"Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 қазандағы № 1193 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 қазанда № 19540 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14623 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 11 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығында:
39-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттің трансферттері (кредиттері) есебінен іске асырылып жатқан нысаналы ағымдағы трансферттердің, дамуға арналған нысаналы трансферттер мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті:
есепті айға – есептіден кейінгі айдың 6-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулыққа 16-қосымшаға сәйкес 2-НТА нысаны бойынша ұсынады.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді:
есепті айға – есептіден кейінгі айдың 8-і күнінен кешіктірмей;
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулыққа 18-қосымшаға сәйкес 2-НТО нысаны бойынша;";
2) өткен қаржы жылында бөлінген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттерін ағымдағы жылы түгел пайдалану нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебін:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2019 года № 1193. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2019 года № 19540. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14623, опубликован 11 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Инструкции по проведению бюджетного мониторинга, утвержденной указанным приказом:
подпункт 1) пункта 39 изложить в следующей редакции:
"1) отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета:
за отчетный месяц – не позднее 6-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 20-го января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме 2-ЦТРН согласно приложению 16 к настоящей Инструкции;";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы представляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
1) отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета:
за отчетный месяц – не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным;
за отчетный год – не позднее 25-го января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме 2-ЦТО согласно приложению 18 к настоящей Инструкции;
2) информацию уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году:

есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулыққа 19-қосымшаға сәйкес 3-ТПО нысаны бойынша ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қала мен астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары есептерді жасау кезінде республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттің бекітілген, нақтыланған және түзетілген сомаларының дұрыс көрсетілуін қамтамасыз етеді және республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттардың игерілмеу себептерін талдауды жүзеге асырады.
Нысаналы ағымдағы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есептерді ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда есептер одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.";
көрсетілген Нұсқаулыққа 16 және 18-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары - Қаржы министрі
А. Смаилов
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер – Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 30 қазандағы
№ 1193 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
____________ жылғы жағдай бойынша облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Есепті кезең
____________________ жылдар
Индекс: нысан: 2-НТА
Аудан (облыстық маңызы бар қала) атауы: ___________________
Білдіретін тұлғалар тобы:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар:
Қайда ұсынылады жоғарыда тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Мерзімділігі: ай сайын
Ұсыну мерзімі:

за отчетный год – не позднее 25-го января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме 3-ДО согласно приложению 19 к настоящей Инструкции.
Уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения и столицы при составлении отчета обеспечивает правильность отражения сумм утвержденного, уточненного, скорректированного бюджета, выделенных из республиканского бюджета, а также осуществляет анализ причин неосвоения выделенных из республиканского бюджета средств.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетов о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов с выходным (нерабочим) днем, отчеты представляются на следующий за ним первый рабочий день.";
приложения 16 и 18 к указанной Инструкции изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики Казахстан
Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан –
Министра финансов Республики Казахстан
от 30 октября 2019 года № 1195
Приложение 16
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для сбора административных данных Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета Отчетный период на ____________________ года
Индекс: форма 2-ЦТРН
Наименование района (города областного значения): ___________________
Круг представляющих лиц:
Уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения):
Куда представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета области
Периодичность: ежемесячная
Срок представления: