Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 488 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 мамырда № 20653 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 12 қарашадағы № 697 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 12.11.2025 № 697 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 14 және 17-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну нысаны бекітілсін.

Об утверждении Правил и форм представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами, и страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 488. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2020 года № 20653. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 697 (вводится в действие с 01.01.2026)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.11.2025 № 697 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года.
В соответствии с пунктами 14 и 17 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила представления страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования согласно приложению 5 к настоящему приказу.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мыналардың:
1) "Бағалы қағаздарды ұстаушы тексерілетін жеке тұлғалар туралы мәліметтерді, сондай-ақ тексерілетін жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 407 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14184 болып тіркелген, 2016 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 213 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесі 3-тармағының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15096 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары -
Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 488 бұйрығына
1-қосымша
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 407 "Об утверждении Правил и форм представления сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14184, опубликован 9 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) пункт 3 Перечня приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 213 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15096, опубликован 13 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики
Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 488
Правила представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 14-тармағына сәйкес әзірленді және бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым (бұдан әрі – ұйым) бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) ұсыну қағидаларын айқындайды.
2-тарау. Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Ұйым мәліметтерді осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша ұсынады.
3. Мәліметтер "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" Акционерлік қоғамының "Бағалы қағаздардың депозитарлық-тіркеу жүйесі" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеттінің "Интеграцияланған деректер қоры" ақпараттық жүйесіне осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларына сәйкес бекітілген нысандар бойынша ұсынылады.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетті осы Қағидалардың шеңберінде алынған ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тізілімдерінің жүйесін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын ұйымның бағалы
қағаздарды ұстаушы жеке
тұлғалар, сондай-ақ жеке
тұлғалардың бағалы қағаздармен
жасаған мәмілелері туралы
қолда бар мәліметтерді ұсыну
қағидалары ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Мәліметтерді ұсыну үшін мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 14-тармағына сәйкес бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғалар туралы қолда бар беруді сұрайды
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) __________________________
__________________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________________________________________
20__ жылғы "__" __ жағдайы бойынша
Сұрау салуды жіберу себептері _______________________________________________
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының
Басшысы (орынбасары)_____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тізілімдерінің жүйесін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыратын ұйымның бағалы
қағаздарды ұстаушы жеке
тұлғалар, сондай-ақ жеке
тұлғалардың бағалы қағаздармен
жасаған мәмілелері туралы
қолда бар мәліметтерді ұсыну
қағидалары ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Мәліметтерді ұсыну үшін мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 14-тармағына сәйкес жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар беруді сұрайды
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) ___________________________
__________________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________________

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 14 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг (далее – организация), имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами
2. Сведения представляются организацией по запросу органа государственных доходов по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
3. Сведения представляются организацией из автоматизированной информационной системы "Депозитарно-регистраторская система ценных бумаг" Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" в информационную систему "Интегрированная база данных" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по форме, утвержденной согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
4. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан обеспечивает конфиденциальность информации, полученной в рамках настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам представления
организацией, осуществляющей
деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг,
имеющихся сведений о физических
лицах-держателях ценных бумаг,
а также о сделках физических лиц
с ценными бумагами
форма
Запрос органа государственных доходов для представления сведений
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии с пунктом 14 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря
2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
просит представить имеющиеся сведения о физических лицах-держателей ценных бумаг
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер
_______________________________________________ по состоянию на "__" __ 20__ года
Причины направления запроса ___________________________________________________
______________________________________________________________________________
Руководитель (заместитель) органа государственных доходов
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, печать)
Приложение 2
к Правилам представления
организацией, осуществляющей
деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг,
имеющихся сведений о физических
лицах-держателях ценных бумаг,
а также о сделках физических
лиц с ценными бумагами
форма
Запрос органа государственных доходов для представления сведений
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии с пунктом 14 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря
2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
просит представить имеющиеся сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер

20__ жылғы __ бастап 20__ жылғы __ дейін кезеңі үшін
Сұрау салуды жіберу себептері _______________________________________________
_________________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының
Басшысы (орынбасары)_____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 488 бұйрығына
2-қосымша
нысан
20 __ жылғы "__" __ жағдайы бойынша бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар туралы мәліметтер

___________________________________________ за период с__ 20 __ года по __ 20 __ года
Причины направления запроса
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Руководитель (заместитель) органа государственных доходов
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, печать)
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 488
форма
Сведения о физических лицах-держателях ценных бумаг
по состоянию на "__" __ 20__ года

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұйымның атауы ___________________________________________________________
ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бағалы қағаздар түрі
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды)
Бағалы қағаздардың саны
Бағалы қағаздардың номиналдық құны (болған жағдайда), теңге
Инвестициялық пай қорының атауы
Басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Басқарушы компанияның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
__________________________________________________________________________
Мәліметтерді ұсынатын ұйымы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Орындаушының телефон нөмірі _____________________________________________
Мәліметтерді ұсынатын ұйымның мекенжайы _________________________________
"Бағалы қағаздарды ұстаушы-
жеке тұлғалар туралы
мәліметтер" нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование организации
_________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер организации
_________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид ценных бумаг
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN)
Количество ценных бумаг
Номинальная стоимость (при наличии) ценных бумаг, тенге
Наименование паевого инвестиционного фонда
Бизнес-идентификационный номер управляющей компании
Наименование управляющей компании
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации
представляющего сведения, (электронная цифровая подпись)
Номер телефона исполнителя ________________________________________________
Адрес организации, представляющей сведения
__________________________________________________________________________
Приложение
к форме
"Сведения о физических лицах-
держателях ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения о физических лицах-держателях ценных бумаг"

1. "Бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтер" (бұдан әрі – Мәліметтер) нысаны мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2-бағанда – бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі;
3-бағанда – бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
4-бағанда – Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық Кодексінің 129-бабының 2-тармағына сәйкес 3-бағанда көрсетілген ұстаушысы жеке тұлға болып табылатын бағалы қағаздың түрі көрсетіледі;
5-бағанда – бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды);
6-бағанда – 4-бағанда көрсетілген түрдегі бағалы қағаздардың саны;
7-бағанда – бағалы қағаздардың номиналдық құны (болған жағдайда), теңгемен (мәліметтерді жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша):
2. Пайлар бойынша ақпарат ұсынылған жағдайда қосымша мынадай ақпарат ұсынылады:
8-бағанда – инвестициялық пай қорының атауы;
9-бағанда – басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
10-бағанда – басқарушы компанияның атауы.
3. Мәліметтер ұйымның басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 488 бұйрығына
3-қосымша
нысан

1. Форма "Сведения о физических лицах-держателях ценных бумаг" (далее – Сведения) включает в себя следующие данные:
в графе 1 – порядковый номер строки;
в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица-держателя ценных бумаг;
в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-держателя ценных бумаг;
в графе 4 – указывается вид ценной бумаги, согласно пункту 2 статьи 129 Гражданского Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, держателем которой является физическое лицо, указанное в графе 3;
в графе 5 – международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN);
в графе 6 – количество ценных бумаг вида, указанного в графе 4;
в графе 7 – номинальная стоимость (при наличии) ценных бумаг, в тенге (по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату составления сведений).
2. В случае представления информации по паям дополнительно представляется следующая информация:
в графе 8 – наименование паевого инвестиционного фонда;
в графе 9 – бизнес-идентификационный номер управляющей компании;
в графе 10 – наименование управляющей компании.
3. Сведения заверяются электронной цифровой подписью руководителя организации.
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 488
форма
Сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами

20__ жылғы __ бастап 20__ жылғы __ дейін кезеңі үшін жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер
Ескерту. Бұйрық 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұйымның атауы ___________________________________________________________
ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бағалы қағаздармен мәмілелер/
операциялар
Бағалы қағаздардың мәмілесінің немесе операциясының тіркелген уақыты мен күні
Контрагенттың жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Контрагенттың атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды)
Инвестициялық пай қорының атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Эмитенттің немесе басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің немесе басқарушы компанияның атауы
Саны
Мәміленің немесе операцияның мөлшері
Мәміленің немесе операцияның валютасы
Мәміленің немесе операцияның түрі
Орталық депозитарийідің ақша аудару белгісі
Биржада жасалған мәміленің белгісі
10
11
12
13
14
15
16
17
__________________________________________________________________________
Мәліметтерді ұсынатын ұйымы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Орындаушының телефон нөмірі _____________________________________________
Мәліметтерді ұсынатын ұйымның мекенжайы _________________________________
"Жеке тұлғалардың бағалы
қағаздармен жасаған мәмілелері
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

за период с__ 20 __ года по __ 20 __ года
Сноска. Приказ дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование организации
_____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер организации ____________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Сделки/операции с ценными бумагами
Дата и время регистрации сделки или операции с ценными бумагами
Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование контрагента
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN)
Наименование паевого инвестиционного фонда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Бизнес-идентификационный номер эмитента или управляющей компании
Наименование эмитента или управляющей компании
Количество
Объем сделки или операции
Валюта сделки или операции
Вид сделки или операции
Признак перевода денег Центральным депозитарием
Признак сделки, заключенной на бирже
10
11
12
13
14
15
16
17
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации
представляющего сведения, (электронная цифровая подпись)
Номер телефона исполнителя ________________________________________________
Адрес организации, представляющей сведения
__________________________________________________________________________
Приложение
к форме
"Сведения о сделках
физических лиц
с ценными бумагами"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами"

1. "Жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер" нысаны мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2-бағанда –мәлімет ұсынылып жатқан, жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі;
3-бағанда – мәлімет ұсынылып жатқан, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
4-бағанда – бағалы қағаздармен мәміле ме, әлде операция өткізілгені көрсетіледі;
5-бағанда – бағалы қағаздармен жүргізілген мәміленің немесе операция уақыты мен күні көрсетіледі;
6-бағанда – контрагенттың жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
7-бағанда – контрагенттың атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
8-бағанда – бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендiру нөмiрi (ISIN коды);
9-бағанда – инвестициялық пай қорының атауы көрсетіледі;
10-бағанда – эмитенттің немесе басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
11-бағанда – эмитенттің немесе басқарушы компанияның атауы көрсетіледі;
12-бағанда – бағалы қағаздардыңсаны көрсетіледі;
13-бағанда – бағалы қағаздардың мөлшері көрсетіледі;
14-бағанда – бағалы қағаздардың валютасы көрсетіледі;
15-бағанда – мәміленің немесе операцияның түрі көрсетіледі;
16-бағанда – Орталық депозитарийідің ақша аудару белгісі көрсетіледі. Егерде ақша аударымы Орталық депозитарийден жүзеге асырылса, онда "Y" таңбасы көрсетіледі, басқа жағдайларда "N" таңбасы көрсетіледі;
17-бағанда – биржада жасалған мәміленің белгісі көрсетіледі. Егерде мәміле биржада жасалса, "Y" таңбасы көрсетіледі, басқа жағдайларда "N" таңбасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 488 бұйрығына
4-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалары) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 17-тармағына сәйкес әзірленді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының (бұдан әрі – сақтандыру ұйымы) жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) ұсыну қағидаларын айқындайды.

1. Форма "Сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами" включает в себя следующие данные:
в графе 1 – порядковый номер строки;
в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица, по которому представляются Сведения;
в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, по которому представляются Сведения;
в графе 4 – указывается, проведена сделка или операция с ценными бумагами;
в графе 5 – указывается дата и время проведенной сделки или операции с ценными бумагами;
в графе 6 – указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента;
в графе 7 – указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование контрагента;
в графе 8 – международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN);
в графе 9 – указывается наименование паевого инвестиционного фонда;
в графе 10 – указывается бизнес-идентификационный номер эмитента или управляющей компании;
в графе 11 – указывается наименование эмитента или управляющей компании;
в графе 12 – указывается количество ценных бумаг;
в графе 13 – указывается объем сделки или операции;
в графе 14 – указывается валюта сделки или операции;
в графе 15 – указывается вид сделки или операции;
в графе 16 – указывается признак перевода денег Центральным депозитарием. Если перевод денег осуществлен Центральным депозитарием, то указывается символ "Y", в остальных случаях указывается символ "N";
в графе 17 – указывается признак сделки заключенной на бирже. Если сделка заключена на бирже, то указывается символ "Y", в остальных случаях указывается символ "N".
Приложение 4 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 488
Правила представления страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 17 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан (далее – страховая организация) сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования (далее – Сведения).

2-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Сақтандыру ұйымы Мәліметтерді осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша ұсынады.
3. Сақтандыру ұйымы Мәліметтерді осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша желі бойынша берілетін деректердің қорғалуын, түпнұсқалығын растауды, тұтастығын тексеруді және шифрленуін қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша беру арқылы электрондық түрде ұсынады және басшының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру ұйымы ұсынатын мәліметтер әрбір сақтандыру шарты (полисі) бөлігінде жеке ұсынылады.
4. Ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша Мәліметтерді ұсыну мүмкін болмаған жағдайда, сондай-ақ техникалық қателер туындаған жағдайда Мәліметтер электрондық түрде "Microsoft Excel" не "Microsoft Access" форматында ұсынылады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының, сақтандыру
брокерлерінің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
жеке тұлғалар жасаған
сақтандыру шарттары жөніндегі
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына
қосымша
нысан
Мәліметтерді ұсыну үшін мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы
_________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 17-тармағына сәйкес жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді беруді сұрайды
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) __________________________
__________________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________________
20__ жылғы __ бастап 20__ жылғы __ дейін кезеңі үшін
Сұрау салуды жіберу себептері ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының
Басшысы (орынбасары)_____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 488 бұйрығына
5-қосымша
нысан
20__ жылғы __ бастап 20 __ жылғы __ дейін кезеңі үшін жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер

Глава 2. Порядок представления страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования
2. Сведения представляются страховой организацией по запросу органа государственных доходов по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Сведения представляются страховой организацией электронным способом посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей защиту, подтверждение подлинности, проверку целостности и шифрование передаваемых по сети данных по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу, и заверяются электронной цифровой подписью руководителя.
Сведения, представляемые страховой организацией по заключенным физическими лицами договорам страхования, представляются отдельно в разрезе каждого договора (полиса) страхования.
4. В случае невозможности представления Сведений по информационно-коммуникационной сети, а также в случае возникновения технических ошибок Сведения представляются в электронном виде в формате "Microsoft Excel" либо "Microsoft Access".
Приложение
к Правилам представления
Страховыми
(перестраховочными)
организациями,
страховыми
брокерами, филиалами
страховых
(перестраховочных)
организаций Нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
сведений по
Заключенным
физическими лицами
договорам страхования
форма
Запрос органа государственных доходов для представления сведений
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии с пунктом 17 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря
2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
просит представить сведения по заключенным физическими лицами договорам страхования
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________
за период с __ 20__ года по с __ 20__ года
Причины направления запроса
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Руководитель (заместитель) органа государственных доходов
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, печать)
Приложение 5 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2020 года № 488
форма
Сведения по заключенным физическими лицами договорам страхования
за период с__20__ года по__ 20 __года

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 23.04.2021 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________________
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының (сақтандыру брокерінің,
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокері филиалының) атауы
_______________________________________________________________________
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының (сақтандыру брокерінің,
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокері филиалының)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Сақтандыру нысаны
Сақтандыру шарты (полисі)
Сақтандыру төлемі
Сақтандыру сыйлықақысы
Сатып алу сомасы
күні
нөмірі
күні
сомасы, теңге
күні
сомасы, теңге
күні
сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
__________________________________________________________________________
Мәліметтерді ұсынатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы,
Қазақстан Республикасының бейрезиденті- сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
филиалы (сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру
брокері филиалы) басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Орындаушының телефон нөмірі _____________________________________
Мәліметтерді ұсынатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының,
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының (сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-
сақтандыру брокері филиалының) мекенжайы
____________________________________________________________________
"Жеке тұлғалар жасаған
сақтандыру шарттары
туралы мәліметтер"
нысанына
қосымша
"Жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер" (бұдан әрі – Мәліметтер) нысаны мынадай деректерді қамтиды:
1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2-бағанда – жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі;
3-бағанда – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
4-бағанда – сақтандыру нысаны (жинақтаушы немесе жинақтаушы емес) көрсетіледі;
5-бағанда – сақтандыру шартының (полисінің) жасаған күні;
6-бағанда – сақтандыру шартының (полисінің) нөмірі;
7-бағанда – сақтандыру төлемін жүзеге асыру күні;
8-бағанда – сақтандыру төлемінің сомасы, теңгемен;
9-бағанда – сақтандыру сыйлықақысын төлеуді жүзеге асыру күні;
10-бағанда – сақтандыру сыйлықақысының сомасы, теңгемен;
11-бағанда – сақтандыру шарттары мерзімінен бұрын тоқтатылған жағдайда төленген сатып алу сомасын төлеу күні;
12-бағанда – сақтандыру шарттары мерзімінен бұрын тоқтатылған жағдайда төленген сатып алу сомасының мөлшері, теңгемен.

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.04.2021 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
наименование страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (страхового
брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер страховой (перестраховочной) организации,
филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики
Казахстан (страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
Форма страхования
Договор страхования (полис)
Страховая выплата
Страховая премия
Выкупная сумма
дата
номер
дата
сумма (тенге)
дата
сумма (тенге)
дата
сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя страховой
(перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан (страхового брокера, филиала
страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан), представляющего сведения,
(электронная цифровая подпись)
Номер телефона исполнителя ___________________________________________
Адрес страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (страхового
брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан),
представляющих сведения _______________________________________________
Приложение
к форме
"Сведения по заключенным
физическими лицами
договорам страхования"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения по заключенным физическими лицами договорам страхования"
1. Форма "Сведения по заключенным физическими лицами договорам страхования" (далее – Сведений) включает в себя следующие данные:
в графе 1 – порядковый номер строки;
в графе 2 – индивидуальный идентификационный номер физического лица;
в графе 3 – фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
в графе 4 – указывается форма страхования (накопительное или ненакопительное);
в графе 5 – дата заключения договора (полиса) страхования;
в графе 6 – номер договора (полиса) страхования;
в графе 7 – дата осуществления страховой выплаты;
в графе 8 – сумма страховой выплаты, в тенге;
в графе 9 – дата осуществления уплаты страховой премии;
в графе 10 – сумма страховой премии, в тенге;
в графе 11 – дата выплаты выкупной суммы, выплаченной в случае досрочного прекращения договоров страхования;
в графе 12 – размер выкупной суммы, выплаченной в случае досрочного прекращения договоров страхования, в тенге.

2. Мәліметтер сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалы (сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокері филиалы) басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.

2. Сведения заверяются электронной цифровой подписью руководителя страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан).