Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2019 жылғы 20 тамыздағы № 901 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 тамызда № 19269 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
63 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"63 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
69 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"69 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2019 года № 901. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 августа 2019 года № 19269. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим":
специфику 63 "Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора" изложить в следующей редакции:
"63 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора";
специфику 69 "Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора" изложить в следующей редакции:
"69 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора";

мынадай мазмұндағы 72 және 73 ерекшеліктермен толықтырылсын:
"72 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
73 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар" кіші функциясында:
101 "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 100 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 007 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"007 Орталық коммуникациялар қызметінің жұмысын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100 Орталық коммуникациялар қызметінің жұмысын қамтамасыз ету
111 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары";
3 "Сыртқы саяси қызмет" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 159 және 164 бюджеттік бағдарламалары бар 207 және 211 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету
211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету
164 Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуын қамтамасыз ету";
4 "Іргелі ғылыми зерттеулер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 207, 211 және 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" кіші функциясында:

дополнить спецификами 72 и 73 следующего содержания:
"72 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством торговли и интеграции Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
73 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 101 "Администрация Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 007 с бюджетными подпрограммами 100 и 111 следующего содержания:
"007 Услуги по обеспечению деятельности Службы центральных коммуникаций
100 Обеспечение деятельности Службы центральных коммуникаций
111 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений";
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":
дополнить администраторами бюджетных программ 207 и 211 с бюджетными программами 159 и 164 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
164 Обеспечение участия Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития";
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":
дополнить администраторами бюджетных программ 207, 211 и 223 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 001 бюджеттік бағдарламасы бар 372 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"372 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегиялық және экономикалық даму басқармасы
001 Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 004, 061, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 119, 123 және 124 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
004 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
061 Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу";
6 "Жалпы кадрлық мәселелер" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 372 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"372 Управление стратегического и экономического развития города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002, 004, 061, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 119, 123 и 124 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
004 Капитальные расходы государственного органа
061 Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 6 "Общие кадровые вопросы":

мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасымен 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 608 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"608 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
008 Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын қамтамасыз ету және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу тетіктерін жетілдіру
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"012 Республиканың мемлекеттік қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 100, 103, 104, 106, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
001 Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
100 Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
106 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдардың күрделі шығыстары
111 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 және 122 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";

дополнить администратором бюджетных программ 608 с бюджетной программой 008 с бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"608 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
008 Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и совершенствование механизмов профессионализации государственного аппарата, обеспечения качества государственных услуг и предупреждения коррупции
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта";
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Услуги по тестированию кадров государственной службы республики";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 103, 104, 106, 111 и 123 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
001 Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
106 Капитальные расходы подведомственных организаций Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
111 Капитальные расходы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 и 122 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 104, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 211 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
001 Ішкі және сыртқы сауда саясатын қалыптастыру және іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Ішкі және сыртқы сауда саясатын қалыптастыру және іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
101 Шетелдегі сауда өкілдігінің қызметін қамтамасыз ету
102 Экономика, сауда, мемлекеттік басқару және тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында зерттеулер жүргізу, әлеуметтік, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
111 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 және 122 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";

дополнить администратором бюджетных программ 211 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 104, 111 и 123 следующего содержания:
"211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
001 Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
101 Обеспечение деятельности торговых представительств за рубежом
102 Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления и защиты прав потребителей
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
111 Капитальные расходы Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119, и 122 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 100, 103, 104, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
001 Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы басшылық
103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
111 Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 002, 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 және 122 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 223 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 103, 104, 111 и 123 следующего содержания:
"223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
001 Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов
111 Капитальные расходы Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 002, 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 и 122 следующего содержания:
"002 Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":

001 "Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы мен 100 "Энергетика, атом энергиясы, мұнай, газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" кіші бюджеттік бағдарламасының атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
100 Энергетика, атом энергиясы, мұнай, газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету";
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасымен 100 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" және 102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету" кіші бюджеттік бағдарламаларының атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
100 Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
102 Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және материалдық резерв салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

наименование бюджетной программы 001 "Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды" с бюджетной подпрограммой 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды" изложить в следующей редакции:
"001 Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности";
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства" с бюджетными подпрограммами 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства" и 102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей" изложить в следующей редакции:
"001 Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
102 Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и материального резерва";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":

001 "Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарламасының және 100 "Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" кіші бюджеттік бағдарламасының атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 103, 104, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 608 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"608 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
001 Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
101 Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру
103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
111 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 және 122 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
340 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" кіші функциясында:

наименование бюджетной программы 001 "Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства" с бюджетной подпрограммой 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области стандартизации, метрологии, промышленности, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства" изложить в следующей редакции:
"001 Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства";
дополнить администратором бюджетных программ 608 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 103, 104, 111 и 123 следующего содержания:
"608 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
001 Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию и реализации единой государственной политики в сфере государственной службы
101 Формирование и реализация государственного социального заказа по проведению общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
111 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 и 122 следующего содержания:
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 340 "Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":

мынадай мазмұндағы 100 бюджеттік кіші бағдарламасымен 002 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
002 Қорғаныстық-өнеркәсіптік кешен саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
100 Бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми зерттеулер";
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламсымен толықтырылсын:
004 Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметі" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, 104, 105, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 624 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"624 Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
001 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Сыбайлас жемқорлық қылмыстары және құқық бұзушылықтар бойынша қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету
101 Сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл бойынша жедел-іздестіру қызметі
102 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияны іске асыруға қоғамдық мониторинг жүргізу бойынша Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру
111 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 және 122 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
2 "Құқықтық қызмет" кіші функциясында:
221 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
006 "Заңнамалық актілердің және халықаралық шарттардың жобаларына ғылыми құқықтық сараптама" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"006 Мемлекеттік органдардың заң шығармашылық қызметін ғылыми сүйемелдеу";
04 "Білім беру" функционалдық тобында:
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 002 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
002 Прикладные научные исследования в области оборонно-промышленного комплекса
100 Проведение научных исследований в рамках программно-целевого финансирования";
дополнить бюджетной программой 004 следующего содержания:
"004 Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 624 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104, 105, 111 и 123 следующего содержания:
"624 Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
001 Формирование и реализация единой государственной политики по противодействию коррупционным преступлениям
100 Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе по коррупционным преступлениям и правонарушениям
101 Оперативно-розыскная деятельность по противодействию коррупционным преступлениям и правонарушениям
102 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию коррупционных правонарушений
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
105 Формирование и реализация государственного социального заказа по проведению общественного мониторинга за реализацией Антикоррупционной стратегии
111 Капитальные расходы государственного органа
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 и 122 следующего содержания:
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Правовая деятельность":
по администратору бюджетных программ 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 006 "Научная правовая экспертиза проектов законодательных актов и международных договоров" изложить в следующей редакции:
"006 Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":

мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасымен 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 211 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 005 және 138 бюджеттік бағдарламалары бар 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
005 Ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасы бар 608 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"608 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
002 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру";
мынадай мазмұндағы 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 013 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"013 Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
100 Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
101 Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 624 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"624 Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
06 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық тобында:
2 "Әлеуметтік көмек" кіші функциясында:
333 "Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
018 "Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"018 Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
9 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 147 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"147 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";

дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 211 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 223 с бюджетными программами 005 и 138 следующего содержания:
"223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
005 Переподготовка и повышение квалификации кадров в космической отрасли
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 608 с бюджетной программой 002 следующего содержания:
"608 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
002 Повышение квалификации государственных служащих";
дополнить бюджетной программой 013 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"013 Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
100 Повышение квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
101 Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих";
дополнить бюджетной программой 138 следующего содержания:
"138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
дополнить администратором бюджетных программ 624 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"624 Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной подпрограммы 018 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому" изложить в следующей редакции:
"018 Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
дополнить бюджетной программой 147 следующего содержания:
"147 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";

мынадай мазмұндағы 147 бюджеттік бағдарламасы бар 271, 279 және 288 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
"271 Облыстың құрылыс басқармасы
147 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
279 Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
147 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
288 Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
147 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
327 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы", 333 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы", 341 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы", 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", 371 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы", 373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" және 383 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 072 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"072 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
388 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы және көші-қон басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
004 "Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі", 458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 466 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі", 467 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі", 472 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі", 483 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі", 487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі", 492 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" және 495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 097 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"097 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";

дополнить администраторами бюджетных программ 271, 279 и 288 с бюджетной программой 147 следующего содержания:
"271 Управление строительства области
147 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
279 Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
147 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
288 Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
147 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
по администраторам бюджетных программ 327 "Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы", 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы", 341 "Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы", 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы", 371 "Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы" 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы" и 383 "Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 072 следующего содержания:
"072 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
по администратору бюджетных программ 388 "Управление государственной инспекции труда и миграции города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 004 "Реализация миграционных мероприятий на местном уровне":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администраторам бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)", 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 466 "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)", 467 "Отдел строительства района (города областного значения)", 472 "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)", 483 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)", 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)", 492 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения) и 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 097 следующего содержания:
"097 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";

мынадай мазмұндағы 094, 095 және 097 бюджеттік бағдарламалары бар 497 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"497 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
094 Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
095 Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
097 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" және 809 "Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 097 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"097 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" кіші функциясында:
333 "Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
005 "Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
802 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бюджеттік бағдарламалары бар 025 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"025 Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
09 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 089 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 103, және 105 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
089 Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
100 Қазақстан Республикасында өндіру салалары қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыру
101 Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
102 Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру барлау
103 Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингі
105 Ақтөбе облысының облыстық бюджетіне елді мекендерді шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерасты суларын іздестіру-барлау жұмыстарын жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 497 с бюджетными программами 094, 095 и 097 следующего содержания:
"497 Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
094 Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
095 Бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка
097 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
по администраторам бюджетных программ 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)" и 809 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 097 следующего содержания:
"097 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 005 "Организация сохранения государственного жилищного фонда":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 802 "Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 025 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"025 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 089 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103 и 105 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
089 Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
100 Реализация инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан
101 Формирование геологической информации
102 Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
103 Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
105 Целевые текущие трансферты областному бюджету Актюбинской области на проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":

мынадай мазмұндағы 267 бюджеттік бағдарламасымен 101 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
267 Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
101 Ғылыми зерттеулер мен іс-шараларды бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру";
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
255 "Өсімдік шаруашылығы өнімін өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 108 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"108 Суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және оны бағалау";
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 241 бюджеттік бағдарламасымен 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
241 "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 103, 105, 113 және 115 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 254 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"254 Су ресурстарын тиімді басқару
100 Су шаруашылығы саласындағы нормативтік-әдістемелік құжаттамамен қамтамасыз ету
101 Су берумен байланысы жоқ трансшекаралық және республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану және олардың техникалық жағдайына мониторинг жасау
102 Табиғат қорғауға су жіберуді жүргізу
103 Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
105 Трансшекаралық суды ұтымды пайдалану және қорғау, су қарым-қатынастарын реттеу мәсселелері жөнінде шекаралас мемлекеттермен ынтымақтастықты ұйымдастыру
113 Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
115 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 004 және 016 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 268 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"268 Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру
004 Cыртқы қарыздар есебінен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру";
3 "Орман шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 256 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101, 102, 105, 107 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
256 Орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
100 Табиғи қорық қоры нысандарын сақтауды қамтамасыз ету
101 Орман ресурстарын сақтау, өсімін молайту және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету
102 Жануарлар әлемі ресурстарын сақтау, өсімін молайту және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету
105 Ақмола облысының бюджетіне "Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана - Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
107 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
111 Орман шаруашылығы және жануарлар әлемі саласындағы ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары";
4 "Балық шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
742 "Облыстың балық шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
117 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 267 с бюджетными подпрограммами 101 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
267 Повышение доступности знаний и научных исследований
101 Программно-целевое финансирование научных исследований и мероприятий";
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 255 "Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 108 следующего содержания:
"108 Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель";
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 241 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
241 Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз";
дополнить бюджетной программой 254 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 105, 113 и 115 следующего содержания:
"254 Эффективное управление водными ресурсами
100 Обеспечение нормативно-методической документацией в области водного хозяйства
101 Эксплуатация трансграничных и республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды и мониторинг за их техническим состоянием
102 Проведение природоохранных попусков
103 Охрана и рациональное использование водных ресурсов
105 Организация сотрудничества с сопредельными государствами по вопросам регулирования водных отношений, рационального использования и охраны трансграничных вод
113 Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений
115 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов";
дополнить бюджетной программой 268 с бюджетными подпрограммами 004 и 016 следующего содержания:
"268 Усовершенствование ирригационных и дренажных систем
004 За счет внешних займов
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Лесное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 256 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 105, 107 и 111 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
256 Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
100 Обеспечение сохранения объектов природно-заповедного фонда
101 Обеспечение сохранения, воспроизводства и рационального использования лесных ресурсов
102 Обеспечение сохранения, воспроизводства и рационального использования ресурсов животного мира
105 Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги Астана-Щучинск на участках Шортанды-Щучинск
107 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности
111 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций в области лесного хозяйства и животного мира";
в функциональной подгруппе 4 "Рыбное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 742 "Управление рыбного хозяйства области":
наименование бюджетной программы 117 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер" изложить в следующей редакции:
"117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":

мынадай мазмұндағы 037 бюджеттік бағдарламасымен 100, 102, 103, 105 және 106 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
037 Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту
100 Халықаралық келісімдерді, конвенцияларды және хаттамаларды іске асыру шеңберінде іс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі қызметтер
102 Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ақпараттық қамтамасыз ету мақсаттарды іске асыру бойынша қызметтер
103 Табиғи және техногенді ластануларды жою
105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
106 Өндіріс және тұтыну қалдықтарының мемлекеттік кадастрының жүргізуін ұйымдастыру";
мынадай мазмұндағы 100 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 039 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"039 Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті дамыту
100 Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
102 Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу";
мынадай мазмұндағы 044 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"044 Технологияларды және үздік тәжірибелерді ілгерілету, бизнес пен инвестицияларды дамыту арқылы Қазақстанның "жасыл экономикаға" жылдам көшуіне ықпал ету";
6 "Жер қатынастары" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасымен 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
007 Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету";
344 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"004 Жер қатынастарын реттеу";
011 "Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"011 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 038 бюджеттік бағдарламасымен 100 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
038 Парниктік газдар шығарындыларын қысқарту
100 БҰҰ Климаттың өзгеруі туралы негіздемелік конвенциясының және оған Киото хаттамасының ережелерін орындау бойынша қызметтер";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсіп" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 037 с бюджетными подпрограммами 100, 102, 103, 105 и 106 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
037 Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
100 Услуги по реализации мероприятий в рамках реализации международных соглашений, конвенций и протоколов
102 Услуги по реализации задач информационного обеспечения в области охраны окружающей среды
103 Ликвидация природных и техногенных загрязнений
105 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
106 Организация ведения государственного кадастра отходов производства и потребления";
дополнить бюджетной программой 039 с бюджетными подпрограммами 100 и 102 следующего содержания:
"039 Развитие гидрометеорологического и экологического мониторинга
100 Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
102 Ведение гидрометеорологического мониторинга";
дополнить бюджетной программой 044 следующего содержания:
"044 Содействие ускоренному переходу Казахстана к "зеленой экономике" путем продвижения технологий и лучших практик, развития бизнеса и инвестиций";
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":
дополнить администратором бюджетных программ 223 с бюджетной программой 007 следующего содержания:
"223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
007 Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение";
по администратору бюджетных программ 344 "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 004 следующего содержания:
"004 Регулирование земельных отношений";
наименование бюджетной подпрограммы 011 "Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел" изложить в следующей редакции:
"011 Землеустройство, проводимое при установлении границ города республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 038 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
038 Сокращение выбросов парниковых газов
100 Услуги по выполнению положений Рамочной Конвенции ООН об изменении климата и Киотского протокола";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":

мынадай мазмұндағы 090, 245 және 246 бюджеттік бағдарламалары бар 211 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
090 Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
245 Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
246 Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кредит бере отырып "Байтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредит беру";
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасымен 100, 102, 103, 104, 105, 107, 110 және 114 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
003 "Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту"
100 Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
102 "Электрондық үкімет" шеңберінде халықты оқыту бойынша қызметтер
103 Халыққа қызмет көрсету орталықтарының жеке және заңды тұлғаларға "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуі жөніндегі қызметін ұйымдастыру
104 Қазақстан Республикасының орбиталық-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру
105 Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну бойынша залалдарын субсидиялау
107 Радиожиілік спектрінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін техникалық сүйемелдеу
110 "Электрондық үкімет" платформасын дамыту
114 Лицензиялық бағдарламалық қамтылымды техникалық жағынан қолдауды қамтамасыз ету бойынша қызметтер";
мынадай мазмұндағы 004 және 008 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"004 Цифрлық телерадиохабарды енгізу және дамыту үшін "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
008 Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 103 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"010 Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
100 Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
101 "Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясының жалдайтын құрамда кірмейтін объектілерін кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
102 Мемлекеттік органдар мен ұйымдарға Қазақстан Республикасының Жерді қашықтықтан зонттау жүйесінен алынатын ғарыштық суреттерді ұсыну бойынша қызметтер
103 "Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясы жалдайтын құрамға кірмеген және ол құрамнан шығарылған объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
104 Үкіметаралық келісім шеңберінде бюджеттік кредитке қызмет көрсету бойынша агент банктердің көрсететін қызметтеріне ақы төлеу";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 211 с бюджетными программами 090, 245 и 246 следующего содержания:
"211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
090 Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
245 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
246 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 223 с бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 100, 102, 103, 104, 105, 107, 110 и 114 следующего содержания:
"223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
003 Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
100 Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
102 Услуги по обучению населения в рамках "электронного правительства"
103 Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна"
104 Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
105 Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
107 Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
110 Развитие платформы "электронного правительства"
114 Услуги по обеспечению технической поддержки лицензионного программного обеспечения";
дополнить бюджетными программами 004 и 008 следующего содержания:
"004 Увеличение уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" для внедрения и развития цифрового телерадиовещания
008 Прикладные научные исследования в области космической деятельности";
дополнить бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103 и 104 следующего содержания:
"010 Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
100 Обеспечение управления космическими аппаратами
101 Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией
102 Услуги по предоставлению космических снимков государственным органам и организациям, получаемые от космической системы дистанционного зондирования Земли Республики Казахстан
103 Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
104 Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":

мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламасы бар 211 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
061 Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер";
9 "Басқалар" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 207 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"207 Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 211 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"211 Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 223 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"223 Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 100, 101, және 103 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 205 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
100 Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
101 Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103 "Астана Хаб" ІТ-стартаптардың халықаралық технопаркі негізінде инновациялық экожүйе құру";
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 100 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 202 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"202 Жұмылдыру даярлығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
101 Бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми зерттеулер
102 Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 және 006 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"005 "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
006 "С.М. Киров атындағы зауыт" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту";
283 "Облыстың жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 211 с бюджетной программой 061 следующего содержания:
"211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
061 Услуги в сфере технического регулирования и метрологии";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 207 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"207 Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 211 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"211 Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 223 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"223 Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить бюджетной программой 205 с бюджетными подпрограммами 100, 101 и 103 следующего содержания:
"205 Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
100 Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
101 Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
103 Создание инновационной экосистемы на базе Международного технопарка IT-стартапов "Астана Хаб";
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 202 с бюджетными подпрограммами 101 и 102 следующего содержания:
"202 Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
101 Формирование и хранение государственного материального резерва
102 Обеспечение хранения информации";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетными программами 005 и 006 следующего содержания:
"005 Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
006 Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Завод им. С.М. Кирова";
по администратору бюджетных программ 283 "Управление по вопросам молодежной политики области":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бюджеттік бағдарламалары бар 057 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"057 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 003, 006, 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 372 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"372 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегиялық және экономикалық даму басқармасы
003 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
006 Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 608 және 624 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
"608 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
624 Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
810 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 057 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"057 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 372 с бюджетными программами 003, 006, 065 и 096 следующего содержания:
"372 Управление стратегического и экономического развития города республиканского значения, столицы
003 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
006 Расходы на новые инициативы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администраторами бюджетных программ 608 и 624 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"608 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
624 Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
по администратору бюджетных программ 810 "Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бюджеттік бағдарламалары бар 061 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"061 Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен".

дополнить бюджетной программой 061 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"061 Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета".

2. "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
63-ерекшелік мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
04
1
63
100
";
69-ерекшелік мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
04
1
69
100
";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
04
1
72
100
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі, оның республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
04
1
73
100
".

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760, опубликован 15 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим, утвержденной указанным приказом:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим":
специфику 63 изложить в следующей редакции:
"
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2
04
1
63
100
";
специфику 69 изложить в следующей редакции:
"
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2
04
1
69
100
";
дополнить строками следующего содержания:
"
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством торговли и интеграции Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2
04
1
72
100
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Министерством экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
2
04
1
73
100
".

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қаржы министрінің
бірінші орынбасары
Б. Шолпанкулов

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый заместитель
Министра финансов
Б. Шолпанкулов