2020 - 2022 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 224/67 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 6672 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8692401 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 634586 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4168 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9308 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8044339 мың теңге;
2) шығындар – 8872797 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 65362 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 99414 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34052 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 245758 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 245758 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 10.11.2020 № 270/82 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 3866524 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 398153 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 41557 мың теңге;
Галкино – 27319 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 30051 мың теңге;
Сосновка – 30787 мың теңге;
Орловка – 19924 мың теңге;
Шалдай – 27718 мың теңге;
Шарбақты – 220797 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 414333 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 47143 мың теңге;
Галкино – 30850 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 30155 мың теңге;
Сосновка – 34431 мың теңге;
Орловка – 20350 мың теңге;
Шалдай – 27582 мың теңге;
Шарбақты – 223822 мың теңге.

О Щербактинском районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 23 декабря 2019 года № 224/67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2019 года № 6672. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Щербактинский районный бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8692401 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 634586 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4168 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9308 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8044339 тысяч тенге;
2) затраты – 8872797 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65362 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 99414 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34052 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 245758 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 245758 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 10.11.2020 № 270/82 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3866524 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 398153 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 41557 тысяч тенге;
Галкинский – 27319 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 30051 тысяча тенге;
Сосновский – 30787 тысяч тенге;
Орловский – 19924 тысяч тенге;
Шалдайский – 27718 тысяч тенге;
Шарбактинский – 220797 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 414333 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 47143 тысяч тенге;
Галкинский – 30850 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 30155 тысяч тенге;
Сосновский – 34431 тысяча тенге;
Орловский – 20350 тысяч тенге;
Шалдайский – 27582 тысяч тенге;
Шарбактинский – 223822 тысяч тенге.

5. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 422166 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 48049 мың теңге;
Галкино – 31218 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 30383 мың теңге;
Сосновка – 35573 мың теңге;
Орловка – 20592 мың теңге;
Шалдай – 27836 мың теңге;
Шарбақты – 228515 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған Шарбақты аудандық бюджетін орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық бюджетте 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
140784 мың теңге – ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
20059 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
50328 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
25494 мың теңге – елді мекендерді сумен қамтамасыз ету үшін;
358185 мың теңге – ауыл ішіндегі автомобиль жолдарын жөндеу үшін;
2000 мың теңге – мәдениет ұйымдарында басқарушы және негізгі қызметкерлерге ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға қосымша ақы төлеуге;
200 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
10884 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын төлеуге.
Ескерту. 7 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 10.11.2020 № 270/82 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Шарбақты ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
9. Шарбақты ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 13608 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 422166 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 48049 тысяч тенге;
Галкинский – 31218 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 30383 тысяч тенге;
Сосновский – 35573 тысяч тенге;
Орловский – 20592 тысяч тенге;
Шалдайский – 27836 тысяч тенге;
Шарбактинский – 228515 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Щербактинского районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2020 год бюджетам сельских округов в следующих размерах:
140784 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера;
20059 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
50328 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
25494 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов;
358185 тысяч тенге – на проведение ремонта внутрипоселковых автомобильных дорог;
2000 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры;
200 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам в государственных организациях дошкольного образования;
10884 тысяч тенге – на установление оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 10.11.2020 № 270/82 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Щербактинского района.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Щербактинского района на 2020 год в сумме 13608 тысяч тенге.
10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шарбақты аудандық мәслихатының бюджет және ауданның әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шарбақты аудандық
мәслихатының сессия төрағасы В. Лямцев
Шарбақты аудандық
мәслихатының хатшысы С. Шпехт
Шарбақты аудандық
мәслихатының 2019
жылғы 23 желтоқсандағы
№ 224/67 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық
бюджет (өзгерістермен)

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Щербактинского районного маслихата по вопросам бюджета и социально-экономического развития района.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Щербактинского районного маслихата В. Лямцев
Секретарь Щербактинского
районного маслихата С. Шпехт
Приложение 1
к решению Щербактинского
районного маслихата от 23
декабря 2019 года № 224/67
Районный бюджет на 2020 год
(с изменениями)