"Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 93 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 сәуірде № 20403 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 30 маусымдағы № 298-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 30.06.2025 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 18-бабының 2-тармағының 2-3) тармақшасына және "Әлеумттік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының 1-тармағының 4)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15997 тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 21 қарашада жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив ісі және құжаттама департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 апреля 2020 года № 93. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2020 года № 20403. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 июня 2025 года № 298-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 30.06.2025 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2-3) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" и подпунктом 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15997, опубликованного в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 21 ноября 2017 года) следующее изменение:
Перечень типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций с указанием срока хранения, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту архивного дела и документации Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 15 сәуірдегі
№ 93 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 263 бұйрығымен
бекітілген
Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесі
Тармақ нөмірі
Құжат түрі (оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Құжаттың сақталу мерзімі
Ескерту
1
2
3
4
1. Басқару жүйесін ұйымдастыру
1.1. Норма шығармашылық және басқару қызметі
1
Заңнамалық актілер (Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізетін заңдар, конституциялық заңдар, кодекстер, шоғырландырылған заңдар, заңдар, Қазақстан Республикасы Парламентінің қаулылары, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты мен Мәжілісінің қаулылары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілер (Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің нормативтік құқықтық қаулылары, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Жоғарғы Сотының нормативтік қаулылары, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінің атқарылуын бақылау жөніндегі Есеп комитетінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және өзге де орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулылары, Қазақстан Республикасы министрлерінің және өзге де орталық мемлекеттік органдар басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтары, орталық мемлекеттік органдардың ведомстволары басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтары, мәслихаттардың нормативтік құқықтық шешімдері, әкімдіктердің нормативтік құқықтық қаулылары, әкімдердің нормативтік құқықтық шешімдері мен тексеру комиссияларының нормативтік құқықтық қаулылары):
1) қабылдау орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) мемлекеттік тіркеу орны бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*
3
Заңнамалық және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобалары (түсіндірме жазбалар, анықтама-негіздемелер, келісу парақтары және басқа құжаттар):
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
2) келісу жері бойынша;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
3) қабылданған орны бойынша
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
4
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау жоспарлары (перспективалық, ағымдағы):

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Утвержден приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 апреля 2020 года № 93
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 29 сентября 2017 года № 263
Перечень типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения
Номер пункта
Вид документа (в том числе электронные документы, удостоверенные электронной цифровой подписью)
Срок хранения документа
Примечание
1
2
3
4
1. Организация системы управления
1.1. Нормотворческая и распорядительная деятельность
1
Законодательные акты (законы, вносящие изменения и дополнения в Конституцию Республики Казахстан, конституционные законы, кодексы, консолидированные законы, законы, постановления Парламента Республики Казахстан, постановления Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2
Подзаконные нормативные правовые акты (нормативные правовые указы Президента Республики Казахстан, нормативные правовые постановления Правительства Республики Казахстан, нормативные постановления Конституционного Совета Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, нормативные правовые постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и иных центральных государственных органов, нормативные правовые приказы министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, нормативные правовые приказы руководителей ведомств центральных государственных органов, нормативные правовые решения маслихатов, нормативные правовые постановления акиматов, нормативные правовые решения акимов и нормативные правовые постановления ревизионных комиссий):
1) по месту принятия;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по месту государственной регистрации
5 лет
Электронные документы*
3
Проекты законодательных и подзаконных нормативных правовых актов (пояснительные записки, справки-обоснования, листы согласования и другие документы):
1) по месту разработки;
Постоянно
Электронные документы*
2) по месту согласования;
3 года
Электронные документы*
3) по месту принятия
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
4
Планы подготовки проектов нормативных правовых актов (перспективные и текущие):

1) бекітілген орны бойынша;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) әзірленген және қабылданған орны бойынша
3 жыл
Электрондық құжаттар*
5
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
6
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары Төрағаларының және олардың орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар (хаттар, анықтамалар, қорытындылар және басқа құжаттар):
1) тапсырманы орындау үшін жауапты мемлекеттік органда (ұйымда);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тапсырмада көрсетілген барлық мемлекеттік органдар (ұйымдар) тапсырманы орындау үшін жауапты болып табылатын жағдайларда, олар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне тапсырманы орындау жөніндегі құжаттарды қағаз жеткізгіште және олармен бірдей электрондық құжаттар түрінде ұсынады
2) бірлесіп орындаушы мемлекеттік органда (ұйымда)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
7
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының және оның орынбасаларыныңтапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар (хаттар, анықтамалар, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
8
Мемлекеттік органдар басшыларының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар (хаттар, жазбахаттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
9
Ұйым басшылығының құрылымдық бөлімшелерге тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар (хаттар, жазбахаттар, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
10
Мемлекеттік органдарға енгізілген бастамалық ұсыныстар және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (хаттар, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
11
Арнайы экономикалық аймақтар құру туралы құжаттар (өтінімдер, келісімдер, негіздемелер, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
12
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілері (бұйрықтары мен өкімдері):
1) негізгі (өндірістік) қызмет бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау (тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу, аттестаттау, білім алу, біліктілікті арттыру, атақтар (шендер) беру, демалыстар, іссапарлар, тегінің (әкесінің атын) өзгергені, көтермелеу, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар, тәртіптік жазалар қолдану мен алу туралы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
13
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілерінің (бұйрықтары мен өкімдері) жобалары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
14
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілеріне негіздер (бұйрықтар мен өкімдер) және олардың құжаттары (анықтамалар, өтініштер, жазбахаттар және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жеке құрам бойынша нормативтік емес құқықтық актілерге өтініштер – қағаз жеткізгіште
15
Ұйым басшысының нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтары мен өкімдері) орындау туралы құжаттар (анықтамалар, есептер, жазбахаттар және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
16
Мыналардың хаттамалары, шешімдері, ұсыныстары, қорытындылары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар) және оларға қатысты құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар және басқа құжаттар):

1) по месту утверждения;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по месту разработки и согласования
3 года
Электронные документы*
5
Распоряжения Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
6
Поручения Президента Республики Казахстан, Председателей палат Парламента Республики Казахстан и их заместителей, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и документы по их исполнению (письма, справки, заключения и другие документы):
1) в государственном органе (организации), ответственном за исполнение поручения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
В случаях, когда ответственными исполнителями являются все государственные органы (организации), указанные в поручении, то в Администрацию Президента Республики Казахстан документы об исполнении поручения предоставляются ими на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) в государственных органах (организациях) – соисполнителях
Постоянно
Электронные документы*
7
Поручения Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра и его заместителей и документы по их исполнению (письма, справки, заключения и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
8
Поручения руководителей государственных органов и документы по их исполнению (письма, записки, заключения и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
9
Поручения руководства организации структурным подразделениям и документы по их исполнению (письма, записки, заключения и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
10
Инициативные предложения, внесенные в государственные органы, документы по их разработке (записки, заключения, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
11
Документы о создании специальных экономических зон (заявки, согласования, обоснования, переписка и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
12
Ненормативные правовые акты (приказы и распоряжения) руководителя организации:
1) по основной (производственной) деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по личному составу (о приеме (назначении, зачислении на учебу), увольнении (отчислении), перемещении, аттестации, получении образования, повышении квалификации, присвоении званий (чинов), отпусках, командировках, изменении фамилий (отчеств), поощрении, награждении, оплате труда, премировании, выплатах, пособиях, наложении и снятии дисциплинарных взысканий)
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
13
Проекты ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации
1 год
Электронные документы*
14
Основания к ненормативным правовым актам (приказам и распоряжениям) руководителя организации и документы к ним (справки, заявления, записки и другие документы)
1 год
Электронные документы*.
Заявления к ненормативным правовым актам по личному составу – на бумажном носителе
15
Документы о выполнении ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации (справки, отчеты, записки и другие документы)
3 года
Электронные документы*
16
Протоколы, решения, рекомендации, заключения, стенограммы (аудиовизуальные записи) и документы к ним (справки, заключения, доклады и другие документы):

1) Қазақстан Республикасы Президентімен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі басшылығымен шақырылатын отырыстардың, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің, Қазақстан халқы Ассамблеясының отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) Қазақстан Республикасы Парламенті және оның палаталарының, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының тұрақты комитеттері мен комиссияларының, Қазақстан Республикасы Парламенті мен оның палаталары жанындағы консультативтік-кеңесші органдар отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының кеңестерінің;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
4) Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, аумақтық, округтік және учаскелік сайлау комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
5) қоғамдық кеңестердің, тұрақты комиссиялардың, алқалардың, орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың өзге де консультативтік-кеңесші органдары отырыстарының;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
6) мәслихат сессиялары мен оның органдарының, мәслихаттың тұрақты және уақытша комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
7) республикалық бюджеттік комиссияның, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
8) акционерлердің жалпы жиналыстарының, акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің, шаруашылық серіктестіктер құрылтайшыларының (қатысушыларының);;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
9) ұйымның комиссиялары, кеңестері, алқалық, атқарушы және консультативтік-кеңесші органдарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
10) ұйымның жұмыс топтарының, уақытша комиссияларының;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
11) ұйым жұмыскерлерінің жалпы жиналыстарының (конференцияларының);
Тұрақты
Электрондық құжаттар*

1) заседаний, созываемых Президентом Республики Казахстан, руководством Администрации Президента Республики Казахстан, заседаний консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Совета Безопасности Республики Казахстан, Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан, Ассамблеи народа Казахстана;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) заседаний Парламента Республики Казахстан и его палат, постоянных комитетов и комиссий палат Парламента Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Парламенте Республики Казахстан и его палатах;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
3) заседаний Правительства Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, совещаний Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
Постоянно
Электронные документы*
4) заседаний Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, территориальных, окружных и участковых избирательных комиссий;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
5) заседаний общественных советов, постоянных комиссий, коллегий, иных консультативно-совещательных органов центральных государственных органов и местных исполнительных органов;
Постоянно
Электронные документы*
6) заседаний сессий маслихата и его органов, постоянных и временных комиссий маслихата;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
7) заседаний Республиканской бюджетной комиссии, бюджетных комиссий области, городов республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
8) общих собраний акционеров, совета директоров акционерных обществ, учредителей (участников) хозяйственных товариществ;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
9) комиссий, советов, коллегиальных, исполнительных и консультативно-совещательных органов организации;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
10) рабочих групп, временных комиссий организации;
5 лет
Электронные документы*
11) общих собраний (конференций) работников организации;
Постоянно
Электронные документы*

12) жария тыңдаулардың;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
13) азаматтардың жиналыстарының (жиындарының);
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
14) ұйым басшысындағы аппараттық (жедел) кеңестердің;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
15) ұйымның құрылымдық бөлімшелері жұмыскерлерінің кеңестерінің
3 жыл
Электрондық құжаттар*
17
Халықаралық, республикалық, салалық съездер, симпозиумдар, конгрестер, конференциялар, кеңестер, семинарлар, конкурстар, мерейтойлық, салтанатты және басқа да іс-шараларды жүргізу бойынша құжаттар (қаулылар, шешімдер, хаттамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
18
Стандарттау бойынша нормативтік құжаттар (стандарттар, қағидалар, ұсынымдар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
19
Ұсынымдар (оның ішінде әдістемелік), нұсқаулар, жадынамалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*
20
Ұсыныстар (оның ішінде әдістемелік), қағидалар, нұсқаулықтар, нұсқаулар, жадынамалар және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттардың жобалары (қорытындылар, ұсыныстар, анықтамалар және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
21
Қазақстан Республикасы Президентімен, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары Төрағалары және олардың орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрімен, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысымен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысымен хат алмасу
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
22
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрімен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарларымен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысымен және оның орынбасаларымен хат алмасу
Тұрақты
Электрондық құжат*
23
Жоғары тұрған мемлекеттік органдармен, жоғары тұрған ұйымдармен қызметтің негізгі бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
24
Ведомствоға қарасты (бағынысты) ұйымдармен, аумақтық органдармен және басқа да ұйымдармен қызметтің негізгі бағыттары бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
25
Ұйымның негізгі қызметі бойынша құжаттар (анықтамалар, мағлұматтар, мәліметтер, жазба хаттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
26
Ұйымның қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша құжаттар (анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
1.2. Бақылау
27
Тексерулер жүргізу кестелері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тексерулер жүргізудің жартыжылдық жиынтық кестесі – тұрақты
28
Мемлекеттік бақылау және қадағалауды өткізу және нәтижелері, анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі шаралар туралы құжаттар (актілер, келіспеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
29
Келушілер мен тексерулерді, ревизияларды, зерттеулерді, олардың шешімдерін, айқындамаларын, ұйғарымдарын, актілерін, қорытындыларын есепке алу (тіркеу) журналдары, кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
30
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің, жергілікті өкілді органдар депутаттарының сұрау салулары және оларды қарау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
31
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен сауалдары, оларды қарау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
32
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жөніндегі жұмыстың жай-күйі туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
33
Жеке тұлғаларды, заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды есепке алу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және орындалуын бақылау кітаптары, журналдары, карточкалары (деректер қоры)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
34
Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестелері
Жаңасына ауыстырылғанға дейін
Электрондық құжаттар*
35
Әдеп жөніндегі уәкілдің құжаттары (жазба хаттары, анықтамалар, ұсынымдар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

12) публичных слушаний;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
13) собраний (сходов) граждан;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
14) аппаратных (оперативных) совещаний у руководителя организации;
5 лет
Электронные документы*
15) совещаний работников структурных подразделений организации
3 года
Электронные документы*
17
Документы по проведению международных, республиканских, отраслевых съездов, симпозиумов, конгрессов, конференций, совещаний, семинаров, конкурсов, юбилейных, торжественных и других мероприятий (постановления, решения, протоколы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
18
Нормативные документы по стандартизации и техническому регулированию (стандарты, правила, рекомендации и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
19
Рекомендации (в том числе методические), указания, памятки
5 лет
Электронные документы*
20
Проекты рекомендаций (в том числе методических) правил, инструкций, указаний, памяток и документы по их разработке (заключения, предложения, справки и другие документы)
1 год
Электронные документы*
21
Переписка с Президентом Республики Казахстан, Председателями палат Парламента Республики Казахстан и их заместителями, Государственным секретарем Республики Казахстан, Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
22
Переписка с Премьер-Министром Республики Казахстан, заместителями Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителями Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Руководителем Канцелярии Премьер-Министра и его заместителями
Постоянно
Электронный документ*
23
Переписка с вышестоящими государственными органами, вышестоящими организациями по основным направлениям деятельности
5 лет ЭПК
Электронный документ*
24
Переписка с подведомственными (подчиненными) организациями, территориальными органами и другими организациями по основным направлениям деятельности
5 лет ЭПК
Электронный документ*
25
Документы по основной деятельности организации (справки, сводки, сведения, записки и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
26
Документы по организационным вопросам деятельности организации (справки, сведения и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
1.2. Контроль
27
Графики проведения проверок
3 года
Электронные документы*.
Полугодовые сводные графики проведения проверок – постоянно
28
Документы о проведении и результатах государственного контроля и надзора, мерах по устранению выявленных нарушений (акты, возражения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
29
Журналы, книги учета (регистрации) посещений и проверок, ревизий, обследований, их решений, определений, предписаний, актов, заключений
5 лет
Электронные документы*
30
Запросы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан, Мажилиса Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов и документы по их рассмотрению (справки, заключения, переписка и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
31
Обращения и запросы физических и юридических лиц, документы по их рассмотрению (справки, сведения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
32
Документы о состоянии работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц (отчеты, справки, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
33
Книги, журналы, карточки (базы данных) учета приема физических лиц, представителей юридических лиц, регистрации и контроля исполнения обращений физических и юридических лиц
5 лет
Электронные документы*
34
Графики приема физических лиц и представителей юридических лиц
До замены новыми
Электронные документы*
35
Документы уполномоченного по этике (записки, справки, рекомендации и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*

1.3. Аудит және қаржылық бақылау
36
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарымен мемлекеттік аудитті өткізуі, нәтижелері және анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар туралы құжаттар (жоспарлар, бағдарламалар, аудиторлық есеп немесе қаржы есептілігі бойынша аудиторлық есеп (аудиторлық қорытындылар), ұсынымдар, хабарламалар, қарсылықтар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ұйымның ішкі тексерістері үшін – 5 жыл СТК
37
Қаржылық, бухгалтерлік есептілігі міндетті аудитке жататын ұйымдар қызметінің критерийлері (көрсеткіштер жүйесі)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
38
Аудит өткізу стандарттары, әдістемелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
39
Аудиторлық қызмет көрсету шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
1.4. Басқарудың ұйымдастырушылық негіздері
40
Ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша тізбелер (деректер қоры, тізілімдер, жинақтар, каталогтар, кадастрлар және басқалары)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
Тізбені жүргізу функциясын атқаратын ұйымда сақталады
41
Заңды тұлғаларды мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу), құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы құжаттар (ұйымды құру туралы шешім, мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы өтініш (хабарлама), құрылтай және құқық белгілеу құжаттары, заңды тұлғаларды, оның филиалдарын (өкiлдiктерін) есептiк тiркегенi үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат, хаттамалар және басқа құжаттар)
15 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Қызметі тоқтатылғаннан кейін.
Тіркеуші органда – тұрақты
42
Заңды тұлғаларды тіркеу есебінен шығару туралы құжаттар (тіркеу есебінен шығару туралы өтініш, шешім, заңды тұлғалардың таратылуы, кредиторлардың талаптарды мәлiмдеу тәртiбi мен мерзiмдерi туралы ақпараттың Әдiлет министрлiгiнiң ресми баспасөз басылымдарында жарияланғанын растайтын құжат, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке тіркеу алымы төленгенін растайтын түбіртек немесе өзге де құжат және басқа құжаттар)
15 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Тіркеу есебінен алынғаннан кейін.
Тіркеуші органда – тұрақты
43
Салық органында тіркеу есебіне қою, тіркелу және есептен шығару туралы құжаттар (өтініштер, хабарламалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тіркеу есебінен алынғаннан кейін
44
Мүлікке меншік құқығын, мүлікті иелену, пайдалану құқығын беретін фирмалық атауларды, тауар белгілерін (қызмет көрсету белгілерін, эмблемаларды, логотиптерді) тіркеу (қайта тіркеу) куәліктері (актілері)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
45
Заңды және жеке тұлғалардың меншік құқығын, мүлікті иелену, пайдалану құқығын белгілеу мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
46
Меншік құқығына, мүлікті иелену, пайдалану құқығын сертификаттар (актілер) беру құжаттары (өтінімдер, қорытындылар, шешімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжат*
47
Әкімшілік-аумақтық бірліктер шекараларын бекіту жөніндегі құжаттар (шекараның сипаттамалары, сұлбалар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
48
Елді мекендердің тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
49
Жаңа салынатын объектілерге берілетін мекен-жайлар туралы құжаттар (шешімдер, анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
50
Заңды тұлғалар (филиалдар, өкілдіктер) туралы жарғылар, құрылтай шарттар, ережелер
15 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ұйымда таратылғанға дейін сақталады.
Тіркеуші органда – тұрақты
51
Ұйымның ережелері, нұсқаулықтары, қағидалары (оның ішінде еңбек тәртібінің қағидалары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
52
Ұйымның алқа, консультативтік-кеңесші органдары туралы ережелер (сараптамалық, ғылыми, әдістемелік және басқалары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
53
Жарғылардың, ережелердің, құрылтай шарттардың жобалары және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (қорытындылар, ұсыныстар, анықтамалар және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
54
Ұйымның мүддесін білдіру мақсатында ұйым басшысымен берілген сенімхаттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
55
Жергілікті мемлекеттік басқарудың базалық құрылымы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
56
Мемлекеттік мекемелердің, аумақтық органдар мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың тізбелері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
57
Басқару жүйесін жетілдіру туралы құжаттар (жоспарлар, негіздемелер, есептеулер мен басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
58
Ұйымның штат кестелері және оларға өзгерістер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
59
Штаттық кестелердің жобалары, оларды әзірлеу мен оларға өзгерістер енгізу жөніндегі құжаттар (ұсыныстар, қорытындылар, есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
60
Штаттық орналастыру (жұмыскерлердің штаттық-тізімдік құрамы)
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
61
Ұйымның қызметкерлерін іссапарға жіберу туралы құжаттар (бағдарламалар, тапсырмалар, есептер және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
62
Жұмыскерлер лауазымдарының номенклатурасы
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат.
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін
63
Лауазымдар лимитінің есептеулері
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
64
Заңды тұлғалардың алқалық, атқарушы және басқа да органдарының мүшелерімен жасалған шарттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
65
Заңды тұлғаның басшысы және лауазымды, жауапты және материалды жауапты тұлғалар ауысқанда жасалатын қабылдау-тапсыру актілері, олардың қосымшалары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Лауазымды, жауапты және материалды жауапты тұлға ауысқаннан кейін
66
Құрылымдық бөлімшелердің заңды тұлғаның басшылығына ұсынатын құжаттары (баяндамалар, мағлұматар, жазбахаттар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
67
Ұйымның әкімшілік-ұйымдастырушылық қызметі туралы құжаттар (анықтамалар, жазбахаттар, проспектер және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
68
Ұйымның және оның бөлімшелерінің тарихы бойынша құжаттар (анықтамалар, шолулар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
69
Лицензиялау бойынша құжаттар (өтініштер, хабарламалар, шешімдер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Қызметтің жекелеген салалары бойынша құжаттар түрлері Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады. Лицензияның күші тоқтағаннан кейін
70
Қызмет түрлері бойынша лицензиялар және олардың дубликаттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Лицензияның күші тоқтағаннан кейін
71
Деректер қорлары, тізбелер, тізілімдер, лицензияларды, рұқсаттарды, хабарламаларды тіркеу журналдары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
Деректер, тізбелер, тізілімдер базасын жүргізу функциясын орындайтын ұйымда сақталады
72
Мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
73
Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі бойынша құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, шолулар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
74
Аккредиттеу туралы құжаттар (өтініштер, хаттамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Аккредиттеу, аттестаттау тоқтатылғаннан кейін. Хаттамалар, шешімдер – тұрақты
75
Ұйымдардың аттестатталуын жүзеге асыратын заңды тұлғаны аккредиттеу туралы ережелер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
76
Аккредиттеуден өту туралы құжаттардың берілуін тіркеу журналдары, кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
77
Аттестаттаудан өту туралы туралы құжаттардың берілуін тіркеу журналдары, кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
78
Сертификаттау бойынша құжаттар (сәйкестік туралы декларация, хабарламалар, қорытынды-лар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
Сертификаттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
79
Сәйкестік сертификаттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сертификаттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
80
Сәйкестікті ерікті растау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
81
Сәйкестік сертификаттарын беру тізілімі
5 жыл
Электрондық құжат*
82
Қоғамдардың акцияларын ұстаушылардың тiзiлiмі, тізілімнен үзінді көшірмелер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
83
Құнды қағаздарды иеленушілердің тізбелері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
84
Аффилирленген тұлғалардың тізбелері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
85
Дивиденд алуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері, акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға құқығы бар тұлғалардың тізімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
86
Акционерлердің жалпы жиналысына қатысуға сенімхаттар (сенімхаттардың көшірмелері)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Қатысқаннан кейін
87
Акцияларды (акциялар пакеттерін) қабылдау-тапсыру туралы құжаттар (сертификаттар, актілер, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
88
Акционерлік қоғамның акцияларын, сондай-ақ акционерлік қоғамның акцияларына айырбасталатын өзге де эмиссиялық құнды қағаздарды, қоса берілген құжаттарымен сатып алу туралы міндетті ұсыныс құжаттарымен
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат.
Акциялармен және мемлекет меншігіндегі өзге де құнды қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында тұрақты
89
Бағалы қағаздарға қатысты құжаттары қоса берілген бәсекелестік ұсыныс
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат.
Акциялармен және мемлекет меншігіндегі өзге де құнды қағаздармен операциялар бойынша – мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында – тұрақты
90
Бағалы қағаздарды сатып алуды талап ету құқығы туралы құжаттар (өтініштер, хабарламалар, негіздемелер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Акциялармен және мемлекет меншігіндегі өзге де құнды қағаздармен операциялар бойынша – тұрақты, мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында
91
Акциялармен және басқа бағалы қағаздармен операциялар бойынша құжаттар (есептеулер, негіздемелер, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Мемлекет меншігіндегілер – тұрақты, мемлекеттік мүлікті сату жөніндегі кешенді істердің құрамында
92
Акцияларды және басқа бағалы қағаздарды сату-сатып алу туралы шарттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
93
Акциялар пакеттерін және басқа бағалы қағаздардың табысталуын растайтын табыстау өкімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
94
Акциялармен және басқа бағалы қағаздармен операцияларды есепке алу журналдары, кітаптары, акционерлердің тізбелерінен үзінді көшірме беруді есепке алу
5 жыл
Электрондық құжаттар*
95
Үлестік меншік туралы ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
96
Эмитенттің есептері:

1.3. Аудит и финансовый контроль
36
Документы о проведении, результатах проведения государственного аудита органами государственного аудита и финансового контроля и мерах по устранению выявленных нарушений (планы, программы, аудиторский отчет или аудиторский отчет по финансовой отчетности (аудиторские заключения), представления, уведомления, возражения, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Для внутренних проверок организации – 5 лет ЭПК
37
Критерии (система показателей) деятельности организаций, по которым их финансовая, бухгалтерская отчетность подлежит обязательному аудиту
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
38
Стандарты, методики проведения аудита
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
39
Договоры оказания аудиторских услуг
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
1.4. Организационные основы управления
40
Перечни (базы данных, реестры, своды, каталоги, кадастры и другие) по основным направлениям деятельности организации
Постоянно
Электронные документы*.
Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения перечня
41
Документы о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации), государственной регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц (решение о создании организации, заявление (уведомление) о государственной (учетной) регистрации, учредительные и правоустанавливающие документы, квитанция или иной документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов (представительств), протоколы и другие документы)
15 лет ЭПК
Электронные документы*.
После прекращения деятельности.
В регистрирующем органе – постоянно
42
Документы о снятии с регистрационного учета юридических лиц (заявление о снятии с регистрационного учета, решение, документ, подтверждающий публикацию в официальных печатных изданиях Министерства юстиции информации о ликвидации юридических лиц, порядке и сроках заявления претензий кредиторами, квитанция или иной документ, подтверждающие уплату в бюджет регистрационного сбора за государственную регистрацию прекращения деятельности юридического лица, за исключением юридических лиц, являющихся субъектами малого и среднего предпринимательства и другие документы)
15 лет ЭПК
Электронные документы*.
После снятия с регистрационного учета.
В регистрирующем органе – постоянно
43
Документы о постановке на регистрационный учет в налоговом органе, регистрации и снятии с учета в налоговом органе (заявления, уведомления, сведения и другие документы)
5 лет
Электронные документы*.
После снятия с регистрационного учета
44
Свидетельства (акты) на право собственности, владения, пользования имуществом, регистрации (перерегистрации) фирменных наименований, товарных знаков (знаков обслуживания, эмблемы, логотипа)
Постоянно
Электронные документы*
45
Переписка по вопросам установления прав собственности, владения, пользования имуществом юридических и физических лиц
5 лет ЭПК
Электронные документы*
46
Документы на выдачу свидетельства (акта) на право собственности, владения, пользования имуществом (заявки, заключения, решения и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
47
Документы по закреплению границ административно-территориальных единиц (описания границ, схемы, справки, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
48
Перечень населенных пунктов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
49
Документы об адресах, присваиваемых вновь построенным объектам (решения, справки, сведения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
50
Уставы, учредительные договоры, положения о юридических лицах (филиалах, представительствах)
15 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Хранятся в организации до ликвидации.
В регистрирующем органе – постоянно
51
Положения, инструкции, правила (в том числе правила трудового распорядка) организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
52
Положения о коллегиальных, консультативно-совещательных (экспертных, научных, методических и иных) органах организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
53
Проекты уставов, положений, учредительных договоров и документы по их разработке (заключения, предложения, справки и другие документы)
3 года
Электронные документы*
54
Доверенности, выданные руководителем организации, на представление интересов организации
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия
55
Базовая структура местного государственного управления
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
56
Перечни государственных учреждений, территориальных органов и подведомственных организаций
Постоянно
Электронные документы*
57
Документы о совершенствовании системы управления (планы, обоснования, расчеты и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
58
Штатные расписания организации и изменения к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
59
Проекты штатных расписаний, документы по их разработке и изменениям к ним (предложения, заключения, расчеты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
60
Штатная расстановка (штатно-списочный состав работников)
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
61
Документы о командировании работников организации (программы, задания, отчеты и другие документы)
3 года
Электронные документы*
62
Номенклатура должностей работников
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
После замены новыми
63
Расчеты лимита должностей
5 лет ЭПК
Электронные документы*
64
Договоры с членами коллегиальных, исполнительных и других органов юридических лиц
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
65
Акты приема-передачи, приложения к ним, составленные при смене руководителя юридического лица и должностных, ответственных и материально ответственных лиц
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После смены должностного, ответственного материально ответственного лица
66
Документы, представляемые структурными подразделениями руководству юридического лица (доклады, сводки, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
67
Документы об административно-организационной деятельности организации (справки, записки, проспекты и другие документы)
3 года
Электронные документы*
68
Документы по истории организации и ее подразделений (справки, обзоры и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
69
Документы по лицензированию (заявления, уведомления, решения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
Виды документов по отдельным сферам деятельности определяются законодательством Республики Казахстан.
После прекращения действия лицензии
70
Лицензии по видам деятельности и их дубликаты
5 лет
Электронные документы*.
После прекращения действия лицензии
71
Базы данных, перечни, реестры, журналы регистрации лицензий, разрешений и уведомлений
Постоянно
Электронные документы*.
Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения базы данных, перечней, реестров
72
Правила оказания государственных услуг
Постоянно
Электронные документы*
73
Документы по мониторингу оказания государственных услуг (справки, заключения, обзоры и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
74
Документы о прохождении аккредитации (заявления, протоколы, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
После прекращения аккредитации. Протоколы, решения – постоянно
75
Положения об аккредитации юридического лица, осуществляющего аттестацию организаций
Постоянно
Электронные документы*
76
Журналы, книги регистрации выдачи документов о прохождении аккредитации
5 лет
Электронные документы*
77
Журналы, книги регистрации выдачи документов о прохождении аттестации
5 лет
Электронные документы*
78
Документы по сертификации (декларации о соответствии, уведомления, заключения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия сертификата
79
Сертификаты соответствия
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия сертификата
80
Договоры добровольного подтверждения соответствия
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
81
Реестр выданных сертификатов соответствия
5 лет
Электронный документ*.
82
Реестр держателей акций обществ, выписки из реестра
Постоянно
Электронные документы*
83
Перечни владельцев ценных бумаг
Постоянно
Электронные документы*
84
Перечни аффилированных лиц
Постоянно
Электронные документы*
85
Списки лиц, имеющих право на дивиденды, списки лиц, имеющих право на участие в общем собрании акционеров
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
86
Доверенности (копии доверенностей) на участие в общем собрании акционеров
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После участия
87
Документы о приеме-передаче акций (пакетов акций) (сертификаты, акты, справки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
88
Обязательное предложение о приобретении акций акционерного общества, а также иных эмиссионных ценных бумаг, конвертируемых в акции акционерного общества с прилагаемыми документами
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
89
Конкурирующее предложение в отношении ценных бумаг с прилагаемыми документами
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
90
Документы о праве требования выкупа ценных бумаг (заявления, уведомления, обоснования и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
По операциям с акциями и другими ценными бумагами, находящимися в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
91
Документы по операциям с акциями и другими ценными бумагами (расчеты, обоснования, сводки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Находящиеся в государственной собственности – постоянно в составе комплексных дел по реализации государственного имущества
92
Договоры о продаже-покупке акций и других ценных бумаг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
93
Передаточные распоряжения, подтверждающие передачу пакета акций и других ценных бумаг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
94
Журналы, книги учета операций с акциями и другими ценными бумагами, выдачи выписок из перечня акционеров
5 лет
Электронные документы*
95
Положения о долевой собственности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
96
Отчеты эмитента:

1) қаржылық (есептік) жылдың 1-тоқсаны үшін;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) қаржылық (есептік) жылдың 2-4 тоқсандары үшін;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
1-тоқсан үшін есептер болмаған жағдайда – тұрақты
97
Акционерлендіру бойынша құжаттар (қол қою парақтары, өтінімдер, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
98
Құнды қағаздарды шығару (қосымша шығару) туралы шешімдер, құнды қағаздардың проспектілері (эмиссияның проспектілері), құнды қағаздарды шығару (қосымша шығару) туралы шешімдерге өзгерістер және/немесе қосымшалар, бағалы қағаздарды шығарудың (қосымша шығарудың) қорытындысы туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
99
Бағалы қағаздар нарығында ашылуға тиіс ақпараттары бар хабарлар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Дау-дамай, келіспеушілік, қылмыстық және сот істерін қарау туындаған жағдайда – соңғы түпкілікті шешім шығарылғанға дейін сақталады
100
Бағалы қағаз нарығының кәсіпқой қатысушыларының ұйым туралы мәліметтерге өзгертулер енгізу туралы және ұйым жауапкер болған сот отырыстарына қатысуы туралы есептері:
1) жасалған орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) ұсынылған орны бойынша
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
101
Банкроттық туралы істер бойынша құжаттар (өтініштер, негіздемелер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Құжаттар түрлерінің толық құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады.
Жұмыс аяқталған соң құжаттар тарату комиссиясымен тиісті мемлекеттік архивке таратылған ұйымның архивтік қорына беріледі.
102
Қайта қалпына келтіру істері бойынша құжаттар (өтініштер, негіздемелер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Құжаттар түрлерінің толық құрамы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады.
103
Борышкер-ұйымның активтерін, мүлкін сату туралы құжаттар (өкімдер, сату-сатып алу шарттары, тәуелсіз бағалаушылардың есеп берулері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жылжымалы мүлік (жиһаз, автокөлік, ұйымдастыру техникасы және басқа мүліктер) – 5 жыл СТК
104
Мемлекеттік-жекеменшік серіктестік мәселелері бойынша құжаттар (хат алмасу, шарттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*

1) за 1 квартал финансового (отчетного) года;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) за 2-4 кварталы финансового (отчетного) года
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При отсутствии отчетов за 1 квартал – постоянно
97
Документы по акционированию (подписные листы, заявки на приобретение акций, листы подтверждения и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
98
Решения о выпуске (дополнительном выпуске) ценных бумаг, проспекты (проспекты эмиссии) ценных бумаг, изменения и/или дополнения в решения о выпуске (дополнительном выпуске) ценных бумаг, отчеты об итогах выпуска (дополнительного выпуска) ценных бумаг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
99
Сообщения, содержащие информацию, подлежащую раскрытию на рынке ценных бумаг
3 года
Электронные документы*.
В случае возникновения споров, разногласий, уголовных и судебных разбирательств – сохраняются до вынесения окончательного решения
100
Отчеты профессиональных участников рынка ценных бумаг о внесении изменений в сведения об организации и об участии в судебных процессах, ответчиком в которых выступила организация:
1) по месту составления;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по месту представления
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
101
Документы по делам о банкротстве (заявления, обоснования, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Полный состав видов документов определяется законодательством Республики Казахстан.
По завершении работы документы передаются ликвидационной комиссией в архивный фонд ликвидированной организации в соответствующий государственный архив
102
Документы по делам реабилитации (заявления, обоснования, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Полный состав видов документов определяется законодательством Республики Казахстан.
103
Документы о продаже имущества, активов организации-должника (распоряжения, договоры купли-продажи, отчеты независимых оценщиков и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Движимого имущества (мебель, автотранспорт, оргтехника и другое имущество) – 5 лет ЭПК
104
Документы по вопросам государственно-частного партнерства (переписка, договоры и другие документы
Постоянно
Электронные документы*

1.5. Ұйымның қызметін құқықтық қамтамасыз ету және азаматтық, қылмыстық істер
және әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша іс жүргізу
105
Заңнама нормаларының сақталуы, қақтығыстар, дау-дамайлар, басқа құқықтық сипаттағы мәселелер туралы құжаттар (қаулылар, ұйғарымлар, актілер, шешімдер, хаттамалар, қорытындылар, сұрау салулар, өтініштер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
106
Құқық қорғау органдарына, соттарға берілетін құжаттар (өтініштер, талап арыздар, сенімхаттар, актілер, қолдау хаттар, хаттамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін
107
Азаматтық, қылмыстық істер және әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша сот актілері
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
108
Құқық қорғау органдарының актілері (іс жүргізу шешімдері, қарсылықтары, қолдаухаттары, санкциялары және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
109
Құқық қорғау органдарымен, соттармен құқықтық қамтамасыз ету мәселелері жөнінде хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*
110
Заңгерлік қызметтер көрсету туралы шарттар, келісімдер
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың, келісімнің қолдану мерзімі өткеннен кейін
111
Құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама жүргізу жөніндегі (қорытындылар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
112
Әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша құжаттар (хаттамалар, актілер, ұйғарымдар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
113
Ұйымда құқықтық оқыту жүргізу бойынша құжаттар (бағдарламалар, жазбахаттар, және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
114
Құқықтық жұмысты ұйымдастыру және жай-күйі туралы құжаттар (шолулар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
115
Құқықтық мәселелер бойынша, оның ішінде заңнама нормаларын түсіндіру жөнінде хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
116
Сот істері бойынша құжаттар (өтініштер, сенімхаттар, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін
117
Шағымдық және талапарыздық жұмыстар бойынша құжаттар (шғымдық хаттар, талапарыз өтініштер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін
1.6. Құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды сақтауды ұйымдастыру
118
Сақтау мерзімдері көрсетілген салалық құжаттар тізбесі
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
119
Үлгілік (тұрпаттық) істер номенклатурасы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

1.5. Правовое обеспечение деятельности организации и производство по гражданским, уголовным делам и делам об административных правонарушениях
105
Документы о соблюдении норм законодательства, конфликтах, спорах, иных вопросах правового характера (постановления, определения, акты, решения, протоколы, заключения, запросы, заявления, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
106
Документы, представляемые в правоохранительные органы, суды (заявления, исковые заявления, доверенности, акты, ходатайства, протоколы и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
После вынесения окончательного решения
107
Судебные акты по гражданским, уголовным делам и делам об административных правонарушениях
Постоянно
Электронные документы*
108
Акты правоохранительных органов (процессуальные решения, протесты, ходатайства, санкции и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
109
Переписка с правоохранительными органами, судами по вопросам правового обеспечения
5 лет
Электронные документы*
110
Договоры, соглашения об оказании юридической помощи
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
После истечения срока действия договора, соглашения
111
Документы по проведению правовой экспертизы проектов правовых актов (заключения, справки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
112
Документы по административным правонарушениям (протоколы, акты, предписания и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
113
Документы по проведению правового обучения в организации (программы, записки и другие документы)
3 года
Электронные документы*
114
Документы об организации и состоянии правовой работы (обзоры, справки, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
115
Переписка по правовым вопросам и разъяснению норм законодательства
3 года
Электронные документы*
116
Документы по судебным делам (заявления, доверенности, акты и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
После вынесения окончательного решения
117
Документы по претензионно-исковой работе (претензионные письма, исковые заявления, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
После вынесения окончательного решения
1.6. Документационное обеспечение и организация хранения документов
118
Отрослевой перечень документов с указанием сроков хранения
Постоянно
Электронные документы*
119
Типовые (примерные) номенклатуры дел
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

120
Ұйымның істер номенклатурасы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат.
Құрылымдық бөлімшелердің істер номенклатурасы – жаңамен ауыстырылғанға дейін, бірақ істерді ұйымның ведомстволық (жеке) архивіне өткізгеннен немесе істер номенклатурасы бойынша есепке алынған істер жойылғаннан кейін 3 жылдан бұрын емес
121
Құжаттарды бақылаудан алу және олардың орындалу мерзімін ұзарту туралы құжаттар (жазбахаттар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Бақылаудан алынғаннан кейін
122
Тұрақты корреспонденттер мекенжайларының тізімдері
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
123
Құжаттарды қайта жолдау қағидасының бұзылғаны туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжат*
124
Жоюға бөлу туралы актілер:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланкі өнімдерінің бүлінген, пайдаланылмаған даналарын;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлерді және мөртабандарды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
3) құжаттарды қорғау құралдарын
3 жыл
Электрондық құжаттар*
125
Ұйымда қол жетімділігі шектелген мәліметтерді (мемлекеттік құпияларды, коммерциялық және өзге дезаңмен қорғалатын құпияны) қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
126
Құпия ақпаратты иеленушілерді есепке алу және қызмет көрсетуге қабылдау жөніндегі құжаттар (тізімдер, өтінімдер, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Есептен шығарылғаннан кейін
127
Қол жетімділігі шектелген мәліметтерді (мемлекеттік құпияларды, коммерциялық және өзге дезаңмен қорғалатын құпияны) жарияламау туралы міндеттеме қабылдаған тұлғалардың құжаттары (тізімдер, міндеттемелер, қолхаттар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жұмыскер жұмыстан шыққаннан кейін
128
Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз етуді жетілдіру, автоматтандырылған жүйелер мен бағдарламалық өнімдерді жобалау, әзірлеу, ендіру, пайдалану, сүйемелдеу, жетілдіру туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, мағлұматтар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
129
Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды архивтік сақтау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
130
Құжаттарды жіберу тізілімдері (тізімдері)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
131
Мыналарды тіркеу кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған ақпарат жүйесіндегі электрондық тіркеу-бақылау нысандары):

120
Номенклатура дел организации
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
Номенклатуры дел структурных подразделений – до замены новыми, но не ранее 3 лет после передачи дел в ведомственный (частный) архив организации или уничтожения учтенных по номенклатуре дел
121
Документы о снятии документов с контроля и о продлении сроков их исполнения (записки, справки, отчеты и другие документы)
1 год
Электронные документы*.
После снятия с контроля
122
Списки адресов постоянных корреспондентов
До минования надобности
Электронные документы*
123
Переписка о нарушении правил пересылки документов
1 год
Электронный документ*
124
Акты о выделении к уничтожению:
1) испорченных, неиспользованных экземпляров печатно-бланочной продукции с изображением Государственного Герба Республики Казахстан;
3 года
Электронные документы*
2) печатей, штампов с изображением Государственного Герба Республики Казахстан;
3 года
Электронные документы*
3) средств защиты документов
3 года
Электронные документы*
125
Планы мероприятий по защите сведений ограниченного доступа (государственных секретов, коммерческой и иной охраняемой законом тайны) в организации
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
126
Документы по учету и принятию на обслуживание обладателей конфиденциальной информации (списки, заявки, заключения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После снятия с учета
127
Документы лиц, принявших обязательства о неразглашении сведений ограниченного доступа (государственных секретов, коммерческой и иной охраняемой законом тайны) (списки, обязательства, расписки и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После увольнения работника
128
Документы о совершенствовании документационного обеспечения управления, проектировании, разработке, внедрении, эксплуатации, сопровождении, совершенствовании автоматизированных систем и программных продуктов (акты, справки, сводки, сведения и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
129
Переписка по вопросам документационного обеспечения управления документацией и архивного хранения документов
5 лет
Электронный документ*
130
Реестры (списки) рассылки документов
1 год
Электронные документы*
131
Книги, карточки, журналы регистрации (электронные регистрационно-контрольные формы в автоматизированной информационной системе):

1) заңнамалық актілерді және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
2) ұйым басшысының негізгі қызмет бойынша (өндірістік) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
3) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау (тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу, аттестаттау, білім алу, біліктілікті арттыру, атақтар (шендер) беру, демалыстар, іссапарлар, тегінің (әкесінің атын) өзгергені, көтермелеу, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар, тәртіптік жазалар қолдану мен алу туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
75 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
4) кіріс, шығыс және ішкі құжаттарды;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
5) құжаттардың орындалуын;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
6) телеграммаларды, телефонхаттарды, факстерді, сөйлесулерге өтінімдерді;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
7) аудиовизуалды құжаттарды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады
8) құжаттарды ксреокөшімелеуге өтінімдерді, тапсырыстарды, нарядтарды
1 жыл
Электрондық құжаттар*
132
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланк өнімдерін, мөрлер мен мөртабандар жасауға өтінімдер
3 жыл
Электрондық құжаттар*
133
Мыналарды есепке алу және беру журналдары, кітаптары:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланк өнімдерін;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлер мен мөртабандарды және арнайы мөрқалып бояуларын;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
3) арнайы сиямен толтырылған ұшты автоқаламдарды және басқа да тауарларды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
4) жекелеген парақтарды, сызбаларды, арнайы блокноттарды, фотонегативтерді, фотосуреттерді, магнитті таспаларды, кино- және бейне үлдірлерді, аудиокассеталарды
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

1) законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Хранятся в организации.
Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
2) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по основной (производственной) деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Хранятся в организации.
Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
3) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (о приеме (назначении, зачислении на учебу), увольнении (отчислении), перемещении, аттестации, получении образования, повышении квалификации, присвоении званий (чинов), отпусках, командировках, изменении фамилий (отчеств), поощрении, награждении, оплате труда, премировании, выплатах, пособиях, наложении и снятии дисциплинарных взысканий);
75 лет ЭПК
Электронные документы*
Хранятся в организации.
Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
4) входящих, исходящих и внутренних документов;
5 лет
Электронные документы*
5) исполнения документов;
3 года
Электронные документы*
6) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
Электронные документы*
7) аудиовизуальных документов;
3 года
Электронные документы*
Хранятся в организации.
Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
8) заявок, заказов, нарядов на ксерокопирование документов
1 год
Электронные документы*
132
Заявки на изготовление печатно-бланочной продукции, печатей и штампов с изображением Государственного Герба Республики Казахстан
3 года
Электронные документы*
133
Журналы, книги учета и выдачи:
1) печатно-бланочной продукции с изображением Государственного Герба Республики Казахстан;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) печатей, штампов с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и специальной штемпельной краски;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
3) перьевых авторучек, заправленных специальными чернилами и других товаров;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
4) отдельных листов, чертежей, специальных блокнотов, фотонегативов, фотоотпечатков, магнитных лент, кино- и видеопленок, аудиокассет
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

134
Техникалық құралдардың жай-күйі, техникалық құралдар мен бағдарламаларды орнату, техникалық құралдарды жөндеу жұмыстарын жүргізу туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, өтінімдер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
135
Құжаттарды ұсыну, аса маңызды, өте құпия және құпия мәліметтерге рұқсат беру және қол жеткізуді ресімдеу және беру жөніндегі құжаттар (сауалнамалар, карточкалар, талаптар, жолдамалар, міндеттемелер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жұмыскер жұмыстан шыққаннан кейін
136
Ақпаратты қол жетімділік санаттарына жатқызу жөніндегі құжаттар, коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты сақтау және пайдалану шарттары (қағидалар, тізбелер, жазылымдар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Мәліметтерге қатысты қол жетімділікке қойылған шектеу алынып тасталғаннан кейін
137
Ақпаратты қорғау жөніндегі нормативтік (өкімдік) және пайдалану-техникалық құжаттама (нұсқаулықтар, ережелер және басқа құжаттама)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
138
Режимдік үй-жайлардың тізбелері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
139
Режимдік үй-жайларды және олардың құрал-жабдықтарын орналастыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
140
Мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтері бар құжаттарды есепке алу, сақтау және олармен жұмыс жасау және құпиялылық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
141
Ақпараттық жүйелердің деректер базасын сүйемелдеу, дамыту бойынша құжаттар (жобалар, хаттамалар, анықтамалар, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
142
Ұйымдағы ақпаратты қорғаудың жай-күйі туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
143
Конфиденциалды ақпараттың криптографиялық қорғалуын ұйымдастыру сұлбасы
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
144
Құпия ақпараты бар дербес компьютерлер парольдарының тізбелері
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
145
Ақпараттың криптографиялық қорғау құралдарын және негізгі ақпараты бар машина тасымалдаушыларды жою туралы актілер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
146
Ақпаратты резервтік көшірмелеу жөніндегі жұмыстар тізбелері
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

134
Документы о состоянии, установке, проведении ремонтных работ технических средств и программ (акты, справки, заявки и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
135
Документы по оформлению и представлению допуска и доступа к сведениям особой важности, совершенно секретным и секретным (анкеты, карточки, требования, направления, обязательства и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После увольнения работника
136
Документы по отнесению информации к категориям доступа, условия хранения и использования информации, составляющей коммерческую тайну (правила, перечни, подписки и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После снятия ограничения доступа к сведениям
137
Нормативная (распорядительная) и эксплуатационно-техническая документация по защите информации (инструкции, правила и другая документация)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
138
Перечни режимных помещений
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
139
Переписка по вопросам размещения режимных помещений и их оборудования
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
140
Переписка по учету, хранению и обращению с документами, содержащими сведения, составляющие государственные секреты и вопросам обеспечения режима секретности
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
141
Документы по сопровождению, развитию баз данных информационных систем (проекты, протоколы, справки, акты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
142
Документы о состоянии защиты информации в организации (акты, заключения, справки и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
143
Схемы организации криптографической защиты конфиденциальной информации
До минования надобности
Электронные документы*
144
Перечни паролей персональных компьютеров, содержащих конфиденциальную информацию
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
145
Акты об уничтожении средств криптографической защиты информации и машинных носителей с ключевой информацией
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
146
Перечни работ по резервному копированию информации
10 лет ЭПК
Электронные документы*

147
Есепке алу журналдары, кітаптары:
1) электрондық ақпарат тасымалдағыштарды, ақпараттарды рұқсат етілмеген әрекеттерден сақтайтын бағдарламалық-техникалық құралдарды, құпия ақпаратпен жұмыс істеуге арналған қатты дискідегі жинақтаушыларды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын, пайдалану және техникалық құжаттарын және негізгі құжаттарды даналап есепке алу журналдары;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
3) істерді уақытша пайдалануға беруді;
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
4) температура мен ылғалдықты өлшеу приборларының көрсеткіштерін тіркеуді;
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
5) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына кілттік тасымалдағыштарды беруді;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Кілтті ауыстырғаннан кейін
6) деректер базасын көшірмелеуді
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
148
Электрондық цифрлық қолтаңба кілттерінің сертификаттары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
149
Электрондық цифрлық қолтаңбаларды құру және жою туралы құжаттар (өтініштер, сертификаттар, хабарламалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
150
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын берілген тіркеу куәліктерін есепке алу журналдары (тізбелері, тізілімдері)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
151
Архивтік есепке алу құжаттары (архивтік қорлардың тізімдері, архивтік қорлардың парақтары, ұйымдардың ведомстволық (жеке меншікті) архивтерінің паспорттары, сақтауға келмейтін құжаттарды жоюға бөлу туралы, мемлекеттік сақтауға қабылдау-тапсыру актілері және басқа құжаттары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Құқықтық мұрагерлері жоқ ұйымдар таратылғанда жағдайда тұрақты мемлекеттік сақтауға тапсырылады
152
Істер тізімдемелері:
1) тұрақты сақталатын (бекітілген);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жеке құрам бойынша;
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Істер жойылғаннан кейін
3) уақытша сақталатын (10 жылға дейін);
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Істер жойылғаннан кейін
4) уақытша сақталатын (10 жылдан аса)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Істер жойылғаннан кейін
153
Топографиялық көрсеткіштер
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
154
Құжаттармен танысуға рұқсат беру туралы құжаттар (өтініштер, рұқсаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*

147
Журналы, книги учета:
1) электронных носителей информации, программно-технических средств защиты информации от несанкционированных действий, накопителей на жестких дисках, предназначенных для работы с конфиденциальной информацией;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) поэкземплярного учета средств криптографической защиты информации, эксплуатационной и технической документации и ключевых документов;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
3) выдачи дел во временное пользование;
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
4) регистрации показании приборов измерения температуры и влажности;
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
5) выдачи ключевых носителей к криптографическим средствам защиты информации;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После замены ключа
6) копирования баз данных
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
148
Сертификаты ключей электронных цифровых подписей
Постоянно
Электронные документы*
149
Документы о создании и аннулировании электронной цифровой подписи (заявления, сертификаты, уведомления и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
150
Журналы (перечни, реестры) учета выданных регистрационных свидетельств, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
Постоянно
Электронные документы*
151
Документы архивного учета (списки архивных фондов, листы архивных фондов, паспорта ведомственных (частных) архивов организаций акты о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, акты приема-передачи на государственное хранение и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
На постоянное государственное хранение передаются при ликвидации организации без правопреемников
152
Описи дел:
1) постоянного хранения (утвержденные);
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по личному составу;
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После уничтожения дел
3) временного хранения (до 10 лет);
3 года
Электронные документы*.
После уничтожения дел
4) временного хранения (свыше 10 лет)
3 года
Электронные документы*.
После уничтожения дел
153
Топографические указатели
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
154
Документы о допуске к ознакомлению с документами (заявления, разрешения, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*

155
Құжаттар мен істерді, тізімдемелерді уақытша пайдалануға беруді (құжаттар мен істерді алуды) есепке алу құжаттары (қаулылар, актілер, талаптар және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Құжаттар қайтарылғаннан кейін.
Істерді өзге ұйымдарға уақытша пайдалануға беру актілері үшін – 5 жыл СТК
156
Архивтік анықтамаларды, архивтік құжаттардың көшірмелерін, архивтік құжаттардан үзінді көшірмелер беруді тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары, деректер базасы
5 жыл
Электрондық құжаттар*
157
Жеке және заңды тұлғалардың сұрау салулары бойынша берілген архивтік анықтамалар, архивтік құжаттардың көшірмелері, архивтік құжаттардан үзінді көшірмелер, олардың құжаттары (өтініштер, сұрау салулар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
158
Есепке алу кітаптары, журналдары:
1) құпия сипаттағы мәліметі бар құжаттардың даналарын (көшірмелерін);
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шектеу грифі (белгісі) алынғаннан кейін
2) құпия сипаттағы мәліметі бар электрондық тасымалдағыштарды
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2. Болжау және жоспарлау
2.1. Болжау
159
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары (Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясы, Қазақстан Республикасының 10 жылға арналған стратегиялық даму жоспары, Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың болжамды схемасы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздігінің стратегиясы, Әлеуметтік-экономикалық даму болжамы, мемлекеттік бағдарламалар, үкіметтік бағдарламалар, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарлары, өңірлерді дамытудың бағдарламалары, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың даму стратегиялары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
160
Қазақстан Республикасының Президентінің жолдаулары, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторлық), өңірлік бағдарламалары, стратегиялары,тұжырымдамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
161
Қазақстан Республикасының Президенті жолдауларының жобалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
162
Әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламалардың, стратегиялардың, тұжырымдамалардың жобалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
163
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын әзірлеу туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*

155
Документы учета выдачи документов и дел (изъятия документов и дел), описей во временное пользование (постановления, акты, требования и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После возвращения документов.
Для актов выдачи дел во временное пользование другим организациям – 5 лет ЭПК
156
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации выдачи архивных справок, копий архивных документов, выписок из архивных документов
5 лет
Электронные документы*
157
Архивные справки, копии архивных документов, выписки из архивных документов, выданные по запросам физических и юридических лиц, документы к ним (заявления, запросы, справки и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
158
Книги, журналы учета:
1) экземпляров (копий) документов, содержащих сведения конфиденциального характера;
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После снятия грифа (пометки) ограничения доступа
2) электронных носителей, содержащих сведения конфиденциального характера
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2. Прогнозирование и планирование
2.1. Прогнозирование
159
Документы Системы государственного планирования в Республике Казахстан (Стратегия развития Казахстана до 2050 года, Стратегический план развития Республики Казахстан на 10 лет, Прогнозная схема территориально-пространственного развития страны, Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан, Прогноз социально-экономического развития, государственные программы, правительственные программы, стратегические планы государственных органов, программы развития территорий, стратегии развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний с участием государства в уставном капитале)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
160
Послания Президента Республики Казахстан, государственные, отраслевые (секторальные), региональные программы, стратегии, концепции социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
161
Проекты посланий Президента Республики Казахстан
5 лет
Электронные документы*
162
Проекты государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
5 лет
Электронные документы*
163
Переписка о разработке посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
5 лет ЭПК
Электронный документ*

164
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын (Жалпыұлттық ұлт жоспарын), әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
165
Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауларын, әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарларының жобалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
166
Әлеуметтік-экономикалық және ғылыми-техникалық дамудың мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларын, стратегияларын, тұжырымдамаларын әзірлеу, түзету және орындау бойынша құжаттар (есептер, ақпарат, есептеулер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
167
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарлары, ұлттық компаниялар мен республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
168
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларының жобалары, ұлттық компаниялардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарларының жобалары:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
2) келісу орны бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*
169
Қазақстан Республикасының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық, операциялық жоспарларын, ұлттық компаниялардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарларын түзету және орындау бойынша құжаттар (баяндамалар, есептер, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
170
Ұйымның қызметі мен дамуының болжамдары (перспективалық жоспарлар, бағдарламалар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
171
Саланың, ұйымның даму тұжырымдамалары, доктриналары:
1) әзірлеу және бекіту орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) келісу орны бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*
172
Ұйым дамуының перспективалық жоспарларының, тұжырымдамаларының жобалары, олардың құжаттары (баяндамалар, анықтамалар, мәліметтер, есептеулер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

164
Планы мероприятий по реализации посланий Президента Республики Казахстан (Общенационального плана нации), государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
165
Проекты планов мероприятий по реализации посланий Президента Республики Казахстан, государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ социально-экономического и научно-технического развития
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
166
Документы по разработке, корректировке и выполнению государственных, отраслевых (секторальных), региональных программ, стратегий, концепций социально-экономического и научно-технического развития (отчеты, расчеты, записки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
167
Планы социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, планы развития национальных компаний и республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
168
Проекты планов социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, проекты планов развития национальных компаний, республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства:
1) по месту разработки;
Постоянно
Электронные документы*
2) по месту согласования
5 лет
Электронные документы*
169
Документы по корректировке и выполнению стратегических, операционных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, областей, городов республиканского значения, столицы, планов развития национальных компаний, республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства (доклады, отчеты, справки и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
170
Прогнозы (перспективные планы, программы) деятельности и развития организаций
Постоянно
Электронные документы*
171
Концепции, доктрины развития отрасли, организаций:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по месту согласования
5 лет
Электронные документы*
172
Проекты перспективных планов, программ, концепций развития организации, документы к ним (доклады, справки, сведения, расчеты, таблицы и другие документы)
10 лет ЭПК
Электронные документы*

173
Орталық мемлекеттік органның кезекті қаржы жылына меморандумы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
174
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің лимиттері, жаңа бастамаларға лимиттер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
175
Болжау және жоспарлауды ұйымдастыру және әдістемесі туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*
2.2. Ағымдағы жоспарлау
176
Ұйымның экономикалық және әлеуметтік даму жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
177
Бизнес-жоспарлар, оларға қатысты құжаттар (техникалық-экономикалық негіздемелер, қорытындылар, есептеулер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
178
Ұйымның жылдық жоспарлары, олардың құжаттары (жазбахаттар, негіздемелер, техникалық-экономикалық көрсеткіштер және басқа құжаттар):
1) осы ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) осы ұйымның қосымша қызмет бағыттары бойынша
5 жыл
Электрондық құжаттар*
179
Жылдық жоспарлардың жобалары және оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (негіздемелер, хат алмасу, кестелер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
180
Мемлекеттік тапсырыстар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
Құжаттардың толық жиынтығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады
181
Төтенше жағдайлардың, зілзалалардың зардаптарын жою жөніндегі іс-шаралар жоспарлары, бағдарламалары, өзге де бағыттар бойынша жедел жұмыс түрлерін өткізу
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
182
Салықтық жоспарлау бойынша құжаттар (есептер, кестелер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
183
Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің жоспарлары:
1) жылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жиынтық жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
2) жартыжылдық;
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық және жарты-жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
184
Ұйым қызметінің барлық бағыттары бойынша жедел жоспарлар
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
185
Ұйымның жылдық жоспарларын өзгерту туралы құжаттар (жазбахаттар, анықтамалар, есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
2.3. Баға белгілеу
186
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге баға тізбектері, баға көрсеткіштері, тарифтер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*

173
Меморандум центрального государственного органа на очередной финансовый год
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
174
Лимиты расходов администраторов бюджетных программ, лимиты на новые инициативы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
175
Переписка об организации и методике прогнозирования и планирования
5 лет
Электронные документы*
2.2. Текущее планирование
176
Планы экономического и социального развития организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
177
Бизнес-планы, документы к ним (технико-экономические обоснования, заключения, расчеты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
178
Годовые планы организаций, документы к ним (записки, обоснования, технико-экономические показатели и другие документы):
1) по основным для данной организации направлениям деятельности;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) по вспомогательным для данной организации направлениям деятельности
5 лет
Электронные документы*
179
Проекты годовых планов и документы по их разработке (обоснования, переписка, графики и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
180
Государственные заказы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Полный комплект документов определяется законодательством Республики Казахстан
181
Планы, программы мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, стихийных бедствий, проведение срочных видов работ и другим направлениям
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
182
Документы по налоговому планированию (отчеты, таблицы, справки и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
183
Планы структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии сводных годовых – постоянно
2) полугодовые;
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
184
Оперативные планы по всем направлениям деятельности организации
До минования надобности
Электронные документы*
185
Документы об изменении годовых планов организации (записки, справки, расчеты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
2.3. Ценообразование
186
Прейскуранты, ценники, тарифы на товары, работы и услуги
Постоянно
Электронные документы*

187
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар мен тарифтерді болжау бойынша құжаттар (талдаулар, анықтамалар, есептеулер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
188
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге бағалар, тарифтер әзірлеу, түзету және қолдану туралы құжаттар (анықтамалар, негіздемелер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
189
Мемлекетпен реттелетін бағалар мен тарифтер қолданылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бағалары, тарифтерінің негізділігін тексеру нәтижелері туралы жиынтық есептік деректер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
190
Мүлікке, тауарларға, жұмыс пен көрсетілетін қызметтерге бағалар мен тарифтерді келісу жөніндегі құжаттар (хаттамалар, қорытындылар, негіздемелер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
191
Өндірушілер мен жеткізушілердің арасындағы бағалық келісімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Келісім мерзімі өткеннен кейін
192
Тарифтік-калькуляциялық комиссия отырыстарының хаттамалары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
193
Шетелдік ұйымдармен тарифтер туралы хат алмасу
15 жыл СТК
Электрондық құжат*
194
Табиғи монополия субъектілерінің тарифтерін бекітуге өтінімдер
3 жыл
Электрондық құжаттар*
195
Өткізілген тендерлер мен стратегиялық тауарларды сатып алулар бойынша табиғи монополия субъектілерінің хабарламалары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
196
Табиғи монополия субъектілерінің инвестициялық бағдарламалары
3 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
3. Қаржыландыру, кредиттеу
197
Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
198
Міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
199
Бюджеттік өтінім
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті электрондық жүйе бар болған жағдайда
200
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
201
Бюджеттік міндеттемелер лимиттері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
202
Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері және төлемдері бойынша қаржыландырудың жеке жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
203
Мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан ақша түсімдері мен шығындарының жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
204
Бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы мониторингінің нәтижелері туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

187
Документы по прогнозированию цен и тарифов на товары, работы и услуги (анализы, справки, расчеты и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
188
Документы о разработке, корректировке и применении цен, тарифов на товары, работы и услуги (справки, обоснования, заключения и другие документы)
Постоянно
Электронные документы*
189
Сводные расчетные данные о результатах проверок обоснованности цен, тарифов на товары, работы и услуги, на которые применяются регулируемые государством цены и тарифы
Постоянно
Электронные документы*
190
Документы по согласованию цен, тарифов на имущество, товары, работы и услуги (протоколы, заключения, обоснования и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
191
Ценовые соглашения между производителями и поставщиками
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока действия соглашения
192
Протоколы заседаний тарифно-калькуляционной комиссии
5 лет ЭПК
Электронные документы*
193
Переписка с иностранными организациями о тарифах
15 лет ЭПК
Электронный документ*
194
Заявки на утверждение тарифов субъектов естественных монополий
3 года
Электронные документы*
195
Уведомления субъектов естественных монополий по проведенным тендерам и закупу стратегических товаров
1 год
Электронные документы*
196
Инвестиционные программы субъектов естественных монополий
3 года ЭПК
Электронные документы*
3. Финансирование, кредитование
197
Единая бюджетная классификация Республики Казахстан
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
198
Сводный план финансирования по обязательствам, сводный план поступлений и финансирования по платежам
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
199
Бюджетная заявка
Постоянно
Электронные документы*
При наличии соответствующей электронной системы
200
Бюджетные программы (подпрограммы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
201
Лимиты бюджетных обязательств
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
202
Индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
203
Планы поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
204
Отчеты о результатах мониторинга реализации бюджетных программ
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

205
Түсімдердің жиынтық жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамалар, төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
206
Перспективалық қаржылық жоспарлар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
207
Ұйымның жоспарлары (бюджеттері):
қаржылық (кіріс және шығыс баланстары), қаржыландыру және кредиттеу, валюталық, материалдық баланстар, күрделі салымдар, еңбек және жалақы бойынша, ұйымның қорларын, пайданы пайдалану, ұйым қорларын құру, бөлу және пайдалану, айналымды қаражатты жинақтау мен жұмсау және басқалар:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағадайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тоқсандық, жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
208
Ұйым жоспарларының (бюджеттерінің) жобалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
209
Тиісті дербес шоттардан үзінділер, дербес шоттар үзінділеріне қосымшалар, төлем құжаттары қосымша берілген дербес шоттардың жай-күйі туралы есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*
210
Республикалық немесе жергілікті бюджеттерге түсімдер бойынша құжаттар (ескертулер, анықтамалар, тізімдемелер, өтінімдер, хабарламалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
211
Қаржылық менеджмент сапасының мониторингі бойынша құжаттар (деректер, мәліметтер, есептер және басқа құжаттар):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
212
Қаржылық жоспарларды (бюджеттерді) әзірлеу және өзгерту туралы құжаттар (ескертулер, есептеулер, негіздемелер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
213
Ұзақ мерзімді кредиттеу және инвестициялық қызмет туралы құжаттар (қолдаухаттар, есептеулер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
214
Ұйымның бюджеттік инвестициялық жобаларының жоспарлары (сметалары):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
215
Ұйымның бюджеттік инвестициялық жоспарларының орындалуы туралы есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

205
Справки о внесении изменений в сводные планы поступлений, сводный план финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
206
Перспективные финансовые планы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
207
Планы (бюджеты) организации: финансовый (баланс доходов и расходов), финансирования и кредитования, валютный, материальных балансов, капитальных вложений, по труду и заработной плате, использования фондов организации, прибыли, образования, распределении и использования фондов организации, накопления и расходования оборотных средств и другие:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии квартальных, годовых – постоянно
208
Проекты планов (бюджетов) организации
5 лет
Электронные документы*
209
Выписки из соответствующих лицевых счетов, приложения к выпискам из лицевых счетов, отчеты о состоянии лицевых счетов с приложением платежных документов
5 лет
Электронные документы*
210
Документы по поступлениям в республиканский или местные бюджеты (уведомления, справки, реестры, заявки, извещения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
211
Документы по мониторингу качества финансового менеджмента (данные, сведения, отчеты и другие документы):
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
212
Документы о разработке и изменении финансовых планов (бюджетов) (уведомления, расчеты, обоснования и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
213
Документы о долгосрочном кредитовании и инвестиционной деятельности (ходатайства, расчеты, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
214
Планы (сметы) бюджетных инвестиционных проектов организации:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
215
Отчеты о выполнении планов бюджетных инвестиционных проектов организации:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
216
Қосымша бюджеттік инвестициялық жобалар бөлінгені және оларды қайта бөлу туралы құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
217
Бюджеттік инвестициялық жобалар туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
218
Бюджеттік инвестициялық жобаларды қаржыландыру туралы есептер мен есептердің талдаулары:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
219
Ғимараттар мен құрылыстарды қайта жаңарту және жөндеу сметалары
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Мемлекеттің қорғауындағы ғимараттар мен құрылыстарды – сәулет ескерткіштерін қайта жаңарту және жөндеу сметалары – тұрақты
220
Қазынашылық хабарламалар, шығыс кестелері, шығыс кестелерінің тізілімдері
5 жыл
Электрондық құжаттар*
221
Қазынашылық рұқсаттар, Қазақстан Республикасы министрліктерінің, агенттіктерінің, бюджеттік бағдарламаның төмен тұрған билік етушілерінің, министрлікаралық (ведомствоаралық) рұқсаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*
222
Экономикалық нормативтер туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
223
Қаржы-экономикалық және конъюнктуралық шолулар:
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
224
Ұйымның, бюджеттік мекеменің табыс әкелетін қызметі бойынша жылдық сметалары (табыстар мен шығындар), сметалық тағайындалымдар туралы мәліметтер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Әкімшілік-шаруашылық шығындар – 5 жыл
225
Ақылы қызмет түрлерін іске асырудан түсетін табыстар жоспарлары және шығындарды қаржыландыру
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
226
Қызметтің барлық бағыттарын қаржылық қамтамасыз ету туралы құжаттар (анықтамалар, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
227
Ұйым жоспарларының орындалуы (бюджеттің атқарылуы) туралы есептер (талдамалық кестелер): қаржылық, қаржыландыру және кредиттеу, валюталық, материалдық баланстар, күрделі қаржы салымдары, еңбек пен жалақы, пайда бойынша, ұйымның қорларын құру, бөлу және пайдалану, айналымды қаражатты жинау мен жұмсау және басқалары:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
216
Документы о выделении дополнительных бюджетных инвестиционных проектов и их перераспределении (заключения, справки, отчеты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
217
Переписка о бюджетных инвестиционных проектах
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
218
Отчеты и анализы отчетов о финансировании бюджетных инвестиционных проектов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*
При отсутствии годовых – постоянно
219
Сметы на реконструкцию и ремонт зданий и сооружений
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Сметы на реконструкцию и ремонт зданий и сооружений-памятников архитектуры, находящихся под охраной государства – постоянно
220
Казначейские уведомления, расходные расписания, реестры расходных расписаний
5 лет
Электронные документы*
221
Казначейские разрешения, разрешения министерств, агентств Республики Казахстан, нижестоящего распорядителя бюджетных программ, межминистерские (межведомственные)
5 лет
Электронные документы*
222
Переписка об экономических нормативах
5 лет
Электронный документ*
223
Финансово-экономические и конъюнктурные обзоры
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
224
Годовые сметы (доходов и расходов) организации, бюджетного учреждения по приносящей доход деятельности, сведения о сметных назначениях
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Административно-хозяйственных расходов – 5 лет
225
Планы доходов и финансирования расходов по получаемым от реализации платных услуг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
226
Документы о финансовом обеспечении всех направлений деятельности (справки, расчеты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
227
Отчеты (аналитические таблицы) о выполнении планов (исполнения бюджетов) организации: финансового, финансирования и кредитования, валютного, материальных балансов, капитальных вложений, по труду и заработной плате, прибыли, образования, распределения и использования фондов организации, накопления и расходования оборотных средств и другие:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар* Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
228
Республикалық (жергілікті) бюджет қаражатын игеру бойынша жедел есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*
229
Ұлттық компаниялармен, мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдармен ірі мәмілелер жасауды келісу бойынша құжаттар (шарттар жобалары, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
230
Мемлекеттік тапсырыстарды (келісімшарттар) бөлу бойынша есептер:
1) аукцион немесе конкурс өткізу орны бойынша;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) ұсынатын ұйымда
5 жыл
Электрондық құжаттар*
231
Жасасылған мемлекеттік келісімшарттар (олардың өзгергені) туралы, мемлекеттік келісімшарттардың орындалуы (күшінің тоқтатылғаны) туралы мәлімет
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
232
Қаржылық тәртіптің сақталуы туралы құжаттар (актілер, жазбахаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
233
Ұйымның басқару аппаратын қаржыландыру және қаржыландыруды жетілдіру туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, жазбахаттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
234
Ұйымның басқару аппаратын ұстауға және әкімшілік-шаруашылық қажеттіліктерге шығындардың өзгеруі туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
235
Шағын және орта кәсіпкерлік салаларын, ұйымдарын, субъектілерін қаржыландыру туралы құжаттар (жоспарлар, анықтамалар, жазбахаттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
236
Ұйым қорларын құру мен оларды жұмсау туралы құжаттар (ережелер, есептеулер, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
237
Ағымдағы, есеп айырысатын, бюджеттік есепшоттарды ашу, жабу, жай-күйі, төлемі туралы, ақша-есептік операциялар өткізу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
238
Есептік, ағымдағы, корреспонденттік, тиісті дербес шоттарды ашу, жабу, қайта ресімдеу туралы құжаттар (ережелер, карточкалар және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
239
Банктермен төленбеген есепшоттар бойынша және банктердің есепшоттарды төлеуден бас тартулары бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
240
Банк шоттарының шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
241
Шұғыл қаржылық хабарламалар, жедел есептер мен мәліметтер
1 жыл
Электрондық құжаттар*

2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
228
Оперативные отчеты по освоению средств республиканского (местного) бюджета
5 лет
Электронные документы*
229
Документы по согласованию совершения крупных сделок национальными компаниями, акционерными обществами с участием государства (проекты договоров, справки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
230
Отчеты по распределению государственных заказов (контрактов):
1) по месту проведения аукциона или конкурса;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) в представляющей организации
5 лет
Электронные документы*
231
Сведения о заключенных государственных контрактах (их изменении), об исполнении (прекращении действия) государственных, контрактов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
232
Документы о соблюдении финансовой дисциплины (акты, записки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
233
Документы о финансировании и совершенствовании финансирования аппарата управления организации (отчеты, справки, записки и другие документы)
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
234
Переписка об изменении расходов на содержание аппарата управления и административно-хозяйственные нужды
5 лет ЭПК
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
235
Документы о финансировании отраслей, организаций, субъектов малого и среднего предпринимательства (планы, справки, записки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
236
Документы о формировании фондов организации и их расходовании (положения, расчеты, заключения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
237
Переписка об открытии, закрытии, состоянии, оплате текущих, расчетных, бюджетных счетов, о проведении денежно-расчетных операций
5 лет
Электронный документ*
238
Документы об открытии, закрытии, переоформлении расчетных, текущих, корреспондентских, соответствующих лицевых счетов (положения, карточки и другие документы)
3 года
Электронные документы*
239
Переписка с банками по неоплаченным счетам и по отказам банков в оплате счетов
5 лет
Электронный документ*
240
Договоры банковского счета
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
241
Срочные финансовые донесения, оперативные отчеты и сведения
1 год
Электронные документы*

242
Кредит беру мәселелері бойынша құжаттар (хабарламалар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
243
Кредиттік шарттар, займ шарттары және өзге де борыштық міндеттемелер, кредиттің (займның) берілгенін және борышкердің өз міндеттемелерін орындағанын растайтын құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Міндеттемелерді толық орындағаннан, берешектерді міндеттемелер не өзге негіздер бойынша берешекті есептен шығарғаннан кейін
244
Кредиттер бойынша жоспарланған түсімдер бойынша есептер:
1) жылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
2) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
245
Инвестициялық ұсыныстар:
1) қабылданғандар;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) қабылданбағандар
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
246
Мемлекеттік-жекеменшік серіктестік жобаларын, соның ішінде концессия жобаларын жасау бойынша құжаттар (концессиялық ұсыныстар, мемлекеттік-жекеменшік серіктестік жобаларының тұжырымдамалары, конкурстық құжаттама, шарттар жобалары және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
247
Бюджеттік инвестициялық жобаларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (инвестициялық ұсыныстар, сараптамалық қорытындылар, техникалық-экономикалық негіздемелер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
248
Заңды тұлғаның жарғылық капиталын құру және (немесе) арттыру арқылы жасалған бюджеттік инвестициялар бойынша құжаттар (инвестициялық ұсыныстар, сараптамалық қорытындылар, қаржылық-экономикалық негіздемелер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
249
Бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуының мониторингі жөніндегі құжаттар (актілер, қорытындылар, есептер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
250
Заңды тұлғаның жарғылық капиталын құру және (немесе) арттыру арқылы жасалған бюджеттік инвестицияларды мониторингілеу бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
251
Бюджеттік инвестициялық жобалардың жүзеге асырылуын бағалау бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

242
Документы по вопросам кредитования (извещения, справки, отчеты и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
243
Кредитные договоры, договоры займа и иные долговые обязательства, документы, подтверждающие предоставление кредита (займа) и исполнение должником своих обязательств
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После полного исполнения обязательств, списания задолженностей по обязательству или иным основаниям
244
Отчеты по планируемым поступлениям по кредитам:
1) годовые;
5 лет
Электронные документы*
2) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
245
Инвестиционные предложения:
1) принятые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) не принятые
До минования надобности
Электронные документы*
246
Документы по разработке проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессии (концессионные предложения, концепции проектов государственно-частного партнерства, конкурсные документации, проекты договоров и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
247
Документы по разработке бюджетных инвестиционных проектов (инвестиционные предложения, экспертные заключения, технико-экономические обоснования и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
248
Документы по разработке бюджетных инвестиций посредством формирования и (или) увеличения уставного капитала юридического лица (инвестиционные предложения, экспертные заключения, финансово-экономические обоснования и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
249
Документы по мониторингу реализации бюджетных инвестиционных проектов (акты, заключения, отчеты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
250
Документы по мониторингу реализации бюджетных инвестиций посредством формирования и (или) увеличения уставного капитала юридического лица (акты, заключения, справки, отчеты и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
251
Документы по оценке реализации бюджетных инвестиционных проектов (акты, заключения, справки, отчеты и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

252
Заңды тұлғаның жарғылық капиталын құру және (немесе) арттыру арқылы жасалған бюджеттік инвестициялардың жүзеге асырылуын бағалау бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
253
Мемлекеттік-жекеменшік серіктестік жобаларын, соның ішінде концессия жобаларының жүзеге асырылуын мониторингілеу бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
254
Мемлекеттік-жекеменшік серіктестік жобаларын, соның ішінде концессия жобаларының жүзеге асырылуын бағалау бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар, есептер және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
255
Кредиттеу және инвестициялық қызмет туралы құжаттар (қолдаухаттар, есептеулер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
256
Тиісті жылға арналған бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
257
Бюджеттік кредиттеу, кредиттік ресурстардың жай-күйі және пайдалану мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
258
Инвестициялық бағдарламаларды кредиттеу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
259
Акцияларды, салымдарды орналастыру туралы хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
260
Дивидендтерді есептеу туралы хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
261
Кредиттер алуға өтінімдер:
1) мақұлданғандары;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Кредиттер өтелгеннен кейін
2) қайтарылғандары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
262
Міндетті резервтердің нормалары туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
263
Бюджеттік инвестициялардың қаржылай қамтамасыз етілуінің тәртібін түсіндіру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
264
Қолданыстағы бюджеттік кредиттерді игеру бойынша есептер
5 жыл
Электрондық құжат*
265
Бюджеттік кредиттерді өтеу бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар* Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты

252
Документы по оценке реализации бюджетных инвестиций посредством формирования и (или) увеличения уставного капитала юридического лица (акты, заключения, справки, отчеты и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
253
Документы по мониторингу реализации проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессии (акты, заключения, справки, отчеты и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
254
Документы по оценке реализации проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессии (акты, заключения, справки, отчеты и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
255
Документы о кредитовании и инвестиционной деятельности (ходатайства, расчеты, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
256
Отчеты о реализации республиканских бюджетных программ на соответствующий год:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
257
Переписка по вопросам бюджетного кредитования, состояния и использования кредитных ресурсов
5 лет
Электронный документ*
258
Переписка о кредитовании инвестиционных программ
5 лет
Электронный документ*
259
Переписка о размещении акций, вкладов
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
260
Переписка о начислении дивидендов
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
261
Заявки на получение кредитов:
1) одобренные;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
После погашения кредитов
2) отклоненные
1 год
Электронные документы*
262
Переписка о нормах обязательных резервов
5 лет
Электронный документ*
263
Переписка по вопросам разъяснения порядка финансового обеспечения бюджетных инвестиций
5 лет
Электронный документ*
264
Переписка по освоению действующих бюджетных кредитов
5 лет
Электронный документ*
265
Отчеты по погашению бюджетных кредитов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно

4. Есеп пен есептілік
4.1. Бухгалтерлік есеп пен есептілік
266
Республикалық бюджеттің, жергілікті бюджеттердің (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің, жергілікті дамудың бюджеттік бағдарламаларының) атқарылуы туралы жылдық есептер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
267
Біріздендірілген бастапқы құжаттар мен бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің нысандары (нысандар альбомдары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
268
Бухгалтерлік (қаржылық) есептілік (бухгалтерлік баланстар, пайда мен шығындар туралы есептер, қаражатты мақсатты пайдалану туралы есептер және өзге де құжаттар):
1) жиынтық жылдық (шоғырландырылған), жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
2) жартыжылдық, тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар* Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжат*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
269
Бюджеттік есептілік (баланстар, есептер, анықтамалар, түсіндірме жазбахаттар):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
2) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар* Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжат*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
270
Республикалық бюджеттің тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) іске асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және жұмсалуы туралы, жергілікті бюджеттердің тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) іске асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және жұмсалуы туралы, мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық борыштары туралы, бюджеттік бағдарламалардың тікелей және соңғы көрсеткіштеріне, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының мақсатты индикаторларына қол жеткізілгендігі туралы есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық, жартыжылдық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
271
Ұйымдардың бюджеттік есептілігі (тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) іске асырудан түскен ақшаның кірісі мен шығысы туралы жоспарлардың орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі және жұмсалуы туралы, дебиторлық және кредиторлық борыш туралы):
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
2) тоқсандық, жартыжылдық
5 жыл
Электрондық құжат*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты

4. Учет и отчетность
4.1. Бухгалтерский учет и отчетность
266
Годовые отчеты об исполнении республиканского бюджета, местных бюджетов (бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, местных бюджетных программ развития)
Постоянно
Электронные документы*
267
Формы (альбомы форм) унифицированных первичных документов и регистров бухгалтерского учета
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
268
Бухгалтерская (финансовая) отчетность (бухгалтерские балансы, отчеты о прибылях и убытках, отчеты о целевом использовании средств и другие документы):
1) сводная годовая (консолидированная), годовая;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
2) полугодовая, квартальная;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячная
1 год
Электронный документ*.
При отсутствии годового, квартального – постоянно
269
Бюджетная отчетность (балансы, отчеты, справки, пояснительные записки):
1) годовая;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
2) квартальная;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячная
1 год
Электронный документ*.
При отсутствии годового, квартального – постоянно
270
Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи республиканского бюджета, исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи местных бюджетов, кредиторской и дебиторской задолженностях государственного, республиканского и местных бюджетов, достижении прямых и конечных показателей бюджетных программ, целевых индикаторов стратегических планов государственных органов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные, полугодовые
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
271
Бюджетная отчетность организаций (об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, дебиторской и кредиторской задолженности):
1) годовая;
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
2) квартальная, полугодовая
5 лет
Электронный документ*.
При отсутствии годового – постоянно

272
Мемлекеттiк қаржылық бақылау объектілерінде айқындалатын бұзушылықтардың сыныптауышы
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Электрондық құжат*
273
Табыстау актілері, бөлу, тарату теңгерімдері, оларға түсініктеме жазбалар, қосымшалар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
274
Жылдық бухгалтерлік (бюджеттік) есептерге талдамалық құжаттар (кестелер, жазбахаттар, баяндамалар және басқа құжаттар )
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
275
Жылдық бухгалтерлік (бюджеттік) есептерді қарау және бекіту туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
276
Сметалардың атқарылуы туралы есептер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
277
Бюджеттен алынған субсидиялар, субвенциялар бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жартыжылдық, тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
278
Халықаралық қаржылық есептердің стандарттары немесе өзге стандарттар бойынша бухгалтерлік (қаржылық) есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
279
Бухгалтерлік есеп, бюджеттік есеп, бухгалтерлік (қаржылық) есептілікті, бюджеттік есептілікті құрастыру және ұсыну мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
280
Есептік саясат құжаттары (шоттардың жұмыс жоспары, бастапқы есептік құжаттар нысандары және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
281
Бухгалтерлік (бюджеттік) есеп регистрлері ("Бас журнал" кітабы, ордер журналы, мемориалды ордерлер, есепшоттар бойынша операциялар журналдары, айналым ведомостері, жинақтаушы ведомостер, әзірлеме кестелер, тізілімдер, кітаптар (карточкалар) және басқа да регистрлер)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
282
Бухгалтерлік есепке алудың синтетикалық, талдау, материалдық шоттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
283
Шаруашылық операцияларды жүзеге асыру фактілерін белгілейтін және бухгалтерлік жазбаларға негіз болатын бастапқы құжаттар мен оларға қосымшалар (кассалық құжаттар мен кітаптар, банк құжаттары, сатып алу-сатуларды есепке алу кітаптары, банктік чек кітапшаларының түбіртектері, банк ордерлері, табельдері, банк хабарламалары мен аударым талаптары, мүлік пен материалдарды қабылдау, тапсыру, есептен шығару актілері, квитанциялар, шот-фактуралар, жөнелтпе құжат және аванстық есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен

272
Классификатор нарушений, выявляемых на объектах государственного финансового контроля
До замены новыми
Электронный документ*
273
Передаточные акты, разделительные, ликвидационные балансы, пояснительные записки, приложения к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
274
Аналитические документы к годовой бухгалтерской (бюджетной) отчетности (таблицы, записки, доклады и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
275
Документы о рассмотрении и утверждении годовой бухгалтерской (бюджетной) отчетности (протоколы, акты, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
276
Отчеты об исполнении смет:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
277
Отчеты по субсидиям, субвенциям, полученным из бюджетов:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) полугодовые, квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
278
Бухгалтерская (финансовая) отчетность по международным стандартам финансовой отчетности или другим стандартам
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
279
Переписка по вопросам бухгалтерского учета, бюджетного учета, составления и представления бухгалтерской (финансовой) отчетности, бюджетной отчетности
5 лет
Электронный документ*
280
Документы учетной политики (рабочий план счетов, формы первичных учетных документов и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
281
Регистры бухгалтерского (бюджетного) учета (книга "Журнал-главная", журналы-ордера, мемориальные ордера, журналы операций по счетам, оборотные ведомости, накопительные ведомости, разработочные таблицы, реестры, книги (карточки) и другие регистры)
5 лет
Электронные документы*.
При условии проведения проверки (ревизии)
282
Синтетические, аналитические, материальные счета бухгалтерского учета
5 лет
Электронные документы*
283
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей (кассовые документы и книги, банковские документы, книги учета покупок-продаж, корешки банковских чековых книжек, ордера, табели, извещения банков и переводные требования, акты о приеме, сдаче, списании имущества и материалов, квитанции, счета-фактуры, накладные и авансовые отчеты, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*.
При условии проведения проверки (ревизии)

284
Бекітілген лимиттер, жалақы қорлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
285
Жалақы қорларын, лимиттерін есепке алу және олардың жұмсалуын бақылау туралы, жалақы бойынша артық жұмсалым және борыш туралы, жалақыдан, әлеуметтік сақтандыру қаражатынан ұсталымдар туралы, демалыс және жұмыстан босау жәрдемақыларын төлеу туралы мәліметтер
5 жыл
Электрондық құжаттар*
286
Ұйымдар арасындағы өзара есеп айырысу мен қайта есептесу туралы құжаттар (актілер, мәліметтер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Өзара есеп айырысу жүргізілгеннен кейін
287
Шаруашылық мүкәммалды, кеңсе бұйымдарын, теміржол және авиабилеттерін сатып алу, байланыс құралдарының қызметтерін төлеу және өзге де әкімшілік-шаруашылық шығындар туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжат*
288
Қайырымдылық қызметтің қаржылық мәселелері бойынша құжаттар (есепшоттар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
289
Валюталық операциялар (сатып алу, сату) туралы құжаттар (өтініштер, тапсырмалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
290
Валюталық және конверсиялық операциялар, гранттармен операциялар жүргізу туралы құжаттар (есептер, мәліметтер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
291
Валюталық төлемдер мен түсімдер туралы есептер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар* Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық, тоқсандық болмаған жағдайда – тұрақты
292
Шетелдегі шетелдік валютадағы есепшоттар бойынша жедел есептер
10 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шот жабылғаннан кейін
293
Шетелдік іссапарларға шетелдік валюталарды жұмсау туралы жедел есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*
294
Асыл металдар бойынша есептер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тескеріс (ревизия) жүргізу шартымен
295
Кепілдік хаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Кепілдік күшінің мерзімі аяқталғаннан кейін
296
Несиені беру және қайтару туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*.
Несие өтелгеннен кейін
297
Дебиторлық және кредиторлық борыштар туралы құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер және бсқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
298
Бастапқы есептілік құжаттарға қол қою құқығына ие тұлғалардың тізбесі
5 жыл
Электрондық құжат*.
Жаңамен ауыстырылғаннан кейін

284
Утвержденные лимиты, фонды заработной платы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
285
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, выплате отпускных и выходных пособий
5 лет
Электронные документы*
286
Документы о взаимных расчетах и перерасчетах между организациями (акты, сведения, справки и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После проведения взаиморасчетов
287
Переписка о приобретении хозяйственного инвентаря, канцелярских принадлежностей, железнодорожных и авиабилетов, оплате услуг средств связи и других административно-хозяйственных расходах
1 год
Электронный документ*
288
Документы по финансовым вопросам благотворительной деятельности (счета, справки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
289
Документы о валютных операциях (покупка, продажа) (заявления, поручения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
290
Документы о ведении валютных и конверсионных операций, операций с грантами (отчеты, сводки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
291
Отчеты о платежах и поступлениях валюты:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых, квартальных – постоянно
292
Оперативные отчеты по счетам в иностранной валюте за границей
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После закрытия счета
293
Оперативные отчеты о расходовании иностранной валюты на заграничные командировки
5 лет
Электронные документы*
294
Отчеты по драгоценным металлам
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
295
Гарантийные письма
5 лет
Электронные документы*. После окончания срока действия гарантии
296
Переписка о выдаче и возврате ссуд
5 лет
Электронный документ*.
После погашения ссуды
297
Документы о дебиторской и кредиторской задолженности (справки, акты, обязательства и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
298
Перечень лиц, имеющих право подписи на первичных учетных документах
5 лет
Электронный документ*.
После замены новым

299
Салық органдарында есепке қою туралы куәліктер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
300
Республикалық (жергілікті) бюджетке, бюджеттен тыс қорларға есептелген және аударылған салықтар, олар бойынша қарыздар туралы құжаттар (есептеулер, мағлұматтар, анықтамалар, кестелер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
301
Мемлекеттік әлеуметтік қорларға сақтандыру жарналары есептелмейтін төлемдер тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
302
Салық төлеуден босату, жеңілдіктер беру, салықтар, акциздер және өзге де алымдар бойынша төлемдерді шегіндіру немесе олардан бас тарту туралы құжаттар (өтініштер, шешімдер, ведомостер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
303
Салық органдарына тапсырылатын есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда төртінші тоқсан – тұрақты
304
Бюджетке салықтарды есепке алулармен, бағалы қағаздармен төлеу туралы құжаттар (актілері, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Салықтар өтелгеннен кейін
305
Вексельдерді төлеу, айырбастау, қабылдау-тапсыру туралы құжаттар (өтініштер, өкімдер, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
306
Салық заңнамасын қайта қарауға байланысты белгілі уақыт мерзіміндегі қосымша салық салу жөніндегі құжаттар (кестелер, актілер, есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
307
Жер салығын есептеу тізілімі
5 жыл
Электрондық құжаттар*
308
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына сақтандыру жарналарын аудару бойынша есеп айырысу ведомостері:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты.
Төртінші тоқсан үшін өсу қорытындысымен – тұрақты
309
Мемлекеттік және мемлекеттік емес сақтандыру бойынша ақша сомаларын аудару бойынша есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
310
Заңды тұлғалардың салықтың барлық түрлері бойынша салық декларациялары (есептері)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Жылдық бухгалтерлік есептер құрамында – тұрақты
311
Мемлекеттік қызметшілердің жылдық жиынтық табыс, активтер мен мүліктер туралы декларациялары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
312
Мемлекеттік қызметшілермен жылдық жиынтық табыс, активтер мен мүлік туралы декларацияны тапсырғаны туралы анықтамалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*

299
Свидетельства о постановке на учет в налоговых органах
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
300
Документы о начисленных и перечисленных суммах налогов в республиканский (местный) бюджет, внебюджетные фонды, задолженности по ним (расчеты, сводки, справки, таблицы, сведения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
301
Перечень выплат, на которые не начисляются страховые взносы в государственные социальные фонды
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
302
Документы об освобождении от уплаты налогов, предоставлении льгот, отсрочек уплаты или отказе в ней по налогам, акцизным и другим сборам (заявления, решения, ведомости и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
303
Отчеты в налоговые органы:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых четвертый квартал – постоянно
304
Документы об уплате налогов в бюджет зачетами, ценными бумагами (акты, справки и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После погашения налогов
305
Документы об оплате, размене, приеме-передаче векселей (заявления, распоряжения, акты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
306
Документы по дополнительному налогообложению за определенный период времени из-за пересмотра налогового законодательства (таблицы, акты, расчеты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
307
Реестры расчета земельного налога
5 лет
Электронные документы*
308
Расчетные ведомости по отчислению страховых взносов в фонд социального медицинского страхования:
1) годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно.
С нарастающим итогом за четвертый квартал – постоянно
309
Отчеты по перечислению денежных сумм по государственному и негосударственному страхованию
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
310
Налоговые декларации (расчеты) юридических лиц по всем видам налогов
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
В составе годовых бухгалтерских отчетов – постоянно
311
Декларации государственных служащих о годовом совокупном доходе, активах и имуществе
5 лет
Электронные документы*
312
Справки о сдаче государственными служащими деклараций о годовом совокупном доходе, активах и имуществе
5 лет
Электронные документы*

313
Салық салу, акциздер өндіріп алу және өзге де алымдар мәселелері бойынша келіспеушіліктер туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
314
Сақтандыру жарналары бойынша берешектерді реструктуризациялау туралы құжаттар (шешімдер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
315
Салық мерзіміне заңды тұлғалармен салық қорына есеп айырысу бойынша құжаттар (тізімдер, мәліметтер, есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
316
Салық салудың қарапайымдандырған жүйесін қолданатын ұйымдар мен жеке кәсіпкерлердің табыстары мен шығыстарын есепке алу кітаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
317
Қаржылық-шаруашылық қызметтің құжаттық ревизиясын, бақылау-ревизиялық жұмысты, аудиториялық тексерістерді, оның ішінде кассаны тексеру, салық өндірудің дұрыстығын және өзге де тексерістерді жүргізу туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, хаттамалар, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
318
Анықталған жетіспеушілік, ысырап қылушылық, ұрлықтар фактілері туралы құжаттар (анықтамалар, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
319
Еңбекақы төлеу және жұмыскерлерге сыйақы беру туралы ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
320
Жалақы мен өзге де төлемдер алу туралы құжаттар (жиынтық есептік (есептік-төлемдік), ведомостер (табулеграммалар) (арнайы мемлекеттік және өзге де жәрдемақыларды, қаламақыларды, материалдық көмек пен өзге де төлемдерді беруге есеп айырысу парақтары, ақшалай сомалар мен тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға сенімхаттар, оның ішінде жойылған сенімхаттар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тескеріс (ревизия) жүргізу шартымен
321
Жалақыны есептеу ведомостері (дербес карточкалар, жұмыскерлердің есепшоттары)
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
322
Жалақы төлеу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
323
Арнайы мемлекеттік және өзге де жәрдемақыларды төлеу, еңбекке жарамсыздық парақтарын және материалдық көмектің төлемдерін жасау туралы құжаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Төлемдер тоқтатылғаннан кейін
324
Жұмысшылардың атқару парақтары (атқару құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
325
Оқу демалыстарын төлеу жөніндегі құжаттар (өтініштер, шешімдер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*

313
Переписка о разногласиях по вопросам налогообложения, взимания акцизных и других сборов, наложенных на организацию взысканиях, штрафах
5 лет ЭПК
Электронный документ*
314
Документы о реструктуризации задолженности по страховым взносам (решения, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
315
Документы по расчету налоговой базы юридическими лицами за налоговый период (списки, сведения, расчеты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
316
Книги учета доходов и расходов организаций и индивидуальных предпринимателей, применяющих упрощенную систему налогообложения
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
317
Документы о проведении документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности, контрольно-ревизионной работы, аудиторских проверок, в том числе проверке кассы, правильности взимания налогов и других проверок (планы, отчеты, протоколы, акты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
318
Документы о выявленных фактах недостачи, растратах, хищениях (справки, акты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
319
Положения об оплате труда и премировании работников
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
320
Документы о получении заработной платы и других выплат (сводные расчетные (расчетно-платежные), ведомости (табуляграммы) (расчетные листы на выдачу заработной платы, специальных государственных и иных пособий, гонораров, материальной помощи и других выплат, доверенности на получение денежных сумм и товарно-материальных ценностей, в том числе, аннулированные доверенности и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
321
Ведомости начисления заработной платы (лицевые карточки, счета работников)
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
322
Переписка о выплате заработной платы
5 лет
Электронный документ*
323
Документы о выплате специальных государственных и иных пособий, оплате листков нетрудоспособности и материальной помощи
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После прекращения выплат
324
Исполнительные листы работников (исполнительные документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
325
Документы об оплате учебных отпусков (заявления, решения, справки и другие документы)
5 лет
Электронные документы*

326
Акционерлердің дербес шоттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Акцияларға меншік құқығы өткеннен кейін. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
327
Дивидендтер берудің ведомостері
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
328
Мемлекеттік мүлік тізбесін жүргізу бойынша құжаттар (есепке алу карталары, құқығын белгілейтін құжаттар, шешімдер, актілер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
329
Мүлікті республикалық меншіктен коммуналдық меншікке, коммуналдық меншіктен республикалық меншікке беру бойынша құжаттар (қаулылар, өкімдер, тізбелер, актілер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
330
Активтерді, міндеттемелерді түгендеу туралы құжаттар (түгендеу комиссиялары отырыстарының хаттамалары, түгендеу тізімдемелері, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
331
Тарату комиссияларының түгендеу тізімдемелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
332
Негізгі қорларды қайта бағалау, негізгі құралдардың амортизациясын анықтау, ұйым мүлкінің құнын бағалау туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
333
Жылжымалы мүлікті сату бойынша құжаттар (шарттар, өтінімдер, бағалау актілері, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сатудан кейін
334
Жылжымайтын мүлікті сату бойынша құжаттар (шарттар, өтінімдер, бағалау актілері, хат алмасу және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сатудан кейін.
Құқық белгілейтін құжаттар –тұрақты
335
Заңды тұлғалардың бірлескен меншігін бөлу туралы хат алмасу
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
336
Бұрынғы иесінен жаңа құқықиеленушіге жылжымалы және жылжымайтын мүлікке құқығын және олармен мәмілелерді беру (баланстан балансқа), тапсыру, материалдық құндылықтарды есептен шығару туралы құжаттар (актілер, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тапсырылғаннан кейін.
Жылжымайтын мүлікті тапсыру туралы құжаттар –тұрақты
337
Материалдық құндылықтарды тапсыру, тізімнен шығару туралы құжаттар (актілер, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар )
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен

326
Лицевые счета акционеров
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После перехода права собственности на акции.
При условии проведения проверки (ревизии)
327
Ведомости на выдачу дивидендов
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
328
Документы по ведению перечня государственного имущества (карты учета, правоустанавливающие документы, решения, акты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
329
Документы по передаче имущества из республиканской собственности в коммунальную собственность, из коммунальной собственности в республиканскую собственность (постановления, распоряжения, перечни, акты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
330
Документы об инвентаризации активов, обязательств (протоколы заседаний инвентаризационных комиссий, инвентаризационные описи, акты и другие документы)
5 лет.
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
331
Инвентаризационные описи ликвидационных комиссий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
332
Документы о переоценке основных фондов, определении амортизации основных средств, оценке стоимости имущества организации (протоколы, акты, заключения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
333
Документы по продаже движимого имущества (договоры, заявки, акты оценки, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После продажи
334
Документы по продаже недвижимого имущества (договоры, заявки, акты оценки, переписка и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После продажи.
Правоустанавливающие документы – постоянно
335
Переписка о разделе совместной собственности юридических лиц
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
336
Документы о передаче прав на движимое и недвижимое имущество и сделок с ним от прежнего к новому правообладателю (с баланса на баланс), сдаче, списании материальных ценностей (акты, расчеты, переписка и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После передачи.
Документы о передаче недвижимого имущества – постоянно
337
Документы о сдаче, списании материальных ценностей (акты, расчеты, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)

338
Қондырғыларды, өндірістік және тұрғын жай қорларын сатып алуға шығындар туралы құжаттар (өтінімдер, анықтамалар, есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
339
Шарттар, келісімдер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Осы Тізбенің тармақтарында көрсетілмегендер.
Шарттың, келісімнің қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
340
Келісімшарттар, шарттар, келісімдер, ниет-шарттар бойынша келіспеушілік хаттамалары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
341
Заңды тұлғалармен мердігерлік шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
342
Жалға алу шарттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
343
Прокат шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
344
Рента шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
345
Өтеулі қызметтер көрсету шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
346
Тапсырма шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
347
Жалға алу шарттары, сату-сатып алу шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
348
Мүліктік және азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарттары және оларға құжаттар (өтініштер, сақтандырушының қорытындысы, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
349
Ұйым мүлкінің лизингі бойынша шарттар және оларға құжаттар (мүлік нысандарының тізімдері, актілер, табыстан аударымдар есептеулері, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
350
Ұйым мүлкін кепілге қою шарттары және оларға құжаттар (мүлік құнының есептеулері, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін.
Жылжымайтын мүлікті кепілдікке алу жөніндегі құжаттар – тұрақты

338
Документы о расходах на приобретение оборудования, производственного и жилого фонда (заявки, справки, расчеты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
339
Договоры, соглашения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Не указанные в пунктах настоящего Перечня.
После истечения срока действия договора, соглашения
340
Протоколы разногласий по контрактам, договорам, соглашениям, договорам-намерениям
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
341
Договоры подряда с юридическими лицами
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
342
Договоры аренды
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
343
Договоры проката
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
344
Договоры ренты
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
345
Договоры возмездного оказания услуг
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
346
Договоры-поручения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
347
Договоры найма, договоры купли-продажи
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
348
Договоры страхования имущественной и гражданско-правовой ответственности и документы к ним (заявления, заключения страховщика, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
349
Договоры по лизингу имущества организации и документы к ним (списки объектов имущества, акты, расчеты отчислений от прибыли, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
350
Договоры по залогу имущества организации и документы к ним (расчеты стоимости имущества, акты, переписка и другие документы)
10 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора Документы по залогу недвижимого имущества – постоянно

351
Мәмілелер паспорттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
352
Ақылы қызмет көрсету мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
353
Шарттарға, келісімшарттар, келісімдер бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, шоттар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың, келісімшарттың, келісімнің қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
354
Материалды жауапты тұлғаның толық материалдық жауапкершілігі туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Материалды жауапты тұлға жұмыстан шыққанға кейін
355
Материалды жауапты тұлғалар қолдарының үлгілері
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
356
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) бағалы қағаздарды;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) валюта түсімдерін;
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
3) жылжымалы және жылжымайтын мүліктің, соның ішінде акцияларды сатып алу-сату келісімшарттарын тіркеуді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
4) заңды тұлғалармен шарттарды, келісімшарттарды, келісімдерді;
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың, келісімшарттартың, келісімнің қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
5) негізгі құралдарды (ғимараттарды, құрылыстарды), өзге де мүліктерді, міндеттемелерді;
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Негізгі құралдарды таратқаннан кейін
6) мүлікті қабылдау-тапсыру актілерін, келісімшарттарды;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
7) ұйымдармен есеп айырысуларды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
8) кіріс-шығыс кассалық құжаттарды (есепшоттар, төлем тапсырмалары);
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
9) салық төлеуге өтелген вексельдерді;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Салықты өтегеннен кейін. Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
10) қосымша құн салығы салынатын және салынбайтын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерді іске асыруды;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен

351
Паспорта сделок
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
352
Переписка по вопросам оказания платных услуг
5 лет
Электронный документ*
353
Документы о приеме выполненных работ по договорам, контрактам, соглашениям (акты, справки, счета и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора, контракта, соглашения
354
Договоры о полной материальной ответственности материально ответственного лица
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После увольнения материально-ответственного лица
355
Образцы подписей материально ответственных лиц
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
356
Книги, журналы, карточки учета:
1) ценных бумаг;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) поступления валюты;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
3) регистрации договоров купли-продажи движимого и недвижимого имущества, в том числе акций;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
4) договоров, контрактов, соглашений с юридическими лицами;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора, контракта, соглашения
5) основных средств (зданий, сооружений), иного имущества, обязательств;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После ликвидации основных средств
6) договоров, актов о приеме-передаче имущества;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
7) расчетов с организациями;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
8) приходно-расходных кассовых документов (счетов, платежных поручений);
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
9) погашенных векселей на уплату налогов;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После погашения налога. При условии проведения проверки (ревизии)
10) реализации товаров, работ, услуг, облагаемых и не облагаемых налогом на добавленную стоимость;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)

11) қосымша, бақылау (көліктік, жүктік, таразылық және өзгелер);
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
12) материалды жауапты тұлғаларды;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
13) атқару парақтарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
14) депоненттік жалақыны;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
15) депозиттік сомалар бойынша депоненттерді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
16) сенімхаттарды
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеру (ревизия) жүргізу шартымен
357
Бухгалтерлік есеп пен есептіліктің автоматтандырылған жүйесін енгізу мен ұйымдастыру бойынша бағдарламалар, нұсқаулар:
Тұрақты
Электрондық құжат*
358
Бухгалтерлік есепке алу мен есептіліктің автоматтандырылған жүйесін ұйымдастыру және енгізу туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
359
Есеп және есептілік құжаттарының бланкілеріне тапсырыстар
1 жыл
Электрондық құжаттар*
4.2. Есептілік, статистикалық есеп және статистикалық есептілік
360
Перспективалық (ұзақ мерзімді) және ағымдағы бағдарламалардың, жоспарлардың, жылдық жоспарлардың, есептерді талдаудың орындалуы туралы ұйымның есептері:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жарты жылдық;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
361
Мемлекеттік, салалық және саланы дамытудың стратегиялық жоспарларын жүзеге асыруды бағалау бойынша есептер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жартыжылдық;
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
362
Мемлекеттік қаржыландырудың статистикасы жөніндегі есептер, мәліметтер және кестелер:
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жартыжылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты

11) вспомогательные, контрольные (транспортные, грузовые, весовые и другие);
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
12) материально ответственных лиц;
5 лет
Электронные документы*
13) исполнительных листов;
5 лет
Электронные документы*
14) депонированной заработной платы;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
15) депонентов по депозитным суммам;
5 лет
Электронные документы*
16) доверенностей
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
357
Программы, руководства по организации и внедрению автоматизированных систем бухгалтерского учета и отчетности
Постоянно
Электронный документ*
358
Переписка об организации и внедрении автоматизированных систем бухгалтерского учета и отчетности
5 лет
Электронный документ*
359
Заказы на бланки документов учета и отчетности
1 год
Электронные документы*
4.2. Отчетность, статистический учет и статистическая отчетность
360
Отчеты организации о выполнении перспективных (долговременных) и текущих программ, планов, годовых планов, анализы отчетов:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) полугодовые;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
361
Отчеты по оценке реализации государственных, отраслевых программ и стратегических планов развития отрасли:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) полугодовые;
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
362
Отчеты, сведения и таблицы по статистике государственного финансирования:
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) полугодовые;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно

363
Қызметтің қорытындылары туралы құжаттар (баяндамалар, анықтамалар, шолулар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
364
Статистикалық есептер, қызметтің барлық негізгі (бейінді) бағыттары мен түрлері бойынша статистикалық мәліметтер мен кестелер, олардың құжаттары (мәліметтер, баяндамалар, жазба хаттар және басқа құжаттар):
1) жиынтық жылдық, жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) жартыжылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
365
Алғашқы статистикалық деректерді қоспағанда, әкімшілік дереккөздер қалыптастыратын жеке немесе заңды тұлға жөніндегі жеке-дара сандық және (немесе) сапалық деректер және шаруашылық бойынша есепке алу деректері:
1) жылдық;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
2) жартыжылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
4) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық және жартыжылдық болмаған жағдайда – тұрақты
366
Жедел статистикалық есептер
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
367
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін орындау туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
368
Ұйымның құрылымды бөлімшелерінің жұмысы туралы есептер:
1) жылдық;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
2) тоқсандық;
1 жыл
Электрондық құжаттар*
3) айлық
1 жыл
Электрондық құжаттар*
369
Ұйым жұмыскерлерінің жеке есептері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
370
Жолданатын статистикалық деректерді есепке алу журналдары
3 жыл
Электрондық құжаттар*
371
Жедел және статистикалық есепке алу және есептілік бойынша қосымша кітаптар
1 жыл
Электрондық құжаттар*
372
Статистикалық есептерді жасау, ұсыну, тексеру жөніндегі хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
373
Статистикалық есептілік нысандарының бланкілері (жүйелендірілген жинақ)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
5. Мүліктік қатынастар
374
Жылжымайтын мүліктің, табиғи ресурстардың кадастрлары, топырақтың балдық картасы және жылжымайтын мүліктің құндылық деңгейін растайтын құжаттар (кестелер, тізбелер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
375
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

363
Документы об итогах деятельности (доклады, справки, обзоры и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
364
Статистические отчеты и таблицы по всем направлениям и видам деятельности (для данной организации) и документы к ним (сведения, доклады, записки и другие документы):
1) сводные годовые, годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) полугодовые;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
365
Индивидуальные количественные и (или) качественные данные по физическому или юридическому лицу и данные похозяйственного учета, формируемые административными источниками, за исключением первичных статистических данных:
1) годовые;
Постоянно
Электронные документы*
2) полугодовые;
5 лет
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
3) квартальные;
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
4) месячные
1 год
Электронные документы*.
При отсутствии годовых и полугодовых – постоянно
366
Оперативные статистические отчеты
До минования надобности
Электронные документы*
367
Отчеты по выполнению Системы государственного планирования в Республике Казахстан
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
368
Отчеты о работе структурных подразделений организации:
1) годовые;
5 лет
Электронные документы*
2) квартальные;
1 год
Электронные документы*
3) месячные
1 год
Электронные документы*
369
Индивидуальные отчеты работников организации
1 год
Электронные документы*
370
Журналы учета передаваемых статистических данных
3 года
Электронные документы*
371
Вспомогательные книги по оперативному и статистическому учету и отчетности
1 год
Электронные документы*
372
Переписка о составлении, представлении и проверке статистической отчетности
5 лет
Электронный документ*
373
Бланки форм статистической отчетности (систематизированный комплект)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
5. Имущественные отношения
374
Кадастры недвижимого имущества, природных ресурсов, карты балльности почвы и документы, свидетельствующие о степени ценности недвижимого имущества (таблицы, перечни и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
375
Свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

376
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және оларға мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы хат алмасу
Тұрақты
Электрондық құжат*
377
Мүлікті басқару құқығына бас сенімхаттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сенімхаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
378
Заңды тұлғалардың мүліктік құқықтық мұрагерлігін растау туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
379
Заңды тұлғалардың мүліктік құқықтық мұрагерлігін растау туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*
380
Мүлікті сенімгерлік басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру туралы құжаттар (актілер, шешімдер, шарттар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сенімхаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
381
Меншік иесінің мүлікті жедел басқаруға, ұйымның шаруашылық жүргізуіне беруі туралы құжаттар (актілер, шешімдер, шарттар, келісімшарттар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сенімхаттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
382
Жеке және заңды тұлғаларға мүліктік кешендерді (кәсіпорындар, ғимараттар, құрылыстар) сату туралы құжаттар (мүлікті түгендеу актілері, бухгалтерлік баланстар, ұйым борышының тізбесі және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
383
Жерге мемлекеттік мониторинг бойынша құжаттар (бағдарламалар, хат алмасу, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
384
Жер учаскелерін бір санаттан басқасына ауыстыру туралы құжаттар (қолдаухаттар, жер кадастрынан үзінді көшірмелер, әкім шешімінің көшірмелері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
385
Жер учаскелерін сатып алу мүмкіндіктері туралы қорытындылар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
386
Жер учаскелерін меншікке және/немесе жер пайдалануға ресімдеу туралы құжаттар (шешімдер, схемалар, жоспарлар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
387
Шаруашылықтар бойынша кітаптар және шаруашылықтардың әліпбилік кітаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
388
Мүлікті мемлекет мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығару туралы құжаттар (қаулылар, мүліктің тізбесі, актілер, және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

376
Переписка о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним
Постоянно
Электронный документ*
377
Генеральные доверенности на право управления имуществом
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия доверенности
378
Документы по подтверждению имущественного правопреемства юридических лиц (акты, справки, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
379
Переписка о подтверждении имущественного правопреемства юридических лиц
5 лет
Электронный документ*
380
Документы о передаче имущества в доверительное управление доверительному управляющему (акты, решения, договоры и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия доверенности
381
Документы о передаче собственником имущества в оперативное управление, хозяйственное ведение организации (акты, решения, договоры и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия доверенности
382
Документы о продаже имущественных комплексов (предприятий, зданий, сооружений) физическим и юридическим лицам (акты инвентаризации имущества, бухгалтерские балансы, перечни долгов организации и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
383
Документы по государственному мониторингу земель (программы, переписка, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
384
Документы о переводе земельных участков из одной категории в другую (ходатайства, выписки из земельного кадастра, копии решений акимов и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
385
Заключения о возможности выкупа земельных участков
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
386
Договоры, акты по оформлению земельных участков в собственность и/или в землепользование и документы к ним (решения, схемы, планы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
387
Похозяйственные книги и алфавитные книги хозяйств
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
388
Документы о принудительном отчуждении имущества для государственных нужд (постановления, перечни имущества, акты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

389
Меншік иесінің мүлкінен айыру туралы шешімге наразылық білдіруі туралы құжаттар (өтініштер, сот талаптары және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Түпкілікті шешім шығарылғаннан кейін
390
Жекешелендіру туралы құжаттар (шешімдер, хаттамалар, шарттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Құжаттардың толық жиынтығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалады
391
Республикалық және коммуналдық мүліктерді жекешелендірудің бағдарламалары, жоспарлары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
392
Мүлік кешені ретінде жекешелендіруге жататын кәсіпорындар тізбесі, түгендеу актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
393
Мүлік кешені ретіндегі кәсіпорынның құрамындағы жекешелендіруге жатпайтын объектілердің тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
394
Республикалық және коммуналдық ұйымдардың (кәсіпорындардың) жекешелендіру туралы ұсыныстары (негіздемелер, есептеулер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
395
Мүлікті жекешелендіруді тіркеу және есепке алу журналдары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
396
Мүлікті иеленуге актілер (куәліктер)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
397
Өсиетнамалар
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
398
Жылжымалы мүлікті сыйға тарту шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
399
Жылжымайтын мүлікті сыйға тарту шарттары
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
400
Айырбастау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
401
Ұйымның мүлкін бағалау туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
402
Ұйым қызметінің мониторингі туралы есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
403
Сәулет ескерткіштерінің – ғимараттар мен құрылыстар паспорттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сәулет ескерткіштеріне жатпайтындар – 5 жыл СТК.
Ғимарат (құрылыс) жойылғаннан кейін
404
Жылжымайтын мүлікті сатып алу, сату, республикалық, коммуналдық меншікке беру туралы құжаттар (тізбелер, шарттар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

389
Документы по опротестованию собственником решений по отчуждению его имущества (обращения, судебные иски и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После вынесения окончательного решения
390
Документы о приватизации (решения, протоколы, договоры и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Полный комплект документов определяется законодательством Республики Казахстан
391
Программы, планы приватизации республиканского и коммунального имущества
Постоянно
Электронные документы*
392
Перечни, акты инвентаризации подлежащего приватизации предприятия как имущественного комплекса
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
393
Перечень объектов, не подлежащих приватизации в составе предприятия как имущественного комплекса
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
394
Предложения республиканских и коммунальных организаций (предприятий) о приватизации имущества (обоснования, расчеты, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
395
Журналы учета и регистрации приватизации имущества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
396
Акты (свидетельства) на владение имуществом
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
397
Завещания
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
398
Договоры дарения движимого имущества
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
399
Договоры дарения недвижимого имущества
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
400
Договоры мены
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
401
Отчеты об оценке имущества организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
402
Отчеты о мониторинге деятельности организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
403
Паспорта зданий и сооружений – памятников архитектуры
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Не относящиеся к памятникам архитектуры – 5 лет ЭПК.
После ликвидации здания (сооружения)
404
Документы о купле-продаже недвижимого имущества, передаче в республиканскую, коммунальную собственность (перечни, договоры, справки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

405
Жылжымайтын мүлікті ұйым меншігіне сатып алу, сату, беру, туралы құжаттар (тізбелер, шарттар, анықтамалар және басқа құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
406
Үй-жайларды, трғын үй, тұрғын емес үйлерге ауыстыруы жөніндегі құжаттар (актілер, техникалық паспорттар, тұрғын үйлердің кадастрлы жоспарлары және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
407
Мұраға қалдырылған жер учаскелеріне иелігін тұрақты және уақытша пайдалану құқығын тоқтату туралы құжаттар (жоспарлар, өтініш иесінің құрылтай құжаттарының көшірмелері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
408
Жылжымайтын мүлікті жалға (қосалқы) алу және беруді қабылдау, тапсыру туралы шарттар, келісімдер (актілер, техникалық паспорттар, жоспарлар, және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың (келісімнің) қолдану мерзімі өткеннен кейін
409
Ғимараттарды, үй-жайларды, жер учаскелерін жалға алу келісімшарттарын тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары мәліметтер қоры
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
410
Сауда-саттыққа (аукциондарға, конкурстарға) ұсынылған жер учаскелерін, ғимараттарды және құрылыстарды, басқа да жылжымайтын мүлікті сатып алу, сату бойынша құжаттар (өтінімдер, анкеталар, ұсыныстар, төлем құжаттары және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
411
Саудаға (аукциондарға, конкурстарға) қойылған мүліктің, жер учаскелерінің, ғимараттардың, құрылыстардың және өзге объектілердің тізімдемесі
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат.
Сауда (аукцион, конкурс) өткізілгеннен кейін
412
Республикалық, коммуналдық мүліктерді сату туралы (өтінімдер, ұсыныстар, ниеті туралы хабарламалар, төлем құжаттары және басқа құжаттар) сауданы (аукциондарды, конкурстарды) ұйымдастыру туралы құжаттар
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
413
Жер учаскелерін, ғимараттарды, құрылыстарды, республикалық және коммуналдық меншіктің өзге де объектілерін сату-сатып алу бойынша саудалардың (аукциондардың, конкурстардың) хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
414
Республикалық және коммуналдық меншікті есепке алу және басқару туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
415
Баспананы жекешелендіру туралы құжаттар (өтініштер, актілер, шешімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

405
Документы о купле-продаже, передаче, приобретении недвижимого имущества в собственность организации (перечни, договоры, справки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
406
Документы о переводе помещений в категорию жилых и нежилых (акты, технические паспорта, кадастровые планы жилья и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
407
Документы о прекращении права постоянного и временного пользования наследуемого владения земельными участками (планы, копии учредительных документов заявителя и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
408
Договоры, соглашения о приеме и сдаче недвижимого имущества в аренду (субаренду) и документы к ним (акты, технические паспорта, планы и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора (соглашения)
409
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации договоров об аренде зданий, помещений, земельных участков
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
410
Документы, представляемые на торги (аукционы, конкурсы) по купле-продаже земельных участков, зданий и сооружений, другого недвижимого имущества (заявки, анкеты, предложения, платежные документы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
411
Опись имущества, земельных участков, зданий, сооружений и иных объектов, выставленных на торги (аукционы, конкурсы)
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
После проведения торгов (аукциона, конкурса)
412
Документы об организации торгов (аукционов, конкурсов) по продаже республиканского, коммунального имущества (заявки, предложения, уведомления о намерениях, платежные документы и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
413
Протоколы торгов (аукционов, конкурсов) по купле-продаже земельных участков, зданий, сооружений, иных объектов республиканской и коммунальной собственности
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
414
Переписка об учете и управлении республиканской и коммунальной собственностью
5 лет ЭПК
Электронный документ*
415
Документы о приватизации жилья (заявления, акты, решения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

416
Жабдықтардың паспорттары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жабдықтарды есептен шығарғаннан кейін
6. Еңбек қатынастары
6.1. Еңбекті және қызметті ұйымдастыру
417
Еңбек процестерін жетілдіру туралы құжаттар (анықтамалар, жоспарлар, есеп есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
418
Персоналды басқару жүйесін жетілдіру туралы құжаттар (сан нормативтері, анықтамалар, есептеулер мен басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
419
Жұмыскерлердің кәсіби жарамдылығы туралы құжаттар (ұсыныстар, психофизиологиялық нормалар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
420
Кәсіптерді қоса атқарғанда еңбекті ұйымдастыру туралы құжаттар (актілер, хаттамалар, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
421
Лауазымдарды қоса атқаратын жұмыскерлерді есепке алу журналдары
Қажеттілігі өткенге дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
422
Еңбек өнімділігін арттыруды болжау туралы құжаттар (есептеулер, ұсынымдар, негіздемелер, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
423
Ұжымдық шарттар, әлеуметтік әріптестік тараптары арасында жасалатын келісімдер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
424
Ұжымдық шарттар жасасу барысы туралы хат алмасулар
3 жыл
Электрондық құжат*
425
Әлеуметтік әріптестік тараптар арасында жасасқан ұжымдық шарттардың, келісімдердің талаптарының орындалуын тексеру туралы құжаттар (хаттамалар, сараптамалар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
426
Еңбек дауларын келісу комиссияларымен шешу туралы құжаттар (өтініштер, хаттамалар, шешімдер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
427
Ереуілдік қозғалыс туралы құжаттар (шешімдер, келіспеушіліктер тізбесі, ұсыныстар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
428
Жұмыскерлерді қысқартылған жұмыс күніне немесе жұмыс апталығына ауыстыру туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, қызметтік хаттар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
429
Еңбек тәртібін бұзу туралы құжаттар (актілер, жазба хаттар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
430
Жұмыс уақытының ұзақтығын есепке алу туралы құжаттар (жиынтық мәліметтер, мағлұматтар, жұмыс уақытының баланстары және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*

416
Паспорта оборудований
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После списания оборудования
6. Трудовые отношения
6.1. Организация труда и служебной деятельности
417
Документы о совершенствовании процессов труда (справки, планы, расчеты и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
418
Документы о совершенствовании системы управления персоналом (нормативы численности, справки, расчеты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
419
Документы о профессиональной пригодности работников (рекомендации, психофизиологические нормы, справки и другие документы
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
420
Документы об организации труда при совмещении профессий (акты, протоколы, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
421
Журналы учета работников, совмещающих должности
До минования надобности
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
422
Документы о прогнозировании повышения производительности труда (расчеты, рекомендации, обоснования, заключения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
423
Коллективные договоры, соглашения, заключаемые между сторонами социального партнерства
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
424
Переписка о ходе заключения коллективных договоров
3 года
Электронный документ*
425
Документы о проверке выполнения условий коллективных договоров, соглашений, заключаемых между сторонами социального партнерства (протоколы, анализы, справки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
426
Документы о разрешении трудовых споров согласительными комиссиями (заявления, протоколы, решения и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
427
Документы по забастовочному движению (решения, перечень разногласий, предложения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
428
Документы о переводе работников на сокращенный рабочий день или рабочую неделю (отчеты, справки, служебные записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
429
Документы о нарушениях трудовой дисциплины (акты, записки, справки, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
430
Документы об учете продолжительности рабочего времени (сводки, сведения, балансы рабочего времени и другие документы)
3 года
Электронные документы*

431
Жұмыс уақытын есепке алу табелдері (кестелері), журналдары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Ауыр, зиянды, қауіпті еңбек жағдайларындағы жұмыскерлер үшін – 75 жыл
432
Қызметкерлер мен құрылымдық бөлімшелердің еңбек тиімділігінің талдауы:
1) жиынтық жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
433
Еңбегінің тиімділігі мен жұмысының сапасы бойынша қызметкерлердің бағалау парақтары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
6.2. Еңбекті нормалау, тарифтеу, еңбекақы төлеу
434
Еңбек нормалары (уақыт, өнімділік, қызмет көрсету, сандық, бағалау нормалары, нормаланған тапсырмалар, бірыңғай және үлгілік нормалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
435
Өнімділік және бағалау нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Өнімділік және бағалаудың уақытша нормалары 3 жыл – жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
436
Өнімділік және бағалау нормаларын әзірлеу туралы құжаттар (анықтамалар, есептеулер, ұсыныстар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
437
Жұмыстар мен жұмысшылар кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығы, қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығы
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
438
Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің санаттары мен лауазымдарының тізілімі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
439
Мемлекеттік қызметшілер тізілімі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
440
Тарифтік ведомостер (тізімдер)
15 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
441
Өнімділік, бағалау нормаларын, тарифтік жүйелер мен ставкаларды қайта қарау және қолдану, еңбектің түрлі төлем түрлерін, ақшалай қызмет көрсетуді жетілдіру туралы құжаттар (есептеулер, талдаулар, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
442
Еңбек нормалау ережелерін сақтау бойынша, еңбекақы қорын жұмсау бойынша құжаттар (анықтамалар, актілер, есептер, хаттамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
443
Еңбекақы төлеу, ақшалай төлеу және жұмыскерлердің өтілін есептеу туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
444
Жұмыскеркерге сыйақы беру туралы құжаттар (есептеулер, анықтамалар, тізімдер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*

431
Табели (графики), журналы учета рабочего времени
5 лет
Электронные документы*.
Для работников с тяжелыми, вредными, опасными условиями труда – 75 лет
432
Анализ эффективности труда сотрудников и структурных подразделений:
1) сводные годовые;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) квартальные
3 года
Электронные документы*.
При отсутствии годовых – постоянно
433
Оценочные листы сотрудников по эффективности труда и качества работы
1 год
Электронные документы*
6.2. Нормирование труда, тарификация, оплата труда
434
Нормы труда (нормы времени, выработки, обслуживания, численности, расценок, нормированные задания, единые и типовые нормы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
435
Нормы выработки и расценок
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Временные нормы выработки и расценок 3 года – после замены новыми
436
Документы о разработке норм выработки и расценок (справки, расчеты, предложения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
437
Единый тарифно-квалификационный справочник работ и профессий рабочих, Квалификационный справочник должностей служащих
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
438
Реестр должностей политических государственных служащих, категории и реестр должностей административных государственных служащих
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
439
Реестр гражданских служащих
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
440
Тарификационные ведомости (списки)
15 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
441
Документы о пересмотре и применении норм выработки, расценок, тарифных сеток и ставок, совершенствовании различных форм оплаты труда, форм денежного содержания (расчеты, анализы, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
442
Документы по соблюдению правил нормирования труда, по расходованию фонда заработной платы (справки, акты, отчеты, протоколы и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
443
Документы об оплате труда, выплате денежного содержания и исчислении стажа работы работникам (протоколы, акты, справки, сведения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
444
Документы о премировании работников (расчеты, справки, списки и другие документы)
5 лет
Электронные документы*

445
Материалдық көтермелеу қорларын құру және пайдалану туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
6.3. Еңбекті қорғау
446
Еңбек жағдайлары бойынша жұмыс орындарын аттестаттау туралы құжаттар (шешімдер, ұсыныстар, қорытындылар және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ауыр, зиянды, қауіпті еңбек жағдайларында – 75 жыл
447
Техникалық қауіпсіздік туралы актілер, оларды орындау жөніндегі құжаттар (анықтамалар, жазба хаттар, есептер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
448
Еңбек жағдайларын жақсарту, қорғау, техникалық қауіпсіздік пен санитарлық-эпидемиологиялық іс-шараларының кешенді жоспарлары және оларды орындау бойынша құжаттар (анықтамалар, ұсыныстар, негіздемелер, ұсынымдар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
449
Еңбекті қорғау мәселелері жөніндегі келісімдердің орындалуын тексерудің нәтижелері туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, жазба хаттар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
450
Әйелдердің және жас өспірімдердің еңбек жағдайының жай-күйі және еңбегін пайдалану туралы құжаттар (жазба хаттар, есептер, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
451
Әйелдердің және он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
452
Еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті мамандықтардың, ауыр жұмыстардың тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
453
Еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті өндірісте, ауыр жұмыстарда жұмыс істейтін жұмыскерлердің тізімдері
45 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
454
Ұйым жұмыскерлерінің ауыру себептері туралы құжаттар (есептер, анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
455
Кәсіптік ауруларды (улануды) зерттеу актілері
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
456
Олармен еңбек (қызметтік) міндеттердің орындау кезіндегі жазатайым оқиғалардан жұмыскерлерді сақтандыру шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
457
Жұмыскерлерді қауіпсіздік техникасына оқыту туралы құжаттар (бағдарламалар, тізімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
458
Қауіпсіздік техникасы бойынша аттестаттау хаттамалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*

445
Переписка об образовании и использовании фондов материального поощрения
5 лет
Электронный документ*
6.3. Охрана труда
446
Документы об аттестации рабочих мест по условиям труда (решения, предложения, заключения и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При тяжелых, вредных и опасных условиях труда – 75 лет
447
Акты, предписания по технике безопасности, документы об их выполнении (справки, записки, отчеты и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
448
Комплексные планы улучшения условий, охраны труда, техники безопасности и санитарно-эпидемиологических мероприятий и документы по их исполнению (справки, предложения, обоснования, рекомендации и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
449
Документы о результатах проверок выполнения соглашений по вопросам охраны труда (акты, справки, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
450
Документы о состоянии условий и применении труда женщин и подростков (записки, отчеты, акты и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
451
Список работ, на которых запрещается применение труда женщин и работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
452
Перечень профессий с вредными и (или) опасными условиями труда, тяжелых работ
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
453
Списки работников, работающих на производстве с вредными и (или) опасными условиями труда, тяжелых работах
45 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
454
Документы о причинах заболеваемости работников организаций (отчеты, справки, сведения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
455
Акты расследования профессиональных заболеваний (отравлений)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
456
Договоры страхования работников от несчастных случаев при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
457
Документы об обучении работников технике безопасности (программы, списки, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
458
Протоколы аттестации по технике безопасности
5 лет
Электронные документы*

459
Есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы):
1) қауіпсіздік техникасы бойынша алдын-алу жұмыстарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда
2) қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда
3) қауіпсіздік техникасы бойынша аттестаттау өткізуді
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда
460
Апаттар және жазатайым оқиғалар туралы мәліметтер
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Адам өліміне байланысты жазатайым оқиғалар туралы мәліметтер – тұрақты
461
Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды және өндірісте денсаулығына келтірілген өзге де зақымдарды тіркеу журналы
45 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
462
Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғалар туралы құжаттар (хабарламалар, актілер, қорытындылар, хаттамалар және басқа құжаттар)
45 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ірі материалдық залалға және адам өліміне байланысты – тұрақты
463
Жарақаттану, кәсіптік аурулар (уланулар) және оларды жою жөніндегі шаралар туралы құжаттар (баяндамалар, талдаулар, қорытындылар және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
464
Жұмысшылар мен қызметшілерді арнайы киімдермен және басқа жеке қорғану құралдарымен, емдік-профилактикалық тағаммен қамтамасыз ету туралы құжаттар (жазба хаттар, актілер, қорытындылар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
465
Арнайы киімдермен және басқа жеке қорғану құралдарымен, емдік-профилактикалық тағаммен қамтамасыз ету нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
466
Арнайы киімдерді және басқа жеке қорғану құралдарын, емдік-профилактикалық тағамды берудің тізімдері (ведомостері)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
467
Айыппұлдар туралы қаулылардың орындалуын есепке алу журналдары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Журналда жазылған соңғы айыппұл төленгеннен кейін
468
Санитарлық-гигиеналық нормалар мен қағидаларды бұзғаны үшін әкімшілік жазаларды тіркеу журналдары
3 жыл
Электрондық құжаттар*
469
Профилактикалық және санитарлық-гигиеналық іс-шараларды, жұмыскерлердің медициналық тексерілуін өткізу туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
470
Жұмыскерлері міндетті медициналық тексеруден өтуге жататын мамандықтар тізбелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
471
Жұмыскерлердің еңбек жағдайын зерттеу сауалнамалары
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

459
Журналы, книги учета (электронные базы данных):
1) профилактических работ по технике безопасности;
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих базы данных
2) инструктажа по технике безопасности;
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих базы данных
3) проведения аттестации по технике безопасности
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих базы данных
460
Сведения об авариях и несчастных случаях
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Сведения о несчастных случаях, связанных с человеческими жертвами – постоянно
461
Журналы регистрации несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью, и иных повреждений здоровья на производстве
45 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
462
Документы о несчастных случаях, связанных с трудовой деятельностью (сообщения, акты, заключения, протоколы и другие документы)
45 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Связанных с крупным материальным ущербом и человеческими жертвами – постоянно
463
Документы о травматизме, профессиональных заболеваниях (отравлениях) и мерах по их устранению (доклады, анализы, заключения и другие документы)
10 лет ЭПК
Электронные документы*
464
Документы об обеспечении рабочих и служащих специальной одеждой и другими средствами индивидуальной защиты, лечебно-профилактическим питанием (записки, акты, заключения, переписка и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
465
Нормы обеспечения специальной одеждой и другими средствами индивидуальной защиты, лечебно-профилактическим питанием
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
466
Списки (ведомости) на выдачу специальной одежды и других средств индивидуальной защиты, лечебно-профилактического питания
1 год
Электронные документы*
467
Журналы учета исполнения постановлений о штрафах
3 года
Электронные документы*.
После оплаты последнего штрафа, записанного в журнале
468
Журналы регистрации административных взысканий за нарушение санитарно-гигиенических норм и правил
3 года
Электронные документы*
469
Переписка о проведении профилактических и санитарно-гигиенических мероприятий, медицинских осмотров работников
3 года
Электронный документ*
470
Перечни профессий, работники которых подлежат проведению обязательных медицинских осмотров
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
471
Анкеты обследования условий труда работников
5 лет ЭПК
Электронные документы*

7. Кадрмен қамтамасыз ету
7.1. Жұмысқа орналастыру
472
Жұмыскерлердің болуы, қозғалысы, толықтырылуы, пайдаланылуы туралы құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, ведомостер, есептер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
473
Жұмыскерлердің босатылуы және қажеттілігі, жұмыс орындарын құру, босатылған және жұмысқа қажетті қызметкерлердің жыныстық-жастық құрылымы мен кәсіби-біліктілік құрамы туралы құжаттар (өтінімдер, анықтамалар, мағлұматтар, тізімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
474
Азаматтардың аз қорғалған санаттары үшін бос жұмыс орындарының квотасын беру туралы құжаттар (анықтамалар, жазба хаттар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
475
Жұмысқа орналастыруға жолдамалар мен хабарламалар
1 жыл
Электрондық құжаттар*
476
Ұйымдардың шетелдік жұмыскерлерді жұмысқа тарту және шетелдік азаматтардың Қазақстан Республикасында еңбек етуіне квота мөлшерлері туралы ұсыныстары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
477
Жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
7.2. Жұмыскерлерді қабылдау, ауыстыру және босату
478
Кадрлармен жұмыстың жай-күйі және оны тексеру туралы құжаттар (баяндамалар, жиынтық мәліметтер, мәліметтер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
479
Кадрларды қабылдау, тексеру, бөлу, ауыстыру, есепке алу туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
480
Жұмыскерлердің резервін қалыптастыру бойынша құжаттар (тізімдер, қолдаухаттар, сауалнамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
481
Мемлекеттік лауазымдардағы жұмыскерлердің құрамы, жынысы, жас мөлшері, білімі, бір жылдағы еңбек өтілі туралы мәліметтер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
482
Жеке істердің құрамына енбеген жұмыс берушінің себептерін көрсете отырып жұмыскерлерді жұмыстан босатуы туралы жазбаша хабарламалары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
483
Жұмыскерлердің дербес деректері туралы құқықтық актілер (ережелер, нұсқаулықтар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
484
Еңбек шарттары, келісім-шарттар
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
485
Жеке істер (өтініштер, өмірбаяндар, жарлықтардан, қаулылардан, бұйрықтардан, өкімдерден көшірмелер және үзінділер, жеке құжаттар көшірмелері, зейнеткерлік қамтамасыз ету туралы келісімшарттар, мінездемелер, түйіндемелер, кадрларды есепке алу жөніндегі парақтар, сауалнамалар, қызмет тізімдері, аттестаттау парақтары және басқа құжаттар):

7. Кадровое обеспечение
7.1. Трудоустройство
472
Документы о наличии, движении, комплектовании, использовании работников (справки, сведения, ведомости, отчеты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
473
Документы о высвобождении и потребности в работниках, создании рабочих мест, половозрастной структуре и профессионально-квалификационном составе высвобожденных и необходимых работников (заявки, справки, сведения, списки, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
474
Документы о представлении квоты вакантных рабочих мест для слабозащищенных категорий граждан (справки, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
475
Направления, уведомления на трудоустройство
1 год
Электронные документы*
476
Предложения организаций о потребности в привлечении иностранных работников и объемах квот на осуществление иностранными гражданами трудовой деятельности в Республике Казахстан
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
477
Переписка по вопросам трудоустройства
5 лет
Электронный документ*
7.2. Прием, перемещение и увольнение работников
478
Документы о состоянии и проверке работы с кадрами (доклады, сводки, справки, сведения и другие документы )
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
479
Переписка о приеме, проверке, распределении, перемещении, учете кадров
5 лет ЭПК
Электронный документ*
480
Документы по формированию резерва работников (списки, ходатайства, анкеты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
481
Сведения о составе работников, замещающих государственные должности, по полу, возрасту, образованию, стажу работы за год
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
482
Письменные уведомления работодателя об увольнении работников с указанием причин, не вошедшие в состав личных дел
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
483
Правовые акты (положения, инструкции) о персональных данных работников
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
484
Трудовые договоры, контракты
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
485
Личные дела (заявления, автобиографии, копии и выписки из указов, постановлений, приказов, распоряжений, копии личных документов, копии договоров о пенсионном обеспечении, характеристики, резюме, листки по учету кадров, трудовые договоры, анкеты, послужные списки, аттестационные листы и другие документы):

1) саяси мемлекеттік қызметшілердің;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ұйым басшыларының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
3) жоғары ерекшелік белгілері, мемлекеттік және өзге де құрмет шендері, марапаттаулары, ғылыми дәрежелері бар жұмыскерлердің;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
4) жұмыскерлердің, оның ішінде әкімшілік мемлекеттік және азаматтық қызметшілердің
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
486
Жұмыскерлердің, оның ішінде уақытша жұмыскерлердің жеке карточкалары
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
487
Жұмысқа қабылданбаған тұлғалардың құжаттары (сауалнамалар, өмірбаяндар, кадрларды есепке алу парақтары, өтініштер, түйіндеме және басқа құжаттар)
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жеке құжаттар алынғаннан кейін
488
Жеке құжаттардың түпнұсқалары (еңбек кітапшалары, аттестаттар, жеке куәліктер, куәліктер, еңбек шарттары және басқа құжаттар)
Талап етілгенге дейін
Электрондық құжаттар*.
Талап етілмегендер – кем дегенде 50 жыл (жұмыскердің жалпыға бірдей белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткеннен кейін талап етілмеген еңбек кітапшалары – 10 жыл)
489
Жеке істердің құрамына енбеген құжаттар (анықтамалар, жазбахаттар, бұйрықтан үзінді көшірмелер, өтініштер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
490
Жұмыскерлердің дербес деректерді өңдеуге келісім беру туралы өтініштері
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
491
Мемлекеттік және азаматтық қызметшілер басқа жұмысқа ауысқан кезде жеке істерін қабылдау-тапсыру актілері
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
492
Жұмыскерлерді іссапарға жіберу туралы құжаттар (бағдарламалар, тапсырмалар, есептер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ұзақ мерзімді шетелдік іссапарлар үшін – 10 жыл СТК
493
Бос лауазымдық орындарға орналастыру, қызметке таңдау бойынша конкурстық комиссияның хаттамалары және олардың құжаттары (хаттамалардан үзінді көшірмелер, еңбек тізімдері, есептер, пікірлер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
494
Бос лауазымдық орындарға орналастыру, қызметке таңдау туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*

1) политических государственных служащих;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) руководителей организаций областей, городов республиканского значения, столицы;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
3) работников, имеющих высшие знаки отличия, почетные государственные и иные звания, награды, ученые степени;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
4) работников, в том числе административных государственных и гражданских служащих
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
486
Личные карточки работников, в том числе временных работников
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
487
Документы лиц, не принятых на работу (анкеты, автобиографии, листки по учету кадров, заявления, резюме и другие документы)
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После изъятия личных документов
488
Подлинные личные документы (трудовые книжки, аттестаты, удостоверения, свидетельства, трудовые договоры и другие документы)
До востребования
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Невостребованные – не менее 50 лет (невостребованные трудовые книжки – 10 лет после достижения работником общеустановленного пенсионного возраста)
489
Документы, не вошедшие в состав личных дел (справки, записки, выписки из приказов, заявления и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
490
Заявления работников о согласии на обработку персональных данных
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
491
Акты приема-передачи личных дел государственных и гражданских служащих при переходе на другую работу
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
492
Документы о командировании работников (программы, задания, отчеты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
Для долгосрочных зарубежных командировок – 10 лет ЭПК
493
Протоколы заседаний конкурсных комиссий по замещению вакантных должностей, избранию на должность и документы к ним (выписки из протоколов, списки трудов, отчеты, отзывы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
494
Переписка о замещении вакантных должностей, избрании на должности
3 года
Электронный документ*

495
Мемлекеттік және азаматтық қызметтен өтуі туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
496
Жұмыскерлердің еңбек өтілін растау мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
497
Еңбек кітапшалардың бланкілерін және оларға қосымша беттерді есепке алу кіріс-шығыс кітаптары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
498
Жұмыскерлердің еңбек өтілдерін белгілеу бойынша комиссия отырыстарының хаттамалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
499
Тәртіптік комиссиялар (кеңестер) отырыстарының хаттамалары және олардың құжаттары (шешімдер, түсініктемелер, ұсынымдар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
500
Жұмыскерлердің қызметтік тәртібіне қойылатын талаптарды сақтау және мүдделер қақтығыстарын реттеу мәселелері бойынша құжаттар (өтініштер, хаттамалар, жазбахаттар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Қақтығыс реттелгеннен кейін
501
Мемлекеттік және азаматтық қызметшілерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа итермелеу мақсатында өтініш білдіру, мемлекеттік және азаматтық қызметшілердің өзге де ақылы қызметті жүзеге асыруы фактілері туралы құжаттар (хабарламалар, хаттамалар, өтініштер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
502
Мемлекеттік және азаматтық қызметшілерді қызметтік тексеру туралы құжаттар (өтініштер, қорытындылар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
503
Тізімдер (электрондық деректер базасы):
1) жоғарғы және орта арнаулы білімі бар инженерлік-техникалық қызметкерлердің;
75 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
2) жоғарғы және арнаулы орта білімі бар жас мамандардың;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
3) диссертация қорғаған және ғылыми дәреже алған тұлғалардың;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
4) лауазымы бойынша жоғарылауға үміткерлердің;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
5) аттестаттаудан өткен тұлғалардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
6) Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, мүгедектердің және соларға теңестірілген тұлғалардың;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
7) әскери міндеттілердің;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
8) мемлекеттік және басқа да наградалармен марапатталғандардың, мемлекеттік және басқа да атақтар, сыйлықтар алғандардың;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
9) жұмыскерлердің;
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
10) өндірістен үздіксіз білім алушылардың
5 жыл
Электрондық құжаттар*
504
Шет ел визаларын ресімдеу және алу бойынша өтінімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда

495
Переписка о прохождении государственной и гражданской службы
5 лет
Электронный документ*
496
Переписка по вопросам подтверждения трудового стажа работников
5 лет
Электронный документ*
497
Приходно-расходные книги учета бланков трудовых книжек и вкладышей к ним
5 лет
Электронные документы*
498
Протоколы заседаний комиссий по установлению трудового стажа работников
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
499
Протоколы заседаний дисциплинарных комиссий (советов) и документы к ним (решения, объяснения, рекомендации и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
500
Документы по вопросам соблюдения требований к служебному поведению работников и урегулированию конфликта интересов (заявления, протоколы, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
После урегулирования конфликта
501
Документы о фактах обращения в целях склонения государственных и гражданских служащих к совершению коррупционных правонарушений, об осуществлении государственными и гражданскими служащими иной оплачиваемой деятельности (уведомления, протоколы, заявления и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
502
Документы о служебных проверках государственных и гражданских служащих (заявления, заключения, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
503
Списки (электронные базы данных):
1) инженерно-технических работников с высшим и средним специальным образованием;
75 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
2) молодых специалистов с высшим и средним специальным образованием;
5 лет
Электронные документы*
3) лиц, защитивших диссертации и получивших ученые степени;
5 лет ЭПК
Электронные документы*
4) кандидатов на выдвижение по должности;
5 лет
Электронные документы*
5) лиц, прошедших аттестацию;
3 года
Электронные документы*
6) участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
7) военнообязанных;
3 года
Электронные документы*
8) награжденных государственными и иными наградами, удостоенных государственных и иных званий, премий;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
9) работников;
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
10) обучающихся без отрыва от производства
5 лет
Электронные документы*
504
Заявки по оформлению и получению иностранных виз
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем

505
Әскери міндеттілерді әскерге шақыруды және кейінге шегеруді есепке алу туралы, әкери басқару органдарымен әскери есептілік мәселелері бойынша хат алмасу
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
506
Запастағы азаматтарды брондау бойынша құжаттар (жоспарлар, есептер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
507
Әскери есептілік және запастағы азаматтарды брондаудың жай-күйін тексеру журналдары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
508
Еңбек демалысын беру кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
509
Еңбек тәртібін бұзған тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы құжаттар (мінездемелер, жазбахаттар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
510
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) жұмыскерлерді қабылдауды, ауыстыруды, босатуды;
75 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
2) жеке істерді, жеке карточкаларды, еңбек шарттарын (келісімшарттарын) еңбек келісімдерін;
75 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
3) еңбек кітапшалары мен олардың қосымша беттерін беруді (қозғалысын есепке алуды);
75 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
4) жалақы, еңбек өтілі, жұмыс орны туралы анықтамалар беруді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
5) әскери есепке жататын тұлғаларды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
6) еңбек демалыстарын;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
7) іссапарға жіберілген жұмыскерлерді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
8) іссапарға келген жұмыскерлерді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
9) Қазақстан Республикасының шетелдік өкілдіктер мен мекемелерге, халықаралық ұйымдарға жіберілген жұмыскерлер мен олардың отбасы мүшелерінің келуі мен кетуін тіркеуді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
10) іссапар куәліктерін беруді
5 жыл
Электрондық құжаттар*
7.3. Жұмыскерлердің біліктілігін белгілеу
511
Аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссиялары отырыстарының хаттамалары, қаулылары (шешімдері) және олардың құжаттары (есептік комиссиялардың хаттамалары, жасырын дауыс беру бюллетендері, аттестаттау қорытындылары, ұсыныстар, ұсынымдар, аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссияларының шешімдерімен келіспеу туралы өтініштер және басқа құжаттар)
15 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ауыр, зиянды, қауіпті еңбек жағдайларындағы өндірістер үшін – 75 жыл СТК

505
Переписка об учете призыва и отсрочек от призыва военнообязанных, по вопросам военного учета с органами военного управления
3 года
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
506
Документы по бронированию граждан, пребывающих в запасе (планы, отчеты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
507
Журналы проверок состояния воинского учета и бронирования граждан, пребывающих в запасе
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
508
Графики предоставления отпусков
1 год
Электронные документы*
509
Документы о привлечении к ответственности лиц, нарушивших трудовую дисциплину (характеристики, записки, справки, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
510
Книги, журналы, карточки учета (электронные базы данных):
1) приема, перемещения (перевода), увольнения работников;
75 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
2) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов) трудовых соглашений;
75 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
3) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
4) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
Электронные документы*
5) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
6) отпусков;
3 года
Электронные документы*
7) работников, направленных в командировки;
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
8) работников, прибывших в командировку;
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
9) регистрации прибытия и выезда работников и членов их семей, направленных в заграничные представительства и учреждения Республики Казахстан, международные организации;
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
10) выдачи командировочных удостоверений
5 лет
Электронные документы*
7.3. Установление квалификации работников
511
Протоколы заседаний, постановления (решения) аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий и документы к ним (протоколы счетных комиссий, бюллетени тайного голосования, аттестационные заключения, предложения, рекомендации, заявления о несогласии с решениями аттестационных, квалификационных комиссий и другие документы)
15 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
На предприятиях с тяжелыми, вредными и опасными условиями труда – 75 лет ЭПК

512
Біліктілік талаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
513
Жұмыскерлердің кәсіби шеберліктерін, мүмкіндіктерін айқындау (бағалау) бойынша құжаттар (тестілер, сауалнамалар, сұраунамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
514
Аттестаттау, біліктілік емтихандары туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
515
Аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссиялары мүшелерінің тізімдері
5 жыл
Электрондық құжаттар*
516
Жұмыскерлерді тарифтеу бойынша құжаттар (анықтамалар, сауалнамалар, тізімдер және басқа құжаттар)
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
517
Аттестаттауды, біліктілік емтихандарын өткізудің қорытынды жиынтық мәліметтері, мағлұматтар, ведомостері
5 жыл
Электрондық құжаттар*
518
Біліктілік санатының берілгендігі туралы дипломдарды, куәліктерді беруді тіркеу журналдары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
519
Аттестаттаудан өткізу, біліктілікті белгілеу кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
7.4. Жұмыскерлердің кәсіби даярлығы және біліктілігін арттыру
520
Ұйым жұмыскерлерін даярлау, қайта даярлау, екінші мамандыққа оқыту, біліктіліктерін арттыру туралы құжаттар (баяндамалар, анықтамалар, есептеулер, жазбахаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
521
Болжамды білім беру бағдарламалары (ұзақ мерзімді және мақсатты)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
522
Оқу жоспарлары, бағдарламалары, тапсырмалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
523
Оқу-әдістемелік құралдар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
524
Ұсынылған оқулықтардың, әдістемелік және оқу құралдарының, оқу фильмдерінің тізімдері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
525
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының курстық және бақылау жұмыстары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
526
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарының (ұйымдарының) жұмысын ұйымдастыру туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*
527
Оқу зертханаларын, кабинеттерін, шеберханаларын жабдықтау, оқу бағдарламаларымен, оқу және әдістемелік әдебиеттермен, оқу фильмдерімен қамтамасыз ету туралы құжаттар (актілер, жазбахаттар, ведомостер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
528
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыру жоспарлары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
529
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыру жоспарларының орындалуы туралы есептер
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

512
Квалификационные требования
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
513
Документы по определению (оценке) профессиональных качеств, возможностей работников (тесты, анкеты, вопросники и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
514
Переписка об аттестации, квалификационных экзаменах
5 лет
Электронный документ*
515
Списки членов аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий
5 лет
Электронные документы*
516
Документы по тарификации персонала (справки, анкеты, списки и другие документы)
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
517
Итоговые сводки, сведения, ведомости проведения аттестации, квалификационных экзаменов
5 лет
Электронные документы*
518
Журналы регистрации выдачи дипломов, удостоверений, свидетельств о присвоении квалификационной категории
5 лет
Электронные документы*
519
Графики проведения аттестации, установления квалификации
1 год
Электронные документы*
7.4. Профессиональная подготовка и повышение квалификации работников
520
Документы о подготовке, переподготовке, обучении вторым профессиям, повышении квалификации работников организации (доклады, справки, расчеты, записки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
521
Примерные образовательные программы (долгосрочные и целевые)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
522
Учебные планы, программы, задания
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
523
Учебно-методические пособия
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
524
Списки рекомендованных учебников, методических и учебных пособий, учебных фильмов
1 год
Электронные документы*.
После замены новыми
525
Курсовые и контрольные работы слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
526
Переписка об организации работы учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
Электронные документы*.
527
Документы об оборудовании учебных лабораторий, кабинетов, мастерских, обеспечении учебными программами, учебной и методической литературой и учебными фильмами (акты, записки, ведомости, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
528
Планы повышения квалификации работников
5 лет
Электронные документы*
529
Отчеты о выполнении планов повышении квалификации работников
5 лет ЭПК
Электронные документы*

530
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыру туралы шарттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*
531
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарынының (ұйымдардың) жұмыс кестесі
3 жыл
Электрондық құжаттар*
532
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының бақылау жұмыстарын есепке алу кітаптары
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
533
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын, оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының сабақтарына қатысуды есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
534
Оқытушылардың жұмыс сағаттарын есепке алу ведомостері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
535
Оқытушылар мен консультанттардың еңбек ақысының сағаттық ставкалары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
536
Сабақтар, консультациялар, сынақтар өткізу туралы құжаттар (сабақ кестелері, жоспарлар, кестелер мен басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
537
Білім алушы жұмыскерлерге стипендиялар есептеу туралы құжаттар (ұсынымдар, тізімдер, мінездемелер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
538
Тыңдаушылардың тәжірибесін және тағылымдамасын ұйымдастыру және өткізу туралы құжаттар (өтініштер, бағдарламалар, жоспарлар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
539
Оқу-өндірістік экскурсияларды ұйымдастыру және жүргізу туралы құжаттар (жоспарлар, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
540
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдар) тыңдаушыларын оқу бейіні бойынша бөлудің тізімдері, ведомостері
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Оқу аяқталғаннан кейін
541
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарын (ұйымдарды) бітірген тұлғалардың тізімдері
5 жыл
Электрондық құжаттар*
542
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындарын (ұйымдарды) бітіргендігі туралы куәліктерді беруді тіркеу журналдары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
7.5. Марапаттау
543
Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, ведомстволық наградалармен марапаттауға, атақтар беруге, сыйлықтар тағайындауға ұсыну туралы құжаттар (ұсыныстар, қолдаухаттар, марапаттау парақтары, жарлықтардан, қаулылардан үзінді көшірмелер және басқа құжаттар):
1) марапаттайтын ұйымдарда;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) ұсынған ұйымдарда
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
544
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды беруді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда

530
Договоры о повышении квалификации работников
5 лет
Электронные документы*.
531
Графики работы учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
Электронные документы*
532
Книги учета контрольных работ слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
533
Книги, журналы (электронные базы данных) учета посещения занятий слушателями учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
534
Ведомости учета часов работы преподавателей
5 лет
Электронные документы*
535
Ставки почасовой оплаты труда преподавателей и консультантов
3 года
Электронные документы*.
После замены новыми
536
Документы о проведении занятий, консультаций, зачетов (расписания, планы, графики и другие документы)
1 год
Электронные документы*
537
Документы о начислении стипендий обучающимся работникам (представления, списки, характеристики, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
538
Документы об организации и проведении практики и стажировки слушателей (заявки, программы, планы и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
539
Документы об организации и проведении учебно-производственных экскурсий (планы, сведения, переписка и другие документы)
1 год
Электронные документы*
540
Списки, ведомости распределения по профилю обучения слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
Электронные документы*.
После окончания обучения
541
Списки лиц, окончивших учебные заведения (организации), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
Электронные документы*
542
Журналы регистрации выдачи удостоверений об окончании учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
5 лет
Электронные документы*
7.5. Награждение
543
Документы о представлении к награждению государственными наградами Республики Казахстан, ведомственными наградами, присвоению званий, присуждению премий (представления, ходатайства, наградные листы, выписки из указов, постановлений и другие документы):
1) в награждающих организациях;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) в представляющих организациях
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
544
Журналы (электронные базы данных) учета выдачи государственных и ведомственных наград
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем

545
Қарулы қақтығыстарға, апаттарды және басқа да төтенше жағдайларды жоюға қатысушылардың жеке куәліктерін беру құқығын растайтын құжаттар (хаттамалар, үзінді көшірмелер, шешімдер, анықтамалар, қаулылар, тіркеу кітаптары және басқа құжаттар)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
546
Жоғалған құжаттардың орнына мемлекеттік наградалар құжаттарының теңнұсқаларын беру туралы қолдаухаттар және олардың құжаттары (өтініштер, анықтамалар, шешімдер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
547
Жоғалған мемлекеттік және ведомстволық наградалар құжаттарының теңнұсқаларын беруді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
548
Жұмыскерлерді марапаттау, оларға құрметті атақтар беру, сыйлықтар тағайындау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
549
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды беру хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
550
Жұмыскерлерді марапаттауға ұсынуды ресімдеу туралы құжаттар (ұсынымдар, марапаттаулар тізімі және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
551
Мемлекеттік наградалардан айыру туралы құжаттар (ұсынымдар, қолдаухаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
8. Экономикалық, ғылыми, мәдени байланыстар
8.1. Экономикалық, ғылыми және мәдени байланыстарды ұйымдастыру
552
Ұйым мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдардың (бірлестіктердің) жарғылары, ережелері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
553
Ұйым мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдардың нормативтік (өкімдік) құжаттары (өкімхаттар, ұсынымдар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
554
Саммиттер, форумдар, съездер, конференциялар, ресми тұлғалар мен делегациялардың мемлекетаралық сапарлар, халықаралық ұйымдар органдарына сайлаулар дайындау, өткізу және қорытындылары бойынша жоспарлар, бағдарламалар, жобалар, келісімдер, хаттамалар, шешімдер, әңгіме жазбалары, аналитикалық ақпарат, өмірбаяндық анықтамалар, ноталар, хаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
555
Қазақстан Республикасының шетелдік мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен сыртқы саясат саласында, экономиканың, ауыл шаруашылығының, құқықтың түрлі салаларында, әскери ынтымақтастықта, әлеуметтік салада, гуманитарлық өзара әрекеттесу туралы ынтымақтастық құжаттары (шарттар, келісімдер, анықтамалар, хаттар, ноталар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

545
Документы, подтверждающие право на выдачу удостоверений участников вооруженных конфликтов, ликвидации аварий и других чрезвычайных ситуаций (протоколы, выписки, решения, справки, постановления, книги регистрации и другие документы)
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
546
Ходатайства о выдаче дубликатов документов к государственным наградам взамен утраченных и документы к ним (заявления, справки, решения и другие документы):
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
547
Журналы (электронные базы данных) учета выдачи дубликатов документов к утраченным государственным и ведомственным наградам
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
548
Переписка о награждении работников, присвоении почетных званий, присуждении премий
5 лет ЭПК
Электронный документ*
549
Протоколы вручения государственных и ведомственных наград
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
550
Документы об оформлении представления работников к награждению (рекомендации, перечни наград и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
551
Документы о лишении государственных наград (представления, ходатайства, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
8. Экономические, научные, культурные связи
8.1. Организация экономических, научных и культурных связей
552
Уставы, положения международных организаций (объединений), членом которых является организация
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
553
Нормативные (распорядительные) документы международных организаций, членом которых является организация (циркуляры, рекомендации и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
554
Планы, программы, проекты соглашений, протоколы, решения, записи бесед, аналитическая информация, биографические справки, ноты, письма по подготовке, проведению и итогам саммитов, форумов, съездов, конференций, межгосударственных визитов официальных лиц и делегаций, выборов в органы международных организаций
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
555
Документы о сотрудничестве Республики Казахстан с иностранными государствами, международными организациями в области внешней политики, различных областях экономики, сельского хозяйства, права, военном сотрудничестве, социальной сфере, гуманитарном взаимодействии (договоры, соглашения, справки, письма, ноты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

556
Халықаралық ұйымдардың (бірлестіктердің) жұмысына қатысатын мамандарға нұсқаулар (тапсырмалар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
557
Халықаралық ұйымдарға (бірлестіктерге) қатысу туралы құжаттар (анықтамалар, өтініштер, жазба хаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
558
Қазақстан Республикасының шетел мемлекеттерімен өзара әрекеттесу хаттамасын ұйымдастыру бойынша құжаттар (сенім грамоталары, меморандумдар, шарттар, уағдаластықтар, ресми хабарламалар мен мәлімдемелердің мәтіндері және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
559
Халықаралық және қазақстандық ұйымдардың өкілдерін қабылдау және олардың келуін ұйымдастыру туралы құжаттар (бағдарламалар, кездесулер өткізудің жоспарлары, кестелер, өтінімдер, шақырулар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
560
Ұйым өкілдеріне кездесулерді (келіссөздерді) жүргізу бойынша берілген нұсқаулықтар (нұсқаулар, тапсырмалар, ұсыныстар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
561
Халықаралық және қазақстандық ұйымдардың өкілдерімен кездесулер (келіссөздер) өткізу туралы құжаттар (кездесулер, келіссөздер хаттамалары, әңгімелердің жазбалары, баяндамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
562
Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасының азаматтары-балаларды асырап алу мәселелері және оларды консулдық есепке қою бойынша құжаттар (өтініштер, анықтамалар, жеке құжаттардың көшірмелері, өмірбаяндық анықтамалар, есептер, хаттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
563
Дипломатиялық және қызметтік паспорттарды ресімдеу, қайта тіркеу және жою бойынша құжаттар (өтініштер, анықтамалар, хаттар және басқа құжаттар)
10 жыл
Электрондық құжаттар*
564
Визаларды ресімдеу, беру және мерзімін ұзарту, жария ету бойынша анықтамалар беру, құжаттарды талап ету бойынша құжаттар (визалық сауалнамалар, визалық қолдаулар және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
565
Визаларды беруді тіркеу журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
566
Консультациялар жүргізу, консулдық мәселелер бойынша конвенциялар мен келісімдерге қол қою, бас Консулдарды (Консулдарды) тағайындау, Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық өкілдіктермен жұмыс бойынша анықтамалар, жазба хаттар, хат алмасу
10 жыл
Электрондық құжаттар*
567
Аналитикалық ақпарат, бұқаралық ақпарат құралдарына шолулар, сапарлар кестесі, дипломатиялық өкілдіктердің жеке құрамының тізімдері, аккредиттелген елдеріндегі Қазақстан Республикасының имидждік қызметі туралы есептер
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

556
Указания (задания) специалистам, принимающим участие в работе международных организаций (объединений)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
557
Документы о вступлении в международные организации (объединения) (справки, заявления, записки, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
558
Документы по организации протокола взаимодействия Республики Казахстан с иностранными государствами (верительные грамоты, меморандумы, договоры, договоренности, тексты официальных сообщений и заявлений и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
559
Документы об организации приема и пребывания представителей международных и казахстанских организаций (программы, планы проведения встреч, графики, заявки, приглашения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
560
Инструкции (указания, задания, рекомендации) представителям организации по ведению встреч (переговоров)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
561
Документы о проведении встреч (переговоров) с представителями международных и казахстанских организаций (протоколы встреч (переговоров), записи бесед, доклады и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
562
Документы по вопросам усыновления (удочерения) иностранными гражданами детей-граждан Республики Казахстан и постановке их на консульский учет (заявления, справки, копии личных документов, биографические справки, отчеты, письма и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
563
Документы по оформлению, перерегистрации и уничтожению дипломатических и служебных паспортов (заявления, справки, письма и другие документы)
10 лет
Электронные документы*
564
Документы по оформлению, выдаче и продлению виз, выдаче справок по легализации, истребованию документов (визовые анкеты, визовые поддержки и другие документы)
3 года
Электронные документы*
565
Журналы (электронные базы данных) регистрации выдачи виз
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
566
Справки, записки, переписка по проведению консультаций, подписанию конвенций и соглашений по консульским вопросам, назначению генеральных Консулов (Консулов), по работе с дипломатическими представительствами, аккредитованными в Республике Казахстан
10 лет
Электронные документы*
567
Аналитическая информация, обзоры средств массовой информации, графики визитов, списки личного состава дипломатических представительств, аккредитация, отчеты об имиджевой деятельности Республики Казахстан в странах аккредитации
5 лет ЭПК
Электронные документы*

568
Әуе кеңістігін пайдалануға рұқсат беру бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*
569
Азаматтықты, жеке басын растау мәселелері, сот-тергеу істері, қазақ диаспораларымен өзара әрекеттесу, анықтамалар, куәліктер беру, консулдық есепке алу бойынша құжаттар (жеке құжаттардың көшірмелері, өтініштер, сұраныстар, шешімдер, хаттамалар, ноталар, хаттар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
570
Лауазымды тұлғалардың қол таңбаларының үлгілері
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
571
Дипломатиялық және қызметтік паспорттарды беруді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
572
Ұйымға халықаралық ұйым өкілдерінің келуін есепке алу журналдары, карточкалары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
8.2. Экономикалық, ғылыми және мәдени байланыстарды жүзеге асыру
573
Экономикалық, ғылыми, мәдени және өзге де байланыстар туралы келісімшарттар, шарттар, ниет келісімдер және олардың құжаттары (ерекше жағдайлар, келіспеушіліктер хаттамалары, негіздемелер, құқықтық қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
574
Ғылыми және мәдени конференцияларды, семинарлар мен кездесулерді өткізу туралы құжаттар (шақырылғандар тізімдері, хаттамалар, баяндамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
575
Ғылыми, экономикалық, мәдени және өзге де іс-шараларды ұйымдастыру мен өткізу туралы аудиовизуалды құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
576
Келісімшарттар, шарттар, келісімдер дайындау туралы құжаттар (жобалар, қорытындылар, анықтамалар, мәліметтер, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
577
Ынтымақтастық мақсаттылығы туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, анықтамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
578
Ғылыми-техникалық, экономикалық, мәдени және ынтымақтастықтың өзге де түрлері туралы келісімдерді, шарттарды, келісім-шарттарды тіркеу кітаптары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
579
Ғылыми-техникалық, экономикалық, мәдени және ынтымақтастықтың өзге де түрлері туралы бағдарламалар (болжаулар, жоспарлар) және оларды орындау туралы құжаттар (ақпараттық хаттар, хабарламалар, ұсыныстар, ұсынымдар, есептеулер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*

568
Документы по разрешению на использование воздушного пространства
5 лет
Электронные документы*
569
Документы по вопросам подтверждения гражданства, личности, судебно-следственных дел, взаимодействия с казахскими диаспорами и выдаче справок, свидетельств, консульского учета (копии личных документов, заявления, прошения, решения, протоколы, ноты, письма и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
570
Образцы подписей должностных лиц
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
571
Журналы (электронные базы данных) учета выдачи дипломатических и служебных паспортов
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
572
Журналы (электронные базы данных), карточки учета посещений организации представителями международных организаций
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
8.2. Осуществление экономических, научных и культурных связей
573
Контракты, договоры, соглашения, договоры-намерения об экономических, научных, культурных и иных связях и документы к ним (особые условия, протоколы разногласий, обоснования, правовые заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
574
Документы о проведении научных и культурных конференций, семинаров и встреч (списки приглашенных, протоколы, доклады и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
575
Аудиовизуальные документы об организации и проведении научных, экономических, культурных и иных мероприятий
5 лет ЭПК
Электронные документы*
576
Документы о подготовке контрактов, договоров, соглашений (проекты, заключения, справки, сведения, расчеты, переписка и другие документы)
10 лет ЭПК
Электронные документы*
577
Документы о целесообразности сотрудничества (акты, заключения, справки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
578
Книги регистрации соглашений, договоров, контрактов о научно-техническом, экономическом, культурном и иных видах сотрудничества
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
579
Программы (прогнозы, планы) об экономическом, научно-техническом, культурном, иных видах сотрудничества и документы по их выполнению (информационные письма, сообщения, предложения, рекомендации, расчеты и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*

580
Мамандардың халықаралық ұйымдардың (конгрестердің, сессиялардың, пленумдардың, форумдардың) жұмысына қатысуы туралы есептері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
581
Сыртқы экономикалық қызмет мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
582
Экспорттық-импорттық жеткізілімдер туралы конъюнктуралық шолулар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
583
Экспорттық және импорттық жеткізілімдердің мақсаттылығы туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
584
Ұйымдармен шетелдік іссапарларға баратын делегацияларға қызмет көрсету туралы шарттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
585
Шет елдік мамандарды Қазақстан Республикасында және қазақстандық мамандарды шет елдерде оқыту, тағылымдамадан өткізу туралы құжаттар (бағдарламалар, келісімшарттар, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
9. Ақпараттық қызмет көрсету
9.1. Ақпаратты жинау (алу), тарату, маркетинг, жарнама
586
Ақпараттық қызмет, маркетинг туралы құжаттар (анықтамалар, баяндамалық жазбалар, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
587
Ақпараттық қызметті, маркетингті ұйымдастыру, жоспарлау және жүзеге асыру туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
588
Ұйымның негізгі қызмет бағыттары бойынша ақпараттық (талдамалық) шолулар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
589
Ұйымның негізгі қызмет бағыттарын жариялау бойынша бұқаралық ақпарат құралдарымен хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
590
Ұйымның қызметі туралы жалған мәліметтер туралы сыни пікірлер, теріске шығарулар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
591
Ұйымның маркетингтік зерттеулерінің бағдарламалары және оларды орандау бойынша құжаттар (анықтамалар, баяндамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
592
Бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерін аккредиттеу туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
593
Ғылыми-ақпараттық материалдарға қажеттілік туралы құжаттар (сұраныстар, өтінімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
594
Шетел әдебиетін аудару туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжат*
595
Ұйымның ақпараттық-анықтамалық қызметін жинақтау және оның жұмысы туралы құжаттар (өтінімдер, жоспарлар, актілер, анықтамалар, тізімдемелер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
596
Техникалық-экономикалық және әлеуметтік ақпараттың сыныптауыштары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
597
Әдебиетке жылдық жазылуды ресімдеу туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжат*

580
Отчеты специалистов об участии в работе международных организаций (конгрессов, сессий, пленумов, форумов)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
581
Переписка по вопросам внешнеэкономической деятельности
5 лет ЭПК
Электронный документ*
582
Конъюнктурные обзоры по экспортно-импортным поставкам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
583
Переписка о целесообразности экспортных и импортных поставок
5 лет ЭПК
Электронный документ*
584
Договоры с организациями об обслуживании делегаций, выезжающих в зарубежные командировки
3 года
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
585
Документы об обучении, стажировке иностранных специалистов в Республике Казахстан и казахстанских специалистов за рубежом (программы, контракты, акты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
9. Информационное обслуживание
9.1. Сбор (получение), распространение информации, маркетинг, реклама
586
Документы об информационной деятельности, маркетинге (справки, докладные записки, отчеты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
587
Переписка об организации, планировании и осуществлении информационной деятельности, маркетинге
5 лет
Электронный документ*
588
Информационные (аналитические) обзоры по основным направлениям деятельности организации
Постоянно
Электронные документы*
589
Переписка со средствами массовой информации по освещению основных направлений деятельности организации
5 лет
Электронный документ*
590
Критические отзывы, опровержения недостоверных сведений о деятельности организации
5 лет ЭПК
Электронные документы*
591
Программы маркетинговых исследований организации и документы по их выполнению (справки, доклады, сведения и другие документы)
Постоянно
Электронный документ*
592
Переписка об аккредитации представителей средств массовой информации
3 года
Электронный документ*
593
Документы о потребности в научно-информационных материалах (запросы, заявки, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
594
Переписка о переводе иностранной литературы
1 год
Электронный документ*
595
Документы о комплектовании и работе справочно-информационных служб организации (заявки, планы, акты, справки, перечни, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
596
Классификаторы технико-экономической и социальной информации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
597
Переписка об оформлении годовой подписки на литературу
1 год
Электронный документ*

598
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметтерін тексеру актілері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Келесі тексерістен кейін
599
Кітаптар мен мерзімді басылымдарды есептен шығару актілері
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тексеріс өткізілгеннен кейін
600
Ұйымның анықтамалық-ақпараттық қызметерінің материалдарын есепке алу кітаптары, картотекалары, каталогтары
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
601
Ақпараттық қызмет көрсету, ауыстыру туралы шарттар, келісімдер
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың (келісімнің) мерзімі өткеннен кейін
602
Ғылыми-техникалық ақпаратты пайдалануды есепке алу туралы құжаттар (анықтамалар, мағлұматтар, мәліметтер, есептер және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
603
Ақпараттық басылымдар (бюллетендер, ақпараттық парақтар, хабарламалар, хаттар, каталогтар, тізімдер, анықтамалықтар, жинақтар және басқа басылымдар)
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*
604
Ұйымның қызметін сипаттайтын мақалалар, телерадиобағдарламалардың мәтіндері, кітапшалар, бағдарламалар, фотофоноқұжаттар, бейнеқұжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
605
Ұйымның көрмелерге, жәрменкелерге, тұсаукесерлерге, кездесулерге қатысуы туралы құжаттар (тақырыптық-экспозициялық жоспарлар, жоспар-проспектілер, макеттер, сценарийлер, марапаттаулар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
606
Көрмелер бойынша экскурсиялар өткізуді есепке алу журналы (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
607
Жарнаманы орналастыру және шығару туралы құжаттар (өтінімдер, коммерциялық ұсыныстар, прайс-парақтар, жарнама мәтіндерінің үлгілері (модульдер), хаталмасу, шарттар және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
608
Баспалармен және баспаханалармен баспа өнімдерін шығару және басылымның тираждары жөнінде хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
609
Белгілі қоғамдық-саяси қайраткерлердің, әдебиет, өнер, мәдениет, ғылым, техника, өндіріс қайраткерлерінің, сондай-ақ қоғамға танылған және сыйлықтар алған қайраткерлердің қолжазбалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
9.2. Ақпараттандыру
610
Веб-сайттарды (web-site), Веб-порталдарды (web-portal), өзге де интернет-ресурстарды жасау және қолдау бойынша құжаттар (техникалық тапсырмалар, өтінімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
611
Ақпараттық жүйелерді дамыту мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
612
Мақсатты бағдарламалар, ақпараттандыру тұжырымдамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

598
Акты проверки справочно-информационных служб организации
1 год
Электронные документы*.
После следующей проверки
599
Акты списания книг и периодических изданий
3 года
Электронные документы*.
После проведения проверки
600
Книги, картотеки, каталоги учета материалов справочно-информационных служб организации
До минования надобности
Электронные документы*
601
Договоры, соглашения об информационном обслуживании, обмене
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора (соглашения)
602
Документы об учете использования научно-технической информации (справки, сводки, сведения, отчеты и другие документы)
3 года
Электронные документы*
603
Информационные издания (бюллетени, информационные листки, сообщения, письма, каталоги, списки, справочники, сборники и другие издания)
До минования надобности
Электронные документы*
604
Статьи, тексты телерадиопередач, брошюры, диаграммы, фотофонодокументы, видеодокументы, освещающие деятельность организации
5 лет ЭПК
Электронные документы*
605
Документы об участии организации в выставках, ярмарках, презентациях, встречах (тематико-экспозиционные планы, планы-проспекты, макеты, сценарии, награды и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронный документ*
606
Журналы (электронные базы данных) учета проведения экскурсий по выставкам
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
607
Документы о размещении и выпуске рекламы (заявки, коммерческие предложения, прайс-листы, образцы (модули) текста рекламы, переписка, договоры и другие документы)
3 года
Электронные документы*
608
Переписка с издательствами и типографиями о производстве печатной продукции и тираже издания
3 года
Электронный документ*
609
Рукописи известных общественно-политических деятелей, деятелей литературы, искусства, культуры, науки, техники, производства, а также получившие общественное признание и удостоенные премий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
9.2. Информатизация
610
Документы по разработке и поддержке Веб-сайтов (web-site), Веб-порталов (web-portal), прочих интернет-ресурсов (технические задания, заявки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
611
Переписка по вопросам развития информационных систем
5 лет ЭПК
Электронный документ*
612
Целевые программы, концепции информатизации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

613
Мақсатты бағдарламалар, ақпараттандыру тұжырымдамаларына құжаттар (ұсыныстар, қорытындылар, негіздемелер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
614
Ұйымның ақпараттандыру паспорттары
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
615
Автоматтандырылған жүйелерді және бағдарламалық өнімдерді жобалау, әзірлеу, енгізу, пайдалану, сүйемелдеу, жетілдіру туралы шарттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
616
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктері туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
617
Электрондық цифрлық қолтаңбаның сәйкестігін растайтын тіркеу куәліктері құжаттар (өтінімдер, өтініштер, хабарламалар, табельдер және басқа құжаттар)
15 жыл
Электрондық құжаттар*
618
Электрондық цифрлық қолтаңба құралдары бар автоматтандырылған жұмыс орнын пайдалануға беру актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
619
Электрондық цифрлық қолтаңба құралдары жиынтығын күйге келтіру және орнату бойынша жұмыстың орындалуы туралы актілер
15 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
620
Ақпараттық алмасу туралы шарттар, келісімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарттың, келісімнің қолдану мерзімі өткеннен кейін
621
Ғылыми-техникалық ақпаратты пайдалануды есепке алу туралы құжаттар (анықтамалар, мағлұматтар, мәліметтер, есептер және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
622
Ақпараттандыру саласы мәселелері бойынша құжаттар (жобалар, хаттамалар, ақпараттар, анықтамалар, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
623
Ақпараттандырудың сервистік моделін сүйемелдеу мәселелері бойынша құжаттар (анықтамалар, мағлұматтар, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
624
Ақпараттық жүйелердің ақпараттық қуіпсіздік мәселелері бойынша сәйкестігі туралы құжаттар (анықтамалар, техникалық-жұмыс құжаттама, актілер, қорытындылар, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
625
Компьютерлік құралдарға, желілерге рұқсаты бар тұлғалардың тізімі
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
10. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу, қызметті материалдық-техникалық қамтамасыз ету
10.1. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу
626
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетінген қызметтерді сатып алудың жылдық жоспарлары және оларға өзгертулер мен толықтырулар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ерекше тәртіпті қолдана отырып жүзеге асыратын ұйымдарда – 5 жыл СТК

613
Документы к целевым программам, концепциям информатизации (предложения, заключения, обоснования и другие документы)
Постоянно
Электронный документ*
614
Паспорта информатизации организации
Постоянно
Электронный документ*
615
Договоры о проектировании, разработке, внедрении, эксплуатации, сопровождении, совершенствованию автоматизированных систем и программных продуктов
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
616
Переписка о регистрационных свидетельствах, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи
5 лет
Электронный документ*
617
Документы о регистрационных свидетельствах, подтверждающих соответствие электронной цифровой подписи (заявки, заявления, уведомления, табели и другие документы)
15 лет
Электронные документы*
618
Акты сдачи в эксплуатацию автоматизированных рабочих мест со средствами электронной цифровой подписи
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
619
Акты о выполнении работы по установке и настройке комплектов средств электронной цифровой подписи
15 лет ЭПК
Электронные документы*
620
Договоры, соглашения об информационном обмене
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора, соглашения
621
Документы об учете использования научно-технической информации (справки, сводки, сведения, отчеты и другие документы)
3 года
Электронные документы*
622
Документы по вопросам в сфере информатизации (проекты, протоколы, справки, акты, переписка и другие документы)
10 лет ЭПК
Электронные документы*
623
Документы по вопросам сопровождения сервисной модели информатизации (справки, сводки, сведения, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
624
Документы по вопросам соответствия требованиям информационной безопасности информационных систем (справки, технико-рабочая документация, акты, заключения, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
625
Списки лиц, имеющих допуск к компьютерному оборудованию, к сети
3 года
Электронные документы*.
После замены новыми
10. Закупка товаров, работ и услуг, материально-техническое обеспечение деятельности
10.1. Закупка товаров, работ и услуг
626
Годовые планы закупок товаров, работ и услуг, изменения и дополнения к ним
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
В организациях, осуществляющих закупку товаров, работ и услуг с применением особого порядка – 5 лет ЭПК

627
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетінген қызметтерді сатып алудың алдын ала жылдық жоспарлары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
628
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетінген қызметтерді сатып алу жоспарларын орындау туралы жылдық есептер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
629
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді сатып алу бойынша конкурстарға (тендерлерге, аукциондарға) қатысу үшін өтінімдер дайындау және қатысу бойынша үлгілік конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама (техникалық сипаттамалар, біліктілік туралы мәліметтер, өтінімдер, үлгілік шарттар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат.
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ерекше тәртіпті қолдана отырып жүзеге асыратын ұйымдарда – 5 жыл СТК
630
Конкурсты (тендерді, аукционды) ұйымдастырушы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді сатып алу бойынша конкурсқа (тендерге, аукционға) қатысу үшін әлеуетті өнім берушілерге ұсынатын конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттама (техникалық ерекшелік немесе жобалық-сметалық құжаттама):
1) конкурсты (тендерді, аукционды) ұйымдастырушы ұйымда;
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
2) конкурстың (тендердің, аукционның) жеңімпазы болған ұйымда;
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
3) конкурсқа (тендерге, аукционға) қатысушы өзге ұйымдарда
3 жыл
Электрондық құжат*
631
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталған бұзушылықтарды жою және бұзушылықтарға жол берген лауазымды тұлғаларға жауапкершілік шараларын қолдану туралы ұйғарымдар, қаулылар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
632
Әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптары бойынша анық емес ақпарат беру фактілері туралы хабарламалар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
633
Әлеуетті өнім берушінің тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарын бұзу фактінің анықталуы туралы хабарламалар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
634
Конкурстық құжаттаманың жобаларына ескертулер
3 жыл
Электрондық құжаттар*
635
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру жөніндегі сұрау салулар және оларды қарау жөніндегі құжаттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
636
Конкурстық (тендерлік, аукциондық) құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамалары және олардың құжаттар (сараптамалық қорытындылар, ұсынымдар тізбесі, конкурстық комиссия мүшелерінің, сарапшылардың ерекше пікірлері және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

627
Предварительные годовые планы закупок товаров, работ и услуг
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
628
Годовые отчеты о выполнении планов закупок товаров, работ и услуг
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
629
Типовая конкурсная (тендерная аукционная) документация (технические спецификации, сведения о квалификации, заявки, типовые договоры и другие) для подготовки заявок и участия в конкурсах (тендерах, аукционах) по закупкам товаров, работ и услуг
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ.
В организациях, осуществляющих закупку товаров, работ и услуг с применением особого порядка – 5 лет ЭПК
630
Конкурсная (тендерная, аукционная) документация, предоставляемая организатором конкурса (тендера, аукциона) потенциальным поставщикам для участия в конкурсе (тендере, аукционе) по закупкам товаров, работ и услуг (техническая спецификация или проектно-сметная документация):
1) в организации – организаторе конкурса (тендера, аукциона);
5 лет ЭПК
Электронный документ*
2) в организации – победителе конкурса (тендера, аукциона);
5 лет ЭПК
Электронный документ*
3) в других организациях – участниках конкурса (тендера, аукциона)
3 года
Электронный документ*
631
Предписания, постановления об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан о закупках товаров, работ и услуг и принятии мер ответственности к должностным лицам, допустившим нарушения
3 года
Электронные документы*
632
Уведомления о фактах предоставления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям
3 года
Электронные документы*
633
Уведомления об установлении факта нарушения потенциальным поставщиком требований законодательства Республики Казахстан о закупках товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*
634
Замечания к проекту конкурсной документации
3 года
Электронные документы*
635
Запросы о разъяснении положений конкурсной документации и документы по их рассмотрению
3 года
Электронные документы*
636
Протоколы предварительного обсуждения проекта конкурсной (тендерной, аукционной) документации и документы к ним (экспертные заключения, перечни рекомендаций, особые мнения членов конкурсной комиссии, экспертов и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

637
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді сатып алу бойынша конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамалары және олардың құжаттар (сараптамалық қорытындылар, ұсынымдар тізбесі, конкурстық комиссия мүшелерінің, сарапшылардың ерекше пікірлері және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
638
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді конкурс тәсілімен сатып алу нәтижелері туралы хаттамалар және олардың құжаттары (сараптамалық қорытындылар, ұсынымдар тізбесі, конкурстық комиссия мүшелерінің, сарапшылардың ерекше пікірлері және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
639
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің техникалық ерекшелікке сәйкес келуі туралы сараптамалық қорытындылар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
640
Сатып алуды, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілерінің біліктілік таңдауын жүргізу бойынша құжаттар (хабарландырулар, ескертпелер, хабарламалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
641
Тіркеу журналдары (электрондық деректер базасы):
1) конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
2) конкурсқа қатысуға өтінімдерді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
3) конкурстық баға ұсыныстарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
4) баға ұсыныстарының келіп түсуін;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
5) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті жеткізушілерінің өтінімдерін конкурстық, сараптау комиссиясына (сарапшыға) уақытша беруді
5 жыл
Электрондық құжаттар*
642
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім берушілерінің біліктілік таңдауын жүргізу бойынша конкурстық комиссия отырыстарының хаттамалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*
643
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендерінде) қатысушы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері, өтініштері:
1) конкурстың жеңімпазы болған ұйымның;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
2) конкурсқа қатысқан ұйымдардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
3) конкурстық (тендерлік) комиссиямен қайтарылғандардың
3 жыл
Электрондық құжаттар*
644
Әлеуетті өнім берушілердің тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендеріне) қатысу өтінімдеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы өтініштері:
1) конкурстың жеңімпазы болған ұйымның;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
2) конкурсқа қатысқан ұйымдардың;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
3) конкурстық (тендерлік) комиссиямен қайтарылғандардың
5 жыл
Электрондық құжаттар*

637
Протоколы предварительного допуска к участию в конкурсе товаров, работ и услуг и документы к ним (экспертные заключения, перечни рекомендаций, особые мнения членов конкурсной комиссии, экспертов и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
638
Протоколы об итогах закупок товаров, работ и услуг способом конкурса и документы к ним (экспертные заключения, перечни рекомендаций, особые мнения членов конкурсной комиссии, экспертов и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
639
Экспертные заключения о соответствии товаров, работ и услуг технической спецификации
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
640
Документы по осуществлению закупок, проведению квалификационного отбора потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг (объявления, извещения, уведомления и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
641
Журналы (электронные базы данных) регистрации:
1) лиц, получивших конкурсную документацию;
5 лет
Электронные документы*
2) заявок на участие в конкурсе;
5 лет
Электронные документы*
3) конкурсных ценовых предложений;
5 лет
Электронные документы*
4) поступления ценовых предложений;
5 лет
Электронные документы*
5) временной передачи заявок потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг конкурсной комиссии, экспертной комиссии (эксперту)
5 лет
Электронные документы*
642
Протоколы заседаний конкурсной комиссии по проведению квалификационного отбора потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг
5 лет
Электронные документы*
643
Заявки, заявления потенциальных поставщиков на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя конкурса;
5 лет ЭПК
Электронные документы*
2) организаций, принявших участие в конкурсе;
3 года
Электронные документы*
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией
3 года
Электронные документы*
644
Заявления потенциальных поставщиков о внесении изменений и дополнений в заявку на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя конкурса;
5 лет ЭПК
Электронные документы*
2) организаций, принявших участие в конкурсе;
5 лет
Электронные документы*
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией
5 лет
Электронные документы*

645
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуға әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстары:
1) сатып алудың жеңімпазы болған ұйымның;
5 жыл
Электрондық құжаттар*
2) сатып алуға немесе баға ұсыныстарын салыстыруға қатысқан ұйымдардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
3) конкурстық (тендерлік) комиссиямен, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастырушылармен қайтарылғандардың;
3 жыл
Электрондық құжаттар*
4) сатып алуға қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген уақыт өтіп кеткеннен кейін ұсынылғандар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
646
Әлеуетті өнім берушілердің тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу конкурсына (тендеріне) қатысуға өтінімдерін кері қайтарып алу туралы өтініштері, хабарламалары
3 жыл
Электрондық құжаттар*
647
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту туралы хабарламалар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
648
Конкурстық (тендерлік) комиссия мүшелерінің, комиссия хатшысының және конкурстық (тендерлік) комиссия құрамына өзгертулер енгізу, комиссия хатшысын ауыстыру туралы шешімнің болмауы жөніндегі ескертулер
3 жыл
Электрондық құжаттар*
649
Сатып алу туралы шарттардың орындалуын қамтамасыз ету туралы банктік кепілдіктер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарт мерзімі өткеннен кейін
650
Конкурстың жеңімпазы болған ұйым туралы ескертулер (хабарландырулар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
651
Бір көзден алу (тікелей сатып алудың) тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың нәтижесі туралы ақпараттар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
653
Әлеуетті жеткізушіні тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың сенімсіз қатысушысы деп тану туралы талап арыздар
3 жыл
Электрондық құжаттар*
653
Әлеуетті өнім берушілердің бір көзден сатып алу тәсілімен тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге өтінімдері
3 жыл
Электрондық құжаттар*
654
Бір көзден сатып алу (тікелей сатып алу) тәсілімен тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың нәтижелері туралы хаттамалар
5 жыл
Электрондық құжаттар*
655
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттар:
1) конкурс тәсілімен;
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
2) баға ұсыныстарына сұрау-салу тәсілімен;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
3) бір көзден сатып алу (тікелей сатып алу) тәсілімен
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
656
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің білікті әлеуетті өнім берушілерінің тізбелері, отандық тауар өндірушілердің тізілімі
Қажеттілігі өткенге дейін
Электрондық құжаттар*

645
Ценовые предложения потенциальных поставщиков закупок товаров, работ и услуг:
1) организации-победителя закупок;
5 лет
Электронные документы*
2) организаций, принявших участие в закупках или сопоставлении ценовых предложений;
3 года
Электронные документы*
3) отклоненные конкурсной (тендерной) комиссией, организатором закупок товаров, работ и услуг;
3 года
Электронные документы*
4) предоставленные по истечении времени, установленного в протоколе о допуске к участию в закупках
3 года
Электронные документы*
646
Заявления, уведомления потенциальных поставщиков об отзыве заявки на участие в конкурсе (тендере) закупок товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*
647
Извещения об отказе в осуществлении закупок товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*
648
Уведомления об отсутствии членов конкурсной (тендерной) комиссии, секретаря комиссии и решения о внесении изменений в состав конкурсной (тендерной) комиссии, смене секретаря комиссии
3 года
Электронные документы*
649
Банковские гарантии обеспечения исполнения договоров о закупках
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока договора
650
Уведомления (объявления) об организации-победителе конкурса
3 года
Электронные документы*
651
Информации об итогах закупок товаров, работ и услуг способом из одного источника (прямых закупок)
3 года
Электронные документы*
652
Исковые заявления о признании потенциального поставщика недобросовестным участником закупок товаров, работ и услуг
3 года
Электронные документы*
653
Заявки потенциальных поставщиков на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг способом из одного источника
3 года
Электронные документы*
654
Протоколы об итогах закупок товаров, работ и услуг способом из одного источника (прямых закупок)
5 лет
Электронные документы*
655
Договоры о закупках товаров, работ и услуг:
1) способом конкурса;
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
2) способом запроса ценовых предложений;
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
3) способом из одного источника (прямых закупок)
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
656
Перечни квалифицированных потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг, реестр отечественных товаропроизводителей
До минования надобности
Электронные документы*

657
Электрондық сатып алуды ұйымдастырушылардың, тапсырыс берушілердің электрондық сатып алу жүйесінде тіркелуге өтініштері
3 жыл
Электрондық құжаттар*
658
Әлеуетті өнім берушілердің электрондық сатып алу жүйесінде тіркелуге өтініш-тіркелу карточкалары тіркеу
3 жыл
Электрондық құжаттар*
659
Әлеуетті өнім берушілерді электрондық сатып алудың ақпараттық жүйесінде тіркеу туралы шарттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
660
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
10.2. Қызметті жабдықтау
661
Өнімдер мен материалдарды (шикізатты) жеткізудің ерекше жағдайлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
662
Материалдарды (шикізаттарды), жабдықтарды, материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері бойынша өнімдерді қажет ету (жеткізу) туралы құжаттар (жиынтық ведомостер, кестелер, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
663
Келісім-шарт жасасу шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
664
Жинақтау ведомостері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
665
Өнімді, материалдарды (шикізаттарды), жабдықтарды тиеуге және жөнелтуге ерекшеліктер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Импорттық жабдықтарға – пайдаланылуы аяқталғанға дейін
666
Кедендік декларациялар (сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың данасы)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда
667
Тұтынушыларға жөнелтілетін материалдарды (шикізаттарды), өнімдер мен жабдықтарды есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
668
Келіп түсетін (жөнелтілетін) материалдардың (шикізаттардың), өнімдердің, жабдықтардың сапасы туралы құжаттар (актілер, жарнамалар, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
669
Өнімдерге, техникаларға, жабдықтарға кепілдік талондары
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Кепілдік мерзімі өткеннен кейін
670
Материалдардың (шикізаттардың), өнімдердің, жабдықтардың қалдықтары, түсуі және шығыны туралы есептер
5 жыл
Электрондық құжаттар*
671
Қоймалардан тауарларды босату және өнімдерді тиеу туралы құжаттар (өкімдер, нарядтар, талаптар, міндеттемелер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда
10.3. Материалдық-мүліктік құндылықтарды сақтауды ұйымдастыру

657
Заявления заказчиков, организаторов электронных закупок на регистрацию в системе электронных закупок
3 года
Электронные документы*
658
Регистрационные карточки-заявления потенциальных поставщиков на регистрацию в системе электронных закупок
3 года
Электронные документы*
659
Договоры о регистрации потенциальных поставщиков в информационной системе электронных закупок
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
660
Переписка по закупкам товаров, работ и услуг
5 лет
Электронный документ*
10.2. Снабжение деятельности
661
Особые условия поставки продукции и материалов (сырья)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
662
Документы о потребности (поставке) в материалах (сырье), оборудовании, продукции по вопросам материально-технического обеспечения деятельности (сводные ведомости, таблицы, расчеты, переписка и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
663
Договоры контрактации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
664
Комплектовочные ведомости
1 год
Электронные документы*
665
Спецификации на отгрузку и отправку продукции, материалов (сырья), оборудования
5 лет
Электронные документы*.
Импортного оборудования – до окончания эксплуатации
666
Таможенные декларации (экземпляр участника внешнеэкономической деятельности)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
667
Журналы (электронные базы данных) учета материалов (сырья), продукции и оборудования, отправляемых потребителям
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
668
Документы о качестве поступающих (отправляемых) материалов (сырья), продукции, оборудования (акты, рекламации, заключения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
669
Гарантийные талоны на продукцию, технику, оборудование
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока гарантии
670
Отчеты об остатках, поступлении и расходовании материалов (сырья), продукции, оборудования
5 лет
Электронные документы*
671
Документы об отпуске товаров и отгрузке продукции со складов (распоряжения, наряды, требования, накладные и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
10.3. Организация хранения материально-имущественных ценностей

672
Қойма қорларының нормативтері
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
673
Сақтау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
674
Қоймалардағы, базалардағы қалған материалдардың (шикізаттың), өнімдердің, жабдықтардың кірісін, шығысын, толықтығын есепке алу туралы құжаттар (есепке алу кітаптары, талаптар, нарядтар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) есептен шығарғаннан кейін.
Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда
675
Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) қоймада сақтау туралы құжаттар (анықтамалар, есептер, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда
676
Тауарлар мен өнімдерді қоймадан босатуға өкімдерді есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
677
Ыдыстарды есепке алу және есептен шығару кітаптары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
678
Табиғи кему, өнімдер қалдықтарының нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
679
Материалдық-мүліктік құндылықтарды (жылжымалы мүлікті) сақтауды ұйымдастыру туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
680
Тауарлар мен материалдарды (шикізатты) шығаруға (әкелуге) рұқсаттамалар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
11. Әкімшілік-шаруашылық мәселелер
11.1. Ішкі тәртіп ережелерін сақтау
681
Ішкі тәртіп ережелерін бұзу туралы құжаттар (актілер, жазбахаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
682
Куәліктерді, рұқсаттамаларды, сәйкестендіру карталарын беру, жоғалту туралы құжаттар (актілер, жазбахаттар, өтінімдер және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
683
Куәліктерді, рұқсаттамаларды және сәйкестендіру карталарын тіркеу (берілуін есепке алу) кітаптары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
684
Куәліктер, рұқсаттамалар, сәйкестендіру карталарының бланкілерін қабылдау актілері, куәліктерді, рұқсаттамаларды, олардың түбіртектерін жоюдың шығыс актілері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
685
Қызмет ғимараттарына кіруге және материалдық құндылықтарды шығаруға біржолғы рұқсаттамалар, рұқсаттамалардың түбіртектері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

672
Нормативы складских запасов
3 года
Электронные документы*.
После замены новыми
673
Договоры хранения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
674
Документы об учете прихода, расхода, наличия остатков материалов (сырья), продукции, оборудования на складах, базах (книги учета, требования, наряды, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После списания материально-имущественных ценностей (движимого имущества).
При условии проведения проверки (ревизии)
675
Документы о складском хранении материально-имущественных ценностей (движимого имущества) (справки, отчеты, сведения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
676
Книги (электронные базы данных) учета распоряжений на отпуск товаров и продукции со складов
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
677
Книги (электронные базы данных) учета и списания тары
1 год
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
678
Нормы естественной убыли, отходов продуктов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
679
Переписка об организации хранения материально-имущественных ценностей (движимого имущества)
3 года
Электронный документ*
680
Пропуска на вывоз (ввоз) товаров и материалов (сырья)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
11. Административно-хозяйственные вопросы
11.1. Соблюдение правил внутреннего распорядка
681
Документы о нарушении правил внутреннего распорядка (акты, записки, переписка и другие документы)
1 год
Электронные документы*
682
Документы о выдаче, утрате удостоверений, пропусков, идентификационных карт (акты, записки, заявки и другие документы)
1 год
Электронные документы*
683
Книги (электронные базы данных) регистрации (учета выдачи) удостоверений, пропусков, идентификационных карт
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
684
Приемные акты на бланки удостоверений, пропусков, идентификационных карт, расходные акты уничтожения удостоверений, пропусков, корешков к ним
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
685
Разовые пропуска, корешки пропусков в служебные здания и на вынос материальных ценностей
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

686
Қызметтік үй-жайларға жұмыстан тыс уақытта және демалыс күндері кіруге рұқсат туралы құжаттар (өтінімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
687
Мекен-жайлар мен телефондар тізімдері, кітаптары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
11.2. Ғимараттарды, үй-жайларды пайдалану
688
Мәдени мұра объектiлерiн қорғау мәселелері бойынша құжаттар (актілер, қорытындылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
689
Ғимараттар мен үй-жайларды түгендеу туралы құжаттар (хаттамалар, тізімдемелер, актілер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
690
Мемлекеттік архитектуралық-сәулет инспекцияларымен ғимараттар мен құрылыстарды паспорттау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
691
Ғимараттарды, құрылыстарды сақтандыру туралы шарттар және олардың құжаттары (полистер, келісімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
692
Ұйымды орналастыру жоспарлары
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
693
Ұйымға үй-жайлар беру (орналастыру, шығару, пайдалану мерзімдерін ұзарту) туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
694
Ұйым орналасқан ғимараттар мен үй-жайлардың жағдайы, күрделі және ағымдағы жөндеу жүргізу қажеттілігі туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
695
Басқарушы компанияларды сайлау бойынша құжаттар (өтініштер, кеңес хаттамалары, шешімдер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Басқарушы компанияны қайта сайлағаннан кейін
696
Ұйымдардың қоршаған ортаны ластауы туралы құжаттар (актілер, қорытындылар, хаттамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
697
Энергиямен жабдықтау шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
698
Отын-энергетикалық қорлар және сумен жабдықтау туралы құжаттар (өтінімдер, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
699
Ұйымға коммуналдық қызмет көрсету шарттары және олардың құжаттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін

686
Документы о допуске в служебные помещения в нерабочее время и выходные дни (заявки, переписка и другие документы)
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
687
Списки, книги (электронные базы данных) адресов и телефонов
1 год
Электронные документы*.
После замены новыми
при наличии соответствующих информационных систем
11.2. Эксплуатация зданий, помещений
688
Документы по вопросам охраны объектов культурного наследия (акты, заключения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
689
Документы об инвентаризации зданий и строений (протоколы, описи, акты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
690
Переписка с государственными архитектурно-строительными инспекциями о паспортизации зданий и сооружений
5 лет ЭПК
Электронный документ*
691
Договоры о страховании зданий, сооружений и документы к ним (полисы, соглашения, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
692
Планы размещения организации
3 года
Электронные документы*.
После замены новыми
693
Переписка о предоставлении помещений организации (вселении, выселении, продлении сроков пользования)
5 лет
Электронный документ*
694
Документы о состоянии зданий и помещений, занимаемых организацией, необходимости проведения капитального и текущего ремонта (акты, справки, заключения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
695
Документы о выборе управляющих компаний (заявления, протоколы собраний, решения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После перевыборов управляющей компании
696
Документы о загрязнении окружающей среды организациями (акты, заключения, протоколы и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
697
Договоры энергоснабжения
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
698
Документы о топливно-энергетических ресурсах и водоснабжении (заявки, отчеты, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
699
Договоры коммунального обслуживания организации и документы к ним
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора

700
Ғимараттарды, құрылыстарды жылу маусымына дайындау және дүлей апаттардың алдын алу шаралары туралы құжаттар (анықтамалар, мағлұматтар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
701
Үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың техникалық жабдықтарын пайдалану кезіндегі ақауларды есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
11.3. Көлік қызметін көрсету, ішкі байланыс
702
Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
703
Түрлі көлік түрлерін ұйымдастыру, дамыту, жай-күйі және пайдалану туралы құжаттар (анықтамалар, жазбахаттар, мәліметтер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
704
Көлікті сақтандыру бойынша шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
705
Лауазымды тұлғалар мен ұйымдарға автокөлікті беру және бекіту туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
706
Автокөлікті материалдық жауапты тұлға мен ұйымға беру жөніндегі шарттар
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
707
Ұйымның көлік құралдарына мұқтаждығын анықтау туралы құжаттар (өтінімдер, есептеулер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
708
Жүктерді тасымалдау және көлік құралдарын жалға алу туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
709
Жүктерді тасымалдау туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
710
Жүктерді тасымалдауға өтінімдер
1 жыл
Электрондық құжаттар*
711
Жүктерді тасымалдаудың шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
712
Түрлі көлік түрлері қозғалысының қауіпсіздігі бойынша құжаттар (апат комиссиялардың актілері, қорытындылар, хаттамалар және басқа құжаттар)
10 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
713
Жол-көлік оқиғаларын есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
714
Көлік құралдарының техникалық сипаттамалары
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Көлік құралдарын есептен шығарғаннан кейін
715
Көлік құралдарының техникалық паспорттары
Көлік құралдарын есептен шығарғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

700
Документы о подготовке зданий, сооружений к отопительному сезону и предупредительных мерах от стихийных бедствий (справки, сводки, переписка и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
701
Журналы (электронные базы данных) учета неполадок при эксплуатации технического оборудования помещений, зданий, сооружений
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
11.3. Транспортное обслуживание, внутренняя связь
702
Договоры обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
703
Документы об организации, развитии, состоянии и эксплуатации различных видов транспорта (справки, записки, сведения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
704
Договоры по автострахованию
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
705
Переписка о выделении и закреплении автотранспорта за организациями и должностными лицами
3 года
Электронный документ*
706
Договоры о передаче автотранспорта материально ответственному лицу и организации
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
707
Документы об определении потребности организации в транспортных средствах (заявки, расчеты, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
708
Договоры о перевозке грузов и аренде транспортных средств
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
709
Переписка о перевозке грузов
3 года
Электронный документ*
710
Заявки на перевозку грузов
1 год
Электронные документы*
711
Условия по перевозке грузов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
712
Документы по безопасности движения различных видов транспорта (акты аварийных комиссий, заключения, протоколы и другие документы)
10 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
713
Журналы (электронные базы данных) учета дорожно-транспортных происшествий
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
714
Технические характеристики транспортных средств
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После списания транспортных средств
715
Технические паспорта транспортных средств
До списания транспортных средств
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

716
Көлік құралдарының техникалық жағдайы және көлік құралдарын есептен шығару туралы құжаттар (ведомостер, актілер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Көлік құралдарын есептен шығарғаннан кейін
717
Көлік құралдарын жөндеу туралы құжаттар (өтінімдер, актілер, қызмет көрсету кестелері және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
718
Көлік құралдарын жөндеуге және профилактикалық қарауға өтінімдерді есеп алу журналдары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
719
Бензиннің, жанар-жағармай материалдарының және қосалқы бөлшектердің шығыны туралы құжаттар (жанармай құйып алуға рұқсат беретін лимиттер мен парақтар, жедел есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеріс (ревизия) өткізілгеннен кейін
720
Автомобильдердің желіге шығуы туралы құжаттар (кестелер, мағлұматтар, мәліметтер және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Тексеріс (ревизия) өткізілгеннен кейін
721
Жол-сапар парақтары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тексеріс (ревизия) өткізілген жағдайда
722
Диспетчерлік журналдар (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
723
Жол-сапар парақтарын есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
724
Байланыс құралдарын дамыту және оларды пайдалану туралы құжаттар (анықтамалар, жазбахаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
725
Телекоммуникациялық арналарды және байланыс желілерін қорғауды ұйымдастыру бойынша құжаттар (баяндамалар, анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
726
Ішкі байланыстың жай-күйі туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
727
Байланыс құралдарын орнатуға және пайдалануға берілген рұқсат қағаздары
1 жыл
Электрондық құжаттар*
728
Ұялы байланыс операторларымен байланысты ұйымдастыру туралы хат алмасуы
5 жыл
Электрондық құжат*
729
Ішкі байланысты ұйымдастыру, пайдалану, жалға беру және жөндеу туралы шарттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
730
Телефон, радио, дабыл соғу жабдықтарын қою және ұйымның ішкі байланысын пайдалану бойынша жұмыстарды жүргізу туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
731
Ұйымның ішкі байланыс желісінің сызбалары
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

716
Документы о техническом состоянии и списании транспортных средств (ведомости, акты, переписка и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После списания транспортных средств
717
Документы о ремонте транспортных средств (заявки, акты, графики обслуживания и другие документы)
3 года
Электронные документы*
718
Журналы (электронные базы данных) учета заявок на проведение ремонта и профилактического осмотра транспортных средств
1 год
Электронные документы*
719
Документы о расходе бензина, горюче-смазочных материалов и запчастей (заправочные лимиты и листы, оперативные отчеты, переписка и другие документы)
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После проведения проверки (ревизии)
720
Документы о выходе автомобилей на линию (графики, сводки, сведения и другие документы)
1 год
Электронные документы*.
После проведения проверки (ревизии)
721
Путевые листы
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При условии проведения проверки (ревизии)
722
Журналы (электронные базы данных) диспетчерские
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
723
Книги, журналы (электронные базы данных) учета путевых листов
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
724
Документы о развитии средств связи и их эксплуатации (справки, записки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
725
Документы по организации защиты телекоммуникационных каналов и сетей связи (доклады, справки, сведения и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
726
Переписка о состоянии внутренней связи
5 лет
Электронный документ*
727
Разрешения на установку и использование средств связи
1 год
Электронные документы*.
728
Переписка с операторами сотовой связи об организации связи
5 лет
Электронный документ*
729
Договоры об организации, эксплуатации, аренде и ремонте внутренней связи
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
730
Переписка о проведении работ по телефонизации, радиофикации, сигнализации и эксплуатации внутренней связи организации
3 года
Электронный документ*
731
Схемы линий внутренней связи организации
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

732
Байланыс желілерін пайдалануға беру актілері
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Байланыс желілері алынғаннан
733
Байланыс құралдарының ақауларын, техникалық қаралуын және жөнделуін есепке алу туралы құжаттар (актілер, бақылау парақтары, мағлұматтар және басқа құжаттар)
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ақаулар жойылғаннан кейін
734
Байланыс және дабыл соғу жабдықтарын ағымдағы және күрделі жөндеуден өткеннен кейін қабылдау актілері
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жөндеу жүргізілгеннен кейін
735
Байланыс құралдарының бұзылуы туралы өтініштерді есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
736
Байланыс құралдарын есепке алу кітаптары, картотекалары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
737
Телефон станцияларындағы кезекшілердің жазбахаттарын есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
738
Халықаралық телефон арқылы сөйлесулерді тіркеу кітаптары (электрондық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
11.4. Ұйымның қауіпсіздігін қамтамасыз ету
739
Ұйымның жалпы және өртке қарсы қорғанысын ұйымдастыру туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
740
Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, актілер, анықтамалар, тізімдер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
741
Нысанның азаматтық қорғаныс бойынша бастығының бұйрықтары
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
742
Жұмылдыру жарияланған кезде запастағы азаматтарды хабардар ету жоспарлары
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
743
Ұйымның күзетін және өртке қарсы жай-күйін тексеру туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, қорытындылар және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
744
Ғимараттарда пайдаланылатын электрондық-есептеу техникасы құралдарын, режимдік ғимараттарды аттестаттау актілері
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Қайта аттестаттаудан немесе пайдалану аяқталғаннан кейін
745
қауіпті заттардың, тұтынуы және өндіріс қалдықтарының, жекелеген өнім түрлерінің тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат

732
Акты ввода в эксплуатацию линий связи
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После снятия линий связи
733
Документы об учете повреждений, технического осмотра и ремонта средств связи (акты, контрольные листы, сводки и другие документы)
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После устранения неполадок
734
Акты приемки средств связи и сигнализации после текущего и капитального ремонта
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После проведения ремонта
735
Журналы (электронные базы данных) учета заявлений о повреждении средств связи
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
736
Картотеки, книги (электронные базы данных) учета средств связи
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
737
Книги (электронные базы данных) учета записей дежурных на телефонных станциях
1 год
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
738
Книги (электронные базы данных) регистрации междугородних телефонных разговоров
1 год
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
11.4. Обеспечение безопасности организации
739
Документы об организации общей и противопожарной охраны режимных организаций (планы, отчеты, акты и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
740
Документы об организации работы по гражданской обороне и чрезвычайным ситуациям (планы, отчеты, акты, справки, списки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
741
Приказы начальника гражданской обороны объекта
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
742
Планы оповещения граждан, пребывающих в запасе, при объявлении мобилизации
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
743
Документы об обследовании охраны и противопожарного состояния организации (акты, справки, заключения и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
744
Акты аттестации режимных помещений, средств электронно-вычислительной техники, используемой в помещениях
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После переаттестации или окончания эксплуатации
745
Перечень опасных веществ, отходов производства и потребления, отдельных видов продукции
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ

746
Өрт қауіпсіздігі бойынша нұсқаулықты тіркеу журналдары
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
747
Өрт туралы актілер
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Адам зардаптары барлары – тұрақты
748
Өрттің шығу себептерін анықтау туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*
749
Дүлей апат, төтенше жағдайлар туындағанда алдын алу іс-шаралары туралы хат алмасулар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
750
Төтенше жағдайлар кезінде адамдарды және материалдық құндылықтарды эвакуациялау жоспар-сызбасы
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
751
Апаттар болған жағдайда жабдықтар мен материалдар қорларының нормалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
752
Ғимараттарды күзеткен, өрт шыққан, құндылықтарды тасымалдаған кездегі төтенше жағдайларды тергеу туралы құжаттар (хаттамалар, актілер, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
753
Тұрақты жұмыс істейтін өрт-техникалық комиссиялардың құжаттары (жоспарлар, есептер, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
754
Азаматтық қорғанысты есепке алу журналдары (электрондық деректер базасы), құрылымдардың тізімдері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
755
Азаматтық қорғаныс бөлімшелерінің мүлкін есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
756
Өртке қарсы жабдықтар мен керек-жарақтарды сатыр алу туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
757
Өртке қарсы жабдықтар мен керек-жарақтардың тізімдері
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
758
Ұйымдар бойынша кезекшілердің тізімдері, кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
759
Эвакуацияланатын жұмыскерлердің және олардың отбасы мүшелерінің тізімдері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
760
Ұйымның техникалық және өртке қарсы бекінісін жақсарту, техникалық жабдықтардың орналасуы мен пайдаланылуы туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, актілер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
761
Режимдік үй-жайларды, арнайы қоймаларды, сейфтерді (металл шкафтарды) және олардың кілттерін күзетке қабылдауды (тапсыруды), үй-жайларға мөр басуды, кезекшілікті қабылдау-тапсыруды есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда

746
Журналы регистрации инструктажа по пожарной безопасности
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
747
Акты о пожарах
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
С человеческими жертвами – постоянно
748
Переписка о выявлении причин пожаров
5 лет ЭПК
Электронный документ*
749
Переписка о предупредительных мероприятиях на случай стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
750
План-схемы эвакуации людей и материальных ценностей в случае чрезвычайных ситуаций
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
751
Нормы запасов оборудования и материалов на случай аварий
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
752
Документы о расследовании чрезвычайных происшествий при охране зданий, возникновении пожаров, перевозке ценностей (протоколы, акты, заключения и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
753
Документы постоянно действующих пожарно-технических комиссий (планы, отчеты, акты и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
754
Журналы (электронные базы данных) учета, списки формирований гражданской обороны
1 год
Электронные документы*.
755
Книги (электронные базы данных) учета имущества подразделений гражданской обороны
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
756
Переписка о приобретении противопожарного оборудования и инвентаря
3 года
Электронный документ*
757
Списки противопожарного оборудования и инвентаря
3 года
Электронные документы*.
После замены новыми
758
Списки, графики дежурных по организациям
1 год
Электронные документы*
759
Списки эвакуируемых работников и членов их семей
1 год
Электронные документы*.
После замены новыми
760
Документы об улучшении технической и противопожарной укрепленности организации, об устройстве и эксплуатации технических средств (планы, отчеты, акты и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
761
Книги, журналы (электронные базы данных) приема (сдачи) под охрану режимных помещений, специальных хранилищ, сейфов (металлических шкафов) и ключей от них учета опечатывания помещений, приема-сдачи дежурств
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем

762
Күзет қызметі туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
763
Күзет бекеттерін орналастырудың сызбалары
1 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
764
Қарудың, оқ-дәрілердің және арнайы құралдардың бар болуын, қозғалысын және жай-күйінің сапасын есепке алу кітаптары, карточкалары, актілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
765
Қаруды сақтау және алып жүру құқығына рұқсаттарды ресімдеу туралы хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
766
Ұйымның өткізу және объектішілік режимі мәселелері бойынша құжаттар (актілер, анықтамалар, қорытындылар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
767
Ұйым күзетінің жедел мәселелері бойынша құжаттар (актілер, анықтамалар, жазбахаттар және басқа құжаттар)
1 жыл
Электрондық құжаттар*
12. Әлеуметтік-тұрғын-үй мәселелері
12.1. Әлеуметтік мәселелер
768
Халықты әлеуметтік қорғаудың кешенді бағдарламалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
769
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*
770
Жұмыскерлерді жазатайым оқиғалардан сақтандыру шарттары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
771
Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын аудару бойынша жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары (төлем шоттары)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
772
Міндетті әлеуметтік төлемдерді аудару бойынша жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары (төлем шоттары)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
773
Міндетті медициналық сақтандыру жарналарын аудару бойынша жеке тұлғалардың (жұмыскерлердің) тізімдері мен төлем тапсырмалары (төлем шоттары)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
774
Жинақтаушы зейнетақы қорына, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын аударуды есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
775
Міндетті әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

762
Договоры об охранной деятельности
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
763
Схемы дислокации постов охраны
1 год
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После замены новыми
764
Книги, карточки, акты учета наличия, движения и качественного состояния оружия, боеприпасов и спецсредств
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
765
Переписка об оформлении разрешений на право хранения и ношения оружия
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
766
Документы по вопросам пропускного и внутриобъектового режима организации (акты, справки, заключения, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
767
Документы по оперативным вопросам охраны организации (акты, справки, записки и другие документы)
1 год
Электронные документы*
12. Социально-жилищные вопросы
12.1. Социальные вопросы
768
Комплексные программы социальной защиты населения
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
769
Переписка по вопросам государственного социального страхования
5 лет
Электронные документы*
770
Договоры страхования работников от несчастных случаев
5 лет
Электронные документы*.
После истечения срока действия договора
771
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения (счета к оплате) по перечислению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
772
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения (счета к оплате) по перечислению обязательных социальных отчислений
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
773
Списки физических лиц (работников) и платежные поручения (счета к оплате) по перечислению взносов по обязательному медицинскому страхованию
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
774
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, единый накопительный пенсионный фонд
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
775
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных социальных отчислений
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

776
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
777
Жұмыскерлерді әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша құжаттар (анықтамалар, өтініштер, шешімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
778
Жұмыскерлерге міндетті медициналық қызмет көрсету бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары және осы шарттардың өзгеруіне әсер ететін құжаттар (қорытындылар, анықтамалар, негіздемелер және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
779
Еңбекке жарамсыздық парақтары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
780
Еңбекке жарамсыздық парақтарын тіркеу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
781
Жұмыскерлердің құжаттарын дайындау және зейнетақыны тағайындау бойынша ережелер
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
782
Жеңілдік жағдайларында зейнеткерлікке шығатын жұмыскерлердің тізімдері (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
783
Қосымша төлемдерге (атаулы әлеуметтік көмекке) құқығы бар тұлғалардың тізімі
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Электрондық құжаттар*
784
Берілген медициналық сақтандыру полистерін, ақталған азаматтардың куәліктерін есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
785
Медициналық сақтандыру ұйымдарымен шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
786
Сақтандыру ұйымдарымен міндетті медициналық сақтандыру бойынша хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*
787
Жұмыскерлерге медициналық және санитарлық-курорттық қызмет көрсету туралы шарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
788
Жұмыскерлерге медициналық және санаторлық-курорттық қызмет көрсету туралы құжаттар (тізімдер, анықтамалар, өтініштер, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
789
Санаториялық-курорттық жолдамалар алу туралы құжаттар (өтінімдер, талаптар, міндеттемелер, ведомостер және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

776
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету взносов по обязательному социальному медицинскому страхованию
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
777
Документы по вопросам социальной защиты работников (справки, заявления, решения, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
778
Договоры страхования (перестрахования) по обязательному медицинскому обслуживанию работников и документы, влияющие на изменения данных договоров (заключения, справки, обоснования и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
779
Листки нетрудоспособности
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
780
Книги, журналы (электронные базы данных) регистрации листков нетрудоспособности
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
781
Правила по подготовке документов и назначению пенсий работникам
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
782
Списки (электронные базы данных) работников, уходящих на льготную пенсию
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
После выхода на пенсию
783
Списки лиц, имеющих право на дополнительные выплаты (адресную социальную помощь)
До замены новыми
Электронные документы*
784
Журналы, книги (электронные базы данных) учета выданных полисов медицинского страхования, удостоверений реабилитированным гражданам
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
785
Договоры с медицинскими страховыми организациями
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
786
Переписка со страховыми организациями по обязательному медицинскому страхованию
5 лет
Электронный документ*
787
Договоры о медицинском и санаторно-курортном обслуживании работников
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
788
Документы о медицинском и санаторно-курортном обслуживании работников (списки, справки, заявления, переписка и другие документы)
3 года
Электронные документы*
789
Документы о получении санаторно-курортных путевок (заявки, требования, накладные, ведомости и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

790
Балалар сауықтыру лагерлеріне жолдамалар алу туралы хат алмасу
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
791
Ұйым жұмыскерлерінің кәмелетке толмаған балаларының тізімдері
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Электрондық құжаттар*
792
Қайырымдылық қызмет туралы құжаттар (бағалы заттарды қабылдау-тапсыру актілері, міндеттемелер, есептер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
793
Қайырымдылықпен айналысатын жеке тұлғалардың, ұйымдардың тізімдері
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*
12.2. Баспана-тұрмыс мәселелері
794
Тұрғын үй қорын тіркеу журналдары (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
795
Тұрғын үй комиссиялары отырыстарының хаттамалары және олардың құжаттары (өтініштер, жазбахаттар, анықтамалар, хат алмасу, тізімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
796
Ұйымдардың тұрғын үй алаңына мұқтаж жұмыскерлерді есепке алу кітаптары (электрондық деректер базасы)
10 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
797
Атқаратын қызметі және еңбекақы көлемі туралы жұмыс орнынан берілген анықтамаларды есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
798
Жұмыскерлердің тұрғын-үй-тұрмыстық жағдайларын тексеру туралы құжаттар (актілер, мәліметтер, қорытындылар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тұрғын үй алаңы берілгеннен кейін
799
Тұрғын үй алаңын пайдалану (жалдау), тұрғын үй-жайларды жалдау және ауыстыру құқығы туралы шарттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін
800
Тұрғын үй-жайларды азаматтардың меншігіне беру және жекешелендірілген тұрғын үй алаңын есепке алу бойынша құжаттарды тіркеу кітабы (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
801
Тіркеу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы) (деректер базасы):
1) тұрғын үйді жекешелендіру өтініштерін;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
2) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
3) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын беруді
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
802
Қоныстандыру, шығару және тұрғын үй алаңдарын пайдалану мерзімдерін ұзарту туралы хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжат*

790
Переписка о приобретении путевок в детские оздоровительные лагеря
1 год
Электронные документы*.
791
Списки несовершеннолетних детей работников организации
До замены новыми
Электронные документы*
792
Документы о благотворительной деятельности (акты приема-передачи ценных вещей, переписка, обязательства, отчеты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
793
Списки физических лиц, организаций-объектов благотворительности
5 лет ЭПК
Электронные документы*
12.2. Жилищно-бытовые вопросы
794
Журналы (электронные базы данных) регистрации жилого фонда
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
795
Протоколы заседаний жилищных комиссий и документы к ним (заявления, записки, справки, переписка, списки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
796
Книги (электронные базы данных) учета работников организаций, нуждающихся в жилой площади
10 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
После предоставления жилой площади
797
Книги, журналы (электронные базы данных) учета выданных справок с места работы о занимаемой должности и размере заработной платы
5 лет
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
798
Документы об обследовании жилищно-бытовых условий работников (акты, сведения, заключения и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После предоставления жилой площади
799
Договоры о праве пользования (найма) жилой площадью, аренде и обмене жилых помещений
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора
800
Книги (электронные базы данных) регистрации документов по передаче жилых помещений в собственность граждан и учета приватизированной жилой площади
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
801
Книги, журналы (электронные базы данных) (базы данных) регистрации:
1) заявлений на приватизацию жилья;
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
2) договоров на приватизацию жилья;
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
3) выдачи договоров на приватизацию жилья
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
802
Переписка о вселении, выселении и продлении сроков пользования жилой площадью
5 лет ЭПК
Электронный документ*

803
Тұрғын үй алаңын брондау туралы құжаттар (қорғау куәліктері, өтініштер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Брондау аяқталғаннан кейін
804
Тұрғын үйді жекешелендіруге құжаттар (өтініштер, анықтамалар, шарттар, актілер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
805
Кәмелетке толмағандардың тұрғын үй алаңын иеліктен шығару (тұрғын үй алаңын сату, ауыстыру) жөніндегі құжаттар (өтініштер, туу туралы куәліктердің көшірмелері, қаулылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
806
Кәмелетке толмаған балаларға тұрғын үй алаңдарын бекітуді есепке алу карточкалары
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Кәмелетке толғаннан кейін
807
Тұрғын үй-жайларды ұйым жұмыскерлеріне сату-сатып алу, сыйға тарту шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
808
Уақытша болмаған жалдаушының тұрғын үй алаңын пайдалану құқығын сақтау туралы келісімшарттар
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Бронь алынғаннан кейін
809
Уақытша болмаған жалдаушының тұрғын үй алаңын пайдалану құқығын сақтау туралы құжаттар (өтініштер, тұрғын үй алаңының сипаттамалары, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жалдаушы қайтіп оралғаннан кейін
810
Өмір бойы асырау шарттары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
811
Тұрғын үй-жайларды ұйым жұмыскерлеріне жалға беру,сыйға тарту, мұра ету, сату-сатып алу туралы құжаттар (мәліметтер, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
812
Азаматтарды қызметтік, өз бетінше қоныстанған үй-жайлардан және апаттық болып танылған үй-жайлардан шығару туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжат*.
Үй-жайларды босатқаннан кейін
813
Азаматтарды тіркеу деректер базасы
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
814
Пәтер иелері кооперативтері басқармаларының хаттамалары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
815
Пәтерлерді жалға алушылардың есеп шоттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Жаңаларымен ауыстырылғаннан кейін
816
Ұйымның меншігіндегі тұрғын үйлерге қызмет көрсету шарттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін

803
Документы о бронировании жилой площади (охранные свидетельства, заявления, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После окончания бронирования
804
Документы на приватизацию жилья (заявления, справки, договоры, акты и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
805
Документы по отчуждению жилой площади несовершеннолетних (продажа, обмен жилой площади) (заявления, копии свидетельств о рождении, постановления и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
806
Карточки учета закрепления жилой площади за несовершеннолетними детьми
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После достижения совершеннолетия
807
Договоры купли-продажи, дарения жилых помещений работникам организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
808
Договоры о сохранении права пользования за временно отсутствующим нанимателем жилой площади
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После снятия брони
809
Документы по сохранению права пользования за временно отсутствующим нанимателем жилой площади (заявления, характеристики жилой площади, справки и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После возвращения нанимателя
810
Договоры пожизненного содержания с иждивением
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
811
Документы об аренде, дарении, завещании, купле-продаже жилых помещений работникам организации (сведения, справки, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
812
Переписка о выселении граждан из служебных, самовольно занятых помещений и помещений, признанных аварийными
5 лет
Электронный документ*.
После освобождения жилой площади
813
База данных регистрации граждан
Постоянно
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
814
Протоколы правлений кооперативов собственников квартир
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
815
Лицевые счета квартиросъемщиков
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После замены новыми
816
Договоры на обслуживание жилых помещений, находящихся в собственности организации
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
После истечения срока действия договора

817
Ғимараттарды, іргелес жатқан аумақтарды, үй-жайларды тиісті техникалық және санитарлық-гигиеналық жағдайда ұстау мәселелері бойынша құжаттар (ұйғарымдар, қаулылар, актілер, өтінімдер, баяндамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
818
Ұйымның меншігіндегі тұрғын үй алаңдарына коммуналдық қызмет көрсету туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
819
Пәтер ақысы туралы құжаттар (хабарлама көшірмелері, мәліметтер, есептеулер, ведомостер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
820
Ұжымдық бау шаруашылығы мен бақша шаруашылығы туралы құжаттар (жазбахаттар, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
821
Бақшалық серіктестіктер басқармалары отырыстарының хаттамалары (өтініштер, шешімдер, ұсынымдар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
13. Бастауыш кәсіподақтың және өзге қоғамдық бірлестіктердің қызметі
822
Жалпы есептік-сайлау конференцияларды, жиналыстарды өткізу туралы құжаттар (хаттамалар, баяндамалар, шешімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
823
Есептік-сайлау кампанияларын, қоғамдық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу туралы құжаттар (жазбахаттар, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
824
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) жетекші органдарын сайлау туралы құжаттар (дауыс беру бюллетендері, кандидаттар тізімдері және басқа құжаттар)
Өкілеттік мерзімі ішінде
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
825
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) атына жасалған сын ескертулер мен ұсыныстарды жүзеге асыру жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
826
Бастауыш кәсіподақ ұйымына (қоғамдық бірлестікке) мүшелікке қабылдау, мүшелік жарналарды аудару, материалдық көмек көрсету, алу, мүшелік билеттердің күшін жою туралы құжаттар (өтініштер, актілер, анықтамалар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
827
Мүшелік жарналарды және садақаларды есепке алу ведомостері
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
828
Кәсіподақ (қоғамдық) ұйымдардың мемлекеттік субсидияларды алуы және жұмсауы туралы құжаттар (актілер, анықтамалар, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

817
Документы по вопросам содержания зданий, прилегающих территорий, помещений в надлежащем техническом и санитарно-гигиеническом состоянии (предписания, постановления, акты, заявки, доклады, переписка и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
818
Переписка о коммунальном обслуживании жилой площади, находящейся в собственности организации
3 года
Электронный документ*
819
Документы о квартирной плате (копии извещений, сведения, расчеты, ведомости, справки и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
820
Документы о коллективном садоводстве и огородничестве (записки, справки, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
821
Протоколы заседаний правлений садоводческих товариществ, документы к ним (заявления, решения, представления и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
13. Деятельность первичных профсоюзных и иных общественных объединений
822
Документы о проведении общих, отчетно-выборных конференций, собраний (протоколы, доклады, решения и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
823
Документы об организации и проведении отчетно-выборных кампаний, общественных мероприятий (записки, отчеты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
824
Документы о выборах руководящих органов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) (бюллетени голосования, списки кандидатов и другие документы)
В течение срока полномочия
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
825
Планы реализации критических замечаний и предложений, высказанных в адрес первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
826
Документы о приеме в члены первичной профсоюзной организации (общественного объединения), перечисления членских взносов, оказании материальной помощи, получении, аннулировании членских билетов (заявления, акты, справки, переписка и другие документы)
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
827
Ведомости учета членских взносов и пожертвований
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
828
Документы о получении и расходовании государственных субсидий профсоюзных (общественных) организаций (акты, справки, отчеты, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

829
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қызметін өзге ұйымдар мен жеке тұлғалардың қаржыландыруы туралы құжаттар (шарттар, келісімдер, хат алмасу және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
830
Борыш, мүшелік жарна төлеудің тәртібі және бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қаражатын жұмсау туралы хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжат*
831
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) мүшелерін есепке алу карточкалары
Есептен алынғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
832
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестік) бойынша қызметінен босатылғандар тізбесі
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
833
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) босатылған жұмыскерлерінің тізімдері мен есептік карточкалары
75 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
834
Мүшелік билеттер мен есептік карточкаларды беруді есепке алу кітаптары, журналдары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда
835
Мүшелік билеттердің үлгілері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
836
Нышандар мен белгілердің эскиздері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
837
Алынған және жұмсалған билеттер бланкілерінің саны туралы есептер
3 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
838
Бастауыш кәсіподақ ұйымы (қоғамдық бірлестіктер) қызметінің негізгі бағыттарын жүзеге асыру туралы құжаттар (бағдарламалар, регламенттер, хаттамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
839
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) қоғамдық бастауларды жүзеге асыру бойынша бірлескен іс-қимыл жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
840
Ұйым жұмыскерлерінің жалпы республикалық және жергілікті деңгейдегі ерікті құрылымдарға (экологиялық бақылау бекеттеріне, ерікті құтқару қызметі, мәдениет ескерткіштерін қалпына келтіру бойынша топтарға) қатысуы жөніндегі құжаттар (іс-шаралар жоспарлары, есептер, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
841
Митингтер, шерулер, ереуілдер және өзге де қоғамдық іс-шараларды өткізу туралы құжаттар (өтінімдер, хаттамалар, тізімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар

829
Документы о финансировании деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения) сторонними организациями и частными лицами (договоры, соглашения, переписка и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
830
Переписка о задолженности, порядке уплаты членских взносов и расходовании средств первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
3 года
Электронный документ*
831
Учетные карточки членов первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
До снятия с учета
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
832
Перечень освобожденных должностей по первичной профсоюзной организации (общественному объединению)
Постоянно
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
833
Списки и карточки учета освобожденных работников первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
75 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
834
Книги, журналы (электронные базы данных) учета выдачи членских билетов и учетных карточек
3 года
Электронные документы*.
при наличии соответствующих информационных систем
835
Образцы членских билетов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
836
Эскизы символики и атрибутики
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
837
Отчеты о количестве полученных и израсходованных бланков билетов
3 года
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
838
Документы об осуществлении основных направлений деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения) (программы, регламенты, протоколы и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
839
Планы совместных действий первичных профсоюзных организаций (общественных объединений) по реализации общественных начинаний
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
840
Документы по участию работников организации в добровольных формированиях (постах экологического контроля, добровольной службы спасения, группах по реставрации памятников культуры) общереспубликанского и местного уровня (планы мероприятий, отчеты, переписка и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
841
Документы о проведении митингов, демонстраций, забастовок и других общественных мероприятий (заявки, протоколы, списки и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы

842
Бастауыш кәсіподақ ұйымы мен жұмыс берушінің ұйымдағы әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу туралы бірлескен шешімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
843
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) республикалық және жергілікті сайлаулар, референдумдар, жауап алулар өткізуге қатысуы туралы құжаттар (тізімдер, хат алмасу, хаттамалар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
844
Халықтан әлеуметтік жауап алу бойынша құжаттар (сауалнамалар, есептер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
845
Жасалған келісімдер, ұжымдық шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру, жұмыс берушілер мен лауазымды тұлғалардың еңбек туралы заңнаманы сақтауы, сақтандыру жарналары есебінен қалыптасатын қорлардың қаражаттарын пайдалану туралы құжаттар (актілер, жазбахаттар, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
846
Бастауыш кәсіподақ ұйымдарының (қоғамдық бірлестіктердің) жетекші органдары – комитеттердің, кеңестердің, бюролардың, басқармалардың, секциялардың, топтардың құжаттары (хаттамалар, бұрыштамалар, қаулылар және басқа құжаттар)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
847
Бастауыш кәсіподақ ұйымдары (қоғамдық бірлестіктер) мүшелеріне республикалық, халықаралық форумдарға өкілеттік беру туралы құжаттар (мандаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
848
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) қаржылық-шаруашылық қызметі туралы хат алмасу
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжат және онымен бірдей электрондық құжат
849
Ерікті қоғам мүшелерінің кезекшілік кестелері
1 жыл
Электрондық құжаттар*
Ескертулер:
*Электрондық құжат айналымы жүйесі болмаған жағдайда қағаз жеткізгіштегі құжат ресімделеді.
Мәлімет және жұмыста басшылыққа алу үшін жолданған құжаттар қажеттілігі өткенге дейін сақталады.
"Қажеттілігі өткенге дейін" белгісі құжаттаманың практикалық мәні ғана бар екендігін білдіреді. Олардың сақтау мерзімін ұйымның өзі анықтайды, бірақ бір жылдан кем болмауы қажет.
"СТК" – сараптау-тексеру комиссиясы белгісі, мұндай құжаттардың бір бөлігінің ғылыми-тарихи мәні бар екендігін және мемлекеттік архивке берілуі немесе жиынтықтау көзі болып табылмайтын ұйымдарда сақталуы мүмкін екендігін білдіреді. Соңғы жағдайда істер номенклатурасында "СТК" белгісінің орнына "СК" – сараптау комиссиясы, "ОСК" – орталық сараптау комиссиясы белгілері қолданылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық архив қорының толықтыру көздері болып табылмайтын ұйымдарда сақтау мерзімі "Тұрақты" құжаттар ұйым таратылғанға дейін сақталады. Мемлекеттік сақтауға өткізілген жағдайда, кем дегенде бір жыл сақталады.

842
Совместные решения первичной профсоюзной организации и работодателя о регулировании социально-трудовых отношений в организации
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
843
Документы об участии первичной профсоюзной организации (общественного объединения) в проведении республиканских и местных выборов, референдумов, опросов (списки, переписка, протоколы и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
844
Документы по социологическим опросам населения (анкеты, отчеты, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
845
Документы об осуществлении контроля за исполнением условий заключенных соглашений, коллективных договоров, соблюдением работодателями, должностными лицами законодательства о труде, использованием средств фондов, формируемых за счет страховых взносов (акты, записки, справки и другие документы)
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
846
Документы руководящих органов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) – комитетов, советов, бюро, правлений, секций, групп (протоколы, резолюции, постановления и другие документы)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
847
Документы о делегировании членов первичной профсоюзной организации (общественного объединения) на республиканские, международные форумы (мандаты, переписка и другие документы)
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
848
Переписка о финансово-хозяйственной деятельности первичной профсоюзной организации (общественного объединения)
5 лет
Документ на бумажном носителе и идентичный ему электронный документ
849
Графики дежурств членов добровольных обществ
1 год
Электронные документы*
Примечания:
*При отсутствии системы электронного документооборота оформляется документ на бумажном носителе.
Документы, направленные для сведения и руководства в работе, хранятся до минования надобности.
Отметка "До минования надобности" означает, что документация имеет только практическое значение. Срок их хранения определяется самой организацией, но не может быть менее одного года.
Отметка "ЭПК" – экспертно-проверочная комиссия означает, что часть таких документов может иметь научно-историческое значение и может передаваться в государственные архивы или храниться в организациях, не являющихся источниками комплектования. В последнем случае в номенклатурах дел вместо отметки "ЭПК" применяется отметка "ЭК" – экспертная комиссия, "ЦЭК" – центральная экспертная комиссия.
В организациях, не являющихся источниками комплектования Национального архивного фонда Республики Казахстан, документы со сроком хранения "Постоянно" хранятся до ликвидации организации. В случае передачи на государственное хранение, хранятся не менее одного года.

Мемлекеттiк құпияларды құрайтын және құпия мәліметтерді қамтитын құжаттар Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 24 қарашадағы "Ақпараттандыру туралы" және 1999 жылғы 15 наурыздағы "Мемлекеттік құпиялар туралы" Заңдарына сәйкес сақталады.

Документы, содержащие сведения, составляющие государственные секреты, и конфиденциальные, хранятся в соответствии с Законами Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" и от 15 марта 1999 года "О государственных секретах".