Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/368 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қарашада № 4009 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 13.11.2025 № 23/272 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Н.Қ. Аққұловқа жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Әбдірахман
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 31/368 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 08.12.2023 № 7/80 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1.Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне сатып алу құқығын іске асыру үшін Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері айқындалсын:

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/368. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 ноября 2019 года № 4009.
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 13.11.2025 № 23/272 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883) Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауской области Аккулова Н.К.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Абдирахман
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение
к решению Мангистауского областного маслихата
от 25 октября 2019 года № 31/368
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области
Сноска. Приложение - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 08.12.2023 № 7/80 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Определить размер жилищных сертификатов по Мангистауской области для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан:

1) әлеуметтік көмек түрінде бастапқы жарна сомасының 90 пайызы, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түрінде бастапқы жарна сомасының 90 пайызы, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерде.
2. Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 67-бабы 1-тармағының 1-1), 1-2) тармақшаларымен және 68-бабының 2), 3) тармақшаларымен айқындалған Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 32546 болып тіркелген) сәйкес қалыптастырылатын еңбек ресурстарын болжаудың негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және спорт саласында сұранысқа ие мамандар.

1) 90 процентов от суммы первоначального взноса, но не более в размере 1 000 000 (один миллион) тенге в виде социальной помощи;
2) 90 процентов от суммы первоначального взноса, но не более в размере 1 000 000 (один миллион) тенге в виде социальной поддержки.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области:
1) граждане Республики Казахстан, определенные подпунктами 1-1), 1-2) пункта 1 статьи 67 и подпунктами 2), 3) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) востребованные специалисты в области здравоохранения, образования, культуры и спорта, на основе прогнозирования трудовых ресурсов, формируемого в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32546).