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере лотерейной деятельности и игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18056, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 4 января 2019 года).
8. Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 207 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19077, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 2 августа 2019 года).