Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтерді, тауар биржаларының жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын және олардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 568 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 8 маусымда № 20833 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 12 қарашадағы № 697 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 12.11.2025 № 697 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 15-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы ұсынатын мәліметтердің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға Тауар биржаларының жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Тауар биржаларының жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері ұсынатын мәліметтердің нысаны бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Тексерілетін жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен немесе тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелер туралы мәліметтерді брокерлермен ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 408 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14178 болып тіркелген, 2016 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 213 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесінің 4-тармағының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15096 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілер эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Правил представления брокерами сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами, товарными биржами сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, и их форм
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 568. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2020 года № 20833. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 697 (вводится в действие с 01.01.2026)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.11.2025 № 697 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 4 настоящего приказа.
В соответствии с пунктом 15 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила представления брокерами сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений, представляемую брокерами о сделках физических лиц с ценными бумагами согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила представления товарными биржами сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений, представляемую товарными биржами о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 408 "Об утверждении Правил и форм представления брокерами сведений о сделках проверяемых физических лиц с ценными бумагами или биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14178, опубликован 9 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) пункт 4 Перечня приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 213 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15096, опубликован 13 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 568 бұйрығына
1-қосымша
Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 15-тармағына сәйкес әзірленді және брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтерді (бұдан әрі - Мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Брокерлер мәліметтерді осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша ұсынады.
3. Брокерлер Мәліметтерді осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша желі бойынша берілетін деректердің қорғалуын, түпнұсқалығын растауды, тұтастығын тексеруді және шифрленуін қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша беру арқылы электрондық түрде ұсынады және басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
4. Ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша Мәліметтерді ұсыну мүмкін болмаған жағдайда, сондай-ақ техникалық қателер туындаған жағдайда Мәліметтер электрондық түрде "Microsoft Excel" не "Microsoft Access" форматында ұсынылады.
Брокерлердің жеке тұлғалардың
бағалы қағаздармен мәмілелері
туралы мәліметтерді ұсыну
қағидаларына қосымша
нысан
Мәліметтерді ұсыну үшін мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан

3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 июня 2020 года № 568
Правила представления брокерами сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления брокерами сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 15 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления брокерами сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок представления Сведений
2. Сведения представляются брокерами по запросу органов государственных доходов по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Сведения представляются брокерами электронным способом посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей защиту, подтверждение подлинности, проверку целостности и шифрование передаваемых по сети данных по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу, и заверяются электронной цифровой подписью руководителя.
4. В случае невозможности представления Сведений по информационно-коммуникационной сети, а также в случае возникновения технических ошибок Сведения представляются в электронном виде в формате "Microsoft Excel" либо "Microsoft Access".
Приложение к Правилам
представления брокерами
сведений о сделках физических
лиц с ценными бумагами
форма
Запрос органа государственных доходов для представления сведений
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) в соответствии с пунктом 15 статьи

Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы
15-тармағына сәйкес жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы бар
мәліметтерді беруді сұрайды жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
________________________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________________
20 __ жылғы __ бастап 20 __ жылғы __ дейін кезеңі үшін
Сұрау салуды жіберу себептері _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (орынбасары) ___________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 568 бұйрығына
2-қосымша
20__ жылғы __ бастап 20 __ жылғы __ дейін кезеңі үшін брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтер
Брокердің атауы _________________________________________________________________
брокердің бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды)
Бағалы қағаздардың саны
Бағалы қағаздардың номиналды құны, теңге
Мәміле күні
Мәміле түрі
Мәміле бойынша контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бір депозитарлық қолхаттың базалық активін құрайтын бағалы қағаздардың саны
Депозитарлық қолхаттарды орналастыру бағасы, теңге
Депозитарлық қолхаттардың айналыс мерзімі
Инвестициялық пай қорының атауы
Басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Басқарушы компанияның атауы
11
12
13
14
15
16
______________________________________________/_________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), (электрондық цифрлық қолтаңба)
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), телефон нөмірі __________________
Брокердің мекенжайы ________________________ ____________________________________
"Брокерлердің жеке
тұлғалардың бағалы қағаздармен
мәмілелері туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтер" (бұдан әрі - Мәліметтер) нысаны мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2-бағанда - бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі;
3-бағанда - бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);

26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) просит представить
имеющиеся сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер
____________________________________________________
за период с __ 20 __ года по __ 20 __ года
Причины направления запроса
________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Руководитель (заместитель) органа государственных доходов
______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, печать)
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 июня 2020 года № 568
форма
Сведения, представляемые
брокерами о сделках физических
лиц с ценными бумагами за
период с __ 20__ года
по __ 20 __ года
Наименование брокера
________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер брокера
______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
Вид ценной бумаги
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN)
Количество ценных бумаг
Номинальная стоимость ценных бумаг, тенге
Дата сделки
Вид сделки
Контрагент по сделке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кол-во ценных бумаг, составляющие базовый актив одной депозитарной расписки
Цена размещения депозитарных расписок, тенге
Срок обращения депозитарных расписок
Наименование паевого инвестиционного фонда
Бизнес-идентификационный номер управляющей компании
Наименование управляющей компании
11
12
13
14
15
16
______________________________________________/___________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, (электронная цифровая подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), номер телефона исполнителя
______________________________________
Адрес брокера
_____________________________________________________________________
Приложение к форме
"Сведения, представляемые
брокерами, о сделках
физических лиц с ценными
бумагами"
Пояснение по заполнению формы "Сведения, представляемые брокерами, о сделках физических лиц с ценными бумагами"
1. Форма "Сведения, представляемые брокерами, о сделках физических лиц с ценными бумагами" (далее – Сведения) включает в себя следующие данные:
в графе 1 – порядковый номер строки;
в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица-держателя ценных бумаг;
в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-держателя ценных бумаг;

4-бағанда -1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 129-бабы 2-тармағына сәйкес 3-бағанда көрсетілген ұстаушысы жеке тұлға болып табылатын бағалы қағаздың түрі көрсетіледі;
5-бағанда - бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды);
6-бағанда - 4-бағанда көрсетілген түрдегі бағалы қағаздардың саны;
7-бағанда - бағалы қағаздардың номиналды құны, теңгемен.
8-бағанда - мәміле күні;
9-бағанда - мәміле түрі;
10-бағанда - мәміле бойынша контраген.
2. Депозитарлық қолхаттар бойынша ақпарат ұсынылған жағдайда, қосымша мынадай ақпарат ұсынылады:
11-бағанда - бір депозитарлық қолхаттың базалық активін құрайтын бағалы қағаздардың саны;
12-бағанда - депозитарлық қолхаттарды орналастыру бағасы, теңгемен;
13-бағанда - депозитарлық қолхаттардың айналыс мерзімі.
3. Пайлар бойынша ақпарат ұсынылған жағдайда қосымша мынадай ақпарат ұсынылады:
14-бағанда - инвестициялық пай қорының атауы;
15-бағанда - басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
16-бағанда - басқарушы компанияның атауы.
4. Мәліметтер басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 568 бұйрығына
3-қосымша
Тауар биржаларының жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауар биржаларының жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалары) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 15-тармағына сәйкес әзірленді және тауар биржалары жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді (бұдан әрі - мәліметтер) ұсыну қағидаларын айқындайды.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Тауар биржалары мәліметтерді осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша ұсынады.
3. Тауар биржалары мәліметтерді осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша желі бойынша берілетін деректердің қорғалуын, түпнұсқалығын растауды, тұтастығын тексеруді және шифрленуін қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша беру арқылы электрондық түрду ұсынады және басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
4. Ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша мәліметтерді ұсыну мүмкін болмаған жағдайда, сондай-ақ техникалық қателер туындаған жағдайда мәліметтер электрондық түрде "Microsoft Excel" не "Microsoft Access" форматында ұсынылады.
Тауар биржалары жеке
тұлғалардың тауар биржасында
өткізілген биржалық
тауарлармен мәмілелері туралы
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына қосымша
нысан
Мәліметтерді ұсыну үшін мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан

в графе 4 – указывается вид ценной бумаги, согласно пункту 2 статьи 129 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, держателем которой является физическое лицо, указанное в графе 3;
в графе 5 – международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN);
в графе 6 – количество ценных бумаг вида, указанного в графе 4;
в графе 7 – номинальная стоимость ценных бумаг, в тенге;
в графе 8 – дата сделки;
в графе 9 – вид сделки;
в графе 10 – контрагент по сделке;
2. В случае представления информации по депозитарным распискам, то дополнительно представляется следующая информация:
в графе 11 – количество ценных бумаг, составляющее базовый актив одной депозитарной расписки;
в графе 12 – цена размещения депозитарных расписок, в тенге;
в графе 13 – срок обращения депозитарных расписок;
3. В случае представления информации по паям дополнительно представляется следующая информация:
в графе 14 – наименование паевого инвестиционного фонда;
в графе 15 – бизнес-идентификационный номер управляющей компании;
в графе 16 – наименование управляющей компании.
4. Сведения заверяются электронной цифровой подписью руководителя.
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 июня 2020 года № 568
Правила представления товарными биржами сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления товарными биржами сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 15 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления товарными биржами сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок представления сведений
2. Сведения представляются товарными биржами по запросу органов государственных доходов по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Сведения представляются товарными биржами электронным способом посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей защиту, подтверждение подлинности, проверку целостности и шифрование передаваемых по сети данных по форме, согласно приложению 4 к настоящему Приказу, и заверяются электронной цифровой подписью руководителя.
4. В случае невозможности получения Сведений по информационно-коммуникационной сети, а также в случае возникновения технических ошибок Сведения представляются в электронном виде в формате "Microsoft Excel" либо "Microsoft Access".
Приложение к Правилам
представления товарными
биржами сведений о сделках
физических лиц с биржевыми
товарами, реализованными на
товарной бирже
форма
Запрос органа государственных доходов для представления сведений
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) в соответствии с пунктом 15 статьи

Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы
15-тармағына сәйкес тауар биржасында жеке тұлғалардың өткізілген биржалық тауарлармен
мәмілелері туралы бар мәліметтерді беруді сұрайды жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) _________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________________
20 __ жылдың __ бастап 20__ жылдың __ дейін кезеңі үшін
Сұрау салуды жіберу себептері _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (орынбасары) ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 568 бұйрығына
4-қосымша
нысан
20 __ жылғы __ бастап 20 __ жылғы __ дейін кезеңі үшін тауар биржалары жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтер
тауар биржасының атауы __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Тауардың атауы
Тауардың атауы
Тауардың атауы
1
2
3
4
5
6
________________________________________________________________/_______________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), (электрондық цифрлық қолтаңба)
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), телефон нөмірі __________________
________________________________________________________________________________
Тауар биржасының мекенжайы _____________________________________________________
"Тауар биржалары жеке
тұлғалардың тауар биржасында
өткізілген биржалық
тауарлармен мәмілелері туралы
мәліметтер"
нысанына қосымша
"Тауар биржалары жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Тауар биржалары жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтер" (бұдан әрі - Мәліметтер) нысаны мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда - жолдың реттік нөмірі;
2-бағанда - биржалық тауарды сатып алушы-жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі;
3-бағанда - биржалық тауарды сатып алушы-жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
4-бағанда - биржалық тауардың атауы;
5-бағанда - биржалық тауардың өлшем бірлігі;
6-бағанда - биржалық тауардың құны, теңгемен.
Мәліметтер басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.

26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) просит представить
имеющиеся сведения о сделках физических лиц с биржевыми товарами,
реализованными на товарной бирже фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер
___________________________________________________
за период с __ 20 __ года по __ 20 __ года
Причины направления запроса
________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Руководитель (заместитель) органа государственных доходов
______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, печать)
Приложение 4 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 июня 2020 года № 568
форма
Сведения, представляемые товарными биржами о сделках
физических лиц с биржевыми товарами, реализованными
на товарной бирже за период с __ 20 __ года по __ 20 __ года
Наименование товарной биржи _________________________________________
бизнес-идентификационный номер ______________________________________
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование товара
Единица измерения
Стоимость товара (тенге)
1
2
3
4
5
6
______________________________________________/______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя,
(электронная цифровая подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), номер телефона исполнителя
__________________________________________________ _______________________
Адрес товарной биржи ________________________________________________
Приложение к форме
"Сведения, представляемые
товарными биржами
о сделках физических лиц с
биржевыми товарами,
реализованными на
товарной бирже"
Пояснение по заполнению формы "Сведения, представляемые товарными биржами о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже"
1. Форма "Сведения, представляемые товарными биржами о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже" (далее – Сведения) включает в себя следующие данные:
в графе 1 – порядковый номер строки;
в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица-покупателя биржевого товара;
в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-покупателя биржевого товара;
в графе 4 – наименование биржевого товара;
в графе 5 – единица измерения биржевого товара;
в графе 6 – стоимость биржевого товара, в тенге.
2. Сведения заверяются электронной цифровой подписью руководителя.