Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бір бөлігін бөлу нормативін белгілеу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 1 сәуірдегі № 1357 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 сәуірде № 6758 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2026 жылғы 9 маусымдағы № 109 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 09.06.2026 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об установлении норматива распределении оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий части чистого дохода
Постановление акимата Кызылординской области от 1 апреля 2019 года № 1357. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 3 апреля 2019 года № 6758. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 9 июня 2026 года № 109
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 09.06.2026 № 109 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 140-бабының 2-тармағына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Белгіленсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес білім саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі;

В соответствии с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере здравоохранения согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере образования согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес мәдениет, архивтер және құжаттама саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес спорт саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес табиғат пайдалану саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі;

3) норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере культуры, архивов и документации согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере спорта согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере природопользования согласно приложению 5 к настоящему постановлению;

6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі.
2. "Қызылорда облысының қаржы басқармасы", "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы", "Қызылорда облысының білім басқармасы", "Қызылорда облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы", "Қызылорда облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы", "Қызылорда облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы", "Қызылорда облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемелері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

6) норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере энергетики и жилищно-коммунального хозяйства согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Государственным учреждениям "Управление финансов Кызылординской области", "Управление здравоохранения Кызылординской области", "Управление образования Кызылординской области", "Управление культуры, архивов и документации Кызылординской области", "Управление физической культуры и спорта Кызылординской области", "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Кызылординской области", "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Кызылординской области" в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Қ.Д. Ысқақовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы "1" сәуірдегі №1357 қаулысына 1-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі
Шаруашылық жүргізу құқығындағы облыстық мемлекеттік кәсіпорындардың байқау кеңесінің мүшелеріне сыйлықақы
-
5%
Активтерді дамыту және кеңейту (күрделі жөндеу, реконструкция, жаңғырту, цифрландыру)
-
45%
Адами капиталды дамыту және ынталандыру (біліктілікті арттыру, тәжірибе алмасу, сыйақы беру)
-
15%
Тәуекелдерді сақтандыруға провизиялар (резервтер) және шығынды жабу
-
15%
Кезек күттірмейтін қажеттіліктерге резерв
-
10%
Кәсіпорындар қызметінің спецификасы бойынша қажет ететін шығындар түрі
-
5%
Спонсорлық көмек
-
5%
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы "1" сәуірдегі №1357 қаулысына 2-қосымша
Білім саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі
Активтерді дамыту және кеңейту (күрделі жөндеу, реконструкция, жаңғырту, цифрландыру)
-
50%
Адами капиталды дамыту және ынталандыру (біліктілікті арттыру, тәжірибе алмасу, сыйақы беру)
-
20%
Тәуекелдерді сақтандыруға провизиялар (резервтер) және шығынды жабу
-
3%
Кезек күттірмейтін қажеттіліктерге резерв
-
10%
Кәсіпорындар қызметінің спецификасы бойынша қажет ететін шығындар түрі
-
17%
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы "1" сәуірдегі №1357 қаулысына 3-қосымша
Мәдениет, архивтер және құжаттама саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі
Материалдық–техникалық базаны нығайту
-
100%
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы "1" сәуірдегі №1357 қаулысына 4-қосымша
Спорт саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі
Активтерді дамыту және кеңейту (күрделі жөндеу, реконструкция, жаңғырту, цифрландыру)
-
30%
Адами капиталды дамыту және ынталандыру (біліктілікті арттыру, тәжірибе алмасу, сыйақы беру)
-
60%
Кезек күттірмейтін қажеттіліктерге резерв
-
10%
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы "1" сәуірдегі №1357 қаулысына 5-қосымша
Табиғат пайдалану саласындағы облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігін бөлу нормативі
Активтерді дамыту және кеңейту (күрделі жөндеу, реконструкция, жаңғырту, цифрландыру)
-
40%
Адами капиталды дамыту және ынталандыру (біліктілікті арттыру, тәжірибе алмасу, сыйақы беру)
-
20%
Тәуекелдерді сақтандыруға провизиялар (резервтер) және шығынды жабу
-
5%
Кезек күттірмейтін қажеттіліктерге резерв
-
10%
Жобаға дейінгі құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздеме, жобалау-зерттеу жұмыстары) дайындауға және жобаны сараптауға арналған шығындар
-
25%

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Искакова К.Д.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение 1 к постановлению акимата Кызылординской области от "1" апреля 2019 года №1357
Норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере здравоохранения
Вознаграждение членам наблюдательного совета областных государственных предприятий на праве хозяйственного ведения
-
5%
Развитие и расширение активов (капитальный ремонт, реконструкция, модернизация, цифровизация)
-
45 %
Развитие человеческого капитала и стимулирование (повышение квалификации, обмен опытом, премирование)
-
15 %
Провизии (резервы) на страхование рисков и покрытие убыточности
-
15 %
Резерв на неотложные нужды
-
10 %
Необходимые виды расходов по специфике деятельности предприятий
-
5 %
Спонсорская помощь
-
5%
Приложение 2 к постановлению акимата Кызылординской области от "1" апреля 2019 года №1357
Развитие и расширение активов (капитальный ремонт, реконструкция, модернизация, цифровизация)
-
50%
Развитие человеческого капитала и стимулирование (повышение квалификации, обмен опытом, премирование)
-
20%
Провизии (резервы) на страхование рисков и покрытие убыточности
-
3%
Резерв на неотложные нужды
-
10%
Необходимые виды расходов по специфике деятельности предприятий
-
17%
Приложение 3 к постановлению акимата Кызылординской области от "1" апреля 2019 года №1357
Норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере культуры, архивов и документации
Укрепление материально-технической базы
-
100 %
Приложение 4 к постановлению акимата Кызылординской области от "1" апреля 2019 года №1357
Норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере спорта
Развитие и расширение активов (капитальный ремонт, реконструкция, модернизация, цифровизация)
-
30%
Развитие человеческого капитала и стимулирование (повышение квалификации, обмен опытом, премирование)
-
60%
Резерв на неотложные нужды
-
10%
Приложение 5 к постановлению акимата Кызылординской области от "1" апреля 2019 года №1357
Норматив распределения части чистого дохода, оставшейся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий в сфере природопользования
Развитие и расширение активов (капитальный ремонт, реконструкция, модернизация, цифровизация)
-
40%
Развитие человеческого капитала и стимулирование (повышение квалификации, обмен опытом, премирование)
-
20%
Провизии (резервы) на страхование рисков и покрытие убыточности
-
5 %
Резерв на неотложные нужды
-
10%
Подготовка предпроектной документации (технико-экономическое обоснование, проектно-изыскательские работы) и затраты на экспертизу проекта
-
25%